Hodnocení 2021-2022

22.1.2022 domácí přípravný turnaj

V sobotu jsme pořádali přípravný turnaj, kterého se zúčastnilo 6 družstev. Hrálo se systém každý s každým.

Turnaj se odehrál v kompletní sestavě. Byl pro nás velkým přínosem. Hráli jsme proti klubům, se kterými nehrajeme a mohli vyzkoušet plno věcí. Zjistili jsme, kde máme nedostatky a na co se zaměřit. Bohužel nám nepřálo štěstí a naše úspěšnost střelby, byla katastrofální. Za to obrana, byla na jiné úrovni. Perfektni výkon měli naši gólmani, kteří nás hodně podrželi.

Za předvedenou hru všem hráčům děkujeme a doufejme, že nám to vydrží co nejdéle.

Sestava a branky: Minář Vojtěch 7, Ján Sebastian 7, Malý Patrik 6, Zgabaj Matěj 6, Dvořák František 5, Smahel Adam 4, Hruda Jiří 3,Pulkrábek Jan 3, Přkryl Matěj 2, Ochmann Petr 0, brankáři a úspěšnost : Vodička Štěpán 39,5%, Kostorek Jan 39%

Kopřivnice9:65:610:69:417:6X850:282.

24.10.2021 TJ Sokol Horka nad Moravou – Senice na Hané 23:22 (13:14)

V neděli odpoledne nás čekal poslední duel v letošním kalendářním roce. Na domácí půdě jsme přivítaly hosty ze Senice na Hané. Ikdyž na domácí půdě v uvozovkách, dnešní utkání se odehrálo v hale v Olšanech u Prostějova, za což jim moc děkujeme.

Vstup do utkání byl z naší strany skvělý, dařilo se nám v útoku a v obraně jsme soupeře k ničemu nepustili a vybudovali jsme si pětigólový náskok. Naše skvělá hra vydržela až do 24 minuty. Bohužel pak přišel náš tradiční problém a to nic jiného, než neproměňování šancí. Soupeř toho dokonale využil a dokázal nejen vyrovnat, ale do poločasové přestávky odcházel s jednogólovým náskokem.

Druhá půle byla ještě zajímavější a dramatičtější. Během dvou minut se nám podařilo vyrovnat skóre utkání. Od té doby, jakoby mávnutím nějakým proutkem, přišla situce, kterou jsme dlouho neviděli. Skvělá obranná hra a to z obou táborů, která nedovolila střelcům vsítit ani jednu branku a to vše trvalo dlouhých 9 minut. Střelci se začali prosazovat až v minutě dvanácté. Byli to naši hráči, kteří dokázali vsítit 4 branky a soupeř se stále trápil. Vybudovali jsme si náskok a zdálo se, že utkání dotáhneme v pohodě do vítězného konce. Ale to byl omyl. Hostující tým zabral a stáhl náš náskok na jediný gól. Nicméně kluci tohle utkání zvládli a dovedli ho do vítězného konce.

V dnešním utkání zaslouží celý tým pochvalu. Za předvedenou kolektivní hru, kdy na hřišti nechali vše. Byla vidět obrovská chuť a touha po vítězství. No a když k tomu přičteme skvěle chytající oba gólmany, tak není co řešit. Takhle se přesně bojuje. Děkujeme!

Děkujeme i našim fandům a příznivcům, kteří nás přijeli povzbudit i do haly v Olšanech u Prostějova.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 5, Dvořák František 4, Hruda Jiří 3, Malý Patrik 2, Zgabaj Matěj 2, Foukal Tomáš 2, Minář Vojtěch 1, Přikryl Matěj 1, Ochmann Petr 1, Smahel Adam 1, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, Klvaňa Filip 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan 36 % , Vodička Štěpán 33 %

10.10.2021 TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Dřevohostice/SK Žeravice 22:28(8:13)

V neděli odpoledne jsme přivítali v dalším kole na domácí půdě tým Dřevohostice/Žeravice. Čekal nás další těžký soupeř.

Utkání jsme ale začali nebojácně a s hostujícím týmem jsme předváděli vyrovnanou partii. Na hřišti se bylo rozhodně na co dívat. Akce střídala akci a každý divák si tak určitě přišel na své. Dařilo se nám jak střelecky, tak i v obraně. Utkání probíhalo v tomto směru až do dvacáté minuty. Poté se nám
přestalo dařit střelecky a soupeř nám rázem odskočil o pět branek a poločas vyhrál 8:13.

Ve druhé polovině se nám moc nepodařilo na naší hře něco změnit. Ano, šance jsme si dokázali vybudovat, ale naše střelecká bezmoc pokračovala dále. Zkušený tým si celkem v pohodě hlídal skóre a utkání tak dotáhl do vítězného konce.

Dnešní duel nám bohužel nevyšel. Ne po herní stránce, v tom jsme byli vyrovnaným partnerem. Rozhodujícím faktorem bylo spousta neproměněných šancí, kdy jsme nedokázali skórovat z vyložených šancí. K tomu připočteme i neproměněné sedmičky a je jasné, že dnes to prostě na lepší výsledek nebylo. Prostě nám to nestřílelo. Nevěšme ale hlavy a pojďme bojovat i nadále.

Děkujeme opět našim fandům za úžasné fandění během utkání.

Sestava a branky: Malý Patrik 6, Smahel Adam 5, Kubeček Jiří 4, Pulkrábek Jan 2, Dvořák František 1, Zgabaj Matěj 1, Přikryl Matěj 1, Ochmann Petr 1, Hruda Jiří 1, Minář Vojtěch 0, Dokoupil Josef 0, Halouzka Roman 0, Klvaňa Filip 0, Foukal Tomáš 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan 40 % , Vodička Štěpán 27 %

2.10.2021 SK Droždín – TJ Sokol Horka nad Moravou 23:21 (16:8)

Již v sobotu odpoledne jsme zajížděli k dalšímu utkání do nedalekého Droždína. Věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, vždyť před náma byl tým, který patří k favoritům celé soutěže.
Ještě před utkáním jsme uctili památku zesnulého hráče Ondřeje Velfela minutou ticha.

Úvod utkání nebyl vůbec špatný, vždyť jsme dokázali s domácím týmem držet krok jak herně, tak i výsledkově. Byl to naprosto vyrovnaný boj. Ovšem jen do třinácté minuty, kdy z naší strany přišel nepochopitelný zkrat. Přestali jsme se naprosto věnovat hře a řešili úplně zbytečné věci. Naše hra se tak logicky rozpadla a domácí tým toho zkušeně využil a odskočil nám ve skóre na propastných osm branek. Do konce poločasu už jsme se nedokázali vrátit do hry.

Do druhé poloviny nastoupil zřejmě jiný tým a bylo to hned znát. Opět jsme předváděli skvělou obranu, v čele dnes s neskutečně chytajícím Kosťou v naší bráně. Začalo se nám dařit i střelecky a utkání bylo opět zajímavé. Do patnácté minuty se nám podařilo stáhnout nepříznivý výsledek na jeden jediný gól. Hra nám vydržela až do devatenácté minuty. Druhý poločas jsme sice dokázali vyhrát 13:7, ale domácí tým si výsledek zkušeně pohlídal do závěrečného hvizdu a dotáhl utkání do vítězného konce.

Ze hřiště ale můžeme odcházet z dobrým pocitem za předvedenou hru hlavně v druhé polovině. Rozhodně se nemáme za co stydět a opět jsme dokázali, že umíme potrápit jakéhokoliv soupeře. Kluci, děkujeme.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 6, Zgabaj Matěj 5, Smahel Adam 4, Dvořák František 3, Minář Vojtěch 2, Přikryl Matěj 1,Dokoupil Josef 0, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, Klvaňa Filip 0, Hruda Jiří 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan 50 % , Vodička Štěpán 15 %

26.9.2021 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou 31:20 (15:11)

V neděli odpoledne nás čekal další duel, tentokrát na domácí půdě, kdy jsme přivítali družstvo ze Suchdola.

Začátek utkání byl z naší strany trošku rozpačitý. Nemohli jsme se dostat pořádně do tempa, nicméně i přesto jsme si dokázali vybudovat menší náskok. Vypadalo to, že utkání máme pod kontrolou, ale opak byl bohužel pravdou. Během pěti minut jsme nechali soupeře, aby se vrátil do zápasu a to zejména, kdy nám přestala fungovat obrana a v útoku to nebylo o moc lepší. Přesto jsme dokázali udržet náskok do poločasu o čtyři branky.

Druhá polovina bohužel navázala na konec první a soupeř se opět dotáhl na rozdíl dvou branek. Naštěstí zahřívání trvalo deset minut a kluci se opět opřeli do zápasu jak je známe. Zpřesněnou obranou jsme toho moc soupeři nedovolili a naopak v útoku se nám začalo více dařit. Co více dodat k naší obraně, když jsme od sedmnácté minuty do konce utkání povolili soupeři vstřelit pouze tři branky. Nezbývá nic jiného, než smeknout a pochválit celý tým za předvedenou obrannou hrou. A když jsme to podpořili v útoku i střelecky, kdy jsme dokázali nasázet soupeři devět branek bylo tzv. vymalováno a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Dnešní utkání můžeme prohlásit za vydařené a to hlavně za hru ve druhém poločase. Kluci, klobouček dolů, dnes si zasloužíte pochvalu, předvedli jste kolektivní hru a všichni do zápasu dali maximum. Děkujeme a pojďme nadále pokračovat v dnešních výkonech.

Obrovské poděkování patří i našim fandům a příznivcům horecké házené, za jejich podporu a fandění během utkání. Děkujeme byli jste výborní.

Sestava a branky: Malý Patrik 4, Dvořák František 4, Zgabaj Matěj 3, Kubeček Jiří 3, Klvaňa Filip 3, Ochmann Petr 3, Foukal Tomáš 3, Hruda Jiří 3, Smahel Adam 3, Pulkrábek Jan 2, Dokoupil Josef 0, Halouzka Roman 0, Přikryl Matěj 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan 50 % , Vodička Štěpán 50 %

19.9.2021 TJ Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 28:18 (15:10)

V neděli dopoledne nás čekal další duel na hřišti soupeře, tentokrát to byla Senice na Hané. Věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého.

Utkání ovšem nezačalo z naší strany vůbec špatně. Dokázali jsme s domácím týmem držet krok a byli vyrovnaným partnerem. Dařilo se nám hrát hru, kterou jsme dosud předváděli. Bohužel pak přišel zlom utkání, zhruba od dvacáté minuty, kdy se naše družstvo začalo pomalu rozpadat. Nedokázali jsme se plně soustředit na hru a to se ukázalo jako rozhodující faktor tohodle utkání. Obrana se začala rozpadat a už nebyla tak kompaktní a když jsme k tomu přidali v útoku střeleckou impotenci, kdy jsme nedokázali využít spoustu šancí, bylo jasné, jak se tohle utkání bude nadále vyvíjet.
Do konce utkání už jsme se nedokázali vrátit k naší hře a mizérie z naší strany bohužel pokračovala až do samotného konce. Utkání jsme dneska prostě nezvládli spíše po psychické stránce a nechali se zbytečně rozhodit. Nic se nedá dělat i takové zápasy prostě jsou a budou a nám nezbývá nic jiného než se z těchto zápasů co nejdříve vzpamatovat a hrát vždy tu naši hru.
Věříme, že už příští zápas to bude zase ten náš tým, který známe.

Sestava a branky: Minář Vojtěch 4, Zgabaj Matěj 3, Kubeček Jiří 3, Foukal Tomáš 3, Přikryl Matěj 2, Malý Patrik 1, Hruda Jiří 1, Smahel Adam 1,
Ochmann Petr 0, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, Dvořák František 0, brankáři : Kostorek Jan , Vodička Štěpán

11.9.2021 TJ Sokol Osek nad Bečvou – TJ Sokol Horka nad Moravou 16:25 (8:12)

V sobotu jsme zajížděli k druhému utkání sezony do nedalekého Oseka nad Bečvou.

Vstup do utkání nám tentokrát vyšel mnohem lépe. Do šesté minuty to byla celkem vyrovnaná partie. Po té jsme začali utkání přebírat do našich rukou a určovat tempo a vývoj utkání. V obraně se nám celkem dařilo a když jsme k tomu v útočné fázi přidali přesnou střeleckou mušku začali jsme si budovat postupně náskok, který byl na konci první poloviny čtyřgólový.

Začátek druhé poloviny už tak úspěšný nebyl. Nechali jsme soupeře vrátit se do utkání, který snížil na rozdíl dvou branek. Naštěstí to bylo pouhé dvě minuty. Od třetí minuty se nám povedl husarský kousek, kdy jsme domácímu týmu nepovolili naši skvělou obranou skórovat celých 11 minut a přitom jsme ještě dokázali vstřelit pět branek a určit tak, jak se bude utkání do konce vyvíjet. V tomto duchu jsme dohráli zbytek utkání a dotáhli do vítězného konce.

Dnešní utkání se nám povedlo skvěle. Opět týmová hra, nasazení a chuť do hry. Pochvalu zaslouží celý tým, ale přeci jenom musíme někoho vyzvednout. Ano, není to nikdo jiný než naši mladíci v týmu. Fana Dvořák a Filip Klvaňa si zaslouží pochvalu za předvedenou hru v obraně, kde si poradili se soupeřem na výbornou. No a ještě Matěje Zgabaje, který dokázal zatížit konto soupeře šesti brankami a stal se tak druhým střelcem našeho týmu.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 8, Zgabaj Matěj 6, Minář Vojtěch 5, Pulkrábek Jan 3, Halouzka Roman 1, Ochmann Petr 1, Hruda Jiří 1, Dokoupil Josef 0, Dvořák František 0, Klvaňa Filip 0, Přikryl Matěj 0, Smahel Adam 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan , Vodička Štěpán

FOTO z utkání naleznet
e ZDE

5.9.2021 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Osek nad Bečvou 24:17 (10:11)

V neděli odpoledne nás čekal první zápas nové sezony, kdy jsme na domácí půdě přivítali družstvo z Oseka.

Bohužel musím konstatovat, že nám první polovina vůbec nevyšla. Hra byla neurovnaná, spousta chyb a hlavně bez elánu a jakéhokoliv nápadu. Se soupeřem jsme se tahali o každý míč a bylo evidentní, že naše družstvo se hodně trápí. Nic nám nevycházelo jak v obraně, tak i v útoku to bylo jedno velké trápení. Po první polovině jsme tedy prohrávali 10:11. Takhle se hrát opravdu nemůže.

Po pauze se naštěstí naše hra začala zlepšovat. V obraně se nám více dařilo a soupeři jsme toho moc nedovolili. Konečně jsme naše družstvo začali poznávat. V obraně si kluci začali více pomáhat a makali jako jeden tým. V útočné fázi jsme zpřesnili střeleckou potenci a na výsledku to bylo hned znát. Před koncem zápasu jsme konečně převzali taktovku a výsledkem bylo vítězství v poměru 24:17.

Doufejme, že z první poloviny se poučíme a takovou hru už předvádět nebudeme. Naopak za druhou polovinu si kluci zaslouží upřímnou pochvalu. Hlavně za to, že zápas nevzdali, začali bojovat jako tým a toho si ceníme nejvíce. Takhle přesně si totiž představujeme naši hru. Hoši, děkujeme.

Velké díky patří i fanouškům a příznivcům horecké házené za jejich podporu a skvělé fandění. Děkujeme!

Sestava a branky: Ochmann Petr 8, Přikryl Matěj 3, Malý Patrik 3, Foukal Tomáš 3, Dvořák František 2, Kubeček Jiří 2, Smahel Adam 2, Pulkrábek Jan 1, Dokoupil Josef 0, Halouzka Roman 0, Klvaňa Filip 0, brankáři a úspěšnost : Kostorek Jan 42%, Vodička Štěpán 43%

28.8.2021 Český pohár TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Kostelec na Hané 23:33 (9:16)

První oficiální zápas v letošní sezóně jsme odehráli v rámci Českého poháru, kdy jsme na domácí půdě přivítali Kostelec. Bohužel počasí nám opět nepřálo, a tak jsme zápas odehráli v nedaleké hale DHK Zora Olomouc, za což jim moc děkujeme.

V utkání byl jasným favoritem hostující tým, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Naši kluci se ale ničeho nezalekli a předváděli skvělé výkony. Dokonce můžeme říct, i když tomu výsledek neodpovídá, že jsme se soupeřem po herní stránce drželi krok.

Jako tým se předvedli ve skvělém světle a ukázali, že i s favority soutěže jsme schopni odehrát vyrovnanou partii. I přes to musím vyzvednout naše mladíky Filipa Klvaňa, Matěje Zgabaje a Františka Dvořáka, kteří se ničeho nezalekli a předváděli skvělé výkony jejich prvního startu mezi muži. Dále bych vyzvedl našeho gólmana Jana Kostorka, který zejména ve druhém poločase předváděl neskutečné zákroky, které tým podržely.

A když k tomu přidáme semknutí týmu jako celek, myslím, že tenhle tým je velice dobře připravený na nadcházející se sezónu. Teď je hlavně nejdůležitější se nenechat uspat dosavadními výkony a neusnout na vavřínech. Musíme nadále pokračovat v dosavadních výkonech ba naopak i něco přidat a věřím, že výsledky se dostaví.

Děkujeme divákům, kteří přijeli náš tým podpořit a za skvělou atmosféru, kterou během hry vytvářeli.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 8, Přikryl Matěj 3, Hruda Jiří 3, Minář Vojtěch 2, Malý Patrik 2, Ochmann Petr 2, Halouzka Roman 1, Dvořák František 1, Zgabaj Matěj 1, Dokoupil Josef 0, Klvaňa Filip 0, Smahel Adam 0, brankář : Kostorek Jan

21.8.2021 Domácí přípravný turnaj

V sobotu jsme pořádali přípravný turnaj, kterého se zúčastnilo šest družstev. Hrálo se systémem každý s každým.

Turnaj jsme odehráli v nekompletní sestavě, kdy jsme si museli poradit, kdo obsadí post brankáře. I přes to se toho kluci zhostili skvěle a předváděli neskutečné výkony. Ukázali, že pokud budeme hrát jako tým, nemusíme se bát žádného ze soupeřů.

Takový výkon předváděli po celý turnaj a rázem zjistili, že se dá i vyhrávat, pokud se dodržují určitá pravidla. Určitě jsme vytvořili i nějaké chyby, z kterých se poučíme a nová sezóna může v klidu začít. Klobouk dolů před našimi odchovanci, kteří přišli z dorostu a svými výkony dokázali, že jsou právoplatnými hráči týmu.

Sestava a branky: Dvořák František 7, Přikryl Matěj 6, Kubeček Jiří 6, Klvaňa Filip 3, Foukal Tomáš 3, Smahel Adam 3, Ochmann Petr 2, Hruda Jiří 2, Halouzka Roman 0, brankář: Vodička Štěpán