Hodnocení 2021-2022

Družstvo mladšího minižactva, ročník narození 2012 – 2014, účastníci krajské ligy

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: Šimek Jiří, Dvořák František

Zleva: František Dvořák (trenér), Václav Sochor, David Jašíček, Matěj Holub, Lukáš Rusler, Daniel Hepnar, Šimon Hoferek, Jakub Váňa, René Rusler (vedoucí družstva). Chybí: Vít Nemrava, Sofie Vrbová, Viktorie Kadlecová, Antonín Brix, Matěj Brix, Jiří Šimek (trenér).

Hodnocení jaro 2022

Přípravu na jarní část sezóny jsme pojali opravdu velkolepě a přes covidová opatření jsme se před začátkem krajské soutěže zúčastnili celkem tří turnajů, a to domácího v Horce, Memoriálu Karla Kaštana ve Velkém Meziříčí a Ferin Cupu v Kuřimi.

Naše řady se v pauze mezi dvěma částmi sezóny rozrostly o pár nováčků, takže nás nezaskočila ani tradiční zimní vlna nemocí a případných karantén.

Na začátku dubna nás pak již čekal první soutěžní turnaj, na který navazovalo jedno soutěžní kolo za druhým.

S každým turnajem a nově nabytými zkušenostmi se náš tým a dovednosti jednotlivých hráčů postupně zlepšovaly, až se z našich miníků stal kompaktní tým plný nadšených házenkářů.

Na závěr sezóny jsme si užili tradiční třídenní MiniCup v Litovli, na kterém se náš tým rozhodně neztratil a přes umístění v dolní části tabulky předvedl hezké výkony.

Posledním počinem bylo domácí superfinále, kde jsme měli možnost opět potkat všechny týmy, se kterými jsme celou soutěž soupeřili a následná „exhibice“ na počest výročí 65 let trvání házené v Horce nad Moravou.

Pro většinu hráčů to bylo také poslední představení v kategorii „mini“, neboť po prázdninách postoupí do kategorie mladších žáků a vrhnou se vstříc nabývání nových zkušeností a zážitků. To však, vzhledem k obměně spoluhráčů a trenérského vedení, také určitě nemine ani ty, kteří ve starších mini zůstávají.

Všem přejeme hezké prázdniny a hodně úspěchů v nové sezóně.

11. 6. 2022 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Superfinále

Poslední soutěžní víkend jsme v domácím prostředí přivítali všechny týmy, se kterými jsme se v soutěži potkávali celou sezónu. Vzhledem k tomu, že se v Horce setkalo celkem 17 družstev, byly rozděleny do třech samostatných skupin a na tři samostatná hřiště.

Náš tým byl rozlosován do skupiny 1 společně s Házenou Velkou Bystřicí „A“, Tatranem Litovel, HBC Olomouc „A“ a TJ Kostelcem na Hané, takže jsme celkem odehráli 4 náročné zápasy.

Vzhledem k tomu, že hráči se zpočátku teprve probouzeli, nevyznělo zahajovací utkání pro naše barvy příliš příznivě. S dalšími soupeři se však už vypořádali ve své standardní formě a ke spokojenosti trenérů. Celý den si pak užili se vším všudy a s medailemi na krku vykročili vstříc nové sezóně, ve které se někteří z nich představí již v kategorii mladších žáků.

Děti si soutěžní závěr sezóny evidentně užívaly, bylo vidět nadšení ze hry a vstřelených gólů a z celého superfinálového zápolení sálala energie a pohoda. Jako doprovodný program bylo připraveno bohaté občerstvení včetně pečených makrel, skákací hrad a malování na obličej. Na závěr všechny účastníky čekaly drobné odměny a účastnické medaile

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

3. – 5. 6. 2022 – Litovel MINICUP

Téměř na závěr sezóny jsme se vypravili do nedaleké Litovle na tradiční klání kategorií miniházené. Čekalo nás 11 náročných zápasů rozložených do tří soutěžních dnů a samozřejmě také doprovodný program a plno týmových zážitků.

V pátek se nám vstup do turnaje nevydařil a po třech zápasech se nám v tabulce skvěl pouze jeden bod za dvě prohry a jednu remízu.

V sobotu jsme po vydatné snídani a aktivní rozcvičce nastoupili hned k zahajovacímu utkání druhého dne. Po regionální bitvě a prohře o jeden gól s Kostelcem na Hané naše výkony skomíraly a nebyli jsme schopni dotáhnout žádný zápas k vítěznému konci. Po dvou dalších prohrách se Sokolem Hostěrádky – Rešov a SK Žeravice se však naši bojovníci neskutečně zvedli a v následujícím zápase řádně potrápili favorita turnaje ze Sokola Sokolnice. Přestože jsme nakonec prohráli o deset gólů celý tým se neuvěřitelně nastartoval a v posledním sobotním utkání s přehledem přehrál tým Velkého Meziříčí 2.

Po vyčerpávajícím dni si děti užily dovádění na skákacím hradu, předváděčku hasičské techniky spojenou s hasičskou „přednáškou“ a večerní diskotéku s dovednostními soutěžemi.

V neděli pak následovala vítězná krasojízda, kdy naši miníci porazili postupně jediného zahraničního účastníka HŠK Legends Šaľa, družstvo z DHK Zora Olomouc, a nakonec v nervy drásajícím hanáckém derby domácí z Tatranu Litovel.

V konečném součtu patřilo našemu družstvu 8. místo z celkem dvanácti účastníků. Na slavnostním ukončení turnaje obdrželi všichni hráči účastnické medaile a věcné ceny.

Domů jsme se pak rozjeli všichni spokojení s příslibem účasti na podobných akcích.

Výsledky:

3. 6. 2022

Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 11:16

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Praha Vršovice 12:12

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Velké Meziříčí 1 8:17

4. 6. 2022

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Kostelec na Hané – HK 17:18

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Hostěrádky-Rešov 11:16

Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 7:18

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Sokolnice 10:20

Sokol Horka nad Moravou – Sokol Velké Meziříčí 2 19:10

5. 6. 2022

Sokol Horka nad Moravou – HŠK Legends Šaľa 19:6

Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc 11:7

Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel 12:11

Fotogalerie

Sestava a branky: Rusler Lukáš 52, Jašíček David 30, Brix Matěj 26, Váňa Jakub 14, Holub Matěj 9, Kadlecová Viktorie 4, Vrbová Sofie 1, Brix Antonín 1 (brankář)

Trenéři: Rusler René, Ruslerová Jana, Šimek Jiří

29. 5. 2022 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Tento víkend se naši starší miníci představili po delší době v domácím prostředí. Zahájili tak házenkářskou přehlídku týmů, které se v neděli na hřišti všechny postupně vystřídaly. Utkali jsme se s házenkáři z Žeravic, se dvěma týmy z Velké Bystřice, s nově vzniklým družstvem z Čech pod Kosířem a s druhým, začínajícím týmem z Horky.

Vzhledem k relativně časnému zahájení zápasů nebyly děti zpočátku v úplné herní pohodě, což ale v průběhu turnaje úspěšně překonaly a představily se jako dokonalí profíci. Škoda jen, že soustředění hráčů nebylo zcela stoprocentní a naše důkladně trénované dovednosti jsme nemohli představit zcela na plno. Musíme ještě zapracovat na naší rychlosti jak v obraně, tak v útoku. Ve výsledku však bylo na co se dívat a užít si pěknou házenou všech týmů, které k nám dorazily.

Všem zúčastněným děkujeme za odvedenou práci na hřišti a rodičům za hlasité povzbuzování.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Rusler René

29. 5. 2022 – TJ Sokol Horka nad Moravou – přípravka starší minižactvo

V neděli jsme se zúčastnili prvního premiérového turnaje na domácím kolbišti. Soupeřem nám byly družstva Čechy pod Kosířem /nové vzniklé/, Házená Velká Bystrice A+B a tým ze Žereavic.

Naše nové tváře s přípravky se velmi dobře uvedli. Proti soupeřům statečně bránili a dávali pěkné branky. Jsme teprve na začátku, ale již nyní musíme celé družstvo pochválit za rychlé naučení všech základů a házenkářských návyků. Těšíme se na další tréninky, kde se opět herně posuneme a další turnaj ukážeme naše zlepšení, chuť po výhře, bojovnost, tvrdost a nebojácnost.

Další turnaj bude 11.6.2022. Je to mega velký turnaj, kdy hostíme všechna družstva z Olomouckého kraje. Tímto srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče, tetičky, strejčky, sourozence…do našeho sportovního areálu na Sokolce. Akce bude probíhat cca. od 8:30-17:00

Všechny bez vyjímky chválíme a děkujeme rodičům a divákům za bouřlivé povzbuzování z hlediště.

Naším heslem: Horka jede… rozproudíme tu správnou házenkářskou atmosféru a budeme hnát naše hvězdy k tomu správnému cíli a to je radost ze hry, natěšenost z každého tréninku, zápasu a turnaje !!!

Sestava: Barbora Barabášová, Machalová Nikol, Patrik Hampl, David Šincl, Michal Ptáček, Stejskal Kryštof, Matyáš Jeřábek Trenér: Němec Petr

21. 5. 2022 – SK Žeravice

V sobotu 21. května jsme se v Žeravicích zúčastnili dalšího nedomácího turnaje kategorie minižáci starší a naposledy se přestavili v pozici hostů v této části sezóny. Tentokrát jsme se utkali s týmy z domácích Žeravic a z Prostějova.

Našim hráčům nešlo na tomto turnaji skoro nic vytknout. Všichni bojovali skvěle, oba druhy obrany zvládali téměř bez chyb, aktivně útočili a vůbec se skvěle pohybovali po hřišti. Nechyběla samozřejmě ani radost z gólů a skvělé zákroky ze strany brankáře.

Našemu týmu, který se ke klání dostavil opět v plném počtu hráčů, patří dík za neutuchající nadšení a aktivní hru. Ostatním účastníkům děkujeme za zajištění dopravy a diváckou kulisu.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

15. 5. 2022 – TJ Sokol Kostelec na Hané

V neděli jsme se vydali na další soutěžní turnaj, tentokrát do Kostelce na Hané, a to v netradičním odpoledním čase. Za účasti třech týmů nás čekaly dvoukolové boje, takže jsme měli možnost poměřit své síly s každým týmem dvakrát.

Všechny děti si počínaly jako zkušení házenkáři a dokázaly si poradit se všemi úskalími hry. Lze jim vytknout pouze nedůsledné a nesoustředěné přihrávky, kdy si přihrávali do stoje, místo přihrávek do pohybu. Za svůj poobědový výkon si pak všichni vysloužili sladkou odměnu.

Jedinou kaňkou na jinak příjemném zápolení bylo přílišné lpění rozhodčích na některých pravidlech a naopak benevolentním přístupem k pravidlům jiným.

Dětem děkujeme za bojovnost a rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie,

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

1. 5. 2022 – HBC Olomouc

Dopoledne první květnové neděle patřilo turnaji OLKSH pořádaného klubem HBC Olomouc, který zastupovala dvě družstva a dalšími účastníky byl klub SK HFP Prostějov a naše TJ Sokol Horka nad Moravou.

Opět jsme si mohli vyzkoušet dovednosti, které pilně trénujeme. Všechna utkání probíhala v podobném duchu a a my se snažili stavět aktivní obranu, stejně jako rychlý útok. Občas jsme ze zaběhnutých postupů trochu slevili, ale snažili jsme se chyby napravovat a dodržovat pokyny trenérů. Největší slabinou na tomto turnaji byla si malá rychlost, jak v obraně, tak v útoku, kdy jsme občas dali soupeři možnost projít naší obranou nebo naopak postavit tu svou. V naší brance nás nejednou zachránil brankář Tonda, kterému se také dařilo. Každopádně se zápas od zápasu zlepšujeme a je vidět, že se na trénincích neflákáme a házenou si užíváme.

Děkujeme za podporu rodičům v hledišti a pomoc s dopravou. Bez vás by to nešlo!

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

26. 4. 2022 – Školní liga v miniházené

Úterní dopoledne bylo tentokrát ve znamení Školního ligy v miniházené konaného v hale Zory Olomouc. Turnaje se zúčastnily školy z Olomouce a ZŠ Horka nad Moravou. V zápasech se také počítalo skóre.

Turnaj nebyl jen o házenkářích chodících pravidelně do našeho klubu trénovat, ale o všech dětech ze školy v Horce n. M., které si chtěly házenou vyzkoušet. Na hřišti jsme bojovali ze všech sil a do hry se zapojovaly i děti, které si ji přijely vyzkoušet poprvé. V poli se nám celkem dařilo a i když nějaké chybičky se objevily, hra nám šla pěkně od ruky a stříleli jsme branku za brankou. První tři zápasy jsme nad našimi soupeři vyhráli, ale nejtěžší nás čekal až v posledním. Zápas to byl velmi vyrovnaný o čemž svědčí i konečná remíza 16:16. Vzhledem ke stejnému počtu bodů v tabulce se o vítězi rozhodovalo při sedmimetrových hodech. Po základní pětici hráčů byl stav stále nerozhodný a o konečném vítězi rozhodl následující systém na prvního vítěze, ve kterém jsme bohužel podlehli, ale odvezli jsme si krásné druhé místo a sladkou odměnu.

Družstvo12345bodypořadí
Holečkova 1 – dívkyXXX5:78:135:1413:1405.
Komenium7:5XXX3:152:115:624.
Horka13:815:3XXX16:1614:1072.
Nedvědova14:511:216:16XXX9:471.
Holečkova 2 – hoši14:136:510:144:9XXX43.

Dopoledne jsme si náramně užili a podpořit nás přijelo (alespoň na chvíli) i několik rodičů, za což jim děkujeme. Už se těšíme na další turnaj.

Fotogalerie

24. 4. 2022 – Centrum Haná

V neděli jsme se vydali na turnaj do Kostelce n. H., kde nás hostil tým Centum Haná. Původní začátek turnaje byl posunut z 8 hod. až na 14:30, tudíž jsme si mohli i přispat. Našimi soupeři, mimo domácích, nám byli TJ Sokol II Prostějov a Tatran Litovel.

První tři zápasy probíhaly v podobném duchu. Je vidět, že na trénincích se neflákáme a již umíme tyto znalosti používat také v praxi při hře. V útoku jsme se aktivně přemísťovali na pozicích a připravovali si tak vhodné podmínky pro střelbu na bránu. Tím jsme našim soupeřům dělali vrásky na čele. Co si ovšem musíme vytknout, je neustálá snaha přihrávat si do statické pozice, kdy je nahrávka ohrožena vypíchnutím balónu (což se nestávalo až tak často), ale také možností dát čas obraně k jejímu zformování (což už se stávalo častěji). Střílet na bránu se již většinou nebojíme, jen někteří by si mohli více přát střelit gól. A bez zkoušení to nepůjde.

Poslední zápas s týmem Tatranu Litovel nám již dělal vrásky na čele. Jednak byla obrana tohoto družstva rychlejší na nohou a v útoku se aktivně hráči zapojovali do střelby na naši bránu. V tomto zápase se také projevilo nedostatečné přistupování k útočníkům, což mohlo být již také únavou hráčů, jelikož jsme hráli všechny zápasy bez delší přestávky. Ale na druhou stranu měla všechna družstva stejné podmínky. Nicméně na nedostatcích opět zapracujeme a příště budeme zase o něco zkušenější.

Děkujeme rodičům za pomoc při do pravě a povzbuzování z tribuny

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

9. 4. 2022 – TJ Sokol Osek n. B.

Druhou dubnovou sobotu jsme se vydali na turnaj pořádaný TJ Sokol Osek n. B. Vzhledem k chladnému počasí se turnaj uskutečnil v hale SK Žeravice, jelikož Osek, stejně jako náš klub, nemá k dispozici vlastní sportovní halu. Našimi soupeři byly dva týmy z Oseku, SK Žeravice a TJ Sokol Centrum Haná.

První zápas se se odehrál s věkově mladšími hráčkami a hráči Centrum Haná. V zápase jsme si mírně udávali tempo a tudíž si mohli vyzkoušet různé dovednosti z tréninků. I přesto, bylo Centrum houževnatým protivníkem.

Ve druhém utkání jsem před slabším soupeřem polevili, což se projevilo na našich špatných přihrávkách a akčnějšího tempa na hřišti.

Nejvýraznější soupeř nás čekal ve třetím zápase a to SK Žeravice. Zde jsme narazili na srovnatelného soupeře a museli se do zápasu vložit více našich sil a rychlosti. V tomto utkání se však projevila naše slabší obrana, kdy jsme řádně nepřistupovali k soupeře a mnohokrát mu zbytečně umožnili vystřelit na naši bránu. V té se bohužel na tomto celém turnaji moc nedařilo našemu brankáři, doufejme tedy, že si svůj špatný den už vybral a na ostatních turnajích to bude už jen lepší.

V posledním utkání nás čekal druhý tým z Oseku n. B. Na našem soupeři bylo vidět, že jsou relativně nováčci, ale o to víc měli chuť bojovat a na dalších turnajích nám jistě budou zajímavým soupeřem.

Na turnaji jsme si opět mohli vyzkoušet naše dovednosti a odhalit, co nám ještě moc nejde. I nadále budeme pilně trénovat a ladit potřebné dovednosti. Děkujeme za podporu rodičů v hledišti a jejich pomoc s dopravou na turnaj.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Hoferek Šimon, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

2. 4. 2022 – DHK Zora Olomouc

První soutěžní turnaj OLKSH nás čekal první dubnovou sobotu. Cestu jsme měli krátkou, jelikož jsme se pouze přesunuli do vedlejší Olomouce. Zato vstávání bylo horší, jelikož turnaj začínal již v 8 hod. Našimi soupeři byli, mimo domácího týmu DHK Zora Olomouc, dva týmy z TJ Sokol Osek n/B.

Trenéři byli plni očekávání, jak si poradíme na turnaji se vším, co jsme se pilně učili na trénincích. Do prvního zápasu s Osekem n/B (B) jsme nastoupili se vším odhodláním a aktivně jsme si zkoušeli vše, co už umíme. Byli jsme aktivní v obraně i útoku a úspěšně se prokousávali na konec zápasu.

Ve druhém utkání jsme si zahráli s druhým týmem Oseku n/B (A). Bylo vidět, že je tento tým plný nováčků, kterým ale nechybí nadšení pro hru. My jsme ovšem přestali hrát naši aktivní hru z prvního zápasu a tempo jsme zcela podřídili našemu soupeři, což vedlo k nejedné zbytečné chybě na hřišti.

Ve třetí zápase nás čekal tým DHK Zory Olomouc. Tento tým nám byl rovnocenným soupeřem a díky tomu jsme si mohli naplno vyzkoušet, co umíme a neumíme. Hra byla vyrovnaná a velice jsme si ji užili. Také jsme odhalili drobné chybičky, které ovšem na tréninku opět vypilujeme.

Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům za předvedenou hru a hlavně rodičům skvělou kulisu v hledišti a jejich pomoc s dopravou.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

12. 3. 2022 – Kuřim – Ferin Cup

V sobotu jsme se vydali na jižní Moravu do města Kuřim na After mikulášský Ferin Cup, který byl odložen kvůli covid omezením na podzim. Na turnaji se nakonec sešlo sedm hráčů. Turnaj se hrál systémem každý s každým a po každém zápase následovala specialita turnaje v podobě rozstřelu 5 na 5 za bonusový bod do tabulky.

První dva zápasy (s Legatou Hustopeče a TJ Sokol Telnice) byly z naší strany odehrány bez náboje a nadšení, pravděpodobně díky delšímu cestování na turnaj. V osobní obraně jsme nestíhali soupeřově rychlosti, v soubojích jsme ztráceli míč a přihrávky byly pomalé a bez pohybu. Po poradě v šatně jsme se vydali vstříc třetímu zápasu a nastala změna. V tomto zápase s SK Kuřim B již byla vidět radost ze hry a pracovali jsme jako tým. Sice jsme s technicky lepším soupeřem prohráli, ale do hry jsme dali vše. Čtvrtý zápas s týmem Velkého Meziříčí I. probíhal v podobném duchu jako předchozí, zde jsme však již mohli slavit první vítězství. Poté nás čekal chutný oběd v restauraci blízkého wellness centra. Pátý zápas byl ohrožen poobědovou únavou, nicméně los nám přidělil slabšího soupeře SK Kuřim B, takže jsme i nyní mohli slavit svou druhou, ale bohužel poslední výhru na tomto turnaji. Náš zápal do hry nás naštěstí neopustil ani v šestém zápasu s Velkým Meziříčím II, kterého jsme se obávali celý den. Naši hráči se nakonec strachu postavili čelem a pro výsledné skóre udělali maximum. Bohužel toto již neplatili v poslední zápase s Tatranem Litovel. Snad se již podepsala únava z celého dne, vypětí z předchozího zápasu či jiný podnět, ale do tohoto zápasu jsme mohli dát ještě i zbytky našich sil a výsledek mohl být jiný.

Stejně jako minulý turnaj ve Velkém Meziříčí, nám i tento v Kuřimi ukázal, že osobní obrana je naše slabina. My však budeme dále na sobě pilně pracovat a na dalších turnajích se nám určitě již povede lépe. V konečné součtu jsme obsadili šestou místo. Každopádně jsme si opět turnaj pořádně užili a řádně se unavili, což jistě ocenili rodiče.

Děkujeme rodičům za jejich podporu v hledišti a pomoc při dopravě na turnaj. Bez vás by to nešlo!

Výsledná tabulka (v závorce rozstřel):

Družstvo  1 2 3 4 5 6 78 Body Skóre Pořadí
Kuřim B X 17:4
(4:3)
13:9
(4:2)
15:13 (3:4) 13:13 (3:5) 14:5 (4:3)10:14 (1:3)6:15 (2:3)12 109:964.
Kuřim A 4:17
(3:4)
X 4:15 (2:3)3:13 (2:4)6:19 (2:4)3:12 (3:4) 5:18 (4:5)3:23 (1:3) 0 45:1408.
Horka nad Moravou 9:13
(2:4)
15:4 (3:2) X 10:11 (4:3)4:9 (3:4)14:9 (5:4)12:18 (5:4)7:21 (2:4)895:1106.
Hustopeče13:15
(4:3)
13:3 (4:2)11:10 (3:4) X 9:15 (2:4) 11:7 (4:3)13:22 (3:2)10:17 (1:4) 10 101:1115.
Litovel 13:13 (5:3) 19:6 (4:2) 9:4 (4:3)15:9 (4:2) X 13:7 (4:2)11:16 (6:7)7:25 (5:4)15119:103 3.
Velké Meziříčí I.
5:14 (3:4)12:3 (4:3) 9:14 (4:5)7:11 (3:4)7:13 (2:4)
X
6:18 (4:5)4:19 (3:4)350:121
7.
Velké Meziříčí II.14:10 (3:1)18:5
(5:4)
18:12 (4:5)22:13 (2:3)16:11 (7:6)18:6 (5:4)
X
12:13 (4:5)16148:98
2.
Telnice15:6 (3:2)23: 3 (3:1)21:7 (4:2)17:10 (4:1)25:7 (4:5)19:4 (4:3)13:12 (5:4)
X
20160:671.

Fotogalerie

Sestava a branky: Brix Matěj 31, Nemrava Vít 29, Jašíček David 16, Holub Matěj 12, Vrbová Sofie 6, Kadlecová Viktorie 1, Brix Antonín 0 (brankář)

Trenéři: Rusler René

5. 3. 2022 – Velké Meziříčí – Memoriál Karla Kaštana

První březnovou sobotu jsme se vydali do dalekého Velkého Meziříčí, kde jsme se zúčastnili memoriálu Karla Kaštana. Naštěstí jsme se na turnaji sešli v téměř plném počtu hráčů, jelikož se celou dobu hrála povinná osobní obrana.

Do turnaje jsem vkročili, co se týče skóre, správnou nohou a první dva zápasy jsme úspěšně zakončili výhrou a postupovali ze základní tabulky z prvního místa. Předvedená hra ale již tak úspěšná nebyla, jelikož jak se později ukázalo, byla osobní obrana naší velkou slabinou. Toto se projevilo již v dalších dvou zápasech, kdy jsme nestíhali soupeře přebíhat a přijímali míče bez pohybu, čehož využívali naši soupeři a balón nám často sebrali. Velkou oporou nám byl náš brankář Toník Brix, ale na výhru to bohužel nestačilo. V tabulce jsme sice skončili na posledním místě, ale díky výhrám v úvodu turnaje jsme se v posledním zápase mohli poprat o třetí místo. Bohužel naše síly na našeho soupeře a podlehli jsme i týmy z Ledče nad Sázavou a obsadili konečné čtvrté místo. I když se nám osobní obrana příliš nepovedla, je ale potřeba také zmínit, že bylo možno na hřišti vidět také mnoho prvků, které jsme pilně nacvičovali na trénincích a které jsme na tomto turnaji dokázali využít. Není třeba ale věšet hlavu, čtvrté místo je krásné umístění a s pilným tréninkem to bude příště zase o kus lepší.

Závěrem je třeba poděkovat rodičům za pomoc při dopravě a fanouškovskou podporu z hlediště.

Skupina Cskórebodypořadí
Velké Meziříčí červená10:2903.
Horka nad Moravou27:1641.
Kobylisy24:1622.
Skupina I.skórebodypořadí
Velké Meziříčí modrá40:3922.
Sokolnice42:2541.
Horka nad Moravou22:4003.

o 3. místo: Horka nad Moravou – Ledeč nad Sázavou – 10:14

Fotogalerie

Sestava a branky: Rusler Lukáš 22, Holub Matěj 11, Brix Matěj 7, Hoferek Šimon 5, Váňa Jakub 4, Vrbová Sofie 0, Kadlecová Viktorie 0, Brix Antonín 0 (brankář)

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

30. 1. 2022 – Horka nad Moravou

Poslední neděle v lednu byla vyhrazena v našem klubu turnaji minižáků, který jsme pořádali. Pro hru jsme si vypůjčili halu v Senici na Hané, kde se celý turnaj odehrával. V naší kategorii starších mini jsme se utkali s týmy HCB Karviná, 1. SC Bohumín 98, Hostěráky-Rešov, Sokol II Prostějov, DHK Zora Olomouc a HBC Olomouc.

Měli jsme jedinečnou příležitost si vyzkoušet, co se učíme na trénincích a dokonce si zahrát i s kluby, se kterými běžně nehrajeme (s některými jsme dokonce hráli poprvé). Soupeře jsme trochu potrápili naší pěknou obranou s aktivním přístupem k soupeři a i v útoku jsme se neztratili. Na tomto turnaji jsme si poprvé vyzkoušeli nový systém hry na jednoho pivota a hráče je potřeba pochválit za aktivní vyhledávání spoluhráčů na přihrávku. V útoku bychom ale mohli být trochu odvážnější a aktivněji útočit na bránu soupeře. Nicméně celkově se trenérům hra našich svěřenců velmi líbila. Talentem našeho družstva byl vyhlášen Antonín Brix. Gratulujeme!

Děkujeme rodičům, kteří nás bouřlivě povzbuzovali a za pomoc s dopravou. Pevně věříme, že si turnaj užili stejně jako my a již se těšíme na další možnosti si opět zahrát.

Fotogalerie

Sestava: Brix Antonín, Brix Matěj, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

Hodnocení podzim 2021

Přípravu na podzimní část sezóny jsme s obměněnou sestavou zahájili v druhé polovině srpna. Zpočátku byla účast velmi slabá, ale už na Házenkářských nadějích, prvním turnaji sezóny, jsme v domácím prostředí představili plnohodnotné družstvo, které se s vervou pustilo do zápolení.

Po začátku školního roku naše miníky doplnili nováčci, kteří se nadšeně vrhli do trénování a rychle rozvíjeli své házenkářské dovednosti. Další posilou se stal také dlouholetý trenér pan Jiří Šimek, který do tréninků vnesl nové prvky a naše výkony posunul na další úroveň.

Zprvu náš styl hry neodpovídal našim zkušenostem, jakoby všichni přes prázdniny zapomněli, co se doposud naučili. Díky tomu, že nás házená všechny baví a nejedná se jen o tvrdou přípravu na zápasy, byla účast hráčů vysoká a my se aktivně pustili do trénování a soutěžních turnajů OLKSH. Naše zkušenosti a dovednosti rostly s každým tréninkem a odehraným zápasem. Po kovidové pauze v předchozí sezóně byla pro trenéry radost sledovat, jak se děti viditelně zlepšují.

Po skončení klání v rámci krajské soutěže jsme měli naplánované ještě dva mimosoutěžní turnaje. Ten první v Kuřimi byl bohužel kvůli epidemiologické situaci zrušen. Ovšem domácí mikulášský turnaj jsme si mohli naplno užít, i když jsme se museli obejít bez fandících diváků.

Věřím, že současné nadšení našich hráčů zůstane minimálně na stejné úrovni jako dosud a budou tím motivovat i další děti, aby se k nám připojily. Protože čím víc nás bude, tím zábavnější bude i házená. Pojďte hrát házenou!

Všem přejeme hezký zbytek roku a hodně, nejen házenkářských, úspěchů v roce 2022.

12. 12. 2021 – Mikulášský turnaj – Horka n. M.

Vzhledem k původně plánovanému turnaji Ferin Cup v Kuřimi (který byl nakonec zrušen), jsme mikulášský turnaj našeho klubu posunuli až na neděli 12. prosince. Na turnaj se k nám vydaly čtyři týmy: TJ Náchod, TJ Sokol II Prostějov, TJ Tatran Litovel a HBC Olomouc 1966.

Do zápasů jsme vstoupili s rozpačitým rozpoložením všech hráčů. Na hřišti jsme hledali své místo a nebyli schopni se rozkoukat a dát naší hře pořádný náboj. V útoku jsme se příliš neprosazovali, jelikož naše přihrávky byly bez pohybu a tudíž náš soupeř měl dost času zformovat svou obranu. Na trénincích jsme mnoho trénovali a nyní si mohli své dovednosti vyzkoušet, ale jako bychom své nabyté dovednosti nebyli schopni využít v praxi. Naštěstí jsme se po cenných radách trenérů pomalu začínali rozkoukávat a zápas od zápasu byli stále jistější v tom, co máme na hřišti hrát. Zatím to vypadá, že se nám turnaj herně nevyvedl, nicméně je nutné se na něj podívat i z druhé stránky. Za podzimní část sezóny jsme se velmi mnoho naučili a všichni hráči udělali veliký pokrok. V současné chvíli nám pouze chybí si dané dovednosti vyzkoušet v praxi, v čemž nám pomohou další turnaje.

A co říci závěrem? Věřím, že si všichni turnaj užili. Bohužel se z důvodu proti pandemických opatření nemohli zúčastnit diváci, jejichž kulisa velmi chyběla a opět se těšíme, až nás opět budou moci přijít podpořit.

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

31. 10. 2021 – TJ Tatran Litovel

V neděli jsme se vydali na poslední podzimní turnaj OLKSH, tentokráte do Litovle. Čekali na nás soupeři z TJ Tatran Litovel, Házená Uničov a Házená Velká Bystřice. Z důvodů velkého množství onemocnění, úrazů atd. se na turnaji sešlo pouze pět hráčů, tudíž jsme neměli žádného na střídání a museli celý turnaj odehrát bez něj.

V prvním zápase s TJ Tatran Litovel jsme se teprve rozkoukávali a hra nám šla ztuha. Pohyb na hřišti nebyl veskrze žádný a míč jsme si přehazovali ve statických pozicích, což nám nedávalo mnoho šanci vytvořit nějakou kloudnou hru.

Ve druhém zápase s Házenou Uničov jsme se již do hry zapojili o něco více a tak bylo možno občas shlédnout i pěknou akci v útoku či obraně. Bohužel stále si neumíme nahrávat do pohybu, což využívá soupeř a vždy si stihne zformovat obranu. Na druhou stranu jsme dokázali v některých situacích rychle rozehrát od brankáře a následujícím rychlým útokem skórovat do soupeřovy branky.

Ve třetím zápase s Házenou Velká Bystřice jsme udrželi podobný styl hry. Pokud se nenaučíme více pohybovat na hřišti, což na trénincích aktivně trénujeme, budeme mít potíže se prosadit v útoku. Naopak v obraně se nám začíná dařit i přistupovat k soupeři a tím mu znemožnit útok.

Děkujeme rodičům za povzbuzování z hlediště a pomoc s dopravou.

Sestava: Holub Matěj, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenér: Šimek Jiří, Rusler René

17. 10. 2021 – TJ Kostelec na Hané B

V neděli jsme od naší domácí Sokolky odjížděli se 6 dětmi, sedmý hráč dorazil přímo do Kostelce na Hané po vlastní ose chvílí před turnajem. Na turnaj se nedostavilo družstvo TJ Cement Hranice, ale díky pořadatelům, kteří chybějící družstvo nahradili třetím družstvem Kostelce n./H. se turnaj odehrál podle časového harmonogramu. Naši hráči si počínali vcelku úspěšně, jen musí víc zapojit svou hlavu a častěji uplatňovat to, co se učíme na trénincích. Při nařízené agresivní obraně rychleji přistupovat a útočit na ruku protihráče s míčem a při útočné fázi především na správné načasování pohybu bez míče. I naše nová hráčka Viki se již odvážněji pouštěla do střelby na soupeřovu branku. Oproti minulému týdnu byl opět vidět u všech mírný posun vpřed. 

I nadále budeme pilně trénovat a zlepšovat se ve hře, abychom našim rodičům a divákům předvedli krásnou hru a ti nám mohli opět bouřlivě fandit, za což jim děkujeme, stejně jako za pomoc s dopravou.

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Vikrotie, Nemrava Vít, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenér: Šimek Jiří

9. 10. 2021 – TJ Sokol Centrum Haná

Na naše turnaje OLKSH obvykle jezdíme o víkendu dopoledne. Tentokrát jsme však vyrazili až v odpoledních hodinách, jelikož turnaj začínal chvíli před pátou hodinou odpolední. Tentokrát byla našim cílem hala v Kostelci na Hané, kde turnaj pořádalo družstvo TJ Sokol Centrum Haná. Dalšími účastníky byli, mimo našeho smíšeného družstva TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Sokol II Prostějov a TJ Sokol Osek nad Bečvou.

Na našich trénincích jsme tvrdě trénovali a přijeli jsme si nové zkušenosti vyzkoušet v praxi. V začátcích turnaje jsme na hřišti trochu tápali a moc se nehýbali, což u osobní obrany, kterou všechna družstva alespoň v jednom poločase používala, není dobrá taktika. Po několika radách našich trenérů jsme změnili styl hry a začali si více nabíhat pro přihrávky, uvolňovat se a zakončovat rychlou střelbou na branku soupeře. Rychlost je nutno zdůraznit, jelikož ta nás, za povzbuzování trenérů a diváků, provázela celým turnajem a dávala nám mnoho příležitostí jak převzít otěže hry na naší stranu a rychle zakončovat do branky soupeřů. Naše obrana byla v prvních minutách turnaje trochu laxní, ale brzy jsme se vzchopili a nedávali soupeři příliš příležitostí vystřelit na našeho brankáře. V podobné duchu jsme odehráli celý turnaj, pouze v závěru nám již trochu docházely síly, jelikož jsme hráli tři zápasy po sobě bez pauzy, ale stejné podmínky měli i soupeři.

Našim starším miniházenkářům zaslouženě patří za výkon na hřišti pochvala jak od trenérů, tak i diváků, kteří si jistě pěknou hru užili. Od začátku sezóny jsme udělali ve hře velký pokrok a je vidět, že hráče to na hřišti baví. Jistě, je třeba nadále trénovat a pilovat nedostatky, ale z tohoto turnaje si všichni odvážíme dobrý pocit za dobře odvedenou práci.

Závěrem musíme poděkovat rodičům za povzbuzování v hledišti a pomoc při dopravě. Bez vás by to nešlo. Děkujeme.

Fotografie

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Kadlecová Vikrotie, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Šimek Jiří, Rusler René

3. 10. 2021 – TJ Tatran Litovel

Dne 3. 10. 2021 se náš tým starších mini zúčastnil turnaje v Litovli. Na turnaji jsme se setkali se třemi soupeři, kterými byli: SK HFP Prostějov, TJ Sokol II Prostějov a domácí TJ Tatran Litovel. Do prvního zápasu tým nastoupil už od začátku naplno, šlo vidět, že štěstí bylo na naší straně. Druhý zápas jsme trochu zaspávali, ale s tvrdým nasazením trenéra se kluci probrali a hráli zase pěkně. A do posledního zápasu kluci nastupovali s tím že prohrají, protože viděli vysoké hráče, ale po pár motivačních slovech šlo vidět, že kluci vše pochopili a nedají nikomu nic jen tak pro nic za nic, vysoké hráče uběhali svojí rychlostí a všichni byli spokojeni. Pořád máme nějaké malé nedostatky, ale vše chce svůj čas.

Fotografie

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenéři: Dvořák František, Šimek Jiří

26. 9. 2021 – SK HFP Prostějov

Po dvou domácích soutěžních kolech nás tento týden čekal první výjezd, na který jsme vyrazili do Prostějova.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s velkým nadšením a energií. Bohužel se nám nedařilo předvádět herní prvky, které pilujeme na tréninku. Například křídla se téměř nedostala k míči.

V jednozápasové přestávce jsme s dětmi opět zopakovali principy hry a také zkusili procvičit přihrávky do pohybu hráče. V dalším zápase jsme tento nácvik chtěli zúročit, ale moc se nám to nedařilo. Přes počáteční drobné náznaky čekaly děti na přihrávky většinou staticky.

Naproti tomu obraně nelze téměř nic vytknout. V mnoha případech naši hráči dokázali úplně zablokovat útok protihráčů a nepustit je ke střelbě.

Napříště by se naši miníci měli oprostit od strachu a více využívat nacvičené dovednosti z tréninků a snažit se je aplikovat při skutečné hře na turnajích, kde se jim pro to nabízí jedinečná příležitost.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat rodičovské části výpravy za podporu a zajištění odvozu.

Fotogalerie

Sestava: Hoferek Šimon, Jašíček David, Kadlecová Viktorie, Nemrava Vít, Váňa Jakub, Vrbová Sofie

Trenéři: Rusler René, Šimek Jiří

19. 9. 2021 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Už druhý víkend v řadě ožil areál horecké Sokolky turnajem malých házenkářských nadějí v kategorii starších minižáků. Tentokrát jsme v domácím prostředí přivítali týmy z Litovle a z Hranic na Moravě.

Vzhledem k počtu zúčastněných družstev se turnaj hrál dvoukolově. V prvním kole se opět projevilo, že začátky nám prostě nejdou. Celkový obraz naší hry působil ze začátku poněkud rozpačitě, jakoby děti zapomněly hrát házenou nebo se zalekly soupeřů.

Po tradiční trenérské promluvě však naši borci zjistili, že v nich dřímá víc než předvádí na hřišti a vzchopili se. Tím se samozřejmě proměnil i styl hry. Hráči začali v obraně aktivně přistupovat k soupeři a v útoku pěkně kombinovat. Nahrávku dostal opravdu každý a všichni se podíleli na výkonu celého týmu.

Druhá půle turnaje měla již lepší náboj a po vypilování chyb jsme předvedli už i pěknější hru pro fandící diváky. Samozřejmě máme neustále co zlepšovat, a to zejména aktivnější přístup ve hře a přesnou střelbu.

Závěrem bychom rádi poděkovali rodičům za diváckou kulisu a morální podporu. Hráčům děkujeme za účast a těšíme se na další turnaj, tentokrát už na cizí půdě.

Fotogalerie

Sestava: Holub Matěj, Jašíček David, König Tomáš, Mičola Boris, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Semjon Jiří, Němec Petr

12. 9. 2021 – TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 12. 9. 2021 náš házenkářský tým odehrál svůj první turnaj této sezóny. Něco po jedenácté hodině se odpískal první zápas na domácí půdě na Sokolce. Na tento turnaj přijely týmy: HBC Olomouc 1966 a SK Žeravice.

Bylo vidět, že se kluci všichni snaží, ale jako celek se chytli většinou až v druhé polovině zápasu. Nejvíce nás asi překvapila osobní obrana, na kterou zatím nejsme připraveni, ale vše chce svůj čas a vše se pomalu a jistě naučíme.

Ode mě mají hráči velké díky, ať už za jejich velikou snahu nebo za to, že se nám na ně hezky dívalo. Máme toho ještě hodně před sebou a určitě máme co trénovat, takže se na všechny chyby a nedostatky určitě všichni zaměříme. Věříme, že z kluků uděláme zdatné a úžasné házenkáře, co to dotáhnou snad až do mužů.

Fotogalerie

Sestava: Hepnar Daniel, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Mičola Boris, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Dvořák František

28. 8. 2021 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Házenkářské naděje

Před rozjezdem nové sezóny jsme představili náš omlazený tým na tradičním domácím přípravném turnaji Házenkářské naděje, který se tentokrát hrál bez počítání skóre.

Po prázdninové pauze, kdy neproběhlo mnoho tréninků, si malí házenkáři těžko vzpomínali na to, jak hrát dynamicky, a hlavně naplno celý zápas. První poločas zahajovacího utkání totiž postrádal náboj, hráči téměř nebojovali o míč a obrana byla děravá a bez pohybu. Po přestávce a motivační trenérově řeči vyběhly děti na hřiště jako vyměněné. Druhý zápas měl podobný scénář, pasivita v prvním poločase a ve druhém zlepšení.

Před třetím zápasem následovala opět porada týmu a rázem se všichni probudili. Hned od prvního hvizdu se hráči aktivně vrhali do útoku a v obraně aktivně bránili soupeřům vsítit další góly. Zbytek zápasů pak proběhl v podobném duchu.

Vzhledem k téměř dokonalé absenci prázdninových tréninků se v naší hře vyskytovala velká spousta technických chyb, což ale určitě napravíme po začátku nové sezóny a oficiálním zahájení oblastní soutěže.

Z celkového pohledu hodnotíme turnaj pozitivně, obměněný tým starších miníků nás rozhodně nezklamal, i když všechny čeká ještě hodně práce a pilování chyb. Talentem družstva byl vyhlášen Vítek Nemrava. Všichni členové týmu pak obdrželi účastnické medaile a sladkou odměnu.

Závěrem bychom rádi poděkovali rodičům a divákům za hlasitou podporu a fanouškovskou kulisu.

Fotogalerie

Sestava starší mini: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Dvořák František