Hodnocení 2013-2014

8.6.2014 Superfinále miniházené 4+1

V sobotu a neděli jsme uspořádali ve spolupráci s Olomouckým krajským svazem házené, ve sportovním areálu ZŠ, v Horce nad Moravou závěrečné 8. Kolo soutěže minižactva. Turnaje pod názvem Superfinále se zúčastnilo všech 28 družstev, které v soutěžním ročníku startovala v kategoriích mladšího a staršího minižactva. Superfinále bylo rozděleno do dvou hracích dnů, kdy v sobotu 7. 6. 2014 poměřily sily družstva staršího minižactva a v neděli 8.6.2014 družstva mladšího minižactva. V každé kategorii si hrálo systémem dvou skupin, ve kterých hrála družstva každý s každým. Následovala nadstavba, ve které byly náhodně vylosovány dvojice týmů z různých skupin, která proti sobě odehrála jedno utkání.  Nadstavba se neodehrála u kategorie mladší mini a to z důvodu jednak časového skluzu a hlavně z důvodu extrémně teplého a slunného počasí, kdy děti již kolem 15 hodin byly fyzicky vyčerpány. Všechna utkání se hrála bez počítání skóre a bylo příjemné pozorovat, jak se všechna družstva v průběhu sezony ztotožnila s touto myšlenkou, více jak na góly se zaměřit na radost ze hry. Po celý turnaj horecké děti předváděly opravdu hezkou a bojovnou házenou. Bylo na nich vidět, že je tento sport baví a trenérům dělaly velkou radost. Pro většinu to byl poslední turnaj v kategorii mladších mini a bylo vidět, že si to děti uvědomují a chtějí si poslední turnaj užít plnými doušky.

Během obou dnu bylo odehráno celkem 90 utkání, do kterých se zapojilo více než 270 dětí.

Během turnaje děti mohly využít doprovodného programu, který se skládal z dovednostních (hod na cíl, skákání v pytli, chůze na chůdách, aj.) a vědomostních (kvízy, rébusy) soutěží. Atrakci, kterou děti hojně využívaly, byl i skákací hrad, který byl pro všechny účastníky a návštěvníky zdarma.

Nejen děti ukázaly své házenkářské dovednosti, ale i trenéři, kteří se střetli na hřišti v rámci exhibičního utkání. Děti povzbuzovaly tým, ve kterém hrál jejich trenér/trenérka a tím vznikla neopakovatelná příjemná atmosféra.

Na závěr každého dne, byly všichni hráči a hráčky oceněni sladkostmi a za celoroční sportovní výkony, také zlatou medailí.

31.5. – 1.6.2014    Hustopeče
Na přelomu května a června jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Hustopečích u Brna. Turnaj byl obsazen celkem 13 družstvy, které se utkaly ve dvou základních skupinách systémem každý s každým. Během turnaje se počítalo skóre, a proto po odehrání základních skupiny se udělaly 2 skupiny o celkové umístění. Vzhledem k tomu, že jsme v základní skupině ukořistili jedno vítězství, tak jsem následně hráli o konečné 7. – 13. Místo. V této skupině jsme již nebodovali a tak jsme pouze s jedním vítězstvím ze základní skupiny obsadili 13. místo. Nutno podotknout, že jsme na turnaji měli ty nejmladší z týmu, což se odrazilo na výsledcích. Každopádně naše výkony byly sympatické, děti se snažily a celkový dojem ze hry můžeme hodnotit jako velmi dobrý.
Nejen hrou jsme se bavili, ale také doprovodným programem, který přichystali pořadatelé. Během turnaje byl pro děti před halou k dispozici skákací hrad a po prvním hracím dnu jsme v podvečer navštívili tamější kinosál.
Sestava: Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Didi Aleš, Pisano Renato, Krejčiřík Radek.

11. 5. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 11.5.2014 sice bylo pochmurno, ale nakonec jsme od 12:30 hod. pořádali další ze série turnajů mladšího minižactva. Turnaj se odehrál na venkovním hřišti při ZŠ v Horce nad Moravou, které bylo rozděleno na dvě hrací plochy. Turnaje se zúčastnilo celkem pět družstev a to: SK Žeravice, TJ STM Olomouc 1, TJ STM Olomouc 2, DHK Zora Olomouc a domácí TJ Sokol Horka nad Moravou 2005. Na dětech šlo opět vidět, jak se turnaj od turnaje zlepšují a získávají na sebedůvěře. Opět jsme na turnaji předvedli jeden z lepších výkonů. Dařilo se nám jak v útoku, tak i v obraně, kdy jsme soupeře naší osobní obranou dováděli k zoufalství. Na závěr turnaje byla z našeho družstva oceněna Karolína Stehlíčková jako „Talent“ družstva.

Sestava: Kopernická Hana, Chromcová Alena, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Pisano Renato, Frkal Filip, Krejčiřík Radek.

3. 5. 2014 SK Žeravice

Opět jsme se na turnaji sešli v hojném počtu, což je velmi potěšující. První utkání jsme sehráli proti našim nejmenším, tedy družstvu přípravky, které bylo doplněno o 3 hráčky (Káju, Natálku a Alenku) z našeho týmu. Utkání nám vůbec nevyšlo, obrana byla nepozorná, útok bezzubý. Děti neměly potřebnou chuť a dravost a to bylo příčinou toho, že jsme nevsítili soupeři žádnou branku.

Další zápasy už byly z jiného soudku. Jakoby s přibývajícími zápasy děti rostly a postupně přidávaly na „otáčkách“. Obrana se zlepšovala a v útoku jsme již bez ostychu s úspěchem zakončovali. Až poslední 4. utkání proti týmu Velké Bystřice jsme předvedli takové výkony, na které jsou naši fanoušci zvyklí z předchozích turnajů a to co v nás opravdu je.

Sestava: Sadilová Aneta, Mandysová Sára, Melicharová Nikol, Krejčiřík Radek, Pisano Renato, Frkal Filip, Didi Aleš.

26. 4. 2014 TJ Sokol Kostelec na Hané HK

V krásnou jarní sobotu jsme zavítali na turnaj do Kostelce na Hané. Turnaj se odehrál v místní hale při ZŠ, za účasti domácího celku, Senice na Hané a našich dvou družstev Horka 2005 (mini mladší) a Horka 2006 (přípravka).

Horka 2005 odehrála turnaj s devíti hráči a v podstatě až na úvodní utkání kdy jsme nastoupili proti domácímu celku, který nás mírně trápil, jsme s nikým neměli žádné velké potíže a všechna družstva jsme přehráli. V posledním utkání proti naší přípravce jsme hráli jen se třemi hráči v poli, aby utkání byla alespon trochu vyrovnané. Děti plnily pokyny trenéra, který děti instruoval před zápasem. Během zápasů, již děti dokázaly „taktiku“ dodržovat a nebylo potřeba výrazněji zasahovat do hry. Vyzkoušeli jsme si jak zasunutou obranu, tak i osobní a nutno podotknout, že osobní obrana nám jde o poznání lépe.

Sestava Horka 2005: Holíková Natálie, Chromcová Alena, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Stehlíčková Karolína, Kopernická Hana, Melicharová Nikola, Pisano Renato, Krejčiřík Radek.

13. 4. 2014 DHK Zora Olomouc

Nedělní dopoledne jsme opět zavítali do házenkářské haly DHK Zory, v Olomouci. Turnaje se účastnila celkem 4 družstva: DHK Zora Olomouc, TJ STM Olomouc, Horka nad Moravou 2005 (mini mladší), Horka nad Moravou 2006 (přípravka).

V první utkání jsme změřily síly s družstvem TJ STM Olomouc, které bylo výrazně lepší než my. Rozdíl by především v nasazení a rychlém pohybu hráčů, jak směrem k naší brance, tak i směrem do obrany soupeře. V první poločase padaly góly pouze do naší branky. Do druhého poločasu děti nastoupily s větší chutí, tomu napomohla i změna obranného systému na osobní obranu. To našim hráčkám vyhovovalo lépe než „zasunutá“ obrana. Soupeři jsme vsítili také góly a celkově obraz hry vypadal lépe než v poločase prvním.

V druhém utkání jsme vyzvali naše mladší spoluhráče tj. Horku 2006 (přípravka). V utkání jsme měli mírně navrch, proto jsme v průběhu utkání hráli o jednoho hráče v poli méně. Tím se hra vyrovnala, ale i přesto jsme měli stále mírně navrch.

V posledním utkání nás čekal domácí celek DHK Zora Olomouc se kterým jsme minulý víkend hrály hůře a který nás jednoznačně přehrával. Tentokrát tomu bylo právě naopak. Do utkání jsme vstoupili s chutí a razancí a první poločas byl zcela jasně v naší režii. Druhý poločas jsme opět hráli osobní obranu, která nám na tomto turnaji mimořádně vycházela, nicméně soupeř se s ní dokázal vyrovnat, ale i přesto jsme měli stále mírně navrch.

Turnaj nám ukázal, kde máme své slabiny (pomalý přechod do útoku a obrany, a menší průbojnost v útoku) a kde naopak svá silná místa (osobní obrana).

Sestava: Melicharová Nikol, Holíková Natálie, Chomrcová Alena, Stehlíčková Karolína, Kopernická Hana, Sadilová Aneta, Mandysová Sára.

6. 4. 2014 DHK Zora Olomouc

V neděli jsme se zúčastnili prvního z 8 turnajů jarní části. Zavítali jsme na palubovky DHK Zory Olomouc. Zde nás čekalo družstvo domácího týmu, dále Tatran Litovel a Sokol II Prostějov. Již tradičně se hrálo bez počítání skóre, což měl velmi příznivý vliv na celou atmosféru turnaje. Tribuny byly sice plné rodičů ale vehementnějšího povzbuzování se děti nedočkaly.

Teď k samotnému turnaji. V úvodním utkání jsme se střetli s domácím celkem Zory, který měl plnou střídačku dětí a který nás svou bojovností a chutí do hry zcela zřejmě přehrával. My jako bychom se teprve probouzeli a tomu i odpovídala naše hra. Řada nepřesností a zbrklostí ukázaly jen umocňovaly hezkou házenou soupeře. Ve druhé utkání jsme poměřily síly s obávaným celkem z Prostějova, který ovšem přijel s novými hráči, kteří se na hřišti moc neorientovali. To samé se dá říci i o našem třetím soupeři z Tatranu Litovel, který měl ve svých řadách úplné začátečníky a proto jsme také proti tomuto týmu hrály pouze se třemi hráči v poli. Druhé a třetí utkání jsme odehráli o poznání lépe než úvodní. V dětech byla vidět chuť a radost ze hry a tomu také odpovídal i značně lepší výkon na hřišti. I když nám první utkání nevyšlo dle představ, všechny děti zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost.

Sestava: Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Chromcová Alena, Frkal Filip.

22. 3. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou (2005-2006)

Po ukončení turnaje přípravky jsme se vrhli na turnaj starších dětí. Vzhledem ke krásnému slunnému počasí jsme se rozhodli turnaj poprvé v letošním roce odehrát na venkovním hřišti a volba to byla skutečně dobrá.

Turnaje se sice zúčastnila pouze tři družstva (TJ Sokol Horka nad Moravou, DHK Zora Olomouc, TJ Senice na Hané), ale na atraktivitě a herním odhodlání dětí to nic nezměnilo. Hrálo se systémem každý s každým, dvoukolově.

Pro některé děti to byl první, resp. druhý turnaj, ale určitě se neztratily. Jako v dopoledním turnaji přípravky, tak i v tomto děti předváděly krásnou házenou, plnou hezkých, bojovných akcí.

Talentem družstva byla vyhodnocena Alenka Chromcová.

Sestava: Holíková Natálie, Chromcová Alena, Stehlíčková Karolína, Kopernická Hana, Krejčiřík Radek, Pisano Renato.

22. 2. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou (2005-2006)

Přesně v pravé poledne odstartoval mezinárodní turnaj za účasti družstev TJ STM Olomouc, TJ Bystřice pod Hostýnem, ZŠ a MŠ Prosenice, Tatran Stupava „A“, Tatran Stupava „B“ a domácího celku TJ Sokol Horky nad Moravou. Opět se hrálo bez počítání skóre a systémem „každý s každým“. Hned v úvodním utkání jsme narazili na velmi silného soupeře z Olomouce. Do tohoto utkání jsme, jak je našim zvykem, vstoupili laxním přístupem, nicméně po 5-ti minutách děti pochopily, že tudy cesta nevede a musí svůj přístup ke hře razantně změnit a to se také stalo. Děti začaly urputně bránit a v útoku se postupně prosadily všechny. Ve všech utkáních jsme hráli již zodpovědně s maximální snahou. Měli jsme vyrovnané výkony, což se jen tak nevidí. Všichni zaslouží velkou pochvalu, ale můžeme vyzdvihnout Radka Krejčiříka, který předvedl na svoje poměry nadprůměrnou snahu. Dále si zaslouží jmenovitě pochválit Natálka Holíková, která byla na turnaji poprvé a stala se lídrem družstva a také Alenka Chromcová, která ukázala, že i po krátké době co navštěvuje miniházenou, je vyrovnanou parťačkou déle hrajícím dětem.

Sestava: Holíková Natálie (talent družstva), Chromcová Alena, Kopernická Hana, Krejčiřík Radek, Pisano Renato, Kräuter Martin.

25. 1. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou (2005 –2006)

V novém roce jsme se zúčastnili turnaje „Pololetní jednička“, který jsme zorganizovali v tělocvičně ZŠ v Horce. Bohužel jsme měli velkou marodku, tak jsme museli děti doplnit o hráče z TJ STM Olomouc, kteří nám byli pomocí v dalších bojích.

Turnaje se zúčastnili kromě domácího družstva týmy TJ STM Olomouc, Ivanka pri Dunaji /SK/, Velké Meziříčí, TJ Bystřice pod Hostýnem, které navzájem poměřily síly každý s každým. Tentokrát bylo vidět, že vánoční přestávka nám moc neprospěla a téměř ve všech utkání jsme měli o něco větší rezervy než-li soupeř. Samozřejmě naše hra byla ovlivněna neúčastí mnohých našich hráčů z důvodu nemoci. Za předvedené výkony si zaslouží pochvalu všichni hráči, ale jednoho bychom mohli vyzvednout a to Radka Krejčiříka, který podal bojovné výkony jak na obraně, tak i v útoku a soustředěný výkon po celý turnaj. Poděkování patří hráčům z Olomouce, bez kterých bychom turnaj neodehráli.

Sestava: Pisano Renato, Kopernická Hana, Krejčiřík Radek, Frkal Filip a hráči z týmu TJ STM Olomouc Syslo Ondřej, Weiner Michael, Theimer Tomáš.

7. 12. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou (Mikulášské turnaje)

Mikuláš opět zavítal i mezi házenkáře z Horky a to v sobotu 7. 12. 2013, kdy jsme pořádali Mikulášský turnaj v tělocvičně ZŠ.

V dopoledních hodinách jsme uspořádali turnaj pro začínající děti, tzv. přípravku za účasti družstev Senice na Hané, Bystřice pod Hostýnem, Tatranu Litovel a našeho domácího týmu. Opět se hrálo systému každý s každým, proto jsme si mohli vyzkoušet porovnání se všemi soupeři. A porovnání to bylo vskutku pestré. Soupeři byli všichni zhruba stejně herně vyspělí, a proto utkání byla vyrovnaná. Náš tým se po úvodním utkání, kde se seznamoval s hrou samotnou, sympaticky projevoval zejména v obraně, kde všichni bojovali jako lvi. Útok taky nebyl špatný, ale nedařilo se nám dávat góly. To ovšem neměnilo nic na skutečnosti, že

i v útoku se všichni snažili a po úvodní nesmělosti si každý vystřelil na branku a mnozí i dali gól. Pochvala patří všem dětem za bojovný výkon a zodpovědný přístup.

Sestava: Didi Aleš, Šrot Damián, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Dudek Ernest, Richard.

V odpoledních hodinách se měli možnost prezentovat zkušenější hráči mladšího minižactva na turnaji, který navštívila družstva Tatranu Litovel, DHK Zory Olomouc, TJ Bystřice pod Hostýnem a opět domácího týmu Horky. V tomto turnaji se nám dařilo jen v prvním utkání, de všichni předváděli bojovný výkon jak v obraně, tak i v útoku. Bohužel to bylo pouze jediné utkání. Zbylé zápasy jako by na hřišti byl jiný tým, který vidí házenou poprvé v životě. Nejspíš děti ukolébala pochvala z první dobře odehraný zápas. Turnaj ovšem není o jednom zápase….

Sestava: Kopernická Hana, Mandysová Sára, Pisano Renato, Krejčiřík Radek, Kräuter Martin.

Na závěr obou turnajů nás navštívil Mikuláš s čertem, kteří děti po zásluze odměnili a ty zlobivé si čert chtěl odnést s sebou. K tomu nakonec nedošlo, protože Mikuláš vyhodnotil, že nikdo si nezaslouží, aby si ho čert vzal s sebou do pytle a cupital s ním do pekla.

2. 11. 2013 SK Žeravice

Poslední turnaj, který naplánoval krajský svaz házené, jsme odehráli v hale na předměstí Přerova, tj. V Žeravicích. Opět jsme se sešli ve velkém počtu, tentokrát 13-ti hráčů a hráček.

Turnaje se mimo domácího družstva zúčastnily týmy TJ Senice na Hané, SK Velká Bystřice a naše družstvo.

Děti si zaslouží velkou pochvalu za zodpovědný přístup ke všem utkáním. Do každého zápasu jsme šli v plném nasazení, který se zúročil v krásnou podívanou. Na dětech je vidět, že se během podzimní části sezóny výrazně zlepšily. Dalším hezkým zjištěním je fakt, že nemáme výrazné herní výkyvy, kdy jsme schopni hrát celý turnaj na stejné výkonnostní úrovni.

Poděkování patří též rodičům, kteří v průběhu celého podzimu pomáhali s dopravou, na turnajích děti povzbuzovali a byli jim oporou.

V následujících měsících nás čekají přípravné turnaje. První z těchto uspořádáme v domácím prostředí 7.12.2013 a na který možná dorazí i Mikuláš s čertem. 😉

Sestava a branky: Poštulka Matěj 11, Ján Sebastián 4, Pisano  Renato 4, Kräuter  Martin 0, Jurečková Michaela 0, Jurečková  Kamila 0, Jurečková  Lucie 0, Sadilová  Aneta 0, Mandysová Sára 0, Melicharová  Nikol 0, Dudek Ernest 0, Kopernická Hana 0, Krejčiřík Radek 0.

26.10.2013 SK Velká Bystřice

V sobotu 26.10.2013 jsme se zúčastnili předposledního soutěžního turnaje, který pořádal tým z Velké Bystřice. Vzhledem k tomu, že na středečním turnaji bylo 15 dětí, tak jsme předem s pořadatelem domluvili, že vytvoříme dvě družstva (holky, kluci). Bohužel na turnaj jsme odjížděli v počtu 7-mi hráčů, i když naše družstvo čítá celkem 15 dětí. Po příjezdu do Velké Bystřice jsme pořadateli sdělili, že nakonec vytvoříme pouze jedno družstvo, což nebylo pro pořadatele moc příjemné, protože museli celý turnaj přelosovat a upravit tak časový harmonogram. Těsně před zahájením prvního utkání dorazily na místo ještě Anetka Sadilová a Sára Mandysová. V průběhu turnaje pak Nikol Melicharová. Celkem nás nakonec bylo 10. Vstup do prvního utkání se nám vůbec nevydařil. Děti byly nesoustředěné, což se projevilo děravou obranou a bezzubým útokem. Druhý poločas se z naší strany zlepšil a už jsme byli soupeři vyrovnaným oponentem. Další dva zápasy byly již hezké a bojovné. Dětem se dalo vytknout jen malé drobnosti.

Sestava a branky: Pisano Renato 6, Kräuter Martin 4, Ján Sebastian 4, Mandysová Sára 4, Melicharová Nikol 2, Jurečková Michaela 1, Sadilová Aneta 1, Jurečková Kamila 0, Jurečková Lucie 0, Dudek Ernest 0.

19. 10. 2013    Sokol II Prostějov

Netradičně jsme se zúčastnili turnaje v Kostelci na Hané a to z důvodu, že pořadatel Sokol II  Prostějov nedisponuje halou, kde bychom mohli turnaj odehrát v tak chladném počasí, které panovalo v sobotu ráno. I přes slunečné počasí ukazoval teploměr v sobotu ráno cca 7 st. C.

Do Kostelce jsme dorazili po skupinkách těsně před zahájením turnaje, ale s dostatečným předstihem abychom se stačili řádně nachystat na turnajové klání. Celkem se náš sešlo 10, což by stačilo na vytvoření dvou družstev, ale pořadatel již nebyl schopen přelosovat turnaj, proto jsme utvořili pouze jedno družstvo a pustili se do bojů.

Pouze úvodní minuty byly z naší strany nesmělé a nedůrazné. To se ale postupem času změnilo a všechny děti nechaly na hřišti to, co umí.  Naše snaha a píle se odrazila na předvedeném výkonu, kdy jsme nad každým soupeřem měli mírnou převahu. Důležité bylo také, že všechny děti hrály stejné časový úsek a to díky tomu, že jsme vytvořili dvě „pětky“, které se pravidelně po 5-ti minutách na hřišti střídaly. Všichni si zkusili jaké to je být v bráně, na spojce, či na křídle. V tom je síla našeho mančaftu. I když se soupeřem zrovna nedržíme krok, můžeme si říct, že hrají všichni a ne jen ti nejlepší, kteří dělají výsledek. Dá se doslova a do písmene tvrdit, že u nás má na předvedeném výkonu zásluhu KAŽDÝ, kdo se zúčastní turnaje. Malou kaňkou na turnaji byl druhý poločas našeho posledního utkání, kdy kluci tento naprosto vypustili, což bylo nepřehlédnutelné.

Sestava: Sadilová Aneta, Mandysová Sára, Kopernická Hana, Protivánková Leontýna, Melicharová Nikol, Kräuter Martin, Ján Sebastián, Poštulka Matěj, Pisano Renato, Krejčiřík Radek.

13. 10. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou (mladší mini)

Pro pověrčivé je číslo 13 spojené s datem 13. pohroma pro náš tým miniházenkářů, však nikoliv. Sešli jsme se v neděli 13.10.2013 na domácí půdě abychom soupeřům a rodičům předvedli jak se neustále zlepšujeme ve svých dovednostech. Dětí s opět sešly v hojném počtu a proto jsme si mohli dovolit vytvořit dvě družstva, které jsme označili „A“ a „B“. Zde bychom chtěl poznamenat, že označení nebylo závislé na výkonnosti družstev, resp. dětí. Kromě našich dvou družstev se turnaje zúčastnily týmy TJ STM Olomouc, DHK Zora Olomouc a Sokol II Prostějov. Vzhledem k pěknému počasí jsme turnaj odehráli na venkovních hřištích a atmosféra byla velmi příjemná. Děti bojovaly o každý míč a dovolím si tvrdit, že jsme se všemi soupeři drželi krok a v některých případech byli i očividně lepším týmem.

Na dětech je vidět neustále se zlepšující výkony, které jsou odrazem prozatím perfektní docházky, kdy tréninků se z celkového počtu 15-ti dětí pravidelně účastní 12.

Sestava: Poštulka Matěj, Frkal Filip, Ján Sebastian, Kräuter Martin, Protivánková Leontýna, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Sadilová Aneta.

5. 10. 2013 DHK Zora Olomouc

V sobotu dopoledne jsme se vydali na turnaj do Olomouce, resp. do haly DHK Zory Olomouc. Zde náš mimo domácího celku čekaly družstva Sokola II Prostějov a SK Velké Bystřice. Opět se nás sešlo moc a tak jsme požádali pořádající oddíl, zda by jsme na turnaji mohli vytvořit dvě družstva. Bohužel pořadatel měl organizační potíže a náš požadavek by ho neúměrně zatížil, takže jsme nakonec vytvořili jen jedno družstvo, které mělo 13 členů.

Se všemi třemi soupeři jsme hráli vyrovnanou partii. Děti sice počítaly skóre, ale to nebylo tak důležité jako naše hra, která byla po celý turnaj vyrovnaná a bez tzv. „hluchých“ míst. Děti bojovaly jak v obraně, tak i v útoku. Po tomto turnaji nelze chválit jednotlivce, ale celý tým, ve kterém bojovaly jeden za všechny a všichni za jednoho. Samozřejmě turnaj nám ukázal i naše slabší místa, na kterých musíme na trénincích zapracovat, abychom na dalších turnajích ukázali, že se neustále zlepšujeme.

Sestava a branky: Poštulka Matěj 10, Frkal Filip 4, Pisano Renato 3, Ján Sebastian 2, Mandisová Sára 2, Melicharová Nikol 2, Jurečková Míchaela 1, Protivánková Leontýna 1, Jurečková Lucie 0, Sadylová Aneta 0, Jurečková Kamila 0, Koprnická Hana 0, Kräuter Martin 0, Krejčiřík Radek 0.

28. 9. 2013 TJ Senice na Hané

V sobotu 28. 9. jsme se zúčastnili turnaje v Senici na Hané. Přivítali nás na novém hřišti, což nás velice potěšilo, že jsme nemuseli hrát na antuce.

Byly sestaveny 2 družstva, kluků a holek. Kluci podávali úžasné výsledky. Začínali být sehraní a bylo to vidět na utkání. Během utkání pomáhal pan Radek Frkal, a ten vedl chlapecký tým, přičemž si vedl skvěle, za což mu moc děkujeme.

Holky se teprve sehrávaly a bylo to hodně znát. Chybovaly v obraně i na přihrávkách. Jinak zasloužily pochvalu za bojovnost a snahu.

Sestava chlapci: Frkal Filip, Krejčiřík Radek, Pisano Renato, Ján Sebastián, Protivánková Leontýna.

Sestava dívky: Melicharová Nikol, Sadilová Aneta, Mandýsová Sára, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie.

22. 9. 2013 Tatran Litovel

Tohoto dne jsme se zúčastnili turnaje v nedaleké Litovli. Sešli jsme se v počtu osmi hráčů. Děti se s velkou chutí pustily do soupeře a důslednou osobní obranou a následným rychlým přechodem do útoku si získávaly převahu v utkání. Trochu nám, ale nešla koncová střelba na bránu. Dětem jsem se snažil vysvětlit, ať se nebojí vzít na sebe zodpovědnost a snažit se střílet na bránu. V dalších zápasech se nám dařilo a bylo vidět, že si děti vzaly mé rady k srdci. Celkově se turnaj vydařil a bylo vidět, že v našem házenkářském potěru je úspěšná budoucnost. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava: Poštulka Matěj, Ján Sebastián, Kräuter Martin, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Sadilová Aneta, Melicharová Nikol.

15. 9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou

První turnaj, kterým jsme vstupovali do nové sezóny jsme pořádali na domácí půdě a nutno podotknout, že účast našich dětí byla více než hojná. Celkem se nás sešlo 14, a proto jsme se rozhodli vtvořit dvě družstva. Družstvo chlapců a dívek. Jako vždy v této kategorii se hrálo bez počítání skóre, což přispělo k celkové příjemné atmosféře bez zbytečného hecování, peskování rozhodčích, a jiných nešvarů, které provází utkání, ve kterých se počítá skóre. Vždy cílem je především radost ze hry, což měly děti i v tento den. I když počasí nebylo ideální, tak jsme s každým soupeřem drželi krok a nemusíme se bát říct, že jak kluci, tak i holky drželi krok se soupeři, ba je dokonce herně převyšovali. Pro některé to byl první „klubový“. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a rodiče za povzbuzování.

Sestava holky: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Protivánková Leontýna, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Sadilová Aneta.

Sestava kluci: Krejčiřík Radek, Poštulka Matěj, Frkal Filip, Kräuter Martin, Pisano Renato, Dudek Ernest, Ján Sebastián.

31.8.2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – turnaj házenkářských nadějí 2013

Poslední srpnovou neděli jsme pořádali pro děti, které s miniházenou začínají přípravný turnaj, v areálu ZŠ v Horce nad Moravou. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů, které hrály mezi sebou systémem „každý s každým“. Netradičně jsme utkání hráli na tenisovém, antukovém kurtu, na kterém bylo vyznačeno hřiště na miniházenou.  Do turnaje jsme nasadili dvě družstva, výkonnostně stejně rozdělená.

Děti se s netradiční povrchem rychle sžily a to bylo vidět i na jejich chuti a bojovnosti během všech utkání. sice se hrálo na počítání skóre, ale nikdo si počítadla téměř nevšímal a hráli jsme především pro radost ze hry. Děti měly radost z každého vstřeleného gólu a inkasované nám moc nevadily. Chválit jednotlivce nemá význam, protože všichni hráli naplno a dali do hry veškerý svůj um. Pochvalu zaslouží všichni, kteří se turnaje zúčastnili.

Při vyhodnocení turnaje byly všechny děti odměněny sladkostmi a hlavně zlatou medailí, kterou každý hrdě nosí na hrudi.

  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Horka nad Moravou 2005 .4:11 10:13 .3:12 .3:11 0 .20:47 5
Horka nad Moravou 2006 11:04 13:13 .6:12 10:12 3 .40:41 3
Tatran Litovel 13:10 13:13 .8:12 10:13 3 .44:48 4
SK Žeravice .12:3 .12:6 .12:8 .9:5 8 .45:22 1
TJ Bystřice p. H. .11:3 12:10 13:10 .5:9 6 .41:32 2