Hodnocení 2012-2013

8. 6. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou

Poslední turnaj v letošní sezóně jsme odehráli v domácím prostředí za krásného slunného počasí a za účasti družstev Sokol II Prostějov, TJ Senice na Hané, SK UP Olomouc a našeho týmu Horky. Turnaj se odehrál na venkovním hřišti, kdy se hrálo bez počítání skóre. První utkání děti ještě spaly, ale s postupem času se jejich výkony postupně zlepšovali. Vyvrcholením byl poslední zápas, kde jsme předváděli opravdu hezkou házenou.

Po ukončení turnaje proběhly dovednostní soutěže formou štafetových her následovně:

  1. Slalom s driblinkem + prolezení překážkou
  2. Slalom s driblinkem, zpět couvání
  3. Slalom s driblinkem + přihrávka

Turnaj se obešel bez zranění, nikdo z trenérů nepodal žádnou námitku a taktéž i diváci, převážně z řad rodičů působili spokojeně.

Sestava: Zgabaj Matěj, Kräuterová Tereza, Kräuter Martin, Dvořák František, Nykl Matěj, Raboch Lukáš, Lép Jiří, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Gazdíková Vendula, Protivánková Leontýna, Poštulka Matěj.

1.-2. 6. 2013 Hustopeče
Před posledním kolem jsme si udělali výlet na dvoudenní turnaj do jihomoravských Hustopečí. Město vína, ale také házené nás přivítalo zamračeným počasím, ale to nám vůbec nevadilo, protože všechna utkání se hrála ve zdejší Městské hale. Turnaj byl rozdělen na dvě věkové kategorie a to jak jsme zvyklí na mladší a starší mini. V kategorii mladší mini bylo celkem 11 družstev, které mezi sebou hrála systémem každý s každým. V sobotu jsme odehráli 7 utkání a v neděli nás čekala zbývající 3.

Vstup do turnaje nám nevyšel dle představ. Hned v úvodu jsme díky naší lehkomyslné hře podlehli týmu HC Zubří a následně i XXXX. Třetí utkání již bylo v bojovném duchu s příchutí regionální rivality se soupeřem nám známým SK Velkou Bystřicí. Celý turnaj jsme nad soupeřem vedli o 1-2 branky, ale opět naše nedisciplinovanost byla příčinou naší prohry o jednu branku (8:7). Ve čtvrtém utkání už tým předváděl to, co umí a to se také podepsalo na výsledku, který byl v poměru 11:1 v náš prospěch.  Nadcházející utkání už zas nebylo tak veselé, ale i přesto se dětem nedala upřít snaha.

V neděli, tedy druhý den turnaje, jsme v první utkání narazili na pozdějšího vítěze turnaje tým TJ Telnice „A“, který si s námi opravdu pohrál, bohužel opět jsme mu utkání neznepříjemnili, ba naopak. Další dvě utkáni byla ve stejném duchu jako první, stručně řečeno, odfláknuté zápasy, bez výraznější snahy. Od začátku turnaje jsme opakovali stejné chyby, i přesto že byly trenérem dětem neustále zdůrazňovány. Bohužel děti si nevzaly rady k srdci a to mělo dopad i na předvedenou hru.  Za celý turnaj jsme vsítili celkem 50 branek a 64 obdrželi, což je průměrný výsledek na utkání  5:6,4 v náš neprospěch, což se dá považovat za příznivý signál do následujících let.

Celkově lze turnaj označit za vydařený, nikdo se nezranil, děti si vyzkoušely jaké to je hrát s počítáním skóre a celkově si atmosféru v Hustopečích užily.

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 15, Lép Jiří 14, Dvořák František 10, Poštulka Matěj 8, Kyntl Jan 3, Krejčiřík Radek 0, Protivánková Leontýna 0,

5. 5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou
První turnaj, který jsme na jaře pořádali na domácí půdě, tedy v areálu ZŠ v Horce nám vyšel. Na turnaj zavítaly týmy DHK Zora Olomouc, Sokol II Prostějov a SK Velká Bystřice. Všechny zápasy jsme odehráli na vysoké úrovni. Postupně se na hřišti vystřídalo všech jedenáct naších dětí, které jak je našim dobrým zvykem hrály na všech herních postech. S každým soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii a troufám si tvrdit, že jsme měli mírně navrch. Máme vyrovnaný kádr, který dokáže hrát se všemi svými členy hezkou házenou. Děti během celého turnaje zodpovědně bránily a při zisku míče se snažily po rychlém přechodu do útoku zakončit bleskovou střelbou. Nikomu se nedá nic vyčíst, všichni hráli celý turnaj s nasazením a všichni si zaslouží velkou pochvalu.

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 11, Lép Jiří 9, Kräuterová Tereza 4, Jenš Viktor 4, Dvořák František 3, Nykl Matěj 2, Krejčiřík Radek 0, Kräuter Martin 0, Černý Michal 0, Frkal Filip 0, Protivánkvá Leontýnka 0.

28. 4. 2013 SK UP Olomouc
Tohoto dne jsme se účastnili turnaje na hřišti UP Olomouc. Musím říct, že děti hráli skvěle. Na hráčích bylo vidět, že chtějí hrát s plných sil. Pochvalu si zaslouží všichni, protože poctivě plnili pokyny trenéra, a celý turnaj hráli fyzicky náročnou osobní obranu. Dále bych chtěl poděkovat rodičům za pomoc s dopravou a skvělé povzbuzování.

Sestava: Dvořák František, Poštulka Matěj, Lép Jiří, Zgabaj Matěj, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie.

21. 4. 2013 TJ STM Olomouc
Prostředí haly DHK Zory Olomouc je nám důvěrně známé a to se projevilo i na turnaji, na který jsme sice přijeli bez opor Franty Dvořáka, Matěje Nykla a Matěje Poštulky, ale i přesto jsme předvedli vyrovnanou hru se všemi soupeři. V každém utkání všechny naše děti bojovaly od první do poslední minuty. Pravdou je, že se nám vždy ne tak úplně dařilo, ale to ke sportu patří. Téměř v každém zápase jsme měli slabší chvilky, které střídaly krásné házenkářské akce. Velký kus práce odvedli v útoku Matěj Zgabaj, Terezka Kräuterová, Jirka Lép. Mile překvapil Martin Kräuter a Víťa Jenš, kteří se přičinili každý 2 brankami, kterými zatížili konto soupeře. V obraně opět ukázkově bojovala trojčátka Jurečkovi, která se i s hráči o dvě hlavy většími „prala“ o každý míč. Nesmíme zapomenout na Fildu Frkala, který se po delší zdravotní odmlce ukázal na hřišti a Radka Krejčiříka, který sice nevsítil žádný gól, ale v obraně byl platným hráčem. Z celého turnaje můžeme mít velmi dobrý pocit, protože náš tým je vyrovnaný a i v nekompletní sestavě předvádí stejně hezkou ne-li hezčí házenou než soupeři.

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 12, Lép Jiří 8, Kräuterová Tereza 4, Jenš Viktor 2, Kräuter Martin 2, Frkal Filip 0, Krejčiřík Radek 0, Jurečková Lucie 0, Jurečková Michaela 0, Jurečková Kamila 0.

13. 4. 2013 SK Žeravice
Do turnaje v Žeravicích jsme vstoupili hezkou pohlednou házenou proti družstvu z Litovle. I když nás soupeř výškově převyšoval a bylo vidět jeho vyšší věkový průměr, naši hráči se soupeře nezalekli a na hřišti ukázali, že jsme v házené rovnocenným soupeřem. Ze hry bylo patrné, že náš tým kompenzoval věkovou a výškovou indispozici šikovností a větší chutí po dosažení branky. Ve stejném duchu jsme vstupovali i do druhého zápasu proti týmu TJ STM Olomouc. Opět jsme museli soupeřit s týmem jak věkově, tak i výškově zdatnějším, ale opět naše šikovnost a bojovnost kompenzovala náš handicap. V posledním utkání jsme se představili proti domácímu týmu, který byl bojovný a herně vyzrálý, ale i přesto jsme i s tímto hráli vyrovnanou partii. Ve všech zápasech v turnaji jsme ukázali, že miniházenou umíme. V brance se postupně vystřídali téměř všichni hráči a hráčky, to samé se dá říct i o útoku, kdy si všichni vyzkoušeli hrát jak na spojce, tak i na křídle. V prvních poločasech jsme hráli zasunutou obranu, ve druhých osobní, kterou jsme trénovali celý týden a plody naší snahy jsme zúročili právě na tomto turnaji. Tentokrát nemůžeme hodnotit jednotlivce, ale celý tým, který opravdu držel pohromadě a zastal přísloví jeden za všechny a všichni za jednoho.

Sestava a branky: Lép Jiří 7, Zgabaj Matěj 7, Jenš Viktor 5, Nykl Matěj 4, Kräuterová Tereza 2, Kräuter Martin 0, Jurečková Kamila 0, Jurečková Lucie 0, Jurečková Michaela 0.

6. 4. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou
Po sobotním vydatném obědě nastoupilo naše družstvo mladších minižáků na turnaj, který jsme pořádali v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou. Turnaj byl obsazen kvalitními družstvy ze Zory Olomouc, STM Olomouc, Senice na Hané, Hrabůvky a neposlední řadě naším týmem.

Do turnaje jsme vstoupili s družstvem Zory Olomouc nepěknou hrou, která se projevila na naší nemohoucnosti vstřelit branku. Naopak holky ze Zory se nám do naší děravé a spící obrany lehko dostávala a střílela jeden gól za druhým. Na hřišti bylo družstvo, které trenér Horky nepoznával. Po tomto hrůzném výkonu jsme si v šatně řekli: „takhle ne!!!“. V dalších utkáních se naše hra výrazně zpřesnila a zlepšila. Obrana šlapala a v útoku se postupně začali prosazovat všichni hráči. Pochvalu zaslouží všichni, ale vyzvednout musíme výkon Matěje Zgabaje, který byl oprávněně vyhlášen talentem družstva za svou bojovnost a hecování mančaftu, Matěje Nykla, který už přišel na to, že když se rozběhne na branku, tak ho žádný obránce neubrání a může střílet jeden gól za druhým, ale také Matěje Poštulku, který v obraně a útoku bojoval jako lev. V brance nás opět podržel Jirka Lép, v obraně Víťa Jenš, Radek Krejčiřík a Terezka Kräuterová, také okusila jaké je obejít obránce a střílet z brankoviště. Nesmíme zapomenout na našeho 6. hráče, rodiče, kteří povzbuzovali a tím motivovali děti k lepší hře. Velký dík zaslouží paní Lépová, která pomáhala s prodejem občerstvení.

Sestava: Zgabaj Matěj, Nykl Matěj, Poštulka Matěj, Kräuterová Tereza, Krejčiřík Radek, Jenš Viktor, Kräuter Martin, Lép Jiří.

2. 3. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou
První březnovou sobotu jsme pořádali od 9:00 hod., v tělocvičně základní školy v Horce turnaj pro kategorii „přípravky“, tj. ročník narození 2005 a mladší a od 13:30 hod. turnaj pro starší děti, resp. Mini mladší, ročník narození 2004 – 2005.

Po obědové přestávce se v prvním utkání turnaje mladších mini předvedl náš tým v nejlepším světle. Doslova neuvěřitelné se stalo skutečností. Hráči a hráčky sami od sebe chtěli odčinit páteční debakly a školním turnaji a fantastickým výkonem doslova rozmetali soupeře z Luhačovic. Naši brankáři přiváděli střelce soupeře k šílenství, obránci bránili jako lvi a útok… ten byl z říše snů. Po vybojovaném míči, bleskový přechod do protiútoku a smrtící zakončení z neomylných pravaček hráčů. Tak by se dal charakterizovat první zápas. Děti ukázaly, že když chtějí a dávají pozor, tak kvalita předvedené hry se dá srovnat i s vrcholovou házenou!!! V dalších utkáních euforie mírně opadla, soupeři byli kvalitnější, ale i tak jsme předváděli hezkou bojovnou a vyrovnanou házenou. Opět musíme pochválit celý tým, který šlapal jako hodinky a když se nedařilo jednomu hráči, tak ho zastoupil jiný. Týmová hra jak se patří. Nezbývá jen doufat, že výkon, který děti podaly v prvním utkání, se bude v budoucnu častěji opakovat.

Sestava: Kräuterová Tereza, Jenš Viktor, Zgabaj Matěj, Nykl Matěj, Krejčiřík Radek, Kräuter Martin, Dvořák František, Lép Jiří.

16.-17. 2. 2013 SK Velká Bystřice

Jediný turnaj, kterého jsme se zúčastnili v únorovém měsíci, byl i jediný dvoudenní před zahájením jarní části turnajové šňůry. Na tento jsme zamířili do nedaleké Velké Bystřice. Zde jsme se postupně utkali s 9 týmy nejen z blízkého okolí, ale také jižní Moravy a Slovenské republiky.

V první den turnaje jsme se sešli pouze v počtu 5-ti hráčů, což bylo tak akorát na hru. Bohužel z celkového počtu 13 hráčů bylo 8 nemocných, po nemoci nebo se nezúčastnily z jiných zejména rodinných důvodů (doufejme, že již na další turnaje budeme v plném počtu). Slabá účast se podepsala i na předvedeném výkonu, kdy jsme neměli nikoho na střídání a děti tak odehráli první den turnaje prakticky bez střídání. Jelikož se hrálo s počítáním skóre, mohli jsme porovnat svůj výkon se soupeřovým. V podstatě všechny utkání prvního dne až na dvě výjimky jsme prohráli smolně o 3 branky. Průběh těchto zápasů byl stejný. Během prvních 7-8 minut nám soupeř odskočil o 5-6 branek a v další 7-8 minutách jsme dotahovali. Ukázkou může být utkání se týmem Pickard Senes, se kterým jsme v 9. Minutě prohrávali 1:10, ale po konečném hvizdu rozhodčího byl stav 9:12 ve prospěch soupeře. Všichni hráči i hráčky se snažili a v průběhu celého turnaje bylo na všech vidět, jak se zlepšují. Během turnaje se do hry zapojila i Terezka Kräuterová, která hrála házenou poprvé, ale o to větší bylo překvapení, jak platnou hráčkou byla a celému týmu nesmírně pomohla. Sice se nedočkala prvního gólu, ale v obraně byla tak důsledná, že přes ni nešel snad jediný gól.

Druhý den byl pohled na naši lavečku o něco veselejší a to když se zapojil i Matěj Nykl a náš nový člen Ondra Čapek. Druhý den jsme odehráli pouze tři zápasy a tak nám den utíkal velmi pomalu. To se projevilo i v zápasech do kterých jsme vstupovali „ztuhlí“. Z devíti utkání jsme vyhráli dva a získaly tak 4 body. Bohužel tým Pickard Senec odjel z turnaje dříve a tak jeho zbývající soupeři vyhráli utkání kontumačně a získali snadno dva body. To nám bohužel v celkovém zúčtování „uškodilo, když tým Zory získal právě zmíněné dva body a tyto ho i tým Velké Bystřice posunuly před nás. Mimo jiné i proto jsme v konečném zúčtování obsadili místo 7. místa, 9. místo. Všichni hráči a hráčky zaslouží velkou pochvalu. I když to není zvykem výjimečně budeme hodnotit jednotlivce: Poštulka Matěj se rozehrál k fantastickým výkonům a nasázel soupeřům celkem 30 branek, naopak Víťa Jenš a Jirka Lép střelce soupeře přiváděli svými perfektními brankářskými zákroky k šílenství. Radek Krejčiřík, Matěj Nykl, Martin a Terezka Kräuterovi byli neprostupnými hradbami naší obrany. A nesmíme zapomenout na Ondru Čapka, který sice nedal gól, ale ukázal, že házená mi není cizí, nebojí se střílet na branku a brzy z něho bude střelec většiny gĺů.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Body Skóre Pořadí
Velká Bystřice 1 9:8 12:12 10:9 21:17 23:11 13:3 8:7 14:3 12:5 17 122:74 1.
Ivanka při Dunaji 8:9 12:11 8:11 2:8 9:3 10:2 8:2 6:3 10:3 12 73:52 4.
TJ STM Olomouc 12:12 11:12 10:15 8:10 15:10 10:5 11:2 10:2 6:2 11 93:70 5.
Jiskra Otrokovice 9:10 11:8 15:10 5:4 21:1 14:2 4:3 16:0 13:4 16 108:42 2.
Sokol Telnice 17:21 8:2 10:8 4:5 13:10 18:0 10:4 17:7 10:5 14 107:61 3.
Picard Senec 11:23 3:9 10:15 1:21 10:13 13:6 0:6 12:9 6:12 4 66:114 8.
Tatran Litovel 3:13 2:10 5:10 2:14 0:18 6:13 4:12 1:3 4:12 0 27:105 10.
Zora Olomouc 7:8 2:8 2:11 3:4 4:10 6:0 12:4 8:9 11:6 6 55:60 6.
Horka nad Moravou 3:14 3:6 2:10 0:16 7:17 9:12 3:1 9:8 9:12 4 45:96 9.
Velká Bystřice 2 5:12 3:10 2:6 4:13 5:10 12:6 12:4 6:11 12:9 6 41:71 7.

Sestava a branky: Poštulka Matěj 30, Lép Jiří 23, Jenš Viktor 1, Nykl Matěj 1, Kräuter Martin 0, Kräuterová Tereza 0, Krejčiřík Radek 0, Čapek Ondřej 0.

26. 1. 2013      TJ Sokol Horka nad Moravou
Poprvé v novém roce 2013 jsme uspořádali v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou turnaj minižactev. V dopoledních hodinách jsme uspořádali turnaj pro nejmenší a začínající, tj. děti narozeni v roce 2005 a mladší. Turnaje se zúčastnilo celkem 3 družstva (DHK Zora Olomouc, SK Velká Bystřice a TJ Sokol Horka nad Moravou), bohužel z turnaje se odhlásilo družstvo Senice na Hané, které se potýkalo s chřipkovou epidemií, a tudíž nemělo dostatek dětí. Turnaj jsme odehráli systémem každý s každým, dvoukolově a bez počítání skóre. Dá se říci, že všechna utkání byla vyrovnaná a noví házenkáři a házenkáři se předvedli v nejlepším světle. Všechny děti bojovaly o každý míč, pomáhaly si navzájem a bylo na všech vidět, že je tento sport opravdu od srdíčka baví.

V odpoledních hodinách se uskutečnil druhý turnaj, jehož účastníky byly o něco starší děti ročníku narození 2004-2005. Tady už byla vidět o poznání větší zkušenost a všechny čtyři týmy ve složení Sokol II Prostějov, TJ Bystřice pod Hostýnem, DHK Zora Olomouc a TJ Sokol Horka nad Moravou předvedly rychlou a bojovnou házenou. Objektivně musíme uznat, že děti z Bystřice pod Hostýnem působily na hřišti suverénně, ale horecké děti nezůstaly nikomu a nic dlužné. Ba naopak. Všechny ukázaly bojového a týmového ducha.

Sestava přípravka: Jurečková Kamila, Jurščková Michaela, Jurečková Lucie, Protivánková Leontýnka, Frkal Filip.

Sestava mini mladší: Westphal David, Poštulka Matěj, Jenš Viktor, Krejčiřík Radek, Nykl Matěj, Dvořák František, Lép Jiří, Zgabaj Matěj.

8.12.2012 TJ Sokol Horka nad Moravou

Poslední turnaj v letošním roce, tj. 2012 jsme uspořádali v domácích podmínkách, v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou. Turnajové klání bylo rozděleno na dvě kategorie a to přípravky a mini mladší.

Turnaje přípravky se zúčastnila družstva TJ Senice na Hané, Sokol Telnice, DHK Zora Olomouc a náš tým. Poprvé jsme si zkusili jaké je to hrát s počítáním skóre a tím porovnat svoje dovednosti s ostatními soupeři. Generálka nám výsledkově moc nevyšla, ale to nikomu nevadilo. Důležité bylo, že jsme si pěkně zahráli a hlavně hráli se soupeři věkově rovnými. Vyhodnotit turnaj nemohl nikdo jiný než Mikuláš, který byl ke všem dětem hodný a za předvedenou hru rozdal všem po zásluze sladkosti a zlaté medaile.

Turnaje mladších mini se zúčastnila družstva Tatranu Litovel, DHK Zora Olomouc, Sokol Telnice, SK UP Olomouc a náš celek. Stejně jako přípravka jsme hráli poprvé s počítáním skóre a také jsme zjistili, že máme rezervy oproti ostatním týmům. Na druhou stranu, můžeme být hrdi na to, že náš celek jako jediný střídal všechny děti rovnoměrně, všichni si zahráli na všech herních pozicích bez ohledu na konečný výsledek. I přes celkové 5. místo si děti zasloužili za velkou snahu ocenění v podobě sladkostí a zlaté památky (medaile).

Sestava přípravka: Gazdíková Vendula, Gazdíková Gabriela, Protivánková Leontýnka, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Kräuter Martin.

Sestava mini mladší: Zgabaj Matěj, Krejčiřík Radek, Lép Jiří, Jenš Viktor, Westphal David, Kräuter Martin, Poštulka Matěj.

17. 11. 2012    Prosenice
První ze dvou posezóních předvánočních turnajů jsme absolvovali v Prosenicích. Do Prosenic jsme odjížděli poprvé v novodobé historii klubu, proto jsme byli plni očekávání v jakém duchu se celý turnaj ponese a které týmy se jej zúčastní.

Turnaje se v tělocvičně zdejší základní školy, zúčastnila družstva dětí vesměs narozených v letech 2002 – 2003, tedy o 1-4 roky starší než byl náš tým. Jednalo se týmy Prosenice „A“, Prosenice „B“, Velká Dlážka „A“, Velká Dlážka „B“, SK UP Olomouc, TJ Sokol Horka nad Moravou 02-03 a našeho týmu TJ Sokol Horka nad Moravou 04-05. Turnaj se hrál s počítáním skóre, dvoukolovým systémem každý s každým s hrací dobou 1 x 8 minut.

Do turnaje jsme vstoupili nad očekávání a to výhrou nad týmem Prosenice „B“. Ovšem tyto body byly jediné, které jsme na turnaji získaly. Další utkání jsme prohráli větším či menším rozdílem. Důležitější než skóre je pro nás skutečnost, že jsme bojovali s každým soupeřem od první do poslední minuty a zahráli si všechny děti. Ze začátku turnaje jsme se rozkoukávali a děti střídaly lepší chvilky s horšími. V průběhu bylo znát, jak se děti pomalu zlepšují a přicházejí na různé fígle a správné bránění a útočení. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu, za to že se nebály někdy až o 4 roky starších soupeřů, bojovaly celý turnaj a opět udělaly dobré jméno horecké házené.

Sestava: Konrád David, Pečinka Vojtěch, Krejčířík Radek, Jenš Viktor, Dvořák František, Nykl Jan, Zgabaj Matěj, Lép Jiří.

27. 10. 2012 DHK Zora Olomouc
Poslední říjnovou sobotu jsme se zúčastnili i posledního turnaje. Bohužel se nás sešlo pouze 5 hráčů a to Jiří Lép, Martin Kräuter, Matěj, Poštulka, Matěj Nykl, Matěj Zgabaj. Účast pouze pěti hráčů byla jistě ovlivněna prázdninami, které děti měly od středy 24. 10. 2012, nicméně se z turnaje omluvily pouze tři hráči, o zbytku jsme neměli jedinou informaci.

Turnaj jsme, ale i přesto početní handicap zvládli perfektně a s každým soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Už nám jde lépe osobní obrana, i útok. Nicméně i přesto máme co zlepšovat. Všech pět hráčů si zaslouží velkou pochvalu, mimo jiné proto, že celý turnaj odehráli bez střídání a v plném nasazení.

Sestava: Lép Jiří, Kräuter Martin, Poštulka Matěj, Nykl Matěj, Matěj Zgabaj.
21. 10. 2012    TJ Sokol Horka nad Moravou
Předposlední turnaj v podzimní části, který je nařízen Olomouckým krajským svazem házené jsme měli tu čest pořádat na domácí půdě. Počasí nám opět přálo, svítilo sluníčko a teplota se vyšplhala na k 20 st. C. Využili jsme krásného počasí a velkého počtu našich dětí, a udělali jsme si společnou fotografii. Po focení už přišlo samotné zápolení.

Turnaje se netradičně zúčastnilo celkem pět družstev, kdy jsme jako domácí vytvořili dvě družstva – tým dívek a chlapců. Dále se zúčastnily tým SK Velká Bystřice „A“, SK Velká Bystřice „B“, TJ STM Olomouc. Turnaj se odehrál již tradičně bez počítání skóre, kdy tato skutečnost neměla žádný vliv na snahu dětí a jejich výsledné radosti ze hry.

Družstvo kluků opět předvedlo, že se celý tým turnaj od turnaje zlepšuje

Družstvu holek dělají stálé velké problémy přihrávky. V obraně se velice snaží a byla nám velkou oporou Nikol Melicharová. Při zápase bývají nepozorné a víc sledují okolí jak hru. I když jsou pomalu nejmenší, ze všech hráčů, tak se snaží usilovně střílet na branku a bojovat o každý míč, za který si zaslouží velkou pochvalu.

Sestava holky: Melicharová Nikol, Jureečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Gazdíková Vendula, Gazdíková Gabriela.

Sestava kluci: Poštulka Matěj, Lép Jiří, Jenš Viktor, Nykl Matěj, Dvořák František, Krejčiřík
Radek, Kräuter Martin, Zgabaj Matěj.

6. 10. 2012 TJ Senice na Hané 
Netradiční antukový povrch hřiště nás čekal v blízké Senici na Hané. Na turnaj jsme již podruhé odjížděli s dvěma týmy a to Horka 04 a Horka 05.

Družstvo Horky 04 v prvních dvou zápasech nepředvádělo příliš pohlednou házenou, na kterou jsme poslední týdny zvyklí. Naše obrana byla chaotická, útok slabý. Pořádně jsme si nemohli nahrát. Částečnou omluvou může být fakt, že míč byl mokrý a špinavý od antuky. Hráči se spíše na hřišti rozkoukávali. V třetím utkání jako by nastal zlom. To jsme se potkali s Horkou 05 a toto utkání nás nakoplo k další zlepšeným výkonům. Ve čtvrtém a pátém zápase jsme opět mohli vidět hru na kterou jsme od našich dětí zvyklí. Obrana začala pracovat a v útoku se všichni dostali ke střele.

Družstvo Horky 05 mělo v turnaji o poznání lepší herní projev než minulý týden ve Velké Bystřici. Holky posíleny a „starého“ matadora Vojtu Pečinku a Martina Kräutera hrály opravdu hezky. Přihrávky byly přesnější, děti chytaly i prudší přihrávky a střelecky se také nenechaly zahambit. Holky bojovaly od první do poslední minuty.

Oba týmy zaslouží velkou pochvalu za snahu a bojovnost. Ještě potřebujeme doladit týmového ducha, bez kterého se v kolektivním sportu nedá hrát.

Velké poděkování patří i rodičům, kteří pomohli s dopravou a povzbuzovali děti.

Sestava 04: Krejčiřík Radek, Lép Jiří, Zgabaj Matěj, Nykl Matěj, Dvořák František, Poštulka Matěj.

Sestava 05: Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Pečinka Vojtěch, Kräuter Martin, Gazdíková Vendula, Gazdíková Gabriela.

30. 9. 2012      SK Velká Bystřice 

V poslední zářijovou neděli jsme zavítali na turnaj do Velké Bystřice. Protože dětí je na trénincích čím dál víc, tak jsme se rozhodli, že na turnaj přihlásíme dvě družstva a to z důvodu aby si děti zahrály a nemusely sedět na střídačce. Bohužel i přes skutečnost, že děti je v kategorii mini mladších 18 na turnaj jsme odjížděli pouze v počtu 11 hráčů a hráček. I přesto jsme dostáli svého plánu a postavili dvě družstva (chlapců a dívek).

Během turnaje obě družstva předváděla hezkou házenou. Chlapecké družstvo, které bylo starší, bojovalo ze všech sil a odměnou klukům může být určitě pocit nejlépe předvedené hry ze všech zúčastněných týmů. Kluky zdobila perfektně zvládnutá osobní obrana a úderný útok, ve kterém si každý vstřelil minimálně 4 branky. Klukům patří velká pochvala. Kdyby se turnaj měl známkovat tak by si vysloužili jedničku s hvězdičkou.

Družstvo holek bylo ze všech týmů nejmladší a to bylo znát i na hře. Holky se sice snažily, ale na protihráče, kteří byli o hlavu větší, nestačily. I přes tento výškový a věkový rozdíl holky bojovaly, seč jim síly stačily a určitě jim tento turnaj byl velkým přínosem.

Sestava (kluci): Zgabaj Matěj, Dvořák František, Pečinka Vojtěch, Kräuter Martin, Lép Jiří.

Sestava (holky): Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Protivánková Leontýna, Gazdíková Vendula, Gazdíková Gábina.

15. 9. 2012 DHK Zora Olomouc
Již druhý turnaj mladšího minižactva nás čekal v házenkářské hale DHK Zory Olomouc. Turnaje se zúčastnily týmy DHK Zora Olomouc, TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Senice na Hané, TJ STM Olomouc.

Pro mnohé z dětí druhý turnaj po dvou trénincích. Děti zaslouží pochvalu za snahu na hřišti i mimo něj. Celá lavička fandila právě hrajícím členům týmu, kteří se na hřišti zarputile snažili dát soupeřům co nejvíce branek. Trošku nás zlobila obrana, ale na této zapracujeme. Důležité je, že si opět zahráli všichni a to i přes velký počet hráčů, který se zúčastnil turnaje.

Sestava: Poštulka Matěj, Gazdíková Vendula, Zgabaj Matěj, Nykl Matěj, Macáková Denisa, Dvořák František, Pilát Jakub, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Kräuter Martin, Lép Jiří, Protivánková Leontýnka

9.9. 2012        TJ Sokol Horka nad Moravou

Druhou zářijovou neděli jsme měli tu čest pořádat první turnaj mladšího minižactva v nové sezóně. Hned na začátku čekalo všechny děti jedno malé překvapení – celý turnaj se hrál bez počítání skóre. Jde o novinku, která je ovšem ve vyspělé házenkářské Evropě již zažitým standardem, ale v České republice se praktici neuplatňuje, tady až na náš kraj, který je první v republice, který přešel na tento pro našince nezvyklý způsob hry.

Turnaje se zúčastnila celkem 4 družstva. Mimo domácích, také TJ STM Olomouc, DHK Zora Olomouc a Tatran Litovel. V našem týmu nastoupili i noví hráči, kteří se nemusejí za předvedenou hru stydět, ba naopak všechny hráče musíme pochválit za snahu, bojovnost a především pěknou házenou, kterou předváděly v průběhu celého turnaje. Turnaj nám ukázal, jaké máme rezervy a na čem musíme zapracovat. Osobní obrana nám ještě moc nešla, ale věříme, že pár tréninků vše napraví. V útoku se každý snažil vstřelit branku a zatížit tak hostujícího brankáře. Jmenovat jednotlivce nemá cenu. Všichni se zasloužili stejnou měrou o hezké házenkářské představení.

Na závěr nesmíme opomenout i naše fanoušky z řad rodičů i starších kategorií, kteří se přišli podívat a hezky povzbuzovali naše malé talenty.

Sestava: Pečinka Vojtěch, Poštulka Matěj, Zgabaj Matěj, Kräuter Martin, Kyntl Jan, Dvořák František, Lép Jiří.