Hodnocení 2012-2013

8.6. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc 13:19 (6:12)

Poslední utkání v této sezóně jsme odehráli v domácím prostředí a to v rámci připomenutí vzniku házené v Horce nad Moravou. Původně jsme měli utkání odehrát na půdě soupeře, ale po vzájemné dohodě se nakonec podařilo vyjednat změnu.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a ujali se vedení. Obrana šlapala téměř bez chybičky, ale při přechodu do útoku jsme dělali zbytečné chyby, které nás stály laciné góly. První poločas jsme prohráli 6:12. Druhá půle už vyzněla lépe, nakonec se nám bohužel nepodařilo manko snížit, ale ani soupeři se nepodařilo zvýraznit rozdíl ve skóre.

Celkově utkání můžeme hodnotit jako vydařené, všichni hráči a hráčky se snažili.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Šafář Daniel 5, Spurný Filip 1, Němec Martin 1, Vykydalová Radka 0, Pečinka Matouš 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matěj 0, brankář: Dvorský Radek 0.

2.6.2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc „A“ 6:16 (2:8)

V neděli 2.6.2013 jsme na našem domácím hřišti přivítali těžkého soupeře TJ STM Olomouc „A“.

Vzhledem k tomu, že naši minižáci, kteří nám vypomáhají při zápasech, byli na turnaji v Hustopečích, jsme byli nuceni odehrát utkání bez střídání jen v sedmi lidech.

Trenér Olomouce v prvním a druhém poločase nechal prvních deset minut hrát hráče ročníků 2001/2002, kdy naši hoši sehráli vyrovnanou hru a druhých deset minut hráli proti nám kluci ročník narození 2000, kteří jsou fyzicky a technicky zdatnější než my.

Opět se ukázala naše největší bolest, zakončování gólových šancí. Musím podotknou, že obrana až na pár chybek, byla vynikající.

Sestava a branky: Štancl Petr 3, Spurný Filip 2, Šafář Daniel 1, Němec Martin 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář: Dvorský Radek 0.

26.5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice 20:11 (6:3)

Jedno z nejdůležitějších utkání, které nás čekalo, bylo s týmem Hranic, která na nás v tabulce ztrácel pouze 2 body. Na podzim jsme si sice z palubovky soupeře odvezli 2 body, ale věděli jsme, že v odvetě nám soupeř nedá nic zadarmo. Vstup do utkání naznačoval, že diváky bude čekat hezká házená plná střeleckých příležitostí. Obě družstva se po úvodních minutách otrkávala a bylo znát, že nikdo svou kůži nedá zadarmo. Náš tým opět trápila střelecká smůla. Několik nastřelených tyčí a míčů, které letěli mimo bránu nás trochu znervóznělo. Soupeř se také činil, ale my jsme měli v brance Radka Dvorského, kterému výborně pomáhala kompaktní obrana. I díky tomu jsme obdrželi za první poločas z 19 střel pouze 3 branky. Nutno podotknout z naší strany nebyla střelecká potence o moc lepší na 6 vstřelených branek jsme potřebovali 20 střeleckých pokusů.

Vstup do druhého poločasu nám nevyšel dle představ, soupeř rychle korigoval výsledek, proto jsme přistoupili k vysunutí Petra Štancla na 10 metrů, tak aby narušoval rozehrávku soupeře, Tento tah se ukázal jako správný. Naše obrana získala jistotu a soupeř naopak kupil jednu chybu za druhou. Náš náskok se pomalu navyšoval a ve vzduchu se vznášelo naše první jarní vítězství. Děti utkání dotáhly do zaslouženého vítězného konce. Dnes to byl opravdu týmový výkon a to je zřejmé i z technického zápisu, kde se dá vyčíst, že každý hráč (vyjma brankáře) vyslal na soupeřovu branku alespoň jednu střelu. Kompaktní obrana s perfektně chytajícím Radkem Dvorským pustila do sítě pouze 11 branek, což Radkovi připsalo celkovou fantastickou 63% úspěšnost (první poločas 84%).

Za dnešní výsledek a předvedenou hru zaslouží pochvalu všichni hráči a hráčky na hřišti.

Sestava a branky: Štancl Petr 10, Šafář Daniel 5, Němec Martin 3, Spurný Filip 1, Vykydalová Radka 1, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matěj 0, brankář: Dvorský Radek 0, 63 %.

19.5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „A“ 18:28 (8:13)

V neděli 19.5.2013 jsme se na našem hřišti utkali s SK Velkou Bystřicí „A“.

Střetnutí s vyspělejším soupeřem jak technicky tak fyzicky, se zkušenostmi ze starších žáků, nebylo překvapivě až tak jednostranné pro soupeře. V útoku se nám docela dařilo při střelbě

z dálky. Většinu branek jsme obdrželi z rychlých útoků po technických chybách. Obrana ve standardních situacích šlapala na jedničku.

Z tohoto zápasu jsem měla dobrý pocit z nasazení a z kolektivní hry celého týmu. Pěkné utkání, hlavně v prvním poločase, kdy jsme donutili trenéra hostů v 18. minutě vzít time-out, když byl rozdíl pouze o  dvě branky.

Sestava a branky: Šafář Daniel 8, Štancl Petr 4, Spurný Filip 2, Pečinka Matouš 2, Vykydalová Radka 1, Němec Martin 1, Dvořáková Anna 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0, brankář: Dvorský Radek 0.

12.5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „B“ 13:24 (7:10)

Nedělní nevyšlo co do počasí, ani do herní pohody. Od brzkého rána byl vydatný „zahradnický“ déšť, proto jsme měli problémy s odehráním utkání na našem venkovním hřišti. Nakonec se podařilo zajistit halu. Bohužel byla to hala našeho soupeře, tj. ve Velké Bystřici. Po operativním přesunu do místa klání jsme se připravili na nadcházející utkání se soupeřem, kterého jsme na přípravném turnaji v Žeravicích porazili v neúplné sestavě 14:11.

Při pohledu na soupisky týmů by se dalo dedukovat, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Na naší soupisce bylo celkem 11 hráčů a hráček – byli jsme v plné síle. Na soupisce soupeře bylo pouze 7 hráčů, tj. akorát na hru a tito byli věkově minižáci !!!

Po vstupu do utkání se začali dít, pro sportovního příznivce, nevídané věci. Soupeř vzrůstově o 15 – 20 cm menší nás začal po všech stránkách přehrávat. Naše spojky, vyjma Petra Štancla, se bály střílet na bránu soupeře, kterou hájil chlapec, který měřil cca 1,50m (výška branky 2m). Když už se nějaký náš hráč pokusil vystřelit tak střela skončila na tyči nebo v rukou brankáře. Na malou obhajobu našeho týmu musíme uvést fakt, že jsme za celé utkání nastřelili celkem 16 tyček. Soupeř měl při střelbě větší štěstí a to když nastřelil cca 5 tyček, od kterých se míče odrazily do naši sítě. Štěstí nám prostě nepřálo. To ovšem nemění nic na faktu, že v žalostné hře jme pokračovali i druhý poločas. Hra se dostala do fáze, kdy soupeř, který neměl nikoho na střídání a byl věkově o 1-2 roky mladší, nás přehrával rychlými protiútoky, tzv. trháky a my jsme nebyli schopni žádného, i v případě, kdy se soupeř evidentně nevracel do obrany, tak nikdo z našich hráčů neprojevil snahu o překvapivý protiútok. Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů za celou sezónu, který byl doprovázen neuvěřitelnou smůlou při zakončování (16 nastřelených tyček).

V obraně hráči nepomohli ani brankářovi, pro kterého bylo tohle utkání velmi těžké, protože většina branek byla z bezprostřední blízkosti, tj. ze 6 metrů. I přesto se Radek blýskl několika hezkými zákroky, kterými vneslo světlo do naší temné hry.

Musíme doufat, že se uplatní rčení: „co nás nezabije, to nás posílí“, rychle se z tohoto utkání oklepeme a v nadcházejícím víkendu, kdy opět hostíme na domácí půdě SK Velkou Bystřici, tentokrát tým „A“ předvedeme pohlednější házenou, ve kterém nám bude přát větší štěstíčko. Musíme zvednout hlavu a jít dál.

Sestava a branky: Štancl Petr 8, Šafář Daniel 2, Spurný Filip 1, Němec Martin 1, Vykydalová Radka 1, Dvořáková Anna 0, Pečinka Matouš 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matej 0, brankář: Dvorský Radek 20 %.

5.5. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 12:24 (4:14)

Soupeř, který přijel na naši půdu jen se 7-mi hráči, okusil pouze 3 porážky a 9 výher. Do utkání jsme vstoupili vlažně a nedůrazně. To se projevilo okamžitě na skóre, které se začalo navyšovat ku prospěchu soupeře. Soupeř na co sáhl, to mu vyšlo. O tom svědčí i střelba, která v prvním poločase vyzněla lépe pro tým hostí v poměru 14:4. Přitom jsme na branku soupeře vyslali stejné množství střel jako on na naší a to 18.

Druhý poločas vypadal mnohem lépe a to zejména dík Petrovi Štanclovi, který zatížil konto soupeře 6-ti vstřelenými góly z 10 pokusů, což je pěkných 60% úspěšnosti. Další dva góly přidal prvním rokem starší mínižák Tomáš Dvorský. Po konečném hvizdu ukazovala časomíra stav 12:24 ve prospěch soupeře. Utkání soupeř vyhrál zaslouženě. Byl sice věkově starší, nám chyběli dva hráči základní sestavy, ale i přesto jsme podali sympatický výkon a to zejména v druhém poločase, kdy jsme se soupeře drželi krok a tento prohráli 8:10. Pochvalu zaslouží Radka Vykydalová, ač vzrůstově malá vyslala na bránu Uničova 5 střel a Marek Koleňák, který vybojoval jeden sedmimetrový hod a v obraně několik míčů. V neposlední řadě musíme pochválit Radka Dvorského, kterému v tomto utkání obrana nepomohla, ale i přesto si připsal několik excelentních zákroků. Za očekáváním skončil Filip Spurný, který během 40 minut svého působení na hřišti vyslal a branku soupeře pouze jednu střelu. V zápase opět platilo, že jsme měli více za hry, kdy jsme na soupeřovu branku vyslali celkem 34 střel oproti 30 soupeřovým.

Sestava a branky: Štancl Petr 10, Dvorský Tomáš 2, Vykydalová Radka 0, Koleňák Marek 0, Spurný Filip 0, Pajunčík Ondřej 0, Tománková Vendula 0, Dvořáková Anna 0, brankař (úspěšnost): Dvorský Radek 20 %.

27.4.2013 SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou 14:9 (7:5)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli v sobotu 27.4.2013 k soupeři do Žeravic.

V prvním poločase jsme hráli vyrovnanou hru, velmi dobře jsme bránili, jen v útoku jsme opět, což je naše bolest, měli problémy trefit branku. V první půli druhého poločasu jsme nadělali spoustu technických chyb, které jsme do konce zápasu nestihli odčinit.

Přes všechny chyby v tomto zápase, jsem byla docela spokojená s předvedeným výkonem hráčů, jejich bojovností a nasazením.

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Šafář Daniel 3, Spurný Filip 1, Vykydalová Radka 1, Dvořáková Anna 0, Čapková Tereza 0, Němec Martin 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matej 0, Smahel Adam 0, brankář: Dvorský Radek 0.

21.4. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Kostelec na Hané 7:16 (3:8)

První domácí utkání v jarní části vyznělo v náš neprospěch. Na naši půdu přijel soupeř, který opanuje přední příčky soutěže a kterému jsme na jeho palubovce na podzim podlehli 5:28.

Vstup do utkání nám sice nevyšel (1:5), ale následně jsme zpřesnili obranu a soupeř měl problém se prosadit. V útoku nás držel celý první poločas Dan Šafář, který vsítil 3 branky. Druhý poločas byl koncertem Radka Dvorského, který v brance likvidoval jednu tutovku soupeře za druhou. V útoku jsme sice dali o jednu branku více než v prvním poločase, ale vše mohlo být mnohem veselejší, kdybychom proměňovali naše šance. Za vše hovoří statistika, která nám jasně ukázala, že jsme měli více ze hry než soupeř. V podstatě jsme se porazili sami. Během utkání jsme na bránu soupeře vystřelili 33 střel, z toho vsítili jen 7 branek. Soupeř ohrozil naši branku 29 střelami, ale dokázal je přetavit v 16 úspěšných zásahů. V útoku jsme technickými chybami (nechycená nebo špatně hozená přihrávka) ztratili celkem 15 míčů, z toho Dan Šafář 7 a Martin Němec 5 ztrát. Z výše uvedeného vyplývá, že naše největší slabina je v útočné fázi, kdy nejsme schopni vstřelit branku a ztrácíme zbytečně moc míčů. Naproti tomu musíme vyzdvihnout naši obranu v čele s Radkem Dvorským, která pracovala až na drobné chybičky velmi dobře.

Sestava a branky: Šafář Daniel 3, Štancl Petr 3, Vykydalová Radka 1, Dvořáková Anna 0, Stračíková Jaroslava 0, Tománkvá Vendula 0, Němec Martin 0, Němec Matěj 0, Pajunčík Ondřej 0, Smahel Adam 0, brankář (úspěšnost): Dvorský Radek 40%.

13.4. 2013 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou 23:14 (13:7)

V sobotu jsme odehráli první mistrovské utkání jarní sezóny na hřišti soupeře.

Od začátku zápasu jsme hráli v obraně nedůrazně, nepřistupovali jsme k soupeři a nepomáhali si. V útoku nám chyběl Peťa Štancl, který byl nemocný, kluci hledali komu to hodit, kdo zakončí akci. Na jeho místě zastupovala skvělá Radka Vykydalová, která se velmi snažila, ale sama to fakt nebyla schopná uhrát. Zklamáním byl předvedený výkon Fildy Spurného, o kterém jsem si myslela, že bude brát víc na sebe. Na Danovi Šafářovi byl vidět dlouhodobý výpadek z tréninků, kvůli nemoci, rozhodně má na víc. U Martina Němce je potřeba zapracovat na tvrdosti v obraně a na střelbě. Mile překvapila výpomoc z řad děvčat a kluků z minižáků, rozhodně nedělali tolik chyb jako zkušenější mladší žáci.

Sestava a branky: Šafář Daniel 7, Vykydalová Radka 4, Němec Martin 2, Spurný Filip 1, Dvořáková Anna 0, Tománková Vendula 0, Stračíková Jaroslava 0, Čapková Tereza 0, Němec Matěj, Smahel Adam 0, brankář: Dvorský Radek 0.

9.3. 2013        SK Žeravice (turnaj)

První den jarních prázdnin jsme se vydali na turnaj do Žeravic. Turnaje se měly zúčastnit celkem 4 družstva. Bohužel družstvo Hranic se na poslední chvíli z turnaje odhlásilo, z důvody nemoci hráčů.  Proto po dohodě trenérů se vytvořilo smíšené 4. družstvo, složené z hráčů ostatních třech družstev. V tomto týmu hrála naše tři děvčata Radka Vykydalová, Terezka Čapková a Anička Dvořáková. Smíšené družstvo se umístilo na krásném druhém místě. Náš tým Horky po delší odmlce získal příčku první, když jsme bez ztráty kytičky prošli celým turnajem. Odehráli jsme celkem tři utkání, kdy se naše forma postupně zápas od zápasu zlepšovala. V prvním utkání jsme kupili mnoho technickým chyb, které pramenily ze špatných přihrávek, přešlapů brankoviště, atd. Postupem času se nám podařilo tyto chyby eliminovat. Celý turnaj jsme sice hráli bez střídání, ale i přesto jsme se pokoušeli o rychlý přechod do protiútoku, což se nám částečně dařilo. Turnaj nám ukázal i naše rezervy, které máme zejména při zakončování a to umístění střely, dále pak zmíněný rychlý přechod do protiútoku musíme zlepšit. Nejvíc jsme propadli při sbírání odražených míčů. V podstatě se nám nepodařilo získat jediný odražený míč.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
SK Žeravice 10:12 7:14 8:14 0 25:40 4.
Smíšené družstvo 12:10 10:12 14:12 4 36:34 2.
Horka nad Moravou 14:7 12:10 14:11 6 40:28 1.
SK Velká Bystřice 14:8 12:14 11:14 2 37:36 3.

Sestava a branky: Štancl Petr 21, Šafář Daniel 8, Spurný Filip 6, Němec Martin 6, Pajunčík Ondřej 0, Němec Matěj, brankář: Dvorský Radek 0.

2.3. 2013 SK Velká Bystřice

V sobotu jsme vyrazili na turnaj do Velké Bystřice. Vzhledem k nemocnosti jsme neměli brankaře a málo hráčů do pole. Proto jsme tým posílili dětmi z týmu starších mini žáků. Celkový počet hráčů byl 12. Takhle bychom měli odjíždět na utkání vždy, aspoň by to bylo mé přání. Turnaj byl obsazen celkem osmi družstvy a hrálo se dvakrát po 10 minutách. V prvním utkání jsme předvedli kvalitní výkon, který byl zakončen výhrou, což jsem nečekal. V dalších zápasech jsme narazili na silnější soupeře a ti nás vždy přehráli a porazili. Musím ovšem uznat, že jsem byl s předvedeným výkonem velmi spokojen a hlavně proto, že v družstvu byli mini žáci, kteří to na sobě nedali vůbec znát a rvali se jako lvi. V bráně si to zkusil Martin Němec a Petr Štancl, kteří si vedli velmi dobře. Zápasy byly vcelku vyrovnané a to hlavně v utkání s Tatranem Litovel, kdy o výsledku musely rozhodnout až sedmimetrové hody. V těch jsme sice podlehli, ale až po druhé sérii, kdy museli střílet již mini žáci, kteří nemají se sedmičkami na velkém hřišti zkušenosti, ovšem byl to adrenalin. V útoku se hlavně prosazovaly naše spojky, které daly nejvíce branek. V obraně pak byli k nezaplacení naši mini žáci. Nakonec bych chtěl hráče pochválit za předvedený výkon a poděkovat rodičům za pomoc s dopravou a i za to, že nás celý den povzbuzovali.

Sestava a branky: Štancl Petr 19, Šafář Daniel 17, Němec Martin 1, Vykydalová Radka 1, Koleňák Marek 0, Dvořáková Anna 0, Němec Matěj 0, Pajunčík Ondřej 0, Tománková Vendula 0, Smahel Adam 0, Čapková Tereza 0, Kyntl Jan 0.

2.2. 2013        TJ Sokol Horka nad Moravou

První únorovou sobotu jsme pořádali v hale DHK Zora Olomouc turnaj pro mladší žactvo. Na turnaj se nám přihlásila družstva DTJ Polanka, TJ STM Olomouc „B“, SK Žeravice, TJ Uherské Hradiště, Sokol Ostrava a MHaK Martin /SR/. Poslední tři jmenované týmy se ale z důvodu chřipkové epidemie nemohly zúčastnit a tak se turnaj nakonec odehrál za účasti 4 celků. Turnaj měl být pojat jako příprava na jarní část sezóny, ale náš tým se také potýkal s velkou marodkou a z kostry družstva mladších žáků zůstali pouze 4 hráči. Abychom turnaj mohli odehrát, museli pomoci hráči a hráčky z družstva staršího minižactva, kdy někteří hráli velkou házenou hráli poprvé. Starší minižáci sbírali cenné zkušenosti na velkém hřišti a nutno říct, že neudělali ostudu. Hodnotit jednotlivce nemá cenu, protože velkou pochvalu zaslouží všichni zúčastnění hráči a hráčky. Bohužel vzhledem k neúčasti 50% kádru našeho družstva mladších žáků jsme nemohli vyzkoušet to co bychom potřebovali. Snad již na dalším turnaji se sejdeme v plném počtu a budeme moci demonstrovat naše dovednosti a sílu.

 Základní skupina

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 9:8 10:16 8:14 2 27:38 4.
DTJ Polanka nad Odrou 8:9 3:15 11:8 2 22:32 3.
TJ STM Olomouc „B“ 16:10 15:3 16:9 6 47:22 1.
SK Žeravice 14:8 8:11 9:16 2 31:35 2.

Do nadstavby se počítaly body ze skupiny. Třetí ze skupiny hrál se čtvrtým o celkové třetí místo. Druhý ze skupiny hrál s prvním o celkové první místo.

Nadstavba:

TJ Sokol Horka nad Moravou – DTJ Polanka          4:14

TJ STM Olomouc „B“ – SK Žeravice                       17:10

Konečné pořadí:

  1. TJ STM Olomouc „B“
  2. SK Žeravice
  3. DTJ Polanka
  4. TJ Sokol Horka nad Moravou

Sestava a branky: Štancl Petr 20, Spurný Filip 9, Tománková Vendula 1, Vykydalová Radka 1, Pajunčík Ondřej, Smahel Adam 0, Kyntl Jan 0, brankář: Dvorský Radek 0.

18.11. 2012    TJ STM Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou        33:7 (14:4)

K poslednímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu lídra soutěže týmu TJ STM Olomouc „A“. Čekal nás opravdu těžký soupeř, jehož velkou výhodou jsou 2-3 vysoké, ostré spojky. Měli jsme malou oba i z rychlého přechodu soupeře do útoku, ale tento soupeři naštěstí moc nevycházel.

Celý zápas všichni naši hráči bojovali, hráli dobře jak v útoku, tak i v obraně. Rozdíl, který svítil na světelné tabuli po konečném hvizdu sudích, byl způsoben zejména jednoznačnou výškovou a věkovou převahou soupeře.

Naši hráči se poměrně dobře vyrovnali s agresivní obranou soupeře, který praktikoval vysunutou obranu 1 + 2 + 3 (pozn. tuto obranu hraje jen pár špičkových seniorských klubů z důvodu její extrémní fyzické náročnosti). Nicméně paradoxně, tento styl obrany nám vyhovoval z důvodu našeho výškového handicapu, kdy přes zasunutou obranu bychom se jen stěží prosadili.

Sestava a branky: Štancl Petr 5, Vykydalová Radka 2, Koleňák Marek 0, Spurný Filip 0, Němec Martin 0, Konrád David 0, Pajunčík Ondřej 0, Dvořáková Anna 0, brankář: Dvorský Radek 0.

10.11. 2012    TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou     10:13 (5:9)

 Šlágr 8. kola krajské ligy mladších žáků čekal příznivce házené v Hranicích. Do lázeňského města jsme odjížděli s cílem naplno bodovat a upevnit si 8. příčku. Zároveň jsme se museli poprat s marodkou, která nás poslední dobou sužuje. K utkání za náš tým nastoupilo pouze 8 hráčů, z toho jeden, který s házenou začíná a 3 věkově spadající do kategorie mini žactva, kteří předčasně odjeli z turnaje mini v Prosenicích, aby vypomohli svým starším spoluhráčům. Při pohledu na plně obsazenou soupisku soupeře bylo jasné, že náš úkol plně bodovat bude o to složitější.

Do utkání jsme proto museli vstoupit takticky a s rozvahou. Proto byli všichni hráči nabádáni k důrazné obraně a opatrnému přechodu do útoku s cílem šetřit síly a vyvarovat se zbytečných chyb. Jak jsme si před zápasem řekli, tak všichni plnili. Obrana byla téměř bezchybná, podpořená excelentním výkonem brankáře Radka Dvorského. V útoku se nám dařilo poměrně snadno a úspěšně zakončovat. Také proto jsme již v 10. minutě vybudovali uklidňující náskok 6:1. Soupeř ovšem nechtěl prodat svou kůži zadarmo a začal náš náskok pomalu stahovat. V poločase svítil na světelné tabuli průběžný výsledek 9:5 pro naše barvy.

Do druhého poločasu jsme v prochladlé hale vstoupili se chutí dál bojovat, ale síly pomalu docházeli. Naštěstí jsme v brance měli Radka Dvorského, který doháněl střelce soupeře k zoufalství a to nejen svými zákroky, ale také dobře postavenou brankou, která když už se míč dostal za jeho záda, tak v cestě míče do brankové sítě zabránila branková konstrukce. Druhý poločas jsme sice prohráli v poměru4:5, ale po konečném hvizdu rozhodčích svítil stav na světelné tabuli v poměru 10:13 ve prospěch hostí.

Za předvedený výkon si zaslouží pochvalu celý tým, počínaje perfektně chytajícím Radkem Dvorským, nováčkem našeho týmu Martinem Němcem, který sice hrál první utkání, ale předvedl, že je šikovný a do budoucna bude velkým přínosem pro celý tým, našich ostrostřelců Petra a Filipa, kteří společně zatížili konto soupeře 13 brankami a po nemoci hrajícím Markem Koleňákem, který odvedl velký kus práce jak na obraně, tak v útoku. Dále nesmíme zapomenout na naše 3 minižáky, kteří ač měli v nohách a rukách odehráno několik těžkých utkání na dopoledním turnaji v Prosenicích, dokázali v sobě najít zbytky svých sil, které na hřišti nechali.

Závěrem patří poděkování i našemu 8 hráči v poli, našemu fanklubu rodičů, kteří povzbuzovali celý tým a tím nám jsou již pravidelně velkou oporou na kterou se můžeme vždy spolehnout.

Sestava a branky: Štancl Petr 10, Spurný Filip 3, Vykydalová Radka 0, Pečinka Matouš 0, Němec Martin 0, Koleňák Marek 0, Konrád David 0, brankář: Dvorský Radek 0.

3.11. 2012      SK Velká Bystřice „A“ – TJ Sokol Horka nad Moravou 26:6 (12:5)

V netradiční čas jsme zajížděli do nedaleké Velké Bystřice na mistrovské utkání. Zde nás čekal jeden z lídrů soutěže a to A-tým zdejšího celku.

Do utkání jsme vstoupili bojovně a s odhodláním se s favoritem zápasu poprat o konečný výsledek. Obrana nám šlapala perfektně, kdy ta nám fungovala opravdu týmově a jako jeden celek. Ze začátku utkání jsme se snažili o rychlé přechody do protiútoku, ale od toho jsme museli upustit vzhledem k našim omezeným možnostem střídání a naopak soupeřově herní vyzrálosti. Soupeř na nás praktikoval vysunutou obranu, což nám vyhovovalo. Bylo více na brankovišti, bohužel této „výhody“ jsme využili jen částečně.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako ten první. Lišil se pouze dvěma faktory. Soupeř zatáhl vysunutou obranu a mi jsme již s fyzickými silami nestačili nastolenému tempu. Za druhý poločas se nám podařilo vsítit pouze jednu branku, což je žalostně málo. Nicméně celkový dojem z předvedené hry můžeme mít dobrý. Všichni hráči a hráčky nechali na hřišti maximum, za což si zaslouží velkou pochvalu. Vyzdvihnout můžeme brankáře Radka Dvorského, který se blýskl několika perfektními zákroky.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Dvořáková Anna 0, Šafář Daniel 0, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Konrád David 0, Spurný Filip 0, Vykydalová Radka 0, brankář: Dvorský Radek 0.

28.10.2012 SK Velká Bystřice „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou 24:9 (13:1)

Mistrovské utkání ve Velké Bystřici bylo pravým opakem posledního utkání v Uničově. Kdo čekal vyrovnané utkání, musel být značně zklamán.

V prvním poločase jsme na hřišti vůbec nebyli. Na obraně jsme si nepomáhali, nesnažili se a brankáře, tzv. nechali ve štychu. Právě brankář Radek Dvorský byl jedinou světlou stránkou naší hry. Útočná fáze byla stejná jako obrana. Jedinou významnější snahu vykazoval Petr Štancl, ale také to nestačilo. Za první poločas jsme vsítili pouze jednu branku, což je tragický závěr.

Po důrazné rozmluvě o přestávce jsme do druhého poločasu nastoupili o poznání lépe. Hru jsme vyrovnali, obrana se zpřesnila a v útoku se začal prosazovat Daniel Šafář, který na „požádání“ trenéra vystřelil a dal gól. Prvních 15 minut druhého poločasu jsme si nad soupeřem vytvořili mírnou převahu, kterou jsme i gólově dokázali zúročit. Bohužel posledních pět minut utkání jsme opět odehráli ve vlažném tempu, toho soupeř využil a šňůrou 7-mi branek otočil i průběh druhého poločasu ve svůj prospěch. Po konečném hvizdu rozhodčích svítilo na světelné tabuli stav 24:9 pro Velkou Bystřici „B“.

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Šafář Daniel 3, Spurný Filip 1, Vykydalová Radka 1, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Konrád David 0, Koleňák Marek 0, brankář: Dvorský Radek 0.

20.10. 2012 Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou 16:6 (7:5)

V sobotu 20.10.2012 jsme zajížděli k soupeři do Uničova. Hrálo se na venkovním hřišti za velmi chladného počasí.

V prvním poločase hráči předváděli velmi pohlednou a bojovnou házenou. V druhém poločase nebýt asi již trochu únavy – hlavně z chladu, kdy jsme se nebyli schopni trefit do brány, bychom hráli gólově vyrovnanou partii.

I přes pro nás nelichotivý konečný výsledek, jsme byli s výkonem celého mužstva spokojeni.

Sestava a branky: Štancl Petr 5,  Šafář Daniel 1, Spurný Filip 0, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Dvorský Tomáš 0, Vykydalová Radka 0, Dvořáková Anna 0, Koleňák Marek 0, brankář : Dvorský Radek 0.

14.10. 2012        TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice        12:20 (3:10)

Nedělním utkáním mladších žáků začalo celodenní zápasové klání. Utkání slibovala přímý boj šestého a sedmého celku tabulky. Kdo ovšem čekal vyrovnaný boj, se zmýlil. Naše družstvo hrající pouze s jedním hráčem na střídání a „posíleno“ třemi hráči z minižactva nabíralo na tempu hry pozvolna. Vlažný vstup do utkání se nám nevyplatil. Laciné góly, které jsme dostávali z čáry brankoviště, jen podtrhovaly celkový obraz hry i našeho bezzubého útoku. Poločas jsme zaslouženě prohráli rozdílem třídy.

Do druhého poločasu hráči nastoupili jako jiný tým. Byla vidět bojovnost, chuť se poprat o každý míč. Obrana se zlepšila a v útoku se výrazně prosadil pouze Petr Štancl. Bohužel manko, které jsme nebrali v prvním poločase se nám nedařilo snížit a tak druhý poločas skončil jen těsným rozdílem 9:10 ve prospěch soupeře.

Na soupeře jsme herně měli, bohužel začali jsme hrát až druhý poločas, což na vítězství nestačí a nikdy stačit nebude. Musíme si z tohoto utkání vzít ponaučení a do dalších zápasů vstoupit od prvních minut s bojovností a chutí zvítězit. V brance se dařilo Radkovi Dvorskému a v útoku Petrovi Štanclovi. Ostatní hráči odvedli lepší průměr, ale pokud nebudeme hrát týmově, tak výkony jednotlivců nikdy nebudou stačit k dosažení vítězství.

Sestava a branky: Štancl Petr 10, Vykydalová Radka 1, Spurný Filip 1, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, Konrád David 0, Pečinka Matouš 0, brankář: Dvorský Radek 0.

6.10. 2012 TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 28:5 (16:2)

Družstvo Kostelce je vytvořené sloučením domácího celku s týmem Sokol II Prostějov. Proto se dala předpokládat herní kvalita tohoto týmu.

Hned úvodní minuty ukázaly, s kým máme co do činění. Soupeř byl rychlejší, fyzicky zdatnější a celkový herní projev působil vyzráleji. První poločas jsme se vzpamatovávali ze šoku, který nás čekal po úvodním hvizdu rozhodčích. Naše obrana nebyla schopna adekvátně reagovat na rychlost soupeře, který jako nůž máslem prostupoval naší obranou. V útoku jsme byli jako šneci, kteří nemají snahu překonat soupeřovu obranu. V podstatě nikdo z našich hráčů se nesnažil nabýhat s míčem na branku a lstivou kličkou se dostat za o hlavu větší obránce.

Do druhého poločasu hráči nastoupili s jasnými pokyny (tyto jim byly zdůrazňovány již v průběhu prvního poločasu) zrychlit obranu a v útoku se snažit nehrát zbrkle, střílet jen z vyložených pozic a snažit se dostat na hranici brankoviště. To se nám postupně dařilo a celkový obraz hry se zlepšoval.

V brance se snažil Radek Dvorský, ale marná sláva pokud obrana brankáři nepomůže, tak brankář se střelami z hranice brankoviště těžko něco zmůže, ale i přesto se Radek blýskl několika excelentními zákroky, za které by se nemusel stydět ani profesionální brankáři.

Závěrem můžeme shrnout, že soupeř byl věkově a herně o třídu výše, naši hráči se sice snažili, ale v prvním poločase chyběla naší hře větší bojovnost, která se vyskytla v poločase druhém.

Sestava a branky: Štancl Petr 4, Vykydalová Radka 1, Šafář Daniel 0, Pečinka Matouš 0, Spurný Filip 0, Dvorský Tomáš 0, Konrád David 0, brankář: Dvorský Radek 0.

30.9. 2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel       14:8 (6:3)

V neděli 30.9.2012 jsme odehráli druhé mistrovské utkání podzimní sezóny.

Na začátku zápasu jsme ještě tak trochu spali, dávali jsme soupeři dost prostoru na hru. V druhém poločase jsme zlepšili obranu, nicméně se projevil – hlavně nepřesností střelby – nedostatek fyzických sil. Musíme tedy zapracovat na fyzické přípravě a na přesnosti střelby.

Sestava a branky: Štancl Petr 7, Spurný Filip 4, Šafář Daniel 3, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Dvorský Tomáš 0, Vykydalová Radka 0, Dvořáková Anna 0, Koleňák Marek 0, brankář: Dvorský Radek 0.

9.9. 2012             TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc „B“     12:19 (5:9)

V neděli 9.9.2012 jsme měli první mistrovské utkání v nové sezóně. Čekal nás papírově slabší soupeř z Olomouc. Náš tým se teprve sehrává a zapracovavá hráče z řad minižactva. To se také projevilo na celém průběhu utkání.

Do zápasu jsme vstoupili poněkud nervózně, ale se soupeřem jsme drželi krok. Drobné nepřesnosti ze strany rozhodčích ulehčily práci soupeřovi v navyšování skóre. Naše hra nebyla nejhorší, ale byl vidět velký rozdíl v nasazení a bojovnosti obou družstev. Olomoučtí kluci se rvali o každý míč, a ačkoliv byli vesměs o hlavu menší než naši hráči a hráčky, tak nás dokázali bez problémů ubránit a v útok nám taktéž bez velkých problém vsítili několik branek při střelbě z dálky a to i přes naše poměrně velké spojky.

Jednalo se o první utkání a tak doufejme, že to byla jen prvotní nervozita a další utkání už budou odehrána v herní pohodě a s chutí.

Sestava a branky: Štancl Petr 8, Šafář Daniel 2, Spurný Filip 2, Dvořáková Anna 0, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Dvorský Tomáš 0, Koleňák Marek 0, Vykydalová Radka 0, Konrád David 0, brankář: Dvorský Radek 0.

26.8. 2012            Turnaj      Brno-Juliánov

V neděli 26. 8. 2012 jsme se zúčastnili přípravného turnaje mladších žáků v Juliánově. Našimi soupeři byla družstva Juliánova „A“, Juliánova „B“ a Ivančic. Hráli jsme dvoukolově každý s každým 2×15 minut.

Nechceme hodnotit jednotlivé zápasy, pochopitelně jen po 5-ti trénincích v začínající letní přípravě kluci a Radka měli hodně chyb, hlavně v útočných fázích. Ale svou bojovností a nasazením, a především obětavou obranou udělali trenérům jen radost. Měli jsme ještě hodně času se vše naučit a jen se zlepšovat.

Příjemným překvapením pro nás byl výkon našeho brankáře Radka Dvorského, který byl po zásluze trenéry družstev vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Přesto, že jsme všechny zápasy se ctí prohráli, družstvo Juliánova „B“ hrálo mimo soutěž, a tak jsme skončili na třetím místě a domů jsme si dovezli pěkný pohár.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
Juliánov „A“ 7:10 9:6 7:4 8 51:39 1
6:7 11:9 11:3
Juliánov „B“ 10:7 9:8 8:4 10 51:39 4
7:6 6:12 11:2
HK Ivančice 6:9 8:9 7:3 6 54:40 2
9:11 12:6 12:2
TJ Sokol Horka nad Moravou 4:7 4:8 3:7 0 18:56 3
3:11 2:11 2:12

Sestava a branky: Štancl Petr 14, Pečinka Matouš 2, Spurný Filip 1, Dvorský Tomáš 1, Vykydalová Radka 0, Šafář Daniel 0, Konrád David 0, Koleňák Marek 0, Pajunčík Ondřej 0, brankář: Dvorský Radek 0.