Hodnocení 2010-2011

Ohlédnutí za jarem

Družstvo mladšího žactva vzniklo převážně z řad hráčů ZŠ v Horce nad Moravou a od toho se také odvíjeli první tréninky a přátelská utkání. Ještě před prvním turnajem v házené se děti zúčastnily mezi-školního turnaje v miniházené 4+1, kdy reprezentovali právě zmíněnou ZŠ v Horce. Turnaj byl určen pro žáky čtvrtých a pátých tříd základních škol a byl odehrán v hale DHK Zora Olomouc v pátek dne 18. 2. 2011 V porovnání s prvním turnajem bylo jednoznačně vidět, že hráči se výkonnostně za necelé 3 měsíce zvedli natolik, že dokázali hrát vyrovnané partie s některými protivníky. Hrací čas byl 2×10 min. a na turnaji obsadili celkové 5. místo, ze šesti družstev.

20.3. 2011 TURNAJ Házená Uničov

V neděli 20. 3. 2011 jsme se zúčastnili našeho prvního turnaje v Uničově. Byl to pro nás první test ve skutečné házené proti neznámým protivníkům.  Hrací čas byl 2 x 10 min s dvouminutovou přestávkou.

V prvním utkání nejen turnaje, ale i našeho družstva mladšího žactva jsme narazili na domácí tým Uničova. První minuty zápasu byly nervózní a plné nepřesností, zejména v obraně.  V brance nás ovšem perfektními zákroky podržel Martin Konrád, který soupeře svými zákroky během celého turnaje přiváděl k zoufalství.  Utkání jsme nakonec prohráli 2:10. Ovšem všichni na hřišti bojovali.

Ve druhém utkání nás čekal tým z Prostějova. Zkušený a ostřílený soupeř nás sice porazil rozdílem třídy v poměru 18:0, ale naše hra se výrazně zlepšila. Tomu byla důkazem zlepšená obrana, kdy jsme již přistupovali k soupeři a poměrně úspěšně se nám podařilo jeho hru narušovat.

Ve skupině jsme skončili na posledním místě a čekalo nás utkání o celkové 5. místo ve kterém na nás čekal tým DHK Litovel. Prvních 5 minut se nám dařilo držet remízový stav 0:0. V 6. minutě jsme vsítili první branku utkání a ujali se vedení, které trvalo do 8. minuty. Pak se rozjel brankostroj Litovle, která nám do konce utkání vsítila 12 branek. Utkání skončilo 12:2 ve prospěch Litovle.

Celkově byl turnaj pro nás velkým přínosem. Děti si poprvé vyzkoušely „velkou“ házenou. Všichni si zaslouží VELKOU pochvalu za předvedené výkony a bojovnost. Nelze vyzvednout jednotlivce, ale všechny jako jeden tým, který bojoval od začátku do konce turnaje.

Na první pohled by se zdálo, že jsme na turnaji propadli, ale opak je pravdou. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme měli pouze tři tréninky na házenkářském hřišti, naši hráči a hráčky byli na turnaji nejmladší (mnohdy až o 4 roky) než soupeř a nebyli jsme v plné sestavě, jsou naše výsledky více než optimistické.

O 3. místo       TJ Sokol Senice na Hané – Házená Uničov               6:9

Finále              TJ STM Olomouc – Sokol II Prostějov                       13:8

Sestava a branky: Němčák Michal 1, Kräuter Jiří 1, Walwel Jakub 1, Protivánek Matěj 1, Fitříková Michaela 0, Přikrylová Jana 0, Vykydalová Radka 0, Neplech Tomáš 0, Vysoudil Vojtěch 0, brankář: Konrád Martin 0.

3.4. 2011 Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou 20:7 (12:2)

Premiérové mistrovké utkání nás čekalo na půdě Uničova. Zde nás čekal tým složený pouze z 8 hráčů, ale o to zkušenější. Do utkání jsme vstoupili bojácně, kdy nám soupeř vsítil dvě rychlé branky. To jako by probudilo naši obranu a všichni naši hráči a hráčky začali urputně bránit, v některých případech, někdy i o 4 roky staršího soupeře. Ve čtvrté minutě se podařilo Jirkovi Kräuterovi, vstřelit první branku našeho družstva. Pak jsme se opět na dlouhé minuty střelecky odmlčeli. Báli jsme se střílet a něco nepokazit. Do poločasu soupeř zvýšil svůj náskok na hrozivých 10 branek.

V poločasové přestávce bylo všem řečeno, že nemáme v utkání co ztratit, můžeme pouze překvapit. Ať se nebojíme střílet a ukážeme všem přítomným divákům a hlavně rodičům, že máme i na staršího a zkušenějšího soupeře. Všichni si to vzali k srdci a v úvodu druhého poločasu jsme soupeře zaskočili dvěma rychlými brankami. Obrana pracovala stejně dobře jako v prvním poločase a když už jsme nedokázali ubránit, tak záda kryla perfektně chytající trojice (Martin, Radek, Klárka).  Druhý poločas všichni bojovali a nechali na hřišti duši, což se odrazilo v konečném výsledeku, 20:7. Podotýkám, že druhý poločas jsme prohráli 8:5!!! Nemalou zásluhu na výsledku mají i rodiče, kteří nám po celé utkání vytvářeli pěknou kulisu.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 2, Kräuter Jiří 2, Protivánek Matěj 1, Němčák Michal 1, Štancl Petr 1, Pajunčík Ondřej 0, Fitříková Michaela 0, Přikrylová Jana 0, Žižlavský Filip 0, Spurný Filip 0, Vykydalová Radka 0, Pluhař Robert 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0, Nytrová Klára 0.

10.4. 2011 TJ Sokol Horka nad Moravou – UP HSC Olomouc

První mistrovské utkání na domácí půdě jsme sehráli za slunečného, ale větrného nedělního odpoledne. Na zápas se nás sešlo víc, než umožňuje legislativa.  K utkání může nastoupit pouze 14 hráčů jednoho družstva. Nás ovšem bylo 17. Po dohodě s trenéry hostujícího družstva a rozhodčíma nám byl umožněn start v 17 hráčích.

Do utkání jsme vstoupili stejně jako před týdnem v Uničově. Vlažně, jakoby se utkání mělo vyhrát samo. Bohužel, takhle tomu nebylo. Soupeř využil naší rozpačitosti a v 10. minutě jsme prohrávali 0:9. Poté si trenér hostujícího celku vzal oddechový čas, který i nám posloužil k bojové poradě. To se nám vyplatilo a za dalších 10 minut nám soupeř vsítil pouze jednu branku a mi tak měli možnost korigovat výsledek na poločasový stav 3:10.

V poločasové přestávce bylo v šatně řečeno, že nemáme co ztratit, že můžeme pouze překvapit a hlavně ukázat všem přítomným rodičům, že házenou umíme. Druhý poločas byl nepatrně lepší než ten první, ale kupili jsme řadu technických chyb, které nás v zápětí stály inkasované branky. Soupeře zdobila větší bojovnost, která přispěla ke konečnému výsledku 7:25, pro UP HSC Olomouc.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 4, Němčák Michal 2, Štancl Petr 1, Kräuter Jiří 0, Protivánek Matěj 0, Spurný Filip 0, Pajunčík Ondřej 0, Přikrylová Jana 0, Vykydal Libor 0, Vykydalová Radka 0, Pluhař Robert 0, Walweel Jakub 0, brankáři/ky: Dvorský Radek 0, Nytrová Klára 0, Konrád Martin 0, Šafář Daniel 0.

15.4. 2011 Školní Molten liga – Mini házená 4+1

Posledního oficiálního školního turnaje, v mini házené 4+1, mezi základními školami jsme se zúčastnili na palubovce DHK Zory Olomouc. Turnaj byl rozdělen na dvě věkové kategorie a to kategorie Mladší (druhách a třeťáci) a kategorii Starší (čtvrťáci a páťáci).

V kategorii „Mladší“ jsme měli 3 družstva a nakonec po velkých bojích jsme obsadili 1., 3. a 4. místo. Výsledky hovoří za vše. Děti mini házená baví a to jde vidět nejen na školních trénincích, ale i na předvedené hře na turnajích, kdy si děti všechny zápasy bez rozdílu, zda vyhráli, či prohráli, plně užívaly. Byl to náš teprve třetí turnaj a už jsme dokázali zdolat zkušené házenkáře a házenkáře, a to je co říct. 😉

V kategorii „Starší“ mini jsme již tak úspěšní nebyli. Nicméně naše výsledky se oproti předchozím turnajům značně zlepšily. Do střelecké listiny se zapsalo více hráčů a hráček, všichni si zahráli a odvedli na hřišti kus práce. Jak praví staré heslo: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, tak to se naplnilo. Sice jsme nebyli „na bedně“, ale ukázali, že umíme házenou hrát, baví nás a na příštím turnaji se nás budou už soupeři bát.

Za celý turnaj v obou kategoriích nelze chválit jednotlivce, ale všechny hráče a hráčky, protože vytvořili perfektní partu, která táhla za jeden provaz. Když se nedařilo jednomu, pomohl druhý. A tak to má nejen ve sportu, ale i v životě být.

Nutno podotknout, že na všech turnajích, kterých jsme se v letošním premiérovém školním roce zúčastnili, jsme příkladně reprezentovali ZŠ a MŠ Horka nad Moravou, nebyl jediný problém a pořadatelé nás vždy pochválili za vzorné chování!!!

Výsledky mini starší

Horka „A“ Horka „B“ Holečkova „A“ Holečkova „B“ 8. května Skóre Body Pořadí
Horka „A“ 6:6 7:10 8:12 10:15 31:43 1 4.
Horka  „B“ 6:6 3:19 4:15 9:15 22:50 1 5.
Holečkova „A“ 10:7 19:3 14:14 13:10 56:34 7 1.
Holečkova „B“ 12:8 15:4 14:14 10:10 51:36 6 2.
8. května 15:10 15:9 10:13 10:10 50:42 5 3.

16.4. 2011 SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou                    28:4 (14:1)

Sobotní odpoledne jsme strávili v nedalekých Žeravicích. Soupeř, který jen díky horšímu skóre nepostoupil po podzimní části soutěže do Středomoravské ligy a nynější lídr Středomoravské divize si na nás brousil zuby.

Do utkání jsme vstoupili jako přes kopírák ve srovnání s předchozími zápasy. První poločas jako bychom se báli. Byli jsme bez pohybu, pouze odehrávali míč, a když se někdo rozhodl ke střele, tak ta byla z místa, bez náběhu.

Jako ohranou písničku trenéři v poločasové přestávce opět zdůraznili, že můžeme soupeře pouze překvapit, přijeli jsme si zahrát, vyzkoušet si to, co nám na tréninku jde, a umíme. Do druhé půle jsme opět vstoupili vstřeleným gólem do sítě soupeře. Obrana i útok, se zlepšili. Bohužel na zvrat v zápase to nestačilo. Poměrně vysoká prohra, která nás zavazuje v odvetě na domácím hřišti předvést lepší výkon, na který bezesporu máme.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 2, Kräuter Jiří 1, Štancl Petr 1, Protivánek Matěj 0, Fitříková Michaela 0, Nytrová Klára 0, Pajunčík Ondřej 0, Přikrylová Jana 0, Žižlavský Filip 0, Vykydal Libor 0, Vykydalová Radka 0, Pluhař Robert 0, brankáři: Walwel Jakub 0, Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0, Šafář Daniel 0.

1.5. 2011 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Šumperk 3:26 (2:10)

Nejtěžší, o hlavu větší a věkově největší rozdíl mezi naším celkem a týmem ze Šumperka. Taková stručná charakteristika by mohla nastínit i následný průběh utkání. Tak se tomu také stalo. Když k tomu přidáme více jak 15 ztracených míčů špatnou přihrávkou našich hráčů a hráček, tak obrázek utkání se vykresluje. V utkání jsme se soupeřem drželi krok pouze do 2. minuty. Následně soupeř šňůrou 9 branek odskočil na stav 9:1. Poločasové skóre pak na stavu 10:2 ve prospěch soupeře.

Hra našich svěřenců byla stejná i ve druhém poločase. Bohužel se nám nedařila střelba, kdy soupeř měl vysokého brankáře, ale my jsme nebyli schopni vystřelit na zem. Snaha se nedá vytknout žádné hráčce ani hráčovi. Bohužel tento soupeř byl nad naše síly.

Sestava a branky: Kräuter Jiří 1, Protivánek Matěj 1, Štancl Petr 1, Němčák Michal 0, Vysoudil Vojtěch 0, Spurný Filip 0, Pajunčík Ondřej 0, Vykydal Libor 0, Walwel Jakub 0, Pluhař Robert 0, Přikrylová Jana 0, Vykydalová Radka 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0, Šafář Daniel 0.

7.5. 2011 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Senice na Hané 18:20 (13:9)

Slunečné a letní počasí přálo sobotnímu dni, ve kterém jsme hostili družstvo ze Senice na Hané. Utkání slibovalo boj posledního s předposledním celkem soutěže, resp. o první body do tabulky.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a od prvních minut diktovali tempo hry. Jediné co nás trápilo od začátku do konce utkání, byla naše obrana. V té jsme měli značné rezervy a to se nám v konečném účtování vymstilo.  V prvním poločase jsme soupeře doslova válcovali rychlými útoky. Když se nepodařil rychlý protiútok, dokázali jsme se prosadit i na postavenou obranu soupeře. Poločas jsme vyhráli 13:9.

Vstup do druhého poločasu věstil blížící se problémy, pramenící zejména z nervozity o udržení vedení v utkání. To se nám taky vymstilo. Soupeř zlepšil obranu a začal tou naší pronikat jako nůž máslem. Pomalinku ukrajoval z našeho vedení a v 15. minutě druhého poločasu se poprvé ujal vedení v poměru 17:16. Poté jsme zpřesnili hru jak v obraně, tak i útoku, ale na zvrat v utkání to už nestačilo. Po závěrečném hvizdu sudích se zastavilo skóre na stavu 20:18 ve prospěch hostů.

Utkání, které bylo pohledné, kdy si diváci přišli na své. Velká škoda, že jsme téměř 30minutové vedení nezúročili ve vítězství. Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. Závěrem jen trochu statistiky. V prvním poločase jsme vsítili 13 branek, dostali 9 a ve druhém vsítili jen 5 a dostali 11. V prvním poločase se do střelecké listiny z naší strany zapsalo 5 hráčů ve druhém jen 2. Z těchto ukazatelů jde vidět, že druhý poločas byl výrazně slabší a to nás stálo první dva body.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Protivánek Matěj 4, Nytrová Klára 4, Vysoudil Vojtěch 3/1, Žižlavský Filip 1, Fitříkova Michaela 0, Walweel Jakub 0, Pajunčík Ondřej 0, Němčák Michal 0, Přikrylová Jana 0, Vykydalová Radka 0, Spurný Filip 0, brankáři: Pluhař Robert 0, Dvorský Radek 0.

15.5. 2001 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov             6:30 (5:13)

První odvetné utkání nás čekalo na domácí půdě s lídrem tabulky celkem Házená Uničov. Do utkání jsme vstoupili nebojácně a se soupeřem drželi krok. To se nám dařilo pouze do 10. minuty prvního poločasu, pak již soupeř kontroloval hru a do konce poločasu si vybudoval pohodlný 8brankový náskok.

Jak se pomalu stalo tradicí, druhý poločas nám vůbec nevyšel i přesto, že v poločasové přestávce bylo dětem vysvětleno, jakých chyb se mají vyvarovat a kde se musíme zlepšit. Bohužel děti si nevzali rady trenérů k srdci a tak to se nám vymstilo. V obraně jsme polevili, čím jsme soupeři dovolili snadno skórovat, nezískávali jsme odražené míče. V útočné fázi jsme stříleli doprostřed branky nebo co hůře, tak jsme přihráli přímo soupeři do rukou a ten měl pak snadný úkol jak vsítit do naší branky míč. Bohužel slibně rozehrané utkání jsme nakonec prohráli rozdílem třídy, což zamrzí o to víc, když si děti uvědomí, že házenou umí, což dokazují na trénincích, kde jsou téměř bezchybní, ale v utkání to zatím neuměli prodat.

Sestava a branky: Štancl Petr 2, Protivánek Matěj 2, Kräuter Jiří 1, Nytrová Klára 1, Přikrylová Jana 0, Šafář Daniel 0, Žižlavský Filip 0, Pajunčík Ondřej 0, Němčák Michal 0, Spurný Filip 0, Vykydal Libor 0, Vykydalová Radka 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0, Pluhař Robert 0.

21.5. 2011 TURNAJ Horka nad Moravou

Premiérový turnaj v miniházené, který uspořádal náš oddíl házené a zároveň se tohoto i účastnil, se odehrál za slunného počasí v sobotu dne 21. 5. 2011, v areálu ZŠ, v Horce nad Moravou.

Do turnaje jsme přihlásili dvě družstva Horku „A“ a Horku „B“

Za tým TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ nastoupili: Dvorský Radek, Štancl Petr, Pajunčík Ondřej, Žižlavský Filip, Vykydalová Radka.

Za tým TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ nastoupili: Pluhař Robert, Spurný Filip, Šafář Daniel, Přikrylová Jana. – pozn. Tým si vyjma prvního utkání vypůjčoval brankáře z řad soupeřů.

V konečném pořadí se umístila Horka „B“ na 5. místě a Horka „A“ na 3. místě.

TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou „A“           10:12

K prvnímu utkání nastoupila Horka „B“ proti svým „spoluhráčům“, tj. proti Horce „A“. Velmi pěkné a vyrovnané utkání, kde se zejména prosadila Janička Přikrylová, která vsítila 6 branek. V brance nás nádhernými zákroky podržel Robin Pluhař. Celé utkání jsme jasně vedli o 3-4 branky. Bohužel v druhém poločase nás soupeř pozvolna dotahoval a nakonec otočil stav ve svůj prospěch 10:12. Škoda, že jsme neměli možnost střídání. Pěkné utkání, za které si děti vysloužily VELKOU POCHVALU.

TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ – TJ STM Olomouc                                       5:12

Utkání s velmi zkušeným soupeřem, který vítězí téměř na každém turnaji, bylo z naší strany velmi nervózní. Opět jsme ukázali naši bojovnost a velkou vůli po vítězství. Bohužel jsme střídali perfektní výkony s hluchými místy. V poločase byl stav 7:1 pro Olomouc. Po bojové poradě v přestávce jsme na soupeře vletěli a hned mu našupali 4 branky. Během chvilky byl stav 10:5. Pak jsme opět přestali hrát a soupeř nám odskočil na konečných 12:5. Nutno podotknout, že v tomto utkání nám chytal brankář soupeře, který se sice snažil, seč mohl, ale dostával smolné góly, které nás srážely na kolena. Když se k tomu přidala i střelecká smůla, tak jsme museli smeknout před soupeřem. Opět si všichni naši hráči zasloužili velkou pochvalu, když opět dokázali celé utkání odehrát bez střídání!!!

TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ – UP HSC Olomouc „A“                               11:20

Utkání kde se projevila naše únava po velkém vytížení z předchozích utkání bez střídání. Poločas jsme prohráli jasným rozdílem 1:10. Do druhého poločasu jsme vstoupili koncentrovaní a posílení radami trenéra ;). Zde se hra naprosto vyrovnala, opět jsme dokázali, že jsme rovnocenným partnerem soupeřovi. Druhý poločas skončil remízou 10:10. Škoda, že jsme nehráli první poločas jak druhý. Určitě bychom soupeře více potrápili možná i porazili.

TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ – UP HSC Olomouc „B“                                13:12

V posledním utkání sobotního dopoledne jsme narazili na tým UP HSC Olomouc „B“. Tým, jež získal body pouze s naším Áčkem, byl pro nás výzvou. Do branky nastoupil Radek Dvorský z A-týmu a opět jsme hráli celé utkání bez střídáni, kdy soupeř měl na střídání 4 hráče. Po krásném utkání plném zvratů jsme nakonec po dramatické koncovce dokázali vyválčit první 2 body. Opravdu krásné utkání, plné strhujících momentů a suprových zákroků brankáře.

S přibývajícími zápasy stoupala i naše výkonost. Už jsme si dokázali naběhnout pro míč, uvolnit se od soupeře, lépe spolupracovat v obraně za tento hřeb odpoledne nám byla sladkou odměnou první výhra. Za převedené výsledky během celého turnaje bych chtěl pochválit všechny v TÝMU, kde když se nedařilo jednomu, zamakali ostatní a tak to má být. Všichni si dali góly, což se málo kdy podaří všem hráčům v týmu, což je další důkaz naší síly, která se bude určitě zápas od zápasu a turnaj od turnaje zlepšovat.

Sestava a branky Horka „B“: Pluhař Robert 21, Přikrylová Jana 8, Spurný Filip 5, Šafář Daniel 4.

TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ – TJ Sokol Horka nad Moravou „B“           12:10

První zápas turnaje, bylo derby mezi domácími družstvy, které zahájilo celý turnaj. Od začátku zápasu jsme stále prohrávaly, ale postupem času se hráči oklepávali z trémy. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a začali střílet branky, na kterých se nejvíce podílel Peťa Štancl. Utkání jsme nakonec otočily a zápas vyhráli. První dva body byly naše.

TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ – UP HSC Olomouc „B“                               13:17

Ve druhém zápase jsme narazili na soupeře UP HSC Olomouc ,,B“. Na začátku utkání nám soupeř utekl o 7 branek. S postupem času jsme se soupeřem začali vyrovnávat krok, ale poločas stejně prohráli.

Do druhého poločasu jsme nastoupily jako jiné družstvo, začali jsme výborně bránit a střílet branky, kdy se přidala ve skórování i Radka Vykydalová. V obraně se zas výborně předvedli Ondra Pajunčík a Filda Žižlavský. Nicméně na vítězství jsme už nedosáhli. Za toto předvedené zlepšení DĚKUJI všem hráčům.

TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ – TJ STM Olomouc                                       9:16

Třetí utkání bylo jednoznačné od začátku až do konce. Narazili jsme na nejlepší tým celého turnaje. Za tohle utkání zaslouží poděkování celé družstvo, a to zejména, že i s tak zkušeným týmem nesložily zbraně a srdečně bojovali až do konce.

TJ Sokol Horka nad Moravou „A“ – UP HSC Olomouc „A“                               16:27

V posledním zápase jsme narazily na pozdějšího více mistra celého turnaje. I když jsme ho výsledkově nezvládli, naše hra se zlepšila. Hráči se bavili hrou, kterou vyšperkoval dvěma krásnými brankami Filda Žižlavský. Byla na nás už vidět únava ze zápasů, které jsme již odehrály. Přesto musím opět všechny pochválit za předvedenou hru a snahu. Určitě máme co zlepšovat, ale od toho jsou právě tyto turnaje. Ještě jednou chci poděkovat všem hráčům za předvedený výkon na celém turnaji.

Sestava a branky Horka „A“: Štancl Petr 45, Vykydalová Radka 3, Žižlavský Filip 2, Pajunčík Ondřej 0, brankář: Dvorský Radek 0.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří také všem rodičům, kteří přišli fandit, přispěli cenami do turnaje (zbyly nám i na další turnaj), pomohli při organizaci a v neposlední řadě našim mladším žákům, kteří se perfektně zhostili pomoci při časomíře a zapisování gólů u stolku časomíry.

22.5. 2011 UP HSC Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou 22:1 (10:0)

Den po premiérovém turnaji minižáků jsme zajížděli v dosti okleštěné sestavě do Olomouce, na halu UP. Hráči věkově spadající do minižáků, dostali ve většině případů na toto utkání volno, aby mohli zregenerovat po náročném sobotním turnaji.

Velká šance si zahrát celé utkání pro hráče věkově spadající do kategorie mladšího žactva. Utkáním nám ale vůbec nevyšlo. Už od prvních minut bylo jasné kdo je na hřišti pánem. Soupeř měl chuť, zájem a hlavně vůli po vítězství a to rozhodlo i v konečném zúčtování. Jeden gól za celé utkání hovoří za vše. Naše obrana nebyla tak špatná, ale střelecké pokusy z naší strany byly spíše výjimkou. Je velká škoda, že děti nevyužili šanci bez střídání si pořádně zahrát, místo zápas vypustili.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 1, Walweel Jakub 0, Šafář Daniel 0, Štancl Petr 0, Přikrylová Jana 0, Pajunčík Ondřej 0, Němčák Michal 0, Spurný Filip 0, Vykydal Libor, brankář: Dvorský Radek 0.

29.5. 2011 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice        4:15 (1:9)

V nedělním zápase jsme se utkali proti prvnímu týmu naší tabulky a to proti Žeravicím.
První poločas jsme začali, jako tradičně, opět se strachem, kdy jsme soupeři dovolily udělat si náskok ve skóre. V útoku jsme nepředvedli skoro vůbec nic. Na branku hráči vystřelili jen pětkrát. Díky našemu brankáři Martinu Konrádovi nebylo skóre vyšší. Proto jsme také prohrály 1. poločas v poměru 1:9.

O poločase bylo hráčům zdůrazněno, že nemáme co ztratit a ať zlepší obranu a hlavně ať se nebojí
střílet na soupeřovu branku. Bez střelby se góly dávat nedají.

Po nástupu do druhého poločasu si všichni vzali k srdci, co jsme si řekli. Téměř dokonalá obrana za zády našeho druhého brankáře Radka Dvorského povolila soupeři už jen 6 branek. V útoku jsme začali střílet a dávat góly. Škoda jen toho, že jsme neproměnili více šancí, které by skončily brankou. Vždyť
Klára Nytrová nastřelila 4x břevno (škoda). Naše hra byla úplně jiná než v prvním poločase a bylo to znát i na výsledku druhého poločasu, který jsme prohrály jen 3:6. I hráči pochopili, že se silným soupeřem se dá hrát vyrovnaný zápas.

Vysvitla naděje, že pokud bychom hrály další zápasy tak jako ve druhém poločase, vítězství nenechá na sebe dlouho čekat. Po zápase někteří rodiče říkali, že tohle vystoupení bylo jedno z nejlepších, co Naši hráči/ky předvedly a ukázaly všem, že házenou hrát umí (jen se přestat bát soupeřů).

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 3, Vykydal Libor 1, Němčák Michal 0, Kräuter Jiří 0, Protivánek Matěj 0, Štancl Petr 0, Fitříková Michaela 0, Nytrová Klára 0, Walweel Jakub 0, Šafář Daniel 0, Spurný Filip 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

4.6. 2011 TJ Šumperk – TJ Sokol Horka nad Moravou 25:7 (12:1)

Předposlední utkání na půdě soupeře i v letošní sezóně jsme sehráli s „šumperskými obry“, v krásném sportovním areálu šumperského multifunkčního stadionu.

Předvedená hra neodpovídala stavu počítadla skóre po posledním hvizdu utkání. Do utkání jsme vstoupili perfektně. Zodpovědná obrana podpořená vynikající chytajícím triem brankářů Dvorský, Walweel, Konrád dovolila soupeři za první poločas vsítit pouhých 11 branek. Naše útočná aktivita byla perfektní. Valná většina hráčů se dostala do střeleckého zakončení ze slibné pozice, ale co nám chybělo k zajásání z gólu, byla přesnost střelby. Dyť Petr Štancl se několikrát dostal na čáru brankoviště, ale střelu bohužel umístil přímo do brankáře.

Druhý poločas byl téměř jak přes kopírák s prvním. Jen jedna malá, o to důležitější změna se udála. Začali jsme střílet k tyčím a světe div se, padaly branky.

Obraz hry je zápas od zápasu lepší, čehož je důkazem tohle utkání. V podstatě celý zápas jsme dokázali hrát na plno a neustále ohrožovat branku soupeře. Jediné v čem měl soupeř výhodu, byla výšková a silová převaha. Díky těmto faktorům dokázal naše útočné aktivity eliminovat. V ostatních herních projevech jsme měli navrch, což je potěšující. Velkou pochvalu zaslouží všichni hráči a to bez výjimky.

Sestava a branky: Kräuter Jiří 0, Vysoudil Vojtěch 1, Protivánek Matěj 1, Štancl Petr 3, Nytrová Klára 2, Pajunčík Ondřej 0, Přikrylová Jana 0, Žižlavský Filip 0, Vykydal Libor 0, Šafář Daniel 0, Vykydalová Radka 0, Pluhař Robert 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0, Walweel Jakub 0.

11.6. 2011 Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou 19:7 (9:2)

Na poslední zápas naší premiérové sezóny, jsme zajížděli na odložené utkání do Senice na Hané. Hráči se na utkání těšili, protože s tímto soupeřem jsme hráli první zápas vyrovnanou partii. Ale odveta už tak dobře nevypadala (alespoň podle výsledku).

Do zápasu jsme opět nastoupili příliš odevzdaně. Nepřistupovali jsme k útočníkům a naopak v útoku zase nestříleli na branku soupeře. Takhle pokračoval celý 1. Poločas, který skončil (9:2).

O přestávce jsme si řekli, jaké chyby děláme. Sami hráči uznali, že to není jejich hra, kterou umí. Vzali si k srdci vše, co jsme si řekli a začali se více snažit. Bylo to znát i na hře, kdy jsme začali více střílet. Vytvořili jsme si několik střeleckých šancí, které jsme bohužel opět neproměňovali. Dokonce jsme vybojovali dva sedmimetrové hody což  značí, že jsme si vytvářeli střelecké pozice na šestce. I když jsme ani jednu neproměnili, náznak útočné aktivity se projevil. Měli jsme i tři rychlé protiútoky (náš malý zázrak) a ve dvou případech (SVĚTE DIV SE) skončily dva vstřelením krásných branek. I když se naše hra zlepšila, skóre už jsme nedohnali (19:7).

I přes porážku chci všem hráčům i těm co nehrály poděkovat za tento zápas, který nevzdali a snažili se až dokonce. Pak i za celou odehranou sezonu, kdy ukázaly, že se něco naučili.

Sestava a branky: Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 2, Němčák Michal 1, Spurný Filip 1, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 0, Fitříková Michaela 0, Nytrová Klára 0, Přikrylová Jana 0, Žižlavský Filip 0, Walweel Jakub 0, Šafář Daniel 0, brankář: Dvorský Radek 0.