Hodnocení 2020-2021

Družstvo mladšího minižactva ročníku narození 2011–2013 se v soutěžní sezóně 2020-2021 účastnilo Olomoucké krajské ligy.

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: Semjon Jiří

Sestava družstva: Semjon Jiří (trenér), Sochor Václav, Šrot Kristián, Váňa Jakub, Mičola Boris, Holub Matěj, Hoferek Šimon, Stroupek Ondřej, Dvořák Matěj, Rusler René (vedoucí družstva).

Chybí: König Tomáš, Ješina Jakub.

Vzhledem k jarním vládním omezením jsme s přípravou na novou sezónu nezaháleli a pustili se do trénování již během prázdnin. Své úsilí jsme ještě navýšili v druhé půlce srpna, kdy jsme mimo tréninkových jednotek, vyzkoušeli své dovednosti i na turnaji Holiday Cup Zlín (starší minižáci) a následně na domácím turnaji Házenkářské naděje (mladší i starší minižáci).

Na začátku nové sezóny došlo k přesunutí většiny hráčů starších minižáků do kategorie mladších žáků a přechod některých minižáků mladších do kategorie starších minižáků. Během prvního měsíce obě kategorie ještě doplnili noví nadšenci do házené, kteří se velmi rychle zapojili jak do trénování, tak do plánovaných turnajů. Pomalu jsme si začali na sebe zvykat a pilovat naše dovednosti. Ty jsme zúročili na zahajovacím turnaji všech družstev mladších minižáků ve Velké Bystřici a na zahajovacím turnaji všech družstev starších minižáků, jehož pořádání se zhostil náš domácí klub TJ Sokol Horka nad Moravou. Za výkony, které hráči obou kategorií předvedli, je musíme pochválit, jelikož se na hřišti orientovali a ukázali, co se naučili na našich tréninkových jednotkách.

V polovině října však došlo, díky vládním nařízením, k dalšímu omezení sportovních aktivit, tudíž jsme nemohli dále pilovat naše dovednosti. V následujících týdnech jsme se, pokud to vládní nařízení alespoň v malých skupinkách dovolovalo, věnovali udržování kondice během v přírodě a sportováním v domácím prostředí. Bohužel ještě před konce roku došlo k opětovnému zastavení všech sportovních aktivit. Doufejme, že v následujících týdnech dojde ke zlepšení situace a my se budeme moci vrátit zpět na hřiště.

Po podzimním útoku covidu a nucené protiepidemické pauze jsme netrpělivě vyhlíželi otevření sportovišť a obnovení tréninků. V dubnu jsme se konečně dočkali částečného rozvolnění. Byli jsme ale vázáni na přízeň počasí, neboť naše obvyklá tréninková aréna ve školní tělocvičně zůstala zatím uzavřená a my jsme oživili pouze venkovní areál na Sokolce.

Hráči i trenéři se pustili do trénování s dlouho nevyužitou energií a velkým nadšením. Utvořili jsme jednu společnou tréninkovou skupinu miníků a snažili se dohnat promarněný čas a připravit se na případné zápasy.

Soutěž obou kategorií minižáků byla bohužel zrušena, ale hromada nesoutěžních turnajů nás nenechala zahálet. Každé družstvo se v jarní části sezóny zúčastnilo dvou turnajů. Mladší mini absolvovali nejprve přípravný turnaj v Litovli a poté Minicup, také v Litovli. Pro starší kategorii jsme připravili vlastní přípravný turnaj (první pocovidový v celém kraji) a představili jsme se také na litovelském Minicupu.

Závěrečným tréninkem v netradičním duchu jsme uzavřeli další neúplnou sezónu. Se sportováním jsme ovšem rozhodně neskončili. Dobrovolné tréninky budou probíhat také o prázdninách a završí je soustředění ve formě příměstského tábora.

S tropickým počasím hledíme vstříc lepším zítřkům a těšíme se na další sezónu tentokrát snad už ne tak „divnou“.

19. 6. 2021 – Litovel Minicup

V sobotu 19. 6. 2021 jel tým ml.mini na svůj druhý letošní turnaj – Litovel Minicup. Turnaj obsadilo 7 družstev, hrálo se systémem každý s každým s počítáním skóre. Utkali jsme se postupně s Litovlí, kdy jsme prohráli 5:12 (2:7). Soupeř nás zaskočil agresivní osobní obranou,na kterou jsme dlouho hledali recept. Ve druhém utkání jsme narazili na Velkou Bystřici, která také od první minuty hrála osobní obranu. Zde jsme již zareagovali, po poradě mezi zápasy jsme odpověděli stejnou mincí a zápas byl rázem velmi vyrovnaný. Prohra 9:11 (3:5) po velmi dobrém výkonu. Tento vygradoval ve 3. a 4. utkání, kdy jsme deklasovali Prostějov 16:1 (7:0). Velmi dobře zde zachytal Jakub Váňa, který za výbornou obranou dostal jeden gól! Skvělý výkon pokračoval i proti družstvu Hostěrádky-Rešov, kdy jsme vyhráli 14:7 (9:3). Zde dostali velký prostor i nejmladší tři hráči Kuba, Matěj a Kristián, kteří doplněni o jednoho staršího drželi skvělý výsledek a postupně navyšovali skóre. Snad nejlepší výkon jsme podali proti favoritovi turnaje Kostelci n. H., kdy jsme sice prohráli 11:14, ale první poločas vyhráli naši borci 8:5. V poločase jsme prostřídali, ale soupeř nechal na hřišti své nejlepší a až o 2 roky starší hráče a výsledek otočil. V posledním utkání po boji jsme prohráli se Žeravicemi 10:19 (6:14). Každý soupeř hrál těsnou osobku a to oba poločasy. Jakmile jsme nastolili to samé, utkání se vyrovnala. Každým poločasem se naše družstvo zlepšovalo a hrálo vyrovnaná utkání i s favority turnaje. Obsadili jsme 5 místo se 4 body a aktivním skóre 65:64. U všech hráčů bylo vidět nadšení pro hru a velká bojovnost,všichni si turnaj užili a po vyhlášení se těšili ze sladké odměny a krásné medaile kterou každý dostal. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem příznivcům za podporu a fandění.

Fotografie

Sestava a branky: Sochor Václav 28, Stroupek Ondřej 12, Hoferek Šimon 12, Mičola Boris 10, Ješina Jakub 1 , Šrot Kristián 1, Dvořák Matěj 1

Trenéři: Semjon J. a Hoferek C.

6. 6. 2021 – Tatran Litovel

V neděli se konečně i tým mladších minižáků dočkal svého prvního letošního turnaje, na který vyrazil do Litovle. Turnaj se hrál na dvě kola bez skóre a popasovali jsme se na něm s družstvy z Prostějova, Kostelce na Hané a Litovle.

Vzhledem k velkému množství nováčků (pro mnoho z nich to byl úplně první turnaj) a omezenému času na přípravu, jsme utkání zahájili poněkud rozpačitě. S každým poločasem se však výkon našeho družstva zlepšoval, zkušenější předávali své dovednosti těm novým a vše usměrňovali trenéři dobře mířenými radami. V brance se prosadil nebojácný brankář Kuba Váňa, jehož výkony si nezadaly se zkušenějšími soupeři.

Po dlouhé pauze bylo opět k vidění nadšení pro hru a pohyb obecně, všichni si turnaj užili a odjeli se sladkou odměnou. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem příznivcům za podporu a fandění.

Fotografie

Sestava: Dvořák Matěj, Holub Matěj, Holub Ondřej, Ješina Jakub, König Tomáš, Mičola Boris, Váňa Jakub, Sochor Václav

3. 10. 2020 – Sokol II. Prostějov

Na sobotní turnaj jsme se tentokrát uchýlili do haly v Kostelci na Hané, což zahrnovalo brzké vstávání. To však naše hráče naprosto nevyvedlo z konceptu a přestavili se jako kompaktně hrající tým, přestože jsme do zápasů nasadili také nováčky. Stačilo pár rad a všichni se úspěšně začlenili do hry. Zejména nový brankář se předvedl ve skvělém rozpoložení a předváděl pěkné zákroky, kterými družstvo podržel proti herně vyspělejším soupeřům. Ostatní hráči za ním však nezůstávali pozadu s přesnými přihrávkami a útočnými formacemi.

Hlavními chybami byly především přešlapy. Ty a další drobnosti budeme opět vylepšovat na trénincích, abychom se jich příště vyvarovali.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům za pomoc s dopravou a za zřejmě na delší dobu poslední diváckou podporu.

Fotografie

Sestava: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Jašíček David, König Tomáš, Mičola Boris, Stroupek Ondřej, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Semjon Jiří

20. 9. 2020 – Házená Velká Bystřice – Zahajovací turnaj

Dne 20. 9. 2020 jsme se zúčastnili turnaje minižáků ve Velké Bystřici. S námi se do zápolení zapojila družstva Velké Bystřice, HBC Olomouc, SK HFP Prostějov, TJ Sokol Prostějov, Žeravic a Kostelce na Hané.

Horka nastoupila v silné sestavě, kterou představovalo celkem 8 dětí. Hned od začátku děti bojovaly jako lvi, v obraně soupeřům neustupovaly a snažily se všechny ostatní ubránit. Soupeři však byli někdy rychlejší a mrštnější, a také nás překvapovali střelami z dálky. I přes tlak soupeřů to však Horečáci nevzdávali a stříleli krásné góly. I když některé střelecké pokusy nebyly úspěšné, děti nerezignovaly a bojovaly až do konce. Do dalších utkání musíme vylepšit přesnost přihrávek a střel a dále pracovat na obraně. Také bude nutné děti více seznámit s pokyny rozhodčích, aby věděly, co mají na hřišti dělat. Současně musíme pochválit všechny odvážlivce, kteří se vystřídali v brance. Celkově máme z turnaje velmi pěkný pocit a jsme přesvědčeni, že děti si turnaj užily stejně jako trenéři. Talentem týmu se stal Václav Sochor. Gratulujeme!

Děkujeme za podporu rodičům!!!!

Fotografie

Sestava: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Mičola Boris, Sochor Vašek, Stroupek Ondřej, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Trenéři: Hrachovina Richard, Rusler René

29. 8. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Házenkářské naděje

V sobotu nás domácí hřiště, vzhledem k neutuchajícímu dešti, nepřivítalo vůbec přívětivě. Jeden z našich soupeřů dokonce svoji účast na turnaji úplně zrušil a opustil házenkářské zápolení už dopoledne. Ostatní však vytrvali a nakonec jsme se dočkali i vytouženého sluníčka.

Za naše mladší mini nastoupili převážně zbrusu noví hráči, kteří se tak nějak rozkoukávali. Děti byly na hřišti zpočátku relativně zmatené, ale postupem turnaje se „chytly“ a s každým zápasem se o trochu zlepšovaly. Následné tréninky budou určitě věnovány základním pravidlům a pilování házenkářských dovedností. Přes váhavý začátek žádnému z hráčů nelze upřít bojovnost a radost ze hry. Talentem družstva byl vyhlášen Vašek Sochor. Gratulujeme!

Družstvo starších mini sestávalo částečně z ostřílených hráčů, které doplnili méně zkušení. V prvních zápasech byla znatelná počáteční nesehranost a klasická prvotní ospalost. Výkon se sice postupně zlepšoval, ale zatím jsme za ostatními týmy zaostávali. Pozitivní je, že do hry se s nadšením zapojili všichni hráči, přičemž na hřišti strávili přibližně stejnou dobu.
Nejvíc nám nejde osobní obrana, na kterou se zaměříme na trénincích, kde se také určitě sehrajeme a příště bude naše hra působit zase o trochu lépe. Talentem týmu se stal Vítek Nemrava. Gratulujeme!

Na výkonech obou týmů se podepsal malý počet hráčů a tím omezené možnosti střídání. Na konci turnaje všechny potěšila účastenská medaile a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří přes počáteční nepřízeň počasí vytrvali a naše miníky celý turnaj morálně i „hlasově“ podporovali.

Fotografie


Sestava mladší mini: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Mičola Boris, Sochor Václav, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Sestava starší mini: Dokoupil Milan, Holub Matěj, Jenš David, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián