Hodnocení 2018-2019

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2008 – 2009

Vedoucí družstva: Kräuter Jiří, tel.: 723 141 930, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenér: Němec Petr, tel.: 604 830 410, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Horní řada zleva: Němec Petr (trenér), Drozd Jakub, Hrachovinová Sára, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Šrot Sebastián, Kräuter Jiří (vedoucí družstva)

Dolní řada zleva: Vánský Radim, Halouzková Julie, Rusler Martin, Dokoupil Milan, Protivánková Rozálie, Jenš David

Rozdělení hráčů do družstev:

Horka „A“: Skřivánek, Spáčil, Rusler, Hrachovinová, Hanáček,Sobek

Horka „B“: Jenš, Dokoupil, Vánský, Drozd, Protivánková, Halouzková, Šrot

Hodnocení jaro 2019 

Do jarní části sezóny jsme nastoupili po odehrání mnoho přípravných turnajů velmi dobře připraveni a sebejistí. Naše obě družstva A i B, které jsme přihlásili do soutěže, tvrdě a zodpovědně přistoupila ke každému utkání a bylo vidět, že hrajeme s lehkostí a hlavně s minimem technických a obraných chyb, které jsme se snažili přes zimní nesoutěžní část odbourat, popřípadě eliminovat tak, abychom se mohli na TJ věnovat i novým herním situacím, jak v osobní a tvrdé obraně, tak i v útoku, kde soupeře minimálně potrápit. Myslíme si, že jsme udělali hodně velký krok k celkovému zlepšení družstva jak v individuálním, tak i v kolektivním pojetí hry. Soutěž jsme ukončili na akci Superfinále staršího minižactva, kde nás hostil klub TJ Cement Hranice a všichni si tento turnaj o počtu 20 družstev hodně užili. Dále jsme se účastnili velkých turnajů v Praze, Litovli, Liberci, slovenské Stupavě, atd. Všichni hráči i hráčky si vše užili naplno se vším všudy. Výrazný posun jak herně tak i mentálně předvedlo na jaře mnoho hráčů v každém zápase, jak v soutěži, tak i v doplňkových turnajích a tak doufáme i věříme, že přechod do mladších žáků v sezóně 2019/2020 nebude taková obrovská změna.

Ostatní hráči, kteří budou nadále setrvávat v kategorii staršího minižactva, mají velký herní potenciál jak v kvalitě, tak i ve vynikající partě hráčů i hráče a věříme, že stále budou držet horeckou házenou v povědomí i na vyšších příčkách.

Všem děkujeme za to s jakým zájmem a radostí se celý rok snažili a předváděli výbornou hru a přejeme Vám mnoho dalších úžasných zážitků jak na poli herním, tak i ve společných zážitcích různých programů, výletů a doprovodných akcí družstva i klubu !!!

Ale jaké by bylo hodnocení celé sezóny bez VELKÉHO PODĚKOVÁNÍ VŠEM RODIČŮM !!!!!

JSTE SKVĚLÝ, ÚŽASNÍ A BEZ VÁS BYCHOM TO VŠECHNO NEDOKÁZALI….VAŠE OBĚTAVÉ ČASOVĚ NÁROČNÉ PŘISTUPOVÁNÍ K NAŠÍM AKCÍM, TURNAJŮM, SOUTĚŽI APOD., ZASLOUŽÍ VELKÝ OBDIV A TO ŽE NÁM DÁVÁTE DŮVĚRU NÁS VŠECHNY ŽENE KUPŘEDU MÍLOVÝMI KROKY…JEN TAK DÁL…TĚŠÍME SE NA VÁS A NAŠI SPOLUPRÁCI I NADÁLE V SEZÓNĚ 2019/2020.

A ještě na závěr Vám chceme všem popřát krásné prázdniny, užijte si dovolenou, výlety s dětmi nebo sami a odpočívejte od házené, než se zase zanedlouho uvidíme a …

ZASE TO ROZTOČÍME…DRAHOUŠCI J J J !!!!

Sestava: Hanáček Matěj, Hrachovinová Sára, Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Vánský Radim, Drozd Jakub, Jenš David, Protivánková Rozálie, Halouzková Julie, Šrot Sebastián. brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan. Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Kräuter Jiří.

Hodnocení podzim 2018

Podzimní část začínající sezóny byla velmi přínosná. V náboru k nám přišlo mnoho nadějných hráčů, kteří rychle zapadli do kádru a rychle se zapojili do tréninkového procesu, který finišoval velkým turnajem 1.9.2018.

Na turnaji jsme bez ztráty kytičky došli až do finále, kde jsme opět nezklamali a porazili tým Cementu Hranice A. Tento turnaj byl pro naše družstvo v historii klubu nejúspěšnější a byli jsme poprvé vítězi této velkolepé miniházenkářské akce pořádajícího klubu.

Po tomto turnaji jsme rozjeli kolotoč soutěžních utkání. Snažili jsme se pokračovat ve skvělých výsledcích a hlavně pracovat na zlepšování a zdokonalování všech herních situací a tvrdosti v obranné fázi. Všichni jsme byli spokojeni s nabuzením a zájmem všech hráčů-ek – jak stávajících, tak i nováčků a vybraných mladších minižáků. Jmenovitě se, herním posunem, zájmem a snahou kdekoliv na hřišti, do tvrdých bojů zapojili a skvěle se  zlepšili: Jakub Drozd, Sebastián Šrot, Lukáš Rusler, David Jenš, Radim Vánský, Rozárie Protivánková a Milan Dokoupil.

Ukončením podzimní části byl opět doma pořádající turnaj starších i mladších minižáků ve sportovní hale v Senici na Hané. Nenechali jsme nikoho na pochybách a opět turnaj vyhráli. Určitě je po tomto turnaji co zlepšovat a na čem pracovat…ale všichni si zaslouží obdiv. V sestavě nám bohužel chyběIi neméně důležití hráči: Sára Hrachovinová a Matěj Hanáček….škoda…

Ale vše jsme zvládli a spokojení jsme byli i s našimi nejmenšími, kteří v kategorii mladších minižáků obsadili také 1. místo, kdy ve finále porazili tým HBC Olomouc 10:7, a tak jsme tento domácí turnaj ovládli zcela na jedničku!!!

Závěrem musíme všechny pochválit za skvělé zlepšení ve všech situacích a postech. Doufáme, že jaro bude opět ve znamení snahy se dál rozvíjet s cílem být ještě lepší !!!!

Ale nesmíme zapomenout na rodiče, bez kterých by tohle všechno nebylo…děkujeme za pomoc na turnajích, zápasech, trénincích i doprovodných akcích.

Musíme také zmínit pořádající 2. ročník Stezky odvahy – Halloween 2018 pro všechny děti minižactva a pohybových her. Pro rodiče a příznivce házené v Horce i v blízkém okolí jsme jako poděkování opět připravili, a to již druhý ročník, Horeckého Punčování…bylo to super a snad se to všem líbilo…těšíme se na příští akce !!!

20. – 23. 6. 2019 – Liberec Handball (MEGA MINI 6+1)

Je tu konec sezóny, ale pro družstvo minižactva ze Sokolu Horka nad Moravou ještě práce nekončí, protože tu máme odměnu pro odvážné hráče v podobě velké házené 6+1.
Celý rok jsme trénovali a moc se těšili na tento skvělý turnaj, který měl být závěrečnou tečkou a odměnou za celoroční snahu pro všechny hráče i hráčky. Tato velkolepá akce probíhá už dlouhých 18 let, a tak tento 19. ročník měl být opět skvělý pro všechny nadšence, fanoušky, trenéry a hráče házené v tomto překrásném městě pod Ještědem.
Jak je dobrým zvykem, alespoň u některých trenérů, tak je tento turnaj nejen o házené, ale i o odměně všem hráčům i hráčkám v podobě výšlapu na Ještěd, návštěvy ZOO, Aquaparku, Iqparku a Lunaparku. Nám se bohužel do plánu vměstnal jen výšlap na Ještěd, IQpark a koupání v Aquaparku.
V herně nabitém plánu bylo jen pár chvil na tyto programy, ale musíme říct, že se to všem moc líbilo a těší se na příští snad výjimečný 20. ročník.

Po hodně herně vysilující sezóně jsme na tomto turnaji zanechali velmi dobrý až skvělý dojem, a naši horeckou házenou dostali mezi elitní házenkářské pojmy z celé České republiky a jsme na všechny hrdí. To, že vyhrajeme základní skupinu bez prohry, byl krásný sen a postup mezi nejlepších 14 družstev z 28 vysněným přáním, v které jsme před účastí a odjezdem nedoufali, ale věděli, že nejsme žádné ořezávátka a předvedeme maximum.
Všechna utkání jsme odehráli srdcem se slzami štěstí a i v případě prohry i se slzami zklamání….tzn. jsme srdcaři a házenou milujeme. Nadšení a radost bohužel vystřídala v závěru turnaje velká bolest, kdy nám k postupu do semifinále a případný postup do finále chyběla JEDNA JEDINÁ branka….škoda…  Ale to ve sportu tak někdy je….velmi hluboká pochvala od nás trenérů i rodičů před těmito výkony a práce v kolektivu. 
Proč? Protože výsledky, kolektivita, radost ze hry, bojovnost srdcem, tělem i duší dělá jen skvělá parta a podporující, pomáhající rodiče, bez kterých by tento článek a vše kolem 
dětí i trenérů…..CO?… NEBYL !!!…DĚKUJEME !!!!

Výsledky v základní skupině:
TJ Sokol Horka nad Moravou – Radebeuler HV Boys /D/ 15:3 /6:1/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Úvaly 12:5 /6:3/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ JM Chodov 6:3 /3:2/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 13:6 /7:5/
TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Continental Jičín 10:7 /5:4/
TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Ivančice 10:1 /6:0/

Konečné pořadí v základní skupině:
TJ Sokol Horka nad Moravou 1. místo 66:25 /33:15/ 12 bodů

Výsledky ve finálové skupině:
TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Vršovice 12:5 /6:3/
TJ Sokol Horka nad Moravou – Liberec Handball modří 3:11/1:6/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Újezd u Brna 8:6 /4:3/
TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Strakonice 1921 5:6 /3:5/

Konečné pořadí ve finálové skupině:
TJ Sokol Horka nad Moravou 4. místo 28:28 /14:17/ 4 body

Boj o konečné 7. místo z 28 družstev turnaje:
TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Náchod 9:7 /5:3/

Konečná bilance družstva: V-R-P Skóre Body
TJ Sokol Horka nad Moravou 7. místo 9-0-2 103:53 /52:35/ 18 bodů

Ale to nebylo vše…. přihlásili jsme naše nejmenší/nejmladší do přidaného miniturnaje 4+1, který probíhal poslední den turnaje v neděli od 10:00-12:00. Viz hodnocení trenéra Reného Ruslera…děkujeme…1. místo ze 4 družstev ve skupině B.

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za neuvěřitelně zodpovědně odvedenou práci.
KDO HRAJE SRDCEM…VŽDY VÍTĚZÍ !!!!!

Musíme velmi poděkovat za nebývalou atmosféru našich rodičů, kteří přijeli fandit a podpořit naše hvězdy a to: Spáčilovi, Skřivánkovi, Sobkovi, Ruslerovi, p. Hanáček, Drozdovi…. skvělá atmosféra skalních fanoušků, která v počtu ke vzdálenosti neměla na turnaji konkurenci….výborně…jen tak dál!!!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 39, Skřivánek Šimon 32, Hanáček Matěj 18, Sobek Tomáš 6, Hrachovinová Sára 6, Vánský Radim 1, Jenš David 1, Drozd Jakub 0, Šrot Sebastián, Matušek Šimon, Rusler Lukáš, brankáři (branky / úspěšnost): Rusler Martin 0 / 59%, Dokoupil Milan 0 / 50%. Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea.

20. – 23. 6. 2019 – Liberec Handball (MEGA MINI 4+1)

V rámci turnaje MEGAMINI Liberec se mladší část našeho týmu zúčastnila doplňkového turnaje 4+1. Hráči postupně změřili síly s týmy Sparta Kutná Hora, TJ Slavoj Děčín a TJ Náchod. Po ospalém začátku předvedli všichni hráči svůj standardní výkon ve druhém utkání. Ve svém posledním vystoupení však opět upadli do mírné letargie. Přesto všechny soupeře přehráli a přispěli k pozitivnímu vyznění celého turnaje v Liberci.

Všichni hráči a hráčka si užili i poslední chvíle velmi dobrého turnaje na výbornou a moc se těší na příští rok.

Výsledky ve finálové skupině:
TJ Sokol Horka nad Moravou – Spartak Kutná Hora 12:6 /8:3/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Slavoj Děčín 12:8/7:5/
TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Náchod 9:8 /4:4/

Konečná bilance družstva: V-R-P Skóre Body

TJ Sokol Horka nad Moravou 1. místo 33:22 /19:12/ 6 bodů

Sestava a branky: Vánský Radim 10, Jenš David 7, Drozd Jakub 6, Matušek Šimon 4, Šrot Sebastián 4, Rusler Lukáš 2, Drozdová Klára 0, brankář (branky / úspěšnost): Dokoupil Milan 0 / 41,5%. Trenéři: Rusler René, Ruslerová Jana.

31.5. – 2.6.2019 Litovel MINICUP 2019

Na přelomu května a června se náš klub TJ Sokol Horka nad Moravou zúčastnil 3 denního velkolepého turnaje minižactva v házené 4+1. Měli jsme tu v zastoupení dvě družstva a to jedno mladších a jedno starších minižáků. Letošního již 7 ročníku se zúčastnilo hodně kvalitních družstev z celé České republiky. Zvučná jména házenkářských klubů jako Dukla Praha, TJ Chodov, Lions Hostivice, Sokol Telnice, Velké Meziříčí, Kostelec na Hané atd. Celkem se tu představilo 12 družstev, které předvedli krásné boje. Naše družstvo starších minižáků TJ Sokol Horka nad Moravou postupně porazila všechna družstva  z celkovou bilancí 11 vítězství v řadě se skórem 241:113 a stalo se poprvé v historii klubu celkovým vítězem letošního 7.ročníku Litovel Mini Cup 2019.

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Sokolnice                            25:9 (11:3)

TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Ivančice                                  29:10 (16:2)   

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Kostelec na Hané                17:16 (8:7)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel                                17:6 (10:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Valašské Meziříčí              34:5 (16:3)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Velké Meziříčí                               18:8 (7:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Telnice                                           18:14 (9:6)

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice                                  24:16 (14:8)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Lions Hostivice                             15:9 (10:5)

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Chodov                         20:12 (10:6)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Dukla Praha                                   24:8 (11:6)

Konečná tabulka:

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou 11-0-0 241:113   +128   22
 2. Sokol Telnice
 3. Sokol Velké Meziříčí
 4. Lions Hostivice
 5. Sokol Kostelec na Hané
 6. TJ Chodov
 7. SK Žeravice
 8. HK Ivančice
 9. Tatran Litovel
 10. Dukla Praha
 11. Sokol Sokolnice
 12. Valašské Meziříčí

Na závěrečném ceremoniálu byl jako nejlepší brankář celého turnaje zvolen náš Martin Rusler…Gratulujeme !!!!

Všichni hráči a hráčky si zasloužili velikou poklonu a bouřlivý potlesk za předvedenou hru a jsme právem na ně hrdí a pyšní.

Také děkujeme všem rodičům za skvělou atmosféru při fandění !!!

Sestava a branky: Spáčil Václav 89, Skřivánek Šimon 80, Hanáček Matěj 30, Hrachovinová Sára 12, Drozd Jakub 6, Vánský Radim 3, Halouzková Julie 1. brankář, branky/úspěšnost: Rusler Martin 3/58%. Trenér: Němec Petr. Vedoucí: Kräuter Jiří.

https://minicup.tatranlitovel.cz/horka-nad-moravou/2019-starsi

25. 5. 2019 TJ Cement Hranice – Superfinále 

Tak a máme tu poslední soutěžní turnaj v sezóně. Tentokrát se zhostil pořádání klub TJ Cement Hranice a zvládl vše na jedničku.

Na turnaji se účastnilo 20 družstev z celé soutěže ve čtyřech skupinách. A byla to družstva HBC Olomouc A, Cement Hranice A, Velká Bystřice A+B, Litovel A+B, naše maličkost Horka nad Moravou I, SK Žeravice, DHK Litovel, HBC Olomouc B, Cement Hranice B, DHK Olomouc A+B, Uničov, Sokol II Prostějov, SK HFP Prostějov, Hranice holky, Kostelec na Hané A+B a opět naše maličkost Horka nad Moravou II. Všechna utkání jsme odehráli z maximálním nasazením a bylo to opravdu k pokoukání. Všichni si to užili až do konce. Musíme opravdu všechny pochválit za předvedené výkony ve všech utkáních, kdy opravdu to bylo skvělé rozloučení v soutěžním ročníku 2018/2019.

Pro některé naše hráče to byl poslední turnaj soutěžní, protože s věkem budou příští sezónu už hrát velkou házenou 6+1….Ať se jim daří a stále je házená baví !!!

Děkujeme všem za předvedenou velmi pěknou a úspěšnou hru, rodičům a divákům za povzbuzování a dopravu…jste naším 6 hráčem v poli….DĚKUJEME !!!!

Sestava Horka nad Moravou I: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Skřivánek Šimon, Vánský Radim, Hanáček Matěj, Drozd Jakub, brankář: Rusler Martin.

Sestava Horka nad Moravou II: Protivánková Rozálie, Halouzková Julie, Jenš David, Drozdová Klára, Šrot Sebastián, brankáři: Dokoupil Milan, Rusler Lukáš.

Trenéři:: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Krauter Jiří. Foto: Ruslerová Jana.

19. 5. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou

V nádherném slunečném nedělním odpoledni jsme se utkali s družstvem Zory A a s družstvem z Prostějova. Z našich minizáčku jsme vytvořili dvě družstva.Jedno družstvo si nechalo dresy druhé družstvo si obrátilo dresy,aby se poznaly. Družstva si rozdělili trenéři z řad rodičů pán Rusler a druhého družstva se ujal pan Neissner. Pod vedením trenérů se dětem velice dařilo,snažily se jak v obraně tak i v útoku i když byli na půl rozděleni z mladšími minižáčky. Ve hře se nikdo nezranil,děti byly odměněny drobnými pamlsky. Vše dětem patří veliké díky za snahu ve hře.
 
Sestava: Hoferek Matěj, Niesner Matyáš,Matušek Šimon, Matušková Bára, Dokoupil Milan,Rusler Lukáš, Šafářova Dorota ,Veselá Eliška , Mokrejšová Alena,Protivánková Rozálie, Halouzková Julie.

16. – 19. 5. 2019 PLAYMINIHANDBALL STUPAVA 2019

Sezóna minižactva je pomalu u konce, a tak se snažíme dětem za odměnu zpestřit celý házenkářský rok super turnaji s možností si užít i pěkné doplňkové zážitky. Tentokrát jsme naše sportovce přihlásili v období 16.-19.5.2019 na největší turnaj na Slovensku – Playminihandball Stupava. Ale, aby naši miláčci nehráli jen házenou, tak jsme jim zpestřili začátek turnaje účastí na MS v hokeji, které se konalo na Slovensku a odehrávalo se v Bratislavě a v Košicích. V prvním zmíněném městě jsme se všemi byli ve Fan zóně, kde bylo plno her pro malé i dospělé, občerstvení, dárkové a reklamní stánky, ale hlavně velká projekce daného utkání toho večera…ČR-Lotyšsko. Takže bylo o vše postarané…zážitky, hry a fandění našim hokejistům. Bohužel jsme pro nedostatek času mohli být jen na první třetinu. Při odjezdu jsme sice prohrávali 0:2, ale než jsme dojeli do místa ubytování na škole u sportovní haly ve Stupavě, tak jsme vyrovnali a nakonec celé utkání vyhráli.

Po příjezdu jsme se rychle přesunuli do hajan, abychom byly připraveni na druhý den, kdy začal turnaj v miniházené.

Ve skupině jsme měli velká jména házenkářských družstev…slovenskou Šaľu, Bojnice, ŠKP Bratislava A, Senec, Tatran Stupava a český klub Kuřim, hrací doba byla 1x12min., vyloučený na 1minutu.

První den – 17.5.2019

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HKM Šaľa B   /SK/                           18:9

Soupeř byl velmi houževnatý a nebylo to nic lehkého tohoto soupeře zdolat. Ale naší vytrvalou bojovností a cílem, že chceme zvítězit, jsme soupeře porazili. Bohužel jsme dělali mnoho chyb v obraně křídel, ale nakonec jsme vše zvládli. První dva body v tabulce !!!

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Kuřim /SK/                                    17:4

V druhém utkání jsme nastoupili proti jedinému českému zástupci v základní skupině týmu SK Kuřim. Soupeř byl velmi dobrý, a tak naše šance byly menší, ale šli jsme do utkání s cílem udělat maximum a nezklamat. Měli velmi dobré dva hráče, kteří tvořili hru. A toho největšího L, výškově jako náš trenér Němec, si vzal na starost náš chroustek tělem, ale bojovník srdcem Šimon Skřivánek. Neskutečné 4sec. trvalo od začátku utkání, kdy ho v rámci pravidel odzbrojil od míče a tím, jak byl vysoký měl velký problém s tělem a po upadnutí si poranil dva prsty na ruce a byl střídán. Toto byl důležitý okamžik, který měl vliv na utkání. Hráč se sice po chvíli vrátil na plochu, ale už nebyl tak nebezpečný a pro nás tak ubylo trochu práce v obraně a měli jsme možnost se na hřišti v útoku brankově i pozičně prosazovat.…..To, co se událo během 6 minut bylo jako z pohádky…Herní přístup všech hráčů byl nade vše, co jsme si mysleli. Takový fofr v útoku a jistoty v obraně a v brance…no paráda. Trenéři protivníka po 8 minutách vzdali snahu zápas zvrátit….výhra 17:4 byla neskutečná a všichni zasloužili absolutorium !!!! Další dva body v tabulce…jdeme na průběžné první místo v tabulce.

TJ Sokol Horka nad Moravou  – ŠKP Bratislava A /SK/                                  20:8

K dalšímu, a to předposlednímu utkání pátečního dne, jsme nastoupili proti družstvu, které je svým jménem na předních příčkách slovenské házené. My jsme se, ale nezalekli a do soupeře se zakousli hned od začátku a s postupem času si udělali takový náskok, který jsme už nepustili a zvítězili jednoznačným rozdílem třídy. Poděkování si zaslouží úplně všichni…skvělá a krásná podívaná, kterou předvedla zelená lavina. Opět dva body za výhru a potvrzení prvního místa v tabulce.

 

TJ Sokol Horka nad Moravou  – Šport Club Senec /SK/                                   12:0

Tento zápas jsme vyhráli kontumačně z důvodu, že trenérka soupeře nemohla být s družstvem přítomna, kvůli svému zápasu, kde hrála jako aktivní hráčka ve slovenské extralize. Po domluvě a bohužel, kdy se nenašel náhradní hrací čas, se vzdala a utkání bylo kontumováno v náš prospěch. Další dva body, potvrzení naší neporazitelnosti a upevnění 1 příčky v tabulce po prvním dnu.

Horka jede !!!

  

Po takhle úspěšném dni jsme s hráči oslavili večer a připravili se tak na druhý hrací den.

Hráli jsme až před polednem, a tak jsme všem prodloužili večerku…zasloužili si to a udělali si volno dle svých dětských plánů. Na turnajích jsou vždy bezproblémoví, že si to vše zaslouží.

 

Druhý den – 18.5.2019 

Ráno po snídani, která byla velmi bohatá až nebezpečná pro přejídání všeho možného /cereální lupínky, mléko, čaj, sýr, salám, pizza, vajíčka se slaninou, vajíčko na tvrdo, topinky, lívanečky, zeleninový salám, marmeláda, nutela, máslo….luxusní snídaně!!!/, jsme nastoupili proti pozdějšímu finalistovi družstvu Kúpele Bojnice.

 

TJ Sokol Horka nad Moravou  – Kúpele Bojnice                                               12:12

Tento klub ve všech mládežnických kategoriích patří ke špičce házené na Slovensku. Soupeř měl velmi dobré hráče a na nás se určitě připravoval. Jako jediné družstvo jsme měli velmi dobrou osobní obranu, a tak soupeři hráli na jistotu a jejich zasunutá obrana se stala jako základní kámen pro jejich úspěšné bodování. Celé utkání jsme hráli vyrovnanou hru a rozhodly poslední vteřiny. Po našem zákroku skvěle chytajícího brankáře, jsme se dostali do útoku a úspěšně zakončili…vedli jsme 12:11. V následné obraně jsme opět uspěli a šli do útoku a chtěli potvrdit naše vedení. Bohužel, jsme po střele z křídla branku netrefili a rychle se na posledních 5 vteřin vraceli do obrany. Co bylo v posledních 3 vteřinách, bylo neskutečné a velmi smutné…Brankář rychle rozehrál a hráč přes celé hřiště trefil levý dolní roh naší branky. Konečná remíza byla spravedlivá, ale smutná. Další body do tabulky a stále první místo.

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HC Tatran Stupava C /SK/               17:9

Poslední utkání druhého dne jsme sehráli proti domácímu týmu. Tento zápas byl velmi důležitý pro nadcházející postup do dalších finálových bojů. Zápas jsme s přehledem vyhráli, ale čekali jsme na zbylé dvě utkání našeho protivníka z Bojnic, protože jsme měli stejný počet bodů, a tak rozhodovalo skóre ze všech zápasů z celého turnaje. My jsme měli, ale víc nastřílených branek, a tak jsme mohli oslavovat konečné umístění v základní části…1. místo bylo skvělé a nikdo nečekal, že to tak zvládneme.

Třetí den – 19.5.2019

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HK Sporta Hlohovec /SK/                 11:12

Velmi důležitý souboj jsme bohužel o jednu branku prohráli….na soupeře jsme měli sílu, ale bohužel ještě svou nevyzrálostí, která přijde časem, nám zavřela dvířka před vytouženým bojem o medaile. To se v životě stává, ale právě takové situace a chvilky jsou pro hráče potřebné, aby se posunuli vpřed a

zesílili i psychicky v těchto okamžicích. Po zápase bylo mnoho slz, ale to nás i přes zklamání těší, protože víme, že hráči hrají srdcem a bojovností chtějí vítězit. Zasloužená pochvala i přes prohru !!!

 

TJ Sokol Horka nad Moravou  – TJ Sokol Kostelec na Hané               15:6

Našeho odvěkého rivala z Kostelce na Hané jsme k větším kouskům nepustili a zaslouženě vyhráli.

Po této výhře jsme se posunuli opět zase vpřed lepšímu umístění, a tím bylo nejhůře 6. místo.

  

TJ Sokol Horka nad Moravou  – RK Vučici A /CRO/                           12:8

V tomto posledním utkání o 5.-6.místo z 28 družstev jsme svedli boj proti chorvatskému družstvu RK Vučici A. Po výborném výkonu zlepšujícím se s narůstajícím časem jsme soupeře porazili 12:8. Všichni hráči zaslouží absolutorium za odvedenou práci v celém utkání. V situaci, kdy jsme v první třetině zápasu prohrávali již o 2 branky, tak nikdo nechtěl pomyslet, že prohrajeme a snaha v obraně po celém hřišti a chuť se prosadit v útoku a skórovat byla fantastická. Zápas jsme otočili a z posledních sil si mohli vychutnat krásný pocit vítězství nad vždy velmi skvělými chorvatskými házenkáři a vítězným kolečkem si užili vše jako bychom byli vítězi turnaje. Nádherný zápas s třešničkou na konci….naše 5.místo už nám nikdo nevezme….prostě jsme dobří !!!

Neskutečný turnaj o bojovnosti, srdci, kamarádství a správné party….GRATULACE NEJVĚTŠÍ!!!!!!!!

 

Úspěšné vystoupení našich dravců v zelených barvách. Děkujeme všem za na největším turnaji na Slovensku Playminihandball Stupava 2019. Předvedli jsme neskutečné zápasy a soupeřům ukázali naše kvality a bojovnou hru…. Bylo to pozitivní vystoupení našeho družstva a reklama našemu hanáckému klubu TJ Sokol Horka nad Moravou.

NEJLEPŠÍ HRÁČ TURNAJE Z CCA. 200 HRÁČŮ: SKŘIVÁNEK ŠIMON

 

STŘELCI NA TURNAJI:

 1. MÍSTO – 50 branek SPÁČIL VÁCLAV

 

 1. MÍSTO – 48 branek SKŘIVÁNEK ŠIMON


NESKUTEČNÉ….. JSME NA NĚ PYŠNÍ A HRDÍ!!

A poslední poděkování patří trenérům za to, že absolvovali s hráči dalekou cestu a vše co s tím souvisí, aby hráči měli plno zážitků, zkušeností a vzpomínali na super turnaj s radostí, a také rodičům kteří nám na turnaji pomáhali se vším a za to jim moc děkujeme a jsme moc rádi, že tu byli… Ruslerová Jana, Květa Dokoupilová, Radek Dokoupil a fandíci Jiri Skřivánek a Tomáš Hanáček.

 

 

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HKM Šaľa B        /SK/                            18:9

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Kuřim /SK/                                          17:4

TJ Sokol Horka nad Moravou  – ŠKP Bratislava A /SK/                            20:8

TJ Sokol Horka nad Moravou  – Šport Club Senec /SK/                             12:0

TJ Sokol Horka nad Moravou  – Kůpele Bojnice                                         12:12

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HC Tatran Stupava C /SK/                      17:9

 1. místo ve skupině

TJ Sokol Horka nad Moravou           96:42   5-1-0   +54

Postup do skupiny o 1.-8. místo

 

 

Osmifinále:

TJ Sokol Horka nad Moravou  – HK Sporta Hlohovec /SK/                       11:12

o 5.-8.místo

TJ Sokol Horka nad Moravou  – TJ Sokol Kostelec na Hané                      15:6

TJ Sokol Horka nad Moravou  – RK Vučici A /CRO/                                 12:8

Konečné pořadí:

 1.místo           HKM ŠAĽA A

 2.místo           HK KÚPELE BOJNICE

 3.místo           HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE

 4.místo           SPORTA HLOHOVEC B

 5.místo           TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  7 – 1 – 1          134:68             +66

 6.místo           RK VUČICI A

 7.místo           TJ STOJÁR MALACKY

 8.místo           TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ

 9.místo           TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ

10.místo          HaO SLOVAN MODRA

11.místo          SK KUŘIM

12.místo          THA MARTIN B

13.místo          HC TATRAN STUPAVA A

14.místo          ŠKP BRATISLAVA A

15.místo          TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD

16.místo          SOKOL CÍFER

17.místo          RK VUČICI B

18.místo          HC TARTRAN STUPAVA C

19.místo          HC TARTRAN STUPAVA B

20.místo          HC TARTRAN STUPAVA D

21.místo          SOKOL SOKOLNICE A

22.místo          HK IVANKA PŘI DUNAJI

23.místo          SPORTA HLOHOVEC A

24.místo          SPORTA CLUB SENEC

25.místo          HÁZENÁ LEGATA HUSTOPEČE

26.místo          HKM ŠAĽA B

27.místo          ŠKP BRATISLAVA B

28.místo          SOKOL SOKOLNICE B

Hráči/branky/: Spáčil Václav 51, Skřivánek Šimon 45, Hrachovinová Sára 8, Hanáček Matěj 8, Vánský Radim 6, Sobek Tomáš 3, Jenš David 1, Šrot Sebastián, Drozd Jakub

Brankáři/branky, úspěšnost/: Dokoupil Milan 1/50%, Rusler Martin 0/45%,
Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

Fanoušci/rodiče: Květoslava Dokoupilová, Radek Dokoupil, Ruslerová Jana, Hanáček Tomáš, Skřivánek Jiří

12.05.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

O tomto víkendu jsme pořádali turnaj staršího minižactva. Z důvodu špatného počasí jsme museli vše z venkovních prostor předsunout do tělocvičny ZŠ Lidická v Horce nad Moravou.

Z důvodu omluvy týmu DHK Litovel, jsme odehráli utkání jen proti týmu DHK Zora Olomouc a našim týmovým kamarádům z TJ Sokolu Horka nad Moravou. Po dohodě s trenéry jsme odehráli turnaj v čase 2x 15min. Musíme pochválit všechny hráče za aktivní hru po celém hřišti jak v obraně tak hlavně v útoku. Především musíme pochválit za zlepšující se formu Rózu Protivánkovou. Všem děkujeme za odvedenou práci.

Sestava (Horka I): Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Šrot Sebastián, brankář: Dokoupil Milan. 

Sestava (Horka II): Vánský Radim, Drozd Jakub, Jenš David, Protivánková Róza, Halouzková Julie, brankář: Rusler Lukáš.

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea.

5. 5.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou 

O tomto víkendu pořádal naše družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou II turnaj staršího minižactva. Z důvodu špatného počasí jsme museli vše z venkovních prostor předsunout do tělocvičny ZŠ Lidická v Horce nad Moravou. Před námi předváděli svůj um všechny děti z minižactva mladšího, kteří tu také měli svůj turnaj. Začali jsme v 11:30 a z důvodu malého prostoru, kde mohlo být jen jedno hřiště se turnaj trochu časově protáhl, ale o vše bylo postarané, aby si to všichni od hráčů až po diváky užili. Pro všechny tu byl i zařízen bufet s občerstvením. Utkali jsme se postupně s družstvy HBC Olomouc A, HBC Olomouc B a týmu z SK Žeravice. Všechna utkání byla velmi bojovná a naši házenkáři a házenkářky předvedli házenou, jak se patří. Utkání proti všem zvládli a byly za to patřičně pochváleni. Zejména se herně ve všech bodech zlepšují Tomáš Sobek a Radim Vánský.

Všem děkujeme za odvedenou práci. Také děkujeme v bufetu za celodenní práci Renému, Janě Ruslerům a Gábině Protivánkové. A bez koho by tento celodenní turnaj obou kategorií minižactva neproběhl, byli mladí rozhodčí: Petr Kamil, Zgabaj Matěj a Klvaňa Filip…děkujeme za rozhodování !!

Sestava: Hrachovinová Sára, Drozd Jakub, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Hanáček Matěj, Vánský Radim, Sobek Tomáš, brankář: Rusler Martin. Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea.

4. 5. 2019 – TJ Sokol II Prostějov

Na tomto turnaji byly našemu celku TJ Sokol Horka nad Moravou „II“ soupeřem družstva: TJ Cement Hranice, TJ Sokol II Prostějov, a Tatran Litovel.  Velmi dobrá utkání všichni odehráli v celém turnaji. Když srovnáme minulý turnaj v Uničově tak dnes opravdu podali všichni rozdílný výkon a moc nás potěšili. Lepší pohyb na hřišti, úspěšná střelba, důkladná obrana. Všichni se snažili a předvedli velmi dobrou hru !!! Klobouk dolů za zvládnutí všech po sobě jdoucí utkáních bez střídání…..super !!!

Sestava: Drozd Jakub, Jenš David, Šrot Sebastián, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Protivánková Rozálie. Trenér: Němec Petr.

28. 4. 2019 Házená Uničov 

Družstvo starších mini „B“ jelo na turnaj do Uničova, kde nám byly soupeřem družstva: nám byly soupeřem družstva: Házená Uničov 1, Házená Uničov 2, DHK Hranice a naši kamarádi a spoluhráči z TJ Sokolu Horka nad Moravou I. Pro velkou marodku jsme bohužel měli problém dát dohromady dvě družstva, abychom turnaj odehráli, vše jsme zvládli jen s odřenýma ušima, stálo nás to mnoho sil, .… ale nakonec se to podařilo.

Jen v prvním utkání proti týmu DHK Hranice jsme měli problém dostat se do hry a to hlavně v osobní obraně, kdy jsme nedůsledným hlídáním protihráček, dostávali laciné branky. V dalších utkáních jsme postupně zlepšovali všechny herní prvky a předvedli svou standardní hru.

V brance nám pomohl mladší minižák Lukáš Rusler a snažil se… děkujeme !!

Klobouk dolů za zvládnutí všech po sobě jdoucí utkáních bez střídání…..super !!!

Sestava: Drozd Jakub, Sobek Tomáš, Jenš David, Šrot Sebastián, brankář: Rusler Lukáš.

Trenér: Němec Petr.

28. 4. 2019 Házená Uničov 

Družstvo starších mini „A“ jelo na turnaj do Uničova, kde nám byly soupeřem družstva: Házená Uničov 1, Házená Uničov 2, DHK Hranice a naši kamarádi a spoluhráči z TJ Sokolu Horka nad Moravou II. Pro velkou marodku jsme bohužel měli problém dát dohromady dvě družstva, abychom turnaj odehráli, ale nakonec se to podařilo.

Všichni na hřišti předvedli zodpovědný přístup jak v osobní i zatažené obraně, rychlém i postupném útoku tak i v úspěšném zakončování. Musíme podotknout, že v takovém tempu a bez střídání je pochvalu na pravém místě velmi zdůraznit.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Hrachovinová Sára, brankář: Rusler Martin

Trenér: Hrachovinová Andrea.

18. – 21. 4. 2019 Prague Handbal Cup 2019 

Velikonoce, jak všichni víme, jsou svátky a oslavy jara. Ale to bychom nesměli být házenkáři !!!

Jako každým rokem, tak i letos se v Praze konal jeden z největších turnajů v házené na světě od kategorie

minižactva až po starší dorost . Turnaje se zúčastnilo více než 520 družstev chlapců a dívek z celého světa.

Také i naše družstvo s odvážnými miniházenkáři a miniházenkářkami se přijelo poprat a bojovat proti soupeřům, se kterými se běžně nepotkají. Naším cílem bylo vyzkoušet si hlavně velkou házenou 6+1, ke které máme ještě daleko.

Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali, odpočinuli po delší cestě a vyrazili na malou prohlídku města. Lehce jsme se prošli po Kampě a Karlově mostu, navštívili nejužší uličku, nakrmili labutě ve Vltavě a setkali se i s Mimoněm, který zde v byl v masce jako atrakce.  Ale děti se první den nejvíce těšili na to, jak si budou moci všichni v turnajovém centru v OC Harfa, za nákup účastnických triček, vytočit výhru na kole štěstí. Občas i někdo vyhrál, ….bohužel my trenéři jsme vyšli na prázdno L…no, snad příště. Po této návštěvě jsme se pomalu vrátili na školu Janského v Praze, kde jsme byli ubytovaní. Večerka byla v pozdních hodinách, tak aby si všichni vše do sytosti užili…i my trenéři. Druhý den a tím i celý turnaj jsme odehráli ve sportovním areálu na Hamrech v Braníku. Byly zde 4 házenkářské kvalitní palubovky, skvělé zázemí a krásné sportovní i přírodní okolí pro všestranné vyžití.

První utkání jsme odehráli v rozpisu proti družstvu z Chorvatského Zagrebu-týmu MRK Sesvete. Naši reprezentanti se ihned od začátku do soupeře pevně zakousli a nedarovali mu na palubovce ani kousek místa, kde by mohl vyniknout. Po právu jsme jasně zvítězili a s radostí vše premiérově oslavili.

Do druhého utkání jsme šli proti známému soupeři z Velkého Meziříčí a věděli jsme, že to bude velmi napínavé.

Celý zápas byl opravdu vyrovnaný a naší, bohužel v závěru neproměněnou sedmičkou, kdy jsme měli vedením odskočit na rozdíl dvou branek, soupeř vyrovnal.  V závěru přesnou střelou z dálky nám přidělal vrásky na čele a vrhl do očí slzy, protože jen nejtěsnějším rozdílem jedné branky, nám sebral oba dva body.

I přes to, to byl moc pěkný zápas, proti hráčům, kteří hrají více již velkou házenou a mají větší zkušenosti. Po obědě jsme měli dost času na regeneraci a přípravu ke třetímu utkání proti velmi dobře hrajícímu družstvu z Lions Hostivice, kteří v prvním utkání porazili Velké Meziříčí 15:8. Šli jsme s odhodláním soupeře porazit a udělat pro to vše. A to se nakonec povedlo…zodpovědnou hrou v obraně a razantním a přesným útokem se celý tým mohl po 30.minutách radovat na hřišti z výhry. Skvělý zápas !!!!  Byl to opravdu velmi úspěšný a bodový vstup do turnaje…po prvním hracím dni jsme byli na průběžném postupovém místě ze skupiny.

Druhý den jsme slíbili všem hráčům i hráčkám za odměnu návštěvu Laserfun v Praze 9. Trenéři rozbili prasátko a mohlo se jít střílet J. Všichni si bojovku užili, měli radost a úsměvy ve tvářích. Po bojovce jsme jeli přímo na halu, naobědvat se a  připravit na velmi důležitý boj o postup do finálové skupiny proti skvěle hrajícímu družstvu SG Krems Langenlois, který na tomto turnaji odváděl skvělou práci a v boji se porvat o přímý postup ze skupiny. Ale naší reprezentanti byli natěšení, vyhecovaní a přesvědčení na hřišti, že vyhrají. A to se stalo, hráli výborně a v průběžné 6.minutě již vedli 6-1 a pokračovali tak kvalitní hrou až do konce prvního poločasu, kdy na ukazateli svítil stav 10:4. V druhé části již nenechali nepochybách nikoho o tom, kdo je lepší a kdo si vybojuje důležité dva body a jistý postup do finálové skupiny a postupu dál. Skvělou hrou jsme se předvedli všem fanouškům soupeře, ale hlavně naším rodičům, kteří přijeli fandit až z naší krásné Moravy /Šrotovi, Ruslerovi, Vánští, Hanáčkovi/ děkujeme!!

Radost byla opravdu velká a po výhře 20:11 jsme slavili postup. Jedinou kaňkou bylo gesto proti Fair play, kdy všichni hráči soupeře po konci utkání na palubovce i mimo ní roztrhali a pomačkali naše dárky v podobě klubových nálepek a vlaječek…. tohle by se opravdu nemělo stávat… L. Postup byl jistý minimálně ze 3.místa, ale ještě jsme měli před sebou poslední zápas se zatím neporaženým týmem domácích, a to proti  Dukle Praha I. Byla zde kombinace všech výsledků jak našeho družstva tak i ostatních dvou v konečném umístění. Do utkání jsme šli s odhodláním udělat vše pro bodování nebo alespoň soupeři hru co nejvíce znepříjemnit a ukázat, že to nebude mít lehké. Bohužel jsme na hřišti měli v prvním poločase problém se brankově prosadit, brankář soupeře byl opravdu velmi dobrý a nám to velmi svazovalo ruce a tím pádem nám protivník brankově odskočil. O poločase jsme si řekli pár důležitých rad jak zápas alespoň trochu zdramatizovat a myslím si, že jsme nezklamali. Druhou část jsme vyhráli 6:5 a předvedli, že jsme bojovníci na tom správném místě. Po ukončení jsme byli opravdu velmi unavení a spěchali na školu si odpočinout a dobít energii skvělou večeří. Díky vyčerpanosti jsme se nemohli zúčastnit VIP párty na Harfě a tak jsme zatím velmi dobře odehrané zápasy oslavili na škole s dětmi i trenéry. Večerka musela být tentokrát dříve, protože jsme museli ráno vstávat už v 5:45 z důvodu brzkého ranního utkání proti týmu HBC Jičín. Po snídani a opět 50min. cestě na halu jsme se rychle, ale za to nenabuzeně rozcvičili a to bohužel rozhodlo. Do utkání jsme nastoupili bez emocí, bez šťávy a bez zdravého elánu. Začátek byl nedůsledný, v obraně pomalý, v útoku nepřesný a i brankař měl bohužel nejslabší výkon ze všech utkání na turnaji. I když jsme v poslední minutě snížili osobní obranou na rozdíl branky, soupeř ihned odpověděl další brankou, která byla poslední a pro soupeře vítězná.

Můžeme jen soupeři pogratulovat k výhře a konstatovat, že jsme na soupeře měli a výhra nám měla osladit naše turnajové tažení se super výsledky a umístění v tomto ročníku PHC 2019, ale bohužel se tak nastalo…hráči byli z prohry velmi smutní a i trenér byl zklamán z tohoto utkání…

Ale měli jsme ještě šanci v posledním zápase celého megaturnaje předvést opět to, co umíme a odčinit tak z posledních sil předchozí zklamání. Střetli jsme se z vítězem základní skupiny HC Maksimir-Pastela I /CRO/, který se později stal celkovým vítězem celého turnaje minižactva. Nezklamali jsme a podali velmi slušný výkon.

Tento mega turnaj, kterého jsme se zúčastnili, byl z pohledu trenérského /Petr a Andrea/ s výsledky a přístupem ke hře velmi pozitivní. Před odjezdem jsme si řekli, že jedeme sbírat zkušenosti a vyzkoušet si velkou házenou, kterou jsme netrénovali, viděli ji maximálně z rychlíku. Horeckou házenou jsme nezklamali, pozitivně jsme se předvedli a ukázali, že by se s našim družstvem mělo vždy počítat !!!! J  

Všem hráčům i hráčkám děkujeme za předvedenou hru, za klidný průběh celého turnaje i s doprovodnými akcemi a pochvala všem za pohodu, zážitky a plnou kopu srandy a krásně prožité společné chvíle….

Byli jste skvělí !!!

Výsledky z turnaje:/základní skupina/

TJ Sokol Horka nad Moravou –           MRK Sesvete /CRO/                 28:9 /15:2/

TJ Sokol Horka nad Moravou –           TJ Sokol Velké Meziříčí                      8:9 /6:4/

TJ Sokol Horka nad Moravou –           Lions Hostivice                                   15:10 /7:4/

TJ Sokol Horka nad Moravou –           SG Krems/Langenlois/AUT/     20:11 /10:4/

TJ Sokol Horka nad Moravou –           Dukla Praha I                           8:13 /2:8/

Tabulka:

1.místo            DUKLA PRAHA I                                             95:49                10

2.místo            TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ                           69:54                6

3.místo            TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU                79:52                6

4.místo            SG KREMS/AUT/                                             64:84                4

5.místo            LIONS HOSTIVICE                                          63:63                4         

6.místo            MRK SESVETE /CRO/                                     50:114              0

Výsledky z turnaje:/finálová skupina-15družstev/

TJ Sokol Horka nad Moravou –  HBC Jičín                                13:15 /7:6/

TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Maksimir-Pastela I/CRO/  9:21 /2:8/

TJ Sokol Horka nad Moravou   101:88   3 – 0 – 4

 V konečném umístění jsme se dělili s ostatními družstvy o

 10.-15.místo, a to z celkového počtu 30 družstev celého turnaje

Sestava a branky: Spáčil Václav 38, Skřivánek Šimon 24, Hrachovinová Sára 16, Hanáček Matěj 13, Sobek Tomáš 5, Drozd Jakub 2, Vánský Radim 2, Protivánková Rozálie 0, Halouzková Jůlie 0, Šrot Sebastián 0, brankáři /branky, úspěšnost/: Dokoupil Milan /0/ 30% , Rusler Martin/1/ 52%. Trenéři: Hrachovinová Andrea, Němec Petr.

13. 4. 2019 DHK Zora Olomouc „A“ 

Tentokrát pořádající klub DHK Zora Olomouc A našemu družstvu TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ připravil pěkné zápolení proti družstvům TJ Kostelec na Hané A, TJ Kostelec na Hané B a proti domácímu družstvu DHK Zora Olomouc A. Všechna utkání byla velmi rychlá a děti předvedly krásnou hru. Naše družstvo bylo posíleno z důvodu marodky o dva hráče z minižàků mladších Lukáše Ruslera a Davida Jenše, kteří se předvedli velmi nebojácně a pomohli tak starším hráčům zvládnout celý turnaj i se střídáním. Všechna zápolení byla velmi fyzicky náročná a to především přes 10. minutovou osobní obranu v prvním poločase každého utkání. Děkujeme všem hráčům a chvála je na místě všem. Také poděkování rodičům za podporu v hledišti.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Rusler Lukáš, Jenš David, brankáři: Rusler Martin, Rusler Lukáš.

7. 4. 2019 – TJ Cement Hranice 

O tomto víkendu jsme sehráli s družstvem staršího minižatva „B“, tři velmi dobrá utkání na palubovce extraligových Hranic na Moravě.

Soupeřem nám byly družstva domácích Hranice A, Hranice B a Hranice-děvčata. Velmi skvělou hrou především v osobní obraně a kolektivní hře na všech postech jsme nenechali soupeře vyniknout.

Dále jsme se prezentovali tvrdou obranou a úspěšným zakončování. Chválíme všechny !!!!

Je třeba všechny pochválit, že zvládli fyzicky náročný turnaj i s pomocí minižáka, který měl už v nohách předchozí čtyři utkání za mladší minižactvo !!!

Opět děkujeme všem rodičům za dopravu a za podporu v hledišti !!! Určitě se bylo s radostí na co dívat !!!!

Sestava: Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Spáčil Václav,

Rusler Lukáš, Skřivánek Šimon. Brankáři: Rusler Martin. Trenéři: Němec Petr, Kräuter Jiří.

6. 4. 2019 TJ Sokol Kostelec na Hané

 1. 4. 2019 se družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou, straší minižáci B, zúčastnilo dalšího kola jarní části v Kostelci na Hané. Vzájemně jsme poměřili síly s družstvy HBC Olomouc, TJ Sokol II Prostějov a TJ Kostelec na Hané. První zápas proti HBC se nám vydařil a pro toto družstvo jsme byli vyrovnaným soupeřem. V dalších dvou zápasech postupně docházely síly, začali jsme dělat více chyb při přihrávkách v pohybu, hodně zmařených gólů bylo díky přešlapům a často jsme zapomněli počítat kroky. Přesto i tyto dva zápasy byly dlouho vyrovnané, děti statečně bojovaly a soupeři to s námi neměli jednoduché. Kostelec bohužel nezklamal a po celé utkání proti nám nasadil osobní obranu, což se podepsalo i na naší větší únavě.

Sestava: Dokoupil Milan, Protivánková Rozálie, Halouzkouvá Julie, Šrot Sebastián, Drozd Jakub, Vánský Radim, Hrachovinová Sára

Trenér: Hrachovinová Andrea

Asistent: Vánská Petra

Fotograf: Vánský Antonín

Děkujeme všem za pomoc a podporu.

30. 3. 2019 – Tatran Litovel

TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ 

Prvním kole jarní části sezóny nás hostilo družstvo Tatranu Litovel. Na turnaji byly družstva domácích A i B a naše družstvo TJ Sokolu Horka nad Moravou B.

Naše družstvo se postupně utkalo se všemi zúčastněnými družstvy a herně je přehrávalo. Co musíme jen zdokonalit je osobní obrana…tam máme rezervy. Jinak děkujeme za maximální úsilí a fyzickou výdrž s jedním hráčem na střídání !!!

Opět děkujeme všem rodičům za dopravu a za podporu v hledišti !!!

Sestava: Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Protivánková Rozálie, brankář: Rusler Martin. Trenér: Hrachovinová Andrea.

TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ 

V prvním kole jarní části sezóny nás hostilo družstvo Tatranu Litovel. Na turnaji byly družstva domácích A i B a naše družstvo TJ Sokolu Horka nad Moravou A.

Všichni si sáhli na dno svých sil, protože jsme měli jen jednoho hráče na střídání a byla ta velká zkušenost a věřím, že nás to postupně herně posune co nejdříve dál….

Proti našemu družstvu A jsme nebyly velkým soupeřem, ale i přesto jsme se snažili mu vzdorovat co mohli, bohužel nás herně i takticky přehrával…

V ostatních dvou utkáních proti družstvům Litovle jsme odehráli vyrovnané boje. Chyby bohužel na naší straně byly a víme, co musíme znovu oprášit a zdokonalit. Není jich moc, ale jsou velmi důležité, které patří na první místo…

Pochvala všem za bojovnost…

Opět děkujeme všem rodičům za dopravu a za podporu v hledišti !!!

Sestava: Halouzková Julie, Drozd Jakub, Jenš David, Šrot Sebastian, Vánský Radim, brankář: Dokoupil Milan. Trenér: Němec Petr.

23. 3. 2019 Předvelikonoční vajíčko 

O tomto víkendu jsme pořádali poslední přípravný turnaj Předvelikonoční vajíčko ve sportovní hale

v Senici na Hané. Turnaj byl pro kategorii staršího i mladšího minižactva. Naše družstvo starší se postupně utkalo se všemi družstvy ve skupině, kdy všechna utkání vyhrála a v boji o 1. místo také uspělo. Musíme podotknout, že zejména družstvo kluků z Hranic se velmi zlepšilo a byly nám rovnocenným soupeřem jak ve skupině, tak i v konečném finálovém boji.

Všichni se aktivně zapojili a předvedli velmi dobrou hru. Musíme podtrhnout herní projev zejména Vaška Spáčila za velmi pohledné úspěšné útočné kousky, Tomáše Sobka za velmi dobrou obranou a chytrou hrou v útoku, Julie Halouzkové v útoku chytrými úspěšnými střelami, Rozálie Protivánkové za tvrdou obranu a Jakuba Drozda za odvážné kousky v útoku.

Velmi děkujeme za pomoc rozhodčím Jirkovi Lépovi, Matěji Kratochvílovi, Františku Dvořákovi a Kamilovi Petrovi. Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, Richardovi Hrachovinovi a Štěpánovi Petrovi za zápis a časomíru a také v bufetu za skvělou práci Petře Vánské a Jiřině Skřivánkové….ještě jednou děkujeme !!!

Při vyhlášení výsledků a nástupu všech družstev byl do all star talentů vybrán Václav Spáčil…Gratulujeme !!!

Tabulka ve skupině

 

1

2

3

4

Body

Skóre

Pořadí

TJ Sokol Horka nad Moravou

X

32:2

21:18

29:8

6

82:28

1.

Házená Velká Bystřice

2:32

X

6:20

12:20

2

20:72

4.

TJ Cement Hranice – kluci

18:21

20:6

X

17:11

4

55:38

2.

TJ Cement Hranice – holky

8:29

20:12

11:17

X

2

39:58

3.

O konečné umístění

o 3.místo:         TJ Cement Hranice Holky – Házená Velká Bystřice                    19:13

o 1.místo:         TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice Kluci           21:15

Konečná tabulka: 

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou 8 bodů  103:43  +60
 2. TJ Cement Hranice Kluci            4 body  70:59    +11
 3. TJ Cement Hranice Holky          4 body  58:71    -13
 4. Házená Velká Bystřice                0 bodů  33:91    -58

 

Sestava a branky: Spáčil Václav 26, Hrachovinová Sára 19, Skřivánek Šimon 14, Hanáček Matěj 13, Sobek Tomáš 11, Drozd Jakub 8, Halouzková Julie 5, Vánský Radim 4, Protivánková Rozálie 2, brankáři: Rusler Martin 1 /59%/. Trenéři: Němec Petr, zápis Ruslerová Jana

1.3. – 3.3.2019 Zimní soustředění

Letošní rok jsme pořádali již 2. ročník komorního soustředění našich nejmenších – našeho

minižactva. Bohužel z celkového počtu 27 dětí nám chyběli dva nemocní Matěj a Bára a dva omluvení sourozenci Tomáš a Ella. Příště s námi určitě pojedou!!!

Soustředění probíhalo od pátku 1. 3. do neděle 3. 3. 2019 v blízkosti Ski areálu Paprsek na chatě Olšanka v Jeseníkách. Po příjezdu jsme se s dětmi velmi rychle aklimatizovali, po ubytování jsme se navečeřeli a vyrazili na večerní prozkoumání terénu s cílem si za tmy zasáňkovat a zajezdit na lopatách a na připravených vycpaných igelitových pytlech. Dětem se to líbilo tak, že zapomněly úplně na vše a proběhly i nějaké ztráty rukavic, zapadlé boty v závějích a také nějaké to zranění…to k tomu patří..J

Po návratu děti pomalu ulehly a těšily se na druhý den a další program soustředění. Ráno jsme se po snídani pomalu vydali na lyžovačku. Ostatní, kteří nelyžovali, šli na procházku. Svah byl velmi dobře upraven a vydržel až do konce dne. Všichni překvapili tím, jak umí perfektně lyžovat, a tak jsme jako trenérský dohled neměli vůbec žádný problém a žádné starosti. Užili jsme si všechno parádně. V poledne jsme si odskočili na oběd. Po obědě jsme si odpočinuli, nabrali energii, sílu a opět se vydali na zbytek dne na svah. Nelyžaři si po obědě také přišli na své a vyřádili se při bobování, sáňkování a jízdě na lopatách a na pytlích. Po večeři jsme dětem připravili zábavný program s pantomimou a hrami a sobotní večer jsme si skvěle užili. I přes to, že měli všichni zakázáno mít s sebou na soustředění mobilní telefon, digitální elektronické hry a tablety, tak program skončil až v pozdních nočních hodinách a děti byly nadšené a spokojené.

Poslední den, a to v neděli, jsme bohužel z důvodu špatného počasí již lyžovat nemohli, a tak jsme těsně před obědem šli na procházku k chatě Vindošce. Z počátku všichni protestovali, ale během cesty to všechny děti přešlo a vydováděly se na svahu i bez sportovního náčiní. Po příchodu a zjištění, co bude na oběd, byly opět spokojeni….podával se kuřízek s bramborovou kaší a desert – mléčný, oříškový, kokosový nebo čokoládový oplatek. Po obědě jsme vše uklidili, sbalili své věci a těšili se na odjezd …L

Příjezd do Horky byl velkolepý…nikomu se nechtělo domů….Super !!! Vše jsme zvládli a poděkováním nám byly spokojené děti !!!!

Děkujeme také řidiči p. Protivánkovi, který nás bezpečně odvezl i přivezl do místa určení !!!

Už teď se těšíme na nadcházející třetí ročník a doufáme, že se sejdeme ve větším počtu než letos.

Účastníci soustředění: Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Protivánek Matěj, Mladší mini: Sebastián Šrot, Hoferek Matěj, Alena Mokrejšová, Eliška Veselá, Matyáš Niessner, Janík Hušek, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Matušek Šimon. Starší mini: Spáčil Vašek, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Rozálie Protivánková, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Vánský Radim, Drozd Jakub, Rusler Martin. Mladší žák: Hrachovina Richard.

Fotografie naleznete ZDE

23.02.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Ten čas tak rychle letí, že jsme tu opět měli další turnajový víkend. Mladší žáci odjížděli na turnaj do Litovle, starší žáci se účastnili dvoudenního turnaje ve slovenské Považské Bystrici a naši nejmenší házenkáři pořádali turnaj v hale v Senici na Hané současně v kategorii mladších i starších minižáků.

Starším minižákům chyběl jen Vašek, který pomáhal mladším žákům v Litovli, a bylo škoda, že jsme nemohli být kompletní a užít si tak celý turnaj společně. Naši hráči a hráčky jako obvykle vstoupili do turnaje s nadšením a proti blízkému rivalovi, který byl úspěšný na mezinárodním turnaji ve slovenské Stupavě se pustil s vervou a chutí zvítězit. Po chvíli jsme již vyhrávali 6:1 a všichni si hru užívali jak bojovností, tvrdostí tak i radostí a s přehledem vyhráli 1. poločas 12:5. Ve druhé části jsme pokračovali zodpovědným přístupem a nakonec s přehledem soupeře porazili. Ve druhém utkání jsme se porvali o další body s družstvem Sokolu II Prostějov. Věděli jsme, že to nebude lehké, protože mají velmi dobře hrajícího hráče, který svou střelou, výskokem, ale hlavně velkou robustní postavou je v družstvu velmi dobrý. To se nám celkem povedlo, a když nám hráč občas dělal vrásky na čele tak v brance úspěšně a bravurně chytal Martin Rusler. Poločas skončil jen o tři branky 7:4, ale ve druhé části jsme podstatně lépe bránili a konečným výsledkem 16:6 jsme si připsali další dva velmi důležité body. Ve třetím utkání jsme se potkali s hráči z Litovle. S tímto soupeřem jsme měli malé zkušenosti, protože jsme se spolu setkali jen jednou a bylo třeba začít se zodpovědnou hrou jak v obraně, která je základem úspěchu tak i úspěšné zakončování střelbou bylo důležité. Ale již od prvních minut jsme soupeře přehrávali a utkání mělo jasný průběh. Naši hráči si zahráli na všech postech a více času na hřišti byly hráči z nováčků a mladšího věku minimladší/. Utkání jsme vyhráli. K poslednímu boji a tedy o to kdo se stane vítězi turnaje, jsme se potkali s hráči HFP Prostějov. Se soupeři jsme již několikrát hráli a tak jsme věděli, že soupeř je hratelný, ale musíme k utkání přistoupit opravdu zodpovědně. Hráči i hráčky splnili vše co je třeba k úspěchu a tak s posledním písknutím rozhodčího jsme mohli slavit 1. místo na domácím turnaji. Všichni si užili vítězné kolečko a oslavili tak opět další první místo bez porážky.

Při vyhlášení výsledků a nástupu všech družstev byl do all star talentů vybrán

Matěj Hanáček…Gratulujeme !!!

Děkujeme všem hráčům a hráčkám za předvedenou hru s nadšením od první do poslední minuty každého utkání. Je vidět, že je házená baví, ale hlavně, že začínají u tohoto velmi tvrdého kolektivního sportu používat hlavu a to je pak radost a potěšení se dívat na každé utkání.

Pochvala za výborné chytání v brance Martinovi Ruslerovi, je vidět že ho tento post velmi baví a naplňuje….mimo jiné tímto chceme i brankáři popřát vše nejlepší k 10.narozeninám, které právě v den turnaje oslavil…a vítězně  !!! Hlavně zdraví, štěstí a házenkářských úspěchů.

Také velmi děkujeme za pomoc rozhodčímu Petru Ochmanovi, časomíře Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, pomoc v Bufetu Aničče a Andree Hrachovinové, zápisu Hance Sobkové,  Sašovi Jenšovi a fotografování Janě Ruslerové….bez vás by to  neklaplo…ještě jednou díky mooc !!!

 

Výsledková tabulka: 

 

1

2

3

4

5

BODY

SKORE

POŘADÍ

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

X

25:12

16:6

20:8

36:8

8

97:34

1.

HBC OLOMOUC

12:25

X

17:18

24:14

30:11

4

83:68

3.

SOKOL II PROSTĚJOV

6:16

18:17

X

18:13

24:9

6

66:55

2.

SK HPF PROSTĚJOV z.s.

8:20

14:24

13:18

X

23:8

2

58:70

4.

TATRAN LITOVEL

8:36

11:30

9:24

8:23

X

0

36:113

5.

 

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 27, Hanáček Matěj 21, Hrachovinová Sára 20, Sobek Tomáš 15, Vánský Radim 7, Drozd Jakub 4, Halouzková Julie 1, Jenš David 1; brankáři: Rusler Martin 1 /63%/. Trenéři: Němec Petr, Kräuter Jiří, Zápis: Sobková Hana.

9. 2. 2019  SK Žeravice 6+1

Naše barvy se tentokrát a poprvé v životě zúčastnily turnaje ve velké házené 6+1. Klub SK Žeravice připravil celou akci na výbornou a také se postaral o obědy pro všechna zúčastněná družstva. Účelem turnaje bylo vyzkoušet si a poznat vše kolem velké házené, protože naši hráči a hráčky tuto zkušenost upotřebí na světovém turnaji Prague Cup 2019 a na turnaji Mega mini Liberec 2019. Všichni naši hráči /7 starších minižáků a 5 mladších minižáků/ se s vervou pustili v prvním utkání do soupeře a chtěli ukázat, že se přijeli porvat o každý míč, bojovat a že chtějí vyhrát. V prvním zápase proti družstvu z Bystřice p/Hostýnem jsme ukázali, že nejsme žádná ořezávátka. Ačkoliv jsme měli mnoho neproměněných šancí, přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce! Ve druhém utkání to byla úplně jiná hra a nebýt zbytečných branek, kdy jsme podcenili obranu při střelbě protihráčů z dálky, mohl být výsledek ještě lepší. Ale i přesto to byla pěkná podívaná. Ve třetím utkání jsme sehráli házenou na úrovni mladších žáků. Skvělá obrana, správné náběhy v útoku, spolupráce křídel, rychlé a přesné zakončování. Nebylo co dodat. A jestli předchozí utkání bylo skvělé, tak souboj proti domácímu týmu ze Žeravic, který měl super povzbuzování z řad diváků a rodičů v hledišti, byl pastvou pro oko i duši. Mimo jiné…před tímto utkáním jsme se posilnili kuřízkem, a to asi rozhodlo J J J !!! Obrana byla výborná až neskutečná, všichni hráči plnili svou roli na jedničku. V prvním poločase, když jsme vedli průběžně 9:0, 10:1, jsme mířili za vítězstvím. Do druhé části jsme nastoupili za stavu 10:2 a udávali tak tempo celého utkání až do konce. V polovině druhé části si brankář Martin Rusler vybíral své slabé chvíle, a tak ho zastoupil v brance spoluhráč Milan Dokoupil a hráče vychytal. A i přes svou malinkou postavu mladšího minižáka se zhostil role zachránce na výbornou !!! ….A tak po tomto vítězství jsme se dostali až do finále proti družstvu z Velkého Meziříčí, které stejně jako my celý turnaj neprohrálo. Měli jsme 3 utkání pauzu a odpočinek nabrat sílu. Bohužel se nám zranil Tomáš Sobek, který jako křídelník skvěle bránil a určitě nám v posledním utkání chyběl. Odpočinek skončil a jdeme na to….jde o všechno !!! Bohužel/bohudík musel nastoupit i zraněný Radim Vánský. Radim měl silně obražený a nafouklý loket, a přes všechnu bolest šel do boje…klobouk dolů !!! Svou tvrdou a nekompromisní obranou pivota, které se zhostil poprvé v životě a obstál na výbornou. Zápas se nevyvíjel vůbec dobře, ale upřímně…věděl jsem, že to ve druhé polovině utkání zvládneme…a budeme se radovat. Obrana fungovala velmi dobře, křídla makala skvěle na obraně, ale dostávali jsme branky z dálky přes spojky od hráčů, kteří hrají více za mladší žáky. Na hřišti bylo vidět, že jsou opravdu úplně někde jinde a jsou hodně před námi. I brankář soupeřů byl velmi dobrý a bylo těžké ho překonat. Poločas jsme prohrávali 2:5. Do druhé části jsme si řekli, co musíme zvládnout, jak hrát takticky, zodpovědně a trpělivě. Velmi dobře jsme začali hrát v útoku, kdy jsme se začali prosazovat i přes obranu soupeře 1-5 a 1-2-3. Když jsme už soupeřovu obranu Šimonem a Davidem nalomili tak soupeři se zmohli jen na nedovolené bránění, po kterém následovaly sedmičky. První role se zhostil nekompromisní střelou k tyčce Šimon a druhou střelu zakončila Sára (já jsem se raději nedíval)…a byl góóól…vyrovnali jsme na 6:6. Soupeřům jsme již skvělou obranou nic nedovolili a měli jsme do konce utkání asi 90sec. Křídla se v útoku roztáhla až do rohu a Šimon náběhem a razantní kličkou rozhodl, že jsme vedli 60sec.do konce 7:6. Poslední minuta byla neskutečně dlouhá…diváci skandovali, tleskali a vytvořili tak nádhernou kulisu celého finále. Bohužel jsme asi 15sec. před koncem dostali branku z přísné sedmičky na osmi metrech. Po obdržené brance jsme rychle rozehráli a snažili se z dálky zakončit…bohužel to nevyšlo. Zápas skončil remízou a věděli jsme, i když jsme vůbec nepočítali branky soupeře a výsledky, jak vše dopadne. Počítali jsme z krásným druhým místem. Všechny hráče a hráčky jsem přímo na hřišti pochválil za výborný turnaj a za skvělý poslední bojovný zápas proti soupeři, který je herně zcela někde jinde a byl velmi těžký. V tomto utkání si na dno sáhli opravdu všichni, co byli na hříšti. Ale je vidět, že družstvo je skvěle sladěné a drží za jeden provaz. Sami všichni střídající hráči a hráčky z lavičky skandovali: HORKA, HORKA, HORKA, DO TOHO, DO TOHO, DO TOHO, UBRÁNÍME, UBRÁNÍME, UBRÁNÍME…skvělá atmoška i z lavičky až z toho šlo krásné mrazení…prostě super všichni !!!!! Ale ten šok teprve měl přijít. Při vyhlašování druhého místa organizátor ohlásil jméno družstva…Házená Velké Meziříčí…v ten moment celé naše družstvo neskutečnou radostí vybuchlo a začalo si uvědomovat, že jsme celý turnaj…VYHRÁLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dva hráči dokonce začali radostí brečet…byl to tak suprový pocit, jak to hráči prožívají a mají radost jako tým.!!!!

….další slova jsou úplně zbytečná, toto se nedá popsat, to se musí zažít !!!!

POCHVALA VŠEM HRÁČŮM A HRÁČKÁM NA HŘÍŠTI….NESKUTEČNÉ VÝKONY, SUPER GÓLY, KAMARÁDSTVÍ, BOJOVNOST… nemáme co dodat…byli jste perfektní !!!

Závěrem děkujeme všem rodičům (Spáčilovi, Ruslerovi, Vánští, Jenš, Skřivánkovi, Hrachovinová, Protivánek, Eliášovi) za výbornou kulisu Fanclubu….byli jste skvělí!!!

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – HK Bystřice p/Hostýnem 13:7 (7:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Holešov 12:7 (9:4)

TJ Sokol Horka nad Moravou – DDM Strážnice 13:6 (6:2)

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice 19:6 (10:2)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velké Meziříčí 7:7 (2:5)

Konečná tabulka:

1. TJ Sokol Horka nad Moravou 9bodů 64:33 +31

2. Házená Velké Meziříčí 9bodů 76:46 +30

3. HK Bystřice pod Hostýnem 6bodů 62:59 +3

4. SK Žeravice 4body 48:63 -15

5. DDM Strážnice 2body 49:69 -20

6. TJ Holešov 0bodů 49:74 -25

Hráči/branky/:

Skřivánek Šimon 28, Spáčil Vašek 26, Hrachovinová Sára 6, Sobek Tom 2, Vánský Radim 1, Protivánková Rozálie, Šrot Sebastian, Jenš David, Drozd Jakub, Rusler Lukáš

Brankáři/branky, úspěšnost/: Rusler Martin 1, 65%, Dokoupil Milan 54%

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea

Foto: Hrachovinová Andrea

Zápis a zákusky: Ruslerová Jana

Průběžné informace pro rodiče ve skupině Messenger (Kelišová): Spáčilová Pavla

26.1.2019 Horka nad Moravou – Pololetní jednička

O tomto víkendu se konal současně jak turnaj mladšího tak i staršího minižactva TJ Sokolu Horka nad Moravou na hale v Senici na Hané. V naším družstvu byla velká marodka, kdy naši hráči Skřivánek, Spáčil, Hrachovinová a Sobek měli všichni angínu. Bohužel jsme si museli půjčit i hráče z mladšího minižactva, aby nám pomohli. Všichni to zvládli na výbornou. Z pěti družstev jsme po 3 vítězstvích a jednoho nerozhodného výsledku skončili jen o skóre na 2.místě. Musím pochválit celý tým zejména v boji proti družstvu Bystřice pod Hostýnem ve kterém se rozhodovalo o vítězi turnaje. V poločase jsme prohrávali o 5 branek a v druhé části dokonce už o 6, ale nikdo tento boj nevzdal a nakonec poslední střelou Davida Jenše z poloviny hřiště jsme vsítili krásnou branku přímo do horního rožku branky a vyrovnali jsme tak stav na konečný výsledek 15:15. Krásné momenty bojovnost, radost a síla družstva se ukázala….gratulujeme všem hráčům…!!!

POLOLETNÍ JEDNIČKA 1 2 3 4 5   BODY SKORE POŘADÍ
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU H 14:5 15:13 17:2 15:15   7 61:35 2.
HBC OLOMOUC 5:14 O 4:11 18:15 11:25   2 38:65 4.
SK HPF PROSTĚJOV z.s. 13:15 11:4 R 22:5 12:15   4 58:39 3.
HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE 2:17 15:18 5:22 K 8:22   0 30:79 5.
HK BYSTŘICE P/HOSTÝNEM 15:15 25:15 15:12 22:8 A   7 77:46 1.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 26, Vánský Radim 13, Jenš David 8, Šrot Sebastián 5, Drozd Jakub 4, Halouzková Julie 4, Niessner Matyáš 1, Rusler Lukáš 0, Matušek Šimon 0, brankáři: Rusler Martin 0. Trenéři: Němec Petr, Rusler René.

8.12. 2018 Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj pořádaný v Senici n. H.)

V sobotu ráno všichni naši hráči vyrazili na náš turnaj do Senice n. H.. Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev z olomouckého kraje.

První zápas jsme sehráli proti družstvu HBC Olomouc 1966. Na všech šla vidět ještě únava z brzkého vstávání. Na obraně se nám moc nedařilo spíše jsme jen tak postávali. Což se ale změnilo v druhém poločase kdy jsme zabrali. Střelba po celý zápas, byla v některých případech redundantní obzvláště střela z  z mrtvých úhlů. Nakonec jsme došli až k vítěznému konci 11:6.

Druhý zápas jsme sehráli proti nově vzniklému oddílu v Prostějově a to HFP Prostějov z.s.. Tento zápas byl asi jedno velké překvapení, protože jsem byli vágní co všechno můžeme od tohoto soupeře čekat. Na obraně to šlapalo o něco lépe než první zápas, ale byli zde ještě nějaké chybičky. Útok se zlepšil o 100%. Přestali jsme střílet z nulových úhlů. Konečný výsledek se  opět tvářil v náš prospěch 17:7.

Třetí zápas jsme se hráli již proti známe soupeři TJ Sokol II. Prostějov. V tomto zápase opět začala haprovat obrana. Kdy jsme zase prospali první poločas. Sice obrana haprovala ale útok byl opět lepší než v předchozím zápase. Konečný výsledek byl v náš prospěch 17:13.

V pořadí čtvrté utkání jsme sehráli proti soupeři z daleka TJ Cement Hranice – kluci. V toto zápase se nám obrana vydařila na 1,ale pro změnu se nám nedařila střelba, kdy jsme zbytečně nastřelovali brankáře, obzvláště v druhém poločase. Konečný výsledek opět v náš prospěch 19:7

Poslední v pořadí páté utkání jsme odehráli se stejnojmenným soupeřem, ale družstvem holek, jako čtvrtý zápas a to  TJ Cement Hranice – holky. V tomto zápase se nám dařilo ze všech utkání nejvíce ať už na obraně nebo v útoku, mohu konstatovat, že střelba byla skoro 100%. Výsledek 21:6, což vypovídá o všem……

Tímto bych chtěl poděkovat všem rodičům a hráčům mužské složky, kteří pomohli s organizací tohoto turnaje. DĚKUJEME……..

Výsledky utkání:

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 1 2 3 4 5 6 BODY   SKORE POŘADÍ
TJ SOKOL HORKA XX 11:6 17:7 17:13 21:6 19:7 10   85:39 1
HBC OLOMOUC 6:11 XX 16:7 11:16 16:5 21:8 6   70:47 3
SK HFP    PROSTĚJOV z.s. 7:17 7:16 XX 6:12 14:9 14:19 2   41:73 5
TJ SOKOL II  PROSTĚJOV 13:17 16:11 12:6 XX 14:10 15:11 8   60:55 2
TJ CEMENT HRANICE – HOLKY 6:21 5:16 9:14 10:14 XX 6:10 0   36:75 6
TJ CEMENT HRANICE – KLUCI 7:19 8:21 19:14 11:15 10:6 XX 4   55:75 4

Sestava a branky (úspěšnost): Spáčil Václav 31 (74%), Skřivánek Šimon 22 (81%), Vánský Radim 10 (66%), Jenš David 10 (60%), Sobek Tomáš 10 (54%), Drozd Jakub 1 (14%), Halouzková Julie 1 (25%), brankář a úspěšnost: Rusler Martin 60% (pět zápasů)

25.11.2018 – Házená Uničov „A“

Z důvodů velké marodky hráčů, jsme se turnaje nezúčastnili.

17.11.2018 – SK Žeravice

Předposledním turnaj podzimní sezóny 2018/2019 se odehrával na palubovce SK Žeravice. Bohužel se turnaje nezúčastnilo družstvo DHK Litovel a tak domácí družstvo zastoupilo chybějící klub. Postupně jsme se utkali s družstvy ze Žeravic 1 a 2, Prostějova a Hranic A. Náš tým A postrádal opět zkušené 3 hráče, kteří z důvodu nemoci a rodinných důvodů nemohli do bojů zasáhnout. Přesto jsme opět nezklamali a odehráli velmi dobrá utkání. Jen jsme se občas potýkali s neproměňováním jasných střeleckých šancí z těsné blízkosti branky, ale za to obrana byla velmi uspokojivá !!! Musíme velmi pochválit v útoku i v obraně Lukáše Ruslera /ml.mini/, Davida Jenše /ml.mini/, Radima Vánského a Jakuba Drozda……opravdu se za posledních 14 dnů herně posunuli a zvedli a je radost na ně pohledět.….gratulujeme….

Opět děkujeme všem rodičům za dopravu a za velmi dobrou diváckou kulisu a podporu !!!

Sestava: Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš, Vánský Radim, Drozd Jakub, Jenš David Brankář: Rusler Martin

10.11.2018 – HBC Olomouc

Tři turnajová kola před koncem podzimní části sezóny nás v 17:00 hod. hostilo družstvo HBC Olomouc A. Účastnily se zde družstva DHK Litovel, DHK Zora B, HBC Olomouc A a HBC Olomouc B. Postupně jsme sehráli utkání proti všem družstvům a bylo na všech vidět, že se projevuje sehranost a herní posun.

Vše se ukázalo v posledním utkání proti HBC A, kdy jsme zahráli výborně i proti všem nejlepším hráčům soupeře!!! Bohužel se dnes nedařilo moc v brance Martinovi Ruslerovi, ale i přesto zachytal svůj průměr. Nevadí, občas se nezadaří….příště to všem zase náš brankař ukáže…!!! J J

Velmi dobrou obranou se zasloužili všichni hráči i hráčka ke konečným kladným výsledkům.

Pozitivní je i útočná fáze, kdy se celé družstvo úspěšně prosazovalo a vsítili každý min 3 branky…super…!!!

Především musíme velmi pochválit v útoku i v obraně Lukáše Ruslera, Sebastiána Šrota a Radima Vánského……je vidět, že jim poslední tréninky dali hodně a začalo se vše zúročovat….gratulujeme.

Děkujeme rodičům za bouřlivou podporu v hledišti na turnaji a hlavně při posledním utkání proti HBC Olomouc A….děti si to za výborný výkon zasloužily !!!!!

Sestava: Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Rusler Lukáš, Šrot Sebastián, Vánský Radim

Brankař: Rusler Martin

4.11.2018 – DHK ZORA Olomouc „A“

Na dalším turnaji nás po 14 denní pauze hostilo dívčí družstvo ze Zory Olomouc A.

Naše družstvo A bylo bohužel v oslabené sestavě, kdy naši dva velmi dobří hráči (Sára a Vašek) pomáhali na třídenním turnaji mladších žáků v Plzni.

Postupně jsme se utkali proti družstvům domácí Zory A, Hranicím A a Hranicím B. Vše jsme zvládli velmi dobře, i když jsme museli využít pomoci mladších minižáků a starších minižáků z B-týmu. Všichni podali velmi dobrý výkon a i s drobnými chybami jsme soupeře nenechali na pochybách, kdo má navrch.

Především musím pochválit v útoku i v obraně Matěje Hanáčka za celkovou hru.

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti na turnaji.

Sestava: Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš, Jenš David, Halouzková Julie Brankář: Rusler Martin

21.10.2018 – TJ Sokol Kostelec na Hané „A“

K dalšímu turnajovému zápolení jsme odjížděli k pořádajícímu oddílu TJ Sokola Kostelce na Hané. Soupeřem nám byly družstva Házená Velká Bystřice, Sokol II Prostějov a domácí družstvo A. Ve všech utkáních jsme se snažili soupeři vše znepříjemnit a podat tak pohledný výkon. Bohužel se nám to podařilo jen v utkání proti Sokolu II Prostějov, kdy byly výkony obou družstev vyrovnané. Zbylé dvě utkání jsme neměli proti soupeři šanci a tak jsme se jen snažili bojovat, co to šlo. Máme velké mezery v tvrdosti v obranné fázi a v útoku bez náběhu a úspěšného zakončování. Od příštího týdne nám začínají TJ ve školní tělocvičně a tak budeme mít možnost vše pilovat a dokázat, že máme navíc. Všem hráčům i hráčkám věřím, že vše zlepšíme a posuneme se dál. Závěrem děkujeme všem za bojovnost a vytrvalost. Děkujeme také rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Drozd Jakub, Halouzková Julie, Vánský Radim, Šrot Sebastián, Jenš David, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin

20.10.2018 – Hranice „A“

V sobotu časně ráno jsem vyrazili na turnaj do dalekých Hranic. Turnaje se účastnila družstva: TJ Cement Hranice, TJ Sokol Horka nad Moravou, Tatran Litovel a Házená Uničov. Tento turnaj hodnotím velice pozitivně. Hráči předváděli ukázkovou házenou, která bavila nejen samotné hráče, ale také naše rodiče a fanoušky. Hráči se dokázali prosadit nejen z vyložených šancí, ale i z osobních soubojů, které ve většině případech nejsou jednoduché. Nesmíme zapomenou i na našeho brankáře Martina Ruslera, který v bráně předváděl famozní zákroky, pochvalovali ho nejen naši rodiče, ale i někteří trenéři z ostatních družstev – Marťo jen tak dál!!!! Na hráčích šlo vidět, jak je házená baví – ať už vzájemným povzbuzováním a radování se z každé střelené branky nebo každé chycené branky našeho brankáře.

Všem patří velké DÍKY za příjemně strávené sobotní ráno na házené…….Jen tak dál…..

Sestava: Spáčil Václav, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš

Brankář: Martin Rusler

14.10.2018 – Sokol II Prostějov

Po sobotním turnaji našich nejmladších jsme v neděli pokračovali nabitým víkendem, kdy se odehrál turnaj v Olomouci kde pořádající družstvo DHK Zora B hostila náš tým Sokolu Horka nad Moravou 2. Naše družstvo 1 se zúčastnilo turnaje v Prostějově. Hráči se postupně střetli s týmy HCB Olomouc A, Sokola Prostějov a HBC Olomouc B. V družstvu nám pomáhali minižáci mladší a předvedli velmi dobrou a bojovnou házenou. Všem hráčům týmu se dařilo a předváděli velmi pěkné okamžiky jak v obraně tak i v útoku. Určitě jsme nezklamali a předvedli pěknou hru.

Chválíme všechny hráče za zodpovědný přístup na hřišti.

Děkujeme rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

14.10.2018 – DHK Zora Olomouc B

Házená nás baví…a to je dobře. Do klubu k nám přišlo mnoho nových tváří a tak bylo potřeba družstvo minižáků starších rozdělit na dva týmy. Z celkového počtu 14 dětí to nešlo jinak, chtěli jsme, aby hráli všichni co nejvíce a tak pod kůži dostat co nejvíce zkušeností a házenkářského umu, který se získá nejvíce ve vzájemného soupeření s jinými družstvy. A tímto turnajem vše začalo. Družstvo 2 se rvalo a získávalo první zkušenosti proti družstvům SK Velké Bystřice, SK Žeravice a pořádajícího týmu DHK Zora Olomouc B. V prvním utkání jsme tahali za ten kratší konec, ale v dalším se všichni začali snažit a bylo to jiné družstvo. V našich řadách byly dva minižáci mladší, tři nováčci a dva veteráni J J…bojovali a zaslouží si velkou pochvalu. Nic nevzdali a snažili se na maximum.

Děkujeme rodičům za dopravu a pomoc na turnaji.

Sestava: Drozd Jakub, Halouzková Julie, Vánský Radim, Šrot Sebastián, Jenš David,Protivánková Rozálie Brankář: Dokoupil Milan

07.10.2018 – SK Velká Bystřice

V nedaleké Velké Bystřici jsme odehráli pěkný turnaj. Soupeřem nám byly družstva SK Žeravice, Házená Uničov a domácí družstvo. Tentokrát nám vždy v první části každého utkání nešla moc osobní obrana, soupeřům jsme dávali velmi mnoho prostoru a kontaktní bránění jsme podceňovali. Ale za to ve druhém poločase jsme předvedli zlepšení.

Všichni si zahráli a měli radost z každé branky. Chválíme všechny i přes některé chybičky.

Pochvala za nebojácnost na prvním turnaji Kubovi Drozdovi a blahopřejeme mu k prvním 4 brankám v miniházené.

Opět děkujeme rodičům za povzbuzování v hledišti a za dopravu na kolbiště…

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Jenš David, Protivánková Rozálie, Drozd Jakub, Šrot Sebastián, Vánský Radim

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

23.9.2018 – HBC Olomouc „A“

Co napsat…? Prostě výborný turnaj pořádajícího klubu HBC Olomouc. Všichni odehráli skvělá utkání s bojovností v obraně a s aktivitou v útoku. Sehráli jsme utkání proti družstvům SK Velká Bystřice, HBC Olomouc a Sokolu II Prostějov. Především musíme vyzdvihnout minižáka mladšího Lukáše Ruslera, který i přes svou malou postavu se rval o každý míč na hřišti jak v obraně tak i v útoku a pochvala také pro Tomáše Sobka, který se postupně zlepšuje a jde to na hřišti hodně vidět…jen tak dál!!! Všichni si včetně golmanů dali branku …..

Musíme všechny pochválit i za fyzickou výdrž, protože měli za sebou již dopoledne turnaj mladšího nebo staršího minižactva a někteří pomáhali ještě mladšímu žactvu.

Vše zvládli na 1* !!!

Gratulujeme…. jste naše jedničky !!!

Opět děkujeme rodičům za povzbuzování v hledišti…

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Rusler Lukáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenéři: Kräuter Jiří, Němec Per

23.9.2018 – TJ Sokol Horka nad Moravou

O víkendu jsme pokračovali v dalším turnaji minižactva staršího a to opět na domácí půdě.. Počasí nám přálo a počet všech hráčů i hráček byl výborný. Všichni předvedli na hřišti snahu ve všech herních činnostech. V útoku jsme protihráče sice překvapovali, ale za to v obraně jsme byly ospalí. Dostali jsme více branek, soupeři se snažili a my jsme spinkali.

Pochvala, je ale na místě pro všechny.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje.

Sestava:Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Šrot Sebastián, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie, Niessner Matyáš

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenéři: Kräuter Jiří, Petr Němec

16.9.2018 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Příprava na nový soutěžní ročník skončila a rozjel se nám kolotoč krajských turnajů. První turnajový víkend jsme pořádali na domácím hřišti v Horce nad Moravou. Účastnili se družstva: Hranice A, Hranice B a Zora A. V družstvu jsme měli všechny hráče a hráčky v celkovém počtu 12.

Velmi pěkně se zapojili do hry minižáci mladší a  i když už měli za sebou turnaj své kategorie

/David Jenš, Sebastian Šrot/, sehráli pěkná utkání. Velmi dobře zazářil v brance Milan Dokoupil a v roli nového brankáře s velkou úspěšností chycených střel. Všichni na turnaji bojovali naplno, ale i s malými chybami předvedli všem rodičům i divákům, že jsme dobře připraveni na novou sezónu a že házená je baví. Všichni si splnili cíl a vstřelili si každý minimálně jednu branku. I nová hráčka Rozárie Protivánková vstřelenou sedmičkou oslavila své první utkání.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje. Také děkujeme rozhodčím z řad mladých házenkářů /Smahel Adam, Lép Jiří, Hrachovinová Sára/…velmi dobrá práce…děkujeme!!!

Sestava:Spáčil Vašek, Skřivánek Šimon, Šrot Sebastián, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Hrachovinová Sára, Hanáček Matěj, Jenš David, Vánský Radim, Protivánková Rozálie

Brankáři: Rusler Martin, Dokoupil Milan

Trenér: Němec Petr

1. 9. 2018 Házenkářské naděje 2018 (Horka nad Moravou)

Opět se nám přiblížil začátek sezóny a je třeba začít od podlahy. Čtrnáctidenním  trénováním, dalším týdenním celodenním soustředěním a  přípravným turnajem na Holiday Cup Zlín 2018 jsme se probojovali až k našemu každoročnímu mega turnaji Házenkářské naděje 2018. Turnaj se odehrával v tělocvičně domácího hřiště ZŠ Lidická, kde bojovali minižáci mladší a ve sportovním areálu na Sokolce naopak bojovali minižáci starší, takže my !!!

Bohužel jsme museli tento turnaj odehrát na umělé trávě z důvodu špatného počasí. Postupem času pršet přestalo a celý turnaj se odehrál ve skvělé atmosféře všech zúčastněných hráčů, hráček, trenérů a velkého počtu diváků z řad rodinných příslušníků.  Všechny děti se velmi dobře vyrovnaly s mokrým míčem a předvedly výborné výkony, na které se krásně dívalo.

Naši hráči a hráčky již od začátku podávali skvělý výkon, a proto si vždy zasloužili bouřlivý potlesk po každém utkání. Je vidět, že přes prázdniny jim házená chyběla a tím byli všichni natěšeni na turnaj a každé utkání.

I přes některé zaváhání i pár chybiček vždy s přehledem a klidem utkání dovedli do vítězného konce. V základní skupině jsme po posledním utkání proti družstvu z Ivančic, které se oproti minulé sezoně opravdu velmi zlepšilo a podávalo zde velmi pěkné výsledky, slavili vítězstvím první krůček k historickému úspěchu našeho klubu i družstva v boji o celkové 1. místo na turnaji z počtu 12 družstev.

Před utkáním jsme si se všemi vysvětlili, co bude rozhodovat, jak máme přitvrdit na rozvážné a bojovné obraně, jak důležité je zakončování, a také jak hrát s klidnou hlavou a rozvahou. K utkání jsme nastoupili rázně v útoku a již od začátku jsme si vytvořili náskok, který jsme s postupem času navyšovali. Bohužel zbytečnými chybami a podceněním jsme soupeři ve druhém poločase nechali více prostoru a ten nás trestal. Ale našim velmi aktivním a úspěšným útokem jsme stále drželi větší náskok až do konce utkání. Po posledním písknutí rozhodčího mohla propuknout radost z vítězství v celém turnaji. Radost byla i na straně rodičů a diváků… atmosféra byla velmi pozitivní a potěšující….prostě nás hnala vpřed za vítězstvím. Po tomto výsledku se naše družstvo stalo poprvé v historii tohoto turnaje celkovým vítězem. GRATULACE VŠEM HRÁČŮM A HRÁČKÁM……velmi dobrý výkon

Do all stars týmu talentů byl vybrán….Radim Vánský !!!! Pochvala a gratulace !!!

Chceme velmi poděkovat: Andrea a Michal Hrachovinovi, Anička Dvořáková– dvoudenní starost o ubytované družstva, příprava snídaní a obědů atd. Paní Niesnerové, Tinklové a manželům Dokoupilovým za celodenní starost o výsledky u stolku časoměřičů.  Paní Vitkové Vladimíře a slečně Vítkové Kristýně za prodej občerstvení a organizaci chodu turnaje minižactva mladšího ve školní tělocvičně. Rozhodčím Dvorskému Radkovi a Liborovi, Petrovi Ochmanovi, Františku Dvořákovi, Matěji Protivánkovi, Adamu Smahelovi, Jiřímu Lépovi a Matěji Kratochvílovi. Za pochutiny, které nám připravil v udírně Liboru Vykydalovi (skvělé cigáro, klobásy). Paní Halouzkové za prodej cukrovinek pro děti i dospělé. Jakubu Walweelovi a Janě Skalické za pomoc při vyhlašování turnaje a rozjezd turnaje mini mladší a a také rodičům minižactva za pomoc při úklidu po celodenním turnaji

Výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – TJ Kostelec na Hané B             15:8

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – TJ Cement Hranice B               24:7

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Holešov                                      18:14

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Náchod                                      19:9

TJ Sokol Horka nad Moravou 1 – Ivančice                                     24:18

Utkání o 1. místo:

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice A/1.místo ze skupiny B                           23:14

Konečná tabulka:

 1. TJ Sokol Horka nad Moravou 1 12bodů    123:90   +43         
 2. TJ Cement Hranice A
 3. HK Bystřice pod Hostýnem
 4. TJ Sokol Kostelec na Hané
 5. Sokol Telnice
 6. HC TJ Náchod
 7. HK Ivančice
 8. TJ Sokol Kostelec na Hané B
 9. TJ Holešov
 10. TJ Sokol Horka nad Moravou 2 2body    43:117   -74
 11. TJ Cement Hranice B
 12. DHK Zora Olomouc

Sestava a branky: Skřivánek Šimon 39, Spáčil Václav 35, Hrachovinová Sára 18, Sobek Tomáš 13, Hanáček Matěj 10, Vánský Radim 5, brankáři (branky, úspěšnost): Rusler Martin 3, 55%.

25. 8. 2018 Holiday cup Zlín 

Prázdniny opět tak rychle utekly, že než jsme si všichni trenéři stačili odpočinout tak tu opět máme všechny hráče nastoupené na hřišti a připravené se zapojit do házenkářského světa.

Od 13.8.2018 jsme již začali s postupným trénováním, třemi TJ za týden, dále pokračovali celotýdenním trénováním 4-hodinovým dvoufázovým tréninkem každý den, abychom rychle zavzpomínali jak se hraje házená a navázali na předchozí úspěšnou sezónu. Po těchto čtrnácti dnech přípravy jsme se zúčastnili velmi dobře, vždy obsazeného a kvalitního turnaje ve Zlíně…Holiday cup 2018. Bohužel letos byla účast poloviční, účastnili se jen družstva domácích hráčů a hráček HC Zlín a našeho družstva TJ Sokol Horka nad Moravou. Z důvodu malého počtu družstev jsme utvořili z našich hráčů dvě družstva po 6 hráčů a hráček /Sršni a Lvíčata/ a rozšířili tak celý turnaj na konečných 6 družstev. Hráli jsme v jedné skupině systémem každý s každým. Turnaj se měl odehrát na venkovním areálu ve Zlíně, ale bohužel nám počasí nepřálo a tak se celý turnaj odehrával v hale na jednom hřišti na strojní průmyslovce.

Turnaj začal v 10:00 bez ukazatele skóre a vše probíhalo bez problémů jak ve hře, tak i s organizací. Naši hráči Sršni začali velmi dobře a soupeři nedali v utkání šanci nás přehrát…a tak se odehrál i celý zbytek turnaje. Opravdu se bylo na co dívat…zodpovědná obrana s rychlým přesunem do útoku a s rychlou 70% úspěšností zakončování.  Naše druhé družstvo Lvíčat, které bylo na turnaji věkově nejmladší a složené z nováčků /Radim Vánský/ a minižáků mladších, pro které to byla premiéra v postupu do vyšší kategorie se velmi dobře zapojili a bojovali o každý míč. Vždy na začátku utkání se trochu hledali, ale s postupem času začali soupeři dělat vrásky na čele a ukázali, že umí bojovnou a pěknou házenou. Na konci turnaje byly hráči odměněni medailemi, každý hráč dostal svou speciální cenu, účastnický list a šampaňské, které si všichni hráči a hráčky užili.

Celkový dojem z turnaje je na začátku sezóny velmi pozitivní. Tzn., že máme v družstvu velmi dobré hráče, kteří potřebují jen trochu poposunout  a věřím, že se vše žene tím správným směrem do zdárného cíle.

Všichni nám na hřišti s předvedenou hrou udělali velkou radost …děkujeme !!!

Abychom nezapomněli…a to je velmi důležité, děkujeme rodičům za povzbuzování, pěknou atmosféru a za dopravu a čas s námi strávený.

Sestavy a branky:

Horka-sršni: Spáčil Vašek 41, Skřivánek Šimon 38, Hrachovinová Sára 25, Hanáček Matěj 12, Sobek Tomáš 5, Rusler Martin 3, brankář: Rusler Martin 69%.

Horka-lvíčata: Jenš David 11, Sobek Tomáš 9, Vánský Radim 9, Hanáček Matěj 7, Šrot Sebastián 7, Dokoupil Milan 2, Halouzková Julie 2, Rusler Lukáš 1, brankáři: Dokoupil Milan 50%, Šrot Sebastián 22%.

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea.

Asistenti a zapisovatelé: Jana Ruslerová, Jiřina Skřivánková.