Hodnocení 2023 – 2024

16. 9. 2023 – Horka nad Moravou

V sobotu 16.9. od 9:00 pořádal náš klub první soutěžní turnaj OLKSH v nové sezóně . Za krásného počasí se již po osmé hodině ranní začali scházet první účastníci tohoto turnaje.

Byli to hráči a hráčky z klubů Tatran Litovel A , Tatran Litovel B , Sokol II Prostějov a domácích Sokola Horka nad Moravou A a Sokola nad Moravou B.

Po prázdninách a cca měsíci přípravy jsme se cítili herně i fyzicky dobře a chtěli vše prodat v soutěžních utkáních.

Našich 10 hráčů jsme rozdělili do dvou družstev , podobných jak minulý přípravný turnaj , bohužel jsme se museli obejít bez dvou hráčů ročníku 2014 , které nahradil hráč přípravky Matěj Armstein a díky tomu jsme měli dvě pětičlenná družstva.

V prvním družstvu hráli : Mičola Boris , Běhalová Hana , Machalová Nikol , Stejskal Kryštof a Vávra Antonín.

V druhém družstvu hráli : Konig Tomáš, Ješina Jakub , Krejčí David , Dvořák Matěj , Armstein Matěj.

Chyběli Šrot Kristián a Kubíček Miroslav.

V prvním družstvu se sešli díky absenci Kikiho hráči jinak seskládaní než minulý turnaj ale kostra zůstala stejná , tzn. Boris , Nikol , Tonda . Přidali jsme Hanku , poté i Kryštofa místo Kuby Ješiny.

Díky tomu vznikl tým z ročníku 2013 doplněný Tondou 2014 , který ukázal svou sílu v turnaji a ve všech zápasech bez výjimky tahal za delší konec provazu.

Pěkné výkony v brance předváděl Tonda Vávra , poté se dokázal prosadit i v útoku. Střelecky byli velmi disponovaní Kryštof a Boris , v útoku se dařilo i Nikol a Hance. Obrana byla výborná , stíhali jsme s protihráči celý turnaj běhat a vše ubránili-celý turnaj hráli bez střídání.

Druhé družstvo složené z hráčů ročníku 2014 König Tomáš, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Krejčí David a Armstein Matěj hrálo ve svých zápasech též významnou roli a byli všem důstojným soupeřem.

Střelecky vynikl Tomáš König a Kuba Ješina , Matěj Dvořák opět nezklamal a svou bojovností vynikal v obraně . David Krejčí (ročník 2015!)se neustále zlepšuje , jen vydržet v v úsilí . A benjamínek družstva Matěj Armstein , před ním klobouk dolů , po pár trénincích naskočit do takového turnaje proti Litovli nebo Prostějovu to si zaslouží uznaní a další turnaj 30.9. na 8.00 budeme rádi když opět pojede s námi.

Děkujeme všem příznivcům za povzbuzování našich borců a vytvoření pěkné sportovní atmosféry.

Sestava Horka A : Běhalová Hana , Machalová Nikol , Mičola Boris , Stejskal Kryštof , Vávra Antonín

Trenér: Semjon Jiří

Sestava Horka B: Armstein Matěj ,Dvořák Matěj ,König Tomáš,Krejčí David, Ješina Jakub

Trenér: Rusler René

2. 9. 2023 – Házenkářské naděje – Horka nad Moravou

V sobotu 2. 9. 2023 pořádal náš házenkářský oddíl další ročník turnajů v miniházené pro mladší a starší miniházenkáře.

V kategorii starších mini se turnaje zúčastnilo 12 družstev, a to :

Sokol Sokolnice, TJ Holešov, Velké Meziříčí, DHK Zora Olomouc, Kostelec na Hané, Hostěrádky -Rešov, Tatran Litovel, Ústí nad Labem, Ivančice A, Ivančice B, Horka nad Moravou A a Horka nad Moravou B.

Družstva byla vylosována do dvou skupin po 6 družstvech, ve kterých se utkala systémem každý s každým. Díky tomu každý tým odehrál pět kvalitních utkání plus jedno nástavbové dle pořadí, které určili trenéři po základní části dle herního projevu družstev, jelikož se nepočítalo skóre. Utkání se hrála na 1×15 minut bez přestávky.

Naše dvě družstva byla před turnajem poskládána tak, aby byla obě dvě stejně výkonnostně silná.

V prvním družstvu hráli: Mičola Boris, Machalová Nikol, Šrot Kristián, Vávra Antonín, Ješina Jakub.

Druhé družstvo vytvořili: Stejskal Kryštof, König Tomáš, Dvořák Matěj, Krejčí David, Kubíček Miroslav.

První družstvo mělo ve skupině týmy TJ Holešov, DHK Zora Olomouc, Tatran Litovel, Ústí n.L. a Ivančice B.

Druhé hrálo s týmy: Velké Meziříčí, Sokol Kostelec na Hané, Ivančice A, Sokol Hostěrádky – Rešov, Sokol Sokolnice

Obě družstva hrála s velkou vervou a úsilím, první družstvo dokázalo přehrát všechna družstva kromě týmu Holešova, který přijel z 10 hráči a z nich bylo 8 ročník 2013, pro porovnání naše družstva měla poměr ročníků obráceně – tři byli 2013 a sedm 2014 nebo 2015. Ale i tak dokázala naše obě družstva ve všech utkáních se soupeři držet krok a ve spoustě z nich jsme tahali my za delší konec provazu, když vezmeme všechny zápasy prvního a druhého družstva.

Naši hráči ročníků 2014 a 2015 se předvedli ve velmi dobrém světle a skvěle zapadli mezi hráče ročníku 2013 a věříme, že v sezóně předvedou společně skvělé výsledky.

V každém družstvu byl vyhlášen Talent družstva, v našich týmech to byli Vávra Antonín a Krejčí David. Gratulujeme!!!

Děkujeme všem hráčům za pěkný házenkářský zážitek a všem divákům za vytvoření pěkné kulisy pro všechny hráče.

Po tomto přípravném turnaji čeká naše hráče 14ti denní zápasový klid, kdy budeme pouze 3x týdně trénovat až do 16.září, kdy nás čeká první mistrovský turnaj, shodou okolností opět v Horce nad Moravou v areálu Sokolky Horka.

Sestava: Dvořák Matěj, König Tomáš, Krejčí David, Kubíček Miroslav, Ješina Jakub, Mičola Boris, Machalová Nikol, Stejskal Kryštof, Šrot Kristián, Vávra Antonín

Trenéří: Semjon Jiří, Rusler René