Hodnocení 2015-2016

Superfinále Litovel 18.6.2016 – Tygříci + Lvíčata

V sobotu 18.6.2016 jsme se  zúčastnili superfinále házené v Litovli. Opět jsme sestavili dva týmy, tygříky a lvíčata. Počasí nám všem přálo, sluníčko svítilo, někdy až moc, ale to nám vůbec nevadilo.Hrálo se na dvou hřištích v hale a na dvou hřištích v blízké Sokolovně, kde se odehrály i závěrečné utkání.  Děti tentokrát bojovaly jako opravdové kočkovité šelmy, které mají ve svých názvech – až jsem se občas obával o trikoty soupeřů :-).  Hra měla spád, obrana i útok byly na svém místě, střely skoro trhaly sítě a musím říct, že dětem v podstatě nebylo co vytknout. Ačkoliv oba týmy skončily na turnaji v druhé půlce tabulky, za svou hru jsme se rozhodně nemuseli stydět. Občas se sice vyskytla drobná chybička, ale ani nebe není bez mráčku, takže znovu chválím. Byl to poslední turnaj kde si zahrály všechny děti ročníků 2006 a 2005. 2005ky nám po prázdninách přeskočí do mladších žáků, ale zase k nám přijdou nové děti z mladších miníků. Takže všem přeji krásné prázdniny, 2005kám ať se jim v mladších žácích daří a ať se na nás přijdou někdy podívat.  Těm co přijdou za námi chci říci ať  se ničeho nebojí , moc se na Vás těšíme a určitě spolu s námi, kteří zůstáváme, vytvoříme další  super tým.

Sestava obou turnajů: Pisano Renato, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Pešek Vojtěch, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovinová Sára, Vysloužil Pavel, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela.

Litovel mini cup 2016

Od 10.-12.6. 2016 jsme se s našim družstvem zúčastnili velkého turnaje v Litovli. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev v kategorii starších minižáků.

Na turnaj jsme odjeli v pátek chvíli po poledni a za naše družstvo nastoupilo 13 hráčů ( 5 se jich omluvilo). Vstup do turnaje se nám vůbec nepovedl. První dva zápasy jsme prohrály s velkým rozdílem a soupeř nám nedal žádnou šanci. Našim největším nedostatkem bylo špatné zpracování míče, přihrávky naslepo, nulová obrana a téměř žádná střela na bránu. Po těchto dvou zápasech jsme si všechny tyto situace řekli a v dalším zápase to bylo úplně o něčem jiném. Celý zápas jsme vedli o 2-4 góly. Bohužel v druhé polovině druhého poločasu děti zřejmě s pocitem, že je vše v pohodě začaly ztrácet pozornost a v posledních sekundách nám soupeř vstřelil vyrovnávající gól. Obrovská škoda. U dětí bylo vidět, že je to na jedné straně mrzí, ale na druhé straně byly rády z prvního, i když jen z částečného úspěchu. Po turnaji se uskutečnil zápas extraligových hráčů z Litovle proti trenérům a rozhodčím. Po zaslouženém boji vyhrálo družstvo trenérů. V pátek večer jsme se rozjeli domů.

V sobotu dopoledne jsme se znovu vrátili na místo činu. Po příjezdu jsme se ubytovali, naobědvali a doufali, že nezdary z předešlého dne máme za sebou. Ale přišla další sprcha, nejen z oblohy, kdy jsme hráli za mírného mrholení, ale i výsledek zápasu byl děsivý. Opět jsme prohráli s velkým rozdílem a se stejnými chybami. Jakoby hráči nechtěli vyhrát. Pak, ale přišel zlom a podařilo se nám zvítězit. Pocit ze hry a úspěchu byl super. Zbylé zápasy sobotního dne jsme avšak prohráli. V průběhu soboty byl pro děti přichystán skákací hrad a také paintball. Večer měli děti možnost odreagování se na diskotéce, ale většina dětí byla unavená a chtěla sledovat TV. Zůstaly jsme tedy ve třídě u TV.

Nedělní sérii zápasů jsme opět prohráli. Je to obrovská škoda, protože minimálně tři zápasy jsme mohli vyhrát a i úvod těchto zápasů tomu nasvědčoval. Osud, ale tomu nechtěl a děti se vždy nechaly ukolébat a prvotní nadšení zvítězit je opustilo a dobře rozjetý zápas jsme prohrály. Jako polehčující okolnost můžeme považovat to, že v našem družstvu hráli všichni bez ohledu na schopnostech hráčů. Jak je již známo některé jiné družstva jedou na turnaj zvítězit a hráče nominují ( samozřejmě hrají jen ti nejlepší) a náš tým je z poloviny posílen i o děti mini mladší, což se také muselo projevit.

Doufám, že i když si děti z turnaje neodvezly umístění na předních příčkách, tak, že na turnaj budou vzpomínat v dobrém a, že si odvezly alespoň spoustu nových zážitků. Při pohledu na naše skóre je uklidňující to, že jsme nemalou částkou přispěli, i když v náš neprospěch na charitu. Za každý vstřelený gól bude poukázaná 1,- kč na dobročinné účely. Pro děti, které nemají to štěstí být zdravé a mají nějaký hendikep. KN

Sestava obou turnajů: Pisano Renato, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Pešek Vojtěch, Rakus Tomáš, Frkal Filip, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovinová Sára, Vitásek František, Vysloužil Pavel, Šrot Damián.

Konečné umístění
  Týmy Zápasy Skóre Body
1 SK Žeravice 11 224:133 22
2 Sokol Telnice 11 277:167 18
3 STM Olomouc 11 223:141 18
4 Sokolíci 11 216:171 15
5 Praha Chodov 11 241:173 14
6 Tatran Litovel 11 184:161 14
7 Velká Bystřice 11 164:147 11
8 Nové Bránice 11 139:200 8
9 Dukla Praha 11 184:231 6
10 Sokol Břve 11 133:221 3
11 Horka nad Moravou 11 117:227 3
12 Valašské Meziříčí 11 91:221 0
 Zápasy
Datum Domácí tým Scóre Hostující tým Začátek
10. 6. Velká Bystřice 17:04 Horka nad Moravou 14:00
10. 6. Horka nad Moravou 8:27 Sokol Telnice 16:00
10. 6. Sokol Břve 17:17 Horka nad Moravou 17:30
11. 6. Horka nad Moravou 11:25 Sokolíci 13:30
11. 6. Valašské Meziříčí 13:16 Horka nad Moravou 15:00
11. 6. Horka nad Moravou 6:24 SK Žeravice 16:00
11. 6. Horka nad Moravou 9:13 Tatran Litovel 17:30
11. 6. Praha Chodov 8:11 Horka nad Moravou 19:00
12. 6. Horka nad Moravou 23:25 Dukla Praha 10:30
12. 6. Nové Bránice 13:06 Horka nad Moravou 12:30
12. 6. Horka nad Moravou 6:21 STM Olomouc 14:30
Jak to viděl trenér Radek Frkal:
Tento víkend jsme se zúčastnili 3denního turnaje Minicup Litovel 2016. Na turnaj jelo celkem  13 dětí. V pátek jsme odehráli 3 zápasy . Na turnaji se počítaly výsledky a ty naše zatím nebyly takové jaké bychom chtěli. Nutno podotknout že odpovídaly naší hře. Ze začátku to vypadalo že se naše děti zalekly soupeřů – některé z nich byly na takovémto velkém turnaji poprvé – nevracely se do obrany a k  soupeři nepřistupovaly včas. Změna nastala při třetím utkání  ve kterém jsme vedli, bohužel Břve dokázala v posledních vteřinách vyrovnat. Po domácím odpočinku jsme v sobotu nastoupili plní sil a chuti k dalším utkání. Měli jsme před sebou 5 utkání. Děti bojovaly, snažily se dohrávat souboje, začaly hrát více kombinačně a dočkaly se prvního ale bohužel i posledního vítězství na turnaji. Některé výsledky byly velmi těsné a  někdy při nás nestálo ani to pověstné štěstí.
Vysíleni ale spokojeni jsem se přesunuli do školy ke společnému noclehu – což byla pro některé děti nejlepší část turnaje :-).
Poslední den naše výsledkové trápení pokračovalo -ačkoliv jsme se snažili ze všech sil- které už pozvolna ubývaly- nedařilo se nám otočit hru v náš prospěch.  Nakonec jsme se umístili na 11 místě, a když už jsem nenasbírali body, nasbírali jsme spoustu užitečných zkušeností, děti se týmově stmelily a vyzkoušely si prostředí velkých turnajů. Takže doufáme že příští rok se opět turnaje zúčastníme a soupeřům ukážeme jaké jsem za ten rok udělali pokroky.

Hodnocení jaro 2016

Vždy, když píšu toto hodnocení přemýšlím jestli hodnotit jednotlivce anebo celé družstvo. Protože házená je kolektivní hra, tak budu hodnotit celé družstvo. Jarní část jsme odstartovali po sérii zimních přípravných turnajů s 18 hráči a čtyřmi trenéry. Řekl bych, že je to luxus, který nám můžou jiné oddíly velkých měst závidět. Z 18 hráčů by se v pohodě udělala tři družstva a měli by i na střídání. A 4 trenéři? To je také super. Děti můžeme rozdělit do čtyř libovolných skupin a každý z trenérů se může individuálně věnovat své skupině a přitom nacvičovat různé prvky. V tomto roce jsem byl mile překvapený s aktivitou rodičů, kdy se nám ani jednou nestalo, že by nás na turnaj jelo málo anebo bychom neměli dostatek aut na cestu na turnaj. I pomoc v bufetu se nám vždy podařilo vyřešit. Prostě podpora rodičů byla na velmi dobré úrovni. Prostor pro zlepšení bych určitě viděl v chování některých dětí, kdy u některých slov, která děti vyslovila jsem se i já červenal. Ale to asi přináší dnešní doba a děti ještě neumí dostatečně rozlišit správnost některých slov a reakcí.  A nyní k samotné házené: V září, když jsme s dětmi začínali, tak jsem viděl obrovskou výzvu a i to, že děti mají hodně před sebou. Postupně bylo vidět jejich zlepšení a z toho vyplynulo i to, že si děti mohly o pololetí pořídit kožený míč, místo gumového a začít trénovat s míčem sice stejné velikosti, ale mnohem těžším a hlavně tvrdším.  Od jara jsme také začali využívat hru na velké hřiště, což bylo náročnější na fyzičku, ale děti to zvládly. Do budoucna až přestoupí do mladších žáků, tak jim to bude určitě výhodou. V tomto roce přišlo i několik finančních podpor, za které jsme mohli dětem pořídit různé sportovní potřeby.  Závěrem bych Vám všem chtěl za tuto sezónu poděkovat, protože to pro mě byla další obrovská zkušenost a popřát vám dětem, rodičům a všem kdo se okolo horecké házené pohybujete příjemně strávené léto a na sklonku prázdnin zase můžete těšit na nové kamarády a zážitky na tréninku. KN

5.6. 2016 Horka nad Moravou –  „ Tygříci a Lvíčata“

V neděli 5.6.2016 jsem odehráli další turnaj na domácím hřišti. Začínali jsem za slunečného počasí a i výkon dětí bych od začátku hodnotil jako zářivý . Děti byly – zřejmě po vydatném a dobrém obědě – plné energie a bylo to vidět i na hře. Už od prvního zápasu s Prostějovem všichni do jednoho plnili přesně zadané pokyny a v tomto pokračovaly i v dalších zápasech  s Velkou Bystřicí 2006 a STM Olomouc 3. Jejich hra byla nápaditá, rychlá i kombinační, zkrátka taková z jaké má každý trenér radost. Pokud budou hrát děti takto i nadále nemám pochyb o tom že výhra v Litovli nás nemime a když tak jenom o kousek .  Chtěl bych poděkovat i rodičům kteří přišli své děti podpořit, jen pro příště prosím o hlasitější povzbuzování (tím ovšem nemyslím pokyny typu „nekousej si prsty“, „zavaž si tkaničky“ případně velmi oblíbené „napil jsi se?“).

Po krátké přestávce jsme zahájili druhý turnaj nedělního odpoledne, kterého se zůčastnila družstva Velké Bystřice a dvě družstva z STM Olomouc. Pátým družstvem mělo být družstvo Zory, ale to se omluvilo. Ke konci prvního zápasu se nad Horkou přehnala malá dešťová přeháňka. To nás, ale z hřiště nevyhnalo a děti pokračovaly ve hře. Všechny děti, které v tento den přišly, si zahrály v obou turnajích. Naším cílem je, aby si zahráli co nejvíce.

Sestava obou turnajů: Pisano Renato, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Jurečková Michaela, Pešek Vojtěch, Rakus Tomáš, Frkal Filip, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Hrachovinová Sára, Vitásek František, Vysloužil Pavel.

22.5. 2016 Horka nad Moravou –  „ Tygříci a Lvíčata“

V 6. kole jarní části turnajů jsme museli improvizovat a po odhlášení dvou družstev z Velké Bystřice jsme sloučili původně plánované dva turnaje v jeden. Pro zúčastněná družstva to bylo pozitivní v tom, že si mohly zahrát místo tří zápasů, hned pět. A opět budu chválit. Výkony našich hráčů se neustále zlepšují  a jsme rovnocennými soupeři pro ostatní týmy. Je jasné,že někdo může být nespokojený s výkonem svého dítěte nebo týmu. Ale já vidím, že děti se snaží na turnajích odvést maximum. Mnohdy jsou unaveni ze hry, jindy zase ze sluníčka a i přesto bojují až do konce.

Sestava Tygříci: Pisano Renato, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Jurečková Michaela, Pešek Vojtěch, Rakus Tomáš.

Sestava Lvíčata: Frkal Filip, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Hrachovinová Sára.

 

15.5.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – tygříci

V neděli chvíli před obědem jsme odstartovali turnaj na domácím hřišti. Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Dvě domácí družstva Tygříků a Lvíčat, DHK Litovel, TJ STM Olomouc 3 a Cement Hranice. Předpověď slibovala déšť, ale naštěstí nevyšla a sluníčko provázelo celý turnaj, i když se chvílemi schovávalo za mraky.

První zápas jsme hráli v ospalém tempu. Chvilkami jsme hráli místo házené fotbal. Druhý zápas byl o něco lepší, ale zase jsme trefovali brankáře. Třetí zápas už byl ještě o něco lepší, obrana fungovala, tak jak měla. Navzájem jsme si pomáhali. 🙂 Poslední zápas jsme odehráli s chutí, bojovali jsme o každý míč a soupeřům nedali šanci.

Sestava Tygříci: Pisano Renato, Petr Kamil, Petr Štěpán, Hrachovinová Sára, Jurečková Lucie, Vysloužil Pavel, Vitásek František

Sestava Lvíčata: Didi Aleš, Hrachovina Richard, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Pešek Vojtěch, Lerch Štěpán, Halouzka Jakub.

 

8.5. 2016 Tatran Litovel –  „ Tygříci a Lvíčata“

V neděli ráno jsme se zúčastnili turnaje v Litovli. Turnaje se mělo zúčastnit pět družstev, ale protože se družstvo Zory a Kostelce omluvilo pro velkou marodku, vypadalo to, že se turnaj bude muset odehrát v náhradním termínu a nebo se úplně zrušit. Naštěstí jsme se s pořádajícím oddílem dohodli, že oddíl Horky rozdělíme do třech družstev a společně s družstvem Litovle turnaj odehrajeme, systémem každý s každým. Hrálo se za pěkného slunečného počasí na venkovním hřišti. Děti musím pochválit, protože jejich výkony byly perfektní. Jako by na chvíli zapomněly na lumpačiny a s trenéry jsme se shodli, že se jim opravdu dařilo. Samozřejmě se dá vždy něco zlepšit, ale od toho máme i tréninky abychom se zaměřili na další rozvoj.

Sestava Tygříci: Pisano Renato, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Halouzka Jakub, Petr Štěpán.

Sestava Lvíčata“A“: Frkal Filip, Jurečková Kamila, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Šrot Damián.

Sestava Lvíčata“B“: Didi Aleš, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Vysloužil Pavel.

 

23.4. 2016 Tatran Litovel „B“–  „ Tygříci a Lvíčata“

V sobotu po obědě jsme zavítali na turnaj do nedaleké Litovle. Hrálo se na venkovním hřišti. Počasí bylo chladné, ale slunečné. Opět jsme děti rozdělily na ty starší a mladší. Možná se budu opakovat, ale děti se neustále zlepšují. Turnaj od turnaje je vidět, že si osvojují základní pravidla hry a naslouchají rad trenérů, což je může posunout dál. Jako příklad můžu uvést to, když jsem si s Tomášem a Alešem mezi zápasy říkali co nám jde a co méně. Kluci říkali, že si nepřihrají, ten zas, že nemá komu přihrát…… Řekl jsem jim ať se zkusí zaměřit při útoku kde stojí, jestli jsou uvolněni a hlahně co mají v této situaci udělat. Tuto situaci jsme si nakreslili na papír. V dalším zápase jsem kluky postavil vedle sebe ( křídlo a spojka) a ejhle ono to fungovalo. Kluci si začali přihrávat a po zpracování přihrávky dokázali vystřelit na bránu. Toto je pouze jeden z příkladů, kterým se chceme ubírat a postupně zlepšovat.

Jako vždy musím poděkovat rodinným příslušníkům k hojné a aktivní účasti na turnaji. Díky.

Sestava Tygříci: Frkal Filip, Petr Kamil, Petr Štěpán, Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Vysloužil Pavel.

Sestava Lvíčata:  Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Pisano Renato, Rakus Tomáš, Šrot Damián.

 

10.4. 2016 Hranice –  „ Tygříci a Lvíčata“

Další turnaj, kterého jsme se zúčastnili, se odehrál v neděli v Hranicích. Děti jsme rozdělili na mladší, to byli tygříci a na ty starší – lvíčata. Každé družstvo odehrálo čtyři zápasy. První zápas hráli Tygříci proti Lvíčatům. Měl jsem radost z dětí, když po turnaji chodily a říkaly, že dnes vyhrály všechny zápasy. To byla známka toho, že měly dobrý pocit ze hry a vnímaly hru pozitivně. Samozřejmě, že se nehrálo na počítání skóre, a tak se vše odvíjelo od jejich pocitů. Když se podíváme na samotnou hru obou družstev, tak je vidět neustálé zlepšování. Při rozehrávce se křídla automaticky vysunují do útočného pásma a čekají na příležitost, jak získat míč a zakončit akci. Musím ocenit, že se děti neshlukují do jednoho místa, ale jsou rozestoupeny po celé své linii. Poděkování opět patří i rodičům za pomoc s dopravou a povzbuzování na turnaji.

Sestava Tygříci: Šrot Damián, Petr Kamil, Hrachovinová Sára, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Kräuter Martin, Petr Štěpán, Hulová Eliška, Vysloužil Pavel. 

Sestava Lvíčata: Jurečková Lucie, Pešek Vojtěch, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Pisano Renato, Rakus Tomáš.

 

2.4. 2016 TJ Sokol Kostelec na Hané

Lvíčata: První zápas jsme hráli v ospalém tempu, měli jsme štěstí – soupeř měl stejné tempo hry jako my. Druhý zápas jsme se konečně probrali a začali bojovat o každý míč. Obrana fungovala na výbornou, krásně jsme si pomáhali. Třetí zápas jsme odehráli v podobném tempu jako ten druhý. V posledním zápase nás čekalo družstvo Horky – tygříci. Tento zápas byl asi jeden z nejtěžších. Bojovali jsme ale až do poslední sekundy o každý míč. Tento turnaj hodnotím jako velmi povedený. 😀

Sestava: Jurečková Lucie, Didi Aleš, Šrot Damián, Lerch Štěpán, Rakus Tomáš, Petr Kamil, Hrachovinová Sára, Halouzka Jakub a Vitásek František.

Tygříci: První turnaj jarní sezony se velmi vydařil, navíc ochotných rodičů bylo mnoho, za což  jim děkuji. Zápasy jsme odehráli s TJ Sokol Kostelec n/H – dívky, TJ Sokol Kostelec n/H – chlapci a DHK Litovel – dívky. My jsme byli rozděleni na 2 družstva. Dětem se velmi dařilo a hrály s velkou chutí, góly střílely jak na běžícím pásu. Turnaj se hrál bez počítání skóre. Po turnaji se uskutečnily dovednostní disciplíny zaměřené na driblink. Oceněny byla všechna družstva. Navíc do zápasu se zapojil i Pavel V. Přestože trénuje jen  krátce, zahrál si a hra ho velmi bavila. V bráně se vystřídali Vojtěch P. Štěpán P, Kamila J, Filip F. – nebáli se střel a odvedli pěkný výkon.

Sestava: Frkal Filip, Jurečková Kamila, Petr Štěpán, Pisano Renáto, Jurečková Michaela, Hrachovina Richard, Pešek Vojtěch, Kräuter Martin, Vysloužil Pavel.

 

20.3.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – tygříci  (turnaj Předvelikonoční vajíčko)

První půle prvního zápasu s  DHK Zora Olomouc byla vyrovnaná, nicméně jsme prohráli 8:15. Druhý zápas se Lvíčaty z Horky jsme do konce první půle prohrávali, ale podařilo se nám otočit skóre a zvítězit 18:14. V závěrečném zápase s SK Bystřice se projevila nesoustředěnost a špatná koncovka. Resumé 6:13.

Sestava: Rakus Tomáš 9, Didi Aleš 7, Pešek Vojtěch 6 oceněn – talent týmu, Frkal Filip 3, Jurečková Kamila 3, Hrachovinová Sára 3, Lerch Štěpán 1.

 

20.3.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – lvíčata (turnaj Předvelikonoční vajíčko)

Dne 20.3.2016  se odehrál turnaj na domácím hřišti v Horce. Zúčastnila se dále DHK Zora Olomouc a Velká Bystřice. Za domácí nastoupila 2 družstva – tygříci a lvíčata. Co se týká hry lvíčat, musím říct, že rozlosování  k nám nebylo zrovna přívětivé – museli jsme odehrát 3 zápasy po sobě bez odpočinku, což se projevilo i na hře a výsledcích. Chtěl bych pochválit děti za výdrž, i když namotivovat některé jedince na třetí zápas byl poněkud oříšek. Byla znát únava a vzhledem k tomu, že jsme všechny zápasy prohráli,  i trochu opadající nadšení ze hry. Ve většině případů nám dělala  problémy obrana, soupeř procházel k naší bráně bez větších problémů.  Na druhou stranu jsme měli i několik krásných útočných akcí zakončených gólem.

Blíží se nám jarní část sezóny a pevně věřím, že spolu s jarem dorazí i energie a další chuť do zápasů spolu s dalšími posilami z mladších „miníků“ .

Sestava: Pisano Renato 10, Halouzka Jakub 5, Hrachovina Richard 5, Šrot Damián 3, Kräuter Martin 3, Jurečková Lucie 2, Eliška Hulová 0.

 

Družstvo  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
DHK Zora Olomouc „A“ X 15:8 23:6 13:9 6 51:23 1
Horka Tygříci 8:15 X 18:14 6:13 2 32:32 3
Horka Lvíčata 6:23 14:18 X 9:15 0 29:56 4
SK Velká Bystřice 9:13 13:6 15:9 X 4 37:28 2

 

28.2.2016 Horka nad Moravou – tygříci „Přestupní turnaj“

Turnaj začal v 9.00 horeckým derby Tygříků proti Lvíčatům. Po vyrovnaném utkání jsme vyhráli 13:11. Druhý zápas byl mezinárodní – utkali jsme se s THA Martin (Slovensko). V prvním poločase jsme vedli, ale nakonec jsme prohráli 10:12. Proti DHK Zora „A“ byl zápas velmi těžký s výsledkem 6:22. Se Zorou „B“ byl zápas první poločas vyrovnaný, v druhém se nám nedařila koncovka a prohráli jsme 5:14. Závěrečný zápas s Bystřicí pod Hostýnem jsme měli opět vyrovnaný 1. poločas, ale v druhém díky nedůsledné obraně jsme prohráli 12:23. Děti byly po turnaji smutné, ale spokojené a dali jsme si za cíl se do příštího turnaje zlepšit.

Sestava: Didi Aleš 21, Rakus Tomáš 11, Halouzka Jakub 6, Jurečková Lucie 3, Jurečková Kamila 3, Hrachovinová Sára 2, Petr Štěpán 1.

 

28.2.2016 Horka nad Moravou – lvíčata „Přestupní turnaj“

V neděli jsme na domácím hřišti odehráli turnaj  s mezinárodní účastí. Děti byly rozděleny na 2 družstva -tygříky a lvíčata. Za lvíčata bych se nerad  opakoval, ale jako vždy první dva zápasy byly z naší strany poněkud rozpačité. První rozehřívací zápas jsme odehráli proti tygříkům – začátek byl dobrý ale vzápětí jsme usnuli na vavřínech a zápas prohráli. Druhý zápas proti Zoře byl ještě horší. Naštěstí po tomto „výprasku“ jsme se probudili a začali bojovat jako praví lvi.  Jsem velice spokojen s předváděnou hrou a bylo to vidět i na výsledcích zápasů. Děti bojovaly jako tým, zpřesnily přihrávky a ke hře využívaly celé hřiště.  Nakonec jsme sice skončili na 6. místě protože tentokrát se počítalo skóre zápasů, ale i tak jsem byl spokojený.

Sestava: Pisano Renato 20, Jurečková Michaela 11, Šrot Damián 11, Kräuter Martin 5, Hrachovina Richard 4, Petr Kamil 3, Frkal Filip 1.

Družstvo  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
Horka Lvíčata X 11:13 9:24 10:10 12:19 13:13 2 55:79 6
Horka Tygříci 13:11 X 6:22 5:14 13:23 10:12 2 47:82 5
Zora Olomouc „A“ 24:9 22:6 X 15:3 12:9 23:6 10 96:33 1
Zora Olomouc „B“ 10:10 14:5 3:15 X 10:15 11:13 3 48:58 4
TJ Bystřice p. H. „B“ 19:12 23:13 9:12 15:10 X 16:9 8 82:56 2
THA Martin 13:13 12:10 6:23 13:11 9:16 X 5 53:73 3

 

24.1.2016 Turnaj „Pololetní jednička“ Horka na Moravou – Tygříci

Na domácí půdě jsme uspořádali turnaj Pololetní jednička. Horecký tým se jako tradičně rozdělil na dvě družstva – Tygříci a Lvíčata. První zápas byl horecké derby Tygříci vs Lvíčata. Bylo to pro nás ideální, neboť se děti dobře rozehrály a výsledkem 17:12. V druhém zápase proti nám (Tygříkům) nastoupila DHK Zora Olomouc „A“ , která nás převálcovala 9:16. V podobném duchu se odehrával i třetí zápas proti DHK Olomouc Zora „B“ – opět samá děvčata a porazila nás 6:13. Závěrečný zápas byl s Tatranem Litovel, kde jsme dokonce v prvním poločase vedli o 2 branky, ale nakonec prohráli 12:18.

Sestava: Didi Aleš 11, Hrachovina Richard 11, Jurečková Michaela 9, Jurečková Kamila 6, Urban Vojtěch 2, Frkal Filip 1, Petr Kamil 1, Foretník Filip 1, Petr Štěpán 0.

Talent družstva: Petr Kamil, Trenéři: Roman Halouzka, Jiří Krauter.

 

24.1.2016 Turnaj „Pololetní jednička“ Horka na Moravou – Lvíčata

Nedělní turnaj byl druhý ze čtyř přípravných turnajů. Hráči se snaží, ale to nestačí. Pokud chceme vyhrávat, musíme být důslednější v obraně, při rozehrávkách a hlavně se nesmíme bát vystřelit na bránu. Nejedna naše šance vstřelit gól byla zmařena ještě dříve než k ní došlo. Útočící hráč volil raději přihrávku než střelu. Snad to bylo pro nás ponaučení a na dalším turnaji se vše v lepší obrátí. Poděkování za pomoc na turnaji patří paní Frkalové, která nám pomohla v bufetu a s konečným úklidem, také paní Hrachovinové za fotodokumentaci, úklid a našim mladším žákům Adamu S., Jirkovi L., Matěji N., Terce K. a Elišce D. za funkci rozhodčích a časomíry.

Sestava: Pisano Renato 17, Jurečková Lucie 7, Šrot Damián 4, Kräuter Martin 3, Halouzka Jakub 2, Hrachovinová Sára 1, Rakus Tomáš 0,.

Talent družstva: Jurečková Lucie, Trenéři: Frkal Radek, Karel Němec

 

1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Horka Lvíčata X  12:17 2:25  7:13  12:16 0  33:71 5
Horka Tygříci  17:12 X  9:16  6:13  13:20 2  45:61 4
 DHKZora  „A“  25:2  16:9 X  16:7  18:3 8  75:31 1
 DHK Zora „B“  13:7  13:6  7:16 X  12:19 4  45:48 3
Tatran Litovel  16:13  20:13  13:18  19:12

X

6  68:55 2

 

 

Hodnocení podzimní sezóny 2015

Podzim utekl jako voda a nastal čas zhodnotit to, co se nám povedlo více či méně. V září jsme přivítali v našem družstvu 13 hráčů a 4 trenéry. Družstvo jsme tedy rozdělili na dvě menší družstva tygříků a lvíčat. Toto rozdělení bylo pouze formální pro turnaje, kterých jsme se pravidelně účastnili a děti to nějak nepocítily. Začátkem listopadu jsme naše družstvo posílili o šest hráčů z družstva mladších minižáků. Bylo to hlavně z důvodu, že dětí v této nejmenší kategorii bylo díky velké oblibě házené hodně, ale také z důvodu, že děti, které byly vybrány, se mohou díky své šikovnosti dále rozvíjet. Při tomto rozhodnutí jsem čekal, jak děti zapadnou do nového kolektivu a musím říct, že jsem nezaznamenal jedinou negativní reakci vůči novým hráčům. Turnaje, kterých jsme se účastnili v podzimní části, se hrály bez počítání skóre, což je určitě u těch nejmenších dětí přínosem. Děti se můžou více soustředit na kolektivní hru než na individuální akce jedinců s cílem prosadit se pouze sám. Další kritérium, které stojí za zhodnocení je, že i při tak velkém počtu dětí v našem družstvu jsou děti ukázněné a mají pozitivní přístup k tréninkům a házené samotné. Děti vědí, že v družstvu potřebujeme i „uličníky“, ale takové, kteří umí poslechnout rozhodnutí trenéra nebo rozhodčího.  A naše docházka je také na dobré úrovni a to 84%. KN

 

13.12.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj)

V neděli 13.12.2015 jsme pořádali na domácí půdě Mikulášský turnaj. Přijelo s námi soupeřit 5 týmů. První zápas jsme odehráli s TJ Bystřice pod Hostýnem. Děti i přesto, že se řádně rozcvičily, asi ještě spaly, neboť jsme odešli ze zápasu s prohrou 7:27. Druhý zápas se odehrál s DHK Zora Olomouc „A“ a hra byla o poznání lepší, nicméně prohra 8:18. Třetí zápas s  DHK Zora Olomouc „B“ již byl vyrovnaný, zlepšili jsme obranu a výsledné skóre 14:17 bylo o poznání příjemnější. Předposlední zápas se Sokol Újezd u Brna byl skvělý Kromě dobré obrany jsme zlepšili i zakončování a zvítězili 16:14. Závěrečný mač s SK P.E.M.A. Opava byl velmi vyrovnaný, rychlý a herně perfektní. Kvůli velké nepřesnosti při střelbě jsme nakonec po skvělém utkání prohráli 14:15. Celkově jsme na turnaji skončili na 5. místě. Děti se během turnaje vystřídaly na všech herních postech. Jako talent týmu byl vyhlášen František Vitásek. Výjimečně jsem vyhlásil i nejlepšího střelce týmu, a to Sáru Mandysovou s 12 brankami na kontě. Zbytek týmu měl průměr 3,8 gólů za turnaj. Při závěrečném vyhlášení asistoval i čert, Mikuláš a anděl. Podle výrazu dětí mohu usuzovat, že se jim turnaj líbil. RH

1 2 3 4 5 6 Body Skóre  Pořadí
TJ Sokol Horka n. M. X  7:27  8:18  14:17  14:15  16:14 2  59:91 5.
TJ Bystřice p. Hostýnem  27:7  25:17  18:5  25:6  30:5 10  125:40 1.
DHK Zora Olomouc „A“  18:8  17:25  X  19:9  23:7  34:0 8  111:49 2.
DHK Zora Olomouc „B“  17:14  5:18  9:19  19:13  14:4 6  64:68 3.
SK P.E.M.A. Opava  15:14  6:25  7:23 13:19  21:8 4  62:89 4.
Sokol Újezd u Brna  14:16  5:30  0:34  4:14  8:21  X 0  31:115 6.

Sestava družstva a vstřelené góly: Mandysová Sára 12, Didi Aleš 7 (14 mimo), Pisano Renato 7, Hrachovina Richard 6, Petr Štěpán 5, Rakus Tomáš 5, Kräuter Martin 5, Halouzka Jakub 4, Šrot Damián 3, Pešek Vojtěch 2, Vitásek František 1, Petr Kamil 1, Hrachovinová Sára 0.

 

28.11. 2015 Kostelec na Hané –  „ Tygříci a Lvíčata“

Poslední listopadovou sobotu se Lvíčata a Tygříci zúčastnili posledního turnaje podzimní soutěže, a to turnaje v Kostelci za účasti šesti družstev včetně dvou družstev z Horky. Jak bych hodnotil tento turnaj? Kázeň dětí a snaha prosadit se při hře nás řadí mezi silné týmy v této kategorii. S trenéry jsme se shodli, že výkony našich dětí se neustále zlepšují a dívat se na jejich hru je radost. Samozřejmě cesta, kterou mají před sebou, je ještě dlouhá, ale vidíme neustálé se zlepšování a hlavně chuť dětí se zlepšit.

Sestava Tygříci: Pisano Renato, Frkal Filip, Šrot Damián, Rakus Tomáš, Petr Kamil, Hrachovina Richard, Foretník Filip, Halouzka Jakub. 

Sestava Lvíčata:  Petr Štěpán, Kräuter Martin, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila,  Pešek Vojtěch, Hrachovinová Sára, Didi Aleš.

 

21.11. 2015 DHK Zora Olomouc –  „ Tygříci“

V sobotu 21.11.2015 jsme zavítali na turnaj do Olomouce, který pořádalo družstvo DHK Zora Olomouc. Na tomto turnaji jsme odehráli celkem čtyři utkání. První utkání jsme zahájili v ospalém tempu, nedokázali jsme si pořádně nahrát a ani branku jsme moc netrefovali. Do druhého zápasu jsme šli s daleko větší chutí hrát než do prvního. Konečně nám přestali padat balony, na obraně jsme si pomáhali. Před třetím zápasem jsme si řekli, že budeme bojovat o každý míč, a to se také stalo. Do čtvrtého zápasu jsme přišli odpočatí po menší pauze mezi zápasem. Tento zápas se nám povedl asi nejvíce, konečně jsme vytvářeli krásné brankové příležitosti. Tento turnaj se mám moc povedl.

Sestava: Pisano Renato, Frkal Filip, Šrot Damián, Rakus Tomáš, Petr Kamil, Petr Štěpán, Hrachovinová Sára, Hrachovina Richard, Didi Aleš.

 

22.11. 2015 SK Velká bystřice –  „ Lvíčata“ 

Druhý turnaj sedmého kola se uskutečnil v neděli od rána ve Velké Bystřici. Kromě vybraných dětí jsme dali možnost i dětem, které hrály již v sobotu. Mile nás překvapily, protože přišly v celkovém počtu čtrnácti dětí. Bystřice nasadila do turnaje o jedno družstvo více a tak měli děti možnost zahrát si více, a turnaj se protáhl na celé dopoledne. U dětí bylo ze začátku vidět spoustu chyb. Jako by nám to již bylo souzené, že začátky turnajů máme vždy ospalejší. Poprvé s námi měli možnost hrát i hráči, o které jsme posílili naše družstvo z řad mini mladších, a určitě se neztratili.

Sestava:  Pisano Renato, Petr Kamil, Petr Štěpán, Kräuter Martin, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Frkal Filip, Mandysová Sára, Jurečková Kamila, Halouzka Jakub, Pešek Vojtěch, Urban Vojtěch, Foretník Filip, Vitásek František.

 

7.11. 2015 STM Olomouc „C“  –  „ Lvíčata“  a „ Tygříci“

Lvíčata: Ti, kteří přijeli v sobotu na Zoru na turnaj pořádaný oddílem STM Olomouc, mohli být spokojeni s hrou našich dvou družstev. Nejen, že se děti neustále zlepšují, ale radost ze hry a herní pohoda je na dětech vidět. Tomu samozřejmě napomáhá fakt, že se tyto turnaje nehrají na počítání skóre. Měli jsme několik dětí nemocných, a tak jsem měl před turnajem obavy, kolik nás nastoupí. Nakonec se nám podařilo dát dohromady dvě družstva i za cenu, že jsme neměli možnost střídat a v jednom družstvu jsme využili hráčku z mini mladších, a neztratila se. Tady se projevila dobrá fyzička dětí.

Tygříci: Před prvním zápasem jsme se domluvili, že budeme fungovat jako jeden tým a to se taky stalo. Hned v prvním zápase jsme začali vytvářet krásné brankové příležitosti, které jsme proměňovali. Druhý zápas jsme sehráli s Horkou – lvíčaty, tento zápas se nám dařilo asi nejvíce. Na začátku třetího zápasu se nám noc nedařilo, ale ke konci to už bylo lepší. Poslední zápas nás hráči překvapili tím, jak dokáží fungovat na obráně i v útoku. Šlo ale také vidět, jak nám dochází síly, po tak perném dni. 😀 .

Sestava:  Pisano Renato, Didi Aleš, Petr Kamil, Petr Štěpán, Hrachovina Richard, Kräuter Martin, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovinová Sára, Rakus Tomáš.

 

1.11. 2015 Hranice – „ Lvíčata“  a „ Tygříci“

Tygříci: První zápas jsme překvapivě hráli dobře, krásně jsme si přihrávali, netrefovali  brankáře. Druhý zápas jsme hráli ve stejném duchu. Na třetí zápas jsme se těšili asi nejvíce, hráli jsem totiž proti Horce – lvíčatům. Děti fungovaly jako jeden tým a navzájem si pomáhaly. Poslední zápas nás začala zmáhat únava po těžkém dni. Jde vidět, že děti spolu nehrají poprvé, ale už nějakou dobu. Tento turnaj byl povedený  😀 .

Lvíčata: I naše druhé družstvo si vedlo velmi dobře. Kromě jednoho nemocného hráče jsme nastoupili v plné sestavě. Děti odehrály čtyři zápasy proti domácímu družstvu z Hranic, Prostějovu, Žeravicím a našemu druhému družstvu z Horky. Postupně se všichni hráči aktivně zapojují do hry. A každý z hráčů si vystřelí na bránu. O to větší radost pak mají, když střelí gól. Poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava:  Pisano Renato, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Petr Kamil, Petr Štěpán, Hrachovina Richard, Kräuter Martin, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Frkal Filip, Rakus Tomáš.

 

25.10. 2015 Zora – „ Lvíčata“  a „ Tygříci“

Lvíčata: Další kolo turnajů proběhlo na Zoře za účasti pěti družstev. U dětí je vidět, že spolu hrají již dva měsíce. Začínají být více sehrané, i když se občas projevují známky sólových akcí. Jako vždy jsme si v šatně řekli, co od hráčů očekáváme – zajištěnou obranu a v útoku střílet na bránu. Zní to jednoduše, ale v praxi to není vždy až tak snadné. V každém družstvu jsme měli jednoho hráče na střídání a tak jsme střídali po čtyřech minutách. Každé z dětí tak sedělo zhruba dvakrát až třikrát.

Tygříci: První zápas probíhal jako vždy v ospalém tempu. Od druhého zápasu se nám konečně začalo dařit, děti začaly bojovat o každý balon, přestaly trefovat brankaře a začaly dávat góly. Byla radost se na děti dívat, jak se snaží spolupracovat a bojovat jako jeden tým.

Sestava:  Pisano Renato, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Petr Kamil, Petr Štěpán, Hrachovina Richard, Kräuter Martin, Mandysová Sára, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Frkal Filip, Hrachovinová Sára, Rakus Tomáš.

 

10.10. 2015 SK Žeravice –  „ Lvíčata“  a „ Tygříci“

V sobotu jsme zavítali na turnaj do Žeravic. Probudili jsme se do chladného dne, kdy se ranní teploty pohybovaly okolo tří stupňů a přes den vyšplhaly k osmi stupňům a k tomu foukal studený vítr. To byl asi náš největší soupeř. Dalším našim soupeřem byla neúčast několika dětí, kterou jsme však zvládli doplněním dětí z družstva mini mladší, která právě skončila svůj turnaj. Hrálo se bez střídání, ale děti mají dobrou kondičku a tak to ani nepocítili. Hráče musím pochválit za jejich obětavý přístup a po počátečním ospalém prvním zápase hráči aktivně bránili a přecházeli do útočných šancí. Vše vyvrcholilo posledním zápasem, kdy proti sobě nastoupili horečtí Tygříci proti Lvíčatům. Opravdu byla radost se na děti dívat jak se jim daří.

Sestava:  Pisano Renato, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Kräuter Martin, Mandisová Sára, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Frkal Filip, Šrot Damián, Hrachovinová Sára.

 

4.10. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou –  „ Lvíčata“  (11:30) a „ Tygříci“ ( 14:00)

První říjnovou neděli jsme odehráli druhé kolo z řady turnajů podzimní části. Opět to byly dva turnaje jdoucí po sobě. Počasí nám přálo. Teploty dosahovaly dvaceti stupňů. A jak jsme hráli. První zápasy se zdály být spíše unavené a našim hráčům dělalo problém zorientovat se při rozehrávce a přechodu do útoku. Postupně jsme se rozehráli a diváci mohli vidět to čemu se naši hráči naučili. Rozehrávka přes spojky a postupný přechod do útoku se zapojením obou křídel a zakončením střely do brány. V obranné části zase přistupovat k protihráči, který získává míč a hned v počátku jej o něj připravit. Co naopak musíme zlepšit je orientace a sledování hry. Spousta přihrávek nebyla dokončena právě z důvodu, že hráč, který přihrával nebyl v kontaktu s s tímto spoluhráčem. Některé naše přihrávky nejsou dostatečně důrazné a to je prostor pro soupeře. Naše hra není špatná, ale stále je co zlepšovat. To je prostor pro nás trenéry. Zaměřit se na tréninku na tyto činnosti.

Sestava: Pisano Renato, Petr Kamil, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Rakus Tomáš, Frkal Filip.

 

20.9. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou –  „ Tygříci“  (10:30) a „ Lvíčata“ ( 12:30)

Na začátek bych chtěl opět poděkovat za skoro 100% účast dětí, chyběli pouze 2 marodi.  Původně měla hrát dvě družstva, tygříci a lvíčata, ale rozhodli jsme se, že utvoříme pouze jeden tým a děti budeme při hře střídat. Jednak se děti vzájemně lépe sehrají a hlavně táhnou za jeden provaz. A ti, co zrovna nejsou na hřišti, fandí svým spoluhráčům ze střídačky. Děti se střídaly tak, aby si všichni zahráli v každém zápase. Celkem se odehrálo 8 zápasů + dovednostní soutěže, a musím pochválit všechny za bojovnost a odhodlání, se kterým šli do každého souboje. Nechci a nemůžu vyzdvihovat nikoho jmenovitě, protože opravdu hráli jako tým. Budeme muset trošku zapracovat na obraně a přesnosti přihrávek, ale pokud dětem vydrží odhodlání, tak na dalším turnaji soupeřům vytřeme zrak.

Poděkování patří i fandícím rodičům bez kterých si turnaj na domácím hřišti  ani nedovedeme představit.

Sestava: Mandysová Sára, Pisano Renato, Petr Kamil, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Kräuter Martin, Rakus Tomáš.

 

29.8.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj Házenkářská naděje – 4. ročník)

Soutěžní ročník 2015-2016 jsme zahájili 100% účastí starších „miníků“ na domácím turnaji v Horce, což nás trenéry velmi potěšilo.

Vzhledem k tomu, že jsme nominovali pouze jedno družstvo, bylo potřeba častého střídání, aby si zahrály všechny děti. To se ze začátku trošku podepsalo i na hře, a první zápas jsme lehce dřímali . Postupem času se hra zlepšovala, děti se snažily vnést do hry to, co minulý týden na soustředění natrénovaly.  Přestože  jsem měli drobné problémy v obraně, děti zabojovaly, předvedly sportovního ducha, semkly se a poslední zápas předvedly krásný výkon. S ohledem na to, že do družstva přibyly nové děti a nejsou všichni ještě zcela sehraní, myslím si, že na dalších turnajích máme šanci hrát dobrou házenou i díky širokému hráčskému kádru a rodičovské podpoře, za kterou děkuji.

Turnajové rozlosování a výsledky – STARŠÍ mini  sk. „A“
1 2 3 4 Body Skore Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 10:25 32:10 13:32 2 55:67 3
Bystřice pod Hostýnem „B“ 25:10 18:3 27:27 5 70:40 2
Tatran Bohunice 10:32 3:18 5:34 0 15:84 4
TJ Jiskra Havlíčkův Brod 32:13 27:27 34:5 5 93:45 1

 

Turnajové rozlosování a výsledky – STARŠÍ mini  sk. „B“
1 2 3 4 Body Skore Pořadí
TJ Sokol Ostrava 19:12 25:18 16:9 6 60:39 1
Bystřice pod Hostýnem „A“ 12:19 23:18 14:14 3 49:51 2
KP Brno 18:25 18:23 19:23 0 55:71 4
TJ Jiskra Otrokovice 9:16 14:14 23:19 3 46:49 3

 

Nadstavba
Rozlosování Čas Soupeř Soupeř Hřiště Výsledek
4A – 4B 12::00 Tatran Bohunice KP Brno B 8:26
3A – 3B 12:30 TJ Sokol Horka nad Moravou TJ Jiskra Otrokovice B 17:18
2A – 2B 12:00 Bystřice pod Hostýnem „B“ Bystřice pod Hostýnem „A“ A 19:15
1A – 1B 12:30 TJ Jiskra Havlíčkův Brod TJ Sokol Ostrava A 23:9

 

Pořadí Družstvo
1 TJ Jiskra Havlíčkův Brod
2 TJ Sokol Ostrava
3 Bystřice pod Hostýnem „B“
4 Bystřice pod Hostýnem „A“
5 TJ Jiskra Otrokovice
6 TJ Sokol Horka nad Moravou
7 KP Brno
8 Tatran Bohunice

Sestava: Frkal Filip, Sadilová Aneta, Mandysová Sára, Búbela Matyáš, Pisano Renato, Petr Kamil, Petr Štěpán, Didi, Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Kräuter Martin, Rakus Tomáš.