Hodnocení 2022 – 2023

28.5. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK HFP Prostějov 21:8 (9:3)

V neděli odpoledne nás čekal poslední zápas sezony, kdy jsme na domácí půdě přivítali tým SK HFP Prostějov. Náš předzápasový cíl byl jasný, utkání si užít a zároveň se rozloučit s hráči, kteří přestupují do starší kategorie.

Od třetí minuty jsme šli vstříc našemu cíli. I když utkání neprobíhalo úplně podle našich představ a nedokázali jsme navázat na výkon z minulého týdne, přesto jsme drželi zápas zcela v naší režii. Pár zbytečných chyb, nepřesná koncovka, trošku kazila naši jinak pěknou hru. Až na pár drobností se nám dnes ale dařilo. Hráči si zápas užívali a myslím, že i diváci byli spokojeni a rozlučka se sezonou proběhla v pohodové atmosféře. Děkujeme všem hráčům za předvedený výkon. Prostě nádherné nedělní odpoledne.

Zvlášť děkujeme Tomáši Heroldovi a Davidu Jenšovi za jejich skvělé výkony a za pomoc při utkáních. Moc si toho vážíme, že jste byli součástí týmu.

Děkujeme i všem rodičům, rodinným příslušníkům a fandům horecké házené za jejich skvělou atmosféru. Jste super.

Sestava a branky : Herold Tomáš 5, Nemrava Vít 4, Rusler Lukáš 4, Jenš David 2, Šincl David 1, Šrot Sebastián 1, Hampl Patrik 1, Jašíček David 1, Fiala Tomáš 1, Brix Matěj 1, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Antonín 0, Vávra Vojtěch 0, brankáři a úspěšnost: : Šincl David 44%, Jašíček David 66%, každý odchytal 20minut

21.5. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc 26 : 12 (12 : 4)

V neděli po obědě nás čekalo další domácí utkání, kdy na nás čekal velký ořech. Přivítali jsme aktuálně čtvrtý tým tabulky HBC Olomouc.

Utkání začalo tradiční desetiminutovou osobní obranou. V této dovednostní soutěži se nám dosud moc nedařilo. Ovšem dnes jsme tohle prokletí zlomili. Zkušenějšího soupeře jsme zcela jasně přejeli a to v poměru 7:3. Po té následovalo druhých deset minut první půle a soupeř stále nenacházel recept, kterým by nám vzdoroval. Naše fantastická obrana v čele se skvěle chytajícím hráčem, Davidem Šinclem nedala soupeři sebemenší šanci ve skórování. Vždyť za celých deset minut se to podařilo pouze jednou. Do šaten jsme tedy odcházeli s vedením v poměru 12:4.

Druhá půle byla herně vyrovnanější. Náš tým ale pokračoval ve skvělé obraně a tak zápas jsme měli pod kontrolou. V útoku se nám dnes dařilo i střelecky a tempo utkání jsme diktovali právě mi. V tomhle duchu pokračovalo utkání a tak se pro nás rodil skvělý výsledek s takhle zkušeným týmem. Poslední hvizd rozhodčích zazněl a skóre se zastavilo v náš prospěch 26:12.

Dnes můžeme utkání ohodnotit jako super odvedenou práci. Všichni plnili taktické rady trenérů a ejhle, ono to opravdu funguje. Dnes byl pro nás den, kdy nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Nepropustná obrana, skvělé zakončení v útoku, to je přesně to, co dnes zdobilo naší hru. Děkujeme celému týmu za přístup a předvedenou hru. Jen neusněme na vavřínech a pojďme pokračovat v takových výkonech i nadále.

Děkujeme všem rodičům a příznivcům horecké házené za fantastickou diváckou kulisu během celého utkání. Hnali jste nás vpřed a byli jste součástí dnešního výkonu našeho týmu. Děkujeme !!!

Sestava a branky : Herold Tomáš 7, Jenš David 5, Rusler Lukáš 5, Šrot Sebastián 4, Nemrava Vít 3, Brix Matěj 2, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 45%


14.5. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Senice na Hané 20 : 15 (10 : 9)

V neděli po obědě nás čekalo další domácí utkání, kdy jsme přivítali soupeře z nedaleké Senice na Hané. Počasí nám tentokrát vyšlo, i když už v závěru utkání poprchávalo. Nicméně po dlouhé době jsme mohli odehrát utkání na domácí půdě v areálu Sokolka.

V osobní obraně se nám moc nedařilo. Naprosto zbytečné individuální chyby, to byl náš velký problém. Proto jsme taky úvodních deset minut prohráli 4:6. Druhou desetiminutovku první půle jsme zahájili time outem. Vysvětlili jsme si co očekáváme od všech na hřišti. Hráči si to vzali k srdci a hra se vyrovnala. Během pěti minut se nám podařilo vyrovnat i skóre. Naše obrana toho soupeři moc nedovolila a tak do poločasového hvizdu jsme otočili skóre v náš prospěch. Do šaten se tedy odcházelo s našim minimálním náskokem 10:9.

Druhou polovinu jsme zahájili v duchu posledních minut první půle. V perfektní obraně jsme pokračovali a soupeř se dokázal prosadit až v minutě deváté. V útoku jsme přidali i ten nějaký gól a začali jsme si budovat menší náskok. Pak jsme bohužel opět polevili a hostující tým toho využil a zápas zdramatizoval. Naštěstí naše pauza netrvala dlouho a náš tým se vrátil k předešlé hře. Utkání jsme nakonec zvládli a odnášíme si vítězství 20:15.

Dnešní utkání můžeme ohodnotit jako dobrou práci a to zejména po výsledkové stránce. V samostatné hře už to tak růžové nebylo. Spousta chyb, neproměňování šancí a místy až bezradnost. To bohužel nás dnes sráželo, abychom podali ještě lepší výkon. Nejde o to, že bychom poráželi soupeře o deset, dvacet branek, ale o to, že se zbytečně vždycky nadřeme, abychom zápas zvládli. Nicméně i tak můžeme dnes celé družstvo pochválit. Nevykašlali jsme se na to, když se nám zrovna nedařilo, ba naopak, bojovali jsme o každý míč a byla vidět snaha všech, abychom něco s výsledkem udělali. Skvělá týmová hra a vzájemná podpora dnes rozhodla o tom, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Super, děkujeme moc.

Děkujeme i všem fandům a příznivcům horecké házené za super atmosféru během celého utkání. Děkujeme.

Sestava a branky : Jenš David 7, Rusler Likáš 6, Šrot Sebastián,3, Nemrava Vít 2, Brix Matěj 2, Šincl David 0, Herold Tomáš 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Brix Antonín 0, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 46 %6.5. 2023 TJ Cement Hranice -TJ Sokol Horka nad Moravou 20 : 17 (12 : 9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do Hranic, kde nás čekal aktuálně třetí tým tabulky domácí Cement.

Úvodní hvizd zazněl v 11:30 a na nás čekala desetiminutová obrana. V této činnosti jsme drželi se soupeřem krok. Bohužel, nám to vydrželo jen do čtvrté minuty, od té doby jsme udělali pár zbytečných chyb a domácí tým toho dokonale využil. Začal si budovat menší náskok a tuhle desetiminutovku jsme prohráli v poměru 6:2. Dalších deset minut prvního poločasu pokračovala hra zónovou obranou. Zde už jsme svoji hru zlepšili a bylo to hned znát jak na průběhu utkání, tak i ve skóre. Po konci první půle svítilo na ukazateli skóre 12:9 ve prospěch domácího týmu.

V druhé polovině utkání jsme pokračovali v dnes pěkném výkonu. Hra měla spád a o drama nebylo nouze. Po delší době jsme se vrátili ke hře, na kterou jsme od tohoto týmu zvyklí. Kolektivní výkon, skvěle pracující obrana a snaha bojovat o každý míč. Na hřišti nebylo vůbec znát, že hrajeme proti třetímu týmu tabulky a domácím jsme nedali vůbec nic zadarmo. Vždyť druhou polovinu jsme dokázali uhrát remízu 8:8.

S dnešním utkáním i přesto, že nevezeme žádné body jsme spokojeni a hrdí na tenhle tým. Za dnešní výkon se nemusíme vůbec stydět, ba naopak, palubovku jsme opouštěli s pocitem perfektně odvedené práce. Jak se nakonec ukázalo, o lepším výsledku rozhodly dnes zbytečné chyby, které jsme udělali. Ale to nemění nic na tom, že dnešní výkon byl opravdu hodně slušný. Děkujeme

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a pěknou diváckou kulisu spolu dalšími příznivci horecké házené.

Sestava a branky : Herold Tomáš 8, Nemrava Vít 2, Hampl Patrik 2, Brix Matěj 2, Šincl David 1, Rusler Lukáš 1, Šrot Sebastián 1, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Ptáček Michal 0, Brix Antonín 0, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost: : Jašíček David 42 %

30.4. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 11 : 20 (8 : 10)

V neděli po obědě nás čekal další domácí zápas. Bohužel po sobotním dešti nebylo hřiště na Sokolce v den utkání způsobilé a tak nám nezbylo nic jiného než opět odehrát domácí utkání na cizí palubovce, tentokrát v hale DHK Zora Olomouc, za což moc děkujeme.

Na palubovce jsme přivítali Velkou Bystřici, která přijela se zkušeným týmem a nás nečekalo nic lehkého. Osobní obranu jsme celkem zvládli a dokázali jí vyhrát v poměru 6:5. V druhé části už to tak slavné nebylo, nicméně stále jsme drželi se soupeřem krok. První polovina tak vyzněla lépe pro hostující tým.

V druhé polovině jsme bohužel navázali na výkon z minulého utkání. V útoku se nám vůbec nedařilo, byl bez pohybu a hra z naší strany nebyla vůbec koukatelná. A aby toho nebylo málo, tak obrana měla zřejmě dovolenou. Zkušenější soupeř toho samozřejmě využil a zápas dotáhl celkem v poklidu do vítězného konce.

S výkonem v dnešním utkání nemůžeme být vůbec spokojeni. Co naplat, že na tréninku pilujeme obranu a jde nám to, když v samotném utkání z toho nepředvedeme vůbec nic. A pokud dáme za dvacet minut pouze 3 branky, nemůžeme čekat, že utkání vyhrajeme. Víme, že tenhle tým umí hrát, o to víc nás mrzí, co jsme dnes opět předvedli. No nic, pojďme to hodit za hlavu a jedeme dál.

Děkujeme všem fandům, kteří nás opět přijeli povzbudit i do Olomouce.

Sestava a branky : Šrot Sebastián 4, Rusler Lukáš 2, Fiala Tomáš 2, Nemrava Vít 1, Vrbová Sofie 1, Brix Matěj 1, Šincl David 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Antonín 0, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost: : Jašíček David 28 %23.4. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel 18 : 29 (7 : 15)

V neděli odpoledne nás čekalo domácí utkání proti favoritovi Tatranu Litovel. Konečně nám počasí přálo a tak jsme mohli odehrát své domácí utkání opravdu na svém hřišti a to ve sportovním areálu na Sokolce.

Bohužel se naplnilo, před čím jsme varovali po minulém utkání. Dnes na hřišti bylo zcela jiné družstvo. Bez elánu, nápadu a bez jakéhokoliv pohybu. V úvodních deseti minutách, kdy nás čekala disciplína v podobě osobní obrany jsme zcela vyhořeli. Zkušený tým z Litovle si vybudoval komfortní náskok a to v poměru 1:8 v náš neprospěch. V druhé polovině první půle jsme pokračovali ve výkonu, který není hodný tomuto družstvu. Do šaten jsme odcházeli s mankem osmi branek.

V druhém poločase jsme pokračovali v našem nevýkonu. Není víc co dodat.

Utkání mohlo vypadat úplně jinak. Ale to bychom nesměli udělat přehlídku chyb. Namazání přihrávek soupeři přímo do rukou, neproměněné vyložené šance, a tak bychom mohli pokračovat i dále. Takže s dnešním utkáním nemůžeme a ani nejsme spokojeni. Vůbec nejde o to, že jsme prohráli, ale jakým způsobem. Doufejme, že si hráči z dnešního utkání vzali ponaučení a takový výkon už nepředvedou, protože hrát umí, ale v první řadě musejí chtít sami.

Děkujeme všem rodičům a fandům, kteří nás hnali po celý zápas kupředu. Vy jste opět nezklamali. Děkujeme.

Sestava a branky : Šrot Sebastián 5, Herold Tomáš 4, Nemrava Vít 3, Fiala Tomáš 2, Brix Matěj 2, Šincl David 1, Ptáček Michal 1, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Jašíček David 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost: : Rusler Lukáš 0 %


16.4.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná 27:13 (14:7)

V neděli odpoledne nás čekalo další utkání, kdy jsme měli na domácí půdě přivítat družstvo Centrum Haná. Bohužel ani tentokrát počasí nepřálo a tak své domácí utkání jsme odehráli v hale ve Velké Bystřici.

Utkání začalo v 16:30 hod. místního času. Tradiční desetiminutovka osobní obrany neproběhla úplně podle našich představ. Nicméně jsme ji zvládli a vyhráli ji poměrem 7:5 v náš prospěch. V druhé části první půle nám chvíli trvalo přepnout do standardního režimu hry, ale od třinácté minuty jsme převzali otěže utkání a předváděli skvělou kolektivní hru. Naše skvělá obrana nedovolila hostujícímu týmu do konce prvního poločasu skórovat a tak do šaten jsme odcházeli za stavu 14:7.

Druhá polovina se odehrála v podobném duchu jako ta první. Obrana stále makala perfektně a byla téměř nepropustná. K tomu jsme přidali v útoku krásné akce, které jsme dokázaly dotáhnout do vstřelení branky. A tak na konci utkání se skóre zastavilo na 27:13 v náš prospěch.

S dnešním utkáním můžeme být spokojeni a to zejména, že všichni plnily pokyny trenérů a na hře to bylo znát. Dnes opravdu fantastická obrana, kdy jsme si navzájem pomáhali byla opravdu neskutečná. Bylo vidět, že dnes všichni chtějí a dali do utkání maximum. Bojovnost, dravost a hlavně týmová hra, to je to, co dnes rozhodlo o osudu dnešního klání. Děkujeme všem, ale pozor, nesmíme usnout na vavřínech a takové výkony musíme předvádět v každém utkání.

Poděkování patří i rodičům a fandům, kteří nás hnali celý zápas hlasitým povzbuzováním dopředu. Děkujeme

Sestava a branky : Herold Tomáš 9, Jenš David 7, Rusler Lukáš 5, Brix Matěj 2, Vávra Vojtěch 1, Nemrava Vít 1, Šrot Sebastián 1, Kadlecová Viktorie 1, Hampl Patrik 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 53 %6.4. – 10.4. 2023 Prague handball cup mezinárodní turnaj

Ve čtvrtek ráno jsme vyráželi na mezinárodní turnaj Prague handball cup, kde nás čekal náročný program. Našim prvním cílem bylo dovézt nějaký ten pohár. Po dlouhém a náročném
rozboru, jsme tenhle stav přehodnotili a pojali jako kvalitní přípravu včetně soutěžních utkání.

Po příjezdu jsme se ubytovali a poté nám zbyl ještě čas, tak jsme vyrazili vstříc nástrahám velkoměsta na prohlídku. Druhý den nás již čekal ostrý start do turnaje. Režim turnaje, který pro nás byl až do neděle, byl hodně náročný. Dlouhé cesty na zápasy a zpět byly sice dlouhé a náročné, ale dokázali jsme si s nimi poradit. V celém průběhu turnaje se nám dařilo střídavě oblačno. Nicméně účel turnaje splnil naše očekávání. Poznali jsme jiné soupeře a nasbírali další cenné zkušenosti, ze kterých můžeme čerpat do budoucna.

V poslední den, tedy v pondělí, nás čekal přesun do sportovní haly, kde se hrála finálová utkání a poté návrat domů.

Z turnaje jsme sice ten pohár nedovezli, ale za to spoustu zážitků a zkušeností. Celý turnaj jsme si prostě užili.
1.4.2023 TJ Sokol Osek nad Bečvou – TJ Sokol Horka nad Moravou 7:21 (4:9)

V sobotu trochu nezvykle na večer, jsme zajížděli k dalšímu utkání do Lipníku nad Bečvou, kde nás čekal domácí tým TJ Sokol Osek nad Bečvou.

Utkání bylo zahájeno úderem 18 hodiny.
V desetiminutové disciplíně jsme toho moc nepředvedli. Hráči vypadali ospale, bez nápadu a energie. Úvodní pasáž skončila našim vedením 2:5. Bohužel v tomto špatném a nepohledném tempu jsme odehráli i zbytek první poloviny. Do šaten jsme tedy odcházeli s výsledkem 4:9 v náš prospěch.

O přestávce jsme se snažili družstvo probudit a řekli jsme si, co očekáváme od druhého poločasu. Pauza nám pomohla a druhá polovina už byla o mnohem lepší. Začali jsme se více pohybovat a v obraně jsme také zabrali. Vytvářeli jsme si spoustu pěkných možností k zakončení, ale bohužel se nám je moc nedařilo proměňovat. Nicméně, i tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

S výsledkem můžeme být tedy spokojeni, ale po herní stránce jsme docela zklamáni. Zejména za nevýkon v první polovině. Tohle prostě předvádět nesmíme. Žádné utkání se nevyhraje samo. Doufáme a věříme, že to byl jen momentální výpadek a že v dalších utkáních budeme předvádět hru, na kterou jsme zvyklí.

Děkujeme rodičům za dopravu a skvělou a hlučnou atmosféru během celého utkání.

Ještě bychom chtěli pochválit domácí družstvo, které udělalo od podzimu velký pokrok a kus práce a věříme, že v blízké době budou rovnocenným soupeřem soutěže.

Sestava a branky : Brix Matěj 7, Rusler Lukáš 6, Ocvirk Tomáš 3, Hampl Patrik 1, Vrbová Sofie 1, Ptáček Michal 1, Kadlecová Viktorie 1, Brix Antonín 1, Vávra Vojtěch 0, Fiala Tomáš 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 69 %

25.3.2023 SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou 24:9 (11:5)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát do Žeravic. Byl před námi nelehký úkol, kde nás na palubovce čekal lídr soutěže.

Utkání jsme vůbec nezahájili dobře. Brzy jsme prohrávali v osobní obraně 4:0. Hned v úvodu jsme byli nuceni vybrat si time out a vysvětlit hráčům co od nich očekáváme. Hráči si vzali naše slova k srdci a na hřišti to bylo hned znát. Družstvo začalo hrát jako kolektiv a výsledkem tohodle snažení bylo zdramatizování utkání. Skóre se tak po deseti minutách zastavilo na výsledku 6:5. Po té nás čekala druhá desetiminutovka zápasu a v této části nás bohužel domácí tým nepustil vůbec k ničemu a budoval si náskok, který se zastavil na poločasový výsledek 11:5.

V druhé polovině pokračovala skvělá hra domácího týmu, který nenechal nic náhodě a šel si vstříc za svým vítězstvím. Nám se bohužel nedařilo hlavně střelecky, kdy jsme sice udělali krásné akce, ale ty končily většinou zásahem brankáře, nebo trefením tyček. Zkušený domácí tým si tak v poklidném tempu zajistil vítězství v poměru 24:9.

I přesto, že jsme dnes prohráli si zaslouží družstvo obrovskou pochvalu a smekáme před nimi pomyslný klobouček. Předvedli skvěle nacvičené akce, bojovali ze všech sil a hlavně bylo vidět, že i přes nepříznivý výsledek bojovali a nevzdali to. Dravost některých hráčů byla pro nás obrovským potěšením. Jeden vedle druhého dnes předvedli skvělý výkon a z palubovky jsme mohli odcházet se vztyčenou hlavou. Odnesli jsme si další cenné zkušenosti, které nám pomohou do budoucna.
Děkujeme

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a skvělou atmosféru v hledišti s dalšími příznivci, kteří nás přijeli povzbudit i do Žeravic.

Sestava a branky : Jenš David 4, Rusler Lukáš 3, Šincl David 1, Šrot Sebastián 1, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Antonín 0, Brix Matěj 0, brankář a úspěšnost: : Jašíček David 29 %
12.3.2023 Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou 11:11 (8:8)

V neděli ráno se pro náš tým rozjela jarní část sezóny a naše družstvo zajíždělo do nedalekého Uničova.

Utkání začalo tradičně desetiminutovou osobní obranou. S výškově převyšujícím soupeřem jsme ale hráli vyrovnanou partii. Do páté minuty jsme museli vždy dotahovat jednogólový náskok domácího družstva. Od té chvíle jsme přebrali iniciativu a tempo hry určovalo naše družstvo. Výsledkem bylo zvládnutí téhle pasáže, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Dále se pokračovalo klasickou hrou, ale její úvod se nám moc nepovedl. Nedokázali jsme se prosadit střelecky, a tak domácí družstvo toho dokonale využilo a otočilo skóre ve svůj prospěch. Nám se ale do konce první půle podařilo vyrovnat krok a i skóre. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 8:8.

V druhém dějství jsme chtěli pokračovat ve výborném výkonu z první půle. Bohužel, opak byl pravdou. Na hřiště nastoupilo zcela jiné družstvo, než co jsme mohli vidět v první polovině. Nedařilo se nám ani v obraně, která byla jako ementál. A v útoku jsme byli bezzubý, bez nápadu a jakéhokoliv snažení. Doslova jsme darovali domácímu týmu, aby svůj náskok navyšoval. Považme skutečnost, že za celých deset minut jsme nedokázali skórovat. Museli jsme vzít time out a pokusit se tým nějak nakopnout. To se nám myslím povedlo dokonale. Obrana byla nepropustná, a tak soupeř už nedokázal do konce utkání ani jednou skórovat. Zlepšená hra v útoku již vypadala také skvěle, a tak se nám povedlo utkání dotáhnout do nerozhodného stavu 11:11.

Vyjma prvních deseti minut, můžeme a jsme s výkonem našeho týmu spokojení a hrdí na tenhle skvělý kolektiv. Obrovskou pochvalu si zaslouží celé družstvo
a to hlavně proto, že nic nevzdali a dali do utkání vše a přidali i něco navíc. Prostě skvělá týmová parta. Zvláštní pochvalu si dnes ale zaslouží hráč, který nás držel v celém utkání a není to nikdo jiný, než náš dnes fantasticky chytající gólman David Jašíček.

Pojďme ještě doladit tolik zbytečných chyb a neproměňování šancí. To vše se dá odstranit, chce to jen pilně trénovat a vše bude v pohodě. Protože tahle parta
je opravdu skvělá.

Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a za skvělé fandění během celého utkání.

Sestava a branky : Nemrava Vít 5, Ocvirk Tomáš 3, Rusler Lukáš 1, Hampl Patrik 1, Brix Matěj 1, Vávra Vojtěch 0, Fiala Tomáš 0,
Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Antonín 0, brankář a úspěšnost: : Jašíček David 52 %
29.1. 2023 Senice na Hané – domácí přípravný turnaj Ledňáček

V neděli ráno probíhal další přípravný turnaj v rámci zimní přípravy. Na turnaji, který jsme pořádali, se zúčastnilo osm družstev. Hrálo se v hale v Senici na Hané a to systémem dvou skupin a poté zápasy o umístění.

Chtěli jsme navázat na výkony, které jsme doposud podávali. Bohužel, tomu tak ale nebylo. Výkon našeho týmu můžeme brát jako průměrný. Ve čtyřech utkání, které jsme odehráli, předvádělo družstvo kolísavé výkony. Dvě výhry a dvě prohry sice vypadají uspokojivě, ale spíše než o výsledky jde o to, jakým způsobem jsme k tomu dospěli.

Vyjma posledního utkání, kdy družstvo konečně zaplo své motory a hrálo tak, jak je známe, tak v předešlých utkáních tomu tak nebylo. Neskutečné individuální chyby, které ovlivnily vývoj utkání, které pak dopadly, jak dopadly. V útoku jsme jen stáli a čekali jsme, že někdo něco vymyslí. A když k tomu přidáme neproměněné vyložené šance a nahrávky soupeřům přímo do ruk, tak nemůžeme čekat, že výsledek bude pro nás příznivý. Na hráčích ani nebylo vidět, že by nějak chtěli hrát, chyběla nám bojovnost, dravost a touha v utkáních něco předvést.

Turnaj nám opět ukázal, co nás nejvíce trápí. Na tomhle musíme zapracovat. Věříme, že to dokážeme, protože tohle družstvo umí hrát a je skvělou partou.

Poděkování patří i rodičům a všem příznivcům, kteří nás podporovali celý den a hnali naše družstvo fantastickou kulisou a povzbuzováním z tribuny.

Sestava a branky : Jenš David 14, Brix Matěj 5, Herold Tomáš 4, Nemrava Vít 3, Šrot Sebastián 2, Brix Antonín 1, Šincl David 1, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

Skupina A

Družstvo 1234BodySkórePořadí
Horka n. M.X11:16:114:7221:193.
Čechy p.K.1:11X2:155:1508:414.
Ostrava11:615:2X12:5638:131.
Újezd u Brna7:415:55:12X427:212.

Skupina B

Družstvo 1234BodySkórePořadí
Senice n.H.X6:68:114:4218:214.
Uničov6:6X7:78:7421:201.
Bohumín11:87:7X5:11323:263.
Hostěrádky-R.4:47:811:5X322:172.

o konečné umístění :
o 7. místo  – Čechy p.K. –  Senice n.H. 4:7
o 5. místo  – Horka n.M. – Bohumín    9:6
o 3. místo  – Újezd u B. – Hostěrádky-R. 10:7
o 1. místo  – Ostrava – Uničov 10:4

Konečné pořadí :
1. Ostrava
2. Házená Uničov
3. Újezd u Brna
4. Hostěrádky-Rešov
5. Horka nad Moravou
6. Bohumín
7. Senice na Hané
8. Čechy pod Kosířem

Talent družstva :

Horka n.M. – Brix Antonín
Čechy p.K. – Gábr Roman
Ostrava – Dyrčík Daniel
Újezd u B. – Duroňová Patricie
Senice n.H – Klapka Vojtěch
Uničov – Zatloukal Adam
Bohumín – Kolečková Nikol
Hostěrádky – R. – Vávrová Ema


15.1. 2023 Němčice na Hané – přípravný turnaj

V neděli ráno jsme zajížděli na první přípravný turnaj v zimní pauze do nedalekých Němčic nad Hanou. Turnaje, který pořádal SK HFP Prostějov se zúčastnilo 5 družstev. Hrálo se systémem každý s každým 2×15 minut.

Postupně jsme se utkali s týmem Čechy pod Kosířem, Osek nad Bečvou, Házená Uničov a Prostějov. S turnajem můžeme být spokojeni, spnil vše, co jsme od něj očekávali. Po delší pauze jsme si konečně mohli zahrát hru, která nás tak baví. Vyzkoušeli jsme si, co jsme doposud pilovali na trénincích. A naopak, turnaj nám ukázal, na čem ještě musíme zapracovat.

Všichni zaslouží obrovskou pochvalu. Na hřišti nechali vše a bojovali ze všech sil. Bylo vidět, že si hru užívají a předvedli bojovnost, dravost a chuť v každém utkání. Prostě skvělá týmová hra. V posledním utkání už nám nezbývalo moc sil a bylo to vidět i na hřišti. Byl to jediný zápas, který jsme nezvládli dle našich představ. I tohle patří k turnajovým utkáním. Nicméně i ten vyzněl v náš prospěch. Děkujeme všem hráčům za super neděli. Pojďme takhle pokračovat i nadále.

Poděkování patří i paní trenérce, která zvládla turnaj na jedničku, i když na to zůstala sama, děkujeme.
Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a skvělou atmosféru během celého turnaje a to nejen těm, kteří byli na místě, ale i těm co nás povzbuzovali z domova. Jste skvělí.

Sestava a branky : Jenš David 15, Herold Tomáš 8, Rusler Lukáš 7, Hampl Patrik 6, Ocvirk Tomáš 4, Nemrava Vít 3, Fiala Tomáš 3, Ptáček Michal 1, Kadlecová Viktorie 1, Brix Matěj 1, Vrbová Sofie 0, Brix Antonín 0, brankář : Šincl David


Družstvo 12345BodySkórePořadí
SK HFP ProstějovX6:145:95:39:3425:293.
Házená Uničov14:6X7:1115:415:5651:262.
TJ Sokol Horka nad Moravou9:511:7X12:318:4850:191.
TJ Sokol Osek nad Bečvou3:54:153:12X9:6219:384.
TJ Čechy pod Kosířem3:95:154:186:9X018:515.Hodnocení podzim 2022 :

Přípravu na sezonu jsme začali hned v srpnu soustředěním v domácích podmínkách v areálu Sokolka. Bohužel tahle příprava nebyla vůbec podle našich představ a před náma byl nelehký úkol. Museli jsme připravit nové družstvo, které přecházelo z nižší kategorie do té opravdové házenkářské. V týmu byla i spousta nováčků, kteří házenou hrát teprve začali. Takže práce nás čekalo opravdu hodně. Hodně věcí se museli všichni hráči naučit, ať už je to větší míč, jiná praviddla a spoustu dalších základních věcí ve velké házené.

Nicméně jsme se s tím porvali a tým připravili na sezonu. Zápas od zápasu bylo vidět, že hráči jdou tím správným směrem a hra byla lepší a lepší. Zlepšila se i účast na trénincích a bylo to opravdu znát. Odehráli jsme spoustu pěkných utkání, kdy jsme dokázali zatopit jakémukoliv soupeři. A ano, i spoustu chyb se nám podařilo udělat, ale s tím se tak nějak počítalo. Vždy jsme hráčům řekli, jak a čeho se mají vyvarovat a oni pochopili, že pokud budou poslouchat naše pokyny, tak to opravdu funguje.

S podzimní části můžeme být, tedy alespoň podle nás trenérů, celkem spokojeni. Teď nás čeká krátká pauza a hned v lednu zahájíme přípravu na jarní část sezony. Pokusíme se v ní doladit vše, co nás trápí a věříme, že ta jarní část bude alespoň tak úspěšná, jako ta podzimní nebo ještě lepší.

Poděkování patří všem hráčům, kteří dokázali vytvořit skvělou partu a v utkáních bojovali jako jeden tým. Děkujeme i rodičům, bez kterých by to také nešlo. Za pomoc s dopravou a za skvělé fandění během všech utkáních, kdy dokázali společně s dalšími příznivci horecké házené vytvořit skvělou atmosféru.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a vstup do Nového roku 2023.
Již teď se na všechny těšíme.
Vítková Kristýna a Vykydal Libor
4.12.2022 HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Horka nad Moravou 21:16 (11:9)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k poslednímu utkání podzimní části do nedaleké Olomouce, kde nás čekal domácí tým HBC.
Měl to být zápas, který jsme si chtěli užít a uzavřít tak první díl sezony.

Bohužel, opak byl pravdou. Nikterak nepodceňujeme kvalitu domácího družstva a srdečně gratulujeme k zaslouženému vítězství, ale dnešní utkání jsme si prohráli sami. Z naší strany to byla doslova blamáž na palubovce, kterou jsme tam zanechali. Jako by tam byl úplně jiný tým, který nepoznáváme. Spousta zahozených stoprocentních šancí, vypadávání míče z rukou, nahrávky soupeři a o obraně ani nemluvě. Bohužel, takhle bychom mohli pokračovat dál. Jen připomenu zahozené tři sedmimetrové hody a spoustu hrubých chyb. Dnes nám chybělo vše, co jsme doposud předváděli. Nebyla vidět ani chuť do hry a hráči vypadali jako by je to vůbec nebavilo. Tedy až na pár vyjímek. Takhle se to opravdu hrát nedá.

Ohodnotit dnešní utkání můžeme jako jedno velké zklamání. Ne proto, že jsme ho prohráli, to se prostě stane, ale jakým způsobem. Doufejme, že dnes jsme si to už vybrali na hodně dlouho a v dalších utkáních se budeme prezentovat mnohem lépe.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a fandění při zápase. Omlouváme se za dnešní výkon.

Sestava a branky : Šrot Sebastián 5, Brix Matěj 4, Nemrava Vít 3, Rusler Lukáš 2, Šincl David 1, Kadlecová Viktorie 1, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 41 %
26.11.2022 Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 16:22 (9:12)

V sobotu ráno jsme zajížděli do Senice na Hané k dalšímu utkání podzimní části.

Že dnešní utkání nebude lehké naznačily úvodní minuty duelu. Sice jsme se brzy dostali do mírného vedení, ale domácí tým po chvíli zabral a zápas byl rázem dramatický. Úvodních deset minut ale zvládl náš tým lépe a vyhrál ji 7:5. Ve zbytku první půle jsme si drželi stále mírný náskok. Hra byla naprosto vyrovnaná a záleželo na každé akci, jak dopadne. Dramatický průběh utkání ukončil hvizd rozhodčích a do šaten jsme odcházeli s vedením 9:12.

O přestávce jsme si řekli, jak by měl vypadat druhý poločas. Hráči si vzali naše slova k srdci a bojovali o každý míč. O osudu utkání nebylo zdaleka vůbec rozhodnuto. To, co předváděli obě družstva na hřišti, bylo něco neskutečného a pro diváka to musela být skvělá podívaná. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo se stále na co dívat. Nám se vedlo o něco lépe jak v útoku, tak i v obraně než domácímu týmu a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

S dnešního utkání odcházíme naprosto spokojeni. Hráči dnes předvedli skvělý výkon, bylo na všech vidět, že dnešní utkání chtějí vyhrát a dávali do toho opravdu vše. Týmová práce, bojovnost, dravost, to vše dnes hráči na hřišti předvedli. Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Dnes nám vycházelo téměř vše. V útoku se nám dařilo, v obraně všichni šlapali, a když už něco prošlo, tak tam byl dnes skvěle chytající David Jašíček. Když to vše sečteme, tak dnes si za svůj výkon zasloužili vyhrát. Povedlo se, jste super a děkujeme.

Divácká kulisa byla opět perfektní a děkujeme za skvělé fandění.

Původně jsem vůbec nechtěl, ale prostě mě to nedá. Celý zápas měl jednu obrovskou kaňku. A to za předvedený, nebo spíše nepředvedený výkon dvou pánů na hřišti, tedy rozhodčích. Chvílemi jsme něvěřícně jen koukali, co tyhle osoby předvádí. Nemá smysl se nějak dlouze rozepisovat, a že by toho tedy bylo, ale jen podotknu, že když během utkání jsme se shodli i s reailzačním týmem domácího družstva Senice na Hané, tak to už hovoří za vše. Tohle jsem asi ještě v životě neviděl za celou sezonu, co pánové dokázali během 40 minut.

Sestava a branky : Jenš David 8, Šrot Sebastián 5, Rusler Lukáš 4, Nemrava Vít 3, Fiala Tomáš 1, Brix Matěj 1, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 48 %

20.11.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice 15:15 (9:8)

V neděli po obědě nás čekal další duel, kdy jsme na domácím hřišti přivátali, „utkání se odehrálo opět v hale v Senici na Hané“, tým z Hranic.

Vstup do utkání nám ale vůbec nevyšel. Na hřišti jsme vypadali ospale a chvíli to vypadalo, že snad i poprvé. Tohle nám vydrželo bohužel až do páté minuty utkání. Poté jsme si vzali time out, vysvětlili si, co od hráčů očekáváme. Od této chvíle byl úplně jiný tým než v úvodních minutách. Začali jsme se
více pohybovat a bylo znát, že náš tým se již probudil. Hra se vyrovnala a do konce první půle jsme soupeře nejen dotáhli, ale ještě jsme dokázali první poločas dotáhnout do vítězství 9:8.

Začátek druhého poločasu jsme opět zaspali. Soupeř do deváté minuty stačil otočit skóre ve svůj prospěch. Nicméně jsme se nevzdali a o drama na palubovce nebyla nouze. Hra byla vyrovnaná a do posledních vteřin utkání bylo o co hrát. Pro oko diváka to byla parádní podívaná, kterou předváděli obě
družstva. Bojovali jsme a ukázali dravost celého týmu. Výsledkem nakonec byl nerozhodný výsledek 15:15.

S dnešním utkáním můžeme být celkem spokojeni. Velká škoda je, že jsme zaspali úvody obou poločasů. To se ale občas stává. I v dnešním utkání jsme udělali několik zbytečných chyb, které jsme pak pracně museli napravovat. Na druhou stranu jsme ale předvedli opravdu kvalitní týmový výkon, kterého si nesmírně vážíme. Nakonec si myslíme, že remíza byla zcela zasloužená. Ano, mohlo být i lépe, ale na druhou stranu i hůř. Hostující tým ukázal i svou sílu, a proto všem hráčům děkujeme za dnešní výkon.

Děkujeme rodičům a fandům, kteří už tradičně vytvořili fantastickou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 7, Rusler Lukáš 5, Nemrava Vít 2, Fiala Tomáš 1, Vávra Vojtěch 0, Šincl David 0, Šrot Sebastián 0, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Matěj 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 40 %
12.11.2022 Velká Bystřice B – TJ Sokol Horka nad Moravou 14:23 (9:13)

V sobotu ráno jsme zajížděli již k sedmému kolu podzimní části do nedaleké Bystřice, kde nás čekalo domácí družstvo Velká Bystřice B.

Jak je již zvykem, utkání začalo osobní obranou. Úvod utkání byl celkem ospalý. Sice jsme se brzy dostali do vedení, ale potom jsme přizpůsobili hru domácímu týmu a chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do toho správného tempa. Po deseti minutách jsme tedy vedli 6:8 a mohla začít druhá část prvního poločasu. Do ní jsme vlétli jako uragán. V rozmezí čtyř minut jsme nasázeli soupeři 3 branky a vybudovali jsme si menší náskok. Po hvizdu rozhodčího se skóre zastavilo na 9:13 v náš prospěch.

O poločasové přestávce jsme si řekli, jak by měl vypadat druhý poločas. Hráči si vzali naše slova k srdci a na palubovce to bylo hned znát. Útok byl stále efektivní, a když se k tomu přidala i skvělá obrana, tak jsme se domácímu týmu vzdalovali ve skóre. V tomto duchu pokračoval i zbytek utkání a nám se ho podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Dnes jsme předvedli opět skvělý výkon. Vycházelo nám téměř vše a na všech dnes bylo vidět, jakou mají chuť do hry a poprat se o každý míč. Utkání to nebylo rozhodně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Domácí tým ukázal, že do budoucna bude těžkým soupeřem, vždyť celý první poločas dokázal vzdorovat a držet utkání vyrovnané. Naše družstvo naopak ukázalo, že první poločas z minulého týdne nebyl náhodou a to nás velice těší. Ano, i dnes jsme udělali několik zbytečných chyb a těch se musíme do budoucna vyvarovat. Nicméně za dnešní výkon jsme si výhru zasloužili. Děkujeme.

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a spolu s dalšími příznivci horecké házené dokázali vytvořit téměř domácí diváckou kulisu. Jste skvělí.

Sestava a branky : Nemrava Vít 8, Šrot Sebastián 7, Brix Matěj 6, Šincl David 2, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0,
Hrabálek Matyáš 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 44 %5.11.2022 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou 25:14 (12:10)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do Litovle, kde nás čekal nelehký soupeř.

Utkání začalo desetiminutovou osobní obranou, kterou jsme zvládli na výbornou. Domácího soupeře jsme trápili po celou dobu a na konci byl skvělý výsledek 7:7. Po úvodní pasáži nás čekalo ještě deset minut klasické hry. Ve výborném výkonu jsme pokračovali i nadále. Na všech bylo vidět, jak se snaží a chtějí hrát. Vycházela nám jak obrana tak i útok. Výsledkem téhle skvělé práce byl poločasový stav 12:10 ve prospěch zkušenějšího týmu.

V úvodu druhé poloviny to vypadalo, že navážeme na poločas první. Bohužel nám to vydrželo jen necelé tři minuty. Od té doby se nám vůbec nic nedařilo. Další branku se nám podařilo dát až ve třinácté minutě druhé půle. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb, kdy jsme soupeři, jak se říká přímo namazali na rychlé útoky. K tomu se přidala i střelecká smůla a zkušený soupeř začal brát utkání do svých otěží a určoval hru. Tým se ale nevzdal a bojoval do poslední minuty. Utkání skončilo naší prohrou.

Nicméně z palubovky jsme mohli odcházet se zdviženou hlavou. A to zejména díky prvnímu poločasu. Opět jsme ukázali, že házenou hrát umíme a že se nezalekneme žádného soupeře. Myslím, že se domácí tým musel hodně snažit, aby utkání dotáhl do vítězného konce. Pokud budeme hrát vždy jako dnešní první poločas, budou to mět soupeři čím dál složitější. Musíme se ale vyvarovat těch obrovských a hrubých chyb, protože ty dnes rozhodly. Ale věříme, že se nám to brzy podaří, protože tenhle tým je skvělou partou a jsme na ně hrdí.

Děkujeme i rodičům, kteří opět předvedli skvělou kulisu a za dopravu na utkání.

Sestava a branky : Brix Matěj 5, Nemrava Vít 4, Šincl David 3, Šrot Sebastián 2, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 24 %


23.10.2022 TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou 23:20 (9:10)

V neděli odpoledne jsme zajížděli do Kostelce na Hané, kde nás čekal domácí tým Centrum Haná.

Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství, který předvedl větší chuť v utkání podat co nejlepší výkon.

Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Po pár minutách nám soupeř odskočil o tři branky. Po vzaném time outu z naší strany se hra trošku vyrovnala. Dokonce se nám povedlo utkání otočit a úvodních deset minut jsme vyhráli 5:6. Ve zbylé desetiminutovce to již bylo jedno velké trápení. Nicméně poločas jsme dotáhli do těsného vedení 9:10.

Bohužel druhý poločas jsme zahájili doslova mizerně. Utkání sice bylo vyrovnané, co se týče skóre, ale naše hra byla dnes jedna velká tragédie. Zbytečné ztráty míču, nahrávky soupeři atd.. Na místo nabíhání pro míč, to spíše vypadalo tak, jako bychom hráli spíše na skovku. Nebyla dnes vidět žádná chuť do utkání a bojovnost, kterou jsme doposud předváděli. Domácí tým toho využil a od osmnácté minuty zcela ovládl palubovku a šel si vstříc za svým vítězstvím.

Dnešní utkání musíme nazvat nedělní katastrofou. Ne proto, že jsme prohráli, to se prostě stane, ale proto, jakým způsobem jsme toho dosáhli. Doufáme, že tenhle výpadek byl jen momentální a naše hra se již příště vrátí tam, jak jsme ji doposud prezentovali. Musíme to hodit za hlavu a pokračovat dál. Dnes jsme prostě selhali jako tým.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a parádní fandění.

Sestava a branky : Jenš David 11, Brix Matěj 5, Šincl David 1, Herold Tomáš 1, Šrot Sebastián 1, Ocvirk Tomáš 1, Vávra Vojtěch 0,
Hampl Patrik 0, Hrabálek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 37 %

9.10.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Osek nad Bečvou 31:7 (16:3)

V neděli odpoledne nás čekal další zápas, kdy jsme přivítali Osek nad Bečvou. Počasí nám tentokrát přálo, a tak jsme konečně mohli odehrát utkání na vlastní půdě, na Sokolce.

Utkání bylo zahájeno desetiminutovou osobní obranou. Dnes se nám dařilo a v této části zápasu jsme si vybudovali vedení v poměru 11:2. Poté následovala druhá část první půle, kdy jsme pokračovali ve skvělé formě. Po prvních dvaceti minutách jsme tak odcházeli do šaten se skóre 16:3.

Po krátké pauze odstartoval druhý poločas. Řekli jsme si, co očekáváme ve zbytku utkání a tým splnil téměř vše, co se týká pokynů nás trenérů. Ve skvělé formě jsme předváděli skvělou házenou a týmovou hru. Na všech bylo vidět, jak dnes chtějí hrát a dát do utkání vše. Akce střídala akci a všichni si utkání užívali. Po posledním hvizdu rozhodčích se utkání zastavilo na skóre 31:7 v náš prospěch.

Dnešní zápas tedy můžeme označit jako super výkon. Takhle nějak si všichni představujeme naši hru. Bohužel, nemohu nezmínit i naše chyby, které jsme v zápase udělaly. Zejména zbytečných ztrát míčů, kterých bylo celkem dost. Naštěstí pro nás toho ale soupeř nedokázal využít. Na tomhle musíme ještě zapracovat. Děkujeme celé partě za předvedený výkon.

Děkujeme i rodičům a všem příznivcům horecké házené za jejich podporu během utkání. A těšíme se již na další utkání, vždyť dnešní zápas je nejlepší pozvánka povzbudit naše mladé naděje. DĚKUJEME

Sestava a branky : Brix Matěj 11, Šincl David 10, Šrot Sebastián 4, Hampl Patrik 2, Vrbová Sofie 2, Ptáček Michal 1, Kadlecová Viktorie 1, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, brankář a úspěšnost: Jašíček David 65 %


2.10.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 12:19 (7:9)

V neděli odpoledne nás čekal další zápas, kdy jsme přivítali zkušenější družstvo z Žeravic. Utkání se odehrálo v hale v Senici na Hané. Opět bohužel kvůli nepřízni počasí jsme nemohli utkání odehrát na Sokolce. Do utkání jsme ani nemohli nastoupit v plné sestavě, kdy nám na marodce skončilo hned pět hráčů.

Zápas začal povinnou desetiminutovou disciplínou, zvanou osobní obrana. V této pasáži nám soupeř toho moc nedovolil a vybudoval si menší náskok. Zkušenost hrála obrovskou roli a soupeř ji dokonale využil. Tahle pasáž tedy skončila naší porážkou v poměru 2:6. Po té se rozjela klasická hra a již to bylo mnohem zajímavější. Do konce poločasu jsme dokázali utkání zdramatizovat a do šaten jsme šli s dvougólovým mankem.

V druhé polovině jsme se soupeřem drželi ještě krok. Sice měl stále menší náskok, ale o vítězi nebylo ještě vůbec rozhodnuto. To vše trvalo až do desáté minuty. Od následující minuty přebral iniciativu hostující tým a šel vstříc za svým vítězstvím. Nám se rozpadl útok, který už nedokázal proměnit jedinou šanci. A tak hostující družstvo dotáhlo utkání celkem v pohodě a zkušeně do vítězného konce.

Všichni přesto zaslouží pochvalu. Ničeho se nezalekli a bojovali ze všech sil. Soupeři jsme nedali vítězství zadarmo a to nás těší nejvíce. Přesto musíme jedno jméno vyzvednout a to Davida Jenše, který nás držel stále při životě. Děti opět ukázaly, že se nezaleknou žádného soupeře a dokáží potrápit i mnohem zkušenější týmy.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a spolu s příznivci vytvořili opět skvělou diváckou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 9, Herold Tomáš 1, Šrot Sebastián 1, Brix Matěj 1, Ptáček Michal 0, Šincl David 0, Hampl Patrik 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 32 %24.9.2022 SK HFP Prostějov – TJ Sokol Horka nad Moravou 1:12 (1:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Prostějova.

Utkání začalo desetiminutovou osobní obranou, kterou jsme zvládli a vyhráli jí 5:1. V druhé polovině prvního poločasu jsme předvedli skvělou obranu, která nedovolila soupeři skórovat. V útočné fázi to už tak veselé nebylo. Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, ale nedařilo se nám je proměnit v gól.
Nicméně děti se snažily a svou bojovností a urputností daly ještě čtyči branky, a tak první polovina skončila na skóre 9:1 v náš prospěch.

Druhý poločas byl bohužel kopií prvního. Stále naše perfektní obrana vytvořila nepropustnou hradbu a soupeř již do konce utkání neskóroval. Útok byl bohužel stále bezzubý. Spousta šancí, vybojování míčů a bojovnost nám rozhodně nechyběla, ale to naše dnešní střelecké trápení jsme překonat nedokázali. Utkání jsme ale zvládli a dotáhli ho do vítězného konce.

V dnešním utkání jsme předvedli opět skvělou týmovou hru. Bylo vidět, že dnes všichni chtějí hrát a nechat na hřišti vše, což se povedlo náramně. A když zapracujeme ještě v tom útoku, tak to bude zas o krůček lepší.
Takže chválíme celý tým a doufáme, že v tomhle duchu budeme pokračovat i nadále. Prostě jste fakt super.

Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za krásný hlučný kotel, kerý nás hnal dopředu.

Sestava a branky : Brix Matěj 3, Fiala Tomáš 3, Šrot Sebastián 3, Hampl Patrik 2, Šincl David 1, Ptáček Michal 0, Hrabálek Matyáš 0, Jenš David 0, Herold Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David


18.9.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 18:18 (11:12)

V neděli odpoledne nás čekal první zápas v nové sezoně a zároveň i premiéra v kategorii mladších žáků. Měl to být domácí zápas, ale bohužel k vůli nepřízni počasí jsme ho odehráli v hale ve Velké Bystřici. Děkujeme Velké Bystřici, že nám tímto pomohla odehrát zápas. Děkujeme i soupeřům z Uničova za jejich vstřícnost.

Utkání tedy začalo a hrálo se prvních deset minut osobní obrana. Na konci této pasáže bylo skóre v náš prospěch 7:4. Do konce první půle zbývalo ještě 10 minut, a to už byla klasická hra. Soupeř nás ve skóre dotáhl, a tak byl zápas dramatický a o drama nebyla rozhodně nouze. Nicméně soupeř z Uničova dokázal nejen vyrovnat, ale otočil skóre ve svúj prospěch, a tak do šaten odcházel s jednogólovým náskokem.

V druhé polovině byla hra opět vyrovnaná, a tak drama trvalo doslova do posledních vteřin. Náš tým ale nic nevzdával a bojoval ze všech sil. Odměnou byl nakonec nerozhodný výsledek 18:18.

Tohle utkání můžeme ohodnit jako skvělou práci týmu. Ano, byla zde spousta zbytečných chyb a mnohdy se zdálo, že hráči ani neví co mají dělat, ale to je zcela pochopitelné. První utkání, nová kategorie a nervozita něco nezkazit. Je jasné, že chybí zkušenosti, ale ty se právě získávají z utkání, které odehrajeme a my věříme, že tahle naše skvělá partička to zvládne a zápas od zápasu to bude jen a jen lepší. Dnes předvedli, že se umí semknout jako jeden tým a bojovat o každý míč a nic nevzdávat. Takže naše skvělá parto, děkujeme všem za předvedený výkon a za to, že jste nechali na hřišti vše a přidali i to pověstné srdíčko. Jste SUPER!

Velké poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na utkání a spolu s dalšími příznivci vytvořili neskutečnou diváckou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 12, Herold Tomáš 4, Brix Matěj 2, Ptáček Michal 0, Hrabálek Matyáš 0, Šincl David 0, Šrot Sebastián 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

3.9. 2022 Přípravný turnaj Uničov

V sobotu jsme zajížděli na přípravný turnaj do nedalekého Uničova. Turnaje se zúčastnily čtyři družstva. Hrálo se každý s každým z toho 10 minut osobní obrana a 20 minut dle pravidel IHF.

V prvním duelu jsme hráli s domácím Uničovem. Hra byla celkem vyrovnaná a bylo se na co koukat. Skóre bylo také vyrovnané a všichni bojovali jako lvi. Bohužel v tomhle utkání nám chybělo to pověstné štěstíčko a zápas pro nás skončil prohrou minimálním rozdílem o jeden gól.

V druhém utkání nás čekal soupeř z Velké Bystřice. Bohužel, na tohle utkání chceme brzy zapomenout. V první polovině, tedy 10 minut osobní obrany „ pro mě nepochopitelná soutěž“ jsme utrpěli debakl, kdy nás soupeř nepustil vůbec k ničemu. Tuhle pasáž jsme prohráli jednoznačným způsobem 10:0. V tu chvíli, bylo defakto po zápase. Snažili jsme se hráče namotivovat do druhé poloviny, ale jak určitě víte, bylo to hodně těžké. Nicméně se nám to nakonec podařilo a druhá polovina utkání mohla začít. Jak už asi všichni tušíme soupeř dotáhl utkání do vítězného konce.

Třetí a zároveň poslední utkání nás čekal soupeř z Hranic. V šatně jsme hráčům řekli, co od nich očekáváme v tomhle utkání a snažili se je povzbudit v posledním duelu. To se nám podařilo a zápas byl zajímavý a akce střídala akci. Výsledek byl celou dobu vyrovnaný, a tak o drama na hřišti nebylo nouze. O osudu utkání rozhodly bohužel naše zbytečné chyby, které soupeř dokonale využil a strhl vedení na svoji stranu. Své vítězství si již nenechal ujít.

Nicméně i z tohoto turnaje odjíždíme se zdviženou hlavou a dobrým pocitem za skvěle odvedenou práci. Nasbírali jsme opět veledůležité zkušenosti, ze kterých můžeme čerpat do budoucna.
Všichni na hřišti nechali veškeré síly, bojavali o každý míč a soupeřům nenechali nic zadarmo. Byli jste moc super a děkujeme za skvěle strávenou sobotu.

Velké DÍKY patří i rodičům za pomoc s dopravou a parádní kulisu na tribuně.

Sestava a branky : Nemrava Vít 9, Jašíček David 7, Fiala Tomáš 4, Vrbová Sofie 1, Hrabálek Matyáš 0, Kadlecová Viktorie 0, Hampl Patrik 0,
Ptáček Michal 0, Šincl David 0, Brankář : Rusler LukášDružstvo 1234BodySkórePořadí
 UničovX 9:8 18:14 5:11 4 32:33 2.
 Horka 8:9X 11:17 2:18 0 21:44 4.
 Hranice 14:18 17:11X 9:11 2 40:40 3.
 V. Bystřice 11:5 18:2 11:9X 6 40:16 1.28.8. 2022 Přípravný turnaj – Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali přípravný turnaj, kterého se zúčastnilo deset týmů. Hrálo se na dvě základní skupiny a zápas o konečné umístění.

Pro náš tým to byla jedna premiéra za druhou. Přechod z kategorie mini starší do kategorie mladších žáků, většina hrála házenou úplně poprvé, nový míč, nová pravidla, jiné hřiště a tak bychom mohli pokračovat ještě dále. Takže naším cílem na tomto turnaji bylo seznámit hráče s velkou házenou.
Upřímně jsme nečekali žádné velké galapředstavení, ale o to příjemnější byl pro nás průběh turnaje. Náš tým ukázal, že se ničeho nebojí a bude bojovat s jakýmkoliv soupeřem. Obrovským úspěchem pro nás bylo třetí místo v základní skupině a konečné šesté místo na turnaji. Ano byla i spousta chyb, ale to se dá očekávat, když děláte něco poprvé a vše se učíte. A právě od toho tu jsou takové turnaje, abychom zjistili co ještě musíme vypilovat.

Pochvalu si zaslouží všichni hráči. Byla vidět chuť bojovat, o každý míč se poprat a to nás těší. Věříme, že vše do začátku sezony doladíme a do sezony vlétneme jako uragán.

Z průběhu dnešního turnaje jsme naprosto spokojeni a nadšeni co děti předvedly na hřišti. A již teď se těšíme na další klání a tuhle skvělou partu bojovníků.
!!!!!!!DĚKUJEME, BYLI JSTE SUPER!!!!!!!

Velké poděkování patří i rodičům a všem fandům, kteří vytvořili neuvěřitelnou atmosféru.

Sestava a branky : Jenš David 22, Brix Matěj 2, Herold Tomáš 2, Hampl Patrik 1, Ocvirk Tomáš 1, Kadlecová Viktorie 0, Jašíček David 0, Ptáček Michal 0, Vrbová Sofie 0, Brankář : Rusler Lukáš
Skupina A

Družstvo 12345BodySkórePořadí
 Horka nad MoravouX 5:4 4:0 4:10 8:10 4 21:27 3.
 Senice na Hané 4:5X 4:1 5:9 4:10 2 17:25 4.
 Prostějov 0:4 1:4X 0:10 1:15 0 2:33 5.
 Holešov 13:4 9:5 10:0X 6:5 8 38:14 1.
 Piešťany 10:8 10:4 15:1 5:6X 6 40:19 2.


Skupina B

Družstvo 12345BodySkórePořadí
 OlomoucX 5:4 8:3 12:6 6:12 6 31:25 2.
 Litovel 4:5X 10:7 6:2 7:13 4 27:27 3.
 Centrum Haná 3:8 7:10X 6:6 5:18 1 21:42 4.
 Havlíčkův Brod 6:12 2:6 6:6X 3:16 1 17:40 5.
 Ivančice 12:6 13:7 18:5 16:3X 8 59:21 1.O konečné umístění :

ProstějovHavlíčkův Brod5:10
 Senice na Hané Centrum Haná8:10
 Horka nad Moravou Litovel7:12
 Piešťany Olomouc8:1
 Holešov Ivančice 5:10


Konečné pořadí :

1. Ivančice
2. Holešov
3. Piešťany
4. Olomouc
5. Litovel
6. Horka nad Moravou
7. Centrum Haná
8. Senice na Hané
9. Havlíčkův Brod
10. Prostějov