Hodnocení 2012-2013

8.6. 2013       TJ Šumperk – TJ Sokol Horka nad Moravou   11:18  (5:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli na poslední utkání jarní sezony do vzdáleného Šumperka. Tady nás čekal těžký soupeř, který okupuje druhé místo naší tabulky. Našim cílem bylo odehrát tohle utkání se ctí a soupeři to co nejvíce znepříjemnit.

Utkání začlo velmi opatrně z obou stran. Skóre se poprvé změnilo až v minutě páté, kdy jsme inkasovali. Vyrovnat se nám podařilo v minutě deváté a bylo jasné, že v tomto duelu moc branek nepadne. Od vyrovnávacího gólu jsme určovali tempo hry a soupeř musel vždy dotahovat. Našim pohybem hráčů jsme překonávali vysokou obranu soupeře a navíc jsme dokázali skórovat. Krásné náběhy  a spolupráce našich borců  v útoku na soupeře platili. Naopak naše skvělá obrana dělala soupeři velký problém a ten se nedokázal prosadit.Když se mu to už povedlo a obranu překonal podržel nás skvěle chytající gólman Radek Dvorský. Poločas skončil našim vedením 5:9.

Do druhé půle jsme nasadili do brány Martina Konráda, který podal také skvělý výkon a soupeři pochytal co naší obranou prošlo. Naše hra se nijak zásadně nezměnila a soupeř měl stále problémy skórovat.Naopak náš útok pracoval stále skvěle a své šance většinou proměnil. Samozřejmě i dnes bylo neproměněných vyložených šancí dost a to se nesmí stávat.Probíhala osmnáctá minuta a naši hráči rázem přestali hrát. Už to tak skvělé v obraně nebylo a útok už také nebyl tak produktivní. Náš šestiminutový výpadek bez vstřeleného gólu soupeř naštěstí nevyužil a bylo čím dál jasnější, že si překvapivě odvezeme dva body. Do konce utkání se už na obraze hry nic nezměnilo a naše vítězství bylo realitou.

S dnešním utkáním jsem naprosto spokojený. Pochvalu dostane celý tým, který předvedl konečně jak se má hrát kolektivní hra. Jeden bojoval za druhého a naopak. Jen mě trochu mrzí, že takhle nehrajeme každý zápas.

Poděkovat musím také rodičům, kteří nás dopravili na utkání a zněj. Bez nich bychom to také nedokázali.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 6, Vykydal Libor 5, Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 2, Kräuter Jiří 1, Šafář Daniel 1, Němčák Michal 1, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, brankáři a úspěšnost: Dvorský Radek 72 %, Konrád Martin 71,4 %

2.6. 2013   TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice B  14:29 (7:15)

V sobotu odpoledne jsme zajížděli na poslední domácí utkání, kde nás čekala Velká Bystřice.

Utkání začalo pomalým tempem. První branku jsme sice dali jako první, ale až do minuty devatenácté to bylo vše. Ne tohle není žert, to je bohužel naše vizitka. Soupeř tedy neměl žádný problém a po zásluze rozhodl dnešní zápas již v desáté minutě,kdy mu naše obrana nijak nevzdorovala. Takže z naší strany katastrofa a soupeřova exhibice. Tenhle průběh pokračoval do konce první půle a soupeř si s náma hrál jako kočka z myší. Konečně skončila první půle.

Druhé dějství mohu jen opsat z víše uvedeného. Kdo čekal, že se naši probudí měl smůlu. Zřejmě těžký nedělní oběd, nebo něco jiného bylo příčinou naší nepřítomnosti na hřišti. Dnešní nechuť ke hře se hned tak jen nevidí. Ne že bychom neměli žádné šance, ale zkuste hádat jak dopadly. Ano minutím branky, nebo nastřelením brankáře, který nebyl žádný čahoun, ale naši borci ho nechali vyniknout. Myslím, že kdyby v brance stálo nemluvně tak ho stejně trefíme. Jediný kdo na hřišti hrál je duo našich gólmanů a to je samozřejmě málo. Pojďmě se všichni nad sebou zamyslet, vždyť takhle se opravdu hrát nedá.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 4, Kräuter Jiří 3, Vykydal Libor 3, Němčák Michal 2, Štancl Petr 1, Protivánek Matěj 1, Walweel Jakub 0, Němec Martin , brankáři a úspěšnost: Dvorský Radek 28,5 %, Konrád Martin 38 %

25.5. 2013  SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou  16:20 (6:12)

V sobotu odpoledne jsme zajížděli na utkání do Žeravic. Bylo chladné a deštivé počasí, proto jsme se domluvili,že utkání odehrajeme v místní hale.

Zápas pro nás začal velmi dobře. Naše obrana nedovolovala soupeři téměř žádné střely na bránu a když už nějakáprošla, chytil ji skvěle chytající náš gólman Martin Konrád. Soupeř se stále trápil s naší obranou a do osmnácté minuty stačil dát jen tři branky, což svědčí o skvělé obraně, kterou jsme předváděli. V útoku to bylo o něco horší, protože hrála jen jedna strana. Ta naštěstí své šance proměňovala a vytvořila poločasový výsledek v náš prospěch. Do šaten jsme odcházeli s vedením o šest branek.

Jak zápas skvěle začal, vstup do druhé půle byl katastrofický. V obraně díry jako v ementálu a soupeř neměl větší problém skórovat.Samozřejmě dokonale stahoval náš náskok a naši borci po sobě jen koukali. I v útoku jsme zapoměli co jsme doposud hráli. Bez střel na branku gól rozhodně nedáme. Zápas se tak začal dramatizovat. Soupeř se minutu od minuty zlepšoval a zaslouženě celou druhou půli vyhrál. Na naší hru se nedalo vůbec dívat, tak jsme si vzali time out. Hráčům jsem vysvětlil co od nich po zbytek hry očekávám. Po tomhle oddechu jsme se vrátili ke hře z první půle. Konečně se nám podařilo i vstřelit branky a zápas jsme nakonec vydřeli do vítězného konce.

Za dnešní zápas můžu pochválit jen tři hráče a brankaře. Musím hlavně ocenit Michala Němčáka a Vojtu Vysoudila, kteří nastoupili i se sebezapřením a bojovali po celý zápas. Michal sice góly nedával, ale jeho přihrávky využíval právě Vojta ke vstřelení branek. Ještě musím pochválit Libora Vykydala, který dal polovinu branek celého zápasu, právě po přihrávkách od Vojty.Zbytek družstva se bohužel nad sebou musí zamyslet. Chápu, že každý den není posvícení, ale rozhodně všichni mají možnost ukázat víc, než to, co předvedli zejména ve druhém poločase. I přesto děkuji všem za výkon v první půli a na tu druhou raději zapomeňte.

Sestava a branky: Vykydal Libor 10, Vysoudil Vojtěch 7, Walweel Jakub 1, Štancl Petr 1, Kräuter Jiří 1,Němčák Michal 0, Dvorský Radek 0, Šafář Daniel 0, brankář úspěšnost: Konrád Martin 38,4%

18.5. 2013  TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice 16:31  (9:19)
V sobotní zatažené ráno jsme jeli opět do Velké Bystřice sehrát domácí utkání s týmem Hranic. Z naší sestavou, kterou jsme dali stěží dohromady bylo jasné, že utkání pro nás bude velice složité.

Úvod utkání to hned potvrdil. Soupeř neměl žádný problém si vybudovat dostatečný náskok, který do konce utkání bezpečně udržoval. Zápas měl jednoznačnýprůběh a naše trápení ukončil hvizd rozhodčích. Skóre se zastavilo na 9:19.

Druhý poločas se dohrával jen z povinosti. Obrana nepracovala po celý zápas a v útoku jsme se také trápili. Za dnešní zápas můžu pochválit jen tři hráče.Martina Konráda, který se vrátil po zranění a předvedl skvělý výkon. Druhým hráčem je Jakub Walweel, který se dokázal prosadit z křídla a vybojoval i sedmimetrové hody, které jsme samozřejmě zahazovaly. Do třetice je to Radek Dvorský, který nasázel soupeři tři góly a navíc závěr utkání ještě musel dochytat po vyloučení (ČK) našeho gólmana. Zápas konečně skončil a soupeř si odvezl zaslouženě dva body.

Sestava a branky:  Protivánek Matěj 5, Kräuter Jiří 3, Štancl Petr 3, Dvorský Radek 3, Walweel Jakub 2, Němec Martin 0, brankáři úspěšnost : Konrád Martin 32,4 %, Dvorský Radek 40 %.

11.5. 2013   TJ Sokol Horka nad Moravou  – Senice na Hané   14:23 (8:14)

Odvetnou část sezony jsme zahájili domácím utkáním ve Velké Bystřici proti hráčům ze Senice na Hané.
Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že bez našeho nejlepšího střelce Vojtu Vysoudila nebude tenhle mač vůbec jednoduchý. Naše obavy se bohužel plnily od prvních minut. V útoku jsme nepředvedli nic z čeho by měl soupeř obavy. Bez střelby na bránu se opravdu góly dávají velice špatně. Nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost. Poprvé jsme se prosadili až v minutě čtvrté a to bylo téměř vše. V jedenácté minutě jsme dali slavnostně teprve třetí gól. V obraně to také neklapalo a soupeř neměl žádný velký problém, skórovat a brzy si vybudoval dostatečný náskok.
Druhou půli už se hrálo jen plážovým tempem. Soupeř neměl důvod někam chvátat a nám to bylo zřejmě jedno. První gól jsme dali v minutě deváté, takže velká hitparáda to opět nebyla. Dá se říct, že hosté měli perfektní trénink na kterém se pěknou hrou bavili. V našem družstvu sice hráli i čtyři mladší žáci, ale to není žádná omluva pro zbytek družstva. Výkon Radka Dvorského byl opět pěkný, kdy dokázal podržet družstvo ještě od většího debaklu. Bohužel výkon Matěje Protivánka od kterého se čekalo, že role lídra bude právě jeho, byl ale děsivý. K němu se přidali i ostatní a jedna chyba střídala druhou. V dnešním zápase naše bezmoc jen narůstala. Vysvobození přišlo až závěrečným hvizdem rozhodčích a soupeř zaslouženě vezl body domů. Za dnešní výkon jse můžem jenom bohužel stydět.
Poděkoval bych ještě mladším žákům za předvedený výkon a za to, že se zúčastnili. Bez jejich pomoci bychom na zápas jeli v pěti. Děkuji i rodičům, kteří  jeli na zápas a pomohli tak s dopravou.
Sestava a branky: Němčák Michal 5, Štancl Petr 3, Walweel Jakub 2, Protivánek Matěj 2, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 1, Šafář Daniel 0, Němec Martin 0, brankář úspěšnost: Dvorský Radek 43,5%.

4.5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Šumperk 16:27 (7:18)

Anglický týden (so-st-so) jsme zakončili domácím utkáním ve Velké Bystřici proti týmu Šumperka.

Do utkání jsme vstoupili zbytečně nervózně a s velkým respektem před soupeřem. Na hráčích bylo vidět, že velký výškový rozdíl bude problémem. To se také ukázalo hned v úvodu, kdy soupeř neměl žádný velký problém překonat naši obranu střelbou z devítky. Své velké výhody samozřejmě využil dokonale a brzy si vybudoval dostatečný náskok. Náš útok se prosadil až v minutě třetí a soupeři stačilo jenom stát na šestce a posouvat se za míčem. Své výhody využíval samozřejmě i v obraně, kdy nám nedovolil téměř nic. Takhle vysokou hradbu jsme opravdu neměli šanci přeskočit. Soupeř si vybudoval jedenáctigólový náskok a šlo se do šaten.

O přestávce jsme probrali, co ještě můžeme změnit. Domluvili jsme se na určitém postupu

v druhé půli a rázem bylo na hřišti jiné družstvo. Z hráčů spadla nervozita a soupeř to měl podstatně těžší než v prvním poločase. Naše vysunutá obrana dělala hráčům Šumperka větší potíže. I útok byl lepší, kdy jsme dokázali využít chyb soupeře, který jich dělal čím dál více. Zlepšená útočná hra v čele s dirigentem hry Matějem Protivánkem, který nejen vytvářel střelecké pozice spoluhráčům, ale i sám dokázal skórovat. K tomu samozřejmě lépe hrající obrana, která měla naopak za zády výborně chytajícího gólmana Radka Dvorského. Druhý poločas z naší strany byl opravdu skvělý. Na hráčích bylo vidět, že druhý poločas hrají opravdu o čest a házenou se bavili. Vždyť druhý poločas jsme dokázali uhrát remízu 9:9.

Všem hráčům patří velká pochvala za to, co dokázali udělat v druhém poločase s již prohraným zápasem.

Sestava a branky: Protivánek Matěj 6, Vysoudil Vojtěch 4, Němčák Michal 3, Kräuter Jiří 2, Walweel Jakub 1, Pulkrábek Jan 0, Vykydal Libor 0, Štancl Petr 0, brankář (úspěšnost): Dvorský Radek 25%.

1.5. 2013 Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou  26:19 (18:12)

Netradičně ve středu ráno jsme jeli dohrávat odložené první kolo do Senice na Hané. Zde nás čekali dva soupeři, domácí družstvo a povrch hřiště (antuka).
Od prvního hvizdu rozhodčích bylo jasné, že naše obavy z povrchu se bohužel projevili. Hráči si pomalu zvykali na jiné chování míče. Ještě větším problémem se bohužel ukázala naše obrana. Nepřistupovala k hráčům a ti si dělali co chtěli v naší devítce. Pak už pro ně nebyl problém skórovat z náskoků. I přesto, že jsme hráče upozorňovali během celého prvního poločasu, jako by nás neslyšeli. Samozřejmě soupeř toho využil a do přestávky si vybudoval dostatečný náskok.
Druhý poločas byl podstatně lepší. Obrana začala pracovat a soupeř měl mnohem větší problémy se prosadit. V útoku jsme se také více snažili, ale bohužel stará písnička se opět opakovala. Mnoho nepřesností v zakončení a ztráta míčů, které jsme dokázali vybojovat. Druhý poločas byl vyrovnaný i co se týče gólů, ale soupeř si zkušeně svůj náskok z prvního poločasu dokázal uhlídat až do konce utkání. To co jsme zaspali v první polovině jsme už nedokázali dotáhnout a soupeř dotáhl tenhle zápas do vítězství. Škoda jen,že do vstřelených branek se nezapojilo více hráčů.Pokud nebudeme více střílet a hlavně proměňovat šance nemůžeme čekat vítězství.
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 10, Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 2, Němčák Michal 2, Walweel Jakub 1, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 1, Pulkrábek Jan 0, brankář úspěšnost: Dvorský Radek 31,5%.

27.4. 2013 SK Velká Bystřice B – TJ Sokol Horka nad Moravou    24:21 (12:9)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na MÚ do Velké Bystřice, tentokrát jako hostující družstvo. Našim cílem bylo předvést výkon z minulého kola.

Zápas začal a soupeř na nás vyrukoval s osobní obranou na jednoho hráče. To nám ze začátku dělalo mírné problémy, ale postupem času jsme se s tím dokázali vyrovnat. Hra byla vyrovnaná a zajímavá od prvních minut. Bylo jasné, že tenhle zápas nebude vůbec lehký. Naše obrana nechala soupeři trochu prostoru a ten samozřejmě nabídnuté šance dokázal využívat. Téměř všechny góly jsme dostali z proskoků domácího týmu. V útoku jsme zase hráli staticky bez náběhů a soupeř tedy neměl žádný větší problém nás ubránit.

Poločas jsme prohráli o tři góly.
Druhý poločas byl z naší strany už lepší. V obraně to sice ještě skřípalo, ale v útoku jsme se dokázali častěji prosadit střelecky. Drama tedy pokračovalo a stále se bojovalo o vítězství. Dokázali jsme si vytvořit i vyložené šance, kterých jsme měli dostatek a hráči se ocitli tváří tvář brankáři, ale z šesti náskoků jsme nedokázali proměnit v gól ani jeden. Pochválit musíme i našeho brankáře Radka Dvorského, který dokázal zlikvidovat tři sedmimetrové hody a udržoval nás stále ve hře. Nakonec se ukázalo, že nevyužití šancí právě z náskoků nás připravilo o vítězství.
Pokud nebudeme využívat šance, které si vytvoříme, nemůžeme čekat, že výsledek bude pro nás přijatelnější. Vždyť naši borci se vlastně porážejí sami a to je velká škoda.
Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.

Seatava a branky: Vysoudil Vojtěch 12, Němčák Michal 2, Vykydal Libor 2, Kräuter Jiří 2, Protivánek Matěj 2,  Walweel Jakub 1, Pulkrábek Jan 0, brankář úspěšnost: Dvorský Radek 29%

20.4. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice   27:13  (14:4)

V sobotu ráno jsme jeli na první domácí zápas do Velké Bystřice. Ano bohužel až do V.Bystřice, kde odehrajeme všechna svá domácí utkání. Stále ještě není v Horce hřiště, které by odpovídalo pravidlům ČSH. Zde nás čekal soupeř z Žeravic.

Našim cílem bylo napravit zpackané první kolo. Zápas začal a náš vstup do utkání byl perfektní. Obrana pracovala skvěle a soupeři nedovolila skórovat. Naopak z našeho prvního protiútoku padl gól. V obraně jsme pokračovali ve výborném výkonu, kdy se soupeři podařilo poprvé skórovat až v minutě šesté. V útoku jsme naopak dokázali téměř vždy skórovat a naše vedení se pomalu zvyšovalo. V tomhle sledu probíhal celý první poločas, který jsme vyhráli 14:4.

O přestávce jsme si řekli, co budeme hrát druhý poločas a hlavně, že zápas ještě není zdaleka u konce. Hráči si to vzali k srdci a plnili vše do puntíku. V obraně jsme pokračovali ve skvělém výkonu a soupeři nic nedovolili. Útočná hra byla také perfektní. Krásné náběhy, uvolnění a finální střelba zakončená brankou. Konečně jsme používali nacvičené signály. Hráči se přesvědčili, že to opravdu funguje. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Po delší době můžeme hodnotit zápas jako perfektní. Všichni si zaslouží za dnešní výkon velkou pochvalu. Dnes se nám opravdu chtělo hrát. Bojovali jsme o každý míč a všichni hráli z plných sil. Ale pozor, nesmíme usnout na vavřínech, protože nás čeká ještě spousta zápasů.

Poděkoval bych i rodičům,kteří nám pomohli nejen s dopravou, ale i za fandění a vytvoření domácího prostředí.Doufám, že v nejbližší době nebudeme muset jezdit tak daleko na domácí zápasy.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 10, Kräuter Jiří 6, Vykydal Libor 5, Protivánek Matěj 4, Němčák Michal 1, Štancl Petr 1, Walweel Jakub 0, brankáři úspěšnost: Dvorský Radek 25%, Konrád Martin 37,5 %.

14.4. 2013   Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou   28:9  (15:4)

V neděli brzy ráno jsme vyjeli směr Hranice na Moravě. Zde nás čekal první zápas nové sezony.

Výborný start do utkání nám bohužel vydržel jen tři minuty, kdy jsme dokonce vedli. Od té doby bylo na hřišti jen jedno družstvo, které udávalo tempo hry. Naši hráči dělali jen stín výborně hrajícímu soupeři. Ve všem mu to jen ulehčoval. Po ztrátách míče soupeř téměř vše proměnil a vybudoval si dostatečný náskok. Od desáté minuty bylo utkání rozhodnuté. Jen díky skvělým zákrokům Martina Konráda, jsme nedostali větší příděl gólů.

Druhé dějství mělo stejný průběh, dokonce i horší. Jediný hráč na hřišti podával stále lepší a lepší výkon, samozřejmě to byl náš brankář Martin Konrád, který zabránil většímu debaklu. Bohužel ho nikdo z hráčů nedokázal podpořit. Obrana neexistovala a o útočné aktivitě nelze ani hovořit. Dobře se předvedl i náš nový hráč Honza Pulkrábek, který vstřelil svůj první gól a vybojoval sedmičku, kterou jsme samozřejmě neproměnili.

Za takové představení, které jsme předvedli, by se nemusel stydět ani cirkus světového formátu. Hráčům je úplně jedno, jaký výkon na hřišti zanechají.

Sestava a branky:  Vykydal Libor 3, Kräuter Jiří 3, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 1, Němčák Michal 0, Němec Martin 0, Protivánek Matěj 0, brankář úspěšnost: Konrád Martin 42%.

17.3. 2013 Házená Uničov (turnaj)

Po delší době jsme se zúčastnili turnaje starších žáků v Uničově za účasti čtyř družstev. Hrálo se 2 x 15 minut. Trochu mrzelo trenéry přístup hráčů z řad kategorie mladších žáků. I když dostali příležitost, neměli žádnou snahu se účastnit našich zápasů.

Turnaj jsme zahájili utkáním, proti domácímu týmu. Jak bývá našim zvykem, hráli jsme jen první poločas a pak už to hráče snad ani nebavilo.

Ztrát míčů na naší straně je příliš mnoho, ale hráčům to přijde humorné. Po chybách jsme první zápas prohráli. Kdo si myslel, že do druhého utkání nastoupí ponaučeni, tak se šeredně pletl. Začali jsme sice výborně, ale naše rychlé vedení nás natolik uspalo, že jsme přestali úplně hrát. V tomto zápase jsme ztratili bod, po katastrofickém výkonu, který byl nejhorší za celou naši kariéru. Paradoxně poslední představení šli hráči do sebe a se soupeřem drželi krok. Bohužel toto počáteční nadšení se brzy rozplynulo. Nechuť na hřišti zanechat vše a o výsledek se jakkoliv poprat. V turnaji jsou i světlé chvilky, ale bohužel jich je jako šafránu. Celý turnaj se snažili hráči na pravé straně něco zkoušet. Krásné náběhy, které také zužitkovali v góly, na které se rádo dívalo. Náběhy do volných prostorů už také trochu vypadaly. Naopak levá strana měla zřejmě „dovolenou“.

Konečná tabulka    podle pořadatelů

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
Uničov 19:10 16:10 14:14 5 49:34 2.
SK Žeravice 10:19 13:13 4:18 1 27:50 3.
Horka nad Moravou 10:16 13:13 11:21 1 34:50 4.
Šumperk 14:14 18:4 21:11 5 53:29 1.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 10, Protivánek Matěj 8, Štancl Petr 5, Kräuter Jiří 4, Němčák Michal 4, Vykydal Libor 2, Walweel Jakub 1, Pulkrábek Jan 0, brankář:  Konrád Martin 0

 

 3.2. 2013 DHK ZORA Olomouc (turnaj)

V neděli jsme pořádali v hale DHK Zory Olomouc turnaj, který byl pro nás i první v letošním roce. Zúčastnilo se ho šest družstev a bylo jasné, že to nebude nic lehkého. V kategorii starších žáků náš také první. Naše družstvo doplnilo i sedm hráčů z družstva STM Olomouc.

Na úvod nás čekal soupeř z Prostějova. Na celém turnaji bylo skvělé i to, že jsme hráli každý zápas proti neznámému týmu, kterého během sezony nepotkáme. Naše hra od začátku byla nervozní. Zbytečné chyby, které soupeř většinou trestal vstřelením branky. Obrana proti urostlejším borcům byla někdy zbytečně moc otevřená. V útoku jsme toho také mnoho nepředvedli. Výsledek odpovídal předvedené hře. Zápas skončil naší porážkou 7:13.

Druhé naše vystoupení bylo o kousek lepší. Obrana již více spolupracovala a soupeř se musel mnohem více snažit, aby skóroval. Jen v útoku to bylo stále bez nápadu. Nenabíhání do volných prostorů a zkusit něco vymyslet, je náš dlouhodobý problém. Nicméně se soupeřem jsme drželi krok. Soupeř si svúj malý náskok držel až do konce a zápas vyhrál 7:10.

Uherské Hradiště další náš soupeř. Tohle utkání nám vůbec nevyšlo. Obrana tam vůbec nebyla a soupeř neměl žádný problém skórovat. O útoku se už ani nedá hovořit, protože vůbec žádný nebyl. po hřišti jsme se jen ploužili rekreačním tempem a soupeř si vybudoval dostatečný náskok, který v pohodě udržel až do konce zápasu. 7:16

Ve čtvrtém utkání nás čekalo družstvo z Hlučína. Je to družstvo starších žaček, které se také přihlásilo na turnaj. Trápení z naší strany stále pokračovalo. Na vstřelení branky jsme se hodně nadřeli. Naopak v obraně jsme to soupeři usnadnili. Hra byla celou dobu vyrovnaná, ale bohužel vždy jsme tahali za ten delší konec a vždy museli soupeře dotahovat. To se nám bohužel nepodařilo a holky zcela zaslouženě vyhrály  11:15.

V posledním vystoupení turnaje nás čekalo družstvo z Napajedel. V posledním zápase jsme předvedli nejlepší výkon za celý turnaj. Bohužel však jenom v tom posledním. Vycházelo nám v útoku téměř vše. Náběhy na bránu a pohyb hráčů byl tak jak má být. Z vytvořených šancí jsme dokázali skórovat a vybudovali jsme si i malý náskok. Obrana šlapala jako jeden muž a to také slavilo úspěch. Soupeři jsme nedovolili téměř nic. Utkání bylo dramatické až do konce. Bohužel, ale i toto utkání jsme ztratili a prohráli nejtěsněji 9:10.

Turnaj ukázal, co vše se ještě musíme naučit. Zapracovat na útočné fázi, která skřípala po celý turnaj. I obranu musíme ještě dopilovat, ale právě proto se tyhle turnaje pořádají. Stále nám ještě chybí větší vůle po vítězství a o výsledek se porvat. Věřím, že to vše zvládneme a nadcházející sezonu odehrajeme se ctí.

Konečné výsledky

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 7:13 7:10 7:16 9:10 11:15 0 41:64 6.
Sokol II Prostějov 13:7 12:6 6:15 13:11 12:7 8 56:46 3.
TJ Fatra Napajedla 10:7 6:12 12:13 9:14 11:13 2 48:59 5.
Slovácká Slavie Uherské Hradiště 16:7 15:6 13:12 11:12 17:10 8 72:47 1.
DTJ Polanka nad Odrou 10:9 11:13 14:9 12:11 16:13 8 63:55 2.
HC Hlučín 15:11 7:12 13:11 10:17 13:16 4 38:77 4.

Sestava a branky: Titz Marek 11, Vysoudil Vojtěch 9, Kročil Matěj 4, Vaverka Jakub 4, Matluch Luděk 4, Němčák Michal 2, Vykydal Libor 2, Kräuter Jiří 2, Galus Michal 2, Hejl Vojtěch 1, Štancl Petr 0, Protivánek Matěj 0, Walweel Jakub 0, brankáři: Konrád Martin 0, Kolovratník Dominik 0.

11.11. 2012   TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov  22:30 (12:12) 

Poslední zápas premiérové sezony v kategorii starších žáků nás čekal na domácí půdě v hale na Šibeníku. V tradičním termínu v neděli odpoledne, kdy jsme přivítali družstvo z Uničova.

Úvod utkání nám vyšel skvěle. V obraně se dařilo eliminovat akce soupeřů a nedovolili jsme jim skórovat. Střely, které obrana neubránila, zachraňoval náš gólman, který předvedl jeden z nejlepších výkonů. Naopak v útoku se nám dařilo skórovat a získali jsme menší náskok. Obrana stále fungovala na jedničku. Soupeři se podařilo skórovat až v minutě desáté. Poté, co jsme se uspokojili s výsledkem, přišly hrubé chyby z naší strany, které soupeř dokonale využil. Ještě v šestnácté minutě jsme drželi vedení. Od této chvíle jsme přenechali iniciativu soupeři, který nám odskočil na rozdíl tří branek. Zhruba pět minut před koncem jsme opět zabrali a skóre do šaten bylo vyrovnané.

Druhý poločas začal v duchu prvního. To až do minuty osmé, kdy bylo skóre stále nerozhodné. V tomto okamžiku přišla šestigólová smršť soupeře, kdy nás přehrával v oslabení. Bohužel jsme museli hrát i několikrát jen ve čtyřech, kdy nás vylučovali jednoho za druhým. V té chvíli bylo po zápase. Začali jsme dělat stále více chyb a soupeř nás za to trestal. Hráči si už tolik nevěřili a jedna hrubka střídala druhou. Bohužel pěkně rozehraný zápas jsme nedotáhli do lepšího konce. Nicméně jsme opět dokázali potrápit zkušenějšího soupeře a vítězství mu jen tak nedarovali.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Vykydal Libor 4, Štancl Petr 4, Protivánek Matěj 3, Kräuter Jiří 2, Němčák Michal 1, Walweel Jakub 1, brankář úspěšnost:  Konrád Martin 31,8%.

 

2.11.2012   Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou   31:23  (14:10)

Již v pátek v podvečer na nás čekalo další klání na půdě soupeře, který bojuje o prvenství v naší skupině. Tentokrát jsme odcestovali do Litovle. Zde nás čekal nelehký úkol.

Začátek utkání pro nás nebyl příznivý. Soupeř si hned v úvodních minutách vybudoval náskok a utekl nám na rozdíl čtyř branek. Zkušené hráče jsme nedokázali pohlídat a umožnili jsme jim střílet nechytatelné střely z náskoků a z hranice devíti metrů. V útoku jsme se nedokázali prosadit a zbytečně jsme dělali chyby. V polovině prvního poločasu jsme se už dostávali do tempa a soupeři už tolik nedovolili. To se samozřejmě ukázalo i na skóre. Rozdíl už nebyl tak veliký a zápas se začínal dramatizovat. Do kabin jsme odcházeli za příznivého skóre.

V šatně jsme probrali, co se dá ještě zlepšit a zápas ještě více zdramatizovat. Druhá půle pro nás začala lépe než pro soupeře. Hned v úvodu jsme vstřelili dva rychlé góly a svého rivala dokázali ubránit. Soupeřův náskok se snižoval. Pouhé dvě branky nám chyběly na vyrovnané skóre. Další průběh utkání byl více než vyrovnaný. Vždyť vstřelené branky se střídaly pravidelně na jedné či druhé straně. Bojovali jsme ze všech sil a celý zápas po velmi dlouhé době jsme odehráli s nasazením, které jsme předváděli minulou sezonu. Čím blíže byl konec zápasu, tím více nám docházel dech. Úzký kádr nám nedovolil střídat a na hráčích už byly vidět únava. Nicméně bojovali do poslední minuty ze všech sil a zápas dohráli se vztyčenou hlavou. Zápas jsme sice prohráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět.

Zápas ukázal, že když zapnou všichni, tak i s takhle zkušeným týmem se dá hrát vyrovnaná partie. Dnes za předvedený výkon můžou všichni dostat pochvalu, ale pozor sezona ještě nekončí a takové výkony bychom viděli rádi v každém dalším utkání.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 9, Vykydal Libor 6, Němčák Michal 3, Kräuter Jiří 2, Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 1, Walweel Jakub 0, brankáři úspěšnost:  Dvorský Radek  30%, Konrád Martin 20%

27.10. 2012  TJ STM Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou  34:16 (18:9)

Netradičně v sobotu odpoledne nás čekalo další měření sil s týmem STM Olomouc na jeho půdě.

Bylo jasné, že nás čeká silný a zkušený tým, což se začalo projevovat hned v úvodu utkání. Soupeř si vybudoval během pár minut dostatečný náskok a naše obrana mu v tom nijak zvláštně nebránila. Z naší statickou obranou si soupeř dělal co chtěl. Do útoku jsme se dostávali jen na malou chvíli a téměř vždy jsme zkazili přihrávku a soupeři umožnili založit rychlý protiútok, z kterého vždy neomylně skóroval. V tomto duchu pokračoval celý poločas.

Druhá půle byla jako přes kopírák. Stále jsme nedokázali ubránit soupeře a ten stále navyšoval své vedení. V útoku jsme se také moc nesnažili. Sice jsme sem tam něco zkusili, ale bylo toho víc jak málo. Bez pokusů o střelbu, nemůžeme čekat, že nějaké góly vstřelíme. Domácí tým si už pak dovolil nasazovat hráče, které normálně nehrají, ale stále mu to stačilo na udržení a zvyšování svého náskoku. Domácí družstvo potvrdilo roli favorita a jasně nás přehrálo.

Sestava a branky: Němčák Michal 5, Protivánek Matěj 4, Vykydal Libor 3, Štancl Petr 2, Kräuter Jiří 1, Vysoudil Vojtěch 1, Přidal libor 0, brankář úspěšnost:  Konrád Martin 23,2%.

21.10.2012               SK Velká Bystřice – TJ Sokol Horka nad Moravou  32:20  (16:10)

V neděli dopoledne jsme zajížděli do Velké Bystřice, kde nás čekal domácí tým.

Začátek utkání naznačil, že by to mohlo být pěkné utkání z obou stran. Soupeř hrál pěknou a rychlou házenou. V útoku byl nebezpečný, kdy dokázal rozebrat naší obranu. Po chvíli jsme se probrali a hra se začala vyrovnávat. V obraně jsme se snažili narušovat akce soupeře hned v zárodku, což se celkem dařilo. Útok už byl o něco horší, ale stále to stačilo, abychom drželi krok s domácím týmem. Pak ale přišly tři nepřesné přihrávky a soupeř toho dokonale využil a získal zadarmo pětigólový náskok, který si udržel do konce prvního poločasu.

V přestávce jsme se domluvili, co se musí změnit. Našim cílem bylo odehrát druhý poločas minimálně v takovém tempu jako v prvním. Ale světe div se naše družstvo na hřišti vůbec nebylo. Po hřišti jsme se jen ploužili, obranu jsme odstáli a útok? I šnek je rychlejší. Soupeř mezitím dokázal nasázet devět branek v řadě a hlavně žádnou neinkasoval. Naši „borci“ se na hřišti ukázali až v minutě čtrnácté, ale to už bohužel bylo po zápase. Za druhý poločas jsme tedy odehráli v nějakém „tempu“ necelých jedenáct minut. Přišli i kladné chviličky, ale bylo jich jako šafránu. Soupeř bez větších problémů zvítězil.

Nemůžeme za poločas udělat čtrnáct hrubých chyb, kdy soupeři namažeme balon do trháku. Navíc právě proto, že z toho polovinu poločasu nehrajeme vůbec. Tenhle přístup se nám rozhodně nezamlouvá. Je potřeba odehrát celý zápas na 100%.

Sestava a branky: Kräuter Jiří 4, Protivánek Matěj 4, Vysoudil Vojtěch 4, Vykydal Libor 3, Němčák Michal 3, Štancl Petr 2, Walweel Jakub 0, brankáři úspěšnost: Dvorský Radek, Konrád Martin 35%.

14.10. 2012   TJ Sokol Horka nad Moravou – Šumperk   13:27 (7:13)

V dalším domácím utkání v neděli odpoledne nás čekal soupeř z Šumperka. Soupeři jsme chtěli oplatit porážku z prvního kola.

Úvod utkání nám docela vyšel. Až do šestnácté minuty to byl vyrovnaný zápas. Soupeř sice vždy vedl, ale ne velkým rozdílem. V obraně jsme se snažili zachytit vysoké spojky s vysunutou obranou 4:2. Ty jsme sice uhlídali, ale zapomněli jsme na hráče, kteří nám dávali branky z šestimetrové hranice. Ty se nám bohužel nepodařilo zastavit hned v zárodku akce, kdy téměř vždy prošli přes naši ospalou obranu. Soupeři v závěru stačilo pouhých pět minut nato, aby vstřelil tři rychlé góly a vybudoval si dostatečný náskok do druhé půle.

O přestávce jsme si řekli, co se musí změnit. Ale začátek druhého poločasu byl katastrofický. Na rady v šatně totálně zapomněli. Naopak předváděli úplně něco jiného, než bylo řečeno o poločase. Obrana přestala fungovat a soupeř nasázel devět branek po sobě jdoucích. Zato náš útok se dokázal prosadit až v minutě čtrnácté. To už ale soupeř měl dostatečný náskok a utkání dovedl do vítězného konce.

Bohužel se stále opakuje to samé. Nevyužité šance, zbytečná ztráta míčů a hlavně nechuť hráčů odehrát celé utkání na plný plyn.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 4, Protivánek Matěj 3, Němčák Michal 3, Štancl Petr 2, Vykydal Libor 1, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, Kräuter Jiří 0, brankáři úspěšnost: Dvorský Radek 23%, Konrád Martin 32,1%

6.10. 2012    Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou 28:12  (14:6)

V sobotu ráno jsme zajížděli na poslední utkání před odvetnou částí do Uničova.

Hned v úvodu utkání se nám podařilo vstřelit branku a soupeře ubránit. Do třetí minuty se zdálo,že to bude dobré utkání. Ale průběh zápasu se začal ubírat opačným směrem. Co se dařilo doposud, jakoby se nestalo. Obrana se už jen začala dívat na soupeře a nebyla ochotná mu nijak bránit. Prostě přišel kolaps z naší strany. Soupeř toho dokonale využil a vytvořil si dostatečný náskok na zbytek zápasu. Náš útok také nic nepředvedl. Hráli jsme staticky a jen čekali, jestli z nás někdo něco vymyslí. Do šaten jsme odcházeli se skórem 14:6.

Začal druhý poločas a naše hra pokračovala v trendu toho prvního. Hráči si prodloužili přestávku o dalších deset minut a soupeř samozřejmě svůj náskok zvyšoval. Pak přišla i naše světlá chvilka a zodpovědnost vzal na sebe Matěj Protivánek, který chystal dobré střelecké pozice pro své spoluhráče. Ti, ale většinu akcí zakončili nepřesnou střelou nebo přímo do brankáře. Neděláme to často, ale jmenovitě musíme pochválit právě Matěje Protivánka, který dokázal, že když hráč chce a zkouší věci které se učíme, že na hřišti to opravdu funguje. Dále můžeme pochválit ještě Petra Štancla, který jako jediný z týmu spolupracoval s Matějem a z vytvořených šancí dokázal skórovat. Hra pokračovala a soupeř už měl dostatečný náskok. Zápas se jen dohrával z povinnosti. Zcela zaslouženě vyhrál.

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Vysoudil Vojtěch 4, Protivánek Matěj 3, Kräuter Jiří 1, Walweel Jakub 0, Němčák Michal 0, Vykydal Libor 0, brankáři úspěšnost: Dvorský Radek 0%, Konrád Martin 24%.

30.9. 2012     TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel   11:33  (6:14)

V neděli odpoledne nás čekal další zápas na domácí půdě „Šibeníku“. Zde jsme přivítali družstvo Tatran Litovel. Byl to druhý těžký soupeř v řadě a nelehký úkol před námi.

Zápas začal a soupeř si s naší obranou jen pohrával. Neměl žádný velký problém se prosazovat střelou z dálky. Výhodou soupeře byla výšková převaha, kterou samozřejmě dokonale využíval. Dále jsme měli problémy s rychlostí, kdy nás soupeř dokonale rozebral. Obrana prostě nestíhala a hosté téměř nikdy nezaváhali v koncovce. V tomhle trendu pokračoval zápas do konce prvního poločasu.

Druhý poločas začal a kdo se domníval, že přijde změna tak se mýlil. Pokud se nám střelecky v prvním poločase nedařilo, kdy jsme dali jen šest branek, tak druhý poločas byl v tomhle ohledu ještě horší. Velice zkušený soupeř dovolil jen pět zásahů do své svatyně. Útok byl statický a jeden se spoléhal na druhého jestli něco nevymyslí. Když už se nám to podařilo, vyloženou šanci jsme stejně neproměnili. Zápas byl o něco málo lepší jako minulý týden, ale paradoxně střelecky horší z naší strany. Povedly se i nějaké rychlé protiútoky, které jsme i úspěšně zakončili. V tomhle vidím snad jediné pozitivum z minulého týdne. Zápas jsme tedy protrpěli až do samého konce, který skončil jasným a zcela zaslouženým vítězstvím soupeře.

Co nám opravdu chybí, je větší důraz. Chuť se porvat o každý míč a soupeři to ztížit. Myslím, že máme rozhodně na lepší hru, než doposud předvádíme. Jen musí  hráči chtít a to bohužel natrénovat nejde. I všechno špatné je k něčemu dobré. V těchto zápasech nám soupeř ukazuje v čem se musíme zlepšit a doufáme, že to brzy přijde.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 6, Walweel Jakub 2, Němčák Michal 1, Vykydal Libor 1, Protivánek Matěj 1, Přidal Libor 0, Štancl Petr 0, Kräuter Jiří 0, brankáři úspěšnost:  Dvorský Radek 0%, Konrád Martin 16%.

23.9. 2012     TJ Sokol Horka nad Moravou –  TJ STM Olomouc   12:34 (4:15)

V neděli odpoledne nás čekal další domácí zápas, tentokrát v hale na Šibeníku, kde zbytek sezony odehrajeme svá domácí utkání. Čekal nás těžký soupeř  STM Olomouc.

Že nebude utkání jednoduché se ukázalo od samého začátku. Soupeř nás přehrával naprosto ve všem a neměl s námi žádné problémy. Vždyť v desáté minutě už vedl 9:0. O naší obraně se nedá ani hovořit. Vůbec jsme nepřistupovali k soupeřům a ti toho samozřejmě využívali. Jen dívat se na soupeře rozhodně stačit nikdy nebude. Do útoku jsme se dostávali vždy jen na malou chvíli a po většinu zápasu jsme ani nedokázali skórovat. Když už se nějaké akce podařily, nedokázali jsme je využít.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem změnit hru. Ale hráčům se už asi moc nechtělo a předváděli „výkon“ jako přes kopírák toho prvního. O nějaké snaze nejde ani hovořit. Prostě takhle odfláknuté utkání jsme dlouho nepředvedli. Soupeř v druhém poločase pojal tento zápas jako tréninkový a v pohodovém tempu zatěžoval naše konto góly. Utkání skončilo zcela zaslouženým vítězstvím soupeře.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Němčák Michal 2, Štancl Petr 2, Protivánek Matěj 1, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, Kräuter Jiří 0, brankář úspěšnost: Konrád Martin 26,6%.

15.9.2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice B  22:30  (11:15)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli do nedaleké Velké Bystřice, kde nás čekal domácí zápas. Ano bohužel své domácí zápasy musíme hrát někde jinde.

Začátek utkání začal z naší strany nervózně. Hráči se pomalu dostávali do tempa. Tempo zápasu od začátku určoval soupeř. V obraně jsme se snažili a v celku se nám to i dařilo. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí. Hra byla rychlá a soupeř své tempo zvyšoval. Naše obrana se už ale nedokázala vracet a soupeř zvyšoval svůj náskok z trháků, které bez větších problémů proměňoval. Poločas skončil naší prohrou.

O poločasové přestávce jsme si řekli, co se musí změnit. Hra se ale podobala jako vejce vejci prvnímu poločasu. V útoku jsme se málo snažili, tedy více hráčů, kdy v útoku operoval jen jeden útočník a to je málo. Když už nějaké šance přišly, hráči je opět nedokázaly proměnit. Nastřelování brankáře je bohužel naší tradicí. Pozitivní v tomhle zápase bylo, že už si hráči nabíhali do volných prostorů a snaha něco udělat směrem dopředu, ale z náskoku z šestimetrové hranice tuto akci nedokončili vstřelenou brankou, což je veliká škoda. Soupeř pokračoval ve své hře a zápas zcela zaslouženě dotáhl do vítězství.

Zápas nebyl tak jednoznačný jak naznačuje výsledek. Soupeř dokázal využít našich chyb a dokonale jich využil. Vždyť nám „nasázel“ deset gólů z trháků a proměnil sedm sedmiček. Zápasy si bohužel prohráváme sami. Herně se soupeři vždy vyrovnáme, ale bohužel vytvoříme mnoho nepřesností a ty zkušený tým dokáže využívat.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 17, Němčák Michal 2, Walweel Jakub 1, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 1, Přidal Libor 0, Štancl Petr 0, Protivánek Matěj 0, brankáři úspěšnost: Dvorský Radek 21 %, Konrád Martin 39,1%.

8.9. 2012    TJ Šumperk – TJ Sokol Horka nad Moravou  24:16 (14:10)

V sobotu ráno jsme zajížděli na premiérový zápas starších žáků do vzdáleného Šumperka.

Vstup do utkání nebyl ideální. Hráči se na hřišti jen rozkoukávali. Naštěstí to netrvalo dlouho a naše bezmocná pětiminutovka skončila. V obraně se nám moc nedařilo soupeře zastavit a ten využíval svých vysokých spojek k zakončení střelou z dálky. Postupem času jsme už ale dokázali soupeři tuto výhodu ztížit. V útoku to nebylo o moc lepší. První branku jsme vstřelili sice ve třetí minutě, ale pak jsme si nedokázali poradit s obranou a další zásah přišel až v minutě desáté. Nicméně naše hra se zlepšovala.

Druhý poločas začal a naše hra se postupem času stále zlepšovala.  Obrana si už dokázala poradit s výškovou převahou soupeře a minimálně jim to znepříjemnit, což se nám povedlo. Útok už byl také živější a dokázal si vytvořit pěkné střelecké pozice. Bohužel nás opět srazilo na zem neproměňování vyložených šancí. Hráči předvedli i hru s využitím pivota, a hle ono to fungovalo. Do střeleckého zakončení se snažili všichni hráči. Střelba ze všech pozic je příjemným překvapením. Zápas skončil naší prohrou, ale naše družstvo odcházelo se vztyčenou hlavou.

Všem hráčům patří poděkování za přístup k tomuto utkání. Snaha hrát byla vidět na všech a nechyběla ani bojovnost. Poprat se o každý míč a snaha udělat co nejlepší výsledek.  Předvedli jste pěkný výkon, za který se rozhodně nemusíte stydět. Doufáme, že takové výkony ( i lepší) budou pokračovat i nadále.

Děkujeme i rodičům za pomoc při dopravě a povzbuzování.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 10, Walweel Jakub 2, Vykydal Libor 2, Němčák Michal 1, Kräuter Jiří 1, Přidal Libor 0, Protivánek Matěj 0, brankáři úspěšnost: Konrád Martin 47,4%, Dvorský Radek 22,3%.

25.8.2012            Turnaj      Brno-Juliánov

V sobotu ráno jsme jeli na Náš první přípravný turnaj starších žáků do Brna za účasti týmů Sokol Juliánov, HC Zlín, DTJ Polanka a našeho družstva. Hrálo se 2×20 minut, systémem každý s každým.

V prvním zápase jsme se utkali s DTJ Polanka. Od samého začátku byl zápas vyrovnaný.

Tempo nebylo nijak vysoké a hráči se pomalu zahřívali na obou stranách. Náš výkon byl spíše podprůměrný. Nechtělo se nám běhat a po hřišti jsme jen chodili. Soupeř se naší hře přizpůsobil a také nikam nespěchal. Šance jsme si sice nějaké vytvořili, ale opět jsme je nedokázali využít. Do zakončení chodil jen jeden hráč a to bohužel nestačí. Zápas skončil vítězstvím soupeře 10:15.

Druhý duel nás čekal soupeř HC Zlín. Naši hráči ho pojali jako oddechový. Místo stoupajícího výkonu to šlo bohužel opačným směrem. Útok byl bezzubý a obrana dokonale děravá. Soupeř si vybudoval dostatečný náskok, který si v pohodovém tempu zápasu udržel až do konce. Zcela zaslouženě vyhrál 9:19.

Posledním vystoupením bylo utkání s domácím týmem. Začátek nám vyšel skvěle a se soupeřem to bylo dlouho vyrovnané. Akce se střídaly na obou stranách. Bohužel nám to vydrželo jen deset minut. Po té přišel z naší strany neuvěřitelný kolaps. Soupeři jsme nahrávali a do obrany se už ani nevraceli. Ke konci zápasu už to bylo jen horší a vysvobození z našeho trápení udělal až rozhodčí závěrečným hvizdem. Soupeř vyhrál 10:26.

Turnaj byl sice přípravný a ukázal v čem se musíme zlepšit, ale přístup hráčů tomu neodpovídal. Bylo vidět, že se hráči snaží, ale deset minut to určitě nestačí. Nemáme vůli po vítězství a poprat se o výsledek. Víme, že hráči na to mají, ale bohužel jen, když se jim chce.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 10:26 10:15 9:19 0 29:60 4
Sokol Juliánov 26:10 24:11 14:10 6 64:31 1
DTJ Polanka 15:10 11:24 9:18 2 35:52 3
HC Zlín 19:9 10:14 19:9 4 47:32 2

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 17, Kräuter Jiří 5, Vykydal Libor 4, Němčák Michal 2, Protivánek Matěj 1, Walweel Jakub 0, Štancl Petr 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.