Hodnocení 2015-2016

Hodnocení sezóny

Mini mladší patří do naší kategorie jako nejmladší hráči a jsou nadějí našeho házenkářského spolku. Jako každý rok se pořádá nábor ve škole a děti více a více projevují o tento sport zájem. Sezónu jsme začali s dvěma družstvy – Lvíčata a Tygříci. Stávající děti se zapojují do přípravy tím, že učí nové naděje pravidlům a hře házené. V sezóně jsme vyjížděli po sedm týdnů hrát mimo Horku a dva týdny po sobě jsme uspořádali turnaj na domácí půdě. Před začínající sezónou pořádáme pro děti příměstský tábor, ve kterém se věnujeme nejen hrám a přípravě na novou sezónu, ale také pořádáme spoustu výletů. Mimo turnaje v sezóně pořádáme také turnaje Házenkářské naděje, Mikulášský turnaj či Velikonoční vajíčko. Těchto turnajů se účastňí i družstva ze zahraničí. Všechny turnaje se hrají bez počítání skóre, tak se nemůže určit, které družstvo je lepší, vítězi jsou tak všichni. Všechny děti se moc snaží a je na nich vidět bojovnost a zapálení pro hru. Povzbuzující rodiče dávají dětem ještě vetší motivaci. Tím bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na podpoře a pomoci při dopravě.

 

18. 6. 2016  SK Žeravice (Superfinále)

V sobotu 18. 6. 2016 se konalo superfinále mladšího minižactva v Žeravicích. Družstva byla rozdělena do 3 skupin. Naše družstva lvíčata a tygříci byli ve skupině „A“, resp. „B“. Ve skupině „A“ jsme se utkali se soupeři Tatran Litovel, Cement Hranice, Kostelec na Hané, SK Velká Bystřice – dívky a TJ STM Olomouc. Ve skupině „B“ jsme změřily své síly s družstvy DHK Zora Olomouc, SK Žeravice, SK Velká Bystřice – chlapci, TJ Sokol II Prostějov, SK Droždín. Hrálo se 2x 8 minut. Vyjížděli jsme do Žeravic v 7 hodin ráno. Po předání šatny byl velkolepý nástup, kdy vlajkonoši přivedli na hřiště každé družstvo zvlášť. Po zaznění české hymny se začaly odehrávat jednotlivá utkání. Každá skupina měla odehrát 5 zápasů. Malou účastí našich hráčů musely děti hrát v obou dvou skupinách a tak přebíhaly z hřiště na hřiště a odehrály zápasů deset. Celý den svítilo sluníčko, i tak do toho děti dávaly všechny síly, co měly. Střídaly se na všech postech (i v brance) a všichni podávaly nad očekávané výkony. Když jsme měli mezi zápasy volno, děti plnily dovedností úkoly, za které byli odměněni sladkostmi. Na konci turnaje se pořádaly týmové soutěžní disciplíny. Po vyhlášení výsledků a zakončení turnaje proběhla ukázka hasičského záchranného sboru. Hasiči celé hřiště zafoukali pěnou, což byl pro děti nejkrásnější zážitek. Zúčastněným dětem bych chtěla velice poděkovat za jejich týmovou spolupráci.

Sestava: Olša Adam, Halouzková Julie, Sobek Tomáš, Šrot Sebastián, Šrot Damián, Spáčil Václav, Hanáček Matěj, Rusler Martin.

 

5.6.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou lvíčata

Na ranní turnaj navazoval druhý turnaj pořádaný TJ Sokol Horka nad Moravou a to za účasti následujících družstev:  TJ Sokol Horka nad Moravou lvíčata, TJ STM Olomouc, DHK Zora Olomouc, SK Droždín.
I tento turnaj nedal na dětech znát, že by před obědem trpěly hlady a pustily se s vervou do svých soupeřů. Na většině dětí bylo znát, že chtějí ukázat, co se z házené již naučili a zastříleli si s chutí. Hrálo se na dvou hřištích, takže turnaj nečekaně rychle uběhl a následovaly dovednostní soutěže – ovládání míče, běh, skoky přes švihadlo, kotouly na žíněnce aj.
Následovalo ukončení turnaje s předáním sladkých odměn.
Domácí celek reprezentovali: Sára a Ríša Hrachovinovi, Jakub a Julie Halouzkovi, Vašek Spáčil, Pavel Vysloužil, Tomáš Sobek, Anežka Plisková, Filip Kovařík.
Opět děkujeme rodičům za pomoc a podporu a že s námi vydrželi celý den.

 

5.6.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou tygříci

Za příznivého počasí se v neděli 5. 6. 2016 konal turnaj mini mladšího žactva v areálu Sokolka pořádaném TJ Sokol Horka nad Moravou.
Turnaje se účastnily tyto družstva: TJ Sokol Horka nad Moravou tygříci, TJ Sokol na Hané, SK Velká Bystřice kluci, SK Velká Bystřice holky, TJ Sokol II Prostějov.
Od prvního zápasu děti hrály s chutí jak v obranné tak i v útočné činnosti a bylo na většině z nich vidět, že si zápasy užívají. Samozřejmě jim nechyběla podpora rodičů jak u domácích, tak hostujících družstev. Po odehraných utkáních následovaly dovednostní soutěže, v kterých děti ukázaly svou dovednost s míčem, švihadlem, ale i obratnost na žíněnce.
Následovalo zakončení turnaje s předáním sladké odměny pro zúčastněné hráče.
Z domácího celku se turnaje zúčastnili Sára Hrachovinová, Ríša Hrachovina, Jakub Halouzka, Julie Halouzková. Sebastian Šrot, Vašek Spáčil, Pavel Vysloužil a Tomáš Sobek.
Poděkování rodičům za pomoc a podporu, kteří se významnou měrou podílí na realizaci těchto turnajů.

 

28.5.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou lvíčata a tygříci

V sobotu 28.5 jsme odehráli na sokolce v Horce dva turnaje pořádanými ráno tygříky a v poledne lvíčaty. Ráno se naše děti utkali s družstvy TJ Senice na Hané, SK Velká Bystřice – dívky, SK Velká Bystřice – chlapci a odpoledne k nám přivítaly družstva Tatran Litovel, TJ Sokol Kostelec na Hané a DHK Zora Olomouc. Na pozici rozhodčích se postavili paní trenérka Vlaďka Vítková a Kristýnka Vítková a odpoledne jim pomohli mladší žáci Sebastian Ján a Lukáš Raboch. Tímto bych jim chtěla velice poděkovat. Děti odehrály zápasy s velikým nasazení. Prosazovaly se jak střelecky tak i v obrané činnosti. Pak proběhly dovedností soutěže, kdy děti ukázaly, jak umí driblovat mezi kloboučky. Měly i přeskok přes švihadlo a na žíněnkách kotouly. Děti jsme za jejich výkony odměnili diplomem a sladkostmi. Na konec bych chtěla poděkovat rodině Halouzkových za pomoc od rána na turnaji.
Sestava: Kateřina Cvetanová, Julie Halouzková, Filip Kovařík, Adam Olša, Adam Raboch, Martin Rusler, Šimon Skřivánek, Tomáš Sobek, Vašek Spáčil, Filip Foretník, Lucie Jurečková, Jakub Halouzka.

 

14. 5. 2016 SK Droždín

Dne 14. 5. 2016 jsme se zúčastnili turnaje pro kategorii mini 4+1 mladší pořádaném SK Droždín. Do poslední chvíle se bylo na vážkách, jestli se turnaj vzhledem k počasí bude konat, protože předpověď počasí byla nevábná a mraky se nad námi honily celou dobu. Spadlo sice pár kapek, ale nakonec vylezlo sluníčko, pofukoval sice chladný vítr, ale turnaj se nakonec uskutečnil a to za účasti těchto družstev: SK Droždín, SK Velká Bystřice chlapci, TJ Sokol Horka nad Moravou a Tatran Litovel.

Za náš klub TJ SOKOL Horka nad Moravou nastoupily tyto děti: Cvetanová Kateřina, Šrot Damián, Šrot Sebastián, Skrivánek Šimon, Foretník Filip, Spáčíl Vašek a Olša Adam.

Děti postupně sehrály na dvou hřištích zápasy s Tatranem Litovel, SK Droždín a SK Velká Bystřice. Většinu zápasů odchytal velice úspěšně Filip Foretník, na hřišti se vystřídaly všechny děti, zahrály si s chutí a co navíc podaly kolektivně velice dobrý výkon. Střelecky se samozřejmě prosazovali ti největší na hřišti – Damián Šrot, Vašek Spáčil a Šimon Skřivánek, trošku se bála Katka Cvetanová, o své štěstí se pokoušeli i ti nejmenší. V obranné činnosti se úspěšně snažili všichni a překvapili i ti nejmenší jako je Adam Olša a Sebastian Šrot.
Po odehraných zápasech probíhaly dovednostní soutěže, kde mezi barevnými kloboučky děti ukázaly své umění s balonem a také tady se umístily na předních místech.

Celkově lze hodnotit výkon a výsledky na tomto turnaji velice pozitivně a doufám, že děti se budou těšit na další turnaje, které se budou konat doma a v Žeravicích. Děkuji za účast a podporu všem zúčastněným rodičům. Vladimíra Vítková.

 

7. 5. 2016 TJ Tatran Litovel

První květnový turnaj jsme odehráli na venkovním hřišti „u Sokolovny“, TJ Tatranu Litovel. Zahájení bylo v 9:00 hod. Za krásného, již téměř letního počasí jsme se pustili do prvního soupeře a tím bylo velmi početné družstvo ze Sokolu II Prostějov. Naší předností se už od prvních minut stala velká bojovnost, přesné přihrávky a především chuť zvítězit. Hrálo se 2×10 min., neb nepřijelo družstvo ze Senice na Hané, a tak děti měly dost času poznat soupeře a přizpůsobit tomu i hru. První zápas se nám celkově velmi vyvedl a za podpory rodičů jsme se pustili do druhého soupeře, místního Tatranu. Ten už tak snadný nebyl a potrápil nás na všech pozicích. Děti se ale snažily a bylo k vidění mnoho pěkných zákroků a příkladná spolupráce, zejména v brance se dařilo Vašíkovi Spáčilovi, Marťovi Ruslerovi a i Sebíkovi Šrotovi. V útoku musím pochválit zejména Tomíka Sobka a Šimonka Skřivánka, spolupracovali moc pěkně a zakončovali téměř každou akci pěknou brankou. V posledním utkání jsme ještě změřili síly s druhým týmen Tatranu a poté už následovaly dovednostní soutěže a zakončení turnaje, sluníčko už pálilo hodně silně a tak závěr byl přijat s velkou radostí. Celkově se turnaj povedl, jen účast dětí byla velmi bídná, což je náš momentálně největší problém..:-(
Sestava: Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Šrot Sebastian, Šrot Damián a Rusler Martin.
Děkuji za účast a podporu všem zúčastněným rodičům. Trenérka Miloslava Jurečková.

 


24. 4. 2016 TJ STM Olomouc – „lvíčata“  a “ tygříci“

Další z turnajů v jarní části se konal opět na půdě klubu DHK Zora Olomouc. Přihlášená byla obě naše družstva, ale jelikož nás zastihla opět větší  marodka, vypomohly nám děti z řad st.mini a to konkrétně: Hrachovinovi Sára a Richard, Halouzka Jakub a Šrot Damián. Měli jsme tedy „našlapané “ dva týmy a hrálo se v duchu perfektní spolupráce a byla k vidění krásná hra a to od prvních minut – prvních zápasů. Ty jsme sehráli s týmy TJ STM Olomouc a SK Žeravice. Děti byly v obou týmech plné síly, radosti a chuti zvítězit a podle toho i hra vypadala. Dařily se přihrávky, obrana spolupracovala a tak právě spolupráce všech dětí vedla k pěkným akcím, zakončeným gólem. Obě utkání jsme na góly vyhrály s přehledem a děti byly nadšené. Druhé utkání nás čekalo „derby“. A i to přineslo pěknou podívanou jak pro nás trenérky- tak i pro zúčastněné rodiče. Byla krása děti pozorovat. Starší a zkušenější děti radily a pomáhaly těm méně zkušeným a tak by to mělo být vždy. Poté děti změřily síly ještě s družstvem SK Velká Bystřice. Hrálo se jako vždy, každý s každým. Na závěr proběhly tři dovednostní soutěže, které byly tentokrát zaměřeny na rychlost a obratnost i s překážkami, a poté následovalo vyhlášení a sladká odměna od pořádajícího týmu. Jako poděkování za odvedený výkon a příkladnou spolupráci, ještě děti v šatně dostaly pak malou pozornost od nás trenérek, a to školní pomůcku 🙂

Děkujeme rodičům st.mini, že umožnili dětem se zúčastnit tohoto turnaje a pomohli tímto vytvořit dva super vítězné týmy:-) Také děkujeme za pomoc Jiřince Skřivánkové s organizací a Andrejce Hrachovinové za fotografování.

Sestava „tygříci“ :  Foretník Filip, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Halouzková Julie, Cvetanová Kateřina, Šrot Damián.

Sestava „lvíčata“ : Kovařík Filip, Šrot Sebastian, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Rusler Martin.

 

10. 4. 2016 TJ STM Olomouc – „lvíčata“

Turnaj se konal v hale DHK Zora Olomouc a tentokrát v zastoupení těchto družstev Senice na Hané, SK Velká Bystřice chlapci, Horka „lvíčata“ a pořadatelské družstvo TJ STM Olomouc. Začátek byl odpískán v 9:00 hod. dle rozpisu a rozlosování. Hrál se systém každý s každým a bez počítání skóre, jak už jsme na turnajích v naší skupině zvyklí. První zápas jsme nastoupili proti družstvu ze Senice na Hané a to, co se dělo na hřišti, nejde popsat ani s odstupem času 🙂 Děti se vrhly na soupeře jako lvi a nenechaly soupeře první polovinu utkání téměř ani rozehrát. Praly se o každý míč, každou přihrávku a góly padaly jeden za druhý. Dostály tak svému jménu naprosto na výbornou! V podobném duchu se nesl i zápas proti SK Velké Bystřici, děti bojovaly od prvních do posledních minut, ale soupeř „vystrkoval drápky“ už o něco víc, a tak byly k vidění pěkné bojovné akce. Naše lvíčata se ale nedala a i toto utkání jsme „vyhráli“. Poslední zápas s STM Olomouc už byla na dětech znát únava, neboť jsme měli na střídání jen jednoho hráče. Ale i tak musím děti pochválit za pěknou obranu, kterou jsme si v zápase vyzkoušeli po tajné poradě týmu-jeden na jednoho, tzv.“osobku“:-) Zkrátka tento turnaj se nám velmi povedl a zbývá si jen přát: „Jen tak dál“! Na závěr proběhly ještě dovednostní soutěže, u kterých děti opět ožily a soutěžily ze všech sil. Dokonce se jim dařilo v disciplínách spojených s driblinkem, který na trénincích pravidelně trénujeme a jsou konečně vidět i skvělé výsledky naší společné práce. To nás posiluje a vede dál k lepším a lepším výkonům, ruku v ruce s radostí ze hry a sportu všeobecně, což je naším společným cílem..:-)

Sestava: Olša Adam, Foretník Filip, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav a Sobek Tomáš.

 

3. 4. 2016          Hranice na Moravě

V neděli jsme se zúčastnili prvního turnaje v jarní části soutěže. Turnaj se uskutečnil v Hranicích na Moravě. Našimi protivníky byli Cement Hranice, Tatran Litovel a Sokol II Prostějov. Měli jsme se zúčastnit ve dvou týmech, ale pro neúčast našich dětí jsme udělali jen jedno družstvo. Děti musím pochválit za skvělou hru jak v obraně, tak i v útoku. I když se nepočítá skóre, tak jsme hráčsky převyšovali nad soupeři. Na konci turnaje děti předvedly dovedností úkoly. Chtěla bych zúčastněným dětem velice poděkovat.

Sestava: Spáčil Václav, Halouzková Julie, Rusler Martin, Olša Adam, Cvetanová Kateřina, Skřivánek Šimon.

 

19. 3. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj „Předvelikonoční vajíčko“)

Turnaj “Předvelikonoční vajíčko“ jsem uspořádali v tělocvičně ZŠ Horka nad Moravou v zastoupení družstev Horka A „lvíčata“, Horka B „tygříci“, STM Olomouc a DDM Strážnice. Začátek byl odpískán v 9.00 dle rozpisu a rozlosování. Hrál se systém každý s každým bez počítání skóre. První zápas zahájilo družstvo Horka- lvíčata proti STM Olomouc a zakončilo utkání družstva z DDM Strážnice s STM Olomouc. Děti se postupně dostavily v hojném počtu a tak jsme je rozdělili tak, aby obě družstva byla vyrovnaná a všechny děti si pěkně zahrály. Nikdo nebyl po celý čas konání turnaje zraněn a všechna utkání proběhla podle rozlosování. Rozhodčí jsme oslovili opět z řad našich místních MLŽ  a ti všechna utkání rozhodcovali svědomitě a dětem vysvětlovali, co bylo potřeba ke hře – při zapískání. Na závěr při vyhlašování celého turnaje proběhlo opět i zvolení tzv. „Talentu“ z každého družstva, kteří byli odměněni navíc pěknými cenami a diplomem pro každého z nich.

Pro tento turnaj se jimi stali za Horku-tygříky Rusler Martin a lvíčata Halouzková Julie.

Turnaj proběhl bez komplikací a vše bylo v pořádku. Občerstvení jako vždy bohaté a všichni zúčastnění odcházeli z turnaje spokojeni.

 

12.12.2015  TJ Sokol Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj)

V sobotu jsme pořádali na domácí půdě Mikulášský turnaj. Přijelo s námi soupeřit 5 týmů – HC Junior Zlín „A“, HC Junior Zlín „B“, HC Junior Zlín „C“, TJ Bystřice pod Hostýnem a Sokol Újezd u Brna. Turnaj se rozběhl v 9:00 hod. Občerstvení bylo zajištěno jak pro děti, tak i pro ostatní. Průběh byl hladký, časový harmonogram byl dodržen. Některé týmy překvapilo hraní bez počítání skóre, nicméně závěrem toto počínání hodnotily velmi kladně. Naše děti si při hře vyzkoušely všechny herní posty. Hra je bavila a pokud se podařilo i vstřelit branku, tak nálada rostla. Při posledním utkání byla již znát únava, nicméně nebyla jen na naší straně, ale i na straně soupeřů. Rozhodčí i trenéři pomáhali při hře dětem s vysvětlením nastalých herních situací (např. správné rozehrávání po faulech, vhazování autů, aj.) Při závěrečném vyhlášení jsme měli pár pomocníků 🙂 – Mikuláše, čerta a anděla. Děti byly odměněny sladkostmi, pamětními medailemi a diplomy. Čert si s sebou žádné dítko v pytli naštěstí neodnesl. Dle rozzářených úsměvů usuzuji, že všichni zúčastnění byli spokojeni.

Sestava: Halouzková Julie, Merta Jáchym, Olša Adam, Kovařík Filip, Šrot Sebastián, Spáčil Václav, Sláma Tomáš, Sobek Tomáš, Cvetanová Kateřina, Martínek Karel, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon.

Roman Halouzka

 

29.11. 2015  turnaj Cement Hranice

Na poslední podzimní turnaj jsme zavítali do Hranic na Moravě. Celkem se turnaje zúčastnila 4 družstva – TJ Kostelec na Hané, Zora Olomouc, Cement  Hranice a my. Turnaj začal v 9.00. Děti se ani po rozcvičce a rozběhání nemohly vůbec dostat do herní pohody a na hřišti působily zmateně a roztěkaně. Rozhodčí byli úžasní a dětem všechny prohřešky vysvětlovali. Stejně tak i promíjeli jak přešlapy v brankovišti, tak některé zákroky. I nám, trenérům už totiž pomalu selhávaly hlasivky…:-( Děti si zkrátka dělaly co chtěly, hrály si podle sebe a teprve až při posledním zápase byly vidět pěkné přihrávky a akce zakončené vstřelenou brankou. Na závěr turnaje proběhly 3 zajímavé dovednostní soutěže – každé družstvo mělo před sebou 3 kovové překážky, které různě přeskakovalo, podlézalo a obíhalo. V tom se dětem dařilo a vypadaly jsme jako správný tým pěkně jednotně – a vydaly ze sebe to, co na zápasech chybělo. Ale nevadí, zkrátka není každý den posvícení.  Nakonec jsme z Hranic odjížděli s plnou taškou sladkostí a dobrou náladou, což je pro tým a naše mladé hráče samotné také důležité!

Sestava: Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Martinek Karel, Halouzková Julie, Olša Adam, Kovařík Filip.

 

21.11. 2015  DHK Zora Olomouc

Sobotní dopoledne jsme vyjeli do Olomouce, kde jsme se zúčastnili předposledního turnaje podzimní sezóny. Čekali na nás soupeři z TJ Hranice, DHK Zora Olomouc, Tatran Litovel, TJ STM Olomouc. Herní čas byl 2 x 8 min. Děti neměly svůj den, ale i takové dny se stávají. Nedařilo se nám ani herně, ani obranně, nemluvě o přihrávkách a zakončování na bránu. I když soupeři byli oproti nám herně zkušenější, tak se naše děti nevzdávaly a bojovaly o každý míč. Děkuji všem zúčastněným dětem. Trenéři: Miloslava Jurečková, Roman Halouzka

Sestava: Martínek Karel, Skřivánek Šimon, Halouzková Julie, Sobek Tomáš, Šrot Sebastián, Spáčil Václav, Kovařík Filip

 

15.11. 2015  Tatran Litovel

Tentokrát se turnaj odehrál v neděli, a to až v 14.30, takže děti byly zřejmě za víkend už hodně vyčerpané, protože se nemohly vůbec dostat do herní pohody. Míče nám padaly, přihrávky neseděly a navíc končily v rukou soupeře. První utkání s Velkou Bystřicí jsme na hřišti nebyly vůbec vidět, a když se děti střídaly po dvou pětkách, jakoby zapomněly na vše, co se učíme a trénujeme na trénincích. Druhý zápas už byl o něco lepší a se Žeravicemi jsme už konečně začali bojovat. Poslední utkání s Litovlí jsme pak už herně byli na stejné úrovni a mohli se společně s rodiči radovat z pěkných přihrávek a gólů.

I když tento turnaj pro nás nepatřil mezi ty nejúspěšnější, poznali jsme, jak lépe zaměřit tréninky a samotnou přípravu.

Sestava: Skřivánek Šimon,Vitásek František, Hrachovinová Sára, Šrot Sebastian, Pešek Vojtěch, Spáčil Václav, Foretník Filip, Raboch Adam, Olša Adam, Urban Vojtěch.

 

8.11. 2015  SK Velká Bystřice

Na jeden z posledních podzimních turnajů jsme zavítali do Velké Bystřice. Přepadla nás sice větší marodka a omluvnost hráčů, ale i tak jsme na turnaji sehráli velmi pěkné a poctivé zápasy.

Celkem se turnaje zúčastnilo i s námi 5 družstev – Velká Bystřice “kluci“, Velká Bystřice“holky“, Tatran Litovel a TJ Kostelec na Hané. Děti hrály s velkým nadšením a za velké podpory rodičů předváděly ukázkové přihrávky, přesné střely a především bojovaly od první až do poslední minuty. Udělaly nám trenérům i rodičům tímto oddaným zápalem velkou radost. Na závěr turnaje proběhly již tradičně dovednostní soutěže a následovalo vyhlášení a zasloužená sladká odměna.

Sestava: Cvetanová Kateřina, Skřivánek Šimon,Vitásek František, Hrachovinová Sára, Šrot Damian, Šrot Sebastian, Pešek Vojtěch, Spáčil Václav.

 

25.10.2015 TJ STM Olomouc

Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo Horka „A“, kde hráli tito hráči : V.Pešek, M.Hanáček, Š.Skřivánek , K. Cvetanová, D.Šrot a Julie Halouzková. Poměřili jsme naše síly ve čtyřech utkáních a všechny děti si krásně zahrály na všech postech, vždy jeden odpočíval a ostatní hráli. Taktéž musím naše nejmladší hráče a hráčky jen pochválit, do každé hri šli s nadšením, velkou bojovností a chutí zvítězit. Góly padaly a děti se radovaly z každé akce, především pak z té, která byla zakončená brankou.

Na závěr pro nás všechny ještě trenérky z STM připravily 3 dovednostní soutěže, kde se děti spojily i s hráči jiných oddílů a v počtu 9 v každém nově vytvořeném družstvu soutěžili společně v driblování a kutálení míče. V poslední disciplíně utvořili spojením rukou „hada“ a všichni společně obíhali vzdálený kužel a zpět. Zažili jsme přitom spoustu legrace i menší pády, ale všechny děti nakonec ve zdraví a dobré náladě našim již tradičním společným pokřikem „ Házené 3x ZDAR !ZDAR! ZDAR!“ turnaj pěkně zakončily.

10.10.2015 SK Žeravice

První turnaj u soupeře jsme odehráli na půdě pořádajícího klubu SK Žeravice. Většina dětí i s rodiči se dostavili v pěkném počtu přímo na místo konání, a to už v 8.45 na Žeravické hřiště.
Přivítalo nás velmi chladné ráno a tak se děti ihned po převlečení do klubových dresů vrhly na rozcvičování a přípravu na zápasy.
Hned první zápas nás čekalo domácí družstvo SK Žeravice. Děti se pěkně zapojovaly, dobře bránily a předváděly už od prvních minut pěknou hru.
Střídaly se asi po cca 5ti minutách dvě pětky našich hráčů, a to i za účasti nových posil Vašíka Spáčila a Adámka Olši.
Další zápasy probíhaly v podobném duchu a bojovnou hru děti ukázaly i s družstvy TJ Cement Hranice, TJ Sokol Kostelec na Hané a TJ STM Olomouc.
Možná k tomu přispělo i téměř mrazivé počasí, které se po celý turnaj nezměnilo, a tak se děti snažily zahřát rychlou a aktivní hrou.
Na závěr turnaje jsme spojili síly i v dovednostech soutěžích, ve kterých se nám také dařilo.
Celkově turnaj byl pro nás a především pro nově začínající hráče pěknou vizitkou a motivací do dalších turnajů a celkové účasti na pravidelných trénincích, kde se děti stále zdokonalují, získávají potřebné dovednosti, fyzičku a celkové cítění pro kolektivní hru, což je naším společným cílem !!!
Děkujeme všem zúčastněným rodičům za perfektní podporu a péči během zápasů i mezi nimi, kdy dětem i nám trenérům poskytovali vše potřebné.

Sestava: Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Pešek Vojtěch, Urban Vojtěch, Vitásek František, Šrot Damián, Šrot Sebastián, Spáčil Václav, Olša Adam.

 

4.10.2015  TJ Sokol Horka nad Moravou

2. kola podzimní soutěže se v Horce nad Moravou zúčastnila družstva TJ Kostelec na Hané, TJ STM Olomouc, SK Velká Bystřice, Tatran Litovel a naše domácí – Horka nad Moravou.
Začátek turnaje byl stanoven na 9.00 hod. Počasí vyšlo krásné a děti nastoupily s velkým nadšením a s plným nasazením. První utkání děti sehrály s Velkou Bystřicí a za účasti nováčků Julie Halouzkové a Sebastiana Šrota předvedly pěknou hru.
Další utkání probíhala v podobném duchu. Děti se snažily, pěkně spolupracovaly a poslouchaly rady trenérů.
Během čtyř utkání se vystřídali všichni zúčastnění a pěkně si zahráli. Turnaj hodnotíme jako velmi podařený. Na závěr proběhly dovednostní soutěže, kde si děti procvičily rychlost a týmovou spolupráci.
Sestava: Kateřina Cvetanová, Sára Hrachovinová, Hulová Eliška, Halouzková Julie, Skřivánek Šimon, Martínek Karel, Šrotovi Sebastián, Šrotovi Damián, Lerch Štěpán, Urban Vojtěch, Vitásek František, Pešek Vojtěch, Hanáček Matěj.

 

20.9.2015 Hora nad Moravou

Podzimní sezónu jsme zahájili úspěšně na domácím hřišti na Sokolce. Počasí nám přálo, byla krásná neděle a my jsme se utkali s družstvy z SK Žeravice, TJ Kostelec na Hané, SK Velká Bystřice a TJ Cement Hranice.

Sešli jsme se v hojném počtu. Moc herně se nám nedařilo, ale i tak jsme dávali soupeřům zabrat. Chtěla bych poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili turnaje a doufám, že v tomto počtu se budeme scházet celý rok.

Sestava: Martínek Karel, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Halouzková Julie, Vitásek František, Cvetanová Kateřina,  Pešek Vojtěch, Foretník Filip, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Hulová Eliška, Šrot Damián.

 

29.8. 2015 Turnaj „Házenkářská naděje“ Horka nad Moravou – 4. ročník

Novou sezónu 2015-2016 jsme zahájili letošním prvním srpnovým turnajem na domácím hřišti.

Děti se dostavily v hojném počtu společně s rodiči a příbuznými, a ukázaly, co v nich je. I když děti nebyly sehrané, všechny se velice snažily a úspěšně tak zahájily sezónu.
Utkání proběhla v tělocvičně, což zejména rodiče v tomto parném počasí velice přivítali.

Děti hrály 4 utkání a postupně se zlepšovaly. Poslouchaly paní trenérku Mílu, a tak se začaly mírně probírat z letního spánku. Během turnaje bylo připraveno bohaté občerstvení. Vše bylo výborně zorganizováno, a díky tomu i velice pozitivně ohodnoceno jinými kluby, za což jsme velice rádi.

Na závěr po dohodě s trenéry byly všechny děti vyhlášeny za velkou bojovnost a snahu na prvním místě.

Všechny děti odcházely domů s radostí, což bylo našim cílem, a tak považujeme celou akci za velice vydařenou. Sezónu 2015-2016 považujeme za zahájenou!

Sestava: Šrot Damián, Skřivánek Šimon, Cvetanová Kateřina, Hrachovinová Sára, Urban Vojtěch, Vitásek František, Sobek Tomáš, Martínek Karel, Foretník Filip.