Hodnocení 2017-2018

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2007 – 2008

Vedoucí družstva: Kräuter Jiří, tel.: 723 141 930, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenér: Němec Petr, tel.: 604 830 410, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

14

Stojící zleva: Lerch Štěpán, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Pešek Vojtěch, Šrot Damián, Skřivánek Šimon, Rusler Martin. Sedící zleva: Kräuter Jiří (vedoucí družstva), Němec Petr (trenér). Chybí:Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Vánská Nikola.

 

Hodnocení jaro 2018

Přípravou na jarní část sezóny 2017/2018 jsme vstoupili domácími turnaji a to v Horce nad Moravou, kde jsme až po velké bitvě těsně o dvě branky  ve finále podlehli týmu z Velkého Meziříčí A a v nedaleké nové hale v Senici na Hané, kde jsme ve finále také prohráli s velmi dobrým týmem Sokola Ostrava a opět skončili na 2.místě. Při zhodnocení celkové hry jsme měli trochu navíc, ale nikdo z hráčů nezklamal a snažil se ze všech sil.

Po těchto dvou přípravách nám začal kolotoč turnajů, kdy jsme odehráli postupně až do konce celé soutěže 45 utkání. Mimo těchto řádných utkáních Olomouckého krajského svazu házené jsme se také zapojili a účastnili turnaje v Prosenici, kde jsme skončili na krásném 1.místě a svou účasti na velkém turnaji Litovel Mini Cup 2018 nezklamali a skončili na sedmém místě z celkového počtu 12družstev ze všech koutů celé České republiky. Celou tuto sportovně házenkářsky nabitou sezónu, jsme ukončili na Superfinále, které hostil klub Házená Uničov. Tento turnaj byl vrcholem sezóny, na kterém jsme odehráli 6 utkání a bylo se opravdu na co dívat. Všechna družstva jsme svou hrou potrápili a ukázali, že se v Horce nad Moravou hraje aktivní, rychlá a velmi pěkná miniházená staršího minižactva.  

A co nás čeká dále?

Do našeho družstva přijdou v srpnu nové tváře z družstva mini mladšího a jsou to: Milan Dokoupil, Julie Halouzková, David Jenš a Sebastián Šrot. Nadějní malí házenkáři, kteří mají před sebou hodně práce , ale věříme, že brzy zapadnou se vším všudy do našich řad a budou se ze všech sil snažit bodovat.  Také k nám ještě před ukončením sezóny přišel zcela nový hráč Radim Vánský, který na prvním tréninku překvapil a těší se již na přípravu v srpnu a nový start do své házenkářské kariéry ..

Takovou malou kaňkou je odchod velmi dobrých házenkářů: Damiána Šrota, Štěpána Lercha, Vojty Peška a také Nikoly Vánské. Tito hráči a hráčka přechází do kategorie mladších žáků a víme, že svým nasazením se budou rvát o co nejlepší výsledky a budou mít radost ze hry i nadále… Přejeme jim mnoho zdraví, úspěchů ve škole a hlavně na házenkářském poli co nejvíce zážitků, úspěchů a radosti ze hry!!!

Chtěli bychom tedy celou sezónu ukončit slovy: Velmi úspěšná sezóna !!

Vše je podmíněno skvělou docházkou, která se vyšplhala přes 80% hranici…skvěle !!!

Musíme také podotknout, že naši hráči hráli v této kategorii prvním rokem a tím pádem ještě mají příští rok na to, aby zlepšili plno věcí, které je mohou velmi dobře posunout do vyššího levelu .

Stále mluvíme jen o hráčích, …….ale máme tu i ostatní velmi důležité články celého družstva a to jsou rodiče, přátelé a fanoušci, kteří svou podporou jakož při docházce hráčů na TJ, dopravou na turnaje a fanděním při všech turnajích v sezóně neodmyslitelně patří do našeho kolektivu. Chtěli bychom jim z celého srdce poděkovat za celou sezónu. Bez vás by to bylo velmi těžké !!!!!

Ale to ještě není konec………

 

Na závěr celé sezóny se, se všemi hráči jedeme odměnit k moři. Účastníme se velkého celosvětového turnaje Eurofest 2018 ve Slovinském Koperu. Od 2.7. – 9.7.2018 budeme bojovat o cenné zkušenosti s družstvy v kategorii ministarších roč.2007 Taiwanu, Slovinska, Itálie, Slovenska, Česka a Izraele.

Věříme, že nezklameme, i když proti soupeřům budeme mít respekt i při hře v systému 3+1 tak se budeme snažit každý zápas vyhrát. Těšíme se i na koupání v moři a budeme si společně užívat pohodových prázdnin. Informovat vás určitě budeme on-line.

 

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME VŠEM….. JSTE SUPER, JSME JEDNA VELKÁ SPORTOVNÍ HÁZENKÁŘSKÁ RODINA A TĚŠÍME SE NA VÁS OPĚT V SRPNU PŘI ZAČÁTKU NOVÉ SEZÓNY 2018/2019 !!!!!

 

2. – 9.7.2018 Eurofest 2018 – Koper (Slovinsko)

Konec sezóny se sice naplnila, ale vždy patří nakonec nějaký ten bonbónek nebo třešnička na dortu. A to byla účast na mezinárodním světovém házenkářském turnaji ve Slovinském přímořském městě Koper. Na turnaj jsme přijeli s bojovnou náladou a s chutí vyhrát – což asi každý. Každý den jsme odehráli 1 – 2 zápasy což bylo v tomto teplém počasí někdy až moc. V každém zápase se objevovala spousta chyb ať už v obranné či útočné části. Projevovaly se zejména zejména klasické chyby – obzvláště u zakončování, když už se nám povedlo trefit bránu tak na střelíme brankáře, a podobné kuriozity. Připadalo nám jako by hráči ve střelbě byli vágní a vůbec si nevěřili. Ale byli zde i světlé momenty, kdy hráči dokázali předvést ukázkové herní situace, které vždy skončily střelením branky. Obranná část byla daleko lepší než ta útočná – ať už samotné zdvojování, jen tedy jedna chybička by se našla a ta nám dělá stále problémy  – osobní obrana. Musím konstatovat, že sice tento turnaj nepatří mezi ty povedené. Velký obdiv pro hráče hrát v takovém vedru, kdy se teploty pohybovali kolem 30°C a ještě v hale kde bylo vydýcháno……

Všichni zúčastnění hráči si tento turnaj velice užili, ať už od samotného koupání v moři po samotnou hru kde se setkali s hracími styly, které u nás nejsou až tak obvyklé. Byla to pro nás velká zkušenost, ze které budeme čerpat do nadcházející sezony 2018/2019.

Všichni předvedli bojovnou hru, ale chybělo nám opravdu více štěstí a přesnosti v zakončování.

MOC DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM RODIČŮM, KTEŘÍ VYTVOŘILI PODPORU A SPORTOVNÍ KULISU PŘI VŠECH ZÁPASECH !!!

 

Skupina MB B

1

2

3

4

5

6

Body

Skore

Pořadí

HC Tatran Stupava „A“ /SVK/

X

11:27

2:12

5:15

4:28

1:11

0

23:96

6.

Pallamano Triese /ITA/

27:11

X

15:18

15:14

15:16

11:8

6

83:69

3.

RD Koper 2013 – A /SLO/

12:2

18:15

X

18:12

11:7

18:13

10

77:49

1.

RK Sevnica /SLO/

18:5

14:15

12:18

X

12:18

12:8

4

68:64

4.

ŠD Mokerc IG /SLO/

28:4

16:15

7:11

18:12

X

18:6

8

87:48

2.

Horka n. Mor. /CZE/

11:1

8:11

13:18

8:12

6:18

X

2

46:60

5.

Nadstavbové utkání 

Horka n. Mor. /CZE/ – TJ Ledeč nad Sázavou    21:6

Utkání o 9. místo

Horka n. Mor. /CZE/ – RD Koper 2013 „B“     15:7

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 22, Hrachovinová Sára 21, Spáčil Václav 21, Vánská Nikola 7, Šrot Damián 6, Sobek Tomáš 2, Rusler Lukáš 1, Halouzková Julie 1, Brankáři: Rusler Martin, Pešek Vojtěch

Vedoucí družstva: Kräuter Jiří

Trenér: Němec Petr

Asistent trenéra: Němec Daniel

 

22.6.2018 Závěrečné posezení s rodiči

Čas je neúprostný a neodpouští zaváhání a promarnění nevyužitého času. Tak to se nedá říci o našem družstvu…snažíme se využít každý čas ke společným sportovním chvílím, posouvat se herně co nejvíce dál a dělat hlavně co nás baví!!!! Celou sezónu jsme trénovali, účastnili se větších i menších turnajů, mimoházenkářských aktivit a za to musí také přijít odměna. Dnešním dnem jsme ukončili všichni hráči, hráčky, trenéři a také rodiče, bez kterých by to také nešlo celou sezónu 2017/2018. Akce proběhla ve školním sportovním areálu v Horce nad Moravou.. Hráči a hráčky byli obdarováni památečnými drobnostmi, diplomy a házenkářskými trofejemi za velmi dobré výkony na turnajích, přátelských utkáních  i za kladný přístup k tréninkovým jednotkám. Rodiče byly, ale také odměněni trenéry za celoroční pomoc se vším, co bylo třeba. Všichni se na závěrečné akci pobavili, proběhly i soutěže, utkání našich hvězd proti rodičům, kvízové otázky a plno jiných zábavných aktivit.

Akce se i při nepříznivém chladném počasí povedla a všichni byly spokojeni. Doufejme ☺ ☺ !!

Závěrem chceme ještě poděkovat všem rodičům za velmi příjemný dárek pro nás trenéry…Díky !!!!!!

 

16.6.2018 Házená Uničov (Superfinále 2018)

Tak a máme za sebou poslední soutěžní turnaj v sezóně 2017-2018. Tentokrát se zhostil pořádání klub Házená Uničov a zvládl vše bez vážných problémů a komplikací.

Turnaje se účastnilo 15 družstev z celého Olomouckého kraje, která letos startovala v soutěži. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. V naší skupině to byla družstva Uničov A, Kostelec na Hané, Velké Bystřice A, Litovel, DHK Zora Olomouc A, Hranice A a naše maličkost Horka nad Moravou. Všechna utkání jsme odehráli z maximálním nasazením a bylo to opravdu k pokoukání. Všichni si to užili až do konce. Musíme opravdu všechny pochválit za předvedené výkony ve všech utkáních, kdy opravdu to bylo skvělé rozloučení v soutěžním ročníku 2017-2018.

Po posledním utkání proti Litovli, kde jsme předvedli naprosto perfektní hru jak kombinačně v útoku tak i v pevné a velmi úspěšné obranné fázi jsme byli všichni odměněni medailemi za celý rok.

Sladkou /mokrou/ tečkou celého superfinále bylo vydovádění všech v pěně, kterou zde přijeli zařídit hasiči z Uničova – všem se to líbilo a užili si to !!!

Děkujeme všem za předvedenou velmi pěknou a úspěšnou hru, rodičům a divákům za povzbuzování a dopravu…jste naším 6 hráčem v poli…a fotografce p. Hrachovinové….DĚKUJEME !!!!

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Vánská Nikola, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, brankáři: Rusler Martin, Pešek Vojtěch. Trenér: Němec Petr. Fotografka: Hrachovinová Andrea.

 

8. – 10.6.2018 – Litovel Mini Cup 2018

Konec sezóny se pomalu blíží, ale nám se nechce ještě končit a odpočívat. A tak se účastníme dalších možných turnajů v miniházené, abychom se zdokonalovali, a i když se nám někdy nedaří, tak neztrácíme chuť stále bojovat a poznávat další nové soupeře, se kterými jsme ještě nehráli, jak herně tak i kamarádsky…. !!!

Není to jen o výhrách nebo prohrách, ale i o přátelství a poznávání házenkářského světa.

Tak jsme se tedy přihlásili na větší turnaj Litovel Mini Cup 2018. Soupeřů zde bylo mnoho a potkali jsme se s většinou družstev, se kterými jsme ještě nehráli a poměřili jsme tak sílu a kvalitu.

Všichni se snažili již od prvních vteřin každého utkání až do konce. Během těchto třech velmi horkých dnů si všichni sáhli hluboko do svých rezerv a předvedli maximum. Bohužel jen v jednom utkání proti soupeři z Velké Bystřice jsme se hledali celý zápas a bohužel nenašli . Ale to se někdy stává a soupeř si zasloužil svým výkonem poklonu a my jsme jen mohli hledat příčinu všeho špatného, co se stalo v těch 20-ti minutách. Možná to bylo asi potřeba, protože po tomto zápase jsme se zvedli ode dna a ze zbylých 5 utkání 4 vyhráli a jen jedno prohráli o dvě branky…prostě úplně jiné družstvo, které si zasloužilo zase pochvalu a poklonu. Byly jsme na turnaji jen v počtu 8 hráčů …. pochvala za to, že to všichni v tom parném počasí zvládli. V pátek odpoledne jsme odehráli 4 utkání, v sobotu odpoledne 5 utkání vždy jen s půlhodinovou pauzou mezi zápasy a v sobotu poslední 2 utkání před a po obědě. Po celou dobu turnaje jsme měli obdiv a pomoc ze strany rodičů a známých, kteří nám fandili a podporovali nás.

Závěrem musíme říci, že jsme vůbec nezklamali a předvedli pěknou házenou jak v taktice, tak i v bojovnosti obranné i útočné fázi.

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – Ivančice 23:9 /8:3/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Telnice 21:25 /10:11/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Chodov 1 15:21 /8:11/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Litovel 19:30 /9:16/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Dukla Praha 18:26 /11:15/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Velká Bystřice 9:23 /4:11/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Chodov 2 25:9 /14:5/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Žeravice 14:9 /8:6/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Velké Meziříčí 14:16 /7:5/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Hostivice 13:7 /6:3/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Valašské Meziříčí 15:13 /11:7/

Konečná tabulka:

  1. TELNICE
  2. DUKLA PRAHA
  3. CHODOV 1
  4. LITOVEL
  5. VELKÁ BYSTŘICE
  6. VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  7. HORKA NAD MORAVOU 186:188 -2 10bodů
  8. VAL.MEZIŘÍČÍ
  9. ŽERAVICE
  10. HOSTIVICE
  11. CHODOV 2
  12. IVANČICE

Všechny výsledky a průběhy jednotlivých utkání naleznete ZDE.

Všichni hráči a hráčky předvedli velmi slušnou hru jak v útoku tak i v obraně – jsme na vás hrdí !!!

MOC DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝNM RODIČŮM A ZNÁMÝM VŠECH HRÁČŮ, KTEŘÍ VYTVOŘILI BOUŘLIVOU PODPORU A SPORTOVNÍ KULISU PŘI VŠECH ZÁPASECH !!!
Sestava a branky:

Spáčil Václav 54, Skřivánek Šimon 46, Hrachovinová Sára 32, Šrot Damián 23, Hanáček Matěj 20,

Nikola Vánská 8, Sobek Tomáš 3,

Brankáři /úspěšnost/: Rusler Martin 47% /11utkání/, Pešek Vojtěch 58% /2utkání/
Trenéři: Kräuter Jiří, Němec Petr
Ale to není konec…příští týden máme poslední soutěžní turnaj v Uničově – Superfinále a za 3 týdny odjíždíme na velkolepou turnajovou akci Eurofest Koper-Slovinsko 2018, kde se také účastní minižáci z Izraele, Slovinska, Slovenska, Itálie a Taiwanu. Už se těšíme a doufám, že si odvezeme plno zážitků ze hry i z moře !!!

3.6.2018 TJ Sokol Horka nad Moravou
Turnaj pro nepřízeň počasí zrušen.
26.5.2018  TJ Sokol II Prostějov
 
O tomto víkendu nás hostilo družstvo TJ Sokolu II Prostějov na dalším turnaji v miniházené.
Turnaj začal v 10:00 hodin na sportovním hřišti U Kalicha. Bylo velmi horko a tak jsme se všichni snažili být více ve stínu, abychom to vše zvládli a odehráli celý turnaj.
Postupně jsme se utkali proti družstvu SK Velká Bystřice B, Cement Hranice B, Sokol Kostelec na Hané a na konec proti domácímu týmu. Všichni se snažili udělat v tom horku na hřišti maximum a bojovat až do konce. Obrana fungovala celkem dobře, ale za to v útoku jsme měli opět po dlouhé době slabou střeleckou úspěšnost. Ve hře jsme dali možnost si zahrát i Lukášovi Ruslerovi, který doprovázel bratra na turnaji. Mladší minižák se vůbec neztratil a ba naopak hrál v obraně velmi dobře, vyrovnal se tak všem minižákům starším a dokonce dal i branku.
 
Musíme opět, ale pochválit našeho brankáře Martina Ruslera, který v každém utkání měl skvělou úspěšnost a přiváděl některé střelce do rozpaků jak z dálky, tak i ze sedmičky a šestimetrové hranice…prostě je vychytal…!
 
Děkujeme rodičům za dopravu, povzbuzování a p. Hrachovinovi za fotodokumentaci…
 
Sestava: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Vánská Nikola, Hanáček Matěj, Šrot Damián, Rusler Lukáš, Lerch Štěpán, Sobek Tomáš, brankáři: Rusler Martin. Trenéři: Němec Petr. Fotograf: Hrachovina Michal.

 

20.5.2018 TJ Sokol Horka nad Moravou

Víkendový turnaj byl velmi fyzicky náročný. Všichni hráči i hráčky měli v nohách již těžký páteční turnaj v Prosenici, čtvrteční utkání proti soupeři z DHK Olomouc v házené 6+1 a dnes to vše doladili domácím turnajem v areálu ZŠ Horka nad Moravou. Soupeřem nám byla družstva Litovle, Prostějova a Droždína. Všichni jsme věděli, že to bude těžké, protože soupeři se hodně zlepšili a budou nás chtít přehrát a potrápit.

Musíme všechny hráče i hráčky pochválit za předvedený výkon a za zvládnutí fyzicky náročných posledních dnů. Opravdu jsme byly na hřišti vidět a všechny soupeře jsme potrápili a předvedli, že nás házená baví, umíme při ní vymýšlet nové herní situace, a i když jsme dostávali branky, tak nás to nezlomilo a opláceli jsme stejným dílem !!!

Chválu zaslouží všichni, ale nejvíce za nekompromisně tvrdou a úspěšnou obranu a snahu v útoku se prosadit, zaslouží Nikča Vánská… jen tak dál !!!

Děkujeme rodičům za dopravu, povzbuzování a p.Hrachovinové za fotodokumentaci…

Hráči: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Vánská Nikola, Hanáček Matěj, Šrot Damián, brankář: Rusler Martin. Trenér: Němec Petr. Fotograf: Hrachovinová Andrea.

 

 

18.5.2018             ZŠ Prosenice (turnajO pohár starosty obce Prosenice“)

V pátek 18.5.2018 jsme se zúčastnili turnaje minižáků v nedaleké Prosenici. Turnaj má velkou tradici, ale letos se zúčastnilo méně družstev oproti minulým ročníkům. Naši hráči a hráčky se postupně střetli se všemi družstvy a musíme říci, že protivníci byly herně velmi dobří a dělali nám vrásky na čele. Ale naše houževnatost a síla přinášela ovoce. Před všemi družstvy klobouk dolů, hráli velmi dobře.

Turnaj jsme vyhráli a zaslouženě jsme si odvezli pohár za první místo a všichni aktivní hráči i hráčky si odvezli i zlaté medaile na krku.

Do All star týmu se dostal i náš velmi dobře chytající brankář Martin Rusler…blahopřejeme !!!

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou na turnaj a fotodokumentaci Janě Ruslerové ! 

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – Nedvědova                                   13:11 /6:4/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Jívová                                             12:6  /5:2/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Prosenice B                                  12:12  /4:5/

TJ Sokol Horka nad Moravou – Prosenice A                                 16:13  /11:7/

 

Konečná tabulka:

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou 7bodů    53:42     +11
 2. Nedvědova
 3. Prosenice B
 4. Prosenice A
 5. Jívová

 

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 17, Spáčil Vašek 16, Hrachovinová Sára 11, Lerch Štěpán 4, Hanáček Matěj 3, Šrot Damián 2, Sobek Tomáš 0, Vánská Nikola 0, brankář: Rusler Martin 0. Trenéři: Němec Petr, Krauter Jiří.

13.5.2018 – Házená Velká Bystřice „B“

Tento víkend jsme po 14 denní pauze sehráli turnaj ve Velké Bystřici. Pořádající tým SK Velká Bystřice B hostil družstva DHK Zora B, Házená Uničov B, TJ Sokol II Prostějov a naše družstvo TJ Sokol Horku nad Moravou.

Všechna utkání jsme sehráli velmi dobře a s nasazením. Drobné chybičky byly, ale to k tomu patří. Opravdu dobré výkony podtrhl svou nebojácností i brankař z řad mini mladších a potěšil.

Děkujeme všem hráčům i hráčkám za pěkné nedělní dopoledne.

Pochvala za hru v obraně i chytrost v útoku s pěknými akcemi Vaškovi a Matějovi, tvrdou a nekompromisní obranu Štěpánovi a Šimonovi a v brance za velmi dobré chytání Martinovi.

Děkujeme rodičům za dopravu, povzbuzování a p.Hrachovinové za fotodokumentaci…
Sestava: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon,

Lerch Štěpán, Vánská Nikola, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj

Brankář: Rusler Martin

Trenéři: Kräuter Jiří, Němec Petr, Hrachovinová Andrea

Fotografka: Hrachovinová Andrea

21.4.2018 – SK Žeravice
Na tomto turnaji to bylo jako v pohádce…!!! A v které??? O šípkové Růžence…J J !!!

První dva zápasy proti Droždínu a Velké Bystřici A jsme byli velmi ospalí. V útoku i v obraně málo agresivní a bez náboje. Musíme podotknout, že v utkání proti těmto družstvům jsme tahali za kratší konec. Soupeři byli opravdu dobří…gratulujeme k výkonu! Až ve třetím a v posledním zápase, kdy jsme postupně přehrávali družstva HBC Olomouc a Žeravic, jsme se konečně probrali a ukázali naše sobotní ranní zlepšení i házenkářské umění. Velká pochvala pro brankáře Vojtu Peška. Bohužel jeho zranění při podvrtnutí kotníku ho vyřadilo z turnaje. Ale výborně ho zastoupil zaučující se mladší minižák Martin Rusler, který opravdu velmi překvapil a potěšil. Ve hře v obraně i v úspěšném zakončování se pak vrací opět do své formy Sára a Damián…super. A také pěknými akcemi v útoku se blýskal Vašek.

A ještě jedna pochvala za pomoc mladšímu minižáku Davidu Jenšovi, který se snažil a pomohl tak i družstvu pěknou a úspěšnou brankou ze sedmičky!!!

Děkujeme rodičům za dopravu, povzbuzování a p. Hrachovinovi za fotodokumentaci.

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Lerch Štěpán, Vánská Nikola, Sobek Tomáš, Jenš David, brankáři: Rusler Martin, Pešek Vojtěch.

Trenéři: Němec Daniel, Němec Petr, 

Fotograf: Hrachovina Michal.

15.4.2018 – Házená Velká Bystřice „A“

Tento velmi příjemný a slunný víkend jsme zakončili na turnaji v nedaleké Velké Bystřici. Pořádající družstvo A připravilo vše, abychom mohli odehrát všechna utkání v příjemné atmosféře. Vše klaplo bez problémů, pískající ml.dorostenec Bohuš Možíš velmi dobře arbitroval a družstva přijeli s velkým množstvím hráčů. Zúčastněná družstva Velká Bystřice A, Velká Bystřice B, Cement Hranice A, Cement Hranice B a naše maličkost TJ Sokol Horka nad Moravou si svou bojovností a umem zaslouží obdiv všech trenérů, rodičů a fanoušků.

Naše družstvo se velmi snažilo ve všech herních počinech předvést co nejlepší výsledek. V útoku a úspěšném zakončování jsme předváděli nadprůměrné výsledky a kombinací i kolektivní hrou jak ve vybojování míčů, tak i v orientaci při rychlém a úspěšném zakončení v útoku jsme viděli mnoho pohledných situací. V klasické obraně jsme hráče k větším akcím nepouštěli, ale občas jsme i nedůsledným přístupem nechali některé hráče úspěšně zakončit. V osobní obraně jsme předvedli také nadprůměrný výsledek, ale ještě je určitě něco napravit a dopilovat. Ne, že by byla obrana špatná, ale zbytečnými chybami jsme nechávali soupeři více prostoru se prosadit a to nás stálo více obdržených branek.

Velmi aktivně se prosazovala Nikola a svými brankami se předvedla ve velmi dobrém světle. Všichni hráči i hráčky včetně brankařů si dnes vstřelili branku a potěšili všechny fandy, ale hlavně sebe a to je nejdůležitější…věřit si, bojovat a být úspěšní v útoku i v obraně…..

Děkujeme za předvedený výkon !!!!

Děkujeme rodičům za dopravu, povzbuzování a p.Hrachovinové za fotodokumentaci…

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Lerch Štěpán, Vánská Nikola, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš

Brankáři: Rusler Martin, Hrachovinová Sára

Trenéři: Kräuter Jiří, Němec Petr

Fotografka: Hrachovinová Andrea

8.4.2018 – Házená Uničov

Po delší herní pauze se nám opět rozjíždí turnajový kolotoč miniházené. V prvním kole nás hostil klub Házená Uničov, který vše zvládl na jedničku. Výbornou organizací se vše zvládlo ke spokojenosti všech.

Naše družstvo staršího mini žactva se nemohlo dočkat prvního utkání a tak jsme přijeli do sportovní haly jako první a dlouho se zodpovědně rozcvičovali. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti družstvu ze Žeravic. První poločas jsme zvládli velmi dobře. Velmi zodpovědnou a tvrdou osobní obranou jsme soupeře nepustili k větším a úspěšným akcím. V útoku jsme ve druhé části utkání kolektivní hrou na všech postech soupeře přehrávali a úspěšně zakončovali.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili opět se skvělou a důraznou osobní obranou proti družstvu z

Uničova A. V druhém poločase jsme dali více prostoru soupeři a hlavně neproměňováním našich vyložených akcí jsme dali zápasu trochu jiný ráz. Nedáš branku nevyhraješ !!!!!

Ve třetím utkání jsme se potkali s družstvem z Uničova B,  a i když jsme měli herně navrch, tak jsme opět dali našimi nedůslednými střelami ve druhém poločase vyniknout soupeřovu brankaři. Hodně střel do brankaře, mimo branku i naše neproměněná jediná sedmička z turnaje.

K poslednímu a čtvrtému utkání jsme nastoupili proti družstvu z Litovle. V tomto zápase jsme předvedli velmi dobrou obranu v obou částech, velmi dobré prosazování a úspěšné zakončování v útoku, ale…

V prvním poločase při osobní obraně jsme svou zbrklostí a mladistvou nezkušeností ztratili mnoho míčů, které mohly skončit v síti soupeře. Bohužel se tak nestalo a tak nás to stálo mnoho sil vše napravit v druhé části…. povedlo se  !!!!!

Rychlé hodnocení turnaje:

Když ubráníš neprohraješ, ale když nedáš branku????…NEVYHRAJEŠ !!!!

Speciální pochvala Matějovi Hanáčkovi…skvělý výkon !!!!!

Pochvala za nebojácnost mladší mini žačce Julče Halouzkové za výpomoc na turnaji…sice branku nedala, ale za to v obraně bojovala jako lvice…

Děkujeme rodičům i FANOUŠKŮM MLADŠÍCH ŽÁKŮ za povzbuzování a p.Hrachovinové za fotodokumentaci…

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon,

Lerch Štěpán, Vánská Nikola, Halouzková Julie, Matěj Hanáček,

Brankáři: Pešek Vojtěch, Rusler Martin

Trenér: Němec Petr

 

23. – 25. 2.2018 – Zimní soustředění Jeseníky

Letošní rok jsme se pořádali 1. ročník malého soustředění našich nejmenších, a to mini žactva mladšího a staršího. Bohužel pro velkou marodku jsme odjížděli jen s polovinou dětí a bez vedoucího Jiřího ze st.minižactva, moc nás to mrzelo, ale snad příště pojedeme všichni.

V našich horách v malé vesničce v Dolní Moravici v Jeseníkách jsme měli zařízeno přes naši kolegyni Moniku velmi pěkné ubytování s polopenzí. Tento rekreační pension Hamříkova Stáj  je otevřen krátce po jeho zrekonstruování a mile nás překvapil.

První den  po večerním příjezdu jsme se rychle ubytovali a navečeřeli, abychom stihli ještě malou večerní procházku se sáňkováním na čemkoliv. Děti se vše užily a i přes větší mráz i vítr jsme splnili úkoly prvního dne.

Druhý den po snídani jsme měli v plánu výlet a výstup na naší nejvyšší horu Jeseníků-Praděd. Bohužel pro silný a velmi mrazivý vítr pod -10°C jsme tuto akci přehodnotili a změnili plán dne na snad přívětivější, hlavně pro naše hráče a hráčky dopoledními sněhovými radovánkami v okolí naší chaty tak, abychom stihli náhradní cíl dne. Ten spočíval v přesunu do blízkého sportovního a lyžařského areálu v Karlově. Zde právě probíhaly oslavy zimních olympijských her s hromadou soutěží a dovedností nejen pro děti, ale i pro dospělé. Všichni včetně trenérů se aktivně zúčastnili a za splněné úkoly si zasloužili skvělé dárky a sladkosti. Vrcholem akce bylo sledování boje o třetí místo v ledním hokeji na projekční obrazovce, kde se představila neúspěšná semifinálová družstva z České republiky a Kanady, ale i záznam z vyhlášení vítězky na snowboardu Ester Ledecké. Bohužel děti dlouho nevydrželi sledovat tento hokejový duel a tak jsme se vydali na cestu zpět do pensionu. Tento den jsme si velmi pěkně užili a věříme, že budou na něho děti dlouho vzpomínat. Večer po nabitém dni dětem tak vyhládlo, že večeři všichni slupli jak malinu. My jsme měli pro děti ještě připravené sladkosti za odměnu, že zvládli celý den na mrazu tak bravurně. Po malém odpočinku jsme na večer připravili pro všechny hry a dětem prodloužili večerku, aby si užili vše do sytosti.

Poslední den jsme dopoledne vyplnili opět radovánkami ve sněhu společně i s trenéry a prohlídkou okolní farmy. Děti si prohlídly  všechna zvířátka, /koně, ovce, kočky, psy, daňci, kozy, slepice, králíci a jeden vlk, který vil celou noc…SUPER !!!/ které se zde chovají. V poledne jsme slupli oběd a připravovali se s balením na ukončení malého soustředění. Někteří rodiče nám rádi přijeli pomoci s odvozem unavené zvěře domů. Věříme, že se to dětem líbilo a budou se těšit snad na příští rok při druhém ročníku.

Účastníci soustředění:

Trenéři: Skalická Jana, Rigová Monika, Němec Petr, Walweel Jakub

Mladší mini : Šrot Sebastián, Halouzková Julie, Hoferek Matěj, Žouželka Simon,

Starší mini: Šrot Damián, Pešek Vojtěch, Vánská Nikola, Sobek Tomáš, Spáčil Vaclav, Hanáček Matěj, Lerch Štěpán

18.3.2018 – Přípravný turnaj

K dalšímu turnaji jsme nemuseli daleko cestovat, protože jsme ho sami pořádali, tak to bylo co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky J.

Házenkářské klání všech zúčastněných družstev se odehrávalo v nově zrekonstruované tělocvičně při ZŠ Lidická v Horce nad Moravou. Všichni se hodně těšili a bylo to i vidět na hřišti v každém utkání. Hráči i hráčky všech družstev se snažili bojovat ze všech sil a utkání vyhrát.

Naše družstvo, které hájilo bravurně v brance duo Martin Rusler a Vojtěch Pešek se velmi dobrými výkony probojovalo až do pomyslného finále, ve kterém se potkalo s družstvem z Velkého Meziříčí A. Hráči věděli, že to bude VELMI těžké a bude rozhodovat každá neúspěšná střela a nedůsledná obrana. Začali jsme osobní obranou, začátek i průběh prvního poločasu nám vycházel dobře a stále jsme drželi 2-3 brankový náskok, ale ke konci první části jsme pár neúspěšnými střelami a nedůslednou obranou nechali výsledek zkorigovat na rozdíl 1 branky. Do druhé části jsme nastoupili s cílem nepolevit v tempu jak v tvrdé obraně, tak i s aktivitou v útoku.

I když jsme bojovali jako sršni a byly nepříjemní, tak nám to bohužel kvůli pár chybám v útoku i v obraně nevyšlo L. Nevadí, … alespoň víme na čem máme pracovat a stále se zlepšovat !!!

Musíme poděkovat všem hráčům nejen za velkou bojovnost o 1.místo v posledním utkání, které bylo příkladem extraligového klání našich nejlepších družstev, tak i za celý průběh turnaje, který zvládli velmi dobře.

Stačí se jen podívat na výsledky a také velmi stojí za zmínku nejnižší počet obdržených branek z celého

turnaje… !!! 37branek/6zápasů…tzn. v průměru 6,2branek za 20minut

Pochvala všem za skvělou obranu po celou dobu turnaje, ale….. v útoku je třeba trochu se soustředit na zakončování a větší aktivitu dostat se v útoku do střelecké pozice a ohrozit tak soupeřovu branku…..Všichni musí být nebezpeční…jak dotěrní Horečtí sršni !!!

Výsledky:

  1 2 3 4 5 6 Body Skore Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou H 17:5 23:2 21:2 17:19 17:9 8 95:37 2
DHK Zora Olomouc „A“ 5:17 O 12:16 7:12 6:27 9:22 0 39:94 6
DHK Tora Olomouc „B“ 2:23 16:12 R 12:5 12:24 12:22 2 54:84 4
SK Velká Bystřice 2:21 12:7 5:12 K 8:27 8:24 2 35:91 5
Sokol Velké Meziříčí „A“ 19:17 27:6 24:12 27:8 A 33:16 10 130:59 1
Sokol Velké Meziříčí „B“ 9:17 22:9 22:12 24:8 16:33   6 93:79 3

 

Sestava a branky: Spáčil Václav 35, Hrachovinová Sára 19, Lerch Štěpán 12, Šrot Damián 10, Sobek Tomáš 2, Vánská Nikola 1, Hanáček Matěj 3

Brankáři: Pešek Vojtěch 12, Rusler Martin 1

Trenér: Němec Petr

Vše jsme snad zvládli a díky pořadatelům, časomíře a rozhodčím…/Tereza Kräuterová, Lép Jiří, Anna Dvořáková…DÍKY !!!!!

Také velké díky za pomoc v bufetu Aničce Dvořákové a Janě Ruslerové s Andreou Hrachovinovou a za závěrečný pomocný úklid kompletní rodince Hrachovinů !!!!

 

3.2.2018 – WINTER CUP 2018 (turnaj mladších žáků)

Říká se, že odvážným přeje štěstí…

Tak jsme se přihlásili na domácí turnaj mladších žáků ve velké házené 6+1. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, pobrat zkušenosti, vyzkoušet novinky, pobavit se a mít na co vzpomínat…tak jsme to pojali a snažili se nezklamat.

Jsme všichni rádi, že se nám vše podařilo a i přes všechny prohry jsme ukázali a snad i dokázali, že jsme dobrá parta a nadějní házenkáři. Hráči a hráčky si vyzkoušeli různé herní situace a překvapili, že vše zvládli jak po technické tak i po fyzické stránce. Nikdo se nezranil, všichni si pěkně zahráli, vyzkoušeli si všechny posty a porvali se o každý míč. Nejvíce jsme překvapili s obranou pivota, přes kterého jsme nedostali ani branku, ale o to v útoku, jsme se skvěle hrajícím pivotem, kterého zastal Matěj Hanáček, nastříleli soupeřům 4 regulérní branky a další 3 branky bohužel s malými přešlapy. Snaha a bojovnost o všechny přihrávané i odražené míče se zakončováním zastal skvěle….blahopřejeme !! V útoku se také zaskvěl 8 brankami, velmi pěknými střelami z dálky a podstřely Šimon Skřivánek…blahopřejeme !!

Děkujeme i našim nejmenším Milanovi Dokoupilovi a Sebastiánovi Šrotovi z našich minižáků mladších, kteří na hřišti svou snahou a bojovností ukázali svůj házenkářský um!!!

Děkujeme také brankářům Štěpánovi Petrovi a hostujícímu Standovi z Rožnova za pomoc v naší brance, kdy bohužel z rodinných důvodů nemohla chytat naše brankářská jednička-Vojtěch Pešek!!!

Děkujeme všem za předvedený výkon, sice jste žádný zápas nevyhráli, ale nezklamali jste….

 

Závěrem také děkujeme do kotle diváků  Fan Clubu Horka n/M…Skřivánci, Ruslerovi, Hrachovinovi, Spáčilovi, Sobkovi,Šrotovi, Vánská…byly jste slyšet ….děkujeme !!!

WINTER CUP 2018 1 2 3 4 5 6 7 Body Skore Pořadí
TJ Sokol Horka n. M.“A“   9:2 7:3 5:12 16:9 9:4 6:4 10 52:34 2
HBC Olomouc 2:9   12:2 1:16 7:6 9:7 6:13 6 37:53 4
TJ Sokol Horka n. M.“B“ 3:7 2:12   3:14 4:7 5:10 3:10 0 20:60 7
TJ Rožnoc p. R. 12:5 16:1 14:3   20:6 14:3 8:6 12 84:24 1
TJ Sokol Hrabuvka 9:16 6:7 7:4 6:20   7:8 5:16 2 40:71 6
TJ Sokol Krmelín 4:9 7:9 10:5 3:14 8:7   6:11 4 38:54 5
TJ Náchod 4:6 16:6 10:3 6:8 16:5 11:4   8 60:32 3


Sestava a branky:

Skřivánek Šimon 8, Hanáček Matěj 4, Spáčil Vašek 3, Hrachovinová Sára 2, Sobek Tom 1, Šrot Damián, Rusler Martin, Vánská Nikola

Brankáři: Petr Štěpán, Standa z Rožnova 2

Trenéři: Němec Petr, Kräuter Jiří, Němec Daniel

 

27.1.2018 – turnaj „Pololetní jednička“ TJ Sokol Horka nad Moravou

….Jéééé super…. máme turnaj, jedem si zahrát!!!! … snad, doufejme, s nadšením reagovala všechna družstva, která se dozvěděla, že se zúčastní turnaje „ O pololetní jedničku“, který pořádal náš klub TJ Sokol Horka nad Moravou v nové hale v nedaleké Senici na Hané a věříme, že kdo tam byl, byl určitě nadšen a spokojen.
Turnaje se zúčastnila družstva ve dvou kategoriích staršího i mladšího minižactva na dvou hřištích.

Náš tým starších se těšil a věděl, že soupeři budou silní a proto se pilně připravoval a rozcvičoval již dlouho před začátkem. Začali jsme vždy v každém zápase velmi aktivně již od prvních vteřin. K úspěchu je třeba vždy hlavně zodpovědná a tvrdá obrana, která fungovala velmi dobře, ale rezervy máme…vždy se dá něco zlepšovat. V brance nás podporovali skvělými zákroky a rychlou rozehrávkou do útoku brankáři Vojta se Sárou. Společným úsilím v brance s úspěšností…48%! V útoku vždy rozhodla naše síla v rychlém přechodu a skvělé a úspěšné zakončování …85%! Všichni hráči si zahráli, chvílemi si sáhli až na dno svých sil, ale za to byly šťastní, že to bylo se sladkou tečkou na konci utkání a to výhrou. Jedinou vráskou na turnaji bylo utkání s vítězem turnaje, družstvem Sokolu Ostrava, který byl lepší a naše hráče porazil. Poklona našemu družstvu, že tento duel po celou dobu utkání nevzdal a porval se až do konce o čest. Klobouk dolů před výkonem až do poslední vteřiny utkání!!! Do hry se zapojil také Martin Rusler, který ve zdravotní rekonvalescenci dvěma úspěšnými sedmičkami pomohl celému týmu ke konečnému 2. místu na turnaji !!!

xxx

1

2

3

4

5

6

Body

Skore

Místo

TJ Sokol Horka n. M.

xxx

23:5

19:4

25:8

24:9

19:26

8

110:52

2.

HBC Olomouc

5:23

xxx

12:12

15:15

14:11

11:31

4

57:92

4.

DHK Zora Olomouc

4:19

12:12

xxx

9:12

16:15

8:20

3

49:78

5.

TJ Sokol II. Prostějov

8:25

15:15

12:9

xxx

19:16

13:21

5

67:76

3.

SK Droždín

9:24

11:14

15:16

16:19

xxx

9:29

0

60:112

6.

TJ Sokol Ostrava

26:19

31:11

20:8

21:13

29:9

xxx

10

127:60

1.

 

Sestava a branky: Spáčil Václav 25, Skřivánek Šimon 23, Šrot Damián 22, Hrachovinová Sára 17, Sobek Tomáš 4, Lerch Štěpán 2, Rusler Martin 2, Vánská Nikola 0, brankáři: Pešek Vojtěch 17, Hrachovinová Sára 0. Trenéři: Němec Petr, Němec Daniel

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za předvedený výkon. Také mnohokrát děkujeme starším žákům za pomoc s pískáním a rodičům za pomoc při úklidu hřiště a celé haly. Turnaj proběhl bez problémů, trenéři byli spokojeni, všichni hráči si vše užili, předvedli v obou kategoriích bojovné zápasy. Vše jsme snad zvládli také na pololetní jedničku a díky pořadatelům – Jana, Monča a Petr…DÍKY !!!!!

 

Hodnocení podzim 2017

Podzimní část sezóny jsme začali již jako každoročně prázdninovým soustředěmím v domácím prostředí sport.areálu na Sokolce v Horce nad Moravou a v přilehlém okolí  Sluňákova. Účast nebyla tak velká jako bychom potřebovali, ale věříme, že příště to bude lepší. Další týden jsme pokračovali dvoufázovým tréninkem v odpoledních hodinách. Přípravu jsme zakončili jednodenním domácím turnajem. Přijelo mnoho kvalitních družstev a tak jsme měli prostor předvést, co jsme se v přípravě naučili a co nám chybí. V důležitých utkáních nám chybělo razantnější nasazení v obraně a úspěšné zakončování. I přesto jsme nezklamali a skončili na uspokojivém 5.místě z celkového počtu 11.družstev. Po tomto turnaji jsme se zostra pustili do tvrdého a  zodpovědného tréninku a zlepšení, které jsme měli zúročit během soutěžního turnajového ročníku 2017/2018.  Musíme říct, že po pár tréninkových jednotkách se nám začali objevovat dobré až velmi dobré výsledky jak v obrané fázi, tak i v úspěšném střeleckém zakončování. Turnaj od turnaje jsme se posunovali směrem vpřed a po odehrání mnoha utkání, jsme až na 2 vyjímky, nepoznali přemožitele. Na závěrečné akci na konci podzimní části sezóny jsme se zúčastnili turnaje 4+1 v Uherském Hradišti. Zde vše vyvrcholilo nejhezčí a nejkvalitnější hrou na hřišti s vítězným koncem. Odvezli jsme si medaile a pohár za 1.místo.  Ale i přesto máme stále co zlepšovat a posunout se o další krok k ještě kvalitnější, tvrdší a úspěšnější hře. A abychom jsme jen netrénovali, tak jsme pro děti uspořádali 1. Hellowenskou strašidelnou stezku  , pro rodiče 1.Horecké házenkářské punčování a závěrem byl Mikulášský a Vánoční trénink s rozdáváním dárků dětem i rodičům.

Proč?

Protože si to všichni zasloužili !!!!

Děkujeme všem hráčům za zájem o házenou a  výsledky a rodičům za trpělivost s námi trenéry !!!! 🙂 😀 😀 

 

2.12.2017 – Mikulášský turnaj Uherské Hradiště

Když nepřijde hora k Mohamedovy tak musí přijít Mohamed k hoře… a tak to bylo i v našem případě. Na náš pořádající Mikulášský turnaj se bohužel přihlásilo nedostatečný počet družstev k uskutečnění turnaje, a tak jsme vyrazili k házenkářským kolegům do Uherského Hradiště. Děkujeme Irče Zlatníkové, která nám vyšla vstříc a začlenila nás do turnaje pro minižáky starší i mladší. Byl pěkný předvánoční slunný den s trochou sněhu a tak se nám i pěkně jelo. Na místě jsme rozdělily hráče na dvě družstva a připravili se na velmi pěkné a tvrdé boje o co nejlepší umístění. Hrálo se bez osobní obrany. My sice máme osobní obranu velmi dobrou a tak jsme věděli, že zasunutá obrana je někdy nevyzpytatelná a v útoku to někdy spíš vypadá jako soutěž o to, kolikrát si hráči nahrají než vstřelí branku, ale pravidla platila pro všechny stejně a tak jsme měli stejnou startovní čáru jak ostatní a záleželo jen na tom, jak budeme v útoku a obraně agresivnější a bojovnější.

V prvním utkání jsme narazili na družstvo ze Sokola Újezd u Brna a do soupeře jsme se zakousli již od prvních vteřin. Celý zápas jsme měli pevně ve svých rukou.

Kde druhému zápasu jsme nastoupili proti velmi zkušeným hráčkám, které svým vzrůstem nás kvalitou i technikou měli herně přehrávat. Byly to hráčky, které již hrají i za mladší žačky ve velmi kvalitních družstvech Veselí nad Moravou, Hodonína a Velké nad Veličkou. Musíme, ale konstatovat, že to co jsme předvedli v obraně, nemělo chybu. Hráčky se nemohli přes naši velmi tvrdou a pozičně dobře postavenou obranu prosadit, a když už se dostaly do střely, tak skvěle zachytali naši brankáři Sára a Martin. Výhra byla zasloužená a velmi příjemná.

Ve třetím a rozhodujícím utkání na turnaji jsme se střetli proti domácímu týmu. Soupeři byly velmi aktivní v útoku a dělali nám vrásky na čele. I když jsme v obraně i v útoku měli více chyb, které byly vidět a přibývaly s postupnou únavou z předešlých utkání, tak jsme nepřestali bojovat a to v utkání rozhodlo. Celým srdcem, tělem i duší jsme makali ze všech sil, a i když jsme v poločase prohrávali, tak jsme drželi naší šanci stále otevřenou, celé utkání ve druhém poločase otočit a porvat se o výsledek. Začal druhý poločas…..něco neskutečného čeho jsme byly svědky….hráči, trenéři, rodiče, obecenstvo.!!!! Všichni na hřišti ukázali co je v nás za bojovníky, tvrdé hráče a házenkářské naděje. Na hřišti jsme excelovali jak v obraně, tak v útoku a když se k tomu přidala naše brankářka Sára s výbornou úspěšností, kdy dostala jen 3 branky za 10minut, jsme soupeře ve druhé části …/převálcovali/!!!

Při konečném vyhlašování jsme dostali největší počet bodů za hodnocení od všech trenérů a pochvala celému družstvu od pořádajícího klubu, kdy

Chceme velmi poděkovat všem hráčům za předvedenou tvrdou, bojovnou, hru !!!

Klobouk dolů….bylo to super….VY JSTE BYLY SUPER !!!

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Újezd u Brna 28:6 /11:1/

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Holešov 21:11 /11:6/

TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Zlín 2007-dívky 25:17 /12:14/

Konečná tabulka:

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou
 2. Slávia Uherské Hradiště
 3. Strážnice
 4. Sokol Újezd u Brna

Hráči/branky/:

Spáčil Václav 36, Šrot Damián 15, Sobek Tomáš 8, Lerch Štěpán 8, Rusler Lukáš,

Brankáři /branky+úspěšnost/: Hrachovinová Sára 6 /60%/, Rusler Martin 1 /35%/,

Trenéři: Skalická Jana, Němec Petr

 

25.11.2017 – Házená Uničov „B“

Poslední turnajové soutěžní kolo se mělo odehrát v Uničově, kde domácí hostili naše družstvo, družstvo z HBC Olomouc a družstvo ze Žeravic. Bohužel pro naší velkou marodku, jsme se nemohli zúčastnit a v pátek před turnajem jsme se odhlásili. Moc nás to mrzelo, ale bohužel jsme nemohli pro to více udělat.

Snad si to vynahradíme a hráči se uzdraví, abychom se mohli zúčastnit turnaje v Uherském Hradišti.

 

12.11.2017 – Házená Velká Bystřice „A“

Blíží se konec podzimní části soutěžních turnajů a tak již sedmým kolem jsme si jeli opět zasoutěžit a to tentokrát do nedaleké Velké Bystřice.

Naši soupeři byli domácí SK Velká Bystřice A, B, C a Tatran Litovel. Z důvodu odhlášení družstva TJ Sokol Kostelec na Hané, vzniklo právě družstvo Velké Bystřice C.

Před turnajem se nám z důvodu zdravotních problémů omluvili dva hráči a tak jsme dali šanci hráčům Lukáši Ruslerovi a Nikole Vánské. Snažili se a nezklamali.

Za to bohužel naši kmenový hráči bez vyjímky se na dnešním turnaji moc dobře nepředvedli. V útoku je sice musíme pochválit, protože v útočné aktivitě soupeře přehrávali, ale hlavně střelecky excelovali. Neproměněných šancí bylo VELMI málo a tak protivníci v brance neměli velkou šanci pochytat naše tvrdé a umístěné střely. Bohužel v obraně to dneska velmi skřípalo. Dostávali jsme laciné branky z naší nedůsledné, lehkovážné a velmi slabé obrany, kdy jsme v některých situacích nechávali soupeře až velmi lehce skórovat. Máme se nad vším co zamyslet a napravit tento doufejme, mimořádný herně obranný výpadek.

Děkujeme rodičům za dopravu a povzbuzování !!!

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Lerch Štěpán, Rusler Martin, Rusler Lukáš, Vánská Nikola

Brankář: Pešek Vojtěch

 

4.11.2017 – DHK Zora Olomouc „A“

Po delší 14-ti denní pauze jsme se opět zúčastnili soutěžního turnaje, který pořádal klub DHK Zora Olomouc A. Bohužel jsme díky nepříznivému počasí nemohli dlouhodobě trénovat a protože se nám navíc rekonstruovala školní tělocvična jsme šli do turnaje s cílem porvat se o každý kousek hrací plochy a ukázat, že i bez delší doby trénování si něco pamatujeme a jsme stále herně na tom dobře.

Sehráli jsme utkání proti soupeřům pořádajícího klubu DHK A a dále proti družstvu Házená Uničov A, Házená Uničov B a HBC Olomouc 1966.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti DHK A. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně. V osobní obraně jsme dělali minimum chyb a pokud se nějaká našla, tak v brance velmi dobře zachytal Vojta.

Ve druhém poločase se naše obrana stala nepropustnou a úspěšným 100% zakončováním jsme utkání ovládli.

Druhý zápas jsme sehráli proti Uničovu B. V tomto utkání jsme jako obvykle měli problém ze zakončováním. Chytající brankářka větší postavy byla jako magnet a my jsme našimi střelami, hráčku spíše odstřelovali než by se snažili dát branku. Branky jsme sice dávali, ale úspěšnost byla tak zhruba poloviční. Obrana opět pracovala na výbornou.

Dalším soupeřem nám bylo družstvo HBC Olomouc, kterého jsme od začátku přehrávali v osobní obraně především tvrdým přístupem a rychlým přechodem do útoku s úspěšným zakončováním. Naše zodpovědná obrana pokračovala nadále i ve druhém poločase. Soupeř se prosazoval většinou střelami z dálky, které byly velmi pěkné a úspěšné. I přes to jsme herně soupeře přehráli.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti hráčům z Uničova A. Na našich hráčích bylo vidět, že jsme trochu již unavení a to se projevilo na aktivitě a v úspěšném zakončování. Obrana byla sice opět velmi pevná, ale bylo vidět, že síly ubývaly.

Závěrem musíme konstatovat, že i když jsme přišli min.o 6 TJ, tak jsme turnaj zvládli velmi dobře a předvedli pěknou a tvrdou hru s úspěšnou střelbou.

Děkujeme rodičům za povzbuzování !!!

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Sobek Tomáš, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon,

Lerch Štěpán, Hanáček Matěj, Rusler Martin

Brankář: Pešek Vojtěch

 

22.10.2017 – DHK Zora Olomouc „B“

Ten čas tak letí, že se neúprosně blíží vánoce a my už tu máme další v pořadí již 5.kolo turnajů minižactva staršího. Tentokrát byl pořádaný družstvem DHK ZORA Olomouc. Soupeřem nám byly družstva domácí DHK A, DHK B, UNIČOV A a UNIČOV B. Ke každému utkání jsme přistoupili tak zodpovědně, že jsme byly nadmíru spokojeni z předvedené hry a výsledku, který byl viděn v úsměvu a radosti na každém hráči bez vyjímky. Všichni si tak turnaj užili a s radostí ze sami sebe odcházeli po každém zápasu s nadšením.

No, hráči…to je jasné, ale i já s dnešní pomocí mých obou synů jsme byly oslněni z výkonu !!!!!!!!!!

Prostě dnešní paráda !!!

Pochválit musíme zejména za dnešní výbornou a úspěšnou obranu a skvělé zakončování Štěpána Lercha a ve snaze bojovnosti po celém hřišti mladšího minižáka Sebastiana Šrota, který i když měl už dopoledne v nohách turnaj mini mladších ve Velké Bystřici, tak přijal naši nabídku si vyzkoušet hru a pomoc družstvu při absenci dvou starších minižáků a ještě si vstřelil i branku.

Děkujeme rodičům za povzbuzování !!!

Sestava:Spáčil Václav, Šrot Damián, Šrot Sebastián, Sobek Tomáš, Hrachovinová Sára,Skřivánek Šimon, Lerch Štěpán

Brankáři: Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav

 

14.10.2017 – Tatran Litovel

Po 14-ti denní herní pauze, jsme se opět zúčastnili házenkářského turnaje a to tentokrát v Litovli. Turnaj se uskutečnil v hale na Vítězné a soupeři nám byly domácí Tatran Litovel, Kostelec na Hané, Uničov A a Uničov B. Bohužel z důvodu větší marodky, jsme museli povolat alespoň narychlo mladšího minižáka Milana Dokoupila.

Do každého utkání jsme nastoupili v bojovné náladě a s cílem co nejlépe bránit a dát nejvíce branek do sítě soupeře. Během turnaje se našli i chvíle, kdy se naši hráči v rámci Fair play, rozhodčímu sami přiznávali, že míč tečovali a dali ho soupeři. /Vašek, Sára/-chválíme !!!

Polovinu turnaje jsme sehráli v osobní obraně velmi dobře, ale s přibývájicím časem, nám síly a soustředěnost trochu ubývali a dostávali jsme zbytečné branky. Musíme říct, že v sestavě, ve které nám chyběli neméně důležití tři hráči, jsme vše zvládli dobře i v sedmi statečných.

Jedinou kaňkou na celém turnaji byl útok! NEPROMĚŇOVÁNÍ JASNÝCH STŘELECKÝCH ŠANCÍ. STŘELY OBČAS TREFOVALY BRANKAŘE A STÁLE BYLY PŘETAHOVANÉ A IKDYŽ BRANKÁŘ SOUPEŘE STÁL NA PŘETAHOVANÉ STRANĚ, STÁLE JSME NA NĚHO STŘÍLELI….UDĚLALI JSME Z NĚHO ŽIVÝ TERČ, DO KTERÉHO JSME SE KVALITNĚ A PŘESNĚ TREFOVALI .

No, alespoň zase víme, na co se máme na trénincích zaměřit a co máme zlepšit….

Jinak hráčům děkujeme za fyzicky náročný turnaj proti kvalitním soupeřům !!!

Pochválit musíme zejména za bojovnost v obraně i v útoku mladšího minižáka Milana Dokoupila, pro kterého to byla premiéra u starších minižáků. Velmi mile překvapil a pomohl tak vrstevníkům na hřišti.

Děkujeme rodičům za povzbuzování a dopravu !!!

 

Sestava: Spáčil Václav, Šrot Damián, Sobek Tomáš, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Dokoupil Milan

Brankáři: Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára

 

30.9.2017 – TJ Sokol II Prostějov

Mlhavé a chladné ráno nás doprovázelo ke 3.kolu turnaje minižactva staršího do nedalekého Prostějova. Družstvo TJ Sokola II hostilo týmy DHK Zoru Olomouc A+B, TJ Sokol Kostelec na Hané a naši maličkost TJ Sokola Horku nad Moravou. Před turnaj nám dělali minižáci mladší, kterého se také účastnili naši nejmenší hráči z klubu a velmi pěkně hráli. Zlepšení bylo na hřišti vidět a i přes některé chybičky se musí pochválit. Hra byla bojovná, obrana tvrdá a v útoku jsme stříleli pěkné branky. Ale teď již k našemu družstvu a soupeřům.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu Sokola II Prostějov a již od prvních vteřin jsme soupeři nedali šanci se prosadit, zodpovědnou osobní obranou jsme převyšovali a stříleli jednu branku za druhou. V druhém poločase jsme pokračovali tvrdou obranou a v útoku byli k nezastavení….výborný výkon !!

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti týmu DHK Zora Olomouc B a opět skoro bezchybnou osobní obranou jsme potvrdili herní zlepšení a úspěšné prosazováním v útoku jsme družstvo přehrávali….pěkný výkon!!

Ve třetím utkání jsme se podali proti družstvu DHK Zora Olomouc A trochu rozpačitý výkon. V prvním poločase při osobní obraně jsme soupeři dělali vrásky na čele, a to jak s aktivitou a střeleckou úspěšností, tak i s velmi úspěšnými zákroky brankáře v naší brance. Do druhého poločasu jsme, ale nastoupili jak vyměnění. Začali jsme ztrácet přesnost v zakončování a technickými chybami/špatné chycení míčů, zbytečné nahrávky ve vyložených akcích, nepřesné nahrávky a kroky/ jsme dávali větší šanci soupeři nás střelecky dostihnout.….průměrný výkon!!

K poslednímu utkání a to proti nejtěžšímu týmu TJ Sokola Kostelce na Hané jsme v prvním poločase trochu nezvládali ubránit jednoho hráče, který nám jako jediný dával branky a tím jsme začali mít větší problémy v obranné fázi. S postupem času jsme, ale začali tvrdě a zodpovědně bránit, což se ukázalo i na nervozitě soupeře.

Ve druhém poločase jsme se herně zvedli a pěknými brankami i pěknými zákroky Vojty v brance, utkání strhli na svoji stranu…bojovný výkon!!

Pochvala všem hráčům za tvrdou obranu, pěkné branky a i oběma brankářům za krásné zákroky. Chybičky musíme ještě eliminovat a věřím, že na příštím turnaji jich bude opět o něco méně !!!!

Děkujeme rodičům za povzbuzování a dopravu !!!

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Šrot Damián, Rusler Martin, Sobek Tomáš, Lerch Štěpán, Hrachovinová Sára

Brankáři: Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára

VELMI DOBRÝ VÝKON BYL OCENĚN NEJEN TRENÉREM, ALE I RODIČI !!!!

 

 

17.9.2017 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Druhé soutěžní kolo jsme z důvodu nepříznivého počasí odehráli v hale DHK Zora Olomouc.

Soupeřem nám byli hráčky a hráči z DHK Zora Olomouc „A“ + „B“ a z Uničova „A“ + „B“.

V každém utkání jsme velmi dobře sehráli osobní obranu a až na pár drobných chyb jsme soupeře ke větším šancím nepustili. Vždy ve druhém poločase všech zápasů se projevila postupná sehranost, rychlý přesun do útoku bez využití driblování a tím i krásné a rychlé úspěšné zakončení. Těší nás, že hráče házená baví a zlepšování je vidět v každém kroku !!!

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti a povzbuzování !!!

BYLY JSTE SUPER !!!!! VŠECHNY HRÁČE CHVÁLÍME a děkujeme za velmi dobrý výkon !!!!

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Šrot Damián, Rusler Martin, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj

Brankář: Pešek Vojtěch

 

10.9.2017 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Slunné a teplé počasí bylo jak stvořené pro odehrání 1.kola v miniházené soutěžního ročníku 2017/2018 a právě náš klub toto kolo organizoval. Zúčastnili se družstva – SK Velké Bystřice A+B, TJ Cement Hranice, Sokol Kostelec na Hané a domácí družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou. Náš tým byl připraven si nedělní poledne zpestřit házenou a to také splnil a předvedl.

Všichni hráči předvedli velmi pěkný, bojovný a vytrvalý boj se všemi soupeři. Ve všech utkáních splnili trenérské očekávání, i když chybičky byly, tak hra byla dynamická, bojovná a úspěšná v zakončování.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Šrot Damián, Sobek Tomáš, Lerch Štěpán, Rusler Martin, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj

Brankář: Pešek Vojtěch

Všem hráčům děkujeme za velmi dobrý výkon a rodičům i divákům za povzbuzování a pěknou atmosféru.

 

2.9.2017 Házenkářské naděje 2017 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Sezóna je tu…..

Naše příprava začala již před čtrnácti dny, kdy jsme s hráči začali s fyzickou i technickou přípravou každý den tříhodinovým tréninkem a vše zakončili týdenním soustředěním v domácích podmínkách v areálu Sokolky. Vyvrcholením byl již každoročně  turnaj starších minižáků na akci „Házenkářské naděje 2017“. Zúčastnilo se ho hodně kvalitních družstev z celé Moravy.

Náš tým byl v „A“ skupině spolu s družstvy: TJ Jiskra Havlíčkův Brod, TJ Holešov, HC Zlín 2007-dívky, SKKP Brno a TJ Sokol Ostrava.

Turnaj se hrál na dvě skupiny a po umístění v základní části se hrálo postupně s družstvem z druhé skupiny o konečné umístění. Hrací čas byl 2x10min.

Ke každému utkání jsme nastoupili s odhodláním bojovat, porvat se o každou branku a dokázat, že jsme udělali maximum v přípravě, a předvést všem soupeřům, divákům i rodičům, že se nenecháme jen tak porazit. Dle našeho trenérského pohledu jsme všem soupeřům hru minimálně znepříjemnili a míč nedali jen tak lacino a hodně je potrápili. Bohužel v důležitém utkání jsme prohráli a to nás stálo minimálně boj o konečné 3. místo. Musíme si ale uvědomit, že branky ve skóre nejsou jen tím pravým měřítkem k hodnocení. Důležité je, jak jsme aktivní v zapojování se ve hře a jak si pomáháme vzájemně se spoluhráči v obraně během utkání . Pokud se vyhraje, je to jen ta pomyslná třešnička na vítězném dortu !

Závěrem musíme pochválit všechny hráče za výdrž při trénincích a na soustředění…, protože to bylo základním stavebním kamenem pro postupný herní vzestup celého družstva na začátku nové sezóny. Jsme teprve na počátku a věříme, že čas ukáže, že jsme skvělé družstvo s šikovnými hráči, kteří mohou hodně dokázat jak v házené, tak i mimo ni!!!!

 

Sestava a branky: Spáčil Václav 38, Skřivánek Šimon 34, Šrot Damián 13, Sobek Tomáš 11, Lerch Štěpán 5, Rusler Martin 5

Brankář: Pešek Vojtěch 1

Trenéři: Petr Němec, Kräuter Jiří

Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon a rodičům i divákům za povzbuzování a pěknou atmosféru.

 

Skupina „A“

xxx

1

2

3

4

5

6

Body

Skore

Pořadí

TJ Sokol Horka nad Moravou

xxx

16:11

10:15

22:17

21:12

8:22

6

77:77

3.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

11:16

xxx

17:20

24:16

26:15

11:18

4

89:85

4.

TJ Holešov

15:10

20:17

xxx

17:13

21:16

17:23

8

90:79

2.

HC Junior Zlín – holky 2007

17:22

16:24

13:17

xxx

12:21

13:31

0

71:115

6.

SKKP Brno

12:21

15:26

16:21

21:12

xxx

6:21

2

70:101

5.

TJ Sokol Ostrava

22:8

18:11

23:17

31:13

21:6

xxx

10

115:55

1.

Skupina „B“

xxx

1

2

3

4

5

6

Body

Skore

Pořadí

TJ Cement Hranice

xxx

8:16

9:18

14:9

12:13

2

43:56

4.

HK Bystřice pod Hostýnem

16:8

xxx

23:13

31:13

38:13

8

108:47

1.

HC Junior Zlín – holky 2008

18:9

13:23

xxx

14:13

18:13

6

63:58

2.

HC Junior Zlín – holky

9:14

13:31

13:14

xxx

14:14

1

49:63

5.

HK Ivančice

13:12

13:38

13:18

14:14

xxx

3

53:82

3.

xxx

O celkové umístění

O místo

Soupeř

Soupeř

Výsledek

O 7.místo

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

TJ Cement Hranice

21:11

O 5.místo

TJ Sokol Horka nad Moravou

HK Ivančice

29:13

O 3.místo

TJ Holešov

HC Junior Zlín – holky 2008

20:11

O 1.místo

TJ Sokol Ostrava

HK Bystřice pod Hostýnem

15:11

O 9./10.místo

xxx

A5

A6

B5

Body

Skore

Pořadí

SKKP Brno

xxx

23:18

34:18

4

57:36

9.

HC Junior Zlín – holky 2007

18:23

xxx

23:9

2

41:32

10.

HC Junior Zlín – holky

18:34

9:23

xxx

0

27:57

11.

 

Celkové umístění

Místo

Družstvo

1.

TJ Sokol Ostrava

2.

HK Bystřice pod Hostýnem

3.

TJ Holešov

4.

HC Junior Zlín – holky 2008

5.

TJ Sokol Horka nad Moravou

6.

HK Ivančice

7.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

8.

TJ Cement Hranice

9.

SKKP Brno

10.

HC Junior Zlín – holky 2007

11.

HC Junior Zlín – holky