Hodnocení 2022-2023

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2012 – 2013, účastníci krajské ligy

Vedoucí družstva: Semjon Jiří

Trenér: Rusler René

Sestava zleva:  Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Jeřábek Matyáš, Váňa Jakub, Běhalová Hana, Machalová Nikol

Chybí: Brix Antonín

Hodnocení jarní části sezóny

Druhé pololetí soutěžního ročníku jsme začali tréninky již od 2.ledna a 7.-8.ledna jsme se již zúčastnili dvoudenního turnaje v Kostelci na Hané – Hanácké pohár 2023.

Družstvo se na tomto mezinárodním turnaji umístilo v druhé polovině 16 členné tabulky.

Celý leden jsme trénovali a těšili se na konec ledna ,kdy náš klub pořádal velký 10ti členný turnaj Ledňáček 2023.Zde se nám dařilo o poznání lépe a poté, co jsme vyhráli svou skupinu jsme ve finále podlehli silnému družstvu Piešťan.

Další pěkný turnaj jsme odehráli 18.2. v Litovli-bohužel kvůli nemocem několika hráčů a odchodu dvou hráčů do jiných klubů v nekompletní sestavě 4+1 hráč.

Během ledna a února se vrátili do družstva tři hráči kteří na nějakou dobu přerušili činnost a tak se náš počet hráčů u starších minižáků ustálil na současných 8 hráčů. V dubnu se k nám ještě přidala Hanka Běhalová když do starší kategorie odešla Tereza Jarmarová.

Tito hráči absolvovali v této sestavě jarní část sezóny Olomouckého krajského svazu házené ,která začala po přípravných turnajích 19.3. v Hranicích a vyvrcholila po 7 turnajích Superfinálem 27.5. v Žeravicích..

Týden před tím jsme ještě vyrazili na velký dvoudenní mezinárodní turnaj do slovenské Stupavy.

Největšího turnaje ,který jsme v tomto roce odehráli jsme se zúčastnili v Litovli, kde se hrál třídenní turnaj Litovelský MiniCup.

Pro polovinu hráčů to byl poslední turnaj v kategorii minižáků , neboť po prázdninách postoupí do kategorie mladších žáků (Tonda,Vašek,Kuba,Matyáš).

Sestavu čtyřech, kteří zůstávají u starších mini (Boris,Hanka,Nikol,Kryštof) doplní všichni současní mladší mini .

Všem přejeme pěkné prázdniny a hodně úspěchů v nové sezóně.

Fotogalerie

2 .- 4. 6. 2023 – Litovel MiniCup 2023

V pátek 2. 6. 2023 jsme se se staršími minižáky vydali na poslední vícedenní turnaj v této sezóně – na Litovel Minicup. Turnaj se odehrával na třech hřištích a naše kategorie byla rozdělena na dvě skupiny po osmi týmech s počítáním skóre. Turnaj jsme započali na vítězné vlně a první 3 zápasy v základní skupině jsme vyhráli. Hra byla velmi pěkná, i když se občas nějaká chyba vyskytla. První zápas jsme s domácím celkem Tatran Litovel B jsme vyhráli 26:11, kdy jsme se ještě rozkoukávali a pomalu adaptovali na hru. Následoval zápas se s týmem Velké Bystřice, který je pro nás vždy těžkým soupeřem, avšak k zápasu jsme se postavili čelem hned od začátku a nenechali nic náhodě, čímž nám byla odměna výhrou 20:17. Ke konečnému výsledku velkou měrou přispěl i náš brankář Tonda Brix. Po zhruba hodinovém odpočinku na nás čekal soupeř, se kterým obvykle hrajeme vyrovnanou hru a tak to i vypadalo i v tomto zápase, i když tentokrát jsme většinou tahali za delší konec provazu a dotáhli zápas ke konečnému výsledku 18:16 v náš prospěch. Za odměnu pak na nás čekala dobrá večeře a poté exibiční utkání trenérů vs. týmu Litovle. Po osobním volnu jsme využili zábavu v podobě pěny hasičů a po osušení krásný ohňostroj k jubilejnímu 10. výročí Litovel Minicupu. Všichni se po něm vydali směrem k ubytování, ale my na opačnou stranu, abychom využili dnešní Noc kostelů a udělali si noční prohlídku místního husitského kostela.

Druhý den starších minižáků na turnaji Litovel Minicup, co se týče výher, až tak veselý jako předešlý den nebyl, ale bili jsme jako lvi a lvice, kdy s výsledkem a předvedenou hrou jsme byli spokojeni. První dva sobotní zápasy jsme bohužel prohráli, kdy jsme v prvním nestačili na velmi rychlého soupeře z Kostece na Hané s výsledkem 15:29 a následně obdobně tvrdého soupeře z Velkého Meziříčí s výsledkem 19:29. Dalším jsme si trochu vylepšili náladu výhrou nad DHK Zora Olomouc s výsledkem 23:16, kde už díky třetímu zápasu ve dvou hodinách na nás trochu byla vidět i únava. Poslední zápas ve skupině jsme se střetli se silným soupeřem v pražských Vršovic a také již oslabeni onemocněním dvou hráčů jsme ve výsledku sice prohráli 18:23, ale s plným nasazením a pocitem nedat soupeři výhru zadarmo. Ze základní skupiny jsme postupovali ze 4. místa a utkali se, ještě týž den, s vítězem skupiny druhé. Bohužel už na nás byla vidět únava a chybějící dva hráči, takže jsme s jedním střídajícím podlehli Tatranu Litovel A a zůstáváme na turnaji jen v 6-ti hráčích. Každopádně nic nevzdáváme a zítra nás čeká jako první opět tým z Vršovic. Do té doby si ale ještě užijeme diskotéku a volnou zábavu.

Poslední den na turnaji Litovel Minicup 2023 na starší minižáky čekaly dva zápasy o konečné umístění. Po vydatné snídani a „rozcvičce“ na průlezce jsme se utkali již podruhé s týmem z Vršovic. Po prohře v prvním duelu o pět branek jsme chtěli vyrovnat skóre a zápas nakonec dotáhli (v 6-ti hráčích) na remízu 18:18, zápas to byl velmi krásný, plný emocí a bojovností na obou stranách. Po nerozhodném výsledku následovaly sedmimetrové hody. Po první sérii tří hráčů byl stav stále nerozhodný a v následujícím systému náhlé smrti se pomyslné štěstí přiklonilo k soupeři. Prohra nás sice velmi mrzela, ale od trenérů jsme dostali velkou pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. V posledním zápase jsme se utkali se slovenskou Šalou, ale síly už nám nestačily a po prohře 22:26 jsme obsadili konečné 8. místo na turnaji. Po obědě už na nás čekalo jen vyhlášení výsledků a unavení se vydali k našim domovům.

Naše konečné umístění v horní části tabulky nás velice těší, ale také nás velice těší cena za Nejlepšího hráče turnaje ve starších mini, kterým se stal náš Vašek Sochor. Moc gratulujeme!!!

Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a bojovnost po celou dobu turnaje, marodům, kteří nás museli během turnaje opustit brzké uzdravení a rodičům za podporu z hlediště. Děkujeme i pořadatelům za uspořádání krásného turnaje a už se těšíme na další ročník.

Kompletní výsledky na webu turnaje: https://minicup.tatranlitovel.cz/soutez.php?soutez=5&rocnik=2023

Sestava: Běhalová Hana, Brix Antonín, Jeřábek Matyáš, Machalová Nikola, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Semjon Jiří

27. 5. 2023 – Superfinále – Žeravice

V sobotu 27.5. 23 o půl osmé ráno jsme vyrazili do Žeravic, kde místní oddíl uspořádal Superfinále starších mini.

Turnaje se zúčastnila všechna družstva přihlášená do jarní části soutěže. Turnaj byl vylosován tak, že každé družstvo hrálo 4 utkání, 1×15 minut bez počítání skóre.

Naše družstvo se utkalo s celky SK Velká Bystřice A , HBC Olomouc A, DHK Zora Olomouc A a domácích SK Žeravice modří.

Ve všech utkáních prokázalo našich pět statečných velkou chuť do hry a bojového ducha, když ve všech našich zápasech tahali za delší konec pomyslného provazu.

Turnaj byl zpestřen třemi soutěžemi- střelba na přesnost , překážková dráha a nejvíc populární soutěž ,přetahování družstev lanem.

Zde se nám podařil husarský kousek ,kdy jsme skončili na krásném třetím místě . Soutěžilo se v sedmi lidech, proto jsme si museli půjčit 2 hráče z HBC Olomouc nebo Cementu Hranice.

Dále si děti mohly v pěkném areálu SK Žeravice zajít na skákací hrad, podívat se na techniku hasičů či si vyzkoušet jiné atrakce nachystané na venkovním hřišti.

Po dlouhé sezoně ,která začala 19.3. v Hranicích to byl poslední turnaj pořádaný OLKSH . Jednalo se o celkem 7 kol + toto Superfinále ,která jsme doplnili dvoudenním turnajem minulý víkend ve Stupavě.

Ještě jako přídavek nás čeká 3 denní turnaj MiniCup v Litovli o tomto víkendu.

Děkujeme všem hráčům za perfektní výkony na Superfinále, které kluci odehráli v pěti lidech, bez střídání.

Za předvedené výkony si odnesli zaslouženou sladkou odměnu a jistě i dobrý pocit z pěkné hry.

Sestava: Brix Antonín ,Jeřábek Matyáš, Mičola Boris ,Sochor Václav, Stejskal Kryštof

Trenéři: Rusler René, Semjon Jiří

20. – 21. 5. 2023 – Playminihandball – Stupava (SK)

V sobotu a neděli 20.-21.5. jsme se zúčastnili velkého mezinárodního turnaje který pořádal klub HC Tatran Stupava.

Turnaje se ve 4 skupinách zúčastnilo 59 družstev z 27 oddílů , celkem 596 hráčů miniházené .

Naše družstvo starších mini hrálo v nejvíce sledované kategorii – ročníky 2012-2013 , kde startovalo 18 družstev ve 2 skupinách: Strojár Malacky (SK), HC Tatran Stupava „A“ (SK), HC Tatran Stupava „B“ ,(SK) HC Tatran Stupava „C“ (SK), TJ Sokol Cífer (SK), TJ Sokol Horka nad Moravou, z.s. (CZ) ,HK Kúpele Bojnice (SK), Sokol Nové Bránice (CZ), HBC Olomouc (CZ), Sokol Sokolnice (CZ), Slovan Modra (SK), Sport Club Rudar (SK), SK Kuřim (CZ), MŠK Kysucké Nové Mesto (SK), HK Ivančice (CZ), TJ Sokol Velké Meziříčí (CZ), SK Velká Bystřice (CZ) a HŠK Legends Šaľa (SK)

V naší skupině jsme se postupně střetli se soupeři HC Tatran Stupava „A“ (SK), HC Tatran Stupava „B“, (SK) HC Tatran Stupava „C“ (SK), TJ Sokol Cífer (SK), Slovan Modra (SK), HK Kúpele Bojnice (SK), Sokol Nové Bránice (CZ) a HBC Olomouc (CZ).

Abychom se za svými soupeři dostali včas ,dali jsme si sraz v 5:50 před Sokolkou.

Vyjeli jsme v 6:30 od Sokolky a po 2 a půl hodinách byli ve Stupavě před halou. Do prvního zápasu zbývala půl hodina ,přesto jsme se stihli zaregistrovat a ubytovat a hurá na první zápas .

Hrálo se 1×12 minut bez přestávky s jinými pravidly než u nás , na které jsme si museli během prvního zápasu zvykat. Největší změna proti našim pravidlům bylo to, že se mohl používat vícenásobný driblink a že se rozehrávalo po faulech uprostřed hřiště. Hřiště byla užší než obvykle tak také místo aby se házel roh tak míč připadl automaticky brankáři.

Náš první soupeř v sobotu byl HK Kúpele Bojnice (SK). I přes naši snahu jsme na soupeře nestačili a prohráli jsme 2:10 ,branky Horky Sochor Václav 2.

Utkání pak šla v rychlém sledu a náš druhý soupeř v turnaji byl Sokol Nové Bránice (CZ). Z naší strany už šlo o velmi kvalitní výkon kdy jsme soupeři postupně nasázeli 11 branek a zvítězili tak 11:4

Branky Horky dle zápisu Jeřábek Matyáš 1,Mičola Boris 1,Sochor Václav 7,Stejskal Kryštof 2.

Další soupeř byl domácí Tatran Stupava C ,který jsme porazili 10:2 branky Mičola Boris 5,Sochor Václav 1,Stejskal Kryštof 4.

Poslední utkání v sobotu jsme hráli s družstvem Slovan Modra (SK) , které nahradilo původně přihlášený klub z Malacek .Po velkém boji kdy se na hřišti prostřídali všichni naši hráči a hráčky a soupeř hrál celý zápas s tím nejlepším ,co má ,jsme bohužel po velkém boji prohráli o dva góly 13:15

Branky Horky zaznamenali Jeřábek Matyáš 3 , Mičola Boris 3 ,Sochor Václav 3 ,Stejskal Kryštof 4 .

Tím pro nás sobotní hrací program skončil a naši borci užívali zasloužené volno. Sledovali jsme naše mladší mini v několika jejich utkáních a poté vyrazili na prohlídku města . Odpoledne rychle uteklo a šlo se na večeři po které pokračovala volná zábava diskotékou pro hráče přímo na hřišti ,kde bylo pěkně živo.

Unavení ale spokojení šli naši hráči v cca půl deváté na pokoj kde si ještě chvíli hráli a poté unaveni usnuli.

Ráno vstávali první nedočkavci v 6 hodin a chtěli si jít házet do haly, která byla ještě zamčená , tak vzali míče a o půl sedmé ráno si šli házet na venkovní hřiště! Postupně tam byli všichni naši, mladší i starší. Opravdu nečekaná a překvapivá rozcvička ,za kterou zaslouží kluci a holky pochvalu!

A pak to začalo. Snídaně a už se blížila půl desátá, kdy jsme měli první nedělní utkání s nám známým soupeřem HBC Olomouc ,který na turnaj přijel v silné sestavě. Po boji jsme prohráli 6:8 ,kdy jsme opět střídali všechny hráčky a hráče ,ale i soupeř hrál fér a točil všechny hráče. Bylo to pěkné utkání plné zvratů bohužel pro nás s nepříznivým výsledkem ale získané zkušenosti se nám v budoucnu určitě vrátí.

Branky Horky Mičola Boris 3, Sochor Václav 2, Stejskal Kryštof 2. zde je v zápisu malá chyba kdy máme ve výsledku zapsaných 6 branek ale u hráčů je 7. No ale i tak by jsme prohráli 7:8

V dalším utkání, které nás dopoledne čekalo ,byl nám neznámý Sokol Cífer . Den předtím jsem sledoval dvě jeho utkání , např. s HBC ,které prohrál asi o 8 gólů a celkem jsem věřil ,že utkání lehce zvládneme. Opak byl pravdou ,takto vyrovnané utkání jsme ještě nehráli. Ještě 3/4 minuty před koncem jsme prohrávali o gól .Po našem vyrovnání jsme znovu získali míč a 20 vteřin před koncem Boris neuvěřitelnou bombou z 10 metrů do šibenice strhl vítězství na naši stranu. Soupeř v zoufalé snaze aspoň o vyrovnání ale 10s před koncem nedal a naši borci už utkání dovedli do vítězného konce-9:8. Slzy štěstí měli v očích všichni včetně trenérů. Nádherný zápas z krásným koncem! Branky Horky Mičola Boris 2, Sochor Václav 4, Stejskal Kryštof 3.

V dalších dvou utkáních nás čekali favorité celého turnaje , Sokol Sokolnice a domácí Tatran Stupava.

Se Sokolnicemi jsme po pěkném výkonu prohráli 8:14 kdy branky stříleli za Horku Sochor Václav 7 a Stejskal Kryštof 1.

Poslední utkání ve skupině jsme hráli s domácím Tatranem Stupava A a prohráli jsme 4:14 , branky Horky Mičola Boris 2,Sochor Václav 1,Stejskal Kryštof 1.

Tím skončila základní skupina , kde jsme se umístili na krásném 5 místě se 7 body a skórem 63:73.

Po krátké přestávce pokračoval turnaj boji o konečné umístění ,naši hráči vyzvali soupeře z druhé skupina který skončil 5 a to tým MŠK Kysucké Nové Mesto.

Po pěkné a vyrovnané hře jsme prohráli 11:14 , ještě minutu před koncem jsme mohli vyrovnat , ale nedali jsme a soupeř z protiútoku ano a poslední gól 2 vteřiny před koncem již nic neřešil.

Turnaj nám ukázal co potřebujeme ještě zlepšit a na co se zaměřit , těžká utkání nám ukázala ,že se nemáme čeho bát a že hrát se dá s každým.

Komplet výsledky a tabulky můžete shlédnout na odkazu  https://www.hctatranstupava.sk/index.php/nase-turnaje/playminihandball/playminihandball-2023 

Dvoudenní společný pobyt také pomohl ke stmelení kolektivu a vedl děti k samostatnosti , kdy se museli i starat sami o sebe ,bez pomoci rodičů.

Sestava a branky: Běhalová Hana 0, Brix Antonín (brankář), Jeřábek Matyáš 5, Machalová Nikol 0, Mičola Boris 18, Sochor Václav 35, Stejskal Kryštof 20, Šrot Kristián 0

Trenéři: Semjon Jiří , Rusler René

14. 5. 2023 – Horka nad Moravou

V neděli 14.5. jsme pořádali další , již 7 jarní turnaj OLKSH starších miniházenkářů , ročníků 2012-2013. Od rána svítilo v Horce nad Moravou slunce a tak jsme mohli turnaj odehrát v našem útulném areálu Sokolka v Horce.

Již od 9:00 hráli svůj turnaj mladší mini , naši starší měli začátek v 11:00. Spolu s našimi hráči Sokola Horka nad Moravou se turnaje zúčastnila družstva Házená Velká Bystřice A, HFP Prostějov, TJ Cement Hranice a TJ Sokol Kostelec na Hané. Hrálo se bez počítání skóre , 2×8 minut každý s každým.

Generálka na velký mezinárodní turnaj ve Stupavě , kam jedeme tento víkend, se nám povedla a zejména utkání s těžkými soupeři Kostelce a Velké Bystřice jsme odehráli velmi dobře. Celky Hranic a Prostějova přijely s několika mladšími hráči, takže nedokázaly držet s našimi hráči krok.

Z našeho družstva musíme pochválit všechny, jejich výkon se zlepšuje každým turnajem. Před vrcholem sezony – Superfinálem v Žeravicích 27.5. a Mini cupu v Litovli 2.-4.6. to je dobrá zpráva.

Děkujeme příznivcům za povzbuzování během turnaje !

Sestava: Brix Antonín, Jeřábek Matyáš, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Semjon Jiří , Rusler René

6. 5. 2023 – DHK Zora Olomouc

Sobota opět patřila naší oblíbené házené a proto jsme zamířili na turnaj do nedaleké haly DHK Zora Olomouc, která postavila 2 družstva. Dalšími účastníky byly týmy TJ Senice na Hané a Házená Velká Bystřice B.

Naši házenkáři započali turnaj s týmem DHK Zora Olomouc B, kde jsme se do hry pustili s plným nasazením. S naším soupeřem jsme drželi krok a předvedli pěknou házenou.

Dalším týmem byla TJ Senice n. H. Naše tempo jsme si dokázali udržet a snažili se hrát týmově, což se nám nakonec dařilo a ukázali jsme, že si umíme na hřišti i pomáhat.

Ve třetím zápase nás trochu potrápil tým DHK Zora Olomouc A, který hrál rychlou házenou a my jsme se museli tomuto tempu přizpůsobit. Ne vždy se nám to dařilo a padaly některé zbytečné góly do naší sítě, ale bojovali jsme naplno a nic nevzdávali.

Po přestávce nás čekal poslední tým – Házená Velká Bystřice B. Již tradičně i tento tým je rychlý na nohou a házená má svižné tempo, kterému jsme díky odpočinku byli schopni konkurovat i když bylo už vidět, že nám po celém turnaji docházejí síly.

Největší naší slabinou je osobní obrana, kdy ne vždy jsme schopni si najít správné místo na hřišti, na což se při trénincích zaměříme.

Musím naše hráčky a hráče pochválit za plné nasazení během celého turnaje a také za výkony všech našich brankářů, kteří se v bráně střídali. Doufejme, že takové nasazení a chuť pro házenou všem zůstane. A jak zaznělo od našich fanoušků, už teď je to krásná házená, na kterou je radost se dívat.

Jen tak dále.

Děkujeme naším fanouškům za podporu z hlediště a rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava: Brix Antonín, Jeřábek Matyáš, Machalová Nikola, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenér: Rusler René

23. 4. 2023 Horka nad Moravou

V neděli 23.4. 2023 jsme za krásného počasí pořádali na venkovním hřišti na Sokolce v Horce nad Moravou další soutěžní turnaj OLKSH. Kromě domácího družstva Sokol Horka nad Moravou se turnaje zúčastnila družstva SK Žeravice A,SK Žeravice B a Sokola II Prostějov. Hrálo se bez počítání skóre každý s každým 2 x 10 minut.

Naše družstvo opět v kompletní sestavě kromě A. Brixe podalo ve všech třech utkáních velmi dobrý výkon jak v obraně tak v útoku. V brance chytal velice dobře Boris s Vaškem. Z mladších mini s námi hrál Matěj Dvořák, který se dokázal prosadit i střelecky a vsítil několik branek. Dařilo se i Nikol Machalové, která vstřelila pěknou branku. Další góly jistě přijdou na dalších turnajích.

Celkově se turnaj vydařil a za pěkného počasí byly vidět krásné házenkářské akce od všech zúčastněných družstev.

Děkujeme rodičům a příznivcům házené za povzbuzování všech družstev v turnaji.

Na závěr dostala všechna družstva sladkou odměnu za předvedené výkony.

Sestava: Běhalová Hana, Dvořák Matěj , Jeřábek Matyáš, Machalová Nikol, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Semjon Jiří, Rusler René

16. 4. 2023          HBC Olomouc 1966

V neděli 16. 4. jsme vyjeli k dalšímu soutěžnímu turnaji OLKSH , který pořád hlub HBC Olomouc. Do turnaje postavil dvě družstva A+B , dále přijelo družstvo SK Aktiv Olomouc a naše družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou. Hrálo se 2×10 minut s povinnou osobní obranou bez počítání skóre. Turnaj jsme absolvovali v téměř kompletní sestavě, když nám chyběl pro nemoc pouze Tonda Brix. V brance ho postupně zastoupili Boris, Vašek, Hanka a Matyáš.

V prvním utkání s Aktivem Olomouc jsme začali osobní obranou, která se nám dařila, soupeř díky ní dělal chyby a naši hráči skórovali z rychlých protiútoků. Druhý poločas přešel chvílemi do zónové obrany, zde se hra již uklidnila a do hry se dostali všichni hráči a hráčky.

Druhé utkání s HBC Olomouc B jsme sehráli v podobném duchu jak v prvním utkání, v zápase dostaly velký prostor naše děvčata. V naší hře bylo víc chyb než v prvním zápase. Hlavně v obraně, kdy jsme několikrát nepřebrali protihráče nebo dva bránili jednoho. Postupem času a odehraných zápasů věříme, že se to bude zlepšovat.

V posledním utkání dne s HBC Olomouc A jsme už hráli o něco lépe než s B týmem Olomouce a i díky střelecky disponovanému Kubovi Váňovi jsme se soupeřem z Olomouce tahali za delší konec provazu.

Dík ale patří všem hráčkám a hráčům našeho družstva, že se nezalekli soupeře a houževnatou bojovnou hrou se svým soupeřům nejen vyrovnali a přispěli k celkové vysoké úrovni turnaje.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou na turnaj!

Sestava: Běhalová Hanka, Jeřábek Matyáš, Machalová Nikol, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Semjon Jiří, Rusler René

01. 04. 2023 Sokol II Prostějov

V sobotu dopoledne jsme vyjeli k dalšímu soutěžnímu turnaji OLKSH, který pořádal klub Sokol Prostějov II. Kromě domácích Sokol Prostějov II se turnaje zúčastnilo družstvo Sokola Osek nad Bečvou, SK Aktiv Olomouc, Sokola Velké Bystřice a naše družstvo Sokola Horka nad Moravou. Turnaj se hrál bez počítání skóre 2×8 minut každý s každým.

Na turnaji jsme se sešli v kompletní sestavě . Naše družstvo se utkalo v prvním utkání se Sokolem Velká Bystřice , které přijelo tradičně v silné sestavě. Na hřišti to bylo znát, hlavně v prvním poločase kdy se hrála osobní obrana jsme tahali za kratší konec . V druhém poločase se utkání vyrovnalo a naše družstvo již hrálo vyrovnanou partii.

V druhém utkání jsme se střetli s družstvem SK Aktiv Olomouc, kde jsme již působili jistějším dojmem a zápas měli pevně ve svých rukou.

Třetí utkání proti domácím nám ukázalo jaké dovednosti musíme ještě na trénincích vypilovat a odkrylo naše slabiny , i když se družstvo snažilo , na soupeře jsme v tento den neměli.

V posledním utkání dne jsme hráli proti Oseku n .B., který má mladší družstvo než ostatní a stejně jak minulý týden jsme s nimi neměli vážnější problém.

Po turnaji si musíme říct , že máme ještě na čem pracovat , odstranit ztráty míčů způsobené nepřesnými přihrávkami , lepší pohyb po hřišti , sledování hry .

Děkujeme rodičům a příznivcům za povzbuzování a pomoc s dopravou na turnaj.

Sestava: Brix Antonín, Jeřábek Matyáš, Machalová Nikol, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Semjon Jiří a Rusler René

26. 3. 2023 – Litovel

V neděli odpoledne jsme vyjeli k dalšímu soutěžnímu turnaji OLKSH, který pořádal klub Tatran Litovel. Kromě dvou družstev Litovle A a B se turnaje zúčastnilo družstvo Sokola Osek nad Bečvou a naše družstvo Sokola Horka nad Moravou. Turnaj se hrál bez počítáni skóre 2×10 minut každý s každým.

Na turnaji jsme se sešli v kompletní sestavě a na výkonu družstva to bylo znát. Hned první utkání nás čekal těžký soupeř Litovel A .Utkání jsme začali s Tondou v brance ,který se zaskvěl několika dobrými zákroky a tím soupeře rozhodil ,v poli jsme drželi krok s technický vyspělým družstvem Litovle A .Utkání bylo vyrovnané a napínavé až do konce .

V dalším utkání proti Litovli B jsme podali opět výborný výkon opět s Tondou v brance a v poli se střídala zbývající sestava , která opět zahrála velmi dobře a v utkání tahali jednoznačně za delší konec.

To samé jsme ukázali i v posledním utkání s družstvem Oseka n.B. ,ve kterém jsme jednoznačně dominovali a střelecky se prosadili všichni hráči a hráčky v sestavě.

Družstvo nás příjemně překvapilo svým výkonem a výsledky proti silným soupeřům a doufáme že v dobrých výkonech bude pokračovat i v dalších turnajích.

Děkujeme rodičům a příznivcům za povzbuzování a pomoc s dopravou na turnaj .

Sestava: Brix Antonín, Jeřábek Matyáš, Machalová Nikol, Mičola Boris, Sochor Václav, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub

Trenéři: Semjon Jiří, Rusler René

19. 3. 2023 – Hranice

V neděli ráno jsme se zúčastnili prvního jarního turnaje pořádaným klubem TJ Cement Hranice. Další soupeři byli TJ Sokol Senice na Hané, TJ Osek nad Bečvou a naše družstvo starších mini TJ Sokol Horka nad Moravou. Turnaj se hrál každý s  každým 2×10 minut bez počítání skóre. Byla povinná osobní obrana.

Po důkladném rozcvičení jsme v prvním utkání nastoupili proti družstvu Senice n.H., které známe z turnajů z dřívějška jako bojovný tým . V brance začal první poločas Boris s tím , že Tonda chtěl nějaký zápas si vyzkoušet i v poli kde se  blýskl  pěknými kličkami na křídle zakončené brankami. V dalších utkáních se v brance střídali Boris,Tonda a Kuba. Za zmínku stojí u brankářů skvělé zákroky a branka Borise přes celé hřiště v poslední vteřině utkání s Hranicemi.

Toto první utkání nám vyšlo na jedničku kdy jsme měli celý zápas převahu . V osobní obraně jsme také udávali tempo a soupeře dokázali ubránit , získat míč a rychlým útokem skórovat. Zde se již  začínají projevovat pondělní společné tréninky s MLM , kdy si naši hráči mohou vyzkoušet různé herní situace včetně zmiňované osobní obrany. V podobném duchu se odehrály i další dvě naše utkání s Cementem Hranice a Sokolem Osek n.B.

Po vyhlášení výsledků si hráčky a hráči rozdělili sladkosti , které dostali za předvedený výkon.

Děkujeme našim příznivcům za povzbuzování po celý turnaj a za pomoc při dopravě . Také děkujeme vedení klubu za podporu, díky novým soupravám vypadali naši hráči na turnaji opravdu skvěle !

Sestava: Brix Antonín, Machalová Nikol, Jarmarová Tereza, J eřábek Matyáš, Mičola Boris, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenér: Semjon Jiří

18. 2. 2023  Tatran Litovel (O Litovelskou štiku)

V sobotu 18.2. jsme vyjeli na přípravný turnaj starších mini pořádaný domácím klubem Tatran Litovel. Naše družstvo odjelo na turnaj díky nemocem v oslabené sestavě , 4+1 hráč . Díky tomu , že na vedlejším hřišti probíhal i turnaj mladších mini , tak hráči z mlm kteří si troufli , si zahráli pár minut když zrovna nehráli svůj zápas i za starší mini. Turnaj se hrál bez počítání skóre , v kategorii starších mini se zúčastnilo 6 družstev. Kromě našeho Sokola Horka nad Moravou také družstvo TJ Sokol Kostelec na Hané , Sokola Senice na Hané , Sokola II Prostějov. Domácí postavili dvě družstva , Litovel bílí a Litovel modří. I když se skóre nepočítalo , tak jsme díky mladším mini které baví matematika měli přehled , jak by zápas dopadl.

V prvních dvou utkáních jsme narazili na silné soupeře Litovel a Kostelec, se kterými jsme drželi krok jen první poločas a ve druhém se již projevila kvalita a rychlost soupeře , který nás uběhal osobní obranou, zvlášť Kostelec , který ji hrál celý zápas. I tak zasloužila pětice našich hráčů a hráčky pochvalu za bojovnost a vynaložené úsilí se kterým první dvě utkání odehráli.

Ve třetím utkání jsme hráli s Litovlí modří , které jsme již díky zlepšené obraně a dravějšímu útoku přehrávali celý zápas. V předposledním utkání jsme hráli proti družstvu Senice na Hané, kde jsme pokračovali ve skvělém výkonu a soupeře přehrávali ještě výrazněji než v předchozím utkání s Litovlí. V tomto duchu se neslo i naše poslední utkání kdy jsme měli již tak velkou převahu , že jsme v rámci fair-play stáhli našeho čtvrtého hráče a dohrávali cca druhý poločas ve třech hráčích, aby i soupeř měl nějaký prospěch z tohoto utkání.

V hodnocení všech trenérů se na prvním místě umístil celek Kostelce na Hané a odvezl si krásnou trofej – Litovelsou štiku, druhé a třetí místo se nevyhlásilo .

Naše hráče musíme pochválit za bojovnost a snahu s kterou turnaj odehráli i v nekompletní sestavě.

Sestava: Jeřábek Matyáš ,  Machalová Nikol , Mičola Boris , Stejskal Kryštof , Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René , Semjon Jiří

28. 1. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou (Ledňáček 2023)

Poslední lednovou sobotu jsme v hale v Senici na Hané uspořádali tradiční přípravný zimní turnaj pro kategorie minižactva, Ledňáček. Turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 16 družstev , 10 v kategorii starších mini.Ta byla rozdělena do dvou skupin , kde se družstva utkaly každé s každým a utkání trvalo 1×12 minut. Hrálo se s počítáním skóre, což turnaji přidalo na atraktivitě, hráči měli snahu podat co nejlepší výkon. Naše družstvo hrálo ve skupině s družstvy Čechy pod Kosířem, Ivančice, Újezd u Brna a HK Hodonín. Ve druhé skupině hrály kluby Aktiv Olomouc, DHK Olomouc, Lokomotiva Suchdol nad Odrou a Piešťany. Naše družstvo vstoupilo do turnaje utkáním s družstvem Čech pod Kosířem, kdy se potvrdilo, že nám nejdou první zápasy v turnaji a polovina týmu ještě spala. Zlepšeným výkonem v druhém poločase jsme zvítězili 8:3, když branky Horky n. M. stříleli Holub Matěj 5, Váňa Jakub 2, Barabášová Bára 1.

Před dalším utkáním bylo potřeba družstvo probrat a motivovat, čekal nás tým Hodonína  se kterým jsme ještě nikdy nehráli. Utkání bylo vyrovnané ale přece jen naše hráčky a hráči dokázali ve druhém poločase mírný náskok udržet a poté navýšit. Konečný stav 9:6 pro Sokol Horka nad Moravou. Branky vsítili Váňa Jakub 4, Mičola Boris 2, Stejskal Kryštof 2, Barabášová Bára 1.

Další utkání bylo velmi důležité pro vývoj v tabulce, bylo jasné, že kdo vyhraje, bude první ve skupině a postoupí do finále celého turnaje. Byl to boj celých 12 minut, kdy se týmy střídaly ve vedení, leč poslední dvě minuty jsme tahali za kratší konec a prohrávali jsme. Dvě vteřiny před koncem udělal soupeř na polovině hřiště faul, my tím získali míč a Matěj Holub střelou přes polovinu hřiště a čtyři blokující protihráče a pátého v brance vsítil vyrovnávací branku na konečných 11:11!!! Obrovská radost našich hráček a hráčů , zklamání naopak u soupeře,  který se již viděl ve finále. Branky Horky Holub Matěj 3, Barabášová Bára 3, Stejskal Kryštof 2, Jarmarová Tereza 2, Váňa Jakub 1.

Naše situace před posledním utkáním nebyla i tak nijak růžová, neboť jsme měli výrazně horší skóre, potřebovali jsme vyhrát o 9 gólů, abychom byli první ve skupině, což se v hrací době 1x 12 minut jevilo jako naprostá utopie. Hráčům jsme toto řekli, že je potřeba vyhrát o 9 gólů aby byla jistota postupu a jak bylo vidět, moc dobře si tuto informaci zapamatovali a neuvěřitelným výkonem celého týmu gól po gólu dokázali zvítězit o 10 gólů, 14:4. Radost hráček a hráčů byla obrovská a to samé i trenérů a příznivců v hledišti. Branky Horky Holub Matěj 4, Stejskal Kryštof 4, Váňa Jakub 2, Jarmarová Tereza 2,Mičola Boris 1,Barabášová Bára 1.

Postup do finále turnaje je vždy velký úspěch a hráči si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a týmový přístup. Samotné finále jsme ze začátku zápasu nezachytili nástup soupeře, který nám dal rychle za sebou několik branek, a i když se již naši borci vrátili do zápasu, měl již velký náskok, který si již jen udržoval a dovedl do pro nás nepříznivého výsledku 10:19. Branky Horky Váňa Jakub 2, Holub Matěj 2,Barabášová Bára 2, Jarmarová Tereza 2, Mičola Boris 1, Stejskal Kryštof 1.

V závěrečném vyhlášení dostali naši borci krásné stříbrné medaile. Talentem družstva byla vyhlášena Barabášová Bára. Gratulujeme!

Sestava a branky: Holub Matěj 14, Váňa Jakub 11, Stejskal Kryštof 9, Barabášová Bára 8, Jarmarová Tereza 6, Mičola Boris 4, Jeřábek Matyáš 0, brankář: Brix Antonín.

Skupina „A“12345BodySkórePořadí
Horka n. M.XXX8:311:1114:4 9:6 42:24 1. 
Čechy p. K. 3:8XXX1:7 7:7 2:6 13:29 5. 
Ivančice11:11 7:1 XXX8:5 12:4 38:21 2. 
Újezd u Brna4:14 7:7 5:8 XXX 11:1027:39 3. 
HK Hodonín 6:96:2 4:12 10:11 XXX26:34 4. 
Skupina „B“12345BodySkórePořadí
Aktiv OlomoucXXX 3:54:14 6:6 8:16 21:41 5. 
DHK Olomouc 5:3XXX13:20 6:8 9:16 33:47 4. 
Hostěrádky-R. 14:420:13 XXX14:5 13:17 61:39 2. 
Suchdol6:6 8:6 5:14 XXX10:17 29:43 3. 
Piešťany16:8 16:9 17:13 17:10 XXX66:40 1. 

O konečné umístění:

o 9. místo            Čechy p. K. – SK Aktiv Olomouc                    4:4 (1:2)

o 7. místo            HK Hodonín – DHK Zora Olomouc            7:6

o 5. místo            Sokol Újezd u. B. – TJ Suchdol n. O.        8:6

o 3. místo            HK Ivančice – Hostěrádky-Rešov             9:10

o 1. místo            Horka n. M. – MHK Piešťany                      10:19

Talenti družstev:

TJ Sokol Čechy pod Kosířem       Koutný Jakub

SK Aktiv Olomouc                           Polášek Marek

DHK Zora Olomouc                         Ošťádalová Markéta

HK Hodonín                                       Marášková Julie

TJ Suchdol nad Odrou                   Nebl Jakub

TJ Sokol Újezd u Brna                    Hrbek Martin

HK Ivančice                                        Vérosta Dominik

Hostěrádky-Rešov                         Rujbr Jakub

Horka nad Moravou                      Barabášová Bára

MHK Piešťany                                  Urban Jakub

7. – 8. 1. 2023   Kostelec na Hané (Hanácký pohár)

Začátkem roku jsme přijali pozvání na prestižní mezinárodní turnaj do Kostelce na Hané. Turnaj byl určen pro obě kategorie miniházené a zúčastnila se ho naše obě družstva , mladší i starší miniházenkáři.

V obou kategoriích bylo po16 týmech rozdělených po čtyřech družstvech do čtyř skupin.

Naše družstvo bylo ve skupině , která začínala svá utkání v sobotu po poledni , takže odjezd na turnaj byl stanoven na 9:30 dopoledne , abychom měli dostatečnou rezervu na ubytování a shlédnutí několika zápasů soupeřů.

Po poledni jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání proti týmu Hostěrádky-Rešov. Po boji jsme prohráli 14:19 , kdy jsme měli útok velmi kvalitní , ale obrana nebyla naše nejsilnější stránka. Soupeř lehce procházel obranou , která často bránila  alibisticky , protihráči utekli jednomu našemu hráči a druhý mu nepomohl. Po utkání jsme si udělali rozbor a snažili jsme se najít chyby , které vedly k této prohře.

Branky v tomto utkání za Horku stříleli Stejskal Kryštof 4 , Barabášová Bára 4 , Mičola Boris 3 , Jarmarová Tereza 2 , Holub Matěj 1 .

V dalším utkání ve skupině jsme narazili na soupeře z hlavního města , Sokol Praha Vršovice. Naši hráči a hráčky předváděli pěknou bojovnou házenou  v útoku a zlepšený výkon byl vidět i v obraně. Na soupeře jsme ale nestačili a prohráli jsme 8:14 . V brance vynikl náš brankář Antonín Brix , který se zaskvěl několika skvělými zákroky. Hráči v poli se snažili , ale tentokrát jsme na soupeře z Vršovic nestačili.

Naše branky v tomto utkání Stejskal Kryštof 3 , Mičola Boris 2 , Barabášová Bára 2 , Holub Matěj 1.

Poslední utkání ve skupině jsme odehráli v podvečer proti domácímu družstvu , favoritu turnaje Sokolu Kostelec na Hané. Naši hráči se soupeře nezalekli a dobrým výkonem v útoku drželi se soupeřem krok , postupem času jsme ale začali opět dělat chyby v obraně čehož soupeř využil . Celkové skóre se zastavilo na 10:20.

Naše branky vstřelili Mičola Boris 3 ,Holub Matěj 2 , Stejskal Kryštof 2 , Barabášová Bára 2 , Jarmarová Tereza 1 .

Tímto utkáním jsme završili svou účast v základní skupině , kde jsme skončili na čtvrtém místě . Večer nás ještě čekalo jedno utkání , osmifinále proti vítězi skupiny Sokolu Sokolnice

Toto utkání se neslo v podobném duchu jak utkání s domácími , ale je potřeba pochválit naše hráče za bojovnost a obětavost , kdy se rvali se zkušenějším soupeřem doslova o každy míč. I když jsme prohráli , nasi hráči a hráčky si zasloužili velkou pochvalu a uznání za bojovnost , kterou předvedli . Konečný výsledek osmifinále byl 8:21.

Střelci Horky n.M. Barabášová Bára 3 , Stejskal Kryštof 2 , Jarmarová Tereza 1 , Holub Matěj 1 , Mičola Boris 1

Toto byl pro nás v sobotu poslední zápas , po něm večeře a pak zasloužený odpočinek po veletěžkém dni , děti si zahrály hry , měly s sebou šachy , kreslení atd.

V neděli ráno k nám byl další program přívětivý , začínali jsme svůj nedělní program zápasem v příjemnou dobu 9:40  a to zápasem o umístění ve skupině o 9 až 16 místo. Soupeř který nás čekal , byl z Ivančic na jižní Moravě . Velmi vyrovnané utkání , v prvním poločase jsme dlouho drželi krok  se soupeřem , v poločase jsme ale prohrávali o dvě branky. Druhý poločas jsme drželi krok , ale po několika chybách jsme asi ve 3 minutě prohrávali už o pět gólů . V dramatické koncovce jsme ale nadšeným výkonem otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a náš tým dal 6 gólů v řadě a žádný nedostal!  Na konci zápasu byl na ukazateli skóre pro nás fantastický výsledek 22:21 pro Sokol Horka n.M. Hráči ukázali v tomto zápase týmového ducha , touhu po vítězství a slzy štěstí po šťastném konci utkání.

Střelci branek Holub Matěj 7 , Stejskal Kryštof 5 ,Jarmarová Tereza 4 , Barabášová Bára 3 , Mičola Boris 3

Patřičně namotivováni a odhodlaní nastoupili naši hráči do dalšího utkání ve skupině 9-16 , a to proti týmu Hostěrádky-Rešov. Další úžasné a bojovné utkání , dramatické do poslední minuty. Vyznačovalo se zlepšenou obranou z naší strany , zkušený soupeř trestal každou chybičku našeho týmu. Bohužel jedna jediná chyba nebo neproměněná šance rozhodla o naší prohře o jeden jediný gól. Přítomní diváci i tak odměnili hráče obou družstev dlouhým potleskem . Děkujeme příznivcům a rodičům za podporu !!!

A již se přiblížil poslední zápas našeho družstva na turnaji , další družstvo z Prahy , a to Chodov. Naše družstvo již notně unavené , celý turnaj hrající jen se dvěma hráči na střídání , pokračovalo i tak ve skvělých výkonech z neděle . Po vyrovnaném boji jsme podlehli Chodovu 16:18 . Ale i tak družstvo zasloužilo pochvalu za předvedený výkon.

Branky Horky Jarmarová Tereza 5 , Holub Matěj 4 , Jeřábek Matyáš 1 , Barabášová Bára 3 , Stejskal Kryštof 2 , Mičola Boris 1

Turnaj nám ukázal , na čem musíme zapracovat na trénincích , v čem máme rezervy , zahráli jsme si se soupeři , které v naší krajské soutěži nepotkáváme a získali jsme cenné zkušenosti.

Kompletní cestu našich házenkářských nadějí celým turnajem můžete shlédnout zde:

https://www.sportnect.com/cs/events/hanacke-pohar-2023/pages/vysledky-5bfb1f

Sestava a branky Sokol Horka nad Moravou:Stejskal Kryštof 21 , Barabášová Bára 20 , Holub Matěj 19 , Jarmarová Tereza 18 , Mičola Boris 13 , Jeřábek Matyáš 1 , Brix Antonín (brankář).   

19.11.2022  Žeravice                                                 

K poslednímu turnaji organizovanému OLKSH jsme odjeli v sobotu 19.11. ve značně omezeném počtu; z turnaje byla omluvena Bára pro nemoc a Matyáš z rodinných důvodů a tak jsme museli odehrát celý turnaj bez jediného střídání.

I za tohoto omezeného stavu jsme všechny tři zápasy s herním časem 2×10 min. odehráli v prvním poločase s osobní a druhém zónovou obranou. Za úkol jsme dostali vyzkoušet v zápasech vše, co na TJ trénujeme a pohříchu nutno konstatovat, že tento úkol jsme příliš nesplnili. V obou prvních utkáních, s Prostějovem a „B“ družstvem domácí Žeravice jsme trpěli malým dostatkem pohybu jak v útočné, tak i při obranné činnosti. Přestože jsme v obou utkáních měli navrch, hra byla strnulá, bez správného timingu náběhů, příjem míče v klidu místo v pohybu. Zcela jiný obrázek poskytl zápas s „A“ družstvem domácích, kdy jsme v obou poločasech; při osobní i zónové obraně, sehráli se soupeři zcela rovnocenné utkání. Za tento zápas, i když byl stále se spoustou herních chyb, si ale všichni zaslouží pochvalu. Poskytoval zcela jiný obraz, přihrávky již putovaly do pohybu hráčů, uplatňovali jsme uvolnění 1-1, jen v obranné činnosti nám chyběl rychlejší pohyb; to se projevilo v osobní obraně úniky soupeře a v zónové nedostatečným zajišťováním přistupujícího hráče.

6.11.2022    Kostelec na Hané (Centrum Haná)

Protože se v družstvu objevily tradiční podzimní zdravotní potíže, odjeli jsme do Kostelce ve značně zúžené (jen 6 dětí) sestavě. Soupeři nám byla družstva domácích, SK HFP Prostějov a Čech pod Kosířem. Hrála s povinně osobní obrana v 1. poločase a zónová ve 2. poločase a bez počítání skóre.

S ohledem na početní stav jsem střídal do pole všechny děti vždy po cca 2,5 min. v každém poločase a do pole šel hrát i brankář Toník, kterého postupně v brance střídali Matěj a Kryštof. V našem prvním utkání s domácím družstvem jsme sehráli opravdu pěknou a naprosto vyrovnanou hru, která se musela nejen trenérům, ale i přítomným divákům z řad rodičů opravdu líbit. Rychlá, na naši věkovou kategorii příslušně tvrdá, ale korektní hra, za kterou musím všechny jen a jen pochválit. Bohužel taková hra se již v dalších utkáních nedala zopakovat. Družstvo HFP Prostějov přijelo s hráči, kteří začali s házenou údajně týden před tímto turnajem a s většinou dětí, které evidentně patřily do kategorie mini mladí, příp. přípravka ještě mladších dětí. A závěrečné utkání s Čechy po Kosířem již bylo o něco vyrovnanější, ale i toto družstvo jsme přehráli.

23. 10. 2022        HBC Olomouc 1966  

Focusem trenéra Semjona: V neděli 23.10. od 15 hodin jsme měli na programu další turnaj OLKSH starších minižáků, který pořádal klub HBC Olomouc. Turnaje se měla zúčastnit družstva HBC Olomouc A, HBC Olomouc B, Sokol Horka n. M. a družstvo Centrum Haná, které ale na turnaj nepřijelo. Domácí družstvo HBC operativně postavilo do turnaje tři družstva, aby se turnaj mohl odehrát v plném počtu družstev.

V prvním utkání jsme se střetli s družstvem HBC Olomouc Žlutí, kteří ze tří družstev HBC byli herně nejlepší, ale i tak nestačili na naše družstvo, které na hřišti dominovalo. Ve stejném duchu byla i další dvě utkání s HBC Červení a Bílí, která naši hráči také s přehledem zvládli.

Závěrem shrnutí turnaje, je vidět že když je družstvo kompletní, tak hraje pěknou rychlou házenou.

Chtělo by to ještě hrát víc kolektivně, protože spojky zapomínaly často na to, že vedle sebe mají i křídla a spojky střílely po dvou vteřinách, co jsme byli v útoku. Míč se kolikrát ani nedostal ke křídlu, které se marně hlásilo o míč.

Focusem trenéra Šimka: Tentokrát v neděli jsme se sešli v hale DHK Zora Olomouc, kde uspořádal klub HBC Olomouc 1966 další z kontrolních turnajů. Na turnaj se nedostavilo družstvo Centra Haná, ale pořadatelé velmi pružně přerozdělili své děti svých dvou družstev do tří, a tak jsme mohli odehrát plnou zátěž třech utkání bez počítání skóre.

Jako minule jsme s 8 hráči/hráčkami hráli ve dvou sestavách, které se měnily vždy v polovině každého poločasu, takže zátěž turnaje byla zcela rovnoměrně rozdělena na všechny děti.

Novinkou pro družstvo bylo, že jsme se poprvé snažili hrát jeden z poločasů zápasů osobní obranu po celém hřišti a nutno říct, že na tak malou zkušenost ji všichni hráli velmi dobře. Viditelně se zlepšila pohyblivost a ta potom setrvala i po dobu druhého poločasu, kdy jsme se snažili o klasickou zónovou obranu s přistupováním.

Nutno dodat, že náš výrazně zlepšený výkon oproti minulým dvěma turnajům byl umožněn i nepříliš silnými soupeři, které jsme ve všech odehraných utkáních převyšovali.

Sestava družstva: Barabášová Bára, Brix Antonín, Holub Matěj, Jarmarová Tereza, Jeřábek Matyáš, Mičola Boris, Stejskal Kryštof, Váňa Jakub. Trenéři Semjon Jiří, Šimek Jiří.

8.10.2022 TJ Sokol Osek nad Bečvou

V sobotu 8.10. jsme odehráli další z kontrolních turnajů OLKSH ve velmi pěkném areálu v Oseku nad Bečvou. Soupeři nám byla družstva z Velké Bystřice, Prostějova a domácí družstvo Oseku n. B.

Hráli jsme ve dvou sestavách: s brankářem Toníkem hráli Matěj, Jakub, Boris a Matyáš, a před brankářem Jakubem hráli Toník, Bára, Kryštof a zcela nová hráčka – Tereza systémem každé družstvo s každým (tj. 3 utkání s délkou 2×10 min.) a opět bez počítání skóre.

Oba brankaři a obranná činnost patřila k tomu lepšímu, co jsme hráli. V útočné činnosti byly opět vidět stejné nedostatky, jako minulý týden na turnaji v Kostelci. Daleko lepší výkon v poli jsem očekával od těch zkušenějších – Matěje a Jakuba, bohužel právě jim nejvíc chyběl rychlejší pohyb bez míče i s ním a timing náběhů, což se projevilo velmi málo fungující spoluprací hráčů. Sestava Báry s Kryštofem a Toníkem byla pohyblivější, pro Terezu byl turnaj v Oseku prvním seznámením se soutěžními utkáními a po celkem jen 2 trénincích odváděla velice snaživý výkon.

Na turnaji jsem jasně viděl, že družstvo hraje jen to, co jsem je učil a naučil a protože jsem s výkonem družstva jako celkem rozhodně spokojen nebyl, budu muset především já přemýšlet, jak změnit jednotlivá cvičení tak, aby byl odstraněn právě ten největší nedostatek družstva – malá rychlost a pohyblivost s míčem i bez něj.

02. 10. 2022 TJ Sokol Horka nad Moravou

Uplynulý víkend jsme odehráli další z kontrolních turnajů, pořádaných naším krajským svazem házené. Pro nezpůsobilý terén na Sokolce jsme se přemístili do haly v Senici na Hané. Soupeři nám byla družstva z Litovle, Čech pod Kosířem a Kostelce na Hané.

To, co jsme odehráli, bylo naprosto špatné a pokud mám někoho za odvedený výkon pochválit, pak je to Toník Brix v brance, který nás jednoznačně podržel v zápasech s Litovlí a Kostelcem a byl nejlepším hráčem našeho družstva. V poli jsme hráli opravdu špatně; házená současnosti je v prvé řadě záležitost rychlosti a my (kromě začátečníků z Čech pod Kosířem) byli v obou zápasech výrazně pomalejší. Pohyb chyběl u všech, kteří byli na hřišti. Přistupování na obraně mizerné, náběhy a pumpování na útoku chybělo, byli jsme bez pohybu s míčem , ale hlavně bez něj. Střelba z dálky po náběhu téměř žádná, chybělo už i prosté dodržování postavení v postech při útočné činnosti (jedničky u bočních lajn, dvojky ne na středu, ale od sebe tak, aby mohly spolupracovat mezi sebou i jedničkami), chybějící správný timing náběhu a naprostá bezradnost. Prostě nic z toho, co se na trénincích učíme. Prostě neděle, ve které se nedařilo. Snad budeme mít v Oseku v sobotu lepší den.

10. 09. 2022        TJ Osek nad Bečvou

V sobotu 10. 9. jsme s družstvem vyjeli na první turnaj do Oseku nad Bečvou. Zde nás čekaly tři utkání s hrací dobou 2×10 min. Začínali jsme s domácím družstvem Oseku n. B., po něm následovala utkání s DHK Zorou Olomouc „A“ a DHK Zorou Olomouc „B“ a ve všech třech případech jsme byli lepším družstvem. Turnaje se účastnilo všech 8 dětí, každé z nich odehrálo v poli polovinu herního času. Družstvo bylo rozděleno na 2 čtveřice:  1. Jakub, Matěj, Boris, Matyáš s brankářem Toníkem a  2. Barbora, Kryštof, Nikol a Toník (střídavě za nimi chytali Jakub a Matěj). Střídání proběhlo v každém poločase vždy v čase 4:45 – 5:15 min., 1. a 3. zápas začínala pětice Jakuba, druhý zápas začínala pětice Báry.

Nejdůležitější bylo, že si to děti užily a rodiče byli s hrou družstva jako celku i s tím, že hrály všechny děti cca stejně, spokojeni.

27. 08. 2022 Horka nad Moravou (Házenkářské naděje 2022)

V sobotu 27.8.2022 pořádal náš klub TJ Sokol Horka nad Moravou 11. ročník turnaje Házenkářské naděje. Hrálo se ve dvou skupinách po 5 družstvech s počítáním skóre , s následnými souboji o umístění podle umístění v jednotlivých skupinách , 5 s 5 , 4 s 4 , 3 s 3 , 2 s 2 a finále první s prvním o celkové první místo v turnaji. Naše družstvo se velice těžko scházelo a vážně hrozilo, že se turnaje hraného doma ani nezúčastníme. Dokonce jsme museli v prvním utkání hrát se dvěma půjčenými hráči, abychom  utkání vůbec odehráli . O to překvapivější byl výsledek prvního utkání , kdy jsme porazili Náchod o 10 branek 18:8 !!! V dalších utkáních jsme si již museli vystačit s vlastními hráči , kdy zapůjčené hráče chtěli soupeři zpět . I tak jim děkujeme, že nám pomohli v prvním utkání! Operativně byl povolán a přivezen hráč, který dnes neměl vůbec hrát, Matěj Brix. Tím se naše družstvo dostalo do stavu, kdy mohlo pokračovat v turnaji v počtu 4 hráči v poli a 1 brankář. Ano, hráči hráli celý turnaj bez střídání a co víc, hráli tak dobře, že celý turnaj vyhráli!!! Naprosto výjimečný a nevídaný výkon pod taktovkou trenéra Jiřího Šimka. Soupeři při vyhlašování výsledků nešetřili potleskem a nejednou se ozvaly obdivné a pochvalné věty „Podívejte, oni to celé vyhráli jen ve čtyřech a s brankářem“. Super výkon, gratulujeme vítězům !!!

V dalších zápasech ve skupině jsme nezaváhali a s plným počtem bodů jsme získali první místo ve skupině a postoupili do finále proti vítězi druhé skupiny a to družstvu Hostěrádky-Rešov.

V našem družstvu byl vyhlášen Talentem družstva Antonín Brix, gratulujeme !!!

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Mičola Boris, Váňa Jukub.

 Skupina A12345BodySkórePořadí
 
Horka n. M.              XXX18:815:414:812:8859:281
Náchod8:18XXX13:210:612:14443:403
Kunovice4:152:13XXX2:92:14010:515
Havlíčkův Brod10:146:109:2XXX11:18236:444
Velké Meziříčí8:1214:1214:218:11XXX654:372
Skupina B12345BodySkórePořadí
HBC OlomoucXXX0:86:147:121:16014:505.
Náchod8:0XXX4:155:167:17224:484.
Kostelec na Hané14:615:4XXX9:68:8746:242.
Holešov12:716:56:9XXX13:15447:363.
Hostěrádky- Rešov16:117:78:815:13XXX757:291.

ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ:

O 9. místo   Kunovice – HBC Olomouc   4:9

O 7. místo   Havlíčkův Brod – Náchod „B“  17:14

O 5. místo   Náchod „A“ – Holešov   14:4

O 3. místo   Velké Meziříčí – Kostelec na Hané   10:14

O 1. místo   Horka nad Moravou – Hostěrádky-Rešov   11:8

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. HORKA NAD MORAVOU

2. HOSTĚRÁDKY-REŠOV

3. KOSTELEC NA HANÉ

4. VELKÉ MEZIŘÍČÍ

5. NÁCHOD „A“

6. HOLEŠOV

7. HAVLÍČKŮV BROD

8. NÁCHOD „B“

9. HBC OLOMOUC

10. KUNOVICE