Hodnocení 2015-2016

Hodnocení jaro 2016

Na jarní část sezóny jsme se začali připravovat již v zimní přestávce. Bohužel příprava začala o měsíc později něž bylo plánováno. Na trénincích jsme se zaměřili především na kondici. Jeden z tréninků probíhal v místní tělocvičně ZŠ a dále jsme využívali tělocvičnu zemědělské školy v Černovíře.

V měsíci březnu jsme uspořádali přípravný turnaj, který se odehrál v ZŠ ve Velké Bystřici. O čtrnáct dnů později nás čekal další přípravný turnaj, tentokrát v Uherském Hradišti.

Jarní část nám nevyšla dle předpokladů a můžeme jí nazvat neúspěchem. Přitom první zápasy proti silným týmům byly odehrány skvěle. Od té chvíle šla naše herní činnost směrem dolů. Bohužel, co nám stále chybělo a nedalo se to natrénovat, byla vůle po vítězství.

Samozřejmě byly i světlé stránky a někteří hráči šli směrem vzhůru po herní stránce. Tím skončila éra mladšího dorostu a příští rok nás čeká nelehký úkol. Věříme, že se kluci budou snažit a předvádět ještě lepší výkony, protože víme, že mají navíc. Vojtěch Vysoudil se umístil ve střelecké tabulce soutěže na krásném 4. místě.

 

 

Hodnocení podzimu  2015

Vstup do nové premiérové sezony nám vyšel perfektně. Na co kluci sáhli to se jim dařilo. Zdálo se, že sezona proběhne celkem hladce. Perfektní obranná hra a útok produktivní. To nám ale bohužel vycházelo jen tři utkání.
Doposud jsme hráli pěknou hru s minimem chyb. Od čtvrtého utkání už to tak růžové nebylo. Hra byla neurovnaná, chyběla střelba a v obraně to také moc neklapalo. Přitom jsme dokázali odehrát pěkné utkání pokud jsme se pohybovali a bojovali o každý míč. Určitě víme, že když se nám nedaří musíme se více semknout jako tým a tvrdě makat na zlepšení. Hoši na to určitě mají a právě v zimní přestávce se na to určitě zaměříme. Ale i špatné výsledky jsou k něčemu dobré. Škoda jen těch výpadků,které jsme schopni udělat v jednom utkání. Jedním z důvodů těchto zkratů je určitě to, že kluci nemohou trénovat tolik, kolik by v této kategorii potřebovali. Ano na většině z nich je vidět, že se výkonnostně derou nahoru a že chtějí předvést to nejlepší.A to nás těší nejvíce. Máme před sebou ještě hodně práce, ale věříme, že v zimní pauze vše doladíme a na jaře to rozjedeme.

Konečná tabulka soutěže Moravské ligy

Družstvo Z V R P skóre B
1 SK Velká Bystřice B 16 12 1 3 587 : 466 25
2 Sokol Nové Veselí B 14 12 0 2 551 : 331 24
3 Sokol Telnice 16 11 0 5 613 : 470 22
4 Házená Uničov 14 10 0 4 482 : 390 20
5 Hustopeče 16 9 0 7 482 : 496 18
6 U. Hradiště 16 7 1 8 500 : 499 15
7 Sokol Horka nad Moravou 16 4 0 12 432 : 488 8
8 Nové Bránice 15 2 0 13 410 : 576 4
9 Újezd u Brna 15 1 0 14 371 : 712 2

 

Střelecká tabulka družstva

Jméno Počet branek 
Vojtěch Vysoudil 144
Michal Němčák 67
Matěj Protivánek 48
Marek Titz 46
Jakub Walweel 34
Martin Němec 32
Jiří Kräuter 30
Libor Vykydal 17
Jan Pulkrábek 12
Martin Konrád 1
David Holý 1

 

 

22.5. 2016   Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Horka nad Moravou  33:31 (15:13)

V neděli dopoledne jsme zajížděli na poslední utkání sezony do vzdálenějšího  Újezdu u Brna. Především bych chtěl pogratulovat domácímu týmu k zaslouženému vítězství.

Totální kolaps, tak ve stručnosti se dá popsat naše poslední vystoupení v této sezoně. Měl to být zápas s důstojným rozloučením v kategorii MLD. Bohužel opak byl pravdou. Chtěl bych přesto pochválit dva hráče za to, že nepřipustili větší debakl a to Marek Titz a Radek Dvorský si tohle ocenění zaslouží. Dále se již k této parodii nebudu vyjadřovat.

Děkujeme rodičům, keří nám pomohli s dopravou.

Sestava a branky: Titz Marek 11, Vysoudil Vojtěch 7, Walweel Jakub 4, Protivánek Matěj 3, Němec Martin 3, Vykydal Libor 2, Pulkrábek Jan 1, Holý David 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek.

 

 

16.5. 2016    TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště   23:30 (12:18)

V neděli odpoledne nás čekal poslední zápas sezony na domácí půdě, kdy jsme přivítali družstvo z Uherského Hradiště.

Úvod utkání byl vyrovnaný a zdálo se, že bude boj o vítězství dramatický. Bohužel, ale jen do osmé minuty. Během sedmy minut si soupeř vybudoval dostatečný náskok, který udržel až do poločasu.
Hrubé chyby a hlavně zbytečné, rozhodly o průběhu utkání ve prospěch hostujícího družstva.

Druhý poločas už byl o něco málo lepší a hra se vyrovnala. Ovšem zkušený tým hostí si celkem v pohodě svůj náskok bezpečně pohlídal. Šance se střídaly na jedné i druhé straně a bylo se stále na co dívat. Utkání skončilo naší porážkou 23:30.

Děkujeme divákům za perfektní povzbuzování.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Němčák Michal 6, Titz Marek 5, Němec Martin 2, Vykydal Libor 1, Protivánek Matěj 1, Pulkrábek Jan 1, Holý David 0, Walweel Jakub 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 42 %.

 

 

8. 5. 2016 Sokol Telnice – TJ Sokol Horka nad Moravou 35:23 (16:14)

V neděli dopoledne jsme odjížděli k dalšímu utkání do vzdálenější Telnice. Zde nás čekal soupeř okupující třetí příčku.
Utkání začalo a kluci překvapivě drželi krok s favoritem utkání. Do šesté minuty si domácí sice vytvořili třígólový náskok, ale od té doby bylo utkání vyrovnané a dramatické.

V obraně se celkem dařilo až na pár chyb, ze kterých jsme dostali laciné branky. V útoku se nám dařilo tak na šedesát procent. Bohužel nedokážeme využít střel z náskoků, které by se měly využívat na sto procent. Nicméně do šaten šel domácí tým s vedením 16:14.

Druhý poločas byl téměř totožný s předvedenou hrou v polovině první. Jen ale do dvanácté minuty, kdy jsme dotáhli soupeře na jediný gól. Od té doby se spíše nehrálo, jak hrálo (zúčastnění vědí) a to nás vyvedlo z herního tempa. Pak přišla na kluky desetiminutová krize, která rozhodla celé utkání. Vzhledem ke klimatickým podmínkám v hale nám ubývaly rychleji síly. Klobouk dolů, že kluci dohráli utkání do konce ve zdraví. Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a povzbuzování.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 6, Němčák Michal 4, Protivánek Matěj 4, Titz Marek 3, Vykydal Libor 3, Němec Martin 2, Pulkrábek Jan 1, Holý David 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 36%.

 

 

1.5. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – Legata Hustopeče 29:35 (18:16)

V neděli odpoledne jsme sehráli další domácí utkání, kdy k nám přijelo družstvo Hustopeče.

Vstup do utkání nám vyšel na jedničku. Pozorná obrana nedovolila soupeři skórovat a naopak v útoku jsme se prosazovali a rázem jsme vedli o pět branek. Od té chvíle se ovšem hra vyrovnala a hosté udělali dramatický první poločas. Jedna akce střídala druhou na obou stranách a bylo se na co dívat. Poločas skončil naším těsným vedením 18:16.

Druhý poločas můžeme zhodnotit jedním slovem a to kolaps. Nechápu, co se stalo, ale na hřišti nám nevycházelo téměř nic. Obrana byla nesoustředěná a moc našim gólmanům nepomáhala. Zbytečné chyby, které jsme tropily, se ukázaly jako rozhodující faktor. Ztráty míčů, přihrávky soupeři a takhle bych mohl pokračovat dále, se nesmí dělat. V zakončování akcí to také skřípalo a tak soupeř mohl pohodlně otáčet zápas ve svůj prospěch.

Na naší hře se nic do konce utkání nezměnilo a tak hosté dotáhli utkání do vítězného konce.
Utkáni nemůžeme hodnotit nijak jinak, než negativně. Prostě jediný zápas dvou rozdílných poločasů. Poděkování patří především Michalovi Němčákovi, který i přes zdravotní potíže odehrál solidní utkání.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 12, Vykydal Libor 5, Protivánek Matěj 4, Walweel Jakub 3, Němčák Michal 3, Němec Martin 2, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost: Konrád Martin 32 %, Dvorský Radek 37 %.

 

 

23.4. 2016                Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou         35:23 (19:12)

Netradičně v sobotu před obědem jsme zajížděli do nedalekého Uničova sehrát další mistrovské utkání.

Domácí tým nám měl co vracet z podzimního utkání a vyšlo mu to dokonale. Bohužel naše neagresivní obrana to nijak soupeři neztížila a ten téměř vždy skóroval z náskoků šesti metrů.

V útoku se střelecky také nedařilo, kdy nám chyběla hlavně přesnost a nápaditost něco vymyslet. Ano kluci zahráli i pár nacvyčených signálů, což nás potěšilo, ale hra byla ospalá. Tentokrát chyběla i větší agresivita a vše bylo téměř statické. Bohužel takhle se vyvíjel celý zápas a o vítězství domácího týmu bylo rozhodnuto již na začátku utkání.

Zápas nemůžeme hodnotit jako dobře odehraný, prostě dnes nebyl náš den a  musíme co nejdříve zapomenout. Každé utkání je jiné a věříme, že  kluci naváží na předchozí výkony již v příštím utkání.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 6, Titz Marek 5, Protivánek Matěj 5, Walweel Jakub 2, Němčák Michal 2, Němec Martin 2, Vykydal Libor 1, Pulkrábek Jan 0, Šafář Daniel 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 32,6 %.

 

 

17.4. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Nové Bránice        37:28 (19:15)

První domácí utkání jarní části jsme odehráli v rámci 3. kola v neděli odpoledne, kdy jsme přivítali družstvo Nové Bránice.

Utkání začalo a kluci navázali na výkony z minulých utkání. V obraně jsme toho moc soupeři nedovolili a naopak v útoku se nám celkem dařilo střelecky. Utkání jsme měli celkem pod kontrolou, ale lehké to určitě nebylo. Snaživý a dobře hrající soupeř nám to dosti znepříjemňoval, ale kluci to zvládli a poločas dotáhli do vítězného konce 19:15.

Druhý poločas se hra nijak moc nezměnila a zdálo se, že bude vše v pohodě. Jenže omyl, soupeř nic nevzdal a bojoval o výsledek. Naše zbytečné chyby a nerespektování taktických rad z lavičky dovolili soupeři stáhnout náskok jen na dvě branky. Po oddechovém času se ale naštěstí hra vrátila pod naší kontrolu a zápas tak skončil našim vítězstvím 37:28.

Utkání můžeme hodnotit jako dobře odvedenou týmovou hru, což je paráda. Střelecky se nejvíce prosadil Vojtěch Vysoudil, který využíval parádních přihrávek od spoluhráčů a téměř vždy, zakončil gólem.
Všem děkujeme za předvedený výkon a doufáme, že tahle forma nám vydrží co nejdéle.

Zvláštní poděkování patří ovšem i téměř vyprodanému diváckému sektoru za fantastickou kulisu, kterou předvedli. Nádherné Mexické vlny a bouřlivé povzbuzování, hnalo naše kluky vstříc vítězství.
Opravdu moc děkujeme a již teď se těšíme na další domácí utkání.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 16, Walweel Jakub 6, Němčák Michal 5, Protivánek Matěj 5, Němec Martin 3, Pulkrábek Jan 1, Vykydal Libor 1, Holý David 0, Šafář Daniel 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 27%, Dvorský Radek 46%.

 

 

10.4. 2016      SK Velká Bystřice B – TJ Sokol Horka nad Moravou    38:30 (21:19)

V neděli navečer jsme zajížděli na mistrovské utkání do nedaleké Velké Bystřice. Čekal nás tu druhý tým tabulky Velká Bystřice.

Utkání začalo a na hřišti vůbec nebylo znát, že hrajeme s favoritem zápasu. S domácím týmem jsme drželi krok a navíc jako bonus až do sedmé minuty dokonce vedli. Kluci předváděli skvělou hru, kdy se nám vedlo i střelecky. Hra to byla rychlá a na obranu se moc nehrálo. Vždyť poločas skončil 21:19.

Bohužel co nám zcela nevyšlo a později se ukázalo jako zlom v utkání je vstup do druhého poločasu. Ne že by kluci hráli špatně, ale ne a ne trefit zařízení. Šancí bylo dostatek, ale naše střelecká muška byla vychýlená. To trvalo dlouhých devět minut a samozřejmě zkušený tým toho dokázal využít a vybudoval si náskok. Poté se hra opět vyrovnala, ale domácí tým si bezpečně svůj náskok uhlídal až dokonce utkání.

S tímto zápasem i přesto, že jsme prohráli jsme spokojeni. Opět jsme předvedli týmovou hru, dravost a hlavně chuť nedat domácímu družstvu vítězství zadarmo. Co se týče brankářů ti opravdu moc šancí se ukázat neměli. Většina branek padala na obou stranách z náskoků. Ještě by to chtělo trošku zapracovat na agresivitě v obraně a v útoku na více proměňování vyložených šancí. Všem klukům děkujeme za předvedený výkon.

Velkou pochvalu si zaslouží i rodiče, kteří nám pomohli s dopravou, ale především za hlasité povzbuzování i na hřišti soupeře a vytvořit tak pro nás krásnou kulisu.      Děkujeme

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 7, Titz Marek 6, Walweel Jakub 4, Němčák Michal 4, Protivánek Matěj 4, Vykydal Libor 3, Němec Martin 2, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 30%, Konrád Martin 29%.

 

2.4. 2016 TJ Sokol Nové Veselí „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou 38:28 (19:13)

V sobotu po dlouhé zimní přestávce nás čekalo první mistrovské utkání jarní části. Na cestu jsme museli vyrazit již ráno i když utkání začínalo v 13:00 hod.. Cestovali jsme do vzdálené Dolní Cerekve, kde nás čekal lídr tabulky tým Nového Veselí. Na místo jsme dorazili po téměř dvou hodinách jízdy.

Utkání začalo a od prvních minut jsme drželi krok s favoritem zápasu. Pravdou je, že v obraně to mohlo být ještě o něco lepší, ale i přesto se dalo dívat na hru. Kluci bojovali a navázali na skvělý výkon, který předvedli na turnaji. Hra měla rychlé tempo a jedna akce střídala druhou. Nicméně poločas jsme prohráli 13:19.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Na hřišti byl vidět tým, který se chce poprat o výsledek a hoši bojovali o každý míč. Ano udělali jsme i nějaké chyby, ale ty se dělají stále a nebylo jich zas tolik, což se cení. Bohužel zápas rozhodovalo naše zbytečné vylučování, kdy jsme hráli i ve čtyřech a to se pak špatně dohání. Nicméně s dnešním výkonem kluků jsme naprosto spokojeni.

Poděkoval bych Všem hráčům za jejich výkon po celé utkání. Jedna parta, jeden tým a bojovnost, to je to co nás zdobilo v utkání. Přece jen ale jednoho hráče musím pochválit zvláště a to Honzu Pulkrábka, který předváděl skvělý výkon na postu pivota a začalo se mu dařit i střelecky. Takže hoši ještě jednou děkujeme a pojďme takové výkony podávat v každém utkání.

Velké poděkování patří ale i rodině Holé a Protivánkové za pomoc s dopravou na tohle utkání DĚKUJEME!!!!!!!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 10, Pulkrábek Jan 6, Walweel Jajub 4, Protivánek Matěj 4, Němec Martin 3, Němčák Michal 1, Vykydal Libor 0, Holý David 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 48,6%, Dvorský Radek 29,6%.

 

 

19. 3. 2016 Uherské Hradiště (turnaj „O jarní pohár města Uherské Hradiště“)

V sobotu ráno jsme zajížděli na turnaj do Uherského Hradiště. Zde nás čekali tři zápasy, kdy se hrálo systémem každý s každým 2x 20 min..

V prvním utkání jsme hráli s HC Zlín. Utkání bylo z naší strany zbytečně nervózní a dělali jsme mnoho chyb. Zkušený soupeř toho dokázal využít a celý zápas měl pod kontrolou. V tomto duchu pokračovalo celé utkání, které skončilo vítězstvím soupeře. Zdálo se, že bohužel navážeme na tragický výkon z minulého turnaje.

Po deseti minutách právě skončeného utkání nás čekal hned další zápas proti Sezimovu Ústí. Ale pozor, kdo čekal opět matný výkon byl zklamán. Do kluků vjel zřejmě adrenalin a na hřišti bylo rázem perfektně připravené družstvo. Kluci dávali do soubojů vše, prali se o každý míč a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Utkání bylo vyrovnané, ale bohužel do vítězství jsme ho nedotáhli.

V posledním utkání nás čekalo domácí družstvo. Paradoxně kluci čím déle hráli tím byla hra lepší a lepší. V tomhle duelu jsme měli zápas pod kontrolou téměř celou dobu. Tahání se soupeřem o každý gól, bojovnost na obou stranách. Opravdu perfektně předvedená práce z naší strany. Drama probíhalo do posledních vteřin. Utkání skončilo ale remízou.
„Pro nás trenéry to je ale utkání vítězné“, protože tým z U.H. jsme defakto porazili, ale čekal nás na hřišti ještě jeden soupeř a toho bohužel porazit nejde.

Tenhle turnaj hodnotíme jako perfektní co se týče našeho družstva. Bojovnost, dravost a chtít vyhrát, tohle kluci předváděli po celý den. Opět po delší době jsme hráli jako jeden tým a to je prostě paráda.
Kluci dokázali, že opravdu hrát házenou umí. Doufáme, že nám tenhle duch vydrží co nejdéle a hoši takové výkony budou předvádět stále. Pochválit musíme celé družstvo – hoši opravdu vám moc děkujeme za dobře strávený sobotní den.

Velké poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj a hlavně za bouřlivé povzbuzování (hlavně poslední duel) DĚKUJEME.

 

Družstvo 

1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
Uherské Hradiště X 15:19 15:23 22:22 1 52:64  3.
Sezimovo Ústí 19:15 X 19:31 20:16 4 58:62  2.
HC Zlín 23:15 31:19 X 26:11 6 80:45  1.
Horka nad Moravou 22:22 16:20 11:26 X 1 49:68  4.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 14, Walweel Jakub 13, Protivánek Matěj 13, Pulkrábek Jan 3, Němčák Michal 3, Němec Martin 2, Vykydal Libor 1, Holý David 0, Šafář Daniel 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

6.3. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj „O Horecké balón“)

V neděli jsme pořádali turnaj v ZŠ ve Velké Bystřici za účasti 6ti družstev. Hrálo se systémem každý s každým 1x 20minut.

Samotný průběh zápasů nemá smysl nějak rozebírat. Vše co jsme doposud natrénovali přišlo vniveč. Z tohoto představení jsme zklamáni.

Kdo byl viděl, kdo nebyl o nic nepřišel. Ale měli bychom se nad sebou zamyslet a hrát opravdu to co kluci umí. (jen více chtít).

Velké poděkování patří pí Protivánkové, pí Weiserové, slečně Vítkové, p Protivánkovi a p Němcovi za jejich pomoc při organizaci turnaje. Bez jejich velké pomoci a obětavosti by to určitě nešlo. DĚKUJEME

 

Družstvo  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou X 9:12 6:13 9:15 13:14 9:14 0 46:68  6.
TJ STM Olomouc 12:9 X 8:12 8:14 9:17 13:10 4 50:62  4.
Házená Uničov 13:6 12:8 X 17:9 13:6 16:5 10 71:34  1.
Uherské Hradiště 15:9 14:8 9:17 X 16:6 14:4 8 68:44  2.
Havlíčkův Brod 14:13 17:9 6:13 6:16 X 10:10 5 53:61  3.
Sport Club Senec (SK) 14:9 10:13 5:16 4:14 10:10
X 3 43:62  5.

Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 13, Němčák Michal 10, Kräuter Jiří 7, Walweel Jakub 4, Protivánek Matěj 4, Holý David 3, Pulkrábek Jan 2, Němec Martin 2, Vykydal Libor 2,brankáři : Konrád Martin, Dvorský Radek

nejlepší hráč : Gábriš Adrien – Senec

nejlepší střelec: Novák Filip – U.Hradiště

nejlepší brankář: Konrád Martin – Horka nad Moravou

 

 

8.11. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Újezd u Brna 28:17 (13:12)

V neděli odpoledne jsme při posledním utkání podzimu přivítali doma Újezd u Brna.
První poločas nám vůbec nevyšel podle našich představ. Utkání bylo z naší strany zbytečně nervózní a kluci dělali mnoho chyb. Obrana celkem fungovala dobře, ovšem o přechodu do rychlého útoku se to už říct nedá. Perfekně jsme ubránili, získali míč, ale potom vzápětí naši špatnou přihrávkou jsme o něj hned přišli. Toho soupeř dokázal využít a zápas se stal dramatický, kdy jsme se tahali o každý gól. I v bráně, kde nastoupil Radek Dvorský, kterému se také moc nedařilo a proto byl vystřídán. Je to poprvé za sezonu kdy  neměl svůj den a to můžeme pochopit. Vždyť každý den není posvícení. Nicméně po první polovině jsme drželi nejtěsnější vedení 13:12.

O přestávce jsme probrali, co od hráčů čekáme a zdálo se, že pochopili. Hra hned jinak vypadala byla rozhodně lepší než první poločas. Obrana byla téměř stoprocentní a v útoku se nám také dařilo prosazovat. Zbytečných ztrát nebylo tolik a tak skóre se začalo pomalu navyšovat. Soupeř moc šancí na skórování nedostal a obrana byla perfektní. Více střeleckých pokusů nám přineslo dostatečný náskok a kluci dohráli zápas do vítězného konce.
Víme čeho se musíme příště vyvarovat a na tom zamakáme v zimní přestávce.

Děkuji rodičům a fandům za bouřlivé povzbuzování.
Sestava a branky : Vysoudil Vojtěch 10, Němčák Michal 7, Kräuter Jiří 6, Titz Marek 2, Vykydal Libor 1, Protivánek Matěj 1, Holý David 0, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 22%, Konrád Martin (1), 54%.

 

 

1.11. 2015         TJ Sokol Horka nad Moravou  –  TJ Nové Veselí „B“   22 : 31 (12:16)

V neděli odpoledne jsme na domácím hřišti přivítali družstvo Nové Veselí B. Bylo to odložené první kolo, tedy dohrávka.

Především chci pogratulovat soupeři k zcela zaslouženému vítězství. Klobouk dolů před jejich výkonem. Hosté nastoupili jen z šesti hráči a po již odehraném zápase v Uničově. To co předvedlo naše družstvo, tak o tom bych raději pomlčel. Bohužel zápas byl zcela totožný s tím předcházejícím. V obraně jsme si moc nepomáhali a navíc byla naše obrana němá. Náš tzv. útok byl bez pohybu a jakákoliv aktivita na bodě mrazu. Ať se to někomu líbí či ne, bez střeleckých pokusů a pohybu hráčů gól určitě nedáme.

Děkuji fanouškům za povzbuzování i v tak chladném počasí.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Titz Marek 6, Němčák Michal 4, Kräuter Jiří 3, Nmec Martin 1, Holý David 0, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 33%, Konrád Martin 44%.

 

31.10. 2015   TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště – TJ Sokol Horka nad Moravou  33:26 (14:14)

V sobotu odpoledne jsme zajížděli do Uherského Hradiště.

Zápas jsme nezačali dobře a domácí si vybudovali náskok. Obrana nešlapala jak má a v útoku se nám také nedařilo. Taková hra byla až do osmé minuty. Potom kluci zabrali a rázem se stalo utkání dramatické , kdy se góly střídaly na jedné i druhé straně. Nicméně závěr první poloviny patřil nám, kdy se zlepšila obrana a v útoku jsme dokázali skórovat. Dostali jsme se do třígolóvého vedení. Bohužel v poslední minutě domácí družstvo dokázalo tento náskok dotáhnout a poločasový výsledek byl nerozhodný.

O přestávce jsme si řekli co chceme hrát. V úvodu druhé půle se zdálo, že kluci to pochopili. Ano, ale bohužel jen do minuty dvanácté. V tuto chvíli jsme ještě stále vedli. Co se dělo potom s celým týmem nevíme.V obraně jsme už tak dobře nebránili a náš útok byl bez pohybu, téměř bez střely na bránu a spousta zbytečných ztrát míčů. Toho domácí tým rychle využil a otočil zápas ve svůj prospěch. Deset minut před koncem kluci opět zabrali a gólové manko se začalo pomalu stenčovat. Jenže od dvacátépáté minuty už jsme nedokázali překonat domácího gólmana a bylo rozhodnuto.

Z dnešního utkání mám smíšené pocity. Chvíli bych kluky pochválil za pěkný výkon a chvíli pokáral za to, co se  stalo s týmem. Dnešní zápas rozhodlo naše nestřílení na bránu a jak všichni víme, bez střeleckých pokusů se gól dát nedá. Hoši pojďme zabrat, protože víme, že na to máte.
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Protivánek Matěj 5, Kräuter Jiří 4, Němec Martin 3, Titz Marek 3, Němčák Michal 2, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 34%, Konrád Martin 24%.

 

25.10. 2015        TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Telnice 31:36 (13:16)

V neděli odpoledne jsme na domácím hřišti přivítali družstvo Sokol Telnice.

Zápas jsme začali dobře, kdy nám celkem fungovala obrana i útok. Hned od úvodních minut bylo jasné, že utkání bude vyrovnané. Tohle přetahování o skóre platilo až do 25. minuty. Od této chvíle přebral iniciativu soupeř a do poločasového hvizdu si vybudoval třígólové vedení.

V druhé poločase byla hra totožná jako v prvním s tím rozdílem, že soupeř si bezpečně hlídal své vedení. Nicméně až do poslední chvíle nebylo rozhodnuto o vítězství v tomhle utkání. Nakonec soupeř prokázal svou kvalitu a utkání dotáhl do vítězného konce.

V tomhle utkání můžeme být spokojeni s nasazením hráčů a jejich bojovností. Rvali se do poslední chvíle o výsledek což nás velice těší.(zkušenosti z minulého utkání).
Pěkný výkon podal Vojta Vysoudil, který zatížil konto soupeře jedenácti góly. K jeho výkonům se přidalo celé družstvo a za to můžeme všechny pochválit. Ano udělali jsme několik chyb, ale i to patří do utkání a pro příště se jich musíme vyvarovat. Bohužel o dnešní prohře rozhodlo posledních pět minut první půle, kdy jsme ztratili koncentraci a soupeř toho dokázal dokonale využít.

Děkujeme rodičům a příznivcům házené za bouřlivé fandění.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 11, Němčák Michal 5, Kräuter Jiří 5, Protivánek Matěj 4, Němec Martin 3, Walweel Jakub 2, Pulkrábek Jan 1, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 39%, Dvorský Radek 36%.

 

18.10. 2015 Hustopeče – TJ Sokol Horka nad Moravou 26:17 (15:11)

Dnešní hodnocení parodie na házenou začnu trochu nezvykle, a to od konce zápasu.

Co chceme očekávat od zápasu, když první gól ve druhém poločase vstřelíme až v 15 minutě. Že zvítězíme, nebo že odehrajem pěkné utkání ? Omyl.
Katastroficky odvedená práce celého týmu, kde jsme nenašli ani snahu udělat něco z výsledkem. Naše střelecká impotence musela domácí tým pěkně bavit.
Domácí družstvo ve své obraně pěkně vydechlo, protože naši borci jejich bránu vůbec neohrožovali. Naopak po přechodu do útoku zas měli dveře otevřené.
Nemá smysl to nějak dále probírat.
Chápu, že není každý den posvícení, ale takhle odfláknutý zápas jsem ještě nezažil. Doufám, že tenhle herní výpadek se již nebude opakovat a hoši pochopí, že takhle se hrát určitě nedá.

Pochválit i přesto můžem Jana Pulkrábka, který předvedl pěkný výkon. Hlubokou poklonu dostane Michal Němčák, který jako jediný (bohužel) makal celý zápas na 100% a chtěl něco udělat s naší hrou. Jak je ale známo sám tam nic nezmůže.

Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch , Němčák Michal 5, Protivánek Matěj 3, Kräuter Jiří 2, Walweel Jakub 1, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, Němec Martin 0, brankáři a úspěšnost : Konrád Martin 38%, Dvorský Radek 34%.

 

11.10. 2015  TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 25:20 (12:10)

V neděli odpoledne jsme na domácím hřišti za chladného počasí přivítali hosty z nedalekého Uničova.

Zápas jsme moc dobře nezačali. Z naší strany to bylo zbytečně nérvózní. Postupem času se ale naši kluci zahřáli na provozní teplotu a hra se rázem vyrovnala. V obraně jsme chybovali a soupeř si držel těsný náskok. Zlom nastal ve 29. minutě. Kluci dokázali dotáhnout náskok vyrovnávacím gólem.
Do konce poločasu jsme už soupeři nepovolili skórovat, ba naopak hoši dokázali vstřelit tři branky a první půle skončila našim vedením.

Druhý poločas jsme zahájili podstatně lépe, když jsme přitvrdili v obraně a hosté měli problém se skórováním. V útoku se nám dařilo lépe a náš náskok se pomalu zvyšoval. Hra byla dramatická až dokonce zápasu. Naši borci ale nápor hostů dokázali eliminovat a zápas dotáhli do vítězného konce.

Zápas můžem hodnotit jako velice dobrý. Ano udělali jsme i nějaké chyby, ale kluci je téměř vždy napravili. Jediné co nás může mrzet, je již dlouhodobý problém a to promněňování vyložených šancí. Tohle nás ještě hodně brzdí ještě v lepších výkonech. Za dnešní zápas můžeme klukům poděkovat za bojovnost a za
předvedený výkon. Opět okázali hrát jako tým a to přineslo kýžené ovoce.

Na závěr jen malé upozornění : nesmíme se strhnout euforií z vítězství a podlehnout faktu, že vše půjde samo. Naopak, stále musíme makat na plný plyn a k vítězství jít naproti.

Děkujeme rodičům a všem fanouškům házené za povzbuzování i v tak chladném počasí.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 14, Němčák Michal 3, Kräuter Jiří 3, Němec Martin 2, Walweel Jakub 2, Protivánek Matěj 1, Titz Marek 0, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 56,5 %, Konrád Martin 56,5 %.

 

3. 10. 2015  Sokol Nové Bránice – TJ Sokol Horka nad Moravou 19:29 (11:16)

V sobotu ráno jsme zajížděli na venkovní utkání do Nových Bránic. Po dlouhé jízdě a chvilce hledání hřiště jsme dorazili na místo.

Utkání začalo a kluci předváděli skvělý výkon. Do deváté minuty jsme soupeři odskočili na rozdíl pěti branek. Obrana pracovala výborně a domácím jsme toho moc v útoku nedovolili.
V útoku jsme předváděli krásné akce, keré vedly ke skórování. Do polčasu se toho moc nezmněnilo a tak poločas skončil naším vítězstvím.

Druhý poločas ale už tak dobře nevypadal. Naši kluci se přizpůsobili tempu, který domácí tým nastavil. Hra byla pomalá a čas vůbec neutíkal. Po herní stránce se hra podobala té z prvního poločasu.
Přidali jsme pár branek a soupeř mnohokrát neskóroval. Do konce utkání jsme pohodlně doslova dokráčeli. Chválíme opět celé družstvo, protože si kluci vyzkoušeli i nacvičené signály v obraně
makali a v útoku se dokázali prosadit střelecky. Útkání tedy skončilo našim vítězstvím.

Velké poděkování patří rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a za podporu při utkání.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Němčák Michal 7, Kräuter Jiří 5, Walweel Jakub 4, Protivánek Matěj 3, Němec Martin 2, Holý David 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost : Dvorský Radek 52 %, Konrád Martin 60 %.

 

28. 9. 2015  TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „B“ 30:34 (12:16)

Historicky první zápas mladšího dorostu po 20 letech jsme si nechali na sváteční pondělní odpoledne. Na Sokolce jsme přivítali Velkou Bystřici B.

Na hojně zaplněném sportovišti diváky zápas mohl začat. K našemu velkému, avšak milému překvapení se utkání stalo vyrovnanou partií. Naši borci soupeři nic nedarovali zadarmo a naše obrana
pracovala jako jeden tým. V útoku jsme předváděli krásné nacvičené akce, které většinu z nich kluci zakončili gólem. V tomto duchu pokračoval celý první poločas. Do šaten jsme odcházeli s mankem čtyř gólů.

O poločasové přestávce jsme si krátce řekli co chceme v tom druhém předvést. Kluci si to vzali k srdci a úkoly plnily téměř bez chyb. Drama stále pokračovalo a bylo až dokonce o co hrát. Vždyť druhý poločas jsme dokázaki s
favoritem naší skupiny remizovat. Ano dělali jsnme i chyby, které bohužel rozhodly o vítězství soupeře, ale určitě můžeme odcházet z dnešního zápasu se vztyčenou hlavou.
Nebudu chválit jmenovitě, protože jsme tým a ten si zaslouží pochvalu. Kluci hráli jako jedno družstvo bojovali o každý míč a předváděli pěkný výkon. Doufáme, že tenhle zápas kluky nabudil a budeme v takových výkonech pokračovat.

Poděkování patří i rodičům a fanouškům , kteří přišly podpořit naše borce.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 11, Němčák Michal 9, Titz Marek 5, Němec Martin 2, Kräuter Jiří 2, Protivánek Matěj 1, Holý David 0, Walweel Jakub 0, Pulkrábek Jan 0, brankáři a úspěšnost: Konrád Marti 40 %, Dvorský Radek 42,8 %.

 

13.9. 2015 TJ STM Olomouc (přípravný turnaj)

V neděli ráno jsme zajížděli do nedaleké Olomouce na přípravný turnaj. Čekal nás zde nelehký úkol. Na kvalitně obsazeném turnaji jsme se utkali s týmy 1. a 2. ligy za účasti STM Olomouc,Velká Bystřice, Pardubice, Náchod, Litovel. Hrálo se systémem každý s každým 2×13 minut.

Našim cílem na turnaji bylo zahrát si kvalitní házenou s kvalitním soupeřem, což se nadmíru splnilo. Našim největším problémem byl bohužel počet hráčů , kteří na zápas přijeli. Odehrát celý turnaj bez střídání není opravdu možné zvládnou s nějakým vysokým cílem.

Kluci se toho ale nezalekli a bojovali po celý den. Poděkovat bychom chtěli trenérovi domácího družstva, který udělal sportovní gesto a naše družstvo doplnil hráči z jeho týmu.
Klukům chci poděkovat za nedělní statečnost a bojovnost v rámci svých možností.

Sestava a branky: Kräuter Jiří 12, Němec Martin 9, Walweel Jakub 7, Protivánek Matěj 6, Pulkrábek Jan 1, Holý David 0, brankáři : Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

Konečné pořadí :

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
Horka nad Moravou   8:22 5:20 9:17 9:22 7:20 0 38:101 6.
Litovel  22:8    9:11 15:13  10:21  15:14 6  71:67 2.
Náchod  20:5  11:9   11:13  5:19  8:10 4 55:56 5.
Pardubice  17:9  13:15 13:11    11:21  18:13 6  72:69 3.
Velká Bystřice  22:9 21:10 19:5 21:11    22:15 10  105:50 1.
STM Olomouc  20:7 14:15 10:8 13:18 15:22   4  72:70 4.

 

29.8. 2015  TJ Sokol Horka nad Moravou (přípravný turnaj)

V sobotu ráno jsme zahájili sezonu přípravným turnajem, který byl v našem domácím prostředí na Sokolce. Turnaje se zúčastnilo šest kvalitních družstev včetně jednoho ze zahraničí.
Hrálo se systémem každý s každým 1×20 minut. Postupně jsme se utkali s : Liberec Handball, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, SK Žeravice, TJ Slavia Hradec Králové a týmem ze Slovenska HK Piccard Senec.

Úvodní dva zápasy nám vyšli skvěle. První zápas jsme vyhráli a v tom druhém drželi krok s pozdějším vítězem celého turnaje, kdy jsme podlehli soupeři o jediný gól. Zdálo se, že vše půjde jako po másle, ale opak byl pravdou.
Bohužel od třetího ukání nastoupil zcela jiný tým, který první dva duely předváděl pěknou bojovnou házenou. Třetí zápas byl zlomem celého turnaje. V tomhle utkání jsme soupeři doslova darovali vítězství a už jsme se z toho nedokázali vymanit.
Tahle hra, kdy jsme dělali jednu hrubku za druhou se nás tedy držela po celý den. Zápasy ukázaly co ještě musíme vylepšit do začátku sezony. Ale právě od toho jsou tyhle přípravné turnaje. Věříme, že se kluci poučili a do startu do nové sezony vše doladíme.

Konečné pořadí:

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
Liberec   14:12 12:11 25:7 14:11 13:11 10 78:52 1.
Havlíčkův Brod  12:14    12:10 18:10  11:11  9:9 6  62:54 3.
Horka nad Moravou  11:12  10:13   13:5  9:13  7:14 2 50:57 5.
Senec  7:25  10:18 5:13    5:15  4:15 0  31:86 6.
Žeravice  11:14 11:11 13:9 15:5    8:10 5  58:49 4.
Hradec Králové  11:13 9:9 14:7 15:4 10:8   7  59:41 2.

nejlepší střelec: Večeřa Pavel – SK Žeravice

nejlepší hráč: Blashke Marek – Handball Liberec

nejlepší brankář: Dvorský Radek – TJ Sokol Horka nad Moravou

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 22, Němec Martin 10, Němčák Michal 10, Protivánek Matěj 5, Kräuter Jiří 2, Walweel Jakub 2, Holý David 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.