Hodnocení 2022 – 2023

24.9.2022 SK HFP Prostějov – TJ Sokol Horka nad Moravou 1:12 (1:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Prostějova.

Utkání začalo desetiminutovou osobní obranou, kterou jsme zvládli a vyhráli jí 5:1. V druhé polovině prvního poločasu jsme předvedli skvělou obranu, která nedovolila soupeři skórovat. V útočné fázi to už tak veselé nebylo. Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, ale nedařilo se nám je proměnit v gól.
Nicméně děti se snažily a svou bojovností a urputností daly ještě čtyči branky, a tak první polovina skončila na skóre 9:1 v náš prospěch.

Druhý poločas byl bohužel kopií prvního. Stále naše perfektní obrana vytvořila nepropustnou hradbu a soupeř již do konce utkání neskóroval. Útok byl bohužel stále bezzubý. Spousta šancí, vybojování míčů a bojovnost nám rozhodně nechyběla, ale to naše dnešní střelecké trápení jsme překonat nedokázali. Utkání jsme ale zvládli a dotáhli ho do vítězného konce.

V dnešním utkání jsme předvedli opět skvělou týmovou hru. Bylo vidět, že dnes všichni chtějí hrát a nechat na hřišti vše, což se povedlo náramně. A když zapracujeme ještě v tom útoku, tak to bude zas o krůček lepší.
Takže chválíme celý tým a doufáme, že v tomhle duchu budeme pokračovat i nadále. Prostě jste fakt super.

Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za krásný hlučný kotel, kerý nás hnal dopředu.

Sestava a branky : Brix Matěj 3, Fiala Tomáš 3, Šrot Sebastián 3, Hampl Patrik 2, Šincl David 1, Ptáček Michal 0,
Hrabálek Matyáš 0, Jenš David 0, Herold Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

18.9.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 18:18 (11:12)

V neděli odpoledne nás čekal první zápas v nové sezoně a zároveň i premiéra v kategorii mladších žáků. Měl to být domácí zápas, ale bohužel k vůli nepřízni počasí jsme ho odehráli v hale ve Velké Bystřici. Děkujeme Velké Bystřici, že nám tímto pomohla odehrát zápas. Děkujeme i soupeřům z Uničova za jejich vstřícnost.

Utkání tedy začalo a hrálo se prvních deset minut osobní obrana. Na konci této pasáže bylo skóre v náš prospěch 7:4. Do konce první půle zbývalo ještě 10 minut, a to už byla klasická hra. Soupeř nás ve skóre dotáhl, a tak byl zápas dramatický a o drama nebyla rozhodně nouze. Nicméně soupeř z Uničova dokázal nejen vyrovnat, ale otočil skóre ve svúj prospěch, a tak do šaten odcházel s jednogólovým náskokem.

V druhé polovině byla hra opět vyrovnaná, a tak drama trvalo doslova do posledních vteřin. Náš tým ale nic nevzdával a bojoval ze všech sil. Odměnou byl nakonec nerozhodný výsledek 18:18.

Tohle utkání můžeme ohodnit jako skvělou práci týmu. Ano, byla zde spousta zbytečných chyb a mnohdy se zdálo, že hráči ani neví co mají dělat, ale to je zcela pochopitelné. První utkání, nová kategorie a nervozita něco nezkazit. Je jasné, že chybí zkušenosti, ale ty se právě získávají z utkání, které odehrajeme a my věříme, že tahle naše skvělá partička to zvládne a zápas od zápasu to bude jen a jen lepší. Dnes předvedli, že se umí semknout jako jeden tým a bojovat o každý míč a nic nevzdávat. Takže naše skvělá parto, děkujeme všem za předvedený výkon a za to, že jste nechali na hřišti vše a přidali i to pověstné srdíčko. Jste SUPER!

Velké poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na utkání a spolu s dalšími příznivci vytvořili neskutečnou diváckou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 12, Herold Tomáš 4, Brix Matěj 2, Ptáček Michal 0, Hrabálek Matyáš 0, Šincl David 0, Šrot Sebastián 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

3.9. 2022 Přípravný turnaj Uničov

V sobotu jsme zajížděli na přípravný turnaj do nedalekého Uničova. Turnaje se zúčastnily čtyři družstva. Hrálo se každý s každým z toho 10 minut osobní obrana a 20 minut dle pravidel IHF.

V prvním duelu jsme hráli s domácím Uničovem. Hra byla celkem vyrovnaná a bylo se na co koukat. Skóre bylo také vyrovnané a všichni bojovali jako lvi. Bohužel v tomhle utkání nám chybělo to pověstné štěstíčko a zápas pro nás skončil prohrou minimálním rozdílem o jeden gól.

V druhém utkání nás čekal soupeř z Velké Bystřice. Bohužel, na tohle utkání chceme brzy zapomenout. V první polovině, tedy 10 minut osobní obrany „ pro mě nepochopitelná soutěž“ jsme utrpěli debakl, kdy nás soupeř nepustil vůbec k ničemu. Tuhle pasáž jsme prohráli jednoznačným způsobem 10:0. V tu chvíli, bylo defakto po zápase. Snažili jsme se hráče namotivovat do druhé poloviny, ale jak určitě víte, bylo to hodně těžké. Nicméně se nám to nakonec podařilo a druhá polovina utkání mohla začít. Jak už asi všichni tušíme soupeř dotáhl utkání do vítězného konce.

Třetí a zároveň poslední utkání nás čekal soupeř z Hranic. V šatně jsme hráčům řekli, co od nich očekáváme v tomhle utkání a snažili se je povzbudit v posledním duelu. To se nám podařilo a zápas byl zajímavý a akce střídala akci. Výsledek byl celou dobu vyrovnaný, a tak o drama na hřišti nebylo nouze. O osudu utkání rozhodly bohužel naše zbytečné chyby, které soupeř dokonale využil a strhl vedení na svoji stranu. Své vítězství si již nenechal ujít.

Nicméně i z tohoto turnaje odjíždíme se zdviženou hlavou a dobrým pocitem za skvěle odvedenou práci. Nasbírali jsme opět veledůležité zkušenosti, ze kterých můžeme čerpat do budoucna.
Všichni na hřišti nechali veškeré síly, bojavali o každý míč a soupeřům nenechali nic zadarmo. Byli jste moc super a děkujeme za skvěle strávenou sobotu.

Velké DÍKY patří i rodičům za pomoc s dopravou a parádní kulisu na tribuně.

Sestava a branky : Nemrava Vít 9, Jašíček David 7, Fiala Tomáš 4, Vrbová Sofie 1, Hrabálek Matyáš 0, Kadlecová Viktorie 0, Hampl Patrik 0,

28.8. 2022 Přípravný turnaj – Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali přípravný turnaj, kterého se zúčastnilo deset týmů. Hrálo se na dvě základní skupiny a zápas o konečné umístění.

Pro náš tým to byla jedna premiéra za druhou. Přechod z kategorie mini starší do kategorie mladších žáků, většina hrála házenou úplně poprvé, nový míč, nová pravidla, jiné hřiště a tak bychom mohli pokračovat ještě dále. Takže naším cílem na tomto turnaji bylo seznámit hráče s velkou házenou.
Upřímně jsme nečekali žádné velké galapředstavení, ale o to příjemnější byl pro nás průběh turnaje. Náš tým ukázal, že se ničeho nebojí a bude bojovat s jakýmkoliv soupeřem. Obrovským úspěchem pro nás bylo třetí místo v základní skupině a konečné šesté místo na turnaji. Ano byla i spousta chyb, ale to se dá očekávat, když děláte něco poprvé a vše se učíte. A právě od toho tu jsou takové turnaje, abychom zjistili co ještě musíme vypilovat.

Pochvalu si zaslouží všichni hráči. Byla vidět chuť bojovat, o každý míč se poprat a to nás těší. Věříme, že vše do začátku sezony doladíme a do sezony vlétneme jako uragán.

Z průběhu dnešního turnaje jsme naprosto spokojeni a nadšeni co děti předvedly na hřišti. A již teď se těšíme na další klání a tuhle skvělou partu bojovníků.
!!!!!!!DĚKUJEME, BYLI JSTE SUPER!!!!!!!

Velké poděkování patří i rodičům a všem fandům, kteří vytvořili neuvěřitelnou atmosféru.

Sestava a branky : Jenš David 22, Brix Matěj 2, Herold Tomáš 2, Hampl Patrik 1, Ocvirk Tomáš 1, Kadlecová Viktorie 0, Jašíček David 0, Ptáček Michal 0, Vrbová Sofie 0, Brankář : Rusler Lukáš