Hodnocení 2023 – 2024

3.2.2024 – MINIKOPR CUP 2024 5+1 (Kopřivnice)

V sobotu 3.2.2024 jsme ze zúčastnili pro nás premiérového turnaje ve velké házené , který se odehrál v extraligové hale KH ISMM Kopřivnice.

Hrálo se s počtem pěti hráčů v poli a brankáře , bez pivota a s povinnou zónovou obranou.

Pro nás naprostá novinka ,když jsme celou dobu , co naši současní minižáci hrají (cca až 4 roky), hráli miniházenou 4+1 a s touto házenou jsme se setkali až nyní v Kopřivnici.

Bohužel se dá říct, že ze soutěže 4+1 s povinnou osobní obranou co hráli doteď a na jaře budou muset znovu hrát , se nedalo téměř nic použít. Jde již o házenou , tak jak ji známe z vyšších věkových kategorií .

Naši mini nastoupili proti týmům ,které mají proti nám obrovskou výhodu , mají halu o rozměrech regulérního házenkářského hřiště kde můžou trénovat již velkou házenou . Čekali jsme , že nějaký rozdíl mezi námi a ostatními bude , ale to co jsme viděli v sobotu tak až takový rozdíl jsme nečekali.

Naši hráči samozřejmě mají návyky z miniházené které za 3 až 4 roky co hrají jen mini , chvílemi nevěděli co mají na velkém hřišti dělat , také nás dohnala horší fyzická kondice , kde to co stačí bohatě na miniházenou tak na velké hřiště už nestačí.

Jak jsme se dozvěděli tak kluby z jiných krajů než Olomouckého hrají 5+1 delší dobu , u nás se s tímto teprve začíná což bylo opravdu poznat.

Nicméně naši hráči bojovali a i v oslabené sestavě odehráli turnaj se ctí a dokázali každého soupeře potrápit . V brance nejvíce odchytal Boris střídavě s Tobiášem , dále si zkusili brankářský post i Denis a Tomáš. Za předvedené výkony a bojovnost zaslouží všichni hráči a hráčka pochvalu a věřme , příště budeme ještě lepší! Turnaje se zúčastnily a postupně jsme hráli s těmito týmy :

HORKA-SHK KUNOVICE 3:13 , branky Horky Šrot 2,Dvořák 1

HORKA-ŽERAVICE 19:7 branky Horky Šrot 7,Mičola 7,Rak 2,Kulatý 1,Dvořák 1,Machalová 1

HORKA-ZORA OLOMOUC 3:11 branky Horky Šrot 2,Vávra 1

HORKA-HC ZUBŘÍ 7:19 branky Horky Šrot 4, Mičola 1, Konig 1,Vávra 1

HORKA-KOPŘIVNICE 4:12 branky Horky Konig 2, Šrot 1, Rak 1

Nejlepším hráčem našeho družstva byl vyhlášen Tobiáš Rak , který byl na svém prvním turnaji a hrál velmi dobře. Gratulujeme !

Sestava a branky Horky: Šrot Kristián 17,Mičola Boris 8,Konig Tomáš 3, Rak Tobiáš 3, Vávra Antonín 2, Dvořák Matěj 2,Kulatý Denis 1, Machalová Nikol 1, Armstein Matěj 0

CELKOVÉ POŘADÍ TURNAJE

 1. HC ZUBŘÍ 8 bodů skore 78:32
 2. KH KOPŘIVNICE 8 bodů skore 56:34
 3. SHK KUNOVICE 8 bodů skore 50:33
 4. DHK ZORA OLOMOUC 4 body skore 48:45
 5. SOKOl HORKA n.M. 2 body skore 36:62
 6. SK ŽERAVICE 0 bodů skore 19:8

Děkujeme za podporu z hlediště všem co přijeli podpořit naše barvy a za pomoc při dopravě .

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SEZÓNY 2023-2024

První část sezóny 2023-24 je za námi a tak je čas k ohlédnutí za tímto půlrokem. Podzimní část sezóny začala již v létě týdenním soustředěním v rámci příměstského tábora.

Na konci tohoto soustředění nás čekal velký domácí turnaj Házenkářské naděje 2023 , do kterého se zapojili kromě hráčů ročníku 2013 (Boris, Nikol, Hanka, Kryštof) i všichni mladší minižáci, kteří tímto turnajem přecházeli do kategorie starších minižáků.

Byla vytvořena dvě družstva starších mini , která se poté zúčastňovala i krajských turnajů pořádaných OLKSH.

Těchto turnajů bylo od 16.9. do 25.11. šest a ve všech hrála obě dvě naše družstva .

Na tomto modelu se dvěma družstvy se nám nejvíce líbilo , že všichni hráči a hráčky měli možnost hrát do sytosti na turnajích a nemuseli sedět na střídačce .

Během turnajů se sestavy týmů vykrystalizovaly s občas menšími změnami v logické vyústění že hráči ročníku 2013 doplněni o jednoho až dva hráče 2014 hráli spolu a ročník 2014 zvyklý na sebe z loňska hrál pospolu.

Nutno říct ,že vzájemná utkání našeho prvního a druhého družstva vždy patřila k tomu lepšímu na soutěžních turnajích.

Po odehrání turnajů pořádaných OLKSH jsme v prosinci vyjeli na velký mezinárodní turnaj do Kuřimi .

Zde jsme naše družstva sloučili do jednoho silného týmu a po pěkných výkonech jsme obsadili 4 místo o pouhý bod na druhé .

Během tohoto půlroku se počet našich hráčů ve starších mini rozrostl na krásných 16 hráčů, kteří mají v drtivé většině příkladný přístup k docházce na tréninky a na turnaje.

Do druhé části sezóny ,která bude náročná , plánujeme v lednu tréninky 3x týdně (2xhala,1xbazén),v únoru 3 turnaje-3.2. v Kopřivnici , 10.2. ve Velké Bystřici, 24.2. v Brně. Poté v březnu již začne opět soutěž OLKSH. V červenci pojedou naši borci hrát házenou k moři na velký turnaj do Slovinska, na který se již velmi těší.

Přejeme našim hráčkám a hráčům hodně radosti ze hry v druhé části sezóny.

9.12. 2023 Mikulášský FERIN CUP 2023 (Kuřim)

V sobotu 9.prosince jsme vyrazili na mezinárodní turnaj k který se odehrál ve Sportovní hale v Kuřimi.

Naše družstvo starších minižáků se zúčastnilo kategorie ročník 2013 a mladší . V hale před turnajem jsme se sešli téměř v 100% počtu , celkem 12 hráčů ze 14 .

Na tomto turnaji se počítalo skóre a dal se získat i bonusový bod za vítězství v nájezdech. Z jednoho utkání se daly vytěžit až 3 body .

Postupně jsme se střetli s družstvy Ivančic , Stupavy A a B , Hostěrádek-Rešova , Kuřimi a Velkého Meziříčí.

Hned první utkání jsme nastoupili proti silnému soupeři z Ivančic , kterého jsme vloni na turnajích v Kostelci a v Litovli porazili o jeden gól , takže nám měl co vracet .

Do utkání jsme nastoupili velmi ospale a nekoncentrovaně a následek toho byl stav 0:5 za čtyři minuty. Nutno podotknout že zápas rozehrávali hráči ročníku 2014 včetně nováčků a mladší , kdežto soupeř utkání odehrál takřka bez střídání s tím nejlepším , co v družstvu má.

Po vystřídání a nástupu zkušenějších hráčů se obraz hry srovnal , ale skóre se již podařilo jen opticky upravit . V následujících nájezdech se nám podařilo zvítězit a získat první bod do tabulky.

HORKA n.M.-IVANČICE 7:14 . nájezdy 7:6

Branky Horky n.M. :Mičola Boris 5,Stejskal Kryštof 3,Běhalová Hanka 3,Šrot Kr. 1,Dvořák Matěj 1,Krejčí David 1

Druhé utkání po rozboru prvního jsme začali daleko lépe a i když jsme měli ze soupeře ze slovenské Stupavy obavy , utkání jsme zvládli a získali 2 + 1 bod za vítězné utkání i nájezdy.

HORKA n.M-STUPAVA A 9:7 , nájezdy 4:2

Branky Horky n.M. :Mičola B. 3,Stejskal K. 3, Běhalová H. 4,Dvořák M. 1,Vávra A. 1,Krejčí D. 1

Další utkání s Hostěrádky-Rešovem rozhodlo o tom , zda získáme druhé nebo čtvrté místo v turnaji.

Bohužel jsme prohráli o 2 góly a touto ztrátou 2 bodů jsme bohužel přišli o možnost získat lepší umístění než třetí, potažmo čtvrté místo. Do tabulky jsme brali aspoň 1 bod za vítězství v nájezdech .

HORKA n.M.-HOSTĚRÁDKY-REŠOV 13:15 , nájezdy 5:2

Branky Horky n.M. : Mičola B. 2, Stejskal K. 4,Běhalová H. 3,Konig T. 1,Šrot K. 4,Vávra A 2,Krejčí D 1,Kubíček M. 1

Další utkání se Stupavou B bylo jednoznačnou záležitostí našeho družstva kdy jsme získali 2+1 bod za vítězství ve hře i na nájezdy.

HORKA n.M.-STUPAVA B 15:7 , nájezdy 8:7

Branky Horky n.M. :Mičola B. 3,Stejskal K. 6,Běhalová H. 4,Konig T. 1,Šrot K. 2,Dvořák M. 3,Vávra A.1 ,Krejčí D.1,Armstein M. 1,Kubíček M. 1

V utkání s domácími jsme měli celý zápas převahu a vedli o 4-5 gólů . O náskok jsme přišli vlastními chybami a prostřídáním , kdy soupeř opět využil nezkušenosti našich nováčků a během několika útoků srovnal skóre. Po prostřídání se stav utkání začal opět vyvíjet v náš prospěch a utkání

jsme dotáhli do vítězného konce včetně nájezdů.

HORKA n.M-KUŘIM 15:14 , nájezdy 5:2

Branky Horky n.M.:Mičola B. 4,Stejskal K. 4,Běhalová H.4,Konig T.1,Šrot K. 1,Dvořák M. 1,Krejčí D. 5

Poslední utkání jsme sehráli proti vítězi posledních 3 ročníků tohoto turnaje , celku Velkého Meziříčí.

Utkání se nám nepovedlo a skončilo naší prohrou jak v zápase , tak v nájezdech.

V utkání dostali prostor všichni naši hráči . po utkání jsme soupeři pogratulovali k vítězství nad naším družstvem a k vítězství v celém turnaji , kde nepoznali hořkost porážky.

HORKA n.M.-VELKÉ MEZIŘÍČÍ 4:12 , nájezdy 2:5

Branky Horky n.M.Stejskal K. 2,Konig T. 1,Krejčí D. 1,Kubíček M. 2

Turnaj bereme jako vydařený , vždyť jeden smolný zápas nás odsunul v konečné tabulce z druhého místa na čtvrté.

Je nutné se poučit z chyb , které jsme udělali a potrénovat činnosti, které nám nejdou a příště udělat ještě lepší výsledek.

Na závěr turnaje se tradičně dostavil i čert , anděl a Mikuláš , z čehož měly děti velkou radost .

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE :

 1. VELKÉ MEZIŘÍČÍ 16
 2. HOSTĚRÁDKY-REŠOV 13
 3. IVANČICE 13
 4. HORKA n.M. 11
 5. STUPAVA A 4
 6. KUŘIM 2
 7. STUPAVA B 2

Sestava: STEJSKAL KRYŠTOF 22 , MIČOLA BORIS 17 , BĚHALOVÁ HANA 17 , KREJČÍ DAVID 10 , ŠROT KRISTIÁN 8 , DVOŘÁK MATĚJ 6 ,KUBÍČEK MIROSLAV 5 , KONIG TOMÁŠ 4 , VÁVRA ANTONÍN 4 , ARMSTEIN MATĚJ 1 , TINKLOVÁ ROZ., SOUKAL THEODOR.

Trenéři: Rusler René , Semjon Jiří

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu z hlediště , bez vás by to nešlo , díky !

25. 11. 2023 Kostelec na Hané

V sobotu jsme ve 14 hodin vyrazili na poslední letošní turnaj pořádaný OLKSH , tentokrát do Kostelce na Hané.

Turnaje se měla zúčastnit družstva domácího Sokola Kostelce na Hané-HK , Sokola Horka nad Moravou A a B a také TJ Cement Hranice.

TJ Cement Hranice na turnaj nedorazil tak se tento turnaj smrskl na souboje TJ Sokola Kostelec n.H.-HK se dvěma družstvy Sokola Horka nad Moravou.

Nakonec se vytvořilo ještě jedno družstvo díky tomu , že všechna tři družstva měla hráče na střídání a právě ti vytvořili čtvrté mužstvo – to tvořili dva hráči z Horky a tři hráči z Kostelce n.H..

Díky tomu si všichni hráči do sytosti zahráli a někteří si dokonce vyzkoušeli hru se spoluhráči z jiného družstva.

Byla to poslední prověrka před turnajem v Kuřimi , kam vyrazíme 9.12. a na tomto turnaji se bude počítat i skóre , což zaručuje nebývalou atraktivitu tohoto turnaje.

Připomínám , že když jsme byli na tomto turnaji na jaře v roce 2022 a naši současní starší mini v kategorii mladší obsadili krásné druhé místo . Ze současného kádru zde hráli Boris Mičola , Matěj Dvořák , Jakub Ješina , Kiki Šrot , Tomáš Konig.

Po skončení turnaje v Kostelci čekala na naše borce sladká odměna a jistě i dobrý pocit z pěkné hry kterou předváděli po celý turnaj.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou na turnaj a povzbuzování našich hráčů.

Sestava Horka n.M. A : Ješina Jakub, Konig Tomáš, Machalová Nikol, Mičola Boris, Stejskal Kryštof

Sestava Horka n.M. B : Dvořák Matěj, Krejčí David, Šrot Kristián, Soukal Teodor, Tinklová Róza, Vávra Antonín

Trenéři: Rusler René , Semjon Jiří

11. 11. 2023 – Prostějov

V sobotu 11.11. vyjela naše dvě družstva starších minižáků na 11:00 na turnal OLKSH do Prostějova ,  kde místní klub Sokol II Prostějov pořádal další turnaj tentokrát 5 družstev – Sokol II Prostějov A+B , HBC Olomouc a Sokol Horka nad Moravoui A+B.

Naše družstva se musela popasovat s marodkou , kdy nám chyběli 3 hráči z 12 . A družstvo bylo složené nakonec ze 4 hráčů s tím , že nám ve dvou zápasech pomohl klub HBC doplněním jedním hráčem a jednou naše B družstvo . V jednom utkání (s Prostějovem B ) jsme hráli v sestavě 3+1 proti 4+1 .

V prvním dvojutkání mělo B družstvo volno a A družstvo se střetlo s A družstvem Prostějova , které nám dělalo docela problémy . Na hřišti působili naši hráči ospalým dojmem a nesehraností. Postupem času se naši hráči vrátili zpět do utkání a získali mírnou převahu kterou si udrželi do konce utkání.

Další utkání s HBC Olomouc ze začátku vypadalo podobně jak s Prostějovem , ale cca od 5 minuty jsme začali získávat převahu a s přehledem utkání dovedli do úspěšného konce.

Utkání s B družstvem Prostějova jsme hráli ve 3 proti 4 hráčům ale na naší straně byla i tak velká převaha od začátku do konce.

Poslední utkání turnaje svedlo proti sobě naše B družstvo s A . Tradičně pěkné utkání kde A družstvo bylo dobře rozehrané a B družstvo bylo v útlumu kdy hrálo celý turnaj bez střídání vesměs proti o rok starším protihráčům. Síly už ubývaly a na hřišti se proto ukázala převaha A družstva. I tak si naši hráči obou družstev zaslouží pochvalu za nasazení a úsilí v celém turnaji.

Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě na turnaj a také za povzbuzování během turnaje.

A družstvo nastoupilo v této sestavě : Běhalová Hana ,Ješina Jakub , Mičola Boris , Stejskal Kryštof

B družstvo hrálo ve složení : Armstein Matěj , Dvořák Matěj, König Tomáš, Šrot Kristián, Vávra Antonín

Trenéři: Rusler René , Semjon Jiří

21. 10. 2023 – Osek n.B.

V sobotu 21.10. 2023 jsme měli hrát další turnaj OLKSH v Oseku nad Bečvou ,ale i když se předpověď nepotvrdila a bylo docela pěkné počasí , hrálo se nakonec v hale v Žeravicích.

Naše dvě družstva starších minižáků se sešla krátce před 11 hodinou před halou a jelikož byla ještě hala obsazená ,rozcvičili jsme se důkladně na venkovním hřišti u haly.

Do turnaje zasáhlo 5 družstev ,domácí TJ Sokol Osek nad Bečvou , SK Žeravice A , SK Žeravice B , Sokol Horka nad Moravou A a Sokol Horka nad Moravou B.

Hráče jsme rozdělili do dvou družstev a hned se šlo na věc , obě naše družstva sehrála úvodní zápasy turnaje.

Jako již několikátý turnaj v této sezóně obě naše družstva své soupeře přehrávala a nejkvalitnější zápas byl pro obě naše družstva ten vzájemný .

Po týdnu ,kdy jsme měli tři tréninky jsme si mohli povšimnout dalšího posunu u některých hráčů ,kdy již střílíme přesněji (občas se ale stále něco nepovede) , střílíme z výskoku , spojky nahrávají volným křídlům která ukazují že se umí také prosadit.

Tudíž musíme hráče pochválit za předvedené výkony na turnaji a přát si , ať nám to vydrží . Také hráče chválíme za téměř 100% účast na turnajích, kdy nám chyběl pouze 1 hráč a to proto ,že byl nemocný.

Děkujeme rodičům a příznivcům za povzbuzování na turnaji a také za pomoc s dopravou.

Sestava A :Běhalová Hana , Kubíček Miroslav, Machalová Nikol, Mičola Boris, Stejskal Kryštof

Trenér Semjon Jiří

Sestava B : Armstein Matěj , Dvořák Matěj, Ješina Jakub, Krejčí David,

Konig Tomáš, Šrot Kristián

Trenér Rusler René

14. 10. 2023 – Uničov

V sobotu 14.10. jsme od 10:30 hráli další soutěžní turnaj OLKSH v Uničově.

Naši hráči se sešli před 10 hodinou před venkovním hřištěm v Uničově. Díky příznivému počasí jsme ještě mohli hrát venku .

Naše dvě družstva se střetla postupně s týmem Házená Uničov, TJ Sokol Čechy pod Kosířem a také mezi sebou.

Zápasy s Čechy p. Kosířem a Uničovem naše obě družstva zvládla , A družstvo navíc s velkou převahou kde se střelecky dařilo všem hráčům , obzvlášť Borisovi a Kryštofovi . V obraně to už tak slavné nebylo , neboť jsme dostávali nezvykle hodně gólů . Dobře zachytal Mira Kubíček , Který se pak prosadil i v útoku kde vynikal velkou bojovností.

Vzájemné utkání našich družstev bylo herně nejkvalitnější a bylo i vyrovnané , hlavně ze začátku utkání překvapivě B družstvo drželo vyrovnaný stav .Zde držel prapor B družstva Kuba Ješina s Davidem Krejčím , ostatní také přispěli k vysoké kvalitě utkání. Později se již prosadilo A družstvo ,kdy se projevila větší zkušenost starších hráčů A družstva.

Turnaj nám ukázal další zlepšení našich hráčů ,kde se projevuje práce v tréninku . Přihrávky jsou již přesnější , dokážeme střílet z výskoku a lépe umísťovat střely.

Ještě nám nejdou nahrávky na delší vzdálenost například přes šíři hřiště nebo výhoz brankáře na druhou stranu na volného spoluhráče. Na tomto zapracujeme v tréninku.

Děkujeme rodičům a příznivcům za vytvoření pěkné sportovní atmosféry , také za pomoc při dopravě na turnaj.

Sestava A družstva : Kubíček Miroslav, Machalová Nikol, Mičola Boris, Stejskal Kryštof, Šrot Kristián.

Sestava B družstva: Armstein Matěj , Dvořák Matěj, Ješina Jakub, Krejčí David, Vávra Antonín

Trenéři: Semjon Jiří, Rusler René

30. 9. 2023 – DHK Zora Olomouc

 V sobotu 30.9. se zúčastnila naše dvě družstva dalšího turnaje pořádaným OLKSH , který pořádal DHK Zora Olomouc.

Turnaje se zúčastnila družstva DHK Zora Olomouc A , DHK Zora Olomouc B , Sokol Horka nad Moravou A , Sokol Horka nad Moravou B a SK Aktiv Olomouc.

Díky nezvykle brzkému začátku již v 8:00 jsme vyjížděli z Horky před 7 hodinou ,abychom byli v hale o čtvrt na osm a stihli se důkladně rozcvičit.

Poděkování patří panu Kubíčkovi, který se ujal jednoho našeho družstva.

Hráče jsme rozdělili tak , že v jednom bylo pět hráčů a v druhém šest.

Utkání mezi našimi družstvy bylo velmi kvalitní, kdy ještě v poločase byl opticky vyrovnaný stav i hra ,ale v druhém poločase již zkušenější A družstvo dokázalo několika rychlými brankami získat herní převahu.

Také obě utkání obou našich družstev se Zorou Olomouc A a i B byla pro nás dobrou prověrkou a zkouškou, jak na tom jsme po měsíci co začala sezóna.

Herně se nám daří a i obrana je zlepšená , na čem musíme pořád pracovat tak jsou přihrávky-jak přihrávajícího tak hráče zpracujícího přihrávku.

Také musíme zlepšit zakončení ,v každém zápase dokážeme zahodit minimálně 10 vyložených šancí , kdy jsme sami na brankovišti a střílíme půl metru nad branku nebo naopak přesně doprostřed do brankáře.

Každopádně turnaj byl z naší strany velmi vydařený , děkujeme rodičům a příznivcům za povzbuzování.

Sestava prvního družstva: Machalová Nikol, Mičola Boris, Stejskal Kryštof, Šrot Kristián a Vávra Antonín

Sestava druhého družstva: Běhalová Hana, Ješina Jakub, Krejčí David, Dvořák Matěj, Armstein Matěj, Kubíček Miroslav

Trenéři: Jiří Semjon, Kubíček Miroslav

16. 9. 2023 – Horka nad Moravou

V sobotu 16.9. od 9:00 pořádal náš klub první soutěžní turnaj OLKSH v nové sezóně . Za krásného počasí se již po osmé hodině ranní začali scházet první účastníci tohoto turnaje.

Byli to hráči a hráčky z klubů Tatran Litovel A , Tatran Litovel B , Sokol II Prostějov a domácích Sokola Horka nad Moravou A a Sokola nad Moravou B.

Po prázdninách a cca měsíci přípravy jsme se cítili herně i fyzicky dobře a chtěli vše prodat v soutěžních utkáních.

Našich 10 hráčů jsme rozdělili do dvou družstev , podobných jak minulý přípravný turnaj , bohužel jsme se museli obejít bez dvou hráčů ročníku 2014 , které nahradil hráč přípravky Matěj Armstein a díky tomu jsme měli dvě pětičlenná družstva.

V prvním družstvu hráli : Mičola Boris , Běhalová Hana , Machalová Nikol , Stejskal Kryštof a Vávra Antonín.

V druhém družstvu hráli : Konig Tomáš, Ješina Jakub , Krejčí David , Dvořák Matěj , Armstein Matěj.

Chyběli Šrot Kristián a Kubíček Miroslav.

V prvním družstvu se sešli díky absenci Kikiho hráči jinak seskládaní než minulý turnaj ale kostra zůstala stejná , tzn. Boris , Nikol , Tonda . Přidali jsme Hanku , poté i Kryštofa místo Kuby Ješiny.

Díky tomu vznikl tým z ročníku 2013 doplněný Tondou 2014 , který ukázal svou sílu v turnaji a ve všech zápasech bez výjimky tahal za delší konec provazu.

Pěkné výkony v brance předváděl Tonda Vávra , poté se dokázal prosadit i v útoku. Střelecky byli velmi disponovaní Kryštof a Boris , v útoku se dařilo i Nikol a Hance. Obrana byla výborná , stíhali jsme s protihráči celý turnaj běhat a vše ubránili-celý turnaj hráli bez střídání.

Druhé družstvo složené z hráčů ročníku 2014 König Tomáš, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Krejčí David a Armstein Matěj hrálo ve svých zápasech též významnou roli a byli všem důstojným soupeřem.

Střelecky vynikl Tomáš König a Kuba Ješina , Matěj Dvořák opět nezklamal a svou bojovností vynikal v obraně . David Krejčí (ročník 2015!)se neustále zlepšuje , jen vydržet v v úsilí . A benjamínek družstva Matěj Armstein , před ním klobouk dolů , po pár trénincích naskočit do takového turnaje proti Litovli nebo Prostějovu to si zaslouží uznaní a další turnaj 30.9. na 8.00 budeme rádi když opět pojede s námi.

Děkujeme všem příznivcům za povzbuzování našich borců a vytvoření pěkné sportovní atmosféry.

Sestava Horka A : Běhalová Hana , Machalová Nikol , Mičola Boris , Stejskal Kryštof , Vávra Antonín

Trenér: Semjon Jiří

Sestava Horka B: Armstein Matěj ,Dvořák Matěj ,König Tomáš,Krejčí David, Ješina Jakub

Trenér: Rusler René

2. 9. 2023 – Házenkářské naděje – Horka nad Moravou

V sobotu 2. 9. 2023 pořádal náš házenkářský oddíl další ročník turnajů v miniházené pro mladší a starší miniházenkáře.

V kategorii starších mini se turnaje zúčastnilo 12 družstev, a to :

Sokol Sokolnice, TJ Holešov, Velké Meziříčí, DHK Zora Olomouc, Kostelec na Hané, Hostěrádky -Rešov, Tatran Litovel, Ústí nad Labem, Ivančice A, Ivančice B, Horka nad Moravou A a Horka nad Moravou B.

Družstva byla vylosována do dvou skupin po 6 družstvech, ve kterých se utkala systémem každý s každým. Díky tomu každý tým odehrál pět kvalitních utkání plus jedno nástavbové dle pořadí, které určili trenéři po základní části dle herního projevu družstev, jelikož se nepočítalo skóre. Utkání se hrála na 1×15 minut bez přestávky.

Naše dvě družstva byla před turnajem poskládána tak, aby byla obě dvě stejně výkonnostně silná.

V prvním družstvu hráli: Mičola Boris, Machalová Nikol, Šrot Kristián, Vávra Antonín, Ješina Jakub.

Druhé družstvo vytvořili: Stejskal Kryštof, König Tomáš, Dvořák Matěj, Krejčí David, Kubíček Miroslav.

První družstvo mělo ve skupině týmy TJ Holešov, DHK Zora Olomouc, Tatran Litovel, Ústí n.L. a Ivančice B.

Druhé hrálo s týmy: Velké Meziříčí, Sokol Kostelec na Hané, Ivančice A, Sokol Hostěrádky – Rešov, Sokol Sokolnice

Obě družstva hrála s velkou vervou a úsilím, první družstvo dokázalo přehrát všechna družstva kromě týmu Holešova, který přijel z 10 hráči a z nich bylo 8 ročník 2013, pro porovnání naše družstva měla poměr ročníků obráceně – tři byli 2013 a sedm 2014 nebo 2015. Ale i tak dokázala naše obě družstva ve všech utkáních se soupeři držet krok a ve spoustě z nich jsme tahali my za delší konec provazu, když vezmeme všechny zápasy prvního a druhého družstva.

Naši hráči ročníků 2014 a 2015 se předvedli ve velmi dobrém světle a skvěle zapadli mezi hráče ročníku 2013 a věříme, že v sezóně předvedou společně skvělé výsledky.

V každém družstvu byl vyhlášen Talent družstva, v našich týmech to byli Vávra Antonín a Krejčí David. Gratulujeme!!!

Děkujeme všem hráčům za pěkný házenkářský zážitek a všem divákům za vytvoření pěkné kulisy pro všechny hráče.

Po tomto přípravném turnaji čeká naše hráče 14ti denní zápasový klid, kdy budeme pouze 3x týdně trénovat až do 16.září, kdy nás čeká první mistrovský turnaj, shodou okolností opět v Horce nad Moravou v areálu Sokolky Horka.

Sestava: Dvořák Matěj, König Tomáš, Krejčí David, Kubíček Miroslav, Ješina Jakub, Mičola Boris, Machalová Nikol, Stejskal Kryštof, Šrot Kristián, Vávra Antonín

Trenéří: Semjon Jiří, Rusler René