Hodnocení 2013-2014

14.6. 2014     TJ Sokol Horka nad Moravou  –  SK Velká Bystřice A  11:31 (7:13)

V posledním 26. kole Olomoucké krajské ligy jsme na domácím hřišti hostili družstvo Velké Bystřice A. Hosté v sobotu 14. 6. přijeli pouze v počtu 5 + 1 a zdálo, že sehrajeme vyrovnaný zápas, když budeme hrát v 6 + 1. Během prvního poločasu to vypadalo ještě na dobrý výsledek. Soupeř často chyboval a nám se vcelku dařilo.

Bohužel v 2. poločase jsme my nehráli a soupeř hrál s velkou chutí. Na konečném výsledku to bylo dobře vidět. Ta chuť do hry u našich hráčů byla minimální a někteří nehráli vůbec, ač byli na hřišti. I přes to se někteří snažili, ale bylo vidět hodně technických chyb a málo proměněných šancí.

Sestava a branky:  Krejsa Vít 4, Koleňák Marek 3, Vykydalová Radka 2, Štancl Petr 2, Mánková Karolína 0, Kyntl Jan 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

8.6. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „B“       29:20 (14:7)

V neděli 8. 6. jsme sehráli 25. kolo Olomoucké krajské ligy. Na naše hřiště přijela Velká Bystřice B. Za podpory velkého počtu diváků (zaznamenáno 48 osob!) jsme viděli vítězné utkání našeho mladšího žactva. Od začátku jsme měli hru pod kontrolou.

V 2. poločase jsme více využívali starších mini-žákyň a mini-žáků, zkoušeli signály a v útoku se velmi dařilo Peťovi Štanclovi. Do soupeřovy branky umístil 16 gólů. Při sbírání zkušeností se starší miníci dopouštěli v obraně velkých chyb a soupeř přes tuto pravou stranu dával hodně gólů. I přes to jsme utkání dovedli do vítězného konce. Pochvala patří všem hráčkám a hráčům za snahu a předvedenou hru.

Sestava a branky: Štancl Petr 16, Krejsa Vít 8, Koleňák Marek 3, Vykydalová Radka 2, Mánková Karolína 0, Kyntl Jan 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0.

1.6. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 20:22 (8:9)

24.kolo Olomoucké krajské ligy jsme sehráli opět na vlastním hřišti, a to v neděli na Den dětí. Hráli jsme s Žeravicemi. 20 diváků vidělo velmi vyrovnané utkání. Naši i přes poločasovou prohru 8:9 se soupeře nezalekli, obrana byla vynikající. Je škoda nevyužitých některých šancí.

Druhý poločas jsme začali laxně, nebránili jsme a záhy jsme prohrávali o 4 branky. I přes to jsme se nevzdali a 2 minuty před koncem jsme srovnali skóre. Přes oboustranné chyby obou týmů hra spěla ke konci, bohužel soupeř měl větší štěstí a 22:20 vyhrál.

Chválím brankaře, který výborně chytal, a starší miníky, kteří se ve hře neztratili.

Sestava a branky: Štancl Petr 12, Krejsa Vít 5, Vykydalová Radka 1, Koleňák Marek 1, Smahel Adam 1, Šteier Bohuslav 0, Kyntl Jan 0, brankáři: Němec Matěj 0.

24.5. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice 20:23 (10:12)

V sobotu 24. 5. jsme sehráli 23. kolo Olomoucké krajské ligy. Hráli jsme s Cementem Hranice. Sešli jsme se jenom v 6 hráčích a soupeř byl natolik kolegiální, že hrál taky jen v počtu 5 + 1. Navíc bylo vypečené počasí, dusno už před obědem. Soupeř měl v záloze dalších 5 hráčů. Utkání se nám nevyvedlo, Hranice nás přehrávali a dávali góly především z devítky. I tak bych chtěl hráčce a hráčům poděkovat, že to nevzdali a že bojovali až do konce.

Sestava a branky: Štancl Petr 11, Vykydalová Radka 4, Koleňák Marek 3, Krejsa Vít 1, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 1.

17.5. 2014 TJ Šumperk  –  TJ Sokol Horka nad Moravou 11:23 (3:11)

V sobotu 17. 5. jsme sehráli 22. kolo Olomoucké krajské ligy. Hráli jsme se Šumperkem. První 2 minuty padly 3 góly, obrana byla výborná a soupeři jsme moc nedovolovali. Pak jsme trochu polevili, nedařilo se nám proměňovat šance. Naštěstí obrana dále dobře pracovala,

a tak jsme odcházeli po prvním poločase za krásného stavu 11:3.

Druhý poločas byl jak vyměněný. Prvních 10 minut se obrana nehýbala a soupeř situace využil. Pak jsme se vzpamatovali, chodili aktivněji proti soupeři a zaslouženě jsme vyhráli 23:11.

Chválím celé družstvo, zejména oba brankaře a starší miníky, kteří nám pomohli doplnit sestavu a neztratili se.

Sestava a branky:  Krejsa Vít 9, Štancl Petr 6, Vykydalová Radka 5, Dvorský Tomáš 2, Šteier Bohuslav 1, Mánková Karolína 0, Kyntl Jan 0, brankáři: Dvorský Tomáš 2, Němec Matěj 0.

11.5. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná 7:34 (3:17)

V 21. kole Olomoucké krajské ligy jsme se utkali s lídrem tabulky, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil jediný bod, družstvem Centrum Haná. Soupeře jsme chtěli překvapit a poprat se o hezký výsledek.

V úvodních minutách utkání jsme drželi se soupeřem krok, ale od 5. minuty jakoby se našim hráčům nechtělo, toho soupeř postupně začal využívat k navýšení skóre. Celý první poločas byl z naší strany odevzdaný a bojácný. Do druhého poločasu jsme vstupovali za stavu 3:17 pro soupeře a s vědomím, že nemáme co ztratit, ba naopak měli bychom ukázat divákům, že nám není konečný výsledek lhostejný a chceme s ním něco udělat.  Hra se zlepšila, ale při zakončení se nám nedařilo překonat perfektního brankáře soupeře, který nás doslova a do písmene vychytal. Utkání soupeř zaslouženě vyhrál. Nás mohlo mrzet, že jsme do zápasu nedali od prvních minut „srdíčko“ a v druhém poločase při nás nestálo štěstí při zakončení.

Sestava a branky: Štancl Petr 3, Spurný Filip 2, Koleňák Marek 1, Vykydalová Radka 1, Mánková Karolína 0, Krejsá Vít 0, Kyntl Jan 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

3.5. 2014 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou  19:13 (8:5)

V sobotu 3. 5. 2014 jsme sehráli další mistrovské utkání v Litovli. Velmi napínavé a vyrovnané utkání. Dobrá obrana, jen trochu smůly při zakončování. Bohužel jsme opět hráli bez střídání a na konci zápasu už tak trochu docházeli síly. Pochvala pro Toma Dvorského v brance.

Sestava a branky: Štancl Petr 7, Vykydalová Radka 3, Spurný Filip 2, Krejsa Vít 1, Koleňák Marek 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

26.4. 2014 TJ Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 9:23 (4:10)

Utkání se soupeřem, který nás v podzimní sezóně porazil, bylo zcela v naší režii. Hráči předváděli pozornou a důraznou obranu, výbornou spolupráci spojek a pivota. V brance skvěle zachytali Tom Dvorský a Matěj Němec.

V tomto zápase děti ukázaly, že házenou hrát umí, jen škoda, že své dovednosti nepředvádějí v každém zápase.

Sestava a branky:  Krejsa Vít 6/1, Koleňák Marek 6/1, Spurný Filip 5, Štancl Petr 3, Vykydalová Radka 2, Steier Bohuslav 0, Kyntl Jan 0, Smahel Adam 0, brankáři: Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 1.

24.4. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc 02 18:12 (11:4)

V netradiční den, ve čtvrtek, jsme odehráli již třetí kolo Olomoucké krajské ligy. V utkání jsme hostili na domácí půdě tým TJ STM Olomouc 02.

Utkání pro nás nezačalo nejlépe, kdy se soupeř postupně ujal vedení 1:0, 2:1. To bylo ale z jeho strany vše. Od 5 minuty jsme diktovali tempo hry a soupeři jsme se výsledkově vzdalovali. Do poločasu narostlo skóre na stav 11:4. Tento stav byl zásluhou všech hráčů a hráček, kteří k zápasu přistoupili zodpovědně a s bojovností.

Do druhého poločasu jsme sice vstupovali s pohodlným náskokem, ale i s vědomím, že ve svém snažení nesmíme polevit. Opět jsme hráli zodpovědně, ale pomyslné jazýčky vah se klaněli na stranu soupeře, kterému přála i štěstěna. Druhý poločas byl vyrovnaný a na hřišti byla vidět hezká házená. Družstvo soupeře se snažilo zakončovat především z brankové čáry, z čehož pramenilo o mnoho faulů, za které jsme pykali i v podobě sedmimetrových hodů. Tím postupně soupeř ukrajoval z našeho pohodlného vedení. Nicméně soupeři jsme nedovolili zvrat v utkání ani jeho zdramatizování. Utkání se dohrálo v příjemné atmosféře a pro nás i s dvoubodovou odměnou v podobě vítězství v poměru 18:12.

Sestava a branky: Koleňák Marek 5, Krejsa Vít 4, Spurný Filip 3, Vykydalová Radka 3, Štancl Petr 3, Mánková Karolína 0, Šteier Bohuslav 0, Kyntl Jan 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankář:  Dvorský Tomáš 0.

13.4.2014 TJ STM Olomouc 01 – TJ Sokol Horka nad Moravou 31:8 (13:6)

V neděli 13.4.2014 jsme sehráli další mistrovské utkání, tentokrát se silným soupeřem z Olomouce.

V prvním poločase se hráči soupeře ještě probouzeli a v druhém poločase nás převálcovali. Z naší strany to bylo odevzdané utkání, s přílišným respektem vůči protihráčům. Jen jsme navršovali spousty technických chyb, až bázlivě jsme bránili a neochotně se vraceli do obrany čehož hráči Olomouce maximálně využívali. Nezbývá jen než Tomovi Dvorskému a Matěji Němcovi v brance, poděkovat, že před takovou kanonádou, kterou připustila naše obrana, neutekli z branky.

Sestava a branky:  Štancl Petr 3, Spurný Filip 2/1, Krejsa Vít 1, Vykydalová Radka 1, Koleňák Marek 1/1, Steier Bohuslav 0, Mánková Karolína 0, Konrád David 0, Kyntl Jan 0, brankáři: Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0.

6.4. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 20:10 (9:6)

V neděli 6. 4. 2014 jsme sehráli první mistrovské utkání jarní sezóny s družstvem Uničova.

V prvním poločase jsme ještě tak trochu spali. V druhém poločase jsme zrychlili hru, docela se nám dařilo v obraně – konečně komunikace, a v útoku – spolupráce spojek na jedničku. V brance výborně zachytali oba brankáři – Tom Dvorský a Matěj Němec. V celku jsme hráli kolektivní a hezkou házenou. Poděkování patří též rodičům za diváckou kulisu.

Sestava a branky: Krejsa Vít 5/1, Štancl Petr 5, Spurný Filip 5/1, Vykydalová Radka 3, Koleňák Marek 2, Steier Bohuslav 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, Kyntl Jan 0, brankáři: Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0.

29.3. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou (přípravný turnaj)

V sobotu 29.3.2014 jsme pořádali poslední přípravný turnaj v hale ZŠ a MŠ Masarykova, ve Velké Bystřici. Turnaje se zúčastnila družstva Liberec Handball „A“ a „B“, Handball Academy Zárubova – Praha, TJ Cement Hranice, SK Velká Bystřice a TJ Sokol Horka nad Moravou.

Hodnotit jednotlivé utkání nemá význam. Celý tým hrál od začátku do konce turnaje zodpovědně. Děti plnily pokyny trenérky a jejich snaha byla přetavena v konečné třetí umístění. Jako jediný tým jsme dokázaly držet krok s vítězem turnaje, družstvem Liberce „A“. I samotné výsledky vypovídají o kvalitě našeho týmu. Celý turnaj jsme odehrály bez slabší chvilky, což v moderním sportu není zvykem. Právě i za tuto skutečnost dětem patří velká pochvala.

Pevně věříme, že dětem forma zůstane i příští týden, kdy hrajeme první utkání jarní části.

V neposlední řadě patří velká pochvala rodičům, kteří přijeli děti podpořit a aktivně se zapojili do povzbuzování a všem, kteří pomohli s organizací turnaje.

Konečná tabulka:

1 2 3 4 5 6 Body Skore Pořadí
Horka nad Moravou   11:7 6:9 10:13 8:7 8:3 6 43:39 3.
SK Velká Bystřice 7:11   4:13 8:9 11:7 13:8 4 43:48 4.
Liberec Handball „A“ 9:6 13:4   17:8 13:4 25:4 10 77:26 1.
Liberec Handball „B“ 13:10 9:8 8:17   12:8 17:4 8 59:47 2.
Handball Academy 7:8 7:11 4:13 8:12   8:5 2 34:49 5.
TJ Cement Hranice 3:8 8:13 4:25 4:17 5:8   0 24:71 6.

Sestava a branky: Štancl Petr 21, Krejsa Vít 9, Koleňák Marek 7, Spurný Filip 5, Vykydalová Radka 1, Tománková Vendula 0, Šteier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, Kyntl Jan 0, Konrád David 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

2.3.2014 TJ STM Olomouc (přípravný turnaj)

V neděli 2. 3. 2014 jsme se zúčastnili přípravného turnaje mladšího žactva, pořádaného TJ STM Olomouc v hale DHK Zora Olomouc, konaného v rámci „Zimní ligy Olomouckého kraje“.

Účastníci turnaje: TJ STM Olomouc 01, TJ STM Olomouc 02, Sokol Ostrava, Sokol Horka nad Moravou, SK Kuřim, HC Rožnov. Hrálo se systémem každý s každým 2×12 minut.

Přestože jsme skončili na 6. posledním místě, nemohu než pochválit hráče, za pěknou a bojovnou házenou. Byli jsme na hřišti poprvé od posledního mistrovského zápasu v prosinci.

První zápas jsme sehráli s domácími 02, předzvěst dobré jarní sezony před námi, napjaté utkání až do konce, bohužel šťastnější pro soupeře. V ostatních zápasech jsme se snažili prodat to, co jsme se učili přes zimu, ale přesto všechno odcházeli postupně síly a na střídačce jen dva na střídání.

Celý turnaj jsme se opírali o vynikajícího Toma Dvorského a Matěje Němce v brance.

TJ STM Olomouc 02 – TJ Sokol Horka n/M 9:8 (5:5)

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Vykydalová Radka 1, Koleňák Marek 1, Smahel Adam 1, Dvorský Tomáš 1, Němec Matěj 0, Spurný Filip 0, Šteier Bohuslav 0, Lép Jiří 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

TJ Sokol Horka n/M  – SK Kuřim 11:14 (7:8)

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Spurný Filip 3, Vykydalová Radka 1, Lép Jiří 1, Koleňák Marek 0, Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, Šteier Bohuslav 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

TJ Sokol Horka n/M – Sokol Ostrava 3:9 (2:4)

Sestava a branky: Štancl Petr 1, Vykydalová Radka 1, Šteier Bohuslav 1, Koleňák Marek 0, Spurný Filip 0, Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, Lép Jiří 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

TJ Sokol Horka n/M – HC Rožnov  7:17 (3:6)

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Koleňák Marek 1, Vykydalová Radka 1,  Lép Jiří 1, Spurný Filip 0, Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, Šteier Bohuslav 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

TJ STM Olomouc 01 – TJ Sokol Horka n/M 15:4 (9:2)

Sestava a branky: Spurný Filip 3, Štancl Petr 1, Koleňák Marek 0, Vykydalová Radka 0, Smahel Adam 0, Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0, Šteier Bohuslav 0, Lép Jiří 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

1.12.2013  Sk Velká Bystřice „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou       15:17     (5:9)

V neděli 1.12.2013 jsme odehráli poslední mistrovské utkání podzimní sezóny na hřišti soupeře.

Čekalo tady na nás družstvo Velké Bystřice „B“, které je složeno ze starších minižáků. Od začátku zápasu jsme byli v obraně nedůrazní, nepomáháme si. Tak trochu jsme soupeře podcenili, konec zápasu jsme vypustili úplně a v patnácté minutě druhého poločasu bylo srovnáno. Nicméně i přes všechny chyby jsme zápas dovedli do vítězného infarktového konce.

Sestava a branky: Štancl Petr 7, Krejsa Vít 5, Vykydalová Radka 2/1, Spurný Filip 1, Koleňák Marek 1, Dvorský Tomáš 1, Němec Matěj, Smahel Adam 0, brankář : Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

23.11.2013 SK Velká Bystřice „A“ – TJ Sokol Horka nad Moravou 29:14 (14:5)

Již od začátku zápasu bylo zřejmé, že favoritem je náš soupeř. Nicméně náš tým složený z mladších žáků a minižáků se rozhodně nedal zahambit. Přestože v konečném výsledku to tak nevypadá, náš tým hrál docela pěknou kolektivní házenou. V obraně tentokrát jsme nestíhali na rychlého protivníka, chyběla nám také důslednost – hrát do pískání. V útoku, tam snad až na občasnou statickou hru, jsme chyby moc nedělali.

Sestava a branky: Štancl Petr 7, Krejsa Vít 5/1, Vykydalová Radka 1, Koleňák Marek 1/1, Spurný Filip 0, Šteier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

17.11. 2013 SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou 17:13 (8:7)

Jedenácté kolo Olomoucké krajské ligy mladších žáků jsme oproti plánovanému rozpisu odehráli na půdě soupeře v Žeravicích. Protože počasí již nebylo příliš nakloněno venkovnímu sportu, tak jsme si se soupeřem prohodili pořadatelství a utkání tak odehráli v hale v Žeravicích.

Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně, což se okamžitě projevilo na skóre a v 7. minutě jsme prohrávali 1:6. Naštěstí děti pochopily, že takhle to dál nejde, začaly brát rady trenérů vážně a obraz hry a samotná hra se na hřišti vyrovnala. Zpřesnili jsme obranu a v útoku nás střelecky držel nad vodou Peťa Štancl. I přes nepříznivý vstup do utkání jsme dokázali hrozivé manko do poločasové přestávky snížit na rozdíl jediné branky 7:8.

Ve stejném duchu se nesl i celý druhý poločas, kdy se děti snažily, bojovaly a dělaly vše pro úspěch. Ten bohužel i přes velkou snahu nepřišel a soupeř si tak pro nás nelibě, ale zaslouženě odnesl dva body. Jsou zápasy, kdy se vyhraje o 10 branek, a trenéři nejsou spokojeni. Jsou zápasy, kdy se prohraje o 5 branek, a trenéři ví, že hráči do utkání daly vše, ale chybělo potřebné štěstíčko. Tento zápas patří do druhé kategorie. Proto děti můžeme pochválit za předvedený výkon a objektivně konstatovat, že soupeř zaslouženě vyhrál, ale my svou kůži nedali zadarmo. V utkání se každý z našich hráčů dopustil nějaké té chybičky, na kterou byl posléze upozorněn a v nadcházejících zápasech se jich bude snažit vyvarovat.

Sestava a branky: Štancl Petr 8, Krejsa Vít 2, Koleňák Marek 2, Vykydalová Radka 0, Spurný Filip 0, Šteier Bohuslav 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankáři: Dvorský Tomáš 1, Němec Matěj 0.

3.11. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Šumperk 22:6 (13:3)

Poslední domácí utkání jsme odehráli za sychravého podzimního počasí proti TJ Šumperk, týmu, který uzavírá tabulku soutěže.

Do utkání jsme nastupovali jako favorit a to se také projevilo od prvních minut. Nepříjemné podmínky v podobě kluzkého hřiště a míče měly sice obě družstva stejná, ale my jsme se s nepřízní počasí dokázali vyrovnat lépe. Rychlou rozehrávkou jsme soupeře přehrávali zejména z postupného útoku, kdy se nám dařilo zakončovat z bezprostřední blízkosti šestimetrové čáry brankoviště. Na tom se podepsala i naše střelecká úspěšnost, která byla 78%. Naše obrana byla opět pružná, podpořená perfektními výkony obou brankářů, kteří si zahráli i v útočné fázi.

Za dnešní výkon zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří předvedli, navzdory nepříznivým podmínkám počasí, pohlednou házenou.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 6, Štancl Petr 6, Krejsa Vít 3, Spurný Filip 2, Koleňák Marek 2, Konrád David 1, Smahel Adam 1, brankáři: Dvorský Tomáš 3, Němec Matěj 0.

26.10. 2013 Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou 28:4 (14:2)

V sobotu 26. 10. 2013 jsme sehráli další mistrovské utkání v Kostelci. Hráli jsme s prvním družstvem ligy mladších žáků.  Soupeř hrál sebevědomě a s jistotou, a my až s příliš velkým respektem a zmateně. Podle toho se také vyvíjel konečný výsledek – všechny naše branky vstřelil Peťa Štancl. Nicméně musíme pochválit Tomáše Dvorského, že neutekl z branky a snažil se zmírnit pro nás tak neutěšený výsledek.

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Vykydalová Radka 0, Spurný Filip 0, Koleňák Marek 0, Krejsa Vít 0, Konrád David 0, Smahel Adam 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

20.10. 2013 TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou 24:10 (11:6)

V neděli 20.10.2013 jsme vyráželi k dalšímu mistrovskému utkání tentokrát do Hranic.

A opět nás bylo jen na hru. V prvním poločase jsme docela drželi se soupeřem krok. V celku dobrá obrana, prvních pět gólů jsme dostali z dvanácti metrové vzdálenosti od branky, trefené pod břevno. V útoku výborně zahráli Filip Spurný a Radka Vykydalová.

V druhém poločase už hodně docházely síly, což se projevilo nepřesnou střelbou a technickými chybami.

Citelně nám chyběl jak v obraně, tak v útoku nemocný Peťa Štancl. Nic méně přes únavu jsme odvedli dobrý výkon, bojovali jsme a co je hlavní nevzdali jsme to.

Sestava a branky: Spurný Filip 5, Vykydalová Radka 3, Krejsa Vít 1, Koleňák Marek 1, Steier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

13.10. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel 15:15 (7:5)

V neděli 13.10.2013 jsme hostili našeho souseda v tabulce a to tým Tatran Litovel. Předchozí výsledky Tatranu naznačovali, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání, kdy papírovým favoritem bude právě družstvo hostí. Tento fakt byl podložen skutečností, že našich dětí se sešlo přesně 7 vč. Dvou minižáků Matěje Němce a Jirky Lépa.

Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání dobře. Rychle jsme se ujali vedení 3:1 a tento rozdíl jsme v průběhu prvního poločasu dokázali díky dobře šlapající obraně pomalu navyšovat. Bohužel závěr poločasu nám nevyšel dle našich představ a dovolili jsme soupeři korigovat na poločasový stav 7:5.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s vysunutou obranou, která nám dělala zprvu mírné problémy, ale po úvodních minutách jsme našli recept na její překonání. Bohužel se nám začala lepit střelecká smůla na ruky, vždyť jen Péťa Štancl nastřelil během 5 minut 3x spojnici břevna a tyčky. O střeleckých neúspěších Marka Koleňáka nemluvě. Bohužel jsme nebyli schopni trestat hrubé chyby soupeře a to se ukázala jako jeden z nejdůležitějších faktů, který se podílel na konečném skóre 15:15. Nicméně celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a fyzickou výdrž, kdy jsme celé utkání hráli bez možnosti střídání.

Sestava a branky: Štancl Petr 7, Krejsa Vít 4, Koleňák Marek 1, Spurný Filip 1, Vykydalová Radka 1, Lép Jiří 0, brankář: Němec Matěj 1.

6.10. 2013 SK UP HSC Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou 8:17 (1:6)

V neděli 6. 10. 2013 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Olomouce, tentokrát na palubovku SK UP Olomouc.

Celé utkání bylo zcela pod naší taktovkou, konečně zase začala až na malé výpadky fungovat obrana. Do hry se nám vrátili marodi Marek Koleňák a Filip Spurný. Předváděli jsme poměrně svižnou a kolektivní hru. V útoku se nejvíc prosazoval Peťa Štancl a Radka Vykydalová, ale i ostatní mladší žáci nezůstávali pozadu. Škoda jen, že minižáci, ač velmi dobře bránili, se moc střelecky nezapojili.

První poločas uzavřel bránu Tomáš Dvorský, kdy lovil míč ze sítě jen jednou. V druhém poločase ho vystřídal Matěj Němec a ani on si neutrhl ostudu.

Sestava a branky: Štancl Petr 9, Vykydalová Radka 3, Krejsa Vít 2, Spurný Filip 2, Koleňák Marek 1, Konrád David 0, Tománková Vendula 0, Steier Bohuslav 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Němec Matěj 0.

29.9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Senice na Hané 11:15 (5:7)

Ve čtvrtek kole jsme na domácí půdě hostili tým Senice na Hané, který doposud získal pouze 2 body stejně jako náš tým. Utkání se hrálo na mokrém povrchu a tak i vypadala hra obou družstev. Kluzký míč způsoboval nepřesné přihrávky a špatné zpracování míče na obou stranách. Během 10 minut jsme se ujali příznivého vedení 5:3. To bylo ovšem z naší strany vše. Zahozené šance a technické chyby z naší strany umožnily soupeři postupně převzít otěže zápasu. Soupeři jsme nic nestěžovali, obrana nešlapala, v útoku jsme neproměňovaly ložené šance, bojovnost byla minimální. Zasloužené vítězství hostujícího družstva. Bohužel když hrajeme se slabým soupeřem, nedáváme do zápasu srdíčko, naopak se silným soupeřem dokážeme držet krok a uhrát hezký výsledek.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Koleňák Marek 3, Krejsa Vít 1, Vykydalová Radka 1, Lép Jiří 0, Šteier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

22.9. 2013 TJ STM Olomouc 02 – TJ Sokol Horka nad Moravou 13:7 (9:3)

V neděli 22. 9. 2013 jsme sehráli další mistrovské utkání s týmem STM Olomouc 02. Již od začátku nás soupeř přehrával, hlavně svým rychlým pohybem na hřišti, v útoku i v obraně. Za celý první poločas jsme dokázali skórovat jen třikrát, tým Olomouce devětkrát. V obraně jsme se nedokázali domluvit, někteří ani nevěděli, koho mají bránit.

V druhém poločase, jak už se skoro stává zvykem, jsme trochu zrychlili hru a zlepšili obranu, a výsledek druhé půle utkání skočil remízou.

Pravda je, že nás bylo málo – jen jeden hráč na střídání, chyběli nám nemocní Marek Koleňák a Filip Spurný, citelně hlavně Marek na obraně. Minižáci předvedli, co mohli, přece jen jim ještě chybí zkušenosti z „velké házené“.

Sestava a branky: Štancl Petr 3, Tománková Vendula 1, Krejsa Vít 1, Němec Matěj 1, Smahel Adam 1, Vykydalová Radka 0, Šteier Bohuslav 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

15.9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc 01 7:20 (1:14)

První domácí utkání nám nevyšlo podle představ. Vstup do zápasu byl sice z obou stran rozpačitý a plný neproměněných šancí, ale po necelých pěti minutách se soupeř začal střelecky prosazovat, což se o našem týmu říct nedalo. Střelby od naších hráčů bylo jak šafránu a když už nějaká byla vyslána směrem na soupeřovu bránu, tak skončila těsně vedle brány nebo v rukou brankáře. První poločas nás „zdobil“ řadou nepřesností a technických chyb, zejména nahrávky do pivota končily v rukou soupeře a tam také končily i naše nepřesné přihrávky, které létaly mezi našimi spojkami. Naší hře odpovídalo i poločasové skóre 1:14 pro soupeře.

O přestávce bylo hráčům vysvětleno, že soupeř není o moc lepší, pouze těží z naších nepřesností, zejména špatných přihrávek a střelby.

Do druhého poločasu jsme vstoupili nebojácně a se soupeřem jsme drželi krok. Zpřesnila se naše hra a bojovnost. Tomu odpovídal i výsledek druhého poločasu, který skončil remízou 6:6, tedy celkově jsme soupeři podlehli 7:20. Přesvědčili jsme se že dokážeme hrát vyrovnanou partii s lídrem soutěže, škoda jen prvního poločasu, kdy se nám nedařilo dle našich představ. Celkově se dá náš výkon hodnotit pozitivně, všichni si zaslouží pochvalu a do příštích utkání se musíme poučit z chyb. 😉

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Vykydalová Radka 2, Smahel Adam 1, Krejsa Vít 0, Spurný Filip 0, Koleňák Marek 0, Lép Jiří 0, Konrád David 0, Šteier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

8.9. 2013 Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou 11:19 (5:6)

V neděli 8. 9. 2013 jsme zajížděli k prvnímu mistrovskému utkání podzimní sezóny k soupeři do Uničova.

V prvním poločase jsme ještě spali, hra byla nemastná, neslaná. V druhém poločase jsme zrychlili hru, docela se nám dařily rychlé útoky a konečně jsme začali o sobě vědět. To se hlavně projevilo na postu pivota, ze kterého jsme za celé utkání vsítili 8 branek. Co se týče obrany, tam mimo drobných chyb nelze nic vytknout, soupeř nevěděl co hrát, většinu zápasu střílel až na upozornění rozhodčích na pasivní hru.

Pochvala hlavně pro Radku Vykydalovou a Vítka Krejsu na střední spojce – odváděli výbornou práci, Peťu Štancla pro obětavý a kvalitní výkon, Marka Koleňáka za excelentní hru na pivotě, Toma Dvorského za vynikající výkon v brance a v neposlední řadě hlavně hráče z řad miníků na křídlech.

Celkově jsme konečně hráli kolektivní a hezkou házenou. Poděkování též rodičům za dopravu a diváckou kulisu.

Sestava a branky: Koleňák Marek 8/1, Krejsa Vít 4, Štancl Petr 2, Konrád David 2, Vykydalová Radka 1, Spurný Filip 1, Smahel Adam 1, Steier Bohuslav 0, Němec Matěj 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

1.9.2013 TJ Sokol Horka nad Moravou

Na závěr letní přípravy jsme v neděli 1.9.2013 pořádali turnaj mladších žáků. Hostili jsme tyto družstva : HC Hlučín, TJ Šumperk, TJ Senici na Hané, Sokol Telnici a MHak Martin (SK).

Hrálo se systémem každý s každým 1×20 minut.

Začínali jsme prvním zápasem se Senicí. Po vydatném dešti, na promáčeném hřisti a mokrým míčem, který dělal problém nám i soupeři, jsme přes všechny potíže dotáhli utkání do vítězného konce. S přibývajícím sluníčkem, které vysušilo hřiště, se naše hra zlepšovala. Kluci s Radkou předváděli velmi kvalitní obranu a i v útoku to vypadalo docela podle našich představ. Celý turnaj jsme se opírali o vynikajícího Toma Dvorského v brance.

Nejhezčím utkáním byla konfrontace se staršími žačkami z Hlučína, kdy jsme se celý zápas „tahali“ o gól. Přes všechnu snahu jsme smolně prohráli o 2 branky.

Na výkonu družstva bylo vidět, že soustředění v Kostelci k něčemu bylo, nepůsobili jsme unaveně, což se projevovalo hlavně při střelbě. Po herní stránce – na soustředění to spíše vypadalo, že jsme s házenou teprve začali – nemůžeme hráčům nic vytknout, chuť na balon a vyhrávat byla hodně zřejmá. Hráli s nasazením a bili se o každý míč.

Naše tažení na turnaji nás zaslouženě dostalo na třetí příčku v pořadí. A jako pověstná třešnička na dortu, byl nejlepším hráčem celého turnaje vyhlášen Peťa Štancl.

Nezbývá než poděkovat Radce a všem klukům za pohlednou a chvílemi napínavou házenou.

Velký dík všem, kteří se podíleli na pořádání našeho turnaje a v neposlední řadě také rodičům za diváckou podporu.

TJ Senice na Hané : TJ Sokol Horka n/M 4 : 6

Sestava a branky : Štancl Petr 2, Spurný Filip 2, Koleňák Marek 1, Němec Matěj 1, Vykydalová Radka, Krejsa Vít, Smahel Adam, Šteier Bohuslav, Konrád David; Dvorský Tomáš-brankář

TJ Sokol Horka n/M  : TJ Šumperk 13 : 1

Sestava a branky : Spurný Filip 4, Krejsa Vít 3, Vykydalová Radka 2, Štancl Petr 1, Koleňák Marek 1, Němec Matěj, Smahel Adam, Šteier Bohuslav, Konrád David; Dvorský Tomáš-brankář

Sokol Telnice : TJ Sokol Horka n/M 13 : 11

Sestava a branky : Štancl Petr 8, Koleňák Marek 2, Krejsa Vít 1, Spurný Filip, Němec Matěj, Vykydalová Radka, Smahel Adam, Šteier Bohuslav, Konrád David; Dvorský Tomáš-brankář

MHak Martin (SK) : TJ Sokol Horka n/M   10 : 6

Sestava a branky : Štancl Petr 6, Koleňák Marek, Krejsa Vít, Spurný Filip, Němec Matěj, Vykydalová Radka, Smahel Adam, Šteier Bohuslav, Konrád David; Dvorský Tomáš-brankář

TJ Sokol Horka n/M : HC Hlučín 11 : 13

Sestava a branky : Štancl Petr 5,  Krejsa Vít 2, Spurný Filip 1, Koleňák Marek 1, Vykydalová Radka 1, Smahel Adam 1, Němec Matěj, Šteier Bohuslav, Konrád David; Dvorský Tomáš-brankář

Horka nad Moravou 6 : 4 11 : 1 6 : 10 11 : 13 11 : 13 4 45 : 41 3.
TJ Senice na Hané 4 : 6 15 : 0 1 : 12 10 : 8 14 : 17 4 44 : 43 4.
TJ Šumperk 1 : 11 0 : 15 3 : 26 2 : 8 2 : 9 0 8 : 69 6.
MHáK Martin /SK/ 10 : 6 12 : 1 26 : 3 7 : 1 10 : 13 8 63 : 24 2.
HC Hlučín 13 : 11 8 : 10 8 : 2 1 : 7 5 : 9 4 35 : 39 5.
Sokol Telnice 13 : 11 17 : 14 9 : 2 13 : 10 9 : 5 10 61 : 42 1.