Hodnocení 2019-2020

Družstvo mladšího minižactva, ročník narození 2011 – 2013

Trenérka: Jindřiška Ochmannová

Horní řada zleva:  Ochmannová Jindřiška (trenérka), Rusler Lukáš, Váňa Jakub, Hoferek Šimon, Šrot Kristián, Patáková Eliška, Sochor Václav, Veselá Eliška, Holub Matěj, Stroupek Ondřej, Nemrava Vít. Chybí: Rakusová Natálie a Šafářová Dorota.

Družstvo navštěvovali dětí z Horky nad Moravou a nejbližšího okolí z prvních a druhých tříd základní školy. Cílem bylo, aby se děti seznámily se sportem a naučily se sport mít rády. Především formou hry si děti osvojovaly házenkářské dovednosti, kdy vše, co se naučily, si také vyzkoušely na víkendových turnajích. Turnaje děti bavily. Zde se také učily novým dovednostem, které „okoukaly“ od soupeřů. S každým turnajem bylo vidět zlepšení. Děti se postupně učily chytat a házet míč, střílet a hrát na herních postech. Celý podzim jsme se seznamovali s házenou a jejími pravidly a občas i soupeřům ukázali, že nejsme žádná ořezávátka. Nejdůležitější bylo, že děti ztrácely ostych a nebály se být aktivní ve hře, ať už se jednalo o střelbu nebo i důraznou obranu. Hrací čas na turnajích řízených OLKSH byl při účasti 4 družstev na turnaji 2x 10 minut s 5 minutovou přestávkou. Při účasti 5 družstev na turnaji 2x 8 minut s 5 minutovou přestávkou. V případě účasti pouze 3 družstev na turnaji se hrálo dvoukolově 2x 8 min. s 5 minutovou přestávkou.

V jarní části sezóny nás zaskočila pandemie COVID-19. Stihli jsme pouze utužení kolektivu ve formě zimního soustředění na chatě Olšanka v Jeseníkách a domácí přípravný turnaj. Sezóna vlastně ani pořádně nezačala a všichni jsme byli na dva měsíce odloučeni od házené. Hlad po hře jsme mohli ukojit až v první polovině května, kdy došlo k rozvolnění mimořádných opatření. Tréninky se vzhledem k situaci mohly konat pouze na venkovním hřišti, a i když nám počasí bylo zpočátku nakloněno, později se neustálými dešti obrátilo proti nám. Přes nepřízeň počasí a zmíněnou koronavirovou pauzu jsme absolvovali alespoň dva nesoutěžní turnaje, kde jsme zúročili naše dovednosti a ukázali, že nás házet pořád baví.

Rozloučení se sezónou proběhlo tentokrát bohužel mezi kapkami deště a bez skákacího hradu, ale zase s netradičními dárky pro všechny hráče. Na neúplnou, dnes již minulou, sezónu letos plynule navazuje házenkářský prázdninový provoz s jedním tréninkem v týdnu hromadně pro čtyři nejmladší kategorie. Tato činnost nás jistě nakopne směrem k podzimní části nové sezóny a také k překvapení na letním soustředění.

14. 6. 2020 – Házená Velká Bystřice

V neděli jsme zavítali k dalšímu nesoutěžnímu turnaji do Velké Bystřice, kde nás uvítala dvě domácí družstva. S každým soupeřem jsme sehráli 2 zápasy. První zápasy byly nervózní a naši hráči vypadali, že jde o jejich první zápas. Postupně se děti rozehrály a postupně měly pohyb po hřišti. V posledním zápase se jim i střelecky dařilo. V konečné fázi jsme si všichni užili nedělní dopoledne. Celkově je vidět, že se děti zlepšují a mají radost ze hry. Po celém náročném turnaji všechny hráčky i hráči obdrželi sladkou odměnu a rozjeli se do svých domovů.

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Stroupek Ondřej, Šrot Kristián, Váňa Jakub, Veselá Eliška

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2020_06_14_-_Turnaj_Velka_Bystrice_MLM/

7. 6. 2020 – Sokol II. Prostějov

Po dlouhé, téměř prázdninové přestávce jsme zavítali na nesoutěžní turnaj do vypůjčené haly v Kostelci na Hané. V prvním utkání s pořadatelským týmem bylo vidět, že pauza byla opravdu dlouhá. Hráči se těžko dostávali do tempa, a když se konečně „zvetili“, tak se jim nedařilo proměňovat šance a úspěšně zakončovat.

Druhý zápas s Kostelcem měl podobný scénář. Soupeř nás zpočátku zaskočil svou rychlostí, což jsme nakonec ustáli, ale opět jsme měli problémy s koncovkou.

V posledním našem představení, a to s HBC Olomouc jsme konečně od začátku předvedli pěknou hru, pouze v druhé části nám už bohužel docházely síly.

Celkově děti odehrály pěkný turnaj v plném nasazení, ale se střídavými úspěchy, za což jim náležela tradiční sladká odměna.

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Patáková Eliška, Stroupek Ondřej, Šafářová Dorota, Váňa Jakub, Veselá Eliška

22. 02. 2020 turnaj minižáci mladší Horka nad Moravou

V únoru jsme se ujali pořadatelství přípravného turnaje v Horce nad Moravou. Naše pozvání přijala družstva z Uničova a Kopřivnice. Hráli jsme na 2 kola a bez evidence výsledků. Bylo poznat, že děti dlouho nehrály žádný zápas a do turnaje se úplně všichni vrhly s velkou vervou. Po delší době bylo fajn vidět, jak se kdo zlepšil a koho házená začala ještě více bavit, nováčci se rozkoukávali a sbírali první zkušenosti. Nakonec zvítězili všichni a spokojeni a unaveni se rozjeli do svých domovů

Sestava: Nemrava Vít, Rakusová Natálie, Patáková Eliška, Váňa Jakub, Holub Matěj, Veselá Eliška, Šafářová Dorota, Rusler Lukáš, Šrot Kristián, Sochor Václav.

Fotografie: https://www.rajce.net/a16651386

Zimní soustředění – Házená Horka na horách 2020

Ani letošní házenkářskou sezónu jsme neponechali náhodě a opět se zimně vydováděli na horské chatě Olšanka ve Velkém Vrbně. Tentokrát se 24.-26.1.2020 účastnily tři kategorie /mladší minižáci, starší minižáci, mladší žáci/. Celé soustředění jsme odstartovali páteční jízdou na čemkoliv ze svahu v blízkém snowparku Paprsek. Oproti minulému ročníku ubylo zranění, ale za to se plno hráčů i hráček vydalo na svah bez rukavic nebo v pletených rukavičkách a v podzimních botech….:), no sice mokří, ale spokojení!!! Po večeři si všichni odpočinuli, aby nabrali dostatek sil na pozdní večerku. Nemusíte se bát, všichni ji zvládli bravurně a usnuli po večerní jízdě na sněhu, dřív než by čekali. Takže i trenéři si přišli na své a mohli se bavit do …. také to zvládli J.

Druhý den po skvělé snídani se 20 odborníků vrhlo do přeskáčů a s nadšením spolu s trenéry lyžovali, co to šlo. Musíme všechny pochválit za samostatnost a bezpečnou až velmi riskantní lyžovačku…prostě si to užili naplno. Samozřejmě nechybělo ani seznámení se se sněhem hodně zblízka při obdivuhodných pádech, což si ověřili i všichni trenéřiJ, ale zřejmě byla chyba v úpravě sjezdovky. Po obědě jsme dali dětem trochu volno a odpočinek. Všichni měli ale tolik energie, že jsme ji museli využít a tak jsme se vydali na malý turistický výšlap na Paprsek. Těsně pod vrcholem se všichni rozhodli užít si sněhu i jinak, a díky svým výborným outfitům ho použili ke sjíždění ze zasněženého kopce. Prostě si to užívali…super… a za odměnu si i trenéři dali pauzu a vychutnali si hanušovický mok a chutnou kávu. Děti byly také odměněny – zdravou mísou s ovocem /banány, pomeranče, jablka, hrušky a mandarinky/ – zdravá výživa a vitamíny na prvním místě (doplněné o čokoládové figurky a domácí výrobky našich maminekJJ). Po vychutnání večeře na chatě čekalo na všechny překvapení v podobě malého ohňostroje před chatou. Nadšení bylo, ale všichni se spíše už těšili na soutěž v podobě pantomimi.

Při hádání předváděného všeho možného jsme se někdy zapotili s odpovědí, ale někdy se i pěkně zasmáli…prostě děti byly skvělé a zábavné.

Večerka byla tentokrát už dříve, protože jsme třetí a poslední den měli brzy budíček, abychom stihli vše zabalit a mohli si jít ráno ještě zalyžovat. Vše jsme zvládli, děti byly spokojené, a tak po obědě už pomalu čekaly na odjezd domů. Někteří rodiče přijeli již brzy ráno si s námi zalyžovat a odpoledne si své děti vyzvedli a pomohli tak i s odvozem ostatních…. za to jim moc děkujeme….

Musíme všechny opět pochválit za vzorné, zábavné a odpočinkové 3 dny, nám trenérům se vše líbilo a děkujeme všem za relax. Jen nás moc mrzí, že kvůli nemocem museli někteří mladší žáci zůstat doma v posteli a ostatní mladší minižáci museli zůstat doma…škoda, snad příště nás bude víc…

Už teď se těšíme na nadcházející čtvrtý ročník. Budeme mít pro všechny překvapení, které určitě všichni ocení /i rodiče/ a určitě se posuneme o další level výše….HORKA JEDE !!


Účastníci soustředění:

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Ochmannová Jindra, Ruslerová Jana,

Mladší minižáci: Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Nemrava Vít (alias Koudelka), Holub Matěj,

Starší minižáci: Sebastián Šrot, Hoferek Matěj, Matyáš Niessner, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Matušek Šimon, Protoivánková Rozálie, Drozdová Klára, Tinklová Veronika, Vánský Radim

Mladší žáci: Hanáček Matěj, Hrachovinová Sára, Drozd Jakub, Rusler Martin, Šrot Damián, Vánská Nikola,

Starší žák: Hrachovina Richard

7. 12. 2019 Mikulášský turnaj Horka nad Moravou

Družstvo minižáků pořádalo tradiční Mikulášský turnaj v ZŠ Horka nad Moravou za účasti družstev z Bystřice pod Hostýnem, Uničova, Litovle a HBC Olomouc. Děti si s vervou zahráli házenou. Rodiče fandili svým dětem. Celý turnaj probíhal ve vysokém tempu a nasazení. Po ukončení turnaje byly vyhlášeny z každého družstva sportovní naděje a následně všechny děti dostaly medaile a sladké odměny. Za rok se budeme těšit nashledanou.

Sestava: Nemrava Vít, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Patáková Eliška, Váňa Jakub, Holub Matěj, Veselá Eliška

Fotografie: https://www.rajce.net/a16516688

24. 11. 2019 Prostějov

V sobotu dopoledne jsme jeli na svůj poslední podzimní mistrovský turnaj do Prostějova, kde jsme poměřili své síly z družstvy Prostějova, Kostelce na Hané a Žeravic. Jelo nás 6, což znamená pouze jeden na střídání. První dva zápasy proti Prostějovům byly vyrovnané a spíše jsme měli převahu. V dalších zápasech se ukazovala už naše únava a zápasy byly velmi běhavé. Navíc naše střelba byla velmi nepřesná. dětem patří velký dík. Rozhodně bylo poznat, že děti se postupně zlepšují. V zimě nás čekají zimní turnaje a příprava na jaro.

Sestava: Nemrava Vít, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Patáková Eliška, Váňa Jakub, Holub Matěj

16. 11. 2019 DHK Zora Olomouc

Velmi brzké sobotní ráno nás zaválo do Olomouce, kde našimi soupeři byla družstva z Kostelce na Hané, Senice na Hané a ze Zory Olomouc. Po herní stránce jsme dokázali být všem vyrovnanými soupeři. Už začínají náznaky pohybů pro míč a za míčem. Většina dětí začíná chápat hru a fakt, že se jedná o kolektivní hru. Naší velkou slabinou se v sobotu ukázala střelba. Rozhodně stále trvá trend, že se už nebojíme a střílíme a bráníme. Na konci byly tradičně soutěže družstev ve štafetových závodech. Všechna družstva si po svém výkonu odnesla a užila sladkou tečku.

Sestava: Nemrava Vít, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Veselá Eliška, Váňa Jakub, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota

Fotografie: https://www.rajce.net/a16516737

10. 11. 2019 Velká Bystřice

V neděli nás přivítala hala ve Velké Bystřici. Našimi soupeři byli družstva z Hranice „A“ a „B“ a Velké Bystřice „A“ a „B“. Tentokrát nám chyběla naše velká opora v brance Eliška Patáková, ale velmi dobře ji zastoupila Eliška Veselá. Elišce v brance pomohli i ostatní spoluhráči. Díky Lukáši Ruslerovi bylo naše družstvo vyrovnaným soupeřem pro ostatní. Stále více většina z dětí ztrácí ostych a přestává se bát více zapojovat do hry. Každým zápasem je patrné, co je třeba stále zlepšovat. Rozhodně si všichni nedělní dopoledne ve Velké Bystřici užili.

Sestava: Holub Matěj, Nemrava Vít, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Veselá Eliška, Váňa Jakub, Šrot Kristián , Rusler Lukáš, Hoferek Šimon

27. 10. 2019 Prostějov

Mlhavé nedělní ráno nás zvalo do Prostějova. Místní HFP Prostějov organizoval turnaj mini, kde poměřili své síly děvčata a chlapci ze Zory Olomouc, Prostějova, STM Olomouc a Horky nad Moravou. Každý zápas byl jiný. Děti už lépe zpracovávají míče, ale pohyb po hřišti stále chybí. Víme na čem zapracovat. Střelba vypadala u všech družstev jako, by hráči měli za úkol vybíjet brankáře. Tady velkou pochvalu zaslouží Eliška Patáková, která se nezalekla žádné rány a s většinou si bravurně poradila. V poli příjemně překvapil Ondra Stroupek, který zjistil, že v pohybu se lépe hraje. Velký obdiv patří Vítkovi Nemravovi, který po dvou trénincích se jel podívat, jak se hraje házená a zároveň si i vyzkoušel hru v poli a v brance. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu a respekt.  

Sestava: Holub Matěj, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Veselá Eliška, Váňa Jakub

13. 10. 2019 DHK Zora Olomouc

V neděli po obědě měli sraz mladší minici v Olomouci na Zoře. Trenérka nemohla a tak vše svěřila do rukou obětavých rodičů. Někdo kaučoval, někdo psal zápis a poznámky a mnoho jich natáčelo videa a dělalo fotky. Z pohledu trenéra nádherná souhra. Dnešní hodnocení je tedy očima rodičů, kterým patří díky a obdiv. Turnaj zdárně absolvován, děti se snažily. V prvním zápase držely krok, daly i pár gólů, jelikož jsme měli jen jednoho na střídání, tak v posledním zápase už byla vidět únava, všichni byly super. Akorát jsme je museli s paní Holubovou občas probudit a povzbudit….musím vypíchnout výkon Elišky Patákové v bráně….chválím i obranou hru no a v tom útoku by to chtělo trošku zrychlit a zpřesnit přihrávky, ale všechny děti byly super. Takto to viděl z místa trenéra pan Hoferek a dodal – myslím že nás to všechny bavilo.

Sestava: Holub Matěj, Matušková Barbora, Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Stroupek Ondřej, Veselá Eliška

05. 10. 2019 – Litovel

Sobotní deštivé ráno nás zvalo do Litovle, kde nás přivítal místní klub ve školní hale. Počasí nám tedy nevadilo a mohli jsme hezky v teple předvést své dovednosti. Spolu s družstvy domácí Litovle, HBC Olomouc a HFP Prostějov jsme si zahráli miniházenou a poměřili síly v dovednostních soutěžích. Opět se všichni zapojili do hry a to plnou vervou. S každým zápasem se děti zlepšují a ztrácí ostych. Prakticky si všichni vyzkouší, jak je krásné dát si gól nebo získat míč. Na konci turnaje všechna družstva dostala sladké odměny a jelo se domů.

Sestava: Holub Matěj, Matušková Barbora, Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Rusler Lukáš, Stroupek Ondřej, Váňa Jakub, Veselá Eliška

29. 9. 2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli dopoledne se odehrál turnaj mini mladší. Počasí nám více než přálo a mohli jsme si to všichni užít. Na svém hřišti v areálu na Sokolce jsme přivítali družstva DHK Zora Olomouc a družstva Cement Hranice „A“ a „B“. Jako vždy v této kategorii se hrálo bez skóre. Všechna družstva přijela především s nováčky, což bylo patrné z celé hry. Nejdůležitější bylo, že si zahrály všechny hráčky i všichni hráči a v průběhu dopoledne bylo citelné zlepšování a postupná ztráta ostychu ze hry. Především v útoku se děti nebály střelby a měly obrovskou radost z každé akce. Nakonec za předvedené výkony byly všem rozdány sladké odměny.

Sestava: Hoferek Šimon, Holub Matěj, Matušková Barbora, Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Rusler Lukáš, Stroupek Ondřej, Váňa Jakub, Veselá Eliška

22. 9. 2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

V prosluněném nedělním dopoledni jsme na našem hřišti přivítali dva týmy z Hranic na Moravě a SK HFP Prostějov. Naše družstvo tvořili převážně nováčci, a od toho se odvíjel náš herní styl. V prvním zápase se děti rozkoukávaly a jakoby vzpomínaly na pravidla házené. Ve druhém utkání, našem nejlepším na tomto turnaji, vložily energii do obrany a také se jim dařilo proměňovat šance v útoku. V posledním pak upadly do mírné letargie způsobené únavou a už se prosazovaly jen těžce. Všichni hráči však na turnaji projevili zdravou bojovnost a touhu hrát, za což je na konci turnaje čekala sladká odměna.

Sestava: Holub Matěj, Matušková Barbora, Rakusová Natálie, Rusler Lukáš, Stroupek Ondřej, Šafářová Dorka, Veselá Eliška

31.8.2019 TJ Sokol Horka nad Moravou (Házenkářské naděje 2019)

Družstvo mini mladších se zúčastnilo domácího turnaje, který byl obsazen družstvy, které nepotkáme v mistrovské soutěži. Naše děti poměřily síly s velmi kvalitními soupeři. V družstvu hráli hráčky a hráči, kteří již házenou okusili v minulém roce, ale i úplní začátečníci. Zkušenější předávali zkušenosti nováčkům. V průběhu turnaje se děti zdokonalovaly. Všem patří velká poklona a dík za předvedené výkony. Rodiče byly velkou oporou svým dětem a těm samozřejmě také velmi děkujeme.

Výsledkový tabulka:

Naděje 20191234567BodySkorePořadí
Horka nad MoravouXXX9:99:47:79:2014:1518:5666:604.
Náchod9:9XXX21:321:917:1814:1513:5795:593.
Prostějov4:93:21XXX2:120:202:291:8012:997.
Holešov7:79:2112:2XXX13:1910:2615:4566:795.
Ivančice20:918:1720:019:13XXX12:1927:410116:622.
Telnice15:1415:1429:210:2619:12XXX24:812112:761.
Hoštěrádky5:185:138:14:154:278:24XXX234:986.

Sestava a branky: Rusler Lukáš 37, Tinková Veronika 18, Dokoupil Milan 2, Hoferek Šimon 2, Pataková Eliška 1, Váňa Jakub 1, Strupek Ondra 0.