Hodnocení 2013-2014

7.6. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná  17:27 (7:11)

K poslednímu utkání sezony jsme zajížděli na domácí zápas do Velké Bystřice, kde nás čekalo družstvo Centrum Haná.

Pro většinu hráčů to bylo poslední utkání v kategorii starších žáků a bylo se na co dívat. Ikdyž výsledek tomu nenasvědčuje utkání bylo vyrovnanou partií. Opět jeden ze zápasů, který se nám herně povedl. Naší největší smůlou bylo opět neproměňování šancí. Soupeř šel do šaten s čtyř gólovým náskokem.

Jestli jsme čekali, že kluci to vzdají, tak jsme se šeredně spletli. Do druhé poloviny kluci vlítli jako uragán a během deseti minut druhé půle jsme dokázali snížit náskok soupeře na rozdíl jediné branky. To nám ale ubralo mnoho sil a na další otočení skóre už jsme nestačili. Soupeř sice vyhrál, ale dnes se musel pořádně zapotit.

S dnešním utkáním jsem naprosto spokojený. Hoši to nevzdali hned před zápasem a o výsledek statečně bojovali. Opravdu dnes nám chybělo jen trošku toho štěstíčka. Pochvalu si zaslouží celý tým za hru, kterou předváděli „až na malé výpadky“ po celou dobu zápasu a rvali se o výsledek do poslední minuty.

Poděkoval bych i rodičům, kzeří nám pomohli s dopravou na zápas a povzbuzováním.

Sestava a branky : Kräuter Jiří 7, Vysoudil Vojtěch 7, Walweel Jakub 2, Vykydal Libor 1, Štancl Petr 0, Němec Martin 0, Protivánek Matěj 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 38,4 %, Dvorský Radek 35,2 %

25. 5. 2014  Cement Hranice – TJ Sokl Horka nad Moravou   32:19  (16:7)

V neděli brzy ráno jsme odjeli na Mistrovské utkání do Hranic na Moravě.

Chtěli jsme navázat na dobře odvedenou práci z minulých utkání, ale opak byl pravdou. Jestliže v předešlém zápase jsem nenašel mnoho chyb, tak tentokrát marně vzpomínám na něco pozitivního.

Hráči působili ospalým dojmem a na hřišti toho moc nepředvedli. V obraně to celkem klapalo, ale jen do šesté minuty. Problémy nám dělal jediný hráč soupeře a ten dokázal porazit náš celý tým. V útoku jsme naopak nepředvedli vůbec nic. Bez náběhů a bez jakékoliv myšlenky. Hráče jsem nabádal, aby se začali pohybovat, ale těm to dnes bylo jedno.

O přestávce jsme si řekli, jak budeme hrát, abychom něco změnili. To nám ale vydrželo asi minutu. Vše co jsem řekl hráčům, udělali přesně naopak. Vrcholem našeho zápasového kolapsu bylo vyloučení Matěje Protivánka hned v úvodu druhého poločasu, kdy dostal červenou kartu. Soupeř bez většího odporu z naší strany dotáhl zápas do zaslouženého vítězství.

Tohle utkání bylo opět jedno z nejhorších, které jsme předvedli. Chybělo nám naprosto vše od snahy hráčů až po chuť porvat se o výsledek. Mrzí mne, že nedokážeme odehrát více utkání po sobě, ve kterém předvedeme skvělý výkon.

Poděkoval bych rodičům, kteří nám pomohli s dopravou.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 6, Vykydal Libor 5, KräuterJiří 3, Walweel Jakub 2, Štancl Petr 1, Němec Martin 1,Protivánek Matěj 1, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 30,4 %, Konrád Martin 23,8 %.

17.5. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel  16:22 (10:10)

V sobotu ráno na násčekal na domácí půdě soupeř Tatran Litovel.

Vstup do utkání nám po dlouhé době vyšel perfektně. Kluci dodržovali co jsme si řekli před zápasem a na výsledku to bylo hned znát. Navíc bylo vidět, že se klukům opravdu chce a snažili se bojovat o každý míč. Sice nám soupeř odskočil v osmé minutě na rozdíl čtyř branek, ale kluci svou pílí dotáhly do konce prvního poločasu na nerozhodný stav.

Druhá půle kopírovala hru prvního poločasu a stále nebylo rozhodnuto o vítězství některého družstva. Obě družstva předváděla vyrovnanou hru. Osudem zápasu se pro nás stala čtrnáctá minuta. Byla vidět únava na hráčích, která sice trvala jen pět minut, ale zkušený soupeř toho dokázal využít a odskočil na rozdíl čtyř branek. Poté jsme se vrátili ke hře, kterou jsme předváděli před tím, ale na vyrovnání či snad obrat v zápase už nám tonestačilo.

Utkání, které jsme sehráli můžu hodnotit pozitivně. samozřejmně, že jsme pár chyb udělali, ale to bych hodil stranou. Spíše bych chtěl pochválit všechny za předvedenou hru a hlavně nasazení a chuť hrát. Celý zápas byl vyrovnanou partií a kluci opravdu předvedli jeden z nejlepších výkonů jara. Doufám, že jim to nasazení v zápase vydrží co nejdéle.

Poděkoval bych ještě rodičům za pomoc při dopravě a povzbuzování.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 8, Vykydal Libor 2, Kräuter Jiří 2, Protivánek Matej 2, Walweel Jakub 1, Němec Martin 1, brankář a úspešnost: Dvorský Radek 40,5%

8.5. 2014     SK Žeravice  –  TJ Sokol Horka nad Moravou  24:16 (12:7)

Netradičně ve čtvrtek na státní svátek jsme jeli odehrát mistrovské utkání do Žeravic.

Do desáté minuty zápasu se zdálo, že kluci chtějí hrát a s domácím týmem jsme hráli vyrovnanou partii. Pak se ovšem stalo to, co nikdo nechtěl. Obrana přestala naprosto fungovat a soupeř nemě větší problémy, aby skóroval. Do útoku jsme se nijak nehrnuli a předváděli statickou hru většinou do signalizace pasivity. Střel na bránu bylo jako šafránu a tak domácí družstvo šlo do šaten s náskokem pěti gólů.

Druhý poločas kopíroval naši hru z toho prvního a na obrazu hry se defakto nic nezmněnilo. Družstvo domácích si hlídalo pohodový náskok. Dnešní výkon byl o malinko lepší něž ty předchozí. Ale co naplat, když naší perfektní disciplínou je střelba do brankáře a to rovnou z náskoků ze šestky. Jen v prvním poločase jsme si vytvořili asi pět krásných akcí, když se naši borci ocitli tváří tvář brankáři, ale ani jednu jsme neproměnili v gól. Tohle jsou zahozené šance, které nám samozřejmně kazí konečný výsledek. Ale na kdyby se ve sportu ani v životě nehraje a soupeř zaslouženě vyhrál.

Velkým překvapením se ukázali hráči z mladšího žactva, kteří nám pomáhali při zápase. Filip Spurný, Vít Krejsa a Marek Koleňák patřili právě k tomu lepšímu co jsme na hřišti měli. Bohužel, ale jako jediní chtěli hrát víc, než musí a zaslouží si pochvalu.

Chtěl bych ještě poděkovat rodičům, kteří nám pomohli s dopravou.

Sestava a branky :  Protivánek Matěj 5, Vysoudil Vojtěch 4, Kräuter jiří 3, Walweel Jakub 1, Vykydal Libor 1, Spurný Filip 1, Štancl Petr 1, Krejsa Vít 0, Koleňák Marek 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 43,4 %, Konrád Martin 8,3 %

3.5. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – STM Olomouc B  19:22 (6:10)

V rychlém sledu a to hned v sobotu, jsme přivítali na domácím hřišti hráče STM Olomouc B.

V první řadě bych chtěl poblahopřát soupeři za jeho zasloužené vítězství.

Pokud nám ve středu zápas nevyšel, tak dnes to byla úplná katastrofa. Je to smutné, když asi dvacetkrát z vyložených šancí nastřelíte brankáře atd.. Dnešní zápas nemá smysl dále nějak komentovat.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 6, Protivánek Matěj 5, Kräuter Jiří 4, Vykydal Libor 2, Štancl Petr 1, Walweel Jakub 1, Dvorský radek 0, Koleňák Marek 0, brankář :  Konrád Martin 38,8 %

30.4. 2014 STM Olomouc A – TJ Sokol Horka nad Moravou  26:12 (11:6)

Ve středu jsme sehráli  další utkání a to s týmem STM Olomouc A.

Naším úkolem bylo předvést a zopakovat hru z minulého kola. Nicméně od prvních minut se ukázalo, že dnes to asi nepůjde. Přitom s tímhle tradičním soupeřem jsme vždy hráli vyrovnanou partii minimálně poločas. Jak čas běžel a vlekl se opravdu pomalu, domácí si vytvořili náskok a ten udržovali po celou dobu utkání. Z naší strany se dnes jadnalo o zcela nepodařený zápas a soupeři jsme výhru hodně ulehčili.

Sestava a branky: Protivánek Matěj 3, Vysoudil Vojtěch 3, Štancl Petr 2, Němec Martin 1, Šafář Daniel 1, Vykydal Libor 1, Walweel Jakub 1, Kräuter Jiří 0, brankáři  a úspěšnost: Dvorský Radek 35 %, Konrád Martin 42 %

26.4. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov  22 : 25 (9:11)

V dalším utkání jsme přivítali na domácím hřišti ( Velká Bystřice) družstvo z Uničova.

Vstup do utkání nám vyšel nadmíru dobře. Soupeři jsme mnoho příležitostí ke skórování nedovolili. Do jedenácté minuty byl dokonce nerozhodný stav. Pak jsme na chvíli odpadli a soupeř toho využil, aby si vybudoval menší náskok.Pak už se hra opět vyrovnala a bylo stále o co hrát. Nicméně soupeř šel po první polovině utkání s dvougólovým náskokem.

Druhá část pro nás začala skvěle. Během pěti minut se nám podařilo nejen vyrovnat skóre, ale dokonce jsme se ujali vedení. Od té doby jsme se tahali se soupeřem pouze o jediný gól.
Bohužel osmnáctá minuta byla pro nás osudová. To sice ještě bylo vyrovnané, ale pak z naší strany jsme udělali zbytečné individuální chyby a ty se nakonec ukázaly jako rozhodující zlom v utkání.
Soupeř toho dokonale využil a odskočil na rozdíl čtyř branek (ztáty míčů 3x). Pak už si svůj náskok udržel.

Po dlouhé době musím hráče pochválit, že se jim konečně zase chtělo hrát a na hřišti to bylo určitě vidět. Chtělo by to ale ještě větší zapálenost a na hřišti hlavně vydržet celý zápas. I dnes jsme měli herní výpadky a ne zcela naplno jsme makali po celou dobu zápasu.
Výsledek rozhodně neodpovídá hře, kterou jsme předvedli. Klukům patří velké dík a doufám, že to štěstí, které nám dnes chybělo se jenou přikloní na naší stranu.
Poděkovat bych chtěl i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 10, Protivánek Matěj 5, Štancl Petr 2, Němec Martin 2, Kräuter Jiří 2, Walweel jakub 1, Vykydal Libor 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 35%, Konrád Martin 22,2%

16.4. 2014   SK Velká Bystřice A  – TJ Sokol Horka nad Moravou  43:8  (19:5)

Netradičně ve středu jsme jeli na utkání do Velké Bystřice, kde nás čekal domácí tým V.Bystřice A. Čekal na nás silný soupeř, který kraluje naší tabulce.

Od samého začátku utkání bylo jasné kdo bude dnešním vítězem. de fakto se čekalo jen na závěr a na jakém čísle se zastaví konečný výsledek. Proti takovému soupeři jsme neměli sebemenší šanci.
Do utkání nastoupili i mladší žáci Petr Štancl, kterýs náma hraje pravidelně, ale především svoji premiéru si vyzkoušel Filip Spurný. Paradoxně titi dva hráči patřili k tomu lepšímu so jsme na hřišti měli a zaslouží si pochvalu.
Vyzvednout musíme i naše dva gólmany, kteří zabránili ještě většímu debaklu.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 3, Štancl Petr 2, Vykydal Libor 2, Němec Martin 1, Spurný Filip 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, Kräuter Jiří 0, brankáři : Dvorský Radek, Konrád Martin

6.4. 2014   TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice B  19:37 (8:16)

V neděli dopoledne jsme zahájili jarní část soutěže starších žáků domácím utkáním ve Velké Bystřici, kde nás čekal soupeř SK Velká Bystřice „B“.
Dnešní utkání nemá smysl nějak dlouze komentovat. To co jsme dnes předvedli, teda nepředvedli na hřišti, bylo katastrofální. Z hráčů byla vidět nechuť vůbec hrát. Podle toho vypadal průběh utkání. Soupeř neměl vůbec žádný problém tohle utkání vyhrát.
Zaostávali jsme ve všem a protivník tak mohl tenhle zápas pojmout jako výborný trénink. Čehož samozřejmě využil a celý zápas jasně kontroloval hru. Soupeři gratuluji k vysokému a hlavně zaslouženému vítězství. Na dnešní zápas musíme rychle zapomenout a začít hrát hru, kterou bezesporu umíme. Tak snad příště bude hra z naší strany vypadat úplně jinak.
Poděkoval bych rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na zápas.
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Vykydal Libor 4, Němec Martin 3, Štancl Petr 2, Kräuter Jiří 2, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, brankáři (úspěšnost): Dvorský Radek 25 %, Konrád Martin 25,9 %

30.3. 2014   TJ Sokol Horka nad Moravou  (přípravný turnaj-Velká Bystřice)

V neděli jsme pořádali poslední přípravný turnaj  v hale ZŠ a MŠ Masarykova ve Velké Bystřici. Turnaje se zúčastnilo pět družstev – STM Olomouc A,B, Cement Hranice, Žeravice a TJ Sokol Horka nad Moravou.
Hrálo se systémem každý s každým 1x 25 minut.
Na tomhle turnaji jsme chtěli navázat na výkony z turnaje minulého. Bohužel se nám to nedařilo. Od úvodního utkání byla vidět na hráčích nervozita a na hře to bylo znát. Celý turnaj vůbec nefungovala obrana a pracovala tak na 50 %.
V útoku jsme také mnoho ke koukání nepředvedli a kluci úplně zapomněli jak nám to minule šlo. Vše bylo bez náběhů a větší vůle. Opět nás zradilo to , s čím se potýkáme již delší dobu. Když už jsi konečně vytvoříme šance a nebylo jich málo nedokážeme je využít. Vždy nastřelíme brankáře a v horším případě vůbec netrfíme branku. To se nakonec ukázalo jako hlavní faktor celého dne, který rozhodl o našem umístění na turnaji.
Samozřejmě najdou se i světlé chvilky na turnaji, ale těch bylo pomálu. Výborný výkon předvedli naši gólmani, kteří vždy drželi naše družstvo v zápase. I tak chci klukům poděkovat a věřím, že těch zbytečných chyb bude čím dál méně.
Poděkoval bych ještě rodičům, kteří nám pomohli při organizaci a dopravě na tomhle turnaji.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 17, Protivánek Matěj 7, Kräuter Jiří 7, Němec Martin 4, Vykydal Libor 2, Walweel Jakub 2, Štancl Petr 1, Šafář Daniel 1, Pajunčík Ondřej 0, brankáři: Dvorský Radek (vyhlášen nejlepším brankářem turnaje), Konrád Martin

15. 3. 2014 TJ STM Olomouc (Zimní liga olomouckého kraje)

V sobotu jsme zajížděli na další přípravný turnaj do Olomouce. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev TJ STM Olomouc, TJ Sokol Horka nad Moravou, Házená Uničov, Sokol Juliánov, Tatran Bohunice a TJ Slavia Hradec Králové.

Vstup do turnaje jsme zahájili proti domácímu týmu TJ STM Olomouc. V tomhle zápase jsme toho moc nepředvedli. Útočná hra téměř nebyla a počet střel na bránu byl minimální. Kluci si moc nevěřili a tomu odpovídal i průběh hry. Soupeř bez větších problémů dotáhl zápas do vítězství.

Po odehraném zápase jsme si s hráči sedli, a řekli si, co vlastně chceme hrát a proč hlavně na turnaje jezdíme. Hoši to pochopili a do druhého vystoupení jako by nastoupil jiný tým. Bylo vidět, že se klukům chce hrát a na hřišti to bylo znát. Tým z Hradce Králové měl daleko větší problémy překonat naši obranu a naše útočná snaha byla o dost lepší. Soupeře jsme trápili celý zápas, ten sice tenhle duel vyhrál, ale dobrý pocit z předvedené hry kluky nahecoval. Bylo to snad poprvé, co náš výkon postupem času gradoval.

Třetí naše představení bylo proti týmu z Uničova. V tomhle utkání jsme sahali minimálně po remíze. Dařilo se nám jak v útoku, tak i v obraně. Se soupeřem jsme se tahali celý zápas o jediný gól. Nakonec jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem jedné branky.

Utkání s Juliánovem bylo jednoznačné ze strany soupeře. Náš tým si vybral oddechový čas a soupeř měl zápas pod svojí kontrolou.  Nedařilo se nám prosadit v útoku a v obraně jsme také moc nenadřeli. Tenhle duel jsme prostě projeli.

Na závěr jsme se utkali s týmem Tatran Bohunice. Tenhle boj byl opět vyrovnaný po celou dobu a vítězství v tomto zápase se bojovalo až dokonce. Dařilo se nám jak v útoku, tak i v obraně. Tento zápas jsme bohužel „projeli“ vlastní chybou, když jsme nedokázali proměnit tři sedmičky a právě ty rozhodly o vítězství soupeře.

Pocit z turnaje měli trenéři velice dobré. I když výsledkově to nebylo, jak se někomu může zdát nic moc, opak je pravdou. Za všechno mluví fakt, že kluci odehráli celý turnaj defakto bez střídání, kdy jsme měli jen jednoho k dispozici. Naopak všichni soupeři měli plnou lavičku. Byla vidět velká snaha od všech nechat na hřišti vše do poslední kapky.

Po delší době jsme předvedli týmovou hru, a opět se ukázalo, že i se silnějším soupeřem dokážeme hrát vyrovnanou partii. Hoši si i vyzkoušeli některé herní situace, které trénujeme a ty se také ve větší míře dařily. S tímto turnajem jsme byli opravdu spokojeni

Sestava a branky: Vykydal Libor 15, Protivánek Matěj 7, Walweel Jakub 6, Šafář Daniel 4, Štancl Petr 4, Němec Martin 4, Pajunčík Ondřej 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

23.2. 2014      PŘÍPRAVNÝ TURNAJ ČERLINKA CUP – Litovel

V neděli nás čekal první přípravný turnaj v letošním roce. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva domácí Tatran Litovel, TJ STM Olomouc, SK Žeravice a naše družstvo Horky. Hrálo se systémem každý s každým na 2x 17 minut.

Turnaj jsme brali jako opravdu přípravný turnaj a výsledky jsme nějak zvlášť neřešili. Hlavním cílem bylo zahrát si a navíc s kvalitním soupeřem, což se naplnilo. Naše hra vypadala velmi dobře po celý turnaj. Jen bohužel vždy v prvním poločase. Druhé poločasy ve všech utkáních už bylo jen jedno velké trápení. To až tak překvapivé nebylo, protože kluci měli čtrnáctidenní výpadek tréninku z důvodů jarních prázdnin a lyžařského výcviku. Navíc nás čekal ještě dvojzápas, kdy jsme hráli hned po sobě a tam už hoši zkrátka nemohli.

Když pominu druhé poločasy, za ty první si zaslouží pochvalu. Bylo vidět, že se chtějí porvat o výsledek a bojovali. Hra v útoku byla pěkná a až na pár vyložených šancí, které jsme neproměnily, se nám celkem dařilo. Obrana také dělala problémy soupeřům a ti to neměli jednoduché. Všechna utkání byla vyrovnaná  (první poločas). Pochvalu si zaslouží celé družstvo za předvedený výkon a snahu.

Jedno velké překvapení na turnaji přece jen bylo. Náš gólman Radek Dvorský, který třičtvrtě roku nehrál, kvůli zranění odchytal celý turnaj. Na jeho výkonu to nebylo vůbec znát. Zákroky, které předváděl, byly úžasné.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Vykydal Libor 6, Němčák Michal 6, Protivánek Matěj 4, Walweel Jakub 3, Němec Martin 2, Štancl Petr 2, Šafář Daniel 1, Pajunčík Ondřej 0, brankář (úspěšnost): Dvorský Radek 28,3 %.

Ohlédnutí za podzimem

Na novou sezonu jsme se začali připravovat již třetí týden v srpnu na soustředění v Kostelci na Hané. Pro mnohé to bylo náročné, jiní to zvládli bez větších potíží. Soustředění probíhalo týden, kdy jsme denně absolvovali tři tréninkové jednotky.
Samotná soutěž ukázala, že nás stále trápí stejné věci. Hráči to berou spíše jako kroužek a ne soutěž. To je vidět i v samotných zápasech, kdy nám chybí větší nasazení a touha po vítězství. Se silným soupeřem dokážeme hrát vyrovnanou partii a naopak s méně zkušeným týmem dokážeme prohrát. Jsme právě v polovině sezony a moje pocity jsou na vážkách. Pozitivem ovšem je, že řada hráčů na sobě zapracovala a na hře to bylo znát, tedy když se jim chtělo. Škoda jen, že nám to nevydrží po celou sezonu. Hráči konečně začali používat v zápasech různé herní situace, které pilujeme na trénincích. I když někdy nevyjdou což vůbec nevadí, protože důležitější je to zkusit. Všem hráčům děkuji a přeji jim, aby jim to vydrželo co nejdéle a kdyby
bylo ještě malé zlepšení tak bychom se vůbec nezlobili. Děkuji i rodičům, kteří s námi jezdili na zápasy a zajišťovali tak dopravu a za jejich strávený čas s námi. Těšíme se na jarní část.

16.11. 2013  TJ Sokol Horka nad Moravou  –  SK Žeravice    21 : 27  ( 10 : 11)

Poslední zápas v letošním roce jsme sehráli na domácí půdě ve Velké Bystřici proti týmu z Žeravic.

Jak prohrát vyhraný zápas ???
Je to docela jednoduché. Do dvanácté minuty šlapalo vše jak má být a vedení nad soupeřem o pět branek zřejmě našim borcům stačilo. Od té chvíle už hrál jen soupeř. Ten zcela zaslouženě dotáhl tenhle zápas do vítězství.
Jo hold se bohužel hraje padesát minut a ne dvanáct jak si myslí naši hráči. Vojta Vysoudil se sice snažil, ale sám to rozhodně neuhraje. Dnes se opět potvrdilo jak nám chybí Matěj Protivánek, který se v poslední době snažil tvořit hru a docela se mu to i dařilo. Prostě se nám nechce. Je to vidět i na tom, že když máme jet na nějaký turnaj, nebo přátelák a udělat něco navíc hráči raději zůstanou doma a to je chyba. Nicméně podzim máme za sebou a doufám, že jaro bude vypadat úplně jinak.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Vykydal Libor 5, Walweel Jakub 2, Němčák Michal 2, Štancl Petr 2, Šafář Daniel 1, Kräuter Jiří 1, Němec Martin 0, Pulkrábek Jan 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář a úspěšnost : Konrád Martin 34,1 %.

10.11. 2013   TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou    38 : 13  ( 16 : 5)

V neděli v podvečer jsme zajížděli do Kostelce na Hané.

Dnešní hodnocení zápasu začneme z jiného konce. Gratuluji domácím, kteří nám uštědřili zasloužený debakl. V pohodě potrénovali a na hřišti neměli žádného soupeře. Vždy byli, ne o krok, ale o celou dálnici napřed. Naši borci na ně jen koukali a bylo jim to šuma fuk. Měli jsme sice na hřišti čtyři zraněné hráče, kteří i přesto nastoupili a za tojim moc děkuji. Nebylo to ale příčinou zmíněného debaklu. Vystřelit na bránu bylo pro nás neskutečný problém.Co kdyby jsme se náhodou trefili !!!!! Jen malý výběr ze statistik – čtyři zahozené sedmičky, dvacet ztrát míčů, kdy jsme domácím přímo namazali do trháků a takhle bych mohl pokračovat dále. To, co dnes hráči předvedli je katastrofické a neomluvitelné.
Není přece možné, že dva zápasy odehrajeme v nějakém nasazení a třetí totálně vypustíme. Dnes se prostě nikomu vůbec nechtělo. Paradoxně nejlepším střelcem zápasu byl Petr Štancl a to je prosím mladší žák. Tak nevím hoši co vlastně očekáváte.Takhle se zápasy rozhodně nevyhrávají.

Sestava a branky : Štancl Petr 4, Vysoudil Vojtěch 2, Kräuter Jiří 2, Walweel Jakub 1, Němčák Michal 1, Vykydal Libor 1, Šafář Daniel 1, Němec Martin 1, Pulkrábek Jan 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář : Konrád Martin

2.11. 2013   Sokol HC Přerov – TJ Sokol Horka nad Moravou  0 : 10 k

Družstvo z Přerova se odhlásilo ze soutěže.

26. 10. 2013    TJ Sokol Horka nad Moravou – Cement Hranice 24:16 (12:8)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na domácí utkání do Velké Bystřice. Přivítal k nám Cement Hranice.

Hned v úvodu jsme se dostali do vedení, což mělo vliv na celý zápas. Rychlé a celkem snadné vedení nás ale uspalo. Tempo hry nebylo nijak vysoké a soupeř také nekladl větší odpor. Obrana sice pracovala jak má, ale útok byl o poznání horší. Téměř žádné náběhy a statická hra našeho útoku stále pokračovala. Sice jsme góly stříleli, ale byla to spíše individuální akce. V pohodovém, spíše v plážovém tempu pokračoval celý první poločas. Do šaten jsme šli s vedením o čtyři branky.

Druhý poločas bohužel kopíroval průběh toho prvního. Čekali jsme, že hráči předvedou hru z minulých kol, ale bohužel udělali pravý opak. Hra naprosto totožná s poločasem prvním. S výjimkou, že jsme se pokusili o rychlé protiútoky, které jsme samozřejmě ve dvou případech neproměnily. Náskoky tváři v tvář brankáři také končily nastřelením gólmana. Na vstřelení branky jsme se dost nadřeli. Zápas jsme sice měli pod kontrolou, ale předvedená hra se nemohla líbit ani rodičům na tribunách. Vojta Vysoudil dal sice nejvíce gólů, ale stále bez většího pohybu. Ale není to jen o jednom hráči, který střílí góly, když se ostatní nepřidají.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 13, Vykydal Libor 4, Kräuter Jiří 3, Walweel Jakub 2, Němčák Michal 1, Šafář Daniel 1, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář (úspěšnost): Konrád Martin 54 %.

19.10. 2013   Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou   26 : 22 (13 : 6)

Po týdnu pauzy nás čekalo další utkání. Zajížděli jsme do nedaleké Litovle.

Utkání začalo a až do čtvrté minuty to bylo vyrovnané. Od té doby na hřišti bylo jen jedno družstvo. Domácí tým si s námi hrál jako kočka s myší. Obrana jela na 40 % a domácí s ní neměli žádné větší problémy jí překonat. Vybudovali celkem snadno dostatečný náskok. Naše útočná hra byly k smíchu. Všichni na to kašlali a bez jakéhokoliv pohybu útok odstáli. S výjimkou jednoho hráče, který makal jak v útoku, tak v obraně. Díky němu nebyl poločasový rozdíl ještě větší. Ano, byl to Matěj Protivánek, který jako jediný měl v zápase zájem. Naše levá strana zřejmě stávkovala. Libor Vykydal a Vojtěch Vysoudil doplňovali náš útok jen odehráním balonu.

Do druhé půle nastoupilo asi jiné družstvo. Obrana začala více spolupracovat a soupeř už měl mnohem větší problémy se prosadit. Levá strana se začala také probouzet a světe div se dokonce se i sem tam rozběhla. Více šancí a více střel se začalo projevovat i na skóre. Šance, které jsme si vytvořily se nám podařilo téměř vždy proměnit v gól. V prvním poločase šlo na soupeře pouhých 13 střel, z toho deset jen Matěj. Ve druhém poločase jsme na branku soupeře vystřelili  26 střel, z toho skončilo v síti šestnáct. V čem je tedy problém ? Netuším ! Druhý poločas skončil naším vítězstvím, ale co z toho, když ten první se nám nechtělo.

S dnešním výkonem, dá li se to tak nazvat nemůžeme být vůbec spokojeni. Hráči opět předvedli, že když se jim zrovna chce tak dokážou hrát vyrovnanou partii s každým soupeřem. Bohužel více se nám nechce a takhle se zápasy rozhodně nevyhrávají.

Sestava a branky: Protivánek Matěj 9, Vysoudil Vojtěch 9, Vykydal Libor 2, Kräuter Jiří 2, Walweel Jakub 0, Němčák Michal 0, Němec Martin 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář a úspěšnost : Konrád Martin 21,2 %.

6.10. 2013 TJ STM Olomouc „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou   13 : 30 (5 : 14)

V neděli dopoledne jsme zajížděli na utkání do nedaleké Olomouce, kde nás čekal tým STM Olomouc „B“.

Zápas začal z obou stran dost nervózně. I když šance byly, ani jedno družstvo je nedokázalo využít naplno. Dlouhou dobu se hrálo vyrovnané utkání. Zlom nastal po dvanácté minutě.Od té chvíle jsme na hřišti diktovali tempo hry. S naší obranou si soupeř nedokázal poradit. Do konce poločasu se mu to povedlo už jen dvakrát. Náš útok byl naopak, světe div se, produktivní.Šance které jsme si vytvořily, naši borci dokonce téměř vždy dokázali využít. V tomhle duchu se dohrál první poločas.

O přestávce jsme si řekli, že zápas ještě zdaleka nekončí a že dobře hrajícího soupeře nemůžeme podcenit. Druhá půle začala a naši hráči konečně zřejmě pochopili, že zápas se hraje na dva poločasy.Obrana stále fungovala a až na pár výjimek s ní můžeme být spokojeni. Útok si stále vytvářel šance a naše produktivita se nijak nezměnila. Trochu mě mrzí zbytečné chyby v útoku při přihrávkách.Po takové ztrátě jsme většinou dostávali gól a to je obrovská chyba. Nicméně druhý poločas kopíroval hru prvního a naše vedení jsme si udrželi až do konce utkání.

Se zápasem můžeme být v celku spokojeni. Dnes je toho docela málo, co můžu hráčům vytknout. Vyzvednout někoho v zápase nejde. Pochvalu a poděkování zaslouží celý tým, protože kluci makali celý zápas a to se hned tak u nás nevidí. Pokud takhle budeme pokračovat bude to jen dobře. Díky rodičům za diváckou podporu. Dnešní zápas byl kolektivní hra !!!!!!!!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Vykydal Libor 7, Němčák Michal 5, Protivánek Matěj 4, Kräuter Jiří 2, Štancl Petr 2, Walweel Jakub 1, Němec Martin 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář a úspěšnost : Konrád Martin 65,7 %.

28.9. 2013  TJ Sokol Horka nad Moravou – STM Olomouc A   20 : 24 ( 9:7)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na další domácí klání do Velké Bystřice. Zde na nás čekal tým STM Olomouc A.
Zápas pro nás začal nezvykle dobře. Obrana, která fungovala téměř dokonale dělala soupeři velký problém a až do minuty šesté nedovolila skórovat. Naopak v útoku se nám v celku dařilo a šance, které jsme si připravily jsme dokázali proměnit v gól.Takhle to fungovalo až do minuty patnácté. V tu chvíli jsme měli pětigólový náskok, ale potom jsme polevili a soupeř dokázal stáhnout náš náskok na jediný gól během pěti minut. Závěr poločasu byl pak zase v naší režii a do šaten jsme odcházeli s dvougólovým náskokem.
Vstup do druhé půle nám ale vůbec nevyšel. Obrana zkolabovala a nedokázala navázat na výkon z první půle. Našeho zaváhání samozřejmě využil soupeř a během pěti minut otočil utkání ve svůj prospěch. Od té chvíle se strhl boj okaždý míč a vstřelenou branku.Soupeř sice stále vedl, ale maximálně rozdílem dvou branek. V tomhle duchu pokračovalo celé utkání. Šance se střídaly na jedné i druhé straně. A zahozených vyložených šancí bylo jako máku. Naši hráči se ale nevzdávali a bojovali až do samotného konce. Bohužel pro nás bylo rozhodujících právě prvních pět minut druhé půle. To je příčina naší prohry.
S dnešním utkáním jsem přesto spokojen. Vždyť hráči si dokázali, že když chtějí, dokážou potrápit každého soupeře. A na dnešní výhru se soupeř rozhodně nadřel. Pochválit musím celé družstvo za předvedený výkon a nasazení ve hře. Pochvalu ještě zvlášť dostane Vojta Vysoudil,který zařídil většinu našich vstřelených branek a Matěj Protivánek, který naopak tvořil hru. Ještě jednou všem moc děkuji a dnes jste dokázali, že hrát umíte. Jen je škoda, že se do střílení branek nezapojilo více hráčů !!!!!!!!!!!!!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 14, Matěj Protivánek 5, Walweel Jakub 1, Němčák Michal 0, Pulkrábek Jan 0, Vykydal Libor 0, Štancl Petr 0, Němec Martin 0, Pajunčík Ondřej 0, Kräuter Jiří 0, brankář a úspěšnost: Konrád Martin 27,2 %.

22.9. 2013  Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou   26 : 17  (15:7)

V neděli dopoledne jsme zajížděli na další utkání do Uničova.

Začátek první půle rozhodl celý průběh utkání. Herně se nám v útoku sice dařilo, ale co naplat, když jsme nedokázali ani jednu šanci proměnit v gól.Za to soupeř dokázal skórovat téměř na sto procent. V útoku to bylo stále stejné, protože festival zahozených šancí přibýval. Obrana pracovala tak na čtyřicet procent a soupeři to moc nestěžovala. Poločas jsme zcela zaslouženě prohráli.

O přestávce jsme si řekli, co očekáváme od druhé půle. Hráči začali plnit svoje povinnosti a rázem to měl soupeř o dost těžší se gólově prosadit. V obraně jsme přistupovali k hráčům a jejich útok už nebyl tak produktivní. Útok se také zlepšil. Začali jsme se více pohybovat a na soupeře to platilo. Jen škoda zase spálených tutovek, které nám samozřejmě chyběly. Druhá půle byla sice lepší, ale na soupeře to nestačilo.

Dnešní zápas opět ukázal, že nejsme zase tak špatní, ale jen, že se nám prostě nechce. Vždy odehrajeme jen část utkání a na zbytek se vybodneme. Proč? To je otázka na všechny hráče.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Protivánek Matěj 4, Němec Martin 2, Němčák Michal 2, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 1, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0,brankář a úspěšnost: Konrád Martin 34,2 %.

14.9. 2013  TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice  12:47 (3:20)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na první domácí utkání do Velké Bystřice. Zde nás čekal jeden z nejsilnějších soupeřů skupiny a to Velká Bystřice A.

Hned od úvodu bylo jasné, že proti soupeři nemáme nijak velkou šanci. Bohužel s naším přístupem k zápasu se tomu ani nemůžeme divit. Na hřiště nastoupil pouze jeden tým. Nezájem našich hráčů byl evidentní. I proto bylo po deseti minutách skóre 0:7. Náš jakoby útok se poprvé v zápase prosadil až v minutě dvanácté.Další branky z naší strany přišly v minutě třiadvacáté a pětadvacáté minutě. Toď vše za celý první poločas a to rozhodně není vůbec humorné, jak se většině hráčů zdálo.  Naopak soupeř nám dával jeden gól za druhým a naši hráči jen koukali.

Druhý poločas byl totožný s prvním. Hosté pokračovali ve stejném duchu a vlastně si udělali tréninkový zápas. Náš útok byl sice o něco produktivnější, ale na výborného soupeře to rozhodně nestačilo. Pokud budeme stále bez pohybu, jiné výsledky ani nemůžeme očekávat. Z velké tragikomedie nás vysvobodil až hvizd rozhodčího.

Dnešní zápas beru jako katastrofu. Není to tím, že jsme prohráli, ale za hru kterou jsme předvedli. Prostě se hráčům očividně nechtělo a to je smutný.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 4, Vykydal Libor 3, Němčák Michal 2, Protivánek Matěj 2, Kräuter Jiří 1, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář a úspěšnost : Konrád Martin 9,6 %

8.9. 2013   SK Velká Bystřice „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou   25 : 26  ( 13 : 17 )

Úvodní utkání v nové sezóně, jsme zahájili s Velkou Bystřicí „B“ na jejich půdě. Zápas začal netradičně v neděli v 18:00 hod.

První poločas byl vyrovnaný od samého začátku. Naše hra nebyla moc pohledná a na šance jsme se dost nadřeli. V útoku jsme opět bohužel předváděli pomalou hru a obrana soupeře neměla větších problémů nás ubránit. I když byl soupeř vzrůstově v nevýhodě, naši hráči toho nedokázali využít a skóre bylo stále vyrovnané. Naopak domácí tým v útoku naší obranou procházel jako nůž máslem. Zlom nastal až v minutě dvacáté, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek. Tohle vedení jsme udrželi do konce první půle.

Do druhého poločasu nastoupil asi úplně jiný tým. V útoku jsme nepředváděli už vůbec nic. Šance jsme nedokázali proměnit a raději trefovali domácího brankáře, nebo ještě lépe úplně mimo. Obrana zatím ještě fungovala, ale od sedmé minuty se všechno zhroutilo. Útok už jsme neměli žádný a obrana katastrofální. Toho právě vyžil domácí tým a přebíral vládu na hřišti. Předváděl rychlou hru a to nám dělalo velké problémy. Začali jsme více faulovat a samozřejmě přišly na řadu dvouminutové tresty. Domácí družstvo nabíralo na obrátkách a od čtrnácté minuty vládlo na hřišti. Donutili naše hráče svou rychlostí, aby se vyfaulovali a na hřišti zůstali jen čtyři naši hráči. Toho samozřejmě soupeř dokonale využil a otočil zápas ve svůj prospěch. Zápas se tak lámal až v posledních dvou minutách. To už jsme hráli bez Libora Vykydala, který dostal červenou kartu. V tomhle zápase rozhodlo jen větší štěstí , které se přiklonilo na naší stranu.

Zápas přesto nemůžeme hodnotit kladně. Snad jen první poločas, ale za předvedenou hru v druhém dějství rozhodně ne. Hráči si musí uvědomit, co vlastně chtějí. Není možné, že vždy hrajeme jak máme jen chvilku, když zápas trvá padesát minut. Dnešní výhru nepovažuji za vítězství !!!!!!!!!!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Vykydal Libor 6, Protivánek Matěj 5, Kräuter Jiří 3, Štancl Petr 3, Němec Martin 1, Walweel Jakub 1, Pulkrábek jan 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0,brankář a úspěšnost : Konrád Martin 35,8 %.