Hodnocení 2022 – 2023


29.1. 2023 Senice na Hané – domácí přípravný turnaj Ledňáček

V neděli ráno probíhal další přípravný turnaj v rámci zimní přípravy. Na turnaji, který jsme pořádali, se zúčastnilo osm družstev. Hrálo se v hale v Senici na Hané a to systémem dvou skupin a poté zápasy o umístění.

Chtěli jsme navázat na výkony, které jsme doposud podávali. Bohužel, tomu tak ale nebylo. Výkon našeho týmu můžeme brát jako průměrný. Ve čtyřech utkání, které jsme odehráli, předvádělo družstvo kolísavé výkony. Dvě výhry a dvě prohry sice vypadají uspokojivě, ale spíše než o výsledky jde o to, jakým způsobem jsme k tomu dospěli.

Vyjma posledního utkání, kdy družstvo konečně zaplo své motory a hrálo tak, jak je známe, tak v předešlých utkáních tomu tak nebylo. Neskutečné individuální chyby, které ovlivnily vývoj utkání, které pak dopadly, jak dopadly. V útoku jsme jen stáli a čekali jsme, že někdo něco vymyslí. A když k tomu přidáme neproměněné vyložené šance a nahrávky soupeřům přímo do ruk, tak nemůžeme čekat, že výsledek bude pro nás příznivý. Na hráčích ani nebylo vidět, že by nějak chtěli hrát, chyběla nám bojovnost, dravost a touha v utkáních něco předvést.

Turnaj nám opět ukázal, co nás nejvíce trápí. Na tomhle musíme zapracovat. Věříme, že to dokážeme, protože tohle družstvo umí hrát a je skvělou partou.

Poděkování patří i rodičům a všem příznivcům, kteří nás podporovali celý den a hnali naše družstvo fantastickou kulisou a povzbuzováním z tribuny.

Sestava a branky : Jenš David 14, Brix Matěj 5, Herold Tomáš 4, Nemrava Vít 3, Šrot Sebastián 2, Brix Antonín 1, Šincl David 1, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

Skupina A

Družstvo 1234BodySkórePořadí
Horka n. M.X11:16:114:7221:193.
Čechy p.K.1:11X2:155:1508:414.
Ostrava11:615:2X12:5638:131.
Újezd u Brna7:415:55:12X427:212.

Skupina B

Družstvo 1234BodySkórePořadí
Senice n.H.X6:68:114:4218:214.
Uničov6:6X7:78:7421:201.
Bohumín11:87:7X5:11323:263.
Hostěrádky-R.4:47:811:5X322:172.

o konečné umístění :
o 7. místo  – Čechy p.K. –  Senice n.H. 4:7
o 5. místo  – Horka n.M. – Bohumín    9:6
o 3. místo  – Újezd u B. – Hostěrádky-R. 10:7
o 1. místo  – Ostrava – Uničov 10:4

Konečné pořadí :
1. Ostrava
2. Házená Uničov
3. Újezd u Brna
4. Hostěrádky-Rešov
5. Horka nad Moravou
6. Bohumín
7. Senice na Hané
8. Čechy pod Kosířem

Talent družstva :

Horka n.M. – Brix Antonín
Čechy p.K. – Gábr Roman
Ostrava – Dyrčík Daniel
Újezd u B. – Duroňová Patricie
Senice n.H – Klapka Vojtěch
Uničov – Zatloukal Adam
Bohumín – Kolečková Nikol
Hostěrádky – R. – Vávrová Ema


15.1. 2023 Němčice na Hané – přípravný turnaj

V neděli ráno jsme zajížděli na první přípravný turnaj v zimní pauze do nedalekých Němčic nad Hanou. Turnaje, který pořádal SK HFP Prostějov se zúčastnilo 5 družstev. Hrálo se systémem každý s každým 2×15 minut.

Postupně jsme se utkali s týmem Čechy pod Kosířem, Osek nad Bečvou, Házená Uničov a Prostějov. S turnajem můžeme být spokojeni, spnil vše, co jsme od něj očekávali. Po delší pauze jsme si konečně mohli zahrát hru, která nás tak baví. Vyzkoušeli jsme si, co jsme doposud pilovali na trénincích. A naopak, turnaj nám ukázal, na čem ještě musíme zapracovat.

Všichni zaslouží obrovskou pochvalu. Na hřišti nechali vše a bojovali ze všech sil. Bylo vidět, že si hru užívají a předvedli bojovnost, dravost a chuť v každém utkání. Prostě skvělá týmová hra. V posledním utkání už nám nezbývalo moc sil a bylo to vidět i na hřišti. Byl to jediný zápas, který jsme nezvládli dle našich představ. I tohle patří k turnajovým utkáním. Nicméně i ten vyzněl v náš prospěch. Děkujeme všem hráčům za super neděli. Pojďme takhle pokračovat i nadále.

Poděkování patří i paní trenérce, která zvládla turnaj na jedničku, i když na to zůstala sama, děkujeme.
Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a skvělou atmosféru během celého turnaje a to nejen těm, kteří byli na místě, ale i těm co nás povzbuzovali z domova. Jste skvělí.

Sestava a branky : Jenš David 15, Herold Tomáš 8, Rusler Lukáš 7, Hampl Patrik 6, Ocvirk Tomáš 4, Nemrava Vít 3, Fiala Tomáš 3, Ptáček Michal 1, Kadlecová Viktorie 1, Brix Matěj 1, Vrbová Sofie 0, Brix Antonín 0, brankář : Šincl David


Družstvo 12345BodySkórePořadí
SK HFP ProstějovX6:145:95:39:3425:293.
Házená Uničov14:6X7:1115:415:5651:262.
TJ Sokol Horka nad Moravou9:511:7X12:318:4850:191.
TJ Sokol Osek nad Bečvou3:54:153:12X9:6219:384.
TJ Čechy pod Kosířem3:95:154:186:9X018:515.Hodnocení podzim 2022 :

Přípravu na sezonu jsme začali hned v srpnu soustředěním v domácích podmínkách v areálu Sokolka. Bohužel tahle příprava nebyla vůbec podle našich představ a před náma byl nelehký úkol. Museli jsme připravit nové družstvo, které přecházelo z nižší kategorie do té opravdové házenkářské. V týmu byla i spousta nováčků, kteří házenou hrát teprve začali. Takže práce nás čekalo opravdu hodně. Hodně věcí se museli všichni hráči naučit, ať už je to větší míč, jiná praviddla a spoustu dalších základních věcí ve velké házené.

Nicméně jsme se s tím porvali a tým připravili na sezonu. Zápas od zápasu bylo vidět, že hráči jdou tím správným směrem a hra byla lepší a lepší. Zlepšila se i účast na trénincích a bylo to opravdu znát. Odehráli jsme spoustu pěkných utkání, kdy jsme dokázali zatopit jakémukoliv soupeři. A ano, i spoustu chyb se nám podařilo udělat, ale s tím se tak nějak počítalo. Vždy jsme hráčům řekli, jak a čeho se mají vyvarovat a oni pochopili, že pokud budou poslouchat naše pokyny, tak to opravdu funguje.

S podzimní části můžeme být, tedy alespoň podle nás trenérů, celkem spokojeni. Teď nás čeká krátká pauza a hned v lednu zahájíme přípravu na jarní část sezony. Pokusíme se v ní doladit vše, co nás trápí a věříme, že ta jarní část bude alespoň tak úspěšná, jako ta podzimní nebo ještě lepší.

Poděkování patří všem hráčům, kteří dokázali vytvořit skvělou partu a v utkáních bojovali jako jeden tým. Děkujeme i rodičům, bez kterých by to také nešlo. Za pomoc s dopravou a za skvělé fandění během všech utkáních, kdy dokázali společně s dalšími příznivci horecké házené vytvořit skvělou atmosféru.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a vstup do Nového roku 2023.
Již teď se na všechny těšíme.
Vítková Kristýna a Vykydal Libor
4.12.2022 HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Horka nad Moravou 21:16 (11:9)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k poslednímu utkání podzimní části do nedaleké Olomouce, kde nás čekal domácí tým HBC.
Měl to být zápas, který jsme si chtěli užít a uzavřít tak první díl sezony.

Bohužel, opak byl pravdou. Nikterak nepodceňujeme kvalitu domácího družstva a srdečně gratulujeme k zaslouženému vítězství, ale dnešní utkání jsme si prohráli sami. Z naší strany to byla doslova blamáž na palubovce, kterou jsme tam zanechali. Jako by tam byl úplně jiný tým, který nepoznáváme. Spousta zahozených stoprocentních šancí, vypadávání míče z rukou, nahrávky soupeři a o obraně ani nemluvě. Bohužel, takhle bychom mohli pokračovat dál. Jen připomenu zahozené tři sedmimetrové hody a spoustu hrubých chyb. Dnes nám chybělo vše, co jsme doposud předváděli. Nebyla vidět ani chuť do hry a hráči vypadali jako by je to vůbec nebavilo. Tedy až na pár vyjímek. Takhle se to opravdu hrát nedá.

Ohodnotit dnešní utkání můžeme jako jedno velké zklamání. Ne proto, že jsme ho prohráli, to se prostě stane, ale jakým způsobem. Doufejme, že dnes jsme si to už vybrali na hodně dlouho a v dalších utkáních se budeme prezentovat mnohem lépe.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a fandění při zápase. Omlouváme se za dnešní výkon.

Sestava a branky : Šrot Sebastián 5, Brix Matěj 4, Nemrava Vít 3, Rusler Lukáš 2, Šincl David 1, Kadlecová Viktorie 1, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 41 %
26.11.2022 Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 16:22 (9:12)

V sobotu ráno jsme zajížděli do Senice na Hané k dalšímu utkání podzimní části.

Že dnešní utkání nebude lehké naznačily úvodní minuty duelu. Sice jsme se brzy dostali do mírného vedení, ale domácí tým po chvíli zabral a zápas byl rázem dramatický. Úvodních deset minut ale zvládl náš tým lépe a vyhrál ji 7:5. Ve zbytku první půle jsme si drželi stále mírný náskok. Hra byla naprosto vyrovnaná a záleželo na každé akci, jak dopadne. Dramatický průběh utkání ukončil hvizd rozhodčích a do šaten jsme odcházeli s vedením 9:12.

O přestávce jsme si řekli, jak by měl vypadat druhý poločas. Hráči si vzali naše slova k srdci a bojovali o každý míč. O osudu utkání nebylo zdaleka vůbec rozhodnuto. To, co předváděli obě družstva na hřišti, bylo něco neskutečného a pro diváka to musela být skvělá podívaná. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo se stále na co dívat. Nám se vedlo o něco lépe jak v útoku, tak i v obraně než domácímu týmu a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

S dnešního utkání odcházíme naprosto spokojeni. Hráči dnes předvedli skvělý výkon, bylo na všech vidět, že dnešní utkání chtějí vyhrát a dávali do toho opravdu vše. Týmová práce, bojovnost, dravost, to vše dnes hráči na hřišti předvedli. Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Dnes nám vycházelo téměř vše. V útoku se nám dařilo, v obraně všichni šlapali, a když už něco prošlo, tak tam byl dnes skvěle chytající David Jašíček. Když to vše sečteme, tak dnes si za svůj výkon zasloužili vyhrát. Povedlo se, jste super a děkujeme.

Divácká kulisa byla opět perfektní a děkujeme za skvělé fandění.

Původně jsem vůbec nechtěl, ale prostě mě to nedá. Celý zápas měl jednu obrovskou kaňku. A to za předvedený, nebo spíše nepředvedený výkon dvou pánů na hřišti, tedy rozhodčích. Chvílemi jsme něvěřícně jen koukali, co tyhle osoby předvádí. Nemá smysl se nějak dlouze rozepisovat, a že by toho tedy bylo, ale jen podotknu, že když během utkání jsme se shodli i s reailzačním týmem domácího družstva Senice na Hané, tak to už hovoří za vše. Tohle jsem asi ještě v životě neviděl za celou sezonu, co pánové dokázali během 40 minut.

Sestava a branky : Jenš David 8, Šrot Sebastián 5, Rusler Lukáš 4, Nemrava Vít 3, Fiala Tomáš 1, Brix Matěj 1, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 48 %

20.11.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice 15:15 (9:8)

V neděli po obědě nás čekal další duel, kdy jsme na domácím hřišti přivátali, „utkání se odehrálo opět v hale v Senici na Hané“, tým z Hranic.

Vstup do utkání nám ale vůbec nevyšel. Na hřišti jsme vypadali ospale a chvíli to vypadalo, že snad i poprvé. Tohle nám vydrželo bohužel až do páté minuty utkání. Poté jsme si vzali time out, vysvětlili si, co od hráčů očekáváme. Od této chvíle byl úplně jiný tým než v úvodních minutách. Začali jsme se
více pohybovat a bylo znát, že náš tým se již probudil. Hra se vyrovnala a do konce první půle jsme soupeře nejen dotáhli, ale ještě jsme dokázali první poločas dotáhnout do vítězství 9:8.

Začátek druhého poločasu jsme opět zaspali. Soupeř do deváté minuty stačil otočit skóre ve svůj prospěch. Nicméně jsme se nevzdali a o drama na palubovce nebyla nouze. Hra byla vyrovnaná a do posledních vteřin utkání bylo o co hrát. Pro oko diváka to byla parádní podívaná, kterou předváděli obě
družstva. Bojovali jsme a ukázali dravost celého týmu. Výsledkem nakonec byl nerozhodný výsledek 15:15.

S dnešním utkáním můžeme být celkem spokojeni. Velká škoda je, že jsme zaspali úvody obou poločasů. To se ale občas stává. I v dnešním utkání jsme udělali několik zbytečných chyb, které jsme pak pracně museli napravovat. Na druhou stranu jsme ale předvedli opravdu kvalitní týmový výkon, kterého si nesmírně vážíme. Nakonec si myslíme, že remíza byla zcela zasloužená. Ano, mohlo být i lépe, ale na druhou stranu i hůř. Hostující tým ukázal i svou sílu, a proto všem hráčům děkujeme za dnešní výkon.

Děkujeme rodičům a fandům, kteří už tradičně vytvořili fantastickou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 7, Rusler Lukáš 5, Nemrava Vít 2, Fiala Tomáš 1, Vávra Vojtěch 0, Šincl David 0, Šrot Sebastián 0, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Matěj 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 40 %
12.11.2022 Velká Bystřice B – TJ Sokol Horka nad Moravou 14:23 (9:13)

V sobotu ráno jsme zajížděli již k sedmému kolu podzimní části do nedaleké Bystřice, kde nás čekalo domácí družstvo Velká Bystřice B.

Jak je již zvykem, utkání začalo osobní obranou. Úvod utkání byl celkem ospalý. Sice jsme se brzy dostali do vedení, ale potom jsme přizpůsobili hru domácímu týmu a chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do toho správného tempa. Po deseti minutách jsme tedy vedli 6:8 a mohla začít druhá část prvního poločasu. Do ní jsme vlétli jako uragán. V rozmezí čtyř minut jsme nasázeli soupeři 3 branky a vybudovali jsme si menší náskok. Po hvizdu rozhodčího se skóre zastavilo na 9:13 v náš prospěch.

O poločasové přestávce jsme si řekli, jak by měl vypadat druhý poločas. Hráči si vzali naše slova k srdci a na palubovce to bylo hned znát. Útok byl stále efektivní, a když se k tomu přidala i skvělá obrana, tak jsme se domácímu týmu vzdalovali ve skóre. V tomto duchu pokračoval i zbytek utkání a nám se ho podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Dnes jsme předvedli opět skvělý výkon. Vycházelo nám téměř vše a na všech dnes bylo vidět, jakou mají chuť do hry a poprat se o každý míč. Utkání to nebylo rozhodně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Domácí tým ukázal, že do budoucna bude těžkým soupeřem, vždyť celý první poločas dokázal vzdorovat a držet utkání vyrovnané. Naše družstvo naopak ukázalo, že první poločas z minulého týdne nebyl náhodou a to nás velice těší. Ano, i dnes jsme udělali několik zbytečných chyb a těch se musíme do budoucna vyvarovat. Nicméně za dnešní výkon jsme si výhru zasloužili. Děkujeme.

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a spolu s dalšími příznivci horecké házené dokázali vytvořit téměř domácí diváckou kulisu. Jste skvělí.

Sestava a branky : Nemrava Vít 8, Šrot Sebastián 7, Brix Matěj 6, Šincl David 2, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0,
Hrabálek Matyáš 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 44 %5.11.2022 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou 25:14 (12:10)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do Litovle, kde nás čekal nelehký soupeř.

Utkání začalo desetiminutovou osobní obranou, kterou jsme zvládli na výbornou. Domácího soupeře jsme trápili po celou dobu a na konci byl skvělý výsledek 7:7. Po úvodní pasáži nás čekalo ještě deset minut klasické hry. Ve výborném výkonu jsme pokračovali i nadále. Na všech bylo vidět, jak se snaží a chtějí hrát. Vycházela nám jak obrana tak i útok. Výsledkem téhle skvělé práce byl poločasový stav 12:10 ve prospěch zkušenějšího týmu.

V úvodu druhé poloviny to vypadalo, že navážeme na poločas první. Bohužel nám to vydrželo jen necelé tři minuty. Od té doby se nám vůbec nic nedařilo. Další branku se nám podařilo dát až ve třinácté minutě druhé půle. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb, kdy jsme soupeři, jak se říká přímo namazali na rychlé útoky. K tomu se přidala i střelecká smůla a zkušený soupeř začal brát utkání do svých otěží a určoval hru. Tým se ale nevzdal a bojoval do poslední minuty. Utkání skončilo naší prohrou.

Nicméně z palubovky jsme mohli odcházet se zdviženou hlavou. A to zejména díky prvnímu poločasu. Opět jsme ukázali, že házenou hrát umíme a že se nezalekneme žádného soupeře. Myslím, že se domácí tým musel hodně snažit, aby utkání dotáhl do vítězného konce. Pokud budeme hrát vždy jako dnešní první poločas, budou to mět soupeři čím dál složitější. Musíme se ale vyvarovat těch obrovských a hrubých chyb, protože ty dnes rozhodly. Ale věříme, že se nám to brzy podaří, protože tenhle tým je skvělou partou a jsme na ně hrdí.

Děkujeme i rodičům, kteří opět předvedli skvělou kulisu a za dopravu na utkání.

Sestava a branky : Brix Matěj 5, Nemrava Vít 4, Šincl David 3, Šrot Sebastián 2, Vávra Vojtěch 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 24 %


23.10.2022 TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou 23:20 (9:10)

V neděli odpoledne jsme zajížděli do Kostelce na Hané, kde nás čekal domácí tým Centrum Haná.

Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství, který předvedl větší chuť v utkání podat co nejlepší výkon.

Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Po pár minutách nám soupeř odskočil o tři branky. Po vzaném time outu z naší strany se hra trošku vyrovnala. Dokonce se nám povedlo utkání otočit a úvodních deset minut jsme vyhráli 5:6. Ve zbylé desetiminutovce to již bylo jedno velké trápení. Nicméně poločas jsme dotáhli do těsného vedení 9:10.

Bohužel druhý poločas jsme zahájili doslova mizerně. Utkání sice bylo vyrovnané, co se týče skóre, ale naše hra byla dnes jedna velká tragédie. Zbytečné ztráty míču, nahrávky soupeři atd.. Na místo nabíhání pro míč, to spíše vypadalo tak, jako bychom hráli spíše na skovku. Nebyla dnes vidět žádná chuť do utkání a bojovnost, kterou jsme doposud předváděli. Domácí tým toho využil a od osmnácté minuty zcela ovládl palubovku a šel si vstříc za svým vítězstvím.

Dnešní utkání musíme nazvat nedělní katastrofou. Ne proto, že jsme prohráli, to se prostě stane, ale proto, jakým způsobem jsme toho dosáhli. Doufáme, že tenhle výpadek byl jen momentální a naše hra se již příště vrátí tam, jak jsme ji doposud prezentovali. Musíme to hodit za hlavu a pokračovat dál. Dnes jsme prostě selhali jako tým.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a parádní fandění.

Sestava a branky : Jenš David 11, Brix Matěj 5, Šincl David 1, Herold Tomáš 1, Šrot Sebastián 1, Ocvirk Tomáš 1, Vávra Vojtěch 0,
Hampl Patrik 0, Hrabálek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 37 %

9.10.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Osek nad Bečvou 31:7 (16:3)

V neděli odpoledne nás čekal další zápas, kdy jsme přivítali Osek nad Bečvou. Počasí nám tentokrát přálo, a tak jsme konečně mohli odehrát utkání na vlastní půdě, na Sokolce.

Utkání bylo zahájeno desetiminutovou osobní obranou. Dnes se nám dařilo a v této části zápasu jsme si vybudovali vedení v poměru 11:2. Poté následovala druhá část první půle, kdy jsme pokračovali ve skvělé formě. Po prvních dvaceti minutách jsme tak odcházeli do šaten se skóre 16:3.

Po krátké pauze odstartoval druhý poločas. Řekli jsme si, co očekáváme ve zbytku utkání a tým splnil téměř vše, co se týká pokynů nás trenérů. Ve skvělé formě jsme předváděli skvělou házenou a týmovou hru. Na všech bylo vidět, jak dnes chtějí hrát a dát do utkání vše. Akce střídala akci a všichni si utkání užívali. Po posledním hvizdu rozhodčích se utkání zastavilo na skóre 31:7 v náš prospěch.

Dnešní zápas tedy můžeme označit jako super výkon. Takhle nějak si všichni představujeme naši hru. Bohužel, nemohu nezmínit i naše chyby, které jsme v zápase udělaly. Zejména zbytečných ztrát míčů, kterých bylo celkem dost. Naštěstí pro nás toho ale soupeř nedokázal využít. Na tomhle musíme ještě zapracovat. Děkujeme celé partě za předvedený výkon.

Děkujeme i rodičům a všem příznivcům horecké házené za jejich podporu během utkání. A těšíme se již na další utkání, vždyť dnešní zápas je nejlepší pozvánka povzbudit naše mladé naděje. DĚKUJEME

Sestava a branky : Brix Matěj 11, Šincl David 10, Šrot Sebastián 4, Hampl Patrik 2, Vrbová Sofie 2, Ptáček Michal 1, Kadlecová Viktorie 1, Ocvirk Tomáš 0, Hrabálek Matyáš 0, brankář a úspěšnost: Jašíček David 65 %


2.10.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 12:19 (7:9)

V neděli odpoledne nás čekal další zápas, kdy jsme přivítali zkušenější družstvo z Žeravic. Utkání se odehrálo v hale v Senici na Hané. Opět bohužel kvůli nepřízni počasí jsme nemohli utkání odehrát na Sokolce. Do utkání jsme ani nemohli nastoupit v plné sestavě, kdy nám na marodce skončilo hned pět hráčů.

Zápas začal povinnou desetiminutovou disciplínou, zvanou osobní obrana. V této pasáži nám soupeř toho moc nedovolil a vybudoval si menší náskok. Zkušenost hrála obrovskou roli a soupeř ji dokonale využil. Tahle pasáž tedy skončila naší porážkou v poměru 2:6. Po té se rozjela klasická hra a již to bylo mnohem zajímavější. Do konce poločasu jsme dokázali utkání zdramatizovat a do šaten jsme šli s dvougólovým mankem.

V druhé polovině jsme se soupeřem drželi ještě krok. Sice měl stále menší náskok, ale o vítězi nebylo ještě vůbec rozhodnuto. To vše trvalo až do desáté minuty. Od následující minuty přebral iniciativu hostující tým a šel vstříc za svým vítězstvím. Nám se rozpadl útok, který už nedokázal proměnit jedinou šanci. A tak hostující družstvo dotáhlo utkání celkem v pohodě a zkušeně do vítězného konce.

Všichni přesto zaslouží pochvalu. Ničeho se nezalekli a bojovali ze všech sil. Soupeři jsme nedali vítězství zadarmo a to nás těší nejvíce. Přesto musíme jedno jméno vyzvednout a to Davida Jenše, který nás držel stále při životě. Děti opět ukázaly, že se nezaleknou žádného soupeře a dokáží potrápit i mnohem zkušenější týmy.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a spolu s příznivci vytvořili opět skvělou diváckou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 9, Herold Tomáš 1, Šrot Sebastián 1, Brix Matěj 1, Ptáček Michal 0, Šincl David 0, Hampl Patrik 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 32 %24.9.2022 SK HFP Prostějov – TJ Sokol Horka nad Moravou 1:12 (1:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Prostějova.

Utkání začalo desetiminutovou osobní obranou, kterou jsme zvládli a vyhráli jí 5:1. V druhé polovině prvního poločasu jsme předvedli skvělou obranu, která nedovolila soupeři skórovat. V útočné fázi to už tak veselé nebylo. Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, ale nedařilo se nám je proměnit v gól.
Nicméně děti se snažily a svou bojovností a urputností daly ještě čtyči branky, a tak první polovina skončila na skóre 9:1 v náš prospěch.

Druhý poločas byl bohužel kopií prvního. Stále naše perfektní obrana vytvořila nepropustnou hradbu a soupeř již do konce utkání neskóroval. Útok byl bohužel stále bezzubý. Spousta šancí, vybojování míčů a bojovnost nám rozhodně nechyběla, ale to naše dnešní střelecké trápení jsme překonat nedokázali. Utkání jsme ale zvládli a dotáhli ho do vítězného konce.

V dnešním utkání jsme předvedli opět skvělou týmovou hru. Bylo vidět, že dnes všichni chtějí hrát a nechat na hřišti vše, což se povedlo náramně. A když zapracujeme ještě v tom útoku, tak to bude zas o krůček lepší.
Takže chválíme celý tým a doufáme, že v tomhle duchu budeme pokračovat i nadále. Prostě jste fakt super.

Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za krásný hlučný kotel, kerý nás hnal dopředu.

Sestava a branky : Brix Matěj 3, Fiala Tomáš 3, Šrot Sebastián 3, Hampl Patrik 2, Šincl David 1, Ptáček Michal 0, Hrabálek Matyáš 0, Jenš David 0, Herold Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David


18.9.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 18:18 (11:12)

V neděli odpoledne nás čekal první zápas v nové sezoně a zároveň i premiéra v kategorii mladších žáků. Měl to být domácí zápas, ale bohužel k vůli nepřízni počasí jsme ho odehráli v hale ve Velké Bystřici. Děkujeme Velké Bystřici, že nám tímto pomohla odehrát zápas. Děkujeme i soupeřům z Uničova za jejich vstřícnost.

Utkání tedy začalo a hrálo se prvních deset minut osobní obrana. Na konci této pasáže bylo skóre v náš prospěch 7:4. Do konce první půle zbývalo ještě 10 minut, a to už byla klasická hra. Soupeř nás ve skóre dotáhl, a tak byl zápas dramatický a o drama nebyla rozhodně nouze. Nicméně soupeř z Uničova dokázal nejen vyrovnat, ale otočil skóre ve svúj prospěch, a tak do šaten odcházel s jednogólovým náskokem.

V druhé polovině byla hra opět vyrovnaná, a tak drama trvalo doslova do posledních vteřin. Náš tým ale nic nevzdával a bojoval ze všech sil. Odměnou byl nakonec nerozhodný výsledek 18:18.

Tohle utkání můžeme ohodnit jako skvělou práci týmu. Ano, byla zde spousta zbytečných chyb a mnohdy se zdálo, že hráči ani neví co mají dělat, ale to je zcela pochopitelné. První utkání, nová kategorie a nervozita něco nezkazit. Je jasné, že chybí zkušenosti, ale ty se právě získávají z utkání, které odehrajeme a my věříme, že tahle naše skvělá partička to zvládne a zápas od zápasu to bude jen a jen lepší. Dnes předvedli, že se umí semknout jako jeden tým a bojovat o každý míč a nic nevzdávat. Takže naše skvělá parto, děkujeme všem za předvedený výkon a za to, že jste nechali na hřišti vše a přidali i to pověstné srdíčko. Jste SUPER!

Velké poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na utkání a spolu s dalšími příznivci vytvořili neskutečnou diváckou kulisu.

Sestava a branky : Jenš David 12, Herold Tomáš 4, Brix Matěj 2, Ptáček Michal 0, Hrabálek Matyáš 0, Šincl David 0, Šrot Sebastián 0, Hampl Patrik 0, Fiala Tomáš 0, Ocvirk Tomáš 0, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, brankář : Jašíček David

3.9. 2022 Přípravný turnaj Uničov

V sobotu jsme zajížděli na přípravný turnaj do nedalekého Uničova. Turnaje se zúčastnily čtyři družstva. Hrálo se každý s každým z toho 10 minut osobní obrana a 20 minut dle pravidel IHF.

V prvním duelu jsme hráli s domácím Uničovem. Hra byla celkem vyrovnaná a bylo se na co koukat. Skóre bylo také vyrovnané a všichni bojovali jako lvi. Bohužel v tomhle utkání nám chybělo to pověstné štěstíčko a zápas pro nás skončil prohrou minimálním rozdílem o jeden gól.

V druhém utkání nás čekal soupeř z Velké Bystřice. Bohužel, na tohle utkání chceme brzy zapomenout. V první polovině, tedy 10 minut osobní obrany „ pro mě nepochopitelná soutěž“ jsme utrpěli debakl, kdy nás soupeř nepustil vůbec k ničemu. Tuhle pasáž jsme prohráli jednoznačným způsobem 10:0. V tu chvíli, bylo defakto po zápase. Snažili jsme se hráče namotivovat do druhé poloviny, ale jak určitě víte, bylo to hodně těžké. Nicméně se nám to nakonec podařilo a druhá polovina utkání mohla začít. Jak už asi všichni tušíme soupeř dotáhl utkání do vítězného konce.

Třetí a zároveň poslední utkání nás čekal soupeř z Hranic. V šatně jsme hráčům řekli, co od nich očekáváme v tomhle utkání a snažili se je povzbudit v posledním duelu. To se nám podařilo a zápas byl zajímavý a akce střídala akci. Výsledek byl celou dobu vyrovnaný, a tak o drama na hřišti nebylo nouze. O osudu utkání rozhodly bohužel naše zbytečné chyby, které soupeř dokonale využil a strhl vedení na svoji stranu. Své vítězství si již nenechal ujít.

Nicméně i z tohoto turnaje odjíždíme se zdviženou hlavou a dobrým pocitem za skvěle odvedenou práci. Nasbírali jsme opět veledůležité zkušenosti, ze kterých můžeme čerpat do budoucna.
Všichni na hřišti nechali veškeré síly, bojavali o každý míč a soupeřům nenechali nic zadarmo. Byli jste moc super a děkujeme za skvěle strávenou sobotu.

Velké DÍKY patří i rodičům za pomoc s dopravou a parádní kulisu na tribuně.

Sestava a branky : Nemrava Vít 9, Jašíček David 7, Fiala Tomáš 4, Vrbová Sofie 1, Hrabálek Matyáš 0, Kadlecová Viktorie 0, Hampl Patrik 0,
Ptáček Michal 0, Šincl David 0, Brankář : Rusler LukášDružstvo 1234BodySkórePořadí
 UničovX 9:8 18:14 5:11 4 32:33 2.
 Horka 8:9X 11:17 2:18 0 21:44 4.
 Hranice 14:18 17:11X 9:11 2 40:40 3.
 V. Bystřice 11:5 18:2 11:9X 6 40:16 1.28.8. 2022 Přípravný turnaj – Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali přípravný turnaj, kterého se zúčastnilo deset týmů. Hrálo se na dvě základní skupiny a zápas o konečné umístění.

Pro náš tým to byla jedna premiéra za druhou. Přechod z kategorie mini starší do kategorie mladších žáků, většina hrála házenou úplně poprvé, nový míč, nová pravidla, jiné hřiště a tak bychom mohli pokračovat ještě dále. Takže naším cílem na tomto turnaji bylo seznámit hráče s velkou házenou.
Upřímně jsme nečekali žádné velké galapředstavení, ale o to příjemnější byl pro nás průběh turnaje. Náš tým ukázal, že se ničeho nebojí a bude bojovat s jakýmkoliv soupeřem. Obrovským úspěchem pro nás bylo třetí místo v základní skupině a konečné šesté místo na turnaji. Ano byla i spousta chyb, ale to se dá očekávat, když děláte něco poprvé a vše se učíte. A právě od toho tu jsou takové turnaje, abychom zjistili co ještě musíme vypilovat.

Pochvalu si zaslouží všichni hráči. Byla vidět chuť bojovat, o každý míč se poprat a to nás těší. Věříme, že vše do začátku sezony doladíme a do sezony vlétneme jako uragán.

Z průběhu dnešního turnaje jsme naprosto spokojeni a nadšeni co děti předvedly na hřišti. A již teď se těšíme na další klání a tuhle skvělou partu bojovníků.
!!!!!!!DĚKUJEME, BYLI JSTE SUPER!!!!!!!

Velké poděkování patří i rodičům a všem fandům, kteří vytvořili neuvěřitelnou atmosféru.

Sestava a branky : Jenš David 22, Brix Matěj 2, Herold Tomáš 2, Hampl Patrik 1, Ocvirk Tomáš 1, Kadlecová Viktorie 0, Jašíček David 0, Ptáček Michal 0, Vrbová Sofie 0, Brankář : Rusler Lukáš
Skupina A

Družstvo 12345BodySkórePořadí
 Horka nad MoravouX 5:4 4:0 4:10 8:10 4 21:27 3.
 Senice na Hané 4:5X 4:1 5:9 4:10 2 17:25 4.
 Prostějov 0:4 1:4X 0:10 1:15 0 2:33 5.
 Holešov 13:4 9:5 10:0X 6:5 8 38:14 1.
 Piešťany 10:8 10:4 15:1 5:6X 6 40:19 2.


Skupina B

Družstvo 12345BodySkórePořadí
 OlomoucX 5:4 8:3 12:6 6:12 6 31:25 2.
 Litovel 4:5X 10:7 6:2 7:13 4 27:27 3.
 Centrum Haná 3:8 7:10X 6:6 5:18 1 21:42 4.
 Havlíčkův Brod 6:12 2:6 6:6X 3:16 1 17:40 5.
 Ivančice 12:6 13:7 18:5 16:3X 8 59:21 1.O konečné umístění :

ProstějovHavlíčkův Brod5:10
 Senice na Hané Centrum Haná8:10
 Horka nad Moravou Litovel7:12
 Piešťany Olomouc8:1
 Holešov Ivančice 5:10


Konečné pořadí :

1. Ivančice
2. Holešov
3. Piešťany
4. Olomouc
5. Litovel
6. Horka nad Moravou
7. Centrum Haná
8. Senice na Hané
9. Havlíčkův Brod
10. Prostějov