Ročník 1981-1982

Jde o jubilejní ročník oddílu házené, 25 let organizované házené, v Horce nad Moravou. Oslavy proběhly v závěru mistrovských soutěží a podložily se tak sportovní úspěchy všech družstev. Sezóna začíná s problémy. Nedostatek hráčů, hlavně v mládežnických družstvech, začíná být chronický. I družstvo mužů má problémy – generační. Oddíl má v soutěžích družstvo mužů, dorostenců, mladších žáků a družstva mladších a starších žaček.

9. LP Šumperk 4 0 12 264:323 8

Mezi nejlepšími střelci soutěže byl jako obvykle na 3. místě Zatloukal s 83 brankami.

7. Sokol Bystročice 0 0 12 138:401 0

Zajímavostí tohoto ročníku družstev dorostenců byl start 3 hráčů ze Sokola Senice, kde dali družstvo pro nedostatek hráčů do klidu. Pak ještě jeden výsledek našeho družstva: Bystročice – Horka 15:49.

Ve střelecké tabulce byl Guga Pavel na 2. místě se 70 brankami, na 4. místě Nepožitek Miloš se 64 brankami a na 7. místě Prucek Pavel s 59 brankami. Družstvo starších žaček obsadilo v konečném bilancování své soutěže pěkné 3. Místo, na 5. a 6. místě byly ve střelecké soutěži achátová a Nevěřilová. Družstvo mladších žaček obsadilo v soutěži 5. místo. Ve střelecké tabulce byla Zatloukalová na 5. místě. Svízelná situace byla u mladších žáků. Nedostatek hráčů nevyrovnanost, i věková. Družstvo obsadilo 8. místo, v tabulce střelců byl Štajgr Milan s 17 brankami na 10. místě. Družstvo miniházenkářů bylo pro nedostatek hráčů v tomto ročníku zrušeno.

V duchu jubilejního roku házené, v Horce nad Moravou, 25 let od založení, se nesly všechny jak společenské, tak i sportovní akce. Oslavy začaly slavnostní schůzí a odpoledne pokračovaly v rámci Sportovního odpoledne. Odpoledne bylo ukončeno táborákem. Součástí oslavil, byl silně obsazený dorostenecký turnaj, ve kterém naši dorostenci obsadili 3. místo. Jubilejní turnaj mužů za účasti 7 družstev vyhrálo domácí družstvo. S odstupem doby se domníváme, že dle všech výsledků naší práce a aktivity to bylo vyvrcholení fáze činnosti oddílu házené.