Hodnocení 2016-2017

Družstvo starších dorostenců: ročník narození 1999 – 2000

Účastníci 2. ligy ČR

Vedoucí družstva / trenér: Vykydal Libor

Trenérka: Krobothová Věra

img_3777_1

Horní řada zleva : Vykydal Libor (vedoucí družstva-trenér), Protivánek Matěj, Vykydal Libor, Walweel Jakub, Vysoudil Vojtěch, Němec Martin, Krobothová Věra (trenérka)

Dolní řada zleva : Dvorský Radek, Němčák Michal, Holý David, Pulkrábek Jan, Konrád Martin

Hodnocení jaro 2017

V krátké zimní přestávce jsme stihli uspořádat přípravný domácí turnaj odehraný v hale DHK Zora Olomouc. V nadstavbové části byla utkání vesměs vyrovnaná, až na pár výpadků, ale těch naštěstí nebylo mnoho. Kluci předvedli v zápasech pěkné výkony a mnohdy na hraně svých možností vzhledem k tomu v kolika lidech jsme sezonu odehráli. Dalším pozitivem byla chuť do hry a zapojování se do přípravy na tréninky. Všichni borci šli herně směrem nahoru a opravdu jejich hra byla hned zábavnější. Již tradiční super výkony předvedli i naši gólmani a drželi si svůj standard stále vysoko. Na vstřelených brankách se podílel celý tým
a to bylo také dobře. Na druhou stranu naším dlouhodobým nešvarem bylo zahazování vyložených šancí. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale potom je někdy až nepochopitelně nezužitkovat a tyto branky nám pak chyběly ve vyrovnaných zápasech.

Tabulka po základní části

Z V R P skóre B
1 HK Ivančice 14 13 0 1 519 : 282 26
2 Bohunice 14 11 0 3 472 : 364 22
3 Sokol Juliánov 14 9 0 5 434 : 388 18
4 HK Bystřice p.H. 14 8 0 6 451 : 459 16
5 Žeravice 14 7 0 7 440 : 431 14
6 TJ FS Napajedla 14 6 0 8 407 : 410 12
7 Sokol Sokolnice 14 1 0 13 335 : 475 2
8 TJ Sokol Horka n.M. 14 1 0 13 284 : 533 2

Tabulka nadstavby o 12. – 16. místo

Z V R P skóre B
1 Litovel 8 8 0 0 288 : 181 16
2 TJ FS Napajedla 8 5 1 2 213 : 181 11
3 Olomouc 8 3 1 4 193 : 193 7
4 Sokol Sokolnice 8 2 0 6 192 : 239 4
5 TJ Sokol Horka n.M. 8 1 0 7 174 : 266 2

14.5. 2017        TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel       23:36 (13:18)

V neděli odpoledne jsme v posledním utkání sezony 2016/17 přivítali lídra naší tabulky tým Tatran Litovel.

Poslední utkání druholigové premiéry se nám herně vydařilo na výtečnou. S favoritem a dosud neporaženým týmem jsme drželi krok. Kluci nechali na hřišti vše a silného soupeře se nezalekli.
Zejména první poločas se dá nazvat z říše snů. To co hoši předváděli, bylo až neuvěřitelné a opět dokázali, že hra je baví a že se nemají za co stydět. Předvedli jsme týmovou hru s chutí a elánem do hry.
Hostující se hodně nadřeli aby utkání vyznělo v jejich prospěch. Naše obrana šlapala a v útoku se nám v celku dařilo také. Do poločasové přestávky jsme odcházeli pouze s pětigólovým mankem, což byl pro nás úctyhodný výkon.

Druhá polovina se podobala té první a z naší hry se téměř nic nezměnilo. V utkání se bylo stále na co dívat a diváci, kterých přišlo neskutečně mnoho mohli být spokojeni. V závěru už nám docházely síly, ale vzhledem k tomu, že jsme odehráli celou sezonu s minimem hráčů se to dá pochopit. I přes prohru jsme ale odcházeli se vztyčenou hlavou a dobrým pocitem z předvedeného výkonu.

Hoši děkujeme za příjemně strávené nedělní odpoledne a věříme, že v takových výkonech budeme pokračovat i příští sezonu.
Děkujeme i příznivcům a fandům za jejich podporu a mohutné povzbuzování !!!!!!!DĚKUJEME!!!!!!
Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 9, Němčák Michal 4, Walweel Jakub 3, Protivánek Matěj 2, Pulkrábek Jan 2, Němec Martin 2, Vykydal Libor 1, Holý David 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek

7.5. 2017      TJ Sokol Horka nad Moravou   –     TJ STM Olomouc     18:25  (9:11)

V neděli tentokrát dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti tým z Olomouce.

Utkání mělo zcela nečekaný průběh. Pro naše barvy veliké překvapení a radost z předvedené hry. Samotný mač byl vyrovnanou partií s mnohem zkušenějším týmem. Téměř dokonalá obrana to soupeři hodně stěžovala.
V útoku to také nebylo až tak špatné, ale bohužel nás zradila přesnost střel a neproměňování vyložených šancí. Nicméně hostům jsme nedovolili rozhodnout utkání již v první polovině a po konci prvního poločasu jsme ztráceli jen dvě branky 9:11.

Opět k velkému překvapení patřil i poločas druhý. Nejen, že kluci předvedli stejný výkon, ba dokonce přidali i něco navíc a bylo to super. Obraně se nedalo téměř nic vytknout a šlapala super. Bohužel prokletí zahozených šancí si kluci přinesli z poločasu prvního. Ale i tak bylo až dokonce o co hrát.

Utkání můžeme ohodnotit jako skvěle odvedenou práci. Ve hře nechyběla chuť, dravost a vůle se zápasem něco udělat. Opravdu chtěli všichni a na hře to bylo znát. Jen je velká škoda těch šancí, co jsme zahodili. Nicméně opět hoši ukázali, že hrát opravdu umí.

Poděkování patří i divákům za hojnou účast na nedělním dopoledním utkání a za perfektní atmosféru při samotném zápasu. Děkujeme.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 8, Vykydal Libor 5, Walweel Jakub 2, Protivánek Matěj 2, Pulkrábek Jan 1, Němčák Michal 0, Němec Martin 0, Holý David 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 45,6%.

23.4. 2017      TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Sokolnice    28:25 (13:12)

V neděli odpoledne jsme se mohli po delší době představit na domácí půdě na Sokolce, kde jsme přivítali družstvo Sokolnice. I když počasí moc nepřálo moc jsme se na tohle utkání těšili.

Od úvodních minut bylo jasné, že utkání bude vyrovnané a dramatické. V obraně nám to trochu skřípalo a hosté šli do vedení a měli navrch co se týče skóre. Ale od sedmé minuty jsme převzali otěže a vývoj zápasu se pro nás vyvíjel příznivě. V útoku se nám celkem dařilo i když jsme se opět hodně nadřeli na vstřelení branky, kdy jsme kolikrát dokázali zahodit neuvěřitelné šance.
Takže stav utkání byl stále vyrovnaný, ale nám se podařilo udržet vedení na naší straně a tím nejtěsnějším rozdílem jsme odcházeli do šateen s vedením 13:12.

Bohužel vstup do druhé poloviny nám vůbec nevyšel. Nejen že soupeř dokázal vyrovnat, ale povedlo se mu strhnout vedení na svojí stranu. Tohle naše trápení trvalo dlouhých deset těžkých minut.
Po oddechovém čase, který jsme museli vzít se hoši zdravě naštvali a utkání dostalo nový náboj. Až do patnácté minuty bylo utkání stále vyrovnané. Ovšem potom přišel z naší strany rozhodující moment celého utkání.
Během deseti minut se nám podařilo vstřelit pět branek a přitom vůbec neinkasovat, kdy musíme pochválit perfektní hru v obraně. Rázem jsme soupeři odskočili. Malá zápletka přišla ještě tři minuty před koncemzápasu.
Nechali jsme se zbytečně vyloučit a hosté ještě snížili, ale vše nakonec dobře dopadlo a první domácí utkání v letošním roce jsme dotáhli do vítězného konce.

Poděkování patří celému družstvu, kdy dokázali, že i když se momentálně v zápase nedaří nebudeme to skládat předem. Předvedli pravou týmovou hru a výsledek se hned dostavil SUPER.

Velké poděkování patří i našim příznivcům a rodičům, kteří nás podporovali i v takovém počasí, které panovalo. DĚKUJEME

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 6, Němčák Michal 6, Vykydal Libor 4, Němec Martin 4, Protivánek Matěj 3, Walweel Jakub 3, Pulkrábek Jan 2, Holý David 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek  48,9%

9.4. 2017         TJ Fatra Slavia Napajedla – TJ Sokol Horka nad Moravou       33:21  (18:12)

V neděli opravdu brzy ráno jsme vyrazili směr Napajedla. Zde na nás čekal domácí tým.

Po dlouhé dob mohu říci, že zápas jsme začali skvěle. Z obou stran krásná hra, kdy akce střídala akci a utkání mělo tzv. šmrnc. Vyrovnané skóre a vyrovnaná hra dávala utkání ten pravý zážitek. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a byloo co hrát. Tentokrát se nám dařilo i střelecky a hned to bylo vidět i na výsledkové tabuly. Neříkám, že obrana byla perfektní, ale domácím jsme to
hodně znepříjemnili. Rozhodla 23. minuta, kdy domácí družstvo odskočilo na rozdíl čtyř branek. Příčinou toho bylo vyloučení a to jsme samozřejmně nezvládli, jasně každý ví, že se to hraje špatně.

Druhý poločas můžeme srovnat jako ten první za zcela totožný. Kluci bojovali a bylo vidět, že dneska opravdu chtějí. Bohužel jsme udělali opět několik individuálních chyb a ty soupeř dokonale využil a vytvořil si dostatečný náskok, který udržoval až do konce utkání. Hoši to ale nezabalili a makali do poslední vteřiny utkání. Domácí družstvo sice vyhrálo a určitě zaslouženě, nicméně se nemáme za co stydět a z palubovky jsme odcházeli se vztyčenou hlavou.

I přes prohru mám z utkání dobrý pocit. Dnes byla vidět na hřišti píle, chuť a hlavně bojovnost. Paráda, jen kdybychom takhle pokračovali i nadále pak to bude super. Jasně i chyby k zápasům patří, ale dnes převyšovaly pozitiva. Hoši moc Vám děkuji za příjemné nedělní dopoledne. !!!!Jen vydržet!!!!

Děkuji i rodičům za pomoc při dopravě a za mohutné povbzbuzování.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 7, Vykydal Libor 5, Němčák Michal 4, Protivánek Matěj 3, Holý David 1, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, brankář : Dvorský Radek 1 (góóóól přes celé hřiště)

1.4. 2017                         Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou              43:16 (21:6)

V sobotu odpoledne jsme zaížděli tentokrát do nedaleké Litovle. Zde nás čekal jeden z těžkých soupeřů v nadstavbové části.

Bohužel hned od prvních vteřin zápasu se naše obavy začaly naplňovat. Domácí tým nenechal nic na náhodě a během chvilky si vybudoval náskok. Dá se říct, že nás vůbec k ničemu nepustil.
Byl vždy nejméně o dva kroky před náma ve všech směrem. Když k tomu ještě připočtu naši střeleckou impotenci neměl sebenší problém a zápas byl po deseti minutách rozhodnutý.
Samozřejmně, že veškerá reakce z naší strany byla marná. Na domácím týmu bylo jasně vidět, že do téhle nadstavby vůbec nepatří a měli hrát úplně někde jinde. No co už, takové jsou pravidla.
Koho bych chtěl ale pochválit jsou na ši gólmani Konrád Martin a Dvorský Radek za jejich výdrž za téměř žádnou obranou. Nesmím také zapomenout na Němčáka Michala, který předvedl skvělý výkon.
No nic hoši i takové zápasy musíme odehrát a hlavně spolknout. Věřím, že to bude lepší, protože víme, že hrát rozhodně umíte.

Poděkoval bych i rodičům za pomoc s dopravou na utkání.
Sestava a branky : Němčák Michal 5, Holý David 2, Walweel Jakub 2, Protivánek Matěj 2, Němec Martin 2, Vykydal Libor 2, Vysoudil Vojtěch 1, brankáři : Dvorský Radek, Konrád Martin

26.3. 2017               TJ STM Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou    36:17 (21:8)

V neděli ráno jsme zajížděli do nedaleké Olomouce, kde nás čekal tým STM Olomouc.

„Den blbec“, takhle můžeme hodnotit stručně dnešní utkání. Do patnácté minuty zcela vyrovnané utkání jak herně tak výsledkově. Po té jak mávnutím kouzelného proutku šlo vše do „kopru“.
Od té chvíle se nám nedařilo ale vůbec nic. Šancí jsme měli několik, ale tolik nastřelených tyčí snad nepadlo ani za celou sezonu. Kluci se snažili, ale bohužel prostě dnes nebyl náš den. Do poločasu nám domácí tým utekl na rozdíl 13-ti branek.

Do druhé poloviny jsme nastoupili v lepším rozpoložení. Hra se nám již více dařila a i střelecky to bylo o něco lepší. Domácí tým, „Marek Titz“, ale žádné drama nedovolil a svůj náskok si zkušeně hlídal do závěrečného hvizdu.

Hoši, teď je ale důležité se z toho oklepat a rychle zapomenout. Jak jsme již zmiňovali, každý den není posvícení. Hodnotíme hlavně snahu a bojovnost, kterou hoši předvedli. Nicméně kažé utkání je jiné a dnes to opravdu nebyl náš den.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 7, Němčák Michal 4, Vykyal Libor 2, Němec Martin 2, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 0, Protivánek Matěj 0, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 0% , Konrád Martin 28%

11.3. 2017                         TJ Sokol Sokolnice – TJ Sokol Horka nad Moravou 31:29 (12:12)

V sobotu v poledne jsme zajížděli na mistrovské utkání do vzdálenější Telnice, kde nás opět čekal domácí tým Sokolnice

Že bude utkání dramatické a vyrovnané jsme očekávali To se také tak stalo a celý zápas bylo o co bojovat. Hra se přelévala z jedné stray na druhou a akce střídala akci. Opravdu pěkná podívaná.
Domácí tým měl mírně navrh a s minimálním rozdílem vedl. V závěru první půle kluci zabrali a dokázali skóre srovnat a do šaten se šlo za nerozhodného skóre 12:12.

Druhý poločas byl jako přes kopírák, stále vyrovnané skóre a vedení domácích o jeden až dva góly dávalo utkání dramatičnost. Kluci bojovala a makali na hřišti jako ďáblové, ale bohužel tentokrát na naší straně chybělo to pověstné štěstíčko. Ano, tentokrát nám nepřálo a ze zápasu jsme odcházeli jako tým, který prohrál o dvě branky 31:29.

Naše pocity ze zápasu jsou ale i přes prohru skvělé. Kluci zaslouží pochvalu především za bojovnost a snahu. Opět ukázali, že jako celek, který maká a chce tak to jde, táhli za jeden provaz a toho si ceníme nejvíce.
Ano udělali jsme i nějaké chyby, ale ty se tvoří i když utkání vyhrajete. Opravdu co nám dnes chybělo byla jen ta pověstná „muška zlatá“. Nemáte se hoši za co stydět a ze hřiště jste mohli odcházet se vztyčenou hlavou.

Poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za kvalitní bouřlivé povzbuzování.
Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 12, Němec Martin 5, Němčák Michal 3, Vykyal Libor 3, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 2, Protivánek Matěj 2, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 36,8% , Konrád Martin 29,6%

4.3. 2017           TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Fatra Slavia Napajedla         22:37 (14:19)

Tentokrát netradičně v sobotu dopoledne jsme doma přivítali v prvním zápase nadstavbové části tým z Napajedel. Utkání se opět odehrálo v hale DHK Zory v Olomouci.

Utkání začalo a boj to byl velice pěkný. Vyrovnaná partie dávala hře pěknou podívanou a bylo se na co dívat. V obraně jsme soupeři nic nedávali zadarmo a naopak v útoku se nám po delší době také dařilo.
Kluci bojovali a snažili se prodat nejlepší výkon. To se jim dařilo a opravdu tak pěkně zahraný první poločas jsme dlouho neviděli. Svůj výkon potvrzovali v útoku i zahráním signálů, které nám několikrát vyšly a vstřelili z nich branku. Nicméně soupeř šel po prvním poločase do šaten s pětigólovým náskokem 14:19.

I když se to může někomu zdát jinak druhou polovinu utkání jsme hráli neméně dobře. To co nám ublížilo nejvíc uhrát lepší výsledek nebyl rozhodně výkon našich borců. Na kolena nás srazilo vytvoření několika technických chyb, myslím tím zbytečné přešlapy a neproměňování šancí. Dalším kritériem bylo vyloučení hráčů, kdy jsme odehráli 10 minut v oslabení a to nám sebralo mnoho sil. Samozřejmě zkušený tým toho dokonale využil a vytvořil si dostatečný náskok. Nicméně kluky musíme pochválit, že to nevzdali a bojovali až do samotného konce. Sečteno podtrženo ano soupeř vyhrál, ale kluci můžou jít se vztyčenou hlavou a nemají se rozhodně za co stydět.

Sestava a branky : Němčák Michal 10, Vysoudil Vojtěch 8, Walweel Jakub 2, Protivánek Matěj 1,Němec Martin 1, Vykydal Libor 0, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 26,9 %, Konrád Martin 37,9 %

26.2. 2017                  Tatran Bohunice – TJ Sokol Horka nad Moravou 47:23 (21:13)

V neděli odpoledne jsme zajížděli k poslednímu utkání záklaní části do vzdálenějších Bohunic. Zde nás čekal opět těžký soupeř momentálně okupující druhou příčku.

Utkání začalo a na hřišti to vůbec nevypadalo jako by hrál goliáš s trpaslíkem. Utkání bylo vyrovnané a domácí tým to nemě vůbec jednoduché. Dařilo se nám jak v obraně tak i v útoku. Bohužel jen do minuty šestnácté.
Udělali jsme několik chyb za sebou a rázem domácí družstvo uteklo o pět branek. Po té jsme se ještě trochu zpamatovali, ale to už měl zkušený tým dostatečný náskok.

Druhá polovina utkání se nesla v duchu prvního poločasu. Hrubé chyby na naší straně narůstaly a domácí je vždy potrestal vstřelením branky. Čím více se blížil konec zápasu tím více chyb z naší strany a tak domácí tým nemě sebemenší problém dotáhnout utkání v pohodovém tempu do vítězného konce.

Přesto všechno bych chtěl klukům poděkovat za předvedenou hru zejména v prvním poločase. I takové zápasy nám dávají zkušenosti a máme z čeho čerpat. Byla opět vidět snaha a toho si ceníme nejvíc.

Děkujeme i rodičům, kteří obětovali svůj čas a pomohli nám s dopravou.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 6, Němčák Michal 4, Walweel Jakub 4, Vykydal Libor 4, Pulkrábek Jan 2, Protivánek Matěj 2, Němec Martin 1, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 27%, Dvorský Radek 38%

19.2. 2017          TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Ivančice 15:45 (9:22)
V neděli odpoledne jsme doma přivítali, (hrálo se v hale DHK Zora), dosavadního lídra tabulky družsvo Ivančice.

Tohle utkání jsme chtěli pojmout jako kvalitní trénink proti ještě kvalitnějšímu týmu, který zcela jistě patří úplně někde jinde. Bohužel utkání se zmněnilo ve frašku, kterou předvedli dva pánové na hřišti.
Dále bych to nechtěl nijak rozebírat. Jen mě opravdu zaráží co se dá v této kategorii zažít !!!!!

Každopádně chci klukům poděkovat, že tohle utkání odehráli se ctí a našli v sobě aspoň trošku motivace i když to bylo těžké. Utkání mělo jednoznačný průběh od samého začátku a hostující tým diktoval tempo.
Gratulujeme hostům za vítězství.
Sestava a branky : Němčák Michal 3, Walweel Jakub 3, Vysoudil Vojtěch 3, Pulkrábek Jan 2, Protivánek Matěj 2, Vykydal Libor 1, Němec Martin 1, Holý David 0, brankáři a úspěšnost: Dvorský Radek 15%, Konrád Martin 25%

12.2. 2017              Sokol Sokolnice – TJ Sokol Horka nad Moravou 26 : 27 (15:11)

V neděli odpoledne jsme zajížděli na mistrovské utkání do Telnice, kde nás čekal domácí tým a soused z tabulky Sokol Sokolnice.

Utkání začalo vyrovnanou partií a to až do šesté minuty. Poté jsme domácím dovolili odskočit na rozdíl tří branek. Pramenilo to z našich individuálních chyb, které soupeř dokázal využít.
Zbytečné ztráty míčů a nepřesná koncovka to byla příčina našeho zkratu. Naštěstí netrvala dlouho a 23. min. jsme stáhli náskok narozdíl jedné branky. Nicméně do šaten po první polovině jsme odcházeli s mankem 4 gólů.

O přestávce dostali borci 10ti vteřinový po…b a bylo jen na nich jak se k tomu postaví.

Začal druhý poločas a hned v úvodu bylo jasné, že kluci si to vzali k srdci a začali hrát s chutí. Nebylo to nic lehkého a utkání bylo stále vyrovnané. Nicméně vůle po vítězství táhla kluky tím správným směrem. Probíhala 20 min. druhého poločasu a ejhle rázem jsme vedli. Pak jsme ale zase udělali chyby a domácí tým opět otočil skóre ve svůj prospěch. Rozhodujících bylo ale posledních 5 min., kdy se nám podařilo opět strhnout vedení na naší stranu. V 58.min. domácí snížili na rozdíl jedné branky. Poté přišel rozhodující moment utkání, kdy jsme ubránili útok a následně z něj dal rozdílovou branku Libor Vykydal po krásných rychlých nahrávkách spoluhráčů a vedli jsme o dva góly. To už běžela poslední minuta utkání a domácí nás tlačili. Ještě se utkání zdramatizovalo vyloučením Michala Němčáka a následnou nařízenou sedmičkou.
Tu domácí hráč proměnil a bylo to jen o gól. Naštěstí do konce chyběly 4 vteřiny a to už jsme si pohlídali.

Všem klukům chci poděkovat za předvedený super výkon zejména ve druhém poločase. Konečně přišla i ta třešnička a odvážíme si dva body za vítězství. Ano dělali jsme chyby, ale ty jsou vkaždém utkání.
Především máme radost z výkonu a vůle, která byla vidět. SUPER děkujeme.

Velké poděkování patří také rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za skvělou podporu v hledišti.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 8, Němčák Michal 7, Vykydal Libor 5, Walweel Jakub 3, Pulkrábek Jan 2, Protivánek Matěj 2, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 37%, Konrád Martin 45%

14.1. 2017          Turnaj o Horecké balón – hala DHK Zora Olomouc

V sobotu jsme pořádali domácí turnaj odehraný v Olomouci za účasti 5ti družstev.

Vyjma prvního zápasu, kteý se nám nepovedl můžeme být s dalším průběhem turnaje celkem spokojeni. Utkání byla vždy vyrovnaná a hra měla spád. Bohužel celý turnaj jsme odehráli v improvizované sestavě, ale na druhou stranu klobouk dolů před klukama jak se dokázali s touhle situací vyrovnat. Do hry se musel zapojit i náš druhý gólman (odehrál celý turnaj jako hráč) Radek Dvorský a i ten byl přínosem pro celý tým a situaci zvládl perfektně. Ještě musím připomenout skvělý výkon Martina Konráda, který schytal hned v úvodu turnaje dvě likvidační střely na hlavu a musel být ošetřován. Naštěstí to nebylo
vážné a po zbytek turnaje předváděl fantastické zákroky.

Nicméně turnaj splnil vše co jsme očekávali. Po dlouhé zimní přestávce to byl první ostrý start a kluci zkoušely herní situace, které jsme v zimě trénovali. A od toho přece turnaje jsou. Hoši opět dokázli, že můžeme hrát vyrovnanou partii s jakýmkoliv soupeřem a to je dobré zjištění. Proto chci klukům poděkovat za skvělě odehraný turnaj a za jejich bojovnost. Děkujeme také trenérovi z týmu STM Olomouc, který nám zapůjčil hráče.

Velké PODĚKOVÁNÍ patří také sl. Kristýně Vítkové, p. Petrovi Němcovi a p. Karlovi Němcovi za jejich obětavost a pomoc při organizaci turnaje!!!!!!!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Walweel Jakub 5, Pulkrábek Jan 5, Němec Martin 5, Vykydal Libor 4, Holý David 1, Dvorský Radek 1, brankář : Konrád Martin

Konečná tabulka

Družstvo  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou X 4:15 12:18 10:16 9:1 0 35:61 5.
SK Žeravice 15:4 X 16:12 12:10 12:9 8 55:35 1.
STM Olomouc 18:12 12:16 X 10:7 10:10 5 50:45 2.
TJ Slavia  Fatra Napajedla 16:10 10:12 7:10 X 13:11 4 46:43 3.
TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí 12:9 9:12 10:10 11:13 X 3 42:44 4.

 

Nejlepší hráč: Titz Marek – STM Olomouc

Nejlepší střelec: Neužil Jakub – TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí

Nejlepší brankář: Konrád Martin – TJ Sokol Horka nad Moravou

27.11. 2016 TJ SF Napajedla – TJ Sokol Horka nad Moravou 40:18 (20:8)

K poslednímu utkání v letošním roce jsme zajížděli v neděli brzy ráno, kdy slunce ještě spalo do Napajedel.

Zde nás nečekalo opět nic lehkého. Vezmu to ale opět z jiné než výslédkové strany. Z utkání máme dobrý pocit. Proč ? Jednoduchá odpověď, kluci dělali na hřišti vše co bylo v jejich silách. Od prvních minut bylo vidět jak dnes všichni chtějí odvést maximum.
Předvedli několik nacvičených signálů s trochou nadsázky se dá říct že víc něž za celou sezonu a světe div se ono to končilo i vstřelením branky. Ano, také se nám některé nepovedly, ale hoši to zkoušeli dál čehož si nesmírně vážíme.
Z velké snahy jsme ale udělali mnoho chyb, nepřesné nahrávky atd. a domácí tým toho dokonale využil. Nicméně i když už bylo utkání rozhodnuté kluci makali do poslední minuty a to je moc fajn.
Děkujeme rodičům za pomoc sdopravou.

Sestava a branky : Němčák Michal 7, Walweel Jakub 3, Vysoudil Vojtěch 3, Vykydal Libor 2, Němec Martin 2, Hplý David 1, Pulkrábek Jan 0, brankáři : Dvorský Radek, Konrád Martin

19.11. 2016            TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Juliánov 17:41 (8:21)

Netradičně v sobotu po obědě jsme na domácí půdě přivítali družstvo z Juliánova. Tentokrát vzhledem k počasí byl domácí zápas odehrán v hale DHK Zora Olomouc.

Utkání jsme tentokrát nezačali úplně špatně. Prvních 20 minut to byl vyrovnaný boj na obou stranách a bylo se naco dívat. Bohužel pak přišla první menší krize, ne po fyzické stránce, ale ta naše střelecká a rázem se utkání ubíralo jiným směrem. Hostující tým využil tohoto výpadku a své skóre rychle navyšoval. Trvalo nám celých osm minut než se nám podařilo dát branku, ale to už byl konec prvního poločasu.

Druhý poločas měl podobný charakter a ano, i ta krize se ukázala ve druhé polovině. Zápas už byl tedy dávno rozhodnutý a jen se dohrával.
Dojem ze zápasu vezmu z té pozitivní stránky. Většina kluků to nevzdala a hoši bojovali do poslední minuty, byla vidět snaha a toho si ceníme. Dalším příjemným potěšením byla předvedená akce, kterou jsme trénovali v pátek a hoši to předvedli i v praxi v samotném zápase (paráda). Ano, prohráli jsme, ale po herní stránce na tom nejsme tak špatně. Jen se potřebujem vyvarovat zbytečných chyb a střelecky se chytit.
Hoši, pojďme do toho!!!!

Sestava abranky : Vykydal Libor 5, Němec Martin 4, Pulkrábek Jan 3, Němčák Michal 2, Vysoudil Vojtěch 2, Walweel Jakub 1, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 18,5%, Dvorský Radek 28%

13.11. 2016  HK Bystřice pod Hostýnem – TJ Sokol Horka nad Moravou   41:23 (22:11)

V neděli brzy ráno jsme odjížděli k dalšímu utkání podzimní části do Bystřice pod Hostýnem.

Hned v úvodu utkání se rozhodlo o vítězství domácího týmu. Ano, do osmé minuty bylo defakto rozhodnuto, kluci stačili během těchto minut „získat“ šest trestných minut a nás čekala hra i ve čtyrech.
Toho samozřejmně domácí využili a bezpečný náskok si udrželi až do konce utkání. Z naší strany se snažilo bohužel jen pár jedinců udělat něco s výsledkem a hrou, ale jak víme, v kolektivním sportu musí zabrat všichni, což se nestalo.
Víme, že hoši mají na lepší hru a to předvedli paradoxně ve hře ve čtyrech, kdy zahráli nacvičený signál a zakončili úspěšnou střelbou, takže ono to opravdu jde. Zvlášť bych pochválil oba naše gólmany, kteří opět předvedli své kvality.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava a branky : Vykydal Libor 5, Walweel Jakub 5, Němčák Michal 5, Vysoudil Vojtěch 5, Holý David 1, Němec Martin 1, Pulkrábek Jan 1, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 27%,  Konrád Martin 29%

6.11. 2016  TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice   17:39 (9:17)

Poslední představení na domácí půdě v tomto kalendářním roce byla neděle, kdy jsme přivítali družstvo z Žeravic.

Úvod utkání nám opět nevyšel. Naše střelecké trápení pokračuje a je to velká škoda. Přitom kluci makají na trénincích, kde nám to jde i střelecky, ale nedokážeme to prodat v samotném zápase.
Nervozita je znát na hony daleko, přitom není vůbec na místě. Na šance se hodně natrápíme a nedokážem je využít ve vstřelení nějaké branky. To byl jeden z důvodů, proč hostující tým odehrál celkem v pohodě utkání do vítězného konce.

Věřím ale, že kluci to nevzdají a v zimní přestávce, která se pomalu blíží vše doladíme a na jaře to bude lepší. Hlavně se nep……………předem a nevzdávat to !!!

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 6, Vykydal Libor 4, Němčák Michal 3, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 2, Holý David 0, Němec Martin 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 34%, Konrád Martin 21%

30.10. 2016  TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Bohunice    21:37  (11:17)

V neděli po obědě jsme na domácím hřišti přivítali aktuálně druhý tým tabulky Bohunice.

Utkání probíhalo dle předpokladů a hostující tým neměl sebemenší problém dotáhnout tenhle mač do vítězného konce. Od úvodního hvizdu diktoval tempo hry a navyšoval skóre ve svůj prospěch. Takový obrázek hry byl po celou dobu utkání. První poločas byl z naší strany lepší, ale bohužel na tak zkušeného soupeře jsme neměli šanci udělat lepší výsledek.

Sestava a branky : Walweel Jakub 5, Vysoudil Vojtěch 5, Němčák Michal 4, Vykydal Libor 3, Němec Martin 2, Pulkrábek Jan 2, Holý David 0, Protivánek Matěj 0, brankáři a úspěšnost: Konrád Martin 33% , Dvorský Radek 37%

22.10. 2016 HK Ivančice – TJ Sokol Horka nad Moravou 44 : 11 (22: 6)

V sobotu po obědě jsme zajížděli na horkou půdu do vzdálených Ivančic. Zde na nás čekal lídr tabulky, doposud neporažen na hřišti.

Utkání se vyvíjelo dle předpokladů a domácí družstvo nemělo problém ve hře dominovat.
Nemá smysl zápas nějak podrobněji rozebírat. Že to tu bude těžké, jsme věděli a tak nás trošku mrzí odevzdanost našich kluků. To, co jsme předvedli minulý zápas, jsme tentokrát nechali doma.

Sestava a branky : Němčák Michal 4, Vysoudil Vojtěch 3, Walweel Jakub 2, Němec Martin 1, Holý David 1, Pulkrábek Jan 0, Vykydal Libor 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 18%, Konrád Martin 18%

16.10. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Sokolnice   16 : 22 (8 : 12)

V neděli po obědě jsme na domácí půdě přivítali družstvo Sokolnice.

Vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Celých patnáct minut nám trvalo než jsme dali gól. Je jasné, že to byl rozhodující moment celého utkání.
Od následujících minut se hra už vyrovnala a byl to boj o každý míč. Kluci se snažili otočit zápas, ale to nám již nevyšlo a soupeř zaslouženě vyhrál.
Pokud nebudeme dávat góly, nemůžeme v této kategorii počítat s lepším výsledkem.

Nicméně i přes prohru můžeme kluky pochválit, a to především za to, jak zápas pojali od šestnácté minuty. Byla vidět bojovnost, tzv. hecování se mezi sebou, bojovali do poslední minuty. Ano, takhle se má chovat skutečný tým a hoši to dokázali. Opravdu jsme spokojeni s takovým nasazením. A že jsme prohráli ? Hra není jen o vítězství, i když k tomu patří.

Sestva a branky : Vysoudil Vojtěch 6, Němčák Michal 3, Vykydal Libor 3, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 1, Němec Martin 1, Holý David 0, Protivánek Matěj 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 57%, Dvorský Radek 42%

8.10. 2016     SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou   43:21 (21:9)

Tentokrát jsme netradičně v sobotu vyrazili směr Přerov, kde nás čekal tým z Žeravic.

Dnešní utkání ani nemám chuť nějak dlouze popisovat. Stačí mi jedna jediná věta :  velký kolaps na palubovce.

Děkujeme našim gólmanům za jejich perfektní výkon a za to, že zabránili ještě většímu debaklu.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a zároveň se omlouváme, že se museli dívat na takovou tragikomedii.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 6, Walweel Jakub 5, Němčák Michal 4, Pulkrábek Jan 2, Vykydal Libor 1, Holý David 1 (čk), Protivánek Matěj 1, Němec Martin 1, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 28%, Konrád Martin 37,5%

2.10. 2016           TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Bystřice pod Hostýnem   26 : 32 (14 : 15 )

V neděli odpoledne jsme odehráli další domácí utkání, kdy jsme přivítali družstvo z Bystřice pod Hostýnem.

Za mírně chladnějšího a deštivého počasí utkání začalo. Vstup do zápasu nám vyšel v celku dobře. Obrana až na pár vyjímek klapala a kluci dodržovali pokyny, a když už se něco nepovedlo, byl tam ještě skvěle chytající Martin Konrád, který předvedl perfektní práci v roli gólmana. V útoku se nám podařilo zahrát i několik pěkných akcí, které hoši zakončili gólem. Utkání bylo opět dramatické a vyrovnané. Do šaten jsme odcházeli s jednogólovým mankem.

Druhý poločas se odehrával téměř ve stejném duchu. Obrana byla identická z první poloviny a opět musím zmínit posledního borce na hřišti, který zachraňoval chyby obrany a v bráně navázal na skvělý výkon – náš druhý borec v roli gólmana Radek Dvorský. Naopak, co se nám moc ve druhé polovině nepovedlo, byla střelba. Šancí jsme si vypracovali dost, ale bohužel nás zradila přesnost střel. Vždyť vezměte fakt, že kluci nedali osm vyložených šancí, které nakonec rozhodly o vítězství soupeře. Je to velká škoda, protože v tomhle utkání jsme sahali již po nějakém bodíku.

Děkujeme divákům za přízeň i v takovém nečase za povzbuzování.

Sestava a branky : Němčák Michal 7, Vysoudil Vojtěch 6, Walweel Jakub 6, Vykydal Libor 3, Protivánek matěj 3, Pulkrábek Jan 1, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 43%, Konrád Martin 37,5%

25.9. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Fatra Slavia Napajedla 26 : 38 (14 : 15 )

V neděli odpoledne nás čekalo premiérové vystoupení na domácí půdě v novém ročníku druhé ligy, kdy jsme přivítali družstvo z Napajedel.

Za téměř vyprodaného stadionu mohl zápas odstartovat. První polovina utkání byla vyrovnaná z obou stran. Jedna akce střídala druhou a bylo se opravdu na co dívat. Hoši drželi krok jak v obraně, tak i v útočné fázi. V tomto duchu pokračoval celý poločas a soupeř odcházel do šaten s minimálním možným rozdílem jediné branky 14:15.

V druhé polovině utkání jsme chtěli navázat na dobrou hru z první půle. To nám ale vůbec nevyšlo. Na naše borce padla nervozita a z toho pramenily i chyby, kterých soupeř dokonale využil k odskočení ve skóre. Najednou se nám přestalo dařit jak v přesných nahrávkách, tak i ve střelbě. Poté se kluci uklidnili, ale to už hostující družstvo drželo dostatečný náskok, které si udrželo až do konce utkání a dotáhlo ho do vítězného konce.

Přesto bych kluky pochválil hlavně za první poločas, ve kterém předvedli to, co v nich zaručeně je. Velká škoda pro nás je to, že nedokážeme v kritických momentech utkání více zabrat a tropíme hloupé chyby. Pro nás je ale každé utkání výzvou a věřím, že vše dotáhneme do dokonalosti a hoši si více začnou věřit.

Poděkoval bych všem fandům za úžasnou atmosféru při utkání.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 10, Vykydal Libor 8, Protivánek Matěj 3, Němčák Michal 3, Walweel Jakub 2, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 21 %, Konrád Martin 25 %

18.9. 2016      Sokol Juliánov – TJ Sokol Horka nad Moravou    39 : 23 (20 : 7)

V neděli po obědě jsme vyrazili směr Brno do vzdálenějšího Juliánova. Zde nás čekal první zápas letošního ročníku v kategorii staršího dorostu. Hrálo se v nafukovací hale.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Zbytečná nervozita a respekt ze soupeře byl hodně poznat na tvářích našich borců. Bohužel z toho pramenily i chyby, které kluci vytvářeli. Soupeř tak neměl sebemenší problém rychle si vybudovat náskok. Naše hra byla bezzubá v obraně a nenápaditá v útoku. Takhle pokračoval celý první poločas.

Druhé dějství bylo o poznání lepší. Obrana začala více spolupracovat a soupeř to měl o poznání těžší. I v útoku se nám začalo více dařit. Jen opravdu velká škoda neproměňování vyložených šancí a zbytečné ztráty nás srážely výkonnostně dolů. Nicméně domácí družstvo vyhrálo zaslouženě.

Čeká nás v nové sezoně ještě hodně práce a pilování, ale věříme, že to kluci dokážou a zvládnou.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou na utkání.

Sestava a branky : Pulkrábek Jan 6, Němec Martin 5, Vysoudil Vojtěch 5, Vykydal Libor 2, Holý David 2, Němčák Michal 2, Walweel Jakub 1, Protivánek Matěj 0, Knebl Marcel 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 34%, Dvorský Radek 31%

27.8. 2016                    přípravný turnaj – Sokolka Horka nad Moravou

V sobotu jsme uspořádali na domácí půdě na Sokolce přípravný turnaj staršího dorostu, kterého se zúčastnilo pět družstev. Hrálo se systémem každý s každým 2x 15 minut. Byl to historický okamžik v dějinách Horecké házené, protože vůbec poprvé se zde představila kategorie staršího dorostu.

Hodnocení celého klání můžeme rozdělit na dvě poloviny – první tři zápasy a poslední kolapsové představení. Všechna utkání měla totožný průběh, vždy nám unikl úvod zápasu a naši kluci museli dotahovat manko. To se paradoxně klukům celkem dařilo a utkání bylo dramatické až do konce. Bohužel to ale nestačilo na úplný obrat utkání. Co nás opět trápilo byla nepřesná hra a zbytečné ztráty míčů, neproměňování vyložených  šancí a neposlušnost vůči radám od trenérů. K poslednímu utkání turnaje se snad raději ani nebudu vyjadřovat, to by se mohlo číst až po 22. hodině.

Když tedy pomineme poslední zápas, můžeme být s předvedeným výkonem celého turnaje celkem spokojeni. Ne, že bychom neměli co zlepšovat, ale našlo se tu i pozitivum. Především za bojovnost a vůli něco udělat se špatným výsledkem a snahu to soupeři ztížit. Toho si ceníme nejvíce a kluci opět dokázali, že hrát umí (když chtějí). Vše, co se nám nepodařilo, zkusíme napravit a do sezóny to vypilujeme.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 14, Walweel Jakub 11, Vykydal libor 5, Němčák Michal 3, Němec Martin 3, Pulkrábek Jan 2, Protivánek Matěj 2, brankáři : Konrád Martin, Dvorský Radek

Konečná tabulka

Družstvo  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
STM Olomouc X 12:9 12:13 16:17 15:18 2 55:57  4.
Horka nad Moravou 9:12 X 9:10 16:18 6:21 0 40:61  5.
TJ Dolní Cerekev 13:12 10:9 X 11:14 12:19 4 46:54  3.
Bystřice pod Hostýnem 17:16 18:16 14:11 X 16:18 6 65:61 2.
TJ Slávia Hradec Králové 18:15 21:6 19:12 18:16 X 8 76:49  1.

Nejlepší střelec : Petrovčín Tomáš – HK Bystřice pod Hostýnem

Nejlepší hráč : Titz Marek – STM Olomouc

Nejlepší brankář : Konrád Martin – TJ Sokol Horka nad Moravou