Školní rok 2016

Děti narozené 1.1.2003 – 31.12.205

WP_20160427_12_14_21_ProZleva: Frkal Filip, Kräuterová Tereza, Melicharová Nikol, Zgabaj Matěj, Smahel Adam, Dvorský Tomáš, Ján Sebastián, Jenš Viktor, Neumann Lukáš, Pečinka Matouš.

Trenér: Žůrek Libor

 

Regionální kolo

Ve středu 27.4.2016 jsme se zúčastnili regionálního kola Novinářského kalamáře v kategorii chlapců, které se konalo ve školní hale ZŠ a MŠ Masarykovy ve Velké Bystřici. Během turnaje jsme se postupně utkali s týmy, které postavily ZŠ Jungmannova Litovel, ZŠ Za Mlýnem Přerov a FZŠ Holečkova Olomouc. Nutno podotknout, že jsme v týmu měli dvě dívky, tudíž náš start v soutěži byl bez nároku na případný postup do krajského kola.
Vstup do turnaje nám vyšel na jedničku, a to když jsme doslova deklasovali děti z Litovle 19:11. Naši hru zdobila precizní obrana, která vycházela z velkého odhodlání dětí ukázat soupeři, který byl „o hlavu větší“, že se nikoho nezalekneme a hodláme bojovat o každý míč.
Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem z Přerova. Utkání se neslo v opačném duchu než naše první. Děti nastoupily do zápasu lehkomyslně, jako by se měl zápas vyhrát sám. O opaku nás během několika minut přesvědčil protivník, který nám téměř nic nedovolil a do poločasu si vypracoval až hrůzostrašný výsledek 11:1. Nutno podotknout, že naše hra sice byla lehkomyslná, ale i ono pověstné štěstí se od nás odvrátilo. Vždyť za první poločas jsme sice dali jen jeden gól, ale nastřelili jsme cca 7 tyček. Naši „smůlu“ v prvním poločase podtrhla i skutečnost, že veškeré odražené míče skončily v rukou soupeře, což nám na náladě nepřidalo. Vysvobození byl pro náš poločas, kdy jsme si řekli, co musíme zlepšit, kde zklidnit hru a hlavně hrát trpělivě – vždyť trpělivost přináší růže. Do druhého poločasu nastoupil jiný tým a bez přilepené smůly na patách. Druhý poločas po našem bojovném výkonu skončil 8:8, tudíž po závěrečném hvizdu sudích svítil na světelné tabuli stav 19:9 pro soupeře.
V posledním utkání jsme změřili síly s družstvem ZŠ Holečkova Olomouc. Od soupeře jsme očekávali opět vyrovnaný a nervy drásající boj. Naštěstí pro nás soupeř držel s námi krok pouze prvních 5 minut. Poté jsme převzali otěže zápasu do našich rukou a postupně jsme navyšovali rozdíl ve skóre. Opět velmi disciplinovaný přístup hráčů byl přínosem v podobě 2 bodů.
Při vyhlašovaní výsledků se rozhodovalo mezi naší školou a ZŠ Holečkovou Olomouc o celkovém 2. místě. Právě druhé utkání se ZŠ Za Mlýnem Přerov, které jsme nevzdali a ve druhém poločase se poprali o přívětivý výsledek, rozhodl o tom, že jsme získali 2. místo, a to opravdu o fous. Vždyť se ZŠ Holečkovou jsme měli stejný počet bodů, stejný rozdíl ve vstřelených i obdržených brankách. Rozdílový faktor byla skutečnost, že jsme vsítili o 2 branky víc než soupeř a tento faktor rozhodl o našem krásném umístění, leč bez nároku na postup do dalšího kola.

Konečná tabulka:

1 2 3 4 skóre body pořadí
ZŠ Za Mlýnem Přerov X 19:9 21:8 11:13 51:30 4 1.
ZŠ Horka n. M. 9:19 X 19:11 14:8 42:38 4 2.
ZŠ Jungmannova Litovel 8:21 11:19 X 8:16 27:56 0 4.
ZŠ Holečkova Olomouc 13:11 4:14 16:8 X 33:33 4 3.

Sestava a branky: Ján Sebastián 8, Pečinka Matouš 8, Jenš Vitkor 5, Zgabaj Matěj 5, Smahel Adam 5, Neumann Lukáš 4, Kräuterová Tereza 4, Melicharová Nikol 3, Frkal Filip 0, Dvorský Tomáš 0 (B).

 

Fotografie z regionálního kola naleznete ZDE