Hodnocení 2016-2017

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2006 – 2007

Vedoucí družstva: Kräuter Jiří

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

starsi-minizaci_16-17

Horní řada zleva: Jurečková Miloslava (trenérka), Brožová Michaela, Šrot Damián, Spáčil Václav, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Jurečková Lucie, Kräuter Jiří (vedoucí družstva)

Dolní řada zleva: Hrachovinová Sára, Lerch Štěpán, Jurečková Michaela, Pešek Vojtěch, Jurečková Kamila

Chybí: Rakus Tomáš, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Frkal Radek (trenér)

 

 

Hodnocení jaro 2017

Tak už je to tady, celá sezona utekla jako voda a před námi jsou „VELKÉ“ prázdniny. Mohl bych tu psát co budou naši hráči dělat o prázdninách, ale to se jsem moc nehodí. Raději Vám raději napíši co jsme vlastně v průběhu druhé půlky sezony 2016/2017 zvládli a zažili.

Začnu od začátku roku 2017. První tři měsíce v roce jsme pořádali a jezdili na turnaje, které byli pořádány mimo soutěž. Za tyto tři měsíce jsme objeli celkem 5 turnajů z toho 3 jsme pořádali. Zbylé dva turnaje jsme odehráli jiným způsobem než je u staršího minižactva obvyklé. Hrálo se totiž 6 + 1 a to na velkém házenkářském hřišti. Pro většinu našich hráčů to bylo poprvé co se setkali s koženým balonem, a s velkými házenkářskými brankami. A taky poprvé, kdy se setkali s postem „pivota“, ze začátku jsme trošku bojovali, než jsme hráčům vysvětlili, kde tento post hraje, po pár trénincích zaměřených na tento post všichni pochopili. Musím říci, že naši svěřenci se této změny nezalekli, že na jednou hrají na velkém hřišti a o hlavu s vyššími hráči než jsou oni samotní. Šlo vidět, že ze začátku tápali, jak se to hraje, ale později na to přišli a předváděli famozdní výkony.

Zbylé tři měsíce jsme hráli turnaje v krajské soutěži. Ty to turnaje jsme odehráli se dvěma přihlášena družstvy „tygříky a lvíčaty“. Všechny turnaje jsme odehráli bez větších problémů. Málem bych zapomněl ještě na jeden turnaj, kterého jsme se účastnili a to největší světový halový turnaj v Praze – „Prague Handball Cup 2017“ – tento turnaj byl pro děti takovým zpestřením. Proč zpestřením? Protože jsme hráli proti družstvům, které jen tak v sezoně nepotkáme, byla to mužstva z celého světa. Každá země proti, které jsme hráli má úplně odlišný způsob hry než jsme zvyklí. Někteří hrají osobní obranu celý zápas, jiní zase mají tak výbornou fyzičku, že jsme jim skoro nestačili. Musím konstatovat, že jsme se nezalekli a bojovali do poslední sekundy, i když jsme už věděli, že výsledek již nezvládneme otočit.

Ke konci června nás čekalo rozloučení se sezonou 2016/2017, pro některé poslední rozloučení s kategorii minižactva. Tuto část sezony hodnotím velice pozitivně, u všech hráčů jde vidět veliký pokrok, ale stále je co zlepšovat. Jménem všech trenérů bych chtěl poděkovat všem rodičů a příbuzným, za podporu a pomoci na turnajích, ať už jen s pomocí s dopravou nebo focením. Bez Vaší podpory by to nešlo. Ještě jednou všem VELKÉ DÍKY.

A v příští sezoně zase na viděnou.

Za trenéry staršího minižactva Jiří Kräuter

 

18.6.2017 HK – Kostelec na Hané  SUPERFINÁLE

V neděli za krásného počasí jsme vyjeli na poslední soutěž této sezóny do Kostelce na Hané. Sešli se jako každým rokem všechny družstva po hromadě z celé naší soutěže. Po krásném nástupu jsme se pustili do hraní. Jako první zápas jsme odehráli s týmem z Litovle A  Od počátku jsme věděli, že je to silný soupeř, ale děti nás hodně zklamaly že tu hru úplně vypustily. Druhým našim soupeřem byly Zora Olomouc. Tady hra už začala mít nějakou úroveň jak v obraně tak i v prosazování na bránu. S Droždínem se děti rozehrály a hra už byla uspořádaná. Dobrá obrana, prosazování na bránu a v druhé polovině byla  hra bez výtky, Litovel B je silný soupeř Jakmile vidíme že hráči ze soupeřova týmu jsou výkonně lepší jak my tak ten zápas vzdají hned na začátku. Se  Žeravicemi  to bylo vyrovnaný a opět do toho dávali vše co se během roku naučily. Sice jsme udělali spoustu chyb, ale jinak se na to dalo dívat. Kluci z STM Olomouc jsou mnohem herně lepší jako my, ale tento zápas se děti hodně snažily a nedaly klukům nic za darmo. Domácí tým nehraje špatně, ale my jsme byly se svou dravostí u tohohle zápasu podstatně lepší. Po oběde nastoupily děti proti týmu z Prostějova B hra byla ospalá a neměla žádnou šťávu asi se dětem naplnily moc bříška a pak ta hra i vypadala.Před poslední  družstvo tohoto turnaje bylo z Bystřice B to už začaly být děti unavené protože hodně svítilo sluníčko a vůbec se nám nechtělo hrát. Zakončením turnaje nás ještě hodně potrápilo mužstvo z Kostelce B. Kluci byli docela oproti nám velcí drtili nás jak “buldozéři”.

Během dne byly připraveny pro děti dovednostní soutěže. Korfbal a házení do branky a trefování se otvorů v síti. Na konci turnaje si za soutěžili i trenéři za podpory děti a SUPERFINÁLE bylo nástupem a rozdání medailí a cukrovinek ukončeno.

Sestava: Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hrachovinová Sára, Hrachovina Richard, Halouzková Julie, Halouzka Jakub, Pešek Vojtěch, Frkal Filip, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava a Frkal Radek

 

4.6.2017 TJ Sokol Horka nad Moravou – „lvíčata a tygříci“

V neděli 5.6.2017 jsme opět pořádali turnaj na domácí půdě, i když tentokrát na půdě školy, protože naše domácí hřiště nebylo po sobotní párty ještě zcela připravené. Turnaj se odehrával opět na dvě části.  Nevím jestli je to tím že jsme hráli právě na půdě školy, kterou děti tolik zbožňují,  nebo zda běhaly děti rychleji proto aby se odsud dostaly ale výkon našich svěřenců byl naprosto vynikající a nebál bych se říci přímo  hvězdný. Odehráli úžasné 3 zápasy, sice bez počítání skóre ale na mě jejich hra působila tak, že si ji užívali a že je hra opravdu bavila. Zkoušely střely z různých úhlů, křižné přihrávky a rychlé přechody. Využívaly chyb protihráče při ztrátě míče, prostě hra na jakou je radost pohledět.

Sestava lvíčata: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Hrachovinová Sára, Pešek Vojtěch, Spáčil Václav

Sestava tygříci: Hrachovina Richard, Rakus Tomáš, Halouzka Jakub, Brožová Michaela, Sobek Tomáš, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

28.5.2017 TJ Sokol Horka nad Moravou – „tygříci“

 Od 15:00 začala druhá část turnaje. Té se zúčastnili naši tygříci spolu s družstvy Hranic, Žeravic, a Velké Bystřice A.
Druhá část dětí pokračovala v započatém tempu a stylu hry svých „tréninkových“ spoluhráčů. Hrálo se 2×10 minut a děti si hru užívali. Přesto že se nepočítalo skóre děti se snažili „urvat“ každý míč a zakončovat útok skórováním.
Na závěr bych chtěl děti pochválit že táhly za jeden provaz a bojovaly až do závěrečného hvizdu.
Sestava: Halouzka Jakub, Rakus Tomáš, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon
Trenér: Frkal Radek

 

28.5.2017 TJ Sokol Horka nad Moravou – „lvíčata“

28.5.2017 jsme pořádali 2 turnaje na domácím hřišti. Od 13:00 hráli naše lvíčata spolu s STM1, STM2, Litovlí A a B. Hrálo se 2×8 minut.  Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a byl krásný skoro letní den. Bylo to vidět i na hře dětí. Ať už jsme hráli s kterýmkoliv týmem snažili jsem se do hry přenášet situace které pilujeme na trénincích. Měli jsme i hodně gólových šancí a dařilo se nám je proměňovat.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Hrachovina Richard, Pešek Vojtěch, Spáčil Václav

Trenérka: Jurečková Miloslava

 

21.5.2017 SK Velká Bystřice „B“ – „tygříci a lvíčata“

V neděli 21.5.2017 ve 12:00 začal turnaj ve Velké Bystřici za účasti 4 družstev z čehož 2 byli z Velké Bystřice a 2 naše -tygříci a lvíčata.  A stejně jako tyto dravé šelmy ani naše děti neměly chuť podávat po obědě velký výkon.  Zpočátku to vypadalo na drobnou únavu ale bohužel ani po delší hře se to nezměnilo. Děti se na hřišti hledaly, nevycházely nám přihrávky ani gólové šance a s tím ruku v ruce přicházel i pocit marnosti. Zdá se že jsem si vybrali letošní „špatný den“ a ty další turnaje už zvládneme na jedničku a hlavně jako tým kdy budeme bojovat jeden za všechny a všichni za jednoho.

Sestava Lvíčata: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš

Trenér: Frkal Radek

Sestava Tygříci: Rakus Tomáš, Halouzka Jakub, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Spáčil Václav

Trenér: Hrachovina Michal

 

13.5.2017 HK – Kostelec na Hané – „tygříci a lvíčata“

Do 14-ti denní turnajové přestávce jsme se v sobotu časně ráno vydali na turnaj do Kostelce na Hané. Turnaje se účastnila obě naše družstva „tygříci a lvíčata“ dále družstvo DHK Litovel, Sokol Prostějov a domácí družstvo Kostelce na Hané. Turnaj začali obě naše družstva v ospalém tempu, ale po chvíli jsme se z toho dostali. Naše hra v prvních tvou zápasech vypadala straše, pomalu jsme si nedokázali přihrát chytit míč anebo dokonce i trefit bránu. Po těchto zápas nastal zlom, na jednou všechno šlapalo jako hodinky, dokázali jsme si přihrát dokonce i trefit branku. Začali jsme si pomáhat dokonce i jsme se navzájem povzbuzovali. Tento turnaj hodnotím jako takový napůl povedený, nebylo to nic hrozného ani nic výborného. Prostě zlatý střed. Velké poděkování patří rodičům, kteří mám pomohli s dopravou a povzbuzovali, i když se nám zrovna třikrát nedařilo.

Sestava Lvíčata: Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela

Trenérka: Jurečková Miloslava

Sestava Tygříci: Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Spáčil Václav

Trenér: Frkal Radek

Vedoucí družstev: Kräuter Jiří

 

22.4.2017 TJ STM Olomouc – „tygříci a lvíčata“

Po velikonočním mezinárodním turnaji jsme se opět vrhli do jarní soutěže, kde jsme se utkali v hale na Zoře s tygříky a lvíčaty proti soupeři STM Olomouc 1 a STM Olomouc 2. Velikonoční turnaj v Praze dětem hrozně moc pomohl, co se týče v útoku i obraně. Jejich přihrávky se zlepšili, jsou rychlejší a přihrávají si od křídla přes spojky do druhého křídla. Víc se v útoku prosazují i střely na brány, jsou přesnější. V obraně si pomáhají a soupeřovi se málokdy přes naši obranu podařilo prosadit. Chtěla bych poděkovat Michalovi Hrachovinovi za pomoc vedení družstva lvíčátek.

Sestava Tygříci: Rakus Tomáš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Šrot Damián, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav

Trenérka: Jurečková Miloslava

Sestava Lvíčata: Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela

Trenér: Hrachovina Michal

 

13. – 17.4.2017 Prague Handball Cup 2017

Ve čtvrtek ráno jsme se vydali na největší halový turnaj na světe „Prague Handball Cup 2017“. Toho to turnaje se naši hráči účastnili poprvé. Turnaje se účastnilo přes 500 družstev z celého světa. V základní skupině jsme měli tři týmy z České republiky, jeden tým z Maďarska a jeden tým z Chorvatska. První den jsme se ubytovali ve škole. Šli jsme se podívat do Policejního muzea, ve kterém jsme si to parádně užili, poté jsme se šli podívat na další památky.

Druhý den nám již začínali zápasy v základní skupině. Náš vůbec první zápas jsme sehráli proti týmu Kézilabda Utánpótlás Sport Kft z Maďarska. V tomto zápase soupeř jasně dominoval. Než se naši hráči z pamatovali, že jsou vůbec na hřišti, zápas skončil v náš neprospěch 3:35. Do dalšího zápasu jsme vstoupili s chutí napravit to co jsme zkazili na pravit vše to co jsme v první zápase zaspali. V tomto zápase opět dominoval soupeř z České republiky TJ Jiskra Třeboň, i když šlo vidět od našich hráčů velké zlepšení, tak jsme stejně podlehli 6:19. V pořadí třetí zápas a poslední zápas v prvním hracím dni jsme hráli opět s týmem z České republiky HC Dukla Praha II, v tomto zápase šla vidět velká únava ze strany našich hráčů, ale nenechali se zahambit, a bojovali do poslední sekundy. Ale ani tento zápas se nám nepodařilo vyhrát, nakonec zápas skončil 8:19 pro Duklu.

Třetí den nás čekali poslední dva zápasy v základní skupině. První zápas jsme sehráli proti celku z Chorvatska MRK Sesvete, tento zápas byl velice vyrovnaný, od první minuty bylo jasné, že my ani soupeř nechceme prohrát. Zápas nabízel překrásné kombinace, jak na naší tak na na straně soupeře. Ale jak už to tak ve světě chodí, tak někdo musí být vítěz a někdo poražený. Bohužel ani tento zápas se nám nepodařilo dotáhnout k vítěznému konci, zápas skončil v náš neprospěch 13:14. Musíme naše hráče velice pochválit, i když prohráli, tak bojovali do poslední sekundy. V pořadí pátý zápas jsme sehráli proti týmu z České republiky Talent Plzeň, v tomto zápase jasně dominoval soupeř, prohráli jsem 2:16. Ve skupině jsme skončili na posledním místě.

Čtvrtý den nás čekal úplně poslední zápas na celém Prague Handball Cup 2017, tento zápas jsme sehráli opět proti tým z České republiky a to týmu  TJ Sokol Úvaly, do tohoto zápasu jsme šli s chutí vyhrát a ukořistit si alespoň jeden bod, ale bohužel se nám to nepovedlo zápas končí opět v náš neprospěch 8:14.

Poslední den celého turnaje jsme strávili pozorováním finálových utkáních všech skupin.

Z tohoto turnaje si odvážíme plno nezapomenutelných zážitků, které jsme prožili jak na palubovce tak i  ve škole. Získali jsme plno nových zkušeností, které určitě do konce sezony využijeme. Všem zúčastněným patří velké DÍKY, že se snažili, nebáli se a šli to tohoto turnaje se vervou. Doufám, že se tohoto turnaje v následujících letech zúčastníme znovu sice u ne za kategorii staršího minižactva. Ještě jsou všem VELKÉ DÍKY. 😀

Sestava: Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Spáčil Václav, Rakus Tomáš, Sobek Tomáš

Trenérky: Vítková Kristýna a Jurečková Miloslava

 

8.4.2017 Hranice – „tygříci“

Druhé kolo podzimní soutěže jsme se opět s ,,tygříky‘‘ před polednem vydali do Hranic. Jelo nás jen pět. Děti se v hracím poli střídaly na všech postech. Ten kdo byl v bráně si mohl aspoň půl hrací doby odpočinout. Utkali jsme se soupeři TJ STM Olomouc 1, TJ STM Olomouc 2, TJ Cement Hranice. Děti se velice snažily a do hry dávaly velké hrací nasazení. Za krásné výkony byly odměněny sladkostmi a na schlazení dostali nanuka.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Spáčil Václav, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán

Trenérka: Jurečková Miloslava

 

8.4.2017 Žeravice – „lvíčata“

V sobotu 7.4.2017 se konaly dva turnaje. Část dětí pod vedením trenéra Radka jela do Žeravic a druhá část s trenérkou Milou do Hranic. Měli jsme trochu problém s potřebným počtem dětí abychom  sestavili družstvo ale nakonec se povedlo a do Žeravic jsme dojeli v počtu 6 dětí a 6 rodičů. Ty nám bohužel vedení turnaje do hry nepustilo ale aspoň mohli fandit z místních ochozů. Turnaj jsme zahájili proti domácímu týmu a zpočátku to z naší strany byla spíše taková opatrná a zatažená hra.  Dělali jsme chyby v obraně a děti jako by se bály střílet, dlouho rozehrávaly a útoky nezakončovaly střelou.

Ve druhém zápase jsem nastoupili proti Prostějovu, hra už byla plynulejší,děti se snažily zakončovat a přihrávky získaly na přesnosti. Poslední zápas už byl hodně vyrovnaný. Děti získaly jistotu a to se odrazilo i na celkovém výkonu.
I přes zakřiknutý začátek jsme si hezky zahráli a to je přece nejdůležitější :-).
Sestava: Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon
Trenér: Frkal Radek

 

1.4.2017 Hranice – „tygříci a lvíčata“

První kolo jarní sezóny jsme zahájili v Hranicích na Moravě. Utkali jsme se s domácími soupeři a týmem z Prostějova. Za pomoci pana Hrachoviny, který koučoval náš tým tygříků, jsme odehráli turnaj. Ze začátku utkání vypadala velice ospale, ale pak se děti rozehrály. Než jsme se rozehráli, tak děti nepodávaly moc dobré výkony. Z ospalé hry, kdy jsme nebyli schopni vystřelit na bránu, jsme se dopracovali ke krásné týmové spolupráci. Kdyby děti hrály, jak poslední utkání, bude z nich krásné týmové družstvo.

Sestava Lvíčata: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Rakus Tomáš, Hrachovinová Sára

Sestava Tygříci: Hrachovina Richard, Hanáček Matěj, Halouzka Jakub, Halouzková Julie, Skřivánek Šimon

Trenéři: Jurečková Miloslava, Hrachovina Michal.

 

26.3.2017 –  Předvelikonoční vajíčko – Horka nad Moravou
V neděli nás čekal poslední domácí turnaj v zimní přestávce. Turnaje se zúčastnili čtyři družstva Tatran Litovel, Cement Hranice a naše dvě družstva. Hrálo se dvoukolově 2x10min. Každý zápas byl vždy napínavý až do poslední minuty. Na našich hráčích šlo vidět, jak se zdokonalují. Rvali se o každý míč, a navzájem se povzbuzovali. V každém zápase byli chyby, které musíme ještě vypilovat. Bez těch by to nešlo. 😉 A i když tam byli chyby tak jsme se umístili na krásném druhém a třetím místě.
Velké poděkování také patří rodičům, kteří mám pomohli. A také nesmíme zapomenout na mladší žáky, kteří mám pomohli s časomírou, s pískáním a bufetem.

 

Tabulka s výsledky:

xxx

1

2

3

4

Body

Skore

Pořadí

Horka I.

xxx

9:11

17:22

19:23

11:19

23:20

18:18

3

97:113

3.

Horka II.

11:9

22:17

xxx

18:13

12:20

16:11

13:10

10

92:80

2.

Litovel

23:19

19:11

13:18

20:12

xxx

12:11

21:19

10

108:90

1.

Hranice

20:23

18:18

11:16

10:13

11:12

19:21

xxx

1

89:10

4.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Hrachovinová Sára, Spáčil Václav, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon.

Trenéři:
Frkal Radek, Ján Sebastián a Kräuter Jiří.

 

18.3.2017 – Hopax Cup 2017 Litovel (6+1)
V sobotu 18.3.2017 jsme se vydali na turnaj do nedaleké Litovle. Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev: Tatran Litovel, ŠKP Bratislava, SK Žeravice, KH Kopřivnice, Sokol Chrudim a naše družstvo.
Od prvního zápasu, který jsme odehráli s domácím celkem, jsem děti jen chválila. Myslím, že děti dala do turnaje maximum a bylo vidět, že se těší na každý zápas, který bude následovat. Jejich bojovnost a dravost ocenili i trenéři z jiných družstev. Poslední zápas děti vyhrály a to díky 100 % nasazení. Celkově se naše družstvo umístilo na pátém místě, což je velmi pěkný výsledek.
Sestava: Skřivánek Šimon, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán, Spáčil Václav, Rakus Tomáš, Šrot Damián, Hanáček Matěj, Kratochvíl Matěj (MLŽ), Kräuterová Tereza (MLŽ), Ján Sebastián (MLŽ).
Trenérka: Jánová Mária.

 

26.2.2017 WINTER HANDBALL CUP 2017 – Nový Jičín

V neděli jsme zavítali na turnaj mladšího žactva do Nového Jičína. Naše družstvo jsme poskládali z mladších žáků a ze starších miníků.

Celkem hrálo 15 dětí. Turnaj se hrál systémem 6+1 s počítáním skóre, napřed ve skupině a následně o konečné umístění.
Ve skupině jsme odehráli celkem 3 zápasy, z nichž první se nesl v duchu rozkoukávání. Děti nebyly sehrané protože zástupci ze starších miníků ještě systémem 6+1 nehráli  a zápas jsem prohráli 5:13. Další dva zápasy  byly již poměrně vyrovnané , děti se zorientovali, rychle pochopily systém hry, vylepšily se přihrávky a to přineslo ovoce – s Novým Jičínem jsme prohráli těsným rozdílem 11:14, i když první poločas jsme vyhrávali a poslední třetí  zápas s Trnávkou jsme dovedli do vítězného konce 13:5.
Poté nás čekal rozhodující zápas o umístění, který byl až do samotného konce nerozhodný. Oba týmy předváděly skvělou hru ale v poslední minutě zápasu jsme dostali rozhodující gól na 7:8 a již jsme nestihli vyrovnat. Nakonec jsme dovezli šesté místo, „zlaté“ medaile za bojovnost a odvahu a hlavně radost z podaného výkonu.
Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Halouzka Jakub, Spáčil Václav, Šrot Damián, Ján Sebastián (MLŽ), Lép Jiří (MLŽ), Melicharová Nikol (MLŽ), Pisano Renato (MLŽ), Frkal Filip (MLŽ), Didi Aleš (MLŽ), Kratochvíl Matěj (MLŽ).
Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

19.2.2017 Přípravný turnaj – Horka nad Moravou

V neděli 19.2.2017 jsme pořádali domácí turnaj v tělocvičně ZŠ. Přes velkou nemocnost se nakonec zúčastnilo 6 družstev, z toho 2 naše, 2 z Bohunic, STM Olomouc a Ivančice. Turnaj se hrál na počítání skóre a tentokrát pro nás dopadl velmi dobře. Naše družstva se umístila na 3 a 4 místě.  Nejedno oko diváka zaslzelo radostí nad herními akcemi našich svěřenců a tenkráte ani oko trenérů nezůstalo suché neboť děti zhmotnily naše představy o tom jak má házená vypadat. Bylo opravdu se na co dívat, přihrávky byly přesné,  děti se snažily do jednoho ať už v obraně nebo v útoku.
Poděkování patří i rodičům kteří přispěli svou pomocí při organizaci a zajištění turnaje.

 

 Tabulka s výsledky:

Družstvo 

1

2

3

4

5

6

Body

Skóre

Pořadí

TJ Sokol Horka nad Moravou 1

X

9:8

12:15

19:5

10:12

16:3

6

66:43

3.

TJ Sokol Horka nad Moravou 2

8:9

X

10:17

13:10

14:14

18:5

5

65:55

4.

TJ STM Olomouc 1

15:12

17:10

X

12:12

6:17

21:7

7

71:58

2.

HK Ivančice

5:19

10:13

12:12

X

5:13

11:0

3

43:57

5.

Tatran Bohunice ST

12:10

14:14

17:6

13:5

X

22:3

9

72:38

1.

Tatran Bohunice ML

3:16

5:18

7:21

0:11

3:22

X

0

18:88

6.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Štěpán Lerch, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Spáčil Václav, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

22.1.2017 Pololetní jednička – Horka nad Moravou

V neděli 22.1.2017 jsme pořádali domácí turnaj „pololetní jednička“.  Zúčastnilo se ho celkem 6 družstev ale protože družstvo z Ostravy se nakonec odhlásilo vytvořili jsme z našich dětí 2 družstva – Horka I a Horka II.  Jeden tým byl čistě klučičí a druhý smíchaný. Turnaj otevíral zápas domácího družstva Horka I s STM Olomouc a i když STM hrálo pouze ve třech hráčích zápas jsem nakonec prohráli.  Celkově se týmu Horky I dařilo držet krok se soupeři ale v některých zápasech nám utekla koncovka a přestože jsme v polovině zápasu vedli o gól nebo dva, výsledné skóre zápasu pro nás znamenalo prohru.

Týmu Horka II. se dařilo výsledkově o něco lépe, z pěti zápasů se jim povedlo jednou vyhrát a jednou remizovat. Celkově ale hráli všechny děti s velkým nasazením, snažili se pokrývat celé hřiště, zrychlovat hru při útoku a zakončovat.  Výsledky byly těsné a k výhře patří i kapička toho štěstí která nám někdy trošku chyběla :-).  Ale věřím že když děti budou hrát i nadále s takovou chutí a elánem, štěstěna se na dalších turnajích přikloní tentokrát k nám…

 

Družstvo 

1

2

3

4

5

6

Body

Skóre

Pořadí

TJ Sokol Horka nad Moravou I.

X

13:19

12:14

11:15

8:9

13:14

0

57:71

6.

TJ STM Olomouc

19:13

X

12:11

6:13

11:11

8:18

5

56:66

3.

HK Bystřice pod Hostýnem

14:12

11:12

X

13:25

11:8

11:16

4

60:73

4.

TJ Rožnov pod Radhoštěm

15:11

13:6

25:13

X

17:10

14:15

8

84:55

2.

TJ Sokol Horka nad Moravou II.

9:8

11:11

8:14

10:17

X

15:16

3

53:63

5.

Sokol Nové Bránice

14:13

18:8

16:11

15:14

16:15

X

10

79:61

1.

 

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

Hodnocení podzim 2016

Kategorii staršího mini žactva trénuji již třetím rokem. Jsem rád, že jsem u této kategorie zůstal. U staršího mini žactva jde krásně vidět jak se děti vyvíjí. Ale teď přejdu k tomu co se odehrálo v podzimní části sezony 2016/2017.

Poslední týden v srpnu jsme měli jako každý rok soustředění, toto soustředění jsme absolvovali skoro v plném počtu. Na konci soustředění nás čekal jako každý rok turnaj Házenkářských nadějí teto ročník byl již 5. Na tomto turnaji jsme se umístili k našemu překvapení na krásném 4. místě, což beru jako velký úspěch 😀 . Začátkem září nám začala soutěž, kterou jsme začali turnaji na domácí půdě. Každý turnaj v podzimní části sezony nám přinesl mnoho zkušeností. I když né všechny turnaje se nám povedli, někdy se dětem moc nechtělo. Někdy jsme i my jako trenéři byli překvapení co naši hráči všechno dokáží, jaké umí krásné útočné akce vymyslet, jak si umí pomáhat v obraně, navzájem se povzbuzovat. Poslední turnaj v podzimní části sezony jsme odehráli v Hranicích. Po tomto turnaji jsme měli 14 dní pauzu. 4.12. nás čekal opět turnaj na domácí půdě tentokrát Mikulášský turnaj. Na kterém jsme předvedli opět to nejlepší co v nás bylo, naši hráči opět mile překvapily. Umístili jsme se na krásném 2. místě. 😀

Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří nás velmi podporovali a jezdili s námi na turnaje. Doufám, že Vám to vydrží, a budete své děti podporovat i nadále. Ještě jednou VELKÉ DÍKY.

Za trenéry staršího mini žactva Jiří Kräuter.

 

4.12.2016 Mikulášský turnaj – Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali tradiční Mikulášský turnaj. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev. Původně se mělo hrát 2 x 10 minut, ale z důvodu velké zimy v tělocvičně jsme to zkrátili na 2 x 8 minut. Turnaje se zúčastnila tato družstva: DHK Zora Olomouc, TJ STM Olomouc, TJ Jiskra Otrokovice, HK Bystřice pod Hostýnem „A“- „B“. I když byla velká zima děti byly zkřehlé, tak podávaly krásné herní výkony. Zápasy byly skoro vyrovnané. My jsme se umístili na druhém místě. I když to byl Mikulášský turnaj, tak letos Mikuláš nedorazil a poslal jen čerta. Bylo to krásné zakončení turnaje, i když děti se tvářily, že se nebojí na některých bylo vidět, že mají z čerta respekt. Na konci turnaje všechny děti dostaly medaile a od čerta výslužku. Z každého družstva byl vyhlášen talentík.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela

Trenérka: Jurečková Miloslava

 

20.11.2016 Cement Hranice

V neděli ráno jsme se vydali na turnaj do Hranic. Přestože byla neděle a docela brzy ráno, děti byly dobře naladěné a plné energie.  Možná za to mohla prvoligová palubovka, možná hvězdná konstelace a v neposlední řadě samozřejmě kvalitní trénink, protože od začátku hrály velmi dobře. Kombinace i přihrávky jim vycházely na výbornou, sítě soupeřů se dařilo pravidelně provětrávat, zkrátka radost se dívat.  Během turnaje jsme si jako trenéři všimli ovšem ještě jedné věci a to že „našim prvoligovým  hráčům“ narostlo sebevědomí a jali se nás přesvědčovat na které pozici hodlají hrát a na které už nikoliv.  No tak jsme jim i my předvedli jak trénuje „prvoligový“ trenér 🙂 .  No a světe div se -všechno fungovalo.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

12.11.2016 Tatran Litovel „B“

Sobotní mlhavé a studené ráno 12. listopadu nás doprovázelo  na turnaj do Litovle. Sešlo se zde opět 5 družstev, s kterými v sezóně pravidelně hrajeme.
Někdy se nám proti nim daří více, někdy méně. Tento turnaj byl tak půl na půl.  Pokud by se počítalo skóre, asi bychom nezvítězili, ale na druhou stranu děti nedělaly žádné velké chyby – nebo aspoň my jako trenéři jsme žádné neviděli :-).   Snad jediné, co bychom lehce vytkli, bylo to, že dětem chyběla taková ta dravá jiskra. Možná je to tím, že se blíží konec sezóny a děti místo odpočinku sepisují dlouuuuhééééé seznamy pro Ježíška-což je omluvitelné. Takže dopište, odpočiňte si a budeme se těšit na další turnaj, tentokrát v Hranicích.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

6.11.2016 DHK Zora Olomouc „A“

Nedělní podvečer 6.11.2016 byl ve znamení turnaje na hřišti DHK Zory Olomouc.  Turnaje se zúčastnilo 5 družstev a  nevím, jestli to bylo časem nebo místem, ale výkony byly zcela odlišné od těch z minulého týdne v Bystřici.  Děti skvěle běhaly,  byly plné energie a tu přenášely do hry. Přihrávky byly přesné, takže i útoky byly rychlé a překvapující, včetně střelby z výskoku.  Střelba na soupeřovu bránu je natolik bavila, že se občas zapomínaly vracet do obrany. Naštěstí je pronikavý 🙂 a laskavý  hlas trenérky dokázal vrátit zpět do obrany. Takových turnajů více a jsme prvoligový tým -za pár let.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek.

 

30.10.2016 SK Velká Bystřice „B“

30.10.2016 jsme se zúčastnili turnaje ve Velké Bystřici. S příchodem chladného počasí nám tak trochu zamrzly i naše děti. Turnaje se zúčastnila pouze 4 družstva, takže jsme hráli o jeden zápas méně než obvykle a nutno říct, že nám to zcela stačilo. Dětem se tentokrát ranní zápasy moc nedařily, málo běhaly a bránily, a výsledkem byla celkově špatná hra. I přes tyto nezdary se sice minimálně, ale přece občas, vyskytla pěkná akce, a jak praví přísloví „I mistr tesař se občas utne“.  Takže doufáme, že příští turnaj budou zpět ve své kůži a předvedou skvělou hru.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava, Frkal Radek

 

8.10.2016 SK Velká Bystřice „A“

V sobotu 8.10.2016 jsme se vydali na turnaj do Velké Bystřice. První zápas jsme odehráli s dívčím klubem DHK Zora Olomouc „B“. Dařilo se nám jen v prvním poločase, v druhém poločase jako by na nás spadla únava. Druhý zápas turnaje jsme hráli s družstvem SK Droždín a dařilo se nám o poznání lépe, dokázali jsme proměňovat vyložené šance z trháků. Ve třetím zápase nás čekal domácí celek SK Velká Bystřice „A“. V tomto zápase jsem ukázali, že dokážeme pracovat jako jedem tým, navzájem si pomáhat a podporovat. Ovšem byli zde i nedostatky, které musíme dopilovat. Poslední zápas tohoto turnaje jsme sehráli s TJ Sokolem II. Prostějovem, bohužel už v ospalém tempu. Bylo vidět, že dětem dochází fyzička.

Tento turnaj hodnotím velmi dobře i přes malé chybičky, které musíme ještě dopilovat. Velké poděkování patří i rodičům, kteří mám pomohli s dopravou a povzbuzováním.

Sestava: Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenér: Kräuter Jiří.

 

1.10.2016 SK Droždín

V sobotu 1.10.2016  jsme odehráli turnaj v Droždíně.  Byl to zřejmě jeden z posledních prosluněných turnajů, počasí nám přálo a děti byly plné energie.
V podstatě jim nebylo co vytknout, herní situace, které trénujeme, přenášely do hry a hra měla spád. Odehráli jsem celkem 4 zápasy- s Droždínem, STM 1 a 2 a Litovlí, a všechny byly vyrovnané. Nám přálo i pověstné štěstí, a přestože se nepočítalo skóre, zápasy jsme dle naší evidence dotahovali do vítězného konce. Děkuji dětem za podaný výkon a hlavně za radost, s jakou hrály a těším se na další souboje :-). Díky patří i rodičům, kteří nás na turnaj doprovodili a fandili, co jim síly stačily.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava a Frkal Radek.

 

18.9.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou 

V neděli 18.9.2016 se uskutečnil turnaj na domácím hřišti v Horce nad Moravou. Zúčastnilo se ho celkem 5 družstev. I když nám počasí moc nepřálo, na  výkonu  všech dětí to nebylo znát.  Naším prvním soupeřem bylo družstvo STM Olomouc. Zápas byl vyrovnaný, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a pěkných šancí bylo více než dost. V tomto duchu jsme odehráli i další utkání.  Děti předváděly poměrně dobrou hru, vracely se do obrany, při útocích si nabíhaly pro míč a střílely z výskoku. Snad jen malá výtka k přihrávkám, které nebyly občas  zcela přesné.  S turnajem a hlavně s hrou jsem byl spokojen, dětem patří poděkování za bojovnost a přístup.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenéři: Jurečková Miloslava a Radek Frkal.

 

11.9.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou

Začátek sezóny jsme zahájili za slunného počasí na domácím hřišti. Utkali jsme se se soupeři Velká Bystřice – B, TJ Žeravice, TJ Kostelec na Hané, DHK Zora Olomouc „B“. Hrálo se 2 x 8 minut. Letošní sezónu děti začaly jako sehraný tým. V útocích se nám velice dařilo, ale na obraně musíme ještě pořádně zapracovat. V obraně si málo pomáháme. I nováčci se krásně zapojovali do hry. Jinak veliká pochvala všem zúčastněným dětem.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Lerch Štěpán, Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Brožová Michaela, Spáčil Václav

Trenérka: Jurečková Miloslava

 

27.8.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj Házenkářská naděje – 5. ročník)

Po týdenním soustředění jsme v sobotu uspořádali turnaj. Hrálo se na dvě hřiště. Turnaje se zúčastnilo deset týmů, proto jsme turnaj rozdělili na dvě skupiny A a B. Ve skupině A nastoupila tato družstva: TJ Sokol Horka nad Moravou, Tatran Litovel – B, TJ Jiskra Otrokovice, TJ Sokol Krmelín, THA Martin. V skupině B proti sobě soupeřila družstva: DHK Zora Olomouc, Tatran Litovel – A, HC Bystřice pod Hostýnem, Tj Sokol Ostrava, THA Martin – B. Vyšlo nám nádherné počasí, sluníčko nám svítilo po celý den a pro děti byly připraveny hry mimo zápasy. I když bylo veliké teplo, děti podávaly ohromující výkony. Hrálo se na skóre a to přimělo naše družstvo k nad očekávaným výkonům. Velice se snažily v bráně i v útoku, jen v zakončování nám to párkrát uteklo. Pro děti byl přichystaný bufet. Na ochlazení byla natažena hadice, kterou se děti s nadšením stříkaly. Po ukončení turnaje byly vyhlášeny výsledky, předávaly se diplomy a sladkosti. Z každého týmu se vyhlašovali talentíci, které jsme obdarovali soškami. Z našeho týmu byla vybraná trenérem Michaela Jurečková.

Sestava: Halouzka Jakub, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Hrachovina Richard, Michaela Jurčková, Kamila Jurečková, Lucie Jurečková

Trenéři: Jurečková Miloslava a Frkal Radek

Výsledky turnaje

Skupina A

Družstvo 

1

2

3

4

5

Body

Skóre

Pořadí

Horka

X

18:14

16:3

12:13

21:11

6

67:41

2.

Litovel „B“

14:18

X

13:11

12:13

9:10

4

48:52

3.

Otrokovice

3:16

11:13

X

8:12

15:10

2

37:51

4.

Krmelín

13:12

13:12

12:8

X

10:8

8

48:40

1.

Martin „A“ /SK/

11:21

10:9

10:15

8:10

X

2

39:55

5.

Skupina B

Družstvo 

1

2

3

4

5

Body

Skóre

Pořadí

Zora Olomouc

X

10:18

7:22

13:16

13:13

1

43:69

5.

Litovel „A“

18:10

X

24:21

19:21

15:16

4

76:68

3.

Bystřice pod Hostýnem

22:7

21:24

X

21:15

19:15

6

83:61

1.

Ostrava

16:13

21:19

15:21

X

17:16

6

69:69

2.

Martin „B“ /SK/

13:13

16:15

15:19

16:17

X

3

60:64

4.

O konečné umístění

O místo

Soupeř

Soupeř

Výsledek

O 9. místo

Martin „A“

Zora Olomouc

16:14

O 7. místo

Martin „B“

Otrokovice

21:18

O 5. místo

Litovel „A“

Litovel „B“

22:19

O 3. místo

Horka

Ostrava

16:17

O 1. místo

Bystřice p. H.

Krmelín

18:16

 Konečné pořadí

Pořadí

Družstvo

1.

Bystřice p. H.

2.

Krmelín

3.

Ostrava

4.

Horka

5.

Litovel „A“

6.

Litovel „B“

7.

Martin „B“

8.

Otrokovice

9.

Martin „A“

10.

Zora Olomouc