Hodnocení 2014-2015

Hodnocení sezóny

Nejmladší kategorie přípravky a mladšího minižactva v podzimní části trénovala společně. Po náboru, který proběhl v říjnu 2014 na ZŠ v Horce nad Moravou, se do našeho týmu zapojily nové tváře a obě kategorie mohly trénovat samostatně. Celkem obě družstva „navštěvovalo“ 28 dětí. Tento rekordní počet byl jen odraz kvalitní práce a zejména spolupráce se základní školou. Děti trénovaly 2x týdně a to výhradně v areálu a tělocvičně ZŠ. S družstvy jsme se účastnili regionálních turnajů a v květnu 2015 mezinárodního třídenního turnaje v Litovli. Vzhledem k tomu, že všechny turnaje a utkání se hrály bez počítání skóre nelze statisticky vykázat úspěšnost družstva, nicméně výkony, které děti předváděly na turnajích, dělaly trenérům jenom radost. Bojovnost a krásná rychlá házená zdobila utkání, kde se prezentovali naši hráči a hráčky. K předvedeným výsledkům nepochybně dopomohla i podpora rodičů, kteří doprovázely děti na všech turnajích a vydatně naše družstva povzbuzovali.

10. 5. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou  (lvíčata)

Na náš první turnaj, který jsme pořádali v areálu Sokolky, přijela družstva z Kostelce na Hané, DHK Zora – ZŠ Holečkova Ol., DHK Zory Olomouc a Tatranu Litovel.

Jako vždy byl systém turnaje nastaven tak aby hrála všechna družstva proti všem, 2x 8 minut a bez počítání skóre. Celkem přihlíželo zápolení dětí cca 40 rodičů. Během turnaje nedošlo k žádnému zranění a bylo příjemné jarní počasí.

Na konci turnaje si děti zasoutěžily v dovednostech soutěžích, které spočívaly:

1. Slalom mezi kužely s driblinkem tam i zpět

2. Slalom mezi kužely s driblinkem, přeskok přes švihadlo zpět couvání

3. Driblink ke kuželu, 5x přeskok přes švihadlo, míč mezi kolena a poskoky k autové čáře a zpět sprint.

Z každého družstva byl trenéry vyhodnocen talent družstva, kdy v družstvu Litovle se z ocenění mohl radovat Vít Pospíšil, z družstva DHK Zory Olomouc Nikolka Zezulová, z družstva DHK Zory – ZŠ Holečkova Ol. Hanka Skácelová, z Kostelce na Hané Zuzana Divišová a z domácího družstva Sára Hrachovinová. Všichni ocenění dostali vstupenku do multikina Cinestar Olomouci.

Sestava: Hrachovinová Sára, Hrachovina Richard, Urban Vojtěch, Hulová Eliška, Dvorský Vít, Rakus Tomáš.

3. 5. 2015 SK Žeravice

První květnovou neděli jsme přijeli na turnaj do Žeravic, kdy turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev. Vyjma dvou družstev domácích, také dvě družstva našeho klubu a jedno družstvo týmu Sokol II Prostějov. Jsme rádi, že na turnaj dorazila všechna naše děvčata, žádná nebyla upálena na pálení čarodějnic 😉 a tak jsme mohli směle do sportovního zápolení. Opět jsme byli rozděleni podle věku a to na lvíčata (přípravka) a tygříci (mladší mini). Děti jsme začali učit hrát házenou bez driblinku, resp. klepnout si jen v případě „nejvyšší nouze“. Důvodem je, aby děti v utkání nehrály individuálně, tj. na sebe a byly nuceny zapojit do hry všechny členy týmu. Dalším důvodem je zrychlení a přenesení směrem k brance soupeře a v neposlední řadě hrajeme házenou a ne driblovanou ;). Teď už k samotné hře.

Družstvo lvíčat ve složení Didi Aleš, Cvetanová Kateřina, Hulová Eliška, Pešek Vojtěch, Foretník Filip, Rakus Tomáš vstoupilo do prvního utkání s Prostějovem, jakoby děti spaly a na hřišti jednoznačně dominoval soupeř a to jak v útoku, tak i v obraně. Druhý poločas děti zabraly a na předvedené hře to bylo vidět. V dalším utkání náš čekal tým tygříků, tedy našich starších kamarádů. Pro někoho možná překvapivě jsme tygříky nechali tygříky vsítit za první poločas jen jednu branku a 7 branek naopak vstřelit. Ve stejné duchu se nesl i druhý poločas. Poslední dvě utkání jsme odehráli proti domácím týmům SK Žeravic. Zde jsme hráli osobní obrany, tj. každý hráč bránil co nejtěsněji hráče, který hrál naproti němu. Obrana se nám dařila, ale nutno podotknout, že soupeř byl rychlý a dařilo se mu našim obráncům uniknout a střílet nám branky. Obě utkání byla vyrovnaná a plná hezký sportovních okamžiků.

26. 4. 2015    SK Velká Bystřice

Na třetí turnaj jsme zajížděli do nedaleké Velké Bystřice, kde nás čekaly jako vždy celkem 3 týmy soupeřů. Vyjma domácích pak, DHK Vítězná Litovel a Sokol II Prostějov. Jako vždy jsme na turnaj přijeli se dvěma družstvu a to přípravkou (Lvíčata) a mladším minižactvem (tygříci).

Družstvo lvíčat kaučoval trenér Libor Žůrek a toto bylo ve složení: Foretník Filip, Hrachovinová Sára, Hrachovina Richard, Hulová Eliška, Pešek Vojtěch, Petr Štěpán a Skřivánek Šimon. I navzdory tomu, že družstvo bylo na turnaji nejmladší, dokázaly děti hrát vyrovnaná utkání vyjma utkání s družstvem Sokola II Prostějov. I přesto dětem patří velká pochvala za předvedenou bojovnost a hlavně snahu na hřišti nic nezkazit. V utkání se zmiňovaným Prostějovem při nás stála smůla, která se projevila v 7 nastřelených tyčkách z ruky Filipa Foretníka a dalších cca 5 nastřelených tyček.

Dalším příjemným faktorem je skutečnost, že děti jezdí podporovat velká skupina rodičů, kterým také patří velká pochvala za podporu svých ratolestí.

18. 4. 2015 DHK Zora Olomouc

Již druhý týden v řadě jsme byli hosté na turnaji, který pořádal DHK Zora Olomouc. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů a to DHK Zora Olomouc, TJ Cement Hranice, TJ Senice na Hané, TJ Sokol Horka nad Moravou – lvíčata a TJ Sokol Horka nad Moravou – tygříci.

Na dětech bylo vidět, jak si turnaj užívají. Sice na lvíčatech byla vidět drobná nejistota daná menšími zkušenostmi, ale tato jak bylo zmíněno, byla kompenzována bojovností a přirozenou chutí ze hry.

V družstvo lvíčat (přípravka) si všechny děti zahrály na všech herních pozicích, tedy na křídle, spojce a v brance. Samozřejmě kdo do branky nechtěl, tak chytat nemusel. Jinak všechny děti hrály stejně dlouhý čas, tj. byly pravidelně střídány, tak aby měly dostatečný čas si odpočinout a zároveň si zahrát.

Sestava lvíčata: Vitásek František, Foretník Filip, Hrachovinová Sára, Cvetanová Kateřina, Sobek Tomáš, Dvorský Vít, Urban Vojtěch, Pešek Vojtěch.

21. 3. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou

První jarní víkend jsme odehráli další přípravný turnaj. Turnaje se zúčastnila družstva DHK Zora Olomouc a my tentokrát jen se dvěma družstvy (červení a zelení). Červené vedl pan trenér Žůrek a zelené měla trenérka Jája. Za zelené hráli: Hanáček Matěj, Pešek Vojta, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Cvetanová Kačka. Děti odehrály 4 zápasy (mimo Sáry a Kateřiny – holky ještě vypomohly červeným). Hráli jsme dvoukolově každý s každým. Utkání trvalo 2×10 min. Talentem zelených byl vyhlášen Hanáček Matěj. V družstvu červených hráli Tomáš Rakus, Štěpán Lerch, Franta Vitásek a Kuba Halouzka. Talentem byl vyhlášen Štěpán Lerch. Všichni hráli bez střídání, takže si všichni dostatečně zahráli. Děti je potřeba pochválit za velkou snahu a hlavně že celý mini turnaj zvládli odehrát od začátku do konce na 100%. Turnaj odpískali teprve začínající kluboví rozhodčí Václavík Viktor a zkušenější Smahel Adam. V bufetu nám vypomohl dorostenec Kräuter Jiří. Děkujeme klukům za jejich čas a chuť pomáhat v klubu.

24.1.2015 Pololetní jednička – Horka nad Moravou

První přípravný turnaj v roce 2015 – Pololetní jednička se uskutečnila 24.1.2015. Turnaje se zúčastnilo jedno družstvo z Prostějova a tři družstva domácích. Děti jsme rozdělily spravedlivě podle výkonosti do družstev, tak aby si zahráli všichni co nejvíce. Týmy jsme tentokrát smíchali dohromady holky a kluci.  Děti nám udělaly radost, protože to co jsme dělali na tréninku, se snažily v zápase prodat. Byly vidět pokroky u všech hráčů. Talenti turnaje byli vyhlášení z každého družstva – Foretník Filip, Tomáš Sobek a Skřivánek Šimon.

Sestava: Hulová Eliška, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovinova Sára, Šrot Damián, Petr Kamil, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard, Foretník Filip, Urban Vojtěch, Nedbalová Kateřina, Cvetanová Kateřina, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon, Dvorský Vít, Pešek Vojtěch.

6. 12. 2014 Mikulášský turnaj – Horka nad Moravou 

V dopoledních hodinách se uskutečnil Mikulášský turnaj ve školní tělocvičně v Horce nad Moravou. Pozvání na náš turnaj přijel oddíl Žeravic, který přijel se dvěma družstvy. Horka měla dvě družstva s velkou většinou teprve začínajících malých házenkářů.

Všechny děti si s chutí zahrály a nabyly dalších zkušeností. Talenty byli vyhlášeni v každém družstvu, u Jáji se dařilo Jakubovi Halouzkovi a u paní trenérky se dařilo Tomáši Rakusovi.

Turnaj navštívili i čerti. Na štěstí všechny děti byly hodné, tak čerti odešli s prázdnou. Děti byly odměněni za své výkony mlsnou nadílkou a zaslouženým potleskem rodičů. Na turnaji byla malá kaňka, která se doufejme, už nebude opakovat – bylo nahlášeno mnohem více dětí. Myslím, že je alespoň slušnost omluvit své dítě, pokud se nemůžete zúčastnit. Samozřejmě zde nemluvím o dětech, které byly omluveny. Vždyť přece jdeme příkladem dětem 🙂

Trenérka Míla měla v družstvu: Tomáše Rakuse, Daniela Poláška, Matěje Hanáčka, Vojtěcha Peška, Vojtěcha Urbana.

Trenérka Jája měla v družstvu: Annu Čechovou, Tomáše Sobka, Tomáše Špundu, Jakuba Halouzka, Františka Vitáska.