Hodnocení 2022-2023

Zhodnocení jarní části sezóny 2022/2023 staršího žactva TJ Sokol Horka nad Moravou

Do nového roku druhé části sezóny jsme vstoupili s elánem… Využití relaxace při plavání v bazéně, využití posilovny, tréninky v nedaleké Senici na Hané a doplňkové tréninky v neděli na hale DHK Zora Olomouc. V lednu jsme se také poprvé zúčastnili zimního poháru Winter Beach Handball Prague Cup,  opět jsme uspěli a padli až ve finále. Je třeba i mimo klasickou házenou využít a vyzkoušet něco neobvyklého co nás vždy posune dál a snad i výš. Všichni jsme si vše užili naplno….

Děkujeme všem hráčům za celou sezónu. Je vidět, že i když výsledkově občas zaostáváme, tak jsme se posunuli jak po fyzické stránce, v technice a i v kolektivnosti a v bojovnosti. Na každém turnaji, kde jsme byli účastníkem, jsme potrápili věhlasné házenkářské družstva a předvedli jim náš zápal do hry a tvrdost. Příkladem byl turnaj Prague Cup 2023, kde jsme nezaostali a s dobrým pocitem se vrátili zpět na Hanou. Sezónu jsme ukončili velmi dobrým počinem na Beach Handball Prague Open 2023 v prazském Ládví. A i když nám uteklo 3.místo mezi prsty, tak musíme říct, že se akce povedla a všichni jsme si ji užili co to šlo.

Klobouk dolů chlapci..….díky za celou sezónu…

Děkujeme také všem rodičům, fanouškům a nadšencům, kteří nám pomáhali v průběhu soutěžní ligy při fandění a povzbuzování a jsou nám na blízku s jakoukoli pomocí jak s dopravou na turnaje tak i na soutěžní utkání i na mimo házenkářské aktivity. Ještě jednou ze srdce děkujeme…

Trenéři….

A nesmíme zapomenout se v posledních řádcích rozloučit s některými tvářemi……

Matěj Hanáček – přestup do HBC Olomouc

Josef Šincl – přestup Tatran Litovel

Jakub Drozd – ukončení působnosti v družstvu

Němec Petr – ukončení trenérství

Děkujeme všem a přejeme jim mnoho zdraví, štěstí a úspěchů nejen na poli házenkářském, ale i v osobním životě a to nejdůležitější…máte u nás stále dveře otevřené kdykoliv a nejen v aktivním působení v klubu, ale i na přátelské posezení a zavzpomínání všeho co jsme zde prožili.

HORKA JEDE !!!

23. – 25. 6. 2023              Prague Open Beach Handball 2023

Po roce jsme se opět dočkali našeho turnaje braný jako závěrečná akce a odměna pro celý tým na ukončení celé sezóny. Počasí nám přálo a tak jsme si vše užili se vším všudy. Náš tým se přihlásil na 8.ročník pod názvem Black Princesses dle nápadu a vymyšlení našich hráčů. Do týmu jsme na přání přijali dva hráče, kteří byly i jsou kamarádsky i herně spjatí s naším týmem. Bývalý kmenový hráč Skřivánek Šimon, hostující hráč Prosek Patrik a pomoc také přislíbil sourozenec Lukáš Rusler, bratr Martina, naší brankářské jedničky, který nemohl jet s námi z důvodu účasti na výběrovém turnaji házenkářských krajů staršího žactva z celé ČR v Liberci.  Všichni si sedíme ve skvělé partě jak na hřišti, tak i v zázemí…. prostě parta jak se patří. Celý turnaj proběhl bez vážných problémů a hráči ho využili naplno. Jak herně, s odpočinkem, relaxací tak i na spřátelení s plno děvčaty… J J J z ostatních družstev, ale nejvíce z družstva Piešťan….

Vše bylo super…..děkujeme všem hráčům, doprovodu a fanouškům za super tři plážové dny…

HORKA JEDE !!!

Výsledky:

1.den

Black Princesses – Zelenáči (Handball Úvaly)  0:2 (sety 16:18, 14:16)

Velice nervózní zápas a zbytečná prohra díky neproměňování jasných šancí….škoda….bojovali jsme, ale více štěstí měli naši soupeři. Gratulujeme Chodovskému družstvu..….

Black Princesses – Kebab do ruky ( Házená Mělník) 2:0 (sety 20:9, 24:16)

Ve druhém utkání už to byl ten náš plážový tým. Od začátku utkání jsme nenechali nikoho na pochybách, kdo na hřišti drží otěže vítězství. Utkání jsme ovládli v obou setech, když ve druhé části jsme trochu polevili. První dva body za vítězství byly naše.

2.den

Black Princesses – Piešťanské hvězdy (MHK Piešťany – SK)  1:2 (sety 16:22, 20:9, 3:4)

První ranní utkání je u nás vždy problém…noc byla asi dlouhá J J. Soupeři nám v prvním setu nedali  od začátku více prostoru se prosadi, také chyběla větší přesnost v zakončení a tak jsme už rozdíl ve skóre nedohnali. V přestávce před druhým setem jsme si řekli, co upravit, změnit a výsledkem byl náš jasný průběh s konečným vítězstvím pro naše barvy. Bohužel v shot-outech jsme zbrkle zakončovali a prohráli..velká škoda, soupeř byl k poražení. Gratulujeme Piešťanům k vítězství …

Black Princesses – Zapík za frí ( Házená Mělník  2:0 (sety 22:9, 28:17)

V tomto utkání hráči přistoupili zodpovědně k utkání a nenechali na pochybách nikoho, kdo v tomto boji uspěje. Zvítězili jsme zcela jasným rozdílem.

Black Princesses – Lvíčata (Repre družstvo)  2:1 (sety 8:30, 19:18, 4:2)

Již od prvních sekund nás soupeř velmi lehce přehrával a vše bylo na ručník. O poločase jsme si řekli jak změnit hru v obraně,  nenechat soupeři tolik prostoru a hrát aktivně v útoku. Vše jsme plnili dle instrukcí, střelecky se  všem velmi dařilo. 7 vteřin před koncem druhého setu za stavu 19:18 pro nás si vzal soupeři time-out a zkusili vyrovnat. My jsme zasunuli obranu soustředili se na dvoubodového hráče, pokryli pivota, a když k tomu ještě pomohl skvělým zákrokem v brance Radim, nečekaná výhra ve druhém setu byla naše.

Na řadu přišly nájezdy. …. V nájezdech byly úspěšní naši hráči při zakončení  v otočkách, Radim skvělou taktikou uzavřel bránu a bylo na světě největší překvapení turnaje… 

HORKA TO DALA !!! SUPER…JSME PRVNÍ TÝM CO REPREZENTACI PORAZIL !!!!

Nejpohlednější zápas z druhého dne jsme skvělou obrátkou v druhé části a úspěchem v nájezdech dotáhli až do vítězství v celém utkání.

Black Princesses – Vršovický Bombarďáci ( Sokol Vršovice) 2:0 (sety 23:15, 9:20, 4:0)

V posledním utkání dne jsme museli ještě porazit družstvo které mělo  stejný počet bodů jako my, ale to nám bohužel nezaručovalo přímý postup do semifinále….vše jsme měli v rukou. Utkání bylo v prvním setu byl velmi dobře rozehrané a nikdo nepřemýšlel nad tím, že vznikne nějaká překážka. Ale i přesto přišla… Začátek druhého setu jsme byly úplně jiný tým….průběžný stav v náš neprospěch  0:6, byl rozhodující pro úspěch soupeře ve druhém setu. My už jsme na tento brankový stav nezareagovali a soustředili se spíše na rozhodující nájezdy. Opět naši svatyni uzavřel Radim skvělými zákroky a tak jsme mohli slavit postup do semifinále turnaje.

3.den

Semifinále

Black Princesses –  Lvíčata (Repre družstvo)  0:2 (sety 14:26, 11:24)

V tomto boji o finále jsme odehráli, ikdyž bez vítězné tečky, pěkný a bojovný výkon až do posledních vteřin. Boj to byl urputný a vyčerpávající…. Gratulujeme soupeřům k postupu do finále.

o 3.místo

Black Princesses – Zelenáči (Handball Úvaly)  0:2 (sety 8:16, 20:24)

Bohužel v tomto posledním utkání nám naše nekolektivní a občas zbrklá hra stála 3.místo na turnaji. I tak jsme, ale na hřišti nechali poslední síly. Gratulujeme soupeřům ke třetímu místu…

Umístění všech účastníků:

 1. místo    Lvíčata
 2. místo    MHK Piešťany
 3. místo    Handball Úvaly
 4. místo    Horka nad Moravou
 5. místo    Sokol Vršovice
 6. místo    Házená Mělník ( Zapík za frí)
 7. místo    Házená Mělník (Kebab do ruky)

4.místo pro Horku vybojovali:
Vánský Radim, Hanáček Matěj, Šincl Josef, Drozd Jakub, Hoferek Matěj, NIessner Matěj, Matušek Šimon, Marek Šimon, Herold Tomáš,

Rusler Lukáš, Skřivánek Šimon, Prosek Patrik

Trenéři: Marková Anna, Němec Petr, Kostorek Jan

Děkujeme všem hráčům bez výjimky za maximální písečné nasazení a také rodičům, kteří nám fandili přímo na kurtech. / Libor Herold,Markovi, Ruslerovi/ a také redaktorovi a novináři Karlu Smětákovi.

Na tomto posledním turnaji v sezóně 2022/2023 se s námi také rozloučili tři hráči a trenér. Matěj Hanáček odchází do HBC Olomouc, Josef Šincl do Tatranu Litovel a Jakub Drozd ukončuje spolu s trenérem Petrem Němcem působení v házené. Nikdo neví, kdy se v budoucnu vrátí, ale budou vždy v Horce vítaní v jakékoliv pozici. Děkujeme všem za působení v tomto klubu a přejme jim hodně zdraví, štěstí a také plno zážitků i mimo házenou….

27.05.2023    Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou     29:24 (15:8)

K poslednímu utkání v soutěži ligy Olomouckého kraje starších žáků jsme nastoupili na půdě pořádajícího klubu z Uničova. Počasí nám přálo a tak jsme mohli utkání vychutnat na čerstvém vzduchu a sluníčku. Bohužel jsme nastoupili oslabení o důležité hráče, kteří nám v konečném zúčtování celého utkání hodně chyběli. Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně a velmi roztěkaně. To nám bohužel vzalo z počátku hodně energie a proto jsme soupeře již nedohnali. I když jsme se v druhé polovině zápasu dostali na dostřel k vrovnání, tak jsme bohužel utkání nedovedli ani do nerozhodného stavu a prohráli se vztyčenou hlavou o 5 branek. I když nám chyběl druhý nejlepší střelec v soutěži Hany Hanáček a náš nebezpečný pivot Kubík, tak se nemáme za co stydět. Musíme pochválit za velmi dobrou hru Davida Jenše, Pepy Šincla a snad také ve zlepšující se formě Šimona Marka.

Děkujeme všem hráčům za pohledný zápas a těšíme se již nyní na novou sezónu 2023/2024

Také se chceme rozloučit s hráči ročníku 2008, kteří nás opouští a přechází do konkurenčních okolních klubů se něco přiučit. Příští rok se s nimi opět rádi setkáme snad v kategorii mladšího dorostu 2024/2025.

Přejeme jim hodně zdraví, štěstí a ať se jim daří…… Horka jede !!!!

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za podporu z hostujícího hlediště Uničovské arény.  

Sestava a branky: Jenš David 7/0, Marek Šimon 5/0, Šincl Josef 4/0, Vánský Radim 3/0, Herold Tomáš 2/0, Rusler Lukáš 2/0, Matušek Šimon 1/0, Niessner Matyáš 0, Hoferek Matěj 0, Brankář: Rusler Martin Trenéři: Vítková Kristína, Kostorek Jan, Němec Petr

24.05.2023    TJ Sokol Horka nad Moravou – SK HFP Prostějov           30:27 (14:13)

V předehrávce posledního domácího utkání jsme na naší půdě přivítali nelehkého soupeře z Prostějova. Věděli jsme, kde hrozí nebezpečí a čekali velmi tuhý boj. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a využívali chyb soupeře a vedli postupně 3:0, 5:2, 10:6, ale po té jsme bohužel udělali pár zbytečných chyb, které nás stály navýšení ve skóre a tak protivník otočil až na stav 12:13. Našimi zbytečnými chybami soupeř ožil a hra se začala vyrovnávat. My jsme, ale zabrali a nakonec poločas vyhráli 14:13. Do druhé části jsme šli s předsevzetím, že poslední utkání sezóny chceme za každou cenu vyhrát, ukázat, že na to máme a rozloučit se na domácí půdě s diváky, fanoušky a s končícím koučováním trenéra Petra domácím vítězstvím. Až do 15 minuty druhého poločasu jsme stále hráli vyrovnanou hru. Ale v posledních 10 minutách jsme si vybojovali 3-4 gólový náskok, který jsme dotáhli až k vítězné radosti. Konec jsme takticky zvládli a připsali si tak 2 body před domácím publikem.

Pochvala celému týmu za bojovné nasazení po celou dobu utkání…

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za podporu z hlediště.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 12/1, Vánský Radim 7/1, Jenš David 3/0, Marek Šimon 2/0, Niessner Matyáš 2/1, Drozd Jakub 1/0, Hoferek Matěj 1/0, Dokoupil Milan 1/0, Herold Tomáš 1/0, Šincl Josef 0, Matušek Šimon 0, Fiala Tomáš 0 Brankář: Rusler Martin  Trenéři: Vítková Kristína, Kostorek Jan, Němec Petr

07.05.2023    TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement Hranice         25:27 (11:10)

Bohužel dnešní hodnocení je krátké a rychlé…. Pokud nevyužijeme naši hráčskou převahu v utkání 12:7 a soupeři hrají celý zápas bez střídání…není co dodat. V tomto utkání rozhodla větší bojovnost v obraně a tu jsme z naší strany nezvládli. Obrana rozhodla celé utkání ve prospěch soupeře. Gratulujeme družstvu z Hranic k zasloužené výhře.

Děkujeme mladším žákům za pomoc v utkání…. podali bojovný výkon.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za podporu z hlediště.

Sestava a branky: Vánský Radim 12/2, Hanáček Matěj 9/0, Šincl Josef 3/0, Hoferek Matěj 1/0, Matušek Šimon 0, Dokoupil Milan 0, Herold Tomáš 0, Marek Šimon 0, Šincl David 0, Brix Matěj 0, Rusler Lukáš 0,  Brankář: Rusler Martin, Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr

16.4.2023    TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice      22:35 (10:15)

V dalším utkání po skončeném mezinárodním turnaji v Praze – Prague Cup 2023 jsme se utkali opět s týmem Velké Bystřice, se kterým jsme bojovali v posledním zápase také na tomto turnaji. Bohužel tento zápas jsme museli odehrát na soupeřově domácím hřišti z důvodu nehratelnosti na našem mokrém a tím pádem nebezpečném domácím kolbišti v Horce nad Moravou.

Zápas se odehrával do dvanácté minuty prvního poločasu ve vyrovnaném duchu. Pak nám soupeř začal pomalu utíkat díky našim technickým chybám a hlavně nedůrazu v obraně. Soupeř nám v prvním poločase utekl o 5 branek. V druhém poločase jsme začali jestě víc polevovat v obraně a i když náš brankář náš předváděl výborné zákroky a odchytal skvělý zápas tak výsledek je takový jaký je. Kluci makali na doraz, to se upřít našemu týmu nedá, ale výsledek ukazuje, že máme na čem pracovat. To můžeme zlepšovat pouze co největší docházkou na tréninky.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za podporu z hlediště.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 12/0, Vánský Radim 5/2, Matušek Šimon 2/0, Niessner Matyáš 1/0, Dokoupil Milan 1/0, Šincl Josef 1/0, Jenš David 0, Hoferek Matěj 0, Herold Tomáš 0, Marek Šimon 0, Brankář: Rusler Martin, Trenéři: Vítková Kristýna, Kostorek Jan, Vykydal Libor

6.4. – 10.4. 2023 Velikonoční mezinárodní turnaj – Prague Handball Cup 2023

O velikonočních svátcích se opět konal tento tradiční velkolepý házenkářský svátek. Akce se zúčastnilo 570 družstev házenkářů i házenkářek od minižactva až po starší dorost z těchto evropských zemí: ČR, SLOVENSKO, DÁNSKO, NĚMECKO, BELGIE, MAĎARSKO, RAKOUSKO, ŠVÉDSKO, RUMUNSKO, FRANCIE, LOTYŠSKO, SLOVINSKO, NIZOZEMÍ, LITVA A FINSKO, IZRAEL, MOLDAVSKO, CHORVATSKA.

První den jsme aktivně strávili na Petříně v zrcadlovém bludišti, prohlídkou města a zakončili návštěvou bowlingového centra, kde jsme si zaházeli úplně jiným míčem….vlastně koulí. Klukům dělali radost i hráčky házenkářských družstev pražské Slavie a HC Háje Praha, která zde také byli. Druhý den jsme měli již házenkářsky nabitý program. Letošní ročník jsme měli super v tom, že jsme nemuseli dojíždět daleko na sportovní haly a také blízko byli i stravovací jídelny, restaurace a tak jsme měli více času na přesuny a také na relax. V sobotu jsme po posledních utkáních měli večerní program pro hráče i trenéry na výstavišti. Proběhl také zahajovací ceremoniál na Křižíkově fontáně a bylo se na co dívat. Moc se to všem líbilo a i trenéři si přišli ve V.I.P. prostoru na trochu toho relaxu v podobě skvělých nápojů a chutných jídel. Také jsme se tu setkali se všemi trenéry, rozhodčími a všemi známými, se kterými jsme se dlouho neviděli. Byla to příjemná setkání.

V neděli jsme již postupným vyřazením ve skupině B německého týmu SV Puschendorf sehráli poslední utkání proti družstvu z naší ligy Olomouckého kraje. Družstvo z Velké Bystřice jsme znali a věděli, že tým má velice dobré hráče. Šli jsme do utkání s předsevzetím, že nemáme co ztratit a necháme na hřišti poslední zbytky sil. To se povedlo, soupeře jsme nešetřili a snažili odehrát celé utkání se ctí. Sice jsme prohráli, ale se zvednutou hlavou a myslíme si, že i s velmi dobrým výsledkem. Soupeři gratulujeme k výhře.

Základní skupina výsledky:

TJ Sokol Horka nad Moravou – MRK Sesvete II /Chorvatsko/ 14:18 (7:8)

TJ Sokol Horka nad Moravou – AH CS Dinamo Bucuresti /Rumunsko/ 22:26(11:12)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Radebeuler HV /Německo/ 16:17 (7:8)

(V utkání s německým Radebeulerem došlo u stolku časoměřičů k chybě. V zápise o utkání nebyl totiž jeden gól Horky uveden, jinak by zápas skončil remízou).

TJ Sokol Horka nad Moravou – SG NARVA Berlin II /Německo/ 14:10 (7:8)

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Újezd u Brna 18:19 (9:11)

Základní skupina umístění:

1. MRK Sesvete II Záhřeb 5 0 0 115 : 85 10

2. TJ Sokol Újezd u Brna 4 0 1 104 : 86 8

3. AH CS Dinamo Bukurešť 3 0 2 111 : 103 6

4. Radebeuler HV Radebeul 2 0 3 100 : 105 4

5. TJ Sokol Horka nad Mor. 1 0 4 84 : 90 2

6. SG Narva Berlín II 0 0 5 72 : 117 0

Skupina B play off

B32

TJ Sokol Horka nad Moravou – SV Puschendorf /D/ 19:12 (8:7)

B16

TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 18:23 (8:12)

Při součtu výsledků všech utkání dosáhlo naše družstvo téměř vyrovnaného skóre 121:125.

Naše družstvo po tři dny ve třech pražských halách předvádělo kvalitní kolektivní výkony a dokázalo, že je výbornou partou. Potvrdil to i Patrik Prosek, kmenový hráč SK HFP Prostějov, který v našem týmu chtěl na svoje přání hrát a také zapadl skvěle do týmové party a byl svým výkonem platným hráčem celého družstva po celou dobu turnaje.

Celkem jsme odehráli 7 utkání s velmi dobrými výsledky. Naši kluci v základní skupině předváděli velice kvalitní týmovou hru. Ukázalo se to hlavně ve vítězném utkání proti Berlínu, kdy jsme si řekli, že tento zápas musíme vyhrát, abychom odčinili smolné prohry z předešlých zápasů, zvláště proti Chorvatům a Němcům. A kluci opravdu předvedli výkon, který jsme po nich chtěli. Hlavně v obranné fázi dokázali důrazně sledovat pohyb útočících hráčů a v útoku se pak nebáli jít do střelby.

Z turnaje v Praze si odvážíme zkušenost, že se můžeme vyrovnat i mnohem silnějším soupeřům. Jen je potřeba dbát pokynů trenérů a vyvarovat se technických chyb. Hlavně v úvodním utkání proti Chorvatům jsme měli hodně zbytečných ztrát míčů vlivem nepřesných přihrávek. Pokud tyto nedostatky odstraníme, pak nám nově získané zkušenosti pomohou v krajské soutěži, jejíž jarní část je v plném proudu. Všem hráčům děkujeme za velmi podařený turnaj.

V konečném hodnocení a v konkurenci mnoho skvělých a věhlasných klubů z České republiky i Evropy jsme nezaostali.

A také patří poděkování rodičům, kteří se přijeli podívat, zafandit a vysílat on-line utkání /Markovi, Ruslerovi, Herold/ I náš hráč, Šimon Marek, který byl čerstvě po nemoci přijel za námi a s povzbuzováním našeho týmu z lavičky nás potěšil.

Celé družstvo i s trenéry děkují za možnost se vyfotit s bývalými reprezentačními hráči Karlem Nocarem a Petrem Štochlem po posledním utkání proti Sokolu Újezdu u Brna…

Sestava a branky: Hanáček Matěj 50/4, Prosek Patrik 17/1, Vánský Radim 22/2, Jenš David 10/1, Niessner Matyáš 6/1, Šincl Josef 5/0, Herold Tomáš 2/1, Hoferek Matěj 3/0, Drozd Jakub 1/0, Dokoupil Milan 2/1, brankář: Rusler Martin. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr.

2023_6-10_4 – Prague 2023 (STŽ) – hazena-horka – album na Rajčeti (idnes.cz)

25.3.2023         TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou       39:21 (17:9)

V tomto utkání na palubovce soupeře jsme neměli co ztratit a mohli jen překvapit. Obě družstva i sudí byly připravení zahájit popolední utkání na palubovce haly v Kostelci na Hané. Ale měli jsme tu jedno milé překvapení….a to, že jedna část z dvojice rozhodčích byla ženského pohlaví a nastoupila ke svému prvnímu oficiálnímu zápasu. Nebylo by na tom tak nic zvláštního, kdyby to nebyla naše odchovankyně Nikča Vánská, která u nás v Horce prožila pěkné dva házenkářské ročníky, než přešla do DHK Zora Olomouc. A ještě jedna perlička byla v tom, že na hřišti hrál za naše barvy její bratr Radim, kterého nám do klubu přivedla a je jedním z velkých tahounů našeho družstva starších žáků a bylo to také na hřišti i vidět. No a teď se již trošku ohlédneme za výkonem celého týmu. Do utkání jsme se vrhli velmi aktivně a drželi se soupeřem chvíli krok. Bohužel vlastními zbytečnými chybami se připravili o lepší poločasový výsledek. Ale i tak stav 17:9 byl relativně uspokojivý. Soupeř má ve svém družstvu všechny hráče velmi aktivní, bojovné, rychlé a hlavně je házená nesmírně baví a prožívají ji. My jsme na tom o něco hůře, ale bojujeme vždy celý zápas až do konce. V tom jsme se hodně posunuli a i technicky jsme pokročili výš. Bohužel našimi technickými chybami a zbytečným vymýšlením aktivit v neprobádaných místech přicházíme lacino o míče a soupeř toho skvěle využívá. Výsledek vypadá hrozivě, ale snaha všech byla a tak jsme odešli poraženi se zvednutou hlavou.

Musíme opět vyzdvihnout neskutečný výkon brankáře Martina, který přiváděl soupeřovi střelce v jasných situacích do stavu šílenství…skvěle a jen tak dál..

Také děkujeme za pomoc v utkání mladším žákům Lukášovi, Tomášovi a Matějovi, že se nezalekli soupeře, někdy až o 3 hlavy větší a srdnatě bojovali co to šlo.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za bouřlivou podporu z hlediště. Bylo velmi milé vás slyšet a cítit, jak ženete naše borce celé utkání za jakéhokoliv stavu stále kupředu. Závěrečný potlesk celému družstvu byl na místě…děkujeme !!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 13/2, Niessner Matyáš 4/0, Vánský Radim 3/1, Šincl Josef 1/0, Jenš David 0, Drozd Jakub 0, Hoferek Matěj 0, Herold Tomáš 0, Fiala Tomáš 0, Brix Antonín 0, Rusler Lukáš 0, Matušek Šimon 0, Brankář: Rusler Martin, Trenéři: Vítková Kristýna, Němec Petr, Kostorek Jan

25.3.2023         SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou   26:22 (12:9)

V sobotu 25.3.2022 naše horecké družstvo zajíždělo do Žeravic k dalšímu ligovému utkání. Zápas měl od začátku velmi svižné tempo a naši kluci se s tím dobře vyrovnávali. Družstvo Žeravic šlo do zápasu jako jasný favorit, ale kluci z Horky jim to nechtěli dát zadarmo a bylo to vidět na celkovém výkonu. V obraně jsme bojovali jeden za druhého a tak to má vypadat. Kluky za celkový výkon musíme pochválit, jak k zápasu přistoupili a s jakým odhodláním bojovali. K výbornému výkonu týmu přispěl 18 brankami Matěj Hanáček a v bráně skvěle chytající Martin Rusler. Doufáme, že kluci se od tohoto výkonu odpíchnou a budou bojovat takhle v každém dalším zápase. 

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za bouřlivou podporu z hlediště. Bylo velmi milé vás slyšet a cítit, jak ženete naše borce celé utkání za jakéhokoliv stavu stále kupředu. Závěrečný potlesk celému družstvu byl na místě…děkujeme !!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 18/0, Jenš David 2/0, Šincl Josef 1/0, Niessner Matyáš 1/0, Drozd Jakub 0, Hoferek Matěj 0, Herold Tomáš 0, Šincl David 0, Vánský Radim 0, Brankář: Rusler Martin, Trenéři: Vítková Kristýna, Němec Petr, Kostorek Jan

12.3.2023         HBC Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou           38:22 (18:9)

V prvním jarním odvetném kole pokračujícího soutěžního ročníku starších žáků jsme narazili na soupeře z HBC. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a vedli 1:0, 2:1, ale během dalších 6 minut jsme dostali zbytečné branky při podceněné, neagresivní obraně a bylo rozhodnuto. Soupeři se do těla vlila velká dávka energie a s naší obranou si lehce pohrával. I když z naší strany byl vidět herní posun tak i soupeř se po herní stránce zlepšil a bylo vidět, že i po fyziologické stránce byl soupeř na výši. Bohužel z naší strany máme opravdu málo hráčů, kteří hru i palubovku žerou. Na pořadu byli i technické chyby z řad přihrávek. Sice se snažíme hrát kombinačně, ale konečná nahrávka nemá stále tu správnou energii a umístění do našich rukou. Závěrem musíme opět říci, že potýkání se se samostatností a odvahou některých hráčů jsme stále na štíru.

Soupeři gratulujeme k jednoznačnému vítězství a naším borcům také děkujeme, že tento velmi tuhý boj nevzdali a bojovali až do poslední vteřiny.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za bouřlivou podporu z hlediště. Bylo velmi milé vás slyšet a cítit, jak ženete naše borce celé utkání za jakéhokoliv stavu stále kupředu.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 14, Marek Šimon 3, Drozd Jakub 2/1, Dokoupil Milan 1/0, Matušek Šimon 1/0, Jenš David 1/0, Hoferek Matěj 0, Herold Tomáš 0, Fiala Adam 0, Šincl Josef 0, Brankář: Rusler Martin, Trenéři: Němec Petr, Kostorek Jan

Zimní soustředění…CRHOV 10.-12.2.2023

Opět po roce se naše družstvo starších žáků zimně soustředilo v Crhově. Počasí nám přálo, sněhu bylo dostatek a tak jsme si vše užili dosyta. Někteří hráči byli bohužel nemocní a někteří zase nemohli, ale i tak jsme se na víkendovou akci všichni těšili. První den proběhlo ubytování, volná zábava a příprava na sobotní lyžování. Druhý den společné zimní akce, byla po vydatné snídani, kterou trenéři chystali ještě po půlnoci, lyžařská krasojízda. V nedalekém Zborově, jsme předváděli náš um a bylo se na co dívat. Večer pak probíhala volná zábava, filmy a nakonec pantomima a activity show. Prostě pohoda a relax. Poslední aktivní a to turistický den, jsme začali po ranní rozcvičce výběhem ke kapličce a rozprouděni krve na zápraží. Po vydatné snídani jsme se vydali na 8km výšlap ve sněhových a zmrzlých podmínkách na výškový bod Gansberg. Cesta byla opravdu náročná, ale i zábavná se vším všudy.

Po zdolání výškového bodu jsme se na chatě Gansberg občerstvili nápoji a vydali opět zpět. Proběhlo pár výzev, nějaké fotokoláže a i radovánky ve sněhu. Po příchodu na základnu jsme doplnili energii velmi dobrým obědem a po společném úklidu se pomalu přichystali k odjezdu domů.  

Aktivní sportovně turistický víkend se vydařil na výbornou a všichni jsme si ho užili.

Závěrem chceme poděkovat mamce a taťkovi Hanáčkovým za možnost zrealizovat tento prodloužený sportovní víkend pro naše družstvo… díky….

Horka jede…..!!!

Hráči, trenéři:

Hanáček Matěj, Vánský Radim, Marek Šimon, Šincl Josef, Matušek Šimon, Niessner Matěj, Dokoupil Milan, Rusler Martin

Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Rusler René, Hanáček Tomáš

20. – 22. 1. 2023 Winter Prague Open Beach Handball 2023

Plážová házená v zimě? Nic není nemožné a pro Horku už vůbec ne. V Praze probíhal již 5. ročník Beach Handball Prague Open a tak ani náš klub zde nemohl chybět. Vždy jsme se účastnili jen letní verze a jak si dokážete představit, tak to určitě bylo více pohodové a relaxační než zimní plážový turnaj. My jsme ale chtěli okusit i zimní plážovku a tak jsme se přihlásili a šli do toho. Pro naše družstvo/klub to byl již 3. turnaj v řadě od roku 2021.

V Beach klubu Ládví byly 3 hrací kurty v nafukovacích halách, které byly skvěle zařízeny vším potřebným a bylo zde i příjemně vyhřívané prostředí. Diváků zde bylo opravdu hodně, stejně jako hráčů i hráček. A to od mladšího žactva až po dospělé týmy ze všech koutů republiky i ze zahraničí /GB, CRO, SVK, PL, HUN, NED/. Nechyběly ale ani reprezentační týmy ČR.

V naší skupině bylo 6 družstev dívčích i chlapeckých. Ve všech utkáních byli soupeři velice dobří a každý zápas měl náboj od začátku až do konce. V základní části jsme odehráli 10 setů. Některé byly velmi vyrovnané, ale některé zbytečně prohrané.

Ve finále jsme opět narazili na Lvíčata, tedy výběr žákovské reprezentace. Věděli jsme, kde můžeme soupeře zaskočit a tak jsme se snažili vše plnit. Ale bohužel neproměněnými střelami v průběhu první poloviny prvního setu se předčasně rozhodlo celé finále. Ve druhém setu jsme již ztráceli fyzickou sílu a z toho pramenily chyby a neúspěšné zakončování. I přesto jsme se nevzdali a bojovali do konce co to šlo. Prohra sice mrzela, ale radost z druhého místa, z medailí a také z krásného poháru vše nahradila.

Naši borci si užívali všeho naplno a hodně zážitků neměli jen na kurtech, ale i po celou dobu třídenního turnaje… J J J

Hlavním cílem celého prodlouženého víkendu pro všechny hráče včetně trenérů bylo užít si plno pohody, hodně zážitků a relaxu… a to se povedlo !!!!

Musíme podotknout, že od červnového turnaje minulého roku, jsme neměli vůbec možnost si zatrénovat na písku i jinak připravit a tak to pro naše borce je skvělý výsledek… Děkujeme, bylo to super a už teď se těšíme na letošní letní turnaj v červnu.

Výsledky:

Základní část:

Horka – Lvíčata 0:2 (sety 13:22, 6:21)

Horka – Krutopřísňáci (HC Háje 2009) 2:1 (sety 17:21, 19:5, 3:1)

Horka – Lovci Lovosice 2:0 (sety 18:16, 20:19)

Horka – Alpaky (HC Milevsko) 2:0 (sety 22:12, 21:16)

Horka – Knedlycy (HC Háje 2008) 2:0 (sety 20:8, 19:12)

Finálové utkání:

Horka – Lvíčata 0:2 (sety 21:25, 10:26)

Umístění všech účastníků:

1. místo  Lvíčata

2. místo  Horka – Výběr z Hroznů        

3. místo  Knedlycy (HC Háje 2008)

4. místo  Lovci Lovosice

5. místo  Alpaky (HC Milevsko)

6. místo  Krutopřísňáci (HC Háje 2009)

Děkujeme všem hráčům bez výjimky za maximální písečné nasazení a také rodičům, kteří nám fandili přímo na kurtech. /Peťa Vánská, Toník Vánský a Libor Herold/.


Stříbrné medaile pro Horku vybojovali:
Martin Rusler, Radim Vánský, Tomáš Herold, David Jenš,  Šimon Marek, Hanáček Matěj, Drozd Jakub, Šincl Josef. 

Trenéři: Petr Němec a Jan Kostorek.

Zhodnocení podzimní sezóny staršího žactva roč. 2008-2009 v Lize Olomouckého kraje

Do nové soutěže jsme vstoupili nevalnou prázdninovou přípravou v našem sportovním areálu v Horce nad Moravou. Docházka a přístup nebyl podle očekávání trenérů. Naše barvy posílily dvě nové tváře ze Senice na Hané, které se herně i kamarádsky do kolektivu rychle zapojily. Do tréninkového plánu jsme přidali i trénink v posilovně a také relaxační odpočinek v bazénu.

Po bohužel neadekvátní přípravě celého družstva jsme odehráli domácí prázdninový přípravný turnaj, který se však z důvodu špatného počasí musel odehrát v hale DHK Zora v Olomouci. To nám ale nezabránilo předvést, byť jsme v soutěži věkově i hráčsky nováčky, velmi dobrý výkon. Po dvou prohrách a jednom vítězství jsme skončili na 3. místě ze 4 družstev.

Další přípravou byl již tradičně velmi dobře zorganizovaný turnaj v Lovosicích – Házenkářský festival 2022. Turnaj jsme odehráli s maximálním nasazením a výsledky byly uspokojivé. I když jednotlivé zápasy nebyly bodově moc úspěšné, nechali jsme na hřišti maximum. A aby toho nebylo málo, tak jsme ještě před začátkem soutěže stihli odehrát jeden menší turnaj v nedalekém Uničově. Zde jsme předvedli velmi pěknou házenou a na hráčích jak v samostatnosti tak i v kolektivní hře byl vidět značný posun a znatelná byla hlavně jejich radost a bojovnost ve hře. V konečné tabulce jsme skončili s jedním vítězstvím a dvěma prohrami na 3. místě.

Tímto turnajem jsme ukončili přípravu a vrhli se přímo do soutěžní podzimní části Ligy Olomouckého kraje staršího žactva. Po dvou výhrách a jedné těsné prohře o 1 branku jsme skončili v podzimní části na  7. místě z 9 družstev. Většinou naši soupeři byli herně vyspělejší, bojovnější a hlavně techničtěji o krok napřed. Nám nezbývá nic jiného než zapracovat JAKO KOLEKTIV, KTERÝ SE MUSÍ POPASOVAT S EMOCEMI A NABUZENOSTÍ V KAŽDÉM UTKÁNÍ, protože tohle nám velmi svazuje jak ruce tak i nohy… Je pravda, že v družstvu máme jen dva hráče ročníku 2008 a zbytek prvoročáky staršího žactva, doplněné mladšími žáky. Tohle není výmluva, je to fakt a věříme, že pokud se hráči více nadchnou a budou mít větší zápal do hry, tak dokážeme hrát vyrovnanější utkání proti každému soupeři.

Po podzimní části jsme se ještě zúčastnili již tradičního turnaje v Rožnově pod Radhoštěm – Dobiáš Cup 2022. Turnaj byl z hlediska všeho co bychom chtěli hodnotit pozitivní a všichni jsme si ho užili. I když jsme vyhráli jen jedno utkání, tak jsme předvedli velmi bojovná utkání. Měli jsme jen dva hráče na střídání a zápasy odehráli bez našeho hlavního brankáře a bohužel také bez ostatních důležitých hráčů, kteří omarodili. Všichni si zasloužili obdiv a pochvalu za celý turnaj…

Příprava/Podzimní část ligy/Turnaje

26 utkání / 7x výhra / 19x prohra.

Hráčům děkujeme za velmi těžký a nabitý podzimní program a těšíme se na jarní část.

Tak byla nabitá podzimní část sezóny našeho družstva…klobouk dolů…..vše nás

posouvá vpřed a  vzhůru…

Tak byl nabitá podzimní část sezóny našeho družstva…klobouk dolů…..vše nás posouvá vzhůru…

HORKA JEDE !!!!

Děkujeme také všem rodičům, fanouškům a nadšencům, kteří nám pomáhají v průběhu soutěžní ligy při fandění a povzbuzování a jsou nám na blízku s jakoukoli pomocí jak s dopravou na turnaje, soutěžní utkání i při mimo házenkářských aktivitách. Ještě jednou ze srdce děkujeme…

Liga Olomouckého kraje – starší žáci – Český svaz házené (handball.cz)

11. 12. 2022     TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov         25:26 (10:13)

K poslednímu utkání podzimní části jsme nastoupili na „domácí půdě“ v hale DHK Zora Olomouc proti Uničovu. Poslední zápasy nás trápila marodka a týden před utkáním tomu nebylo jinak. Kluci neměli ani jeden jediný trénink

 Utkání začalo v netradiční čas až v 18:30 a podle toho taky ten začátek byl, jak kdyby hráči chtěli už spát a ne hrát házenou. Omluva pro naše hráče je, že všichni hráči neměli jediný trénink v uplynulém týdnu před zápasem kvůli vysoké marodce a hráči byli po nemocích.

 Podle toho taky vypadal stav po 8 minutách 1:5. Tým dostal trošku naloženo od trenérů a pochopil, že musí začít makat víc. I díky zlepšené obraně a výbornému výkonu Martina v bráně byl stav v 15 minutě už příjemných 5:5. I když kluci se snažili tak nás znovu sráželi zbytečné technické chyby.

Zápas se do posledních chvilek tahal nahoru dolů, i když jsme druhý poločas vyhráli tak pro nás konečný výsledek byl 25:26. Výsledek mohl být horší, ale v bráně dnes opravdu výborně zachytal a podržel nás Martin Rusler. Klukům patří za tento zápas poděkování, že i přes různé zdravotní trable a nepřipravenost kvůli rušení tréninků bojovali až do konce.

Kluci tímto zápasem zakončili podzimní část a patří jim 7. místo. Do jarní části máme určitě na čem pracovat. Celý podzim je na klucích vidět postupné zlepšení v přístupu k zápasům. Teď bude důležité, abychom chodili všichni na tréninky, ať můžeme se připravit na jarní část.

Děkujeme také za pomoc mladším žákům…(Jašíček, Šincl,

Divákům a rodičům děkujeme za parádní kulisu a podporu kluků.

Sestava a branky: Matěj Hanáček 12/1, Radim Vánský 7/1, David Jenš 3/1, Matěj Hoferek 1/0, Matyáš Niessner 1/0, Šimon Matušek 1/1, Marek Šimon 0, Jašíček David 0, Fiala Adam 0, Studený Patrik 0, Šincl David 0, Drozd Jakub 0, Brix Matěj 0, Brankář: Rusler Martin, Trenéři:  Vykydal Libor, Kostorek Jan, Němec Petr

2. – 4. 12. 2022     Dobiáš cup 2022 – Rožnov p/Radhoštěm

Po dvouroční covidové pauze jsme se opět zúčastnili zimního turnaje. Ještě po neukončené podzimní sezóně nám to Uničovský soupeř umožnil a termín posledního utkání můžeme odehrát o týden později – děkujeme Házená Uničov.

Na turnaj jsme odjížděli s velkou marodkou všech důležitých hráčů a také bez brankářské jedničky. Tu musela zastoupit na 100% naše brankářská dvojka piňďa Milda… a se dvěma hráči na střídání…to bylo velmi těžké.

Již v pátek v den odpoledního příjezdu jsme odehráli první zápas proti slovenskému soupeři z Povážské Bystrice. Již od začátku to byl boj Davida s Goliášem. Soupeři byli velmi dobře narostlí a nám nezbývalo nic jiného, než vzdorovat co nejdéle a uhrát co nejpřijatelnější výsledek. Hráči bojovali co mohli.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA               9:21 (3:10)

Sestava a branky: Hanáček Matěj 4/0, Vánský Radim 4/1, Marek Šimon 1/0, Jenš David 0, Niessner Matyáš 0, Hoferek Matěj 0, Šincl Josef 0, Drozd Jakub 0. Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – DUKLA PRAHA                                    17:20 (7:11)

Druhý hrací den jsme se v prvním utkání utkali proti tradičnímu soupeři z Dukly Praha. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme sehráli bojovnou a rychlou házenou a i když jsme druhý poločas vyhráli 10:9, nakonec jsme prohráli jen těsně 17:20. Celé utkání se bylo s radostí na co dívat a pochvala celému týmu právem patří…. / Toto utkání patřilo mezi opravdu ty nej z celého turnaje…. Děkujeme celému týmu za předvedenou hru.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 11/2, Vánský Radim 3/3, Marek Šimon 1/0, Jenš David 1/1, Niessner Matyáš 1/0, Hoferek Matěj 0, Šincl Josef 0, Drozd Jakub 0. Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ               9:26 (3:13)

K tomuto utkání není co napsat. Soupeř byl jasně lepší a my jsme se ihned od začátku vzdali. Soupeř to jednoznačně využil….

Sestava a branky: Hanáček Matěj 4/0, Marek Šimon 2/0, Šincl Josef 1/0, Vánský Radim 1/0, Jenš David 1/0, Niessner Matyáš 0, Hoferek Matěj 0, Drozd Jakub 0. Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE                               16:21 (8:12)     

V posledním utkání druhého hracího dne v základní skupině jsme nastoupili proti družstvu z Lovosic. Musíme konstatovat, že se hráči z posledních sil neskutečně vydali a předvedli nejlepší utkání z obou dnů. Hra měla neskutečný říz jak v obraně, tak i v útoku. V rychlé hře na obou stranách se předváděli krásné házenkářské kousky a parády jak v kolektivnosti tak i v individuálních akcích. Z posledních sil… pánové… děkujeme!!!

Sestava a branky: Jenš David 4/0, Šincl Josef 3/0, Hanáček Matěj 3/0, Komárek 3/0, Vánský Radim 2/0, Niessner Matyáš 1/0, Marek Šimon 0, Hoferek Matěj 0, Drozd Jakub 0, Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

Utkání o konečné 8.-9.místo

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LIONS HOSTIVICE                              16:15 (7:8)  

V posledním zápase celého turnaje jsme se utkali proti družstvu Lions Hostivice. Soupeř byl herně rychlý a v individualitách krok před námi. My jsme předvedli, ale velmi slušnou obranu a i v útoku se nám dařilo. Musíme podotknout, že se hráči semkli a vytvořili kompaktní tým, který chtěl dosáhnout vítězství. I v situaci, kdy jsme vedli 10:9 a po zbytečných chybách následně prohrávali 10:12, tak jsme nepřestali bojovat a opět si vzali vedení 15:13 . Konec utkání jsme již udrželi a vyhráli 16:15. Soupeři také zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Bylo to velmi pěkný zápas, který se líbil na obou stranách.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 7/0, Jenš David 4/2, Vánský Radim 2/0, Šincl Josef 1/0, Marek Šimon 1/0, Niessner Matyáš 1/0, Hoferek Matěj 0, Drozd Jakub 0. Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

Tabulka základní skupiny:

Družstvo 12345BodySkórePořadí
MŠK POV.BYSTRICAX16:2821:914:1813:5464:602
TJ SOKOL  VELKÉ MEZIŘÍČÍ28:16X26:917:821:16892:491
TJ SOKOL HORKA n/M.9:219:26X17:2016:21051:885
TJ DUKLA PRAHA18:148:1720:17X10:12456:603
LOVCI LOVOSICE5:1316:2121:1612:10X454:604

Musíme konstatovat, že jako prvoročáci ve starších žácích s poměrně malým kádrem ročníků 2008 se nemáme za co stydět. Vzhlížíme pozitivně do budoucnosti… Děkujeme celému týmu za 3 dny plné házené v sestavě, která byla skoro bez střídání….. Také děkujeme za povzbuzování z řad diváků: Jenš Saša, Jenšová Bára, Herold Tomáš st. a Herold Tomáš se sádrou na střídačce.

HORKA JEDE…..

Střípky z turnaje: První branky hráče: Šincl Josef 5 – 100% úspěšnost, celkem prováděno 11 sedmimetrových hodů – 9 proměněno.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 29/2, Jenš David 10/3, Vánský Radim 12/4, Šincl Josef 5/0, Marek Šimon 5/0, Niessner Matyáš 3/0, Hoferek Matěj 0, Drozd Jakub 0. Brankář: Dokoupil Milan. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr, Marek Roman.

12. 11. 2022     TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou      20:24 (7:12)

Minulý víkend jsme v hodnocení psali o našem hráčském přístupu, který nebyl, jak herně tak i emočně, vůbec pohledný. Toto nejde natrénovat, to musí být v hráčích automatické, jen se s tím musí naučit pracovat a vnímat všechny podněty ve hře a prožívat situace ať jsou příjemné i nepříjemné, tak jako v životě, a pracovat s nimi. Nikdo nám nic nedá zadarmo a vše s čím bojujeme, ač uspějeme nebo ne, nás posiluje a posouvá výš… co tě nezabije, to tě posílí!

Tak snad nás to po tomto utkání nakoplo a posunulo o trochu dál.

Do utkání v Hranicích jsme nastoupili nabuzení a vyhecovaní už v šatně a velmi zodpovědnou rozcvičkou se připravili na úvodní minuty zápasu. Již od prvních sekund bylo vidět, že naši hráči jsou naladění nebojácností, bojovností a vstoupili do utkání s jasným cílem – soupeři nic nedarovat.

Ujali jsme se rychle vedení a to již do konce celého zápasu udrželi. Postupným vedením 3:0, 5:2, 10:5 jsme poločas vyhráli 12:7 a měli tak výhodu +5 branek do druhé části utkání. Nikoho jsme nenechali na pochybách, že disponujeme velmi dobrou obranou, která je vždy základním kamenem úspěchu. Navíc se skvěle chytajícím Martinem Ruslerem jsme nezadržitelně směřovali k vítězství v celém utkání. Náš náskok jsme sice dále navyšovali na 16:9, 20:13 a 23:15, ale na konci utkání jsme udělali pár zbytečných technických chyb, které nás stály inkasování do naší svatyně.

Jinak je hodnocení naší celkové kolektivní hry velmi pozitivní. Vítězstvím nad družstvem Hranic, které je momentálně na velmi dobrém 5. místě v tabulce, jsme dokázali, že hrát opravdu umíme, ale vše je to jen v našich hlavách a emocích.

Herní obraz byl velmi kolektivní a díky variabilnímu pojetí hry se bylo opravdu na co dívat.

Poděkování patří celému družstvu… tohle je ta pravá Horka… Doufáme, že jsme se vrátili zpět do našeho bojovného režimu a s chutí budeme pokračovat ….DÍKY !!!!

Velké díky rovněž našim fanouškům z řad rodičů, byli jste fantastičtí! Vytvořili jste atmosféru, která byla našim osmým hráčem, jenž nás celé utkání neúnavně poháněl kupředu. My jsme to cítili, hrálo se nám celé utkání uvolněně, jako bychom běželi z kopce. Rychle, agresivně, emočně a hlavně nás vaše povzbuzování nabíjelo potřebnou energií. Děkujeme…

Sestava a branky: Hanáček Matěj 13/3, Vánský Radim 5/1, Jenš David 3/0, Marek Šimon 2/0, Fiala Adam 1/0, Studený Patrik 0, Hoferek Matěj 0, Šincl Josef 0, Herold Tomáš 0, Niessner Matyáš 0, Brankář: Dokoupil Milan, Rusler Martin, Trenéři: Němec Daniel, Němec Petr

05.11.2022       Tatran Litovel  – TJ Sokol Horka nad Moravou          38:16 (16:7)

Jak toto utkání hodnotit…? Bohužel se potýkáme nejen s neagresivní hrou jak v obraně tak i v útoku, ale hlavně s emocemi, které ke sportu neodmyslitelně patří. Všichni naši soupeři, se kterými jsme hráli, byli vždy minimálně o krok před námi si jít si za svým cílem a na jejich tvářích bylo vidět nadšení a radost ze hry.

Takže to bude opravdu těžké, ale my věříme, že se to zlomí a po novém roce vše soupeřům předvedeme naše zlepšení.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 4/1, Marek Šimon 2/0, Vánský Radim 9/4, Studený Patrik 0, Hoferek Matěj 0, Šincl Josef 0, Šincl David 0, Fiala Adam 0, Jašíček David 0, Fiala Tomáš 0, brankáři: Dokoupil Milan 0, Rusler Martin 1/1. Trenéři: Vykydal Libor, Němec Petr, Kostorek Jan.

16.10.2022       SK Velká Bystřice  – TJ Sokol Horka nad Moravou   37:17 (15:9)

V neděli 16.10 jsme nastoupili k předehrávce dalšího kola na půdě Velké Bystřice a věděli jsme, že nás čeká silný soupeř.

Do prvního poločasu jsme nevstoupili špatně a drželi jsme krok se soupeřem, ale postupem času si soupeř začal vytvářet náskok a my jsme začali dělat naše obvyklé chyby. Ztráceli jsme míče v útoku, nedokázali si přihrát a do střelby jsme se dostávali hodně těžko. První poločas jsme zvládli odehrát ještě v rámci možností a prohráli jsme ho 15:9.

Do druhého poločasum, jsme ale nastoupili odevzdaně a bez chuti bojovat. V druhém poločase nám zlomily vaz právě nesmyslné ztráty míčů v útoku. Druhý poločas bohužel nevyšel ani jednomu z hráčů, proto výsledek druhého poločasu taky skončil děsivě 22:7. Nezbývá než tento zápas hodit za hlavu a pracovat dál na našich slabinách a trénovat, trénovat a trénovat. Jenom tak můžeme se zlepšovat. Rodičům i fanouškům děkujeme, že dorazili a podporovali kluky celý zápas.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 5/1, Marek Šimon 4/1, Vánský Radim 3/3, Studený Patrik 2/0, Jenš David 2/1, Hoferek Matěj, Šincl Josef, Šincl David, Herold Tomáš, Fiala Adam Brankář: Dokoupil Milan1/1, Rusler Martin Trenéři: Němec Petr, Kostorek Jan

09.10.2022       TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Centrum Haná          22:31 (11:17)

Po delší době jsme opět mohli naše utkání odehrát v domácím prostředí na Sokolce. Počasí nám přálo a hřiště bylo perfektně připravené. Naším soupeřem bylo jedno z nejlepších družstev v naší lize, které je momentálně na průběžném 1.místě. Naše vzájemné zápasy jak v lize, tak i na různých turnajích, kde jsme se vzájemně střetli, jasně vyznívaly pro soupeře 5:0. Ale jak se říká, každý soupeř je k poražení, tak i tento zápas začínal za stavu 0:0 a šance jsou vždy na obou stranách. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, obrana fungovala až na vyjímky úspěšně a v útoku jsme se gólově prosazovali po vzájemných herních kombinací i soubojích 1 na 1. A právě těmito občasnými výjimkami nás soupeř pomalu začal přehrávat. V poločase jsme prohrávali o 6 branek a tak pokud jsme chtěli v zápase minimálně uhrát pěkný výsledek, tak jsme věděli, že musíme přidat v tvrdosti obrany a v útoku jednoduchým a úspěšným zakončováním . Obranu jsme zpevnili a výborně jsme si pomáhali…, ale v útoku to byla tragédie. Musel přijít time-out a promluvit si s hráči, že je třeba více ve střeleckém zakončování, míč umístit a nehrát se soupeřovým brankářem vybíjenou. To se začalo dařit a my se pomalu začali přibližovat soupeři brankově na dohled. Bojovným a úspěšným závěrem jsme nedali soupeři nic zadarmo a odehráli utkání se vztyčenou hlavou. Druhý poločas jsme prohráli jen o 3 branky a to až zlepšením po time-outu.

Děkujeme za malý pozitivní herní krůček vpřed v celkové hře.

Nic nejde hned, ale pochvala musí být…tak vzhůru k dalšímu zlepšení a hlavně ať nás to stále baví !!!!

Děkujeme našim fanouškům, kteří vytvořili báječnou kulisu v hledišti a hnali nás kupředu až do konce zápasu.

Sestava a branky: Vánský Radim 7/1, Marek Šimon 6/0, Hanáček Matěj 5/0, Jenš David 2/1,  Niessner Matyáš 1/0, Hoferek Matěj 1/0, Matušek Šimon, Šincl Josef, Šincl David, Drozd Jakub, Adam Fiala Brankář: Dokoupil Milan, Jašíček David, Rusler Martin Trenéři: Vykydal Libor, Němec Petr, Kostorek Jan

02.10.2022       TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice  23:28 (9:14)

V tomto zápase byl soupeř mírným favoritem. My jsme, ale šli do utkání s předsevzetím, že do toho  dáme vše a pokusíme hrát vyrovnanou partii a protivníka přehrát. Bohužel jsme měli střelecké výpadky, a když k tomu ještě přidáme, že nás trápí nemoc druhého gólmana, který svou výškou má větší rozsah v brance což je v této kategorii už jedna z důležitých a podstatných věcí k lepšímu výsledku, tak jsme museli vynaložit sílu a tlak na jiných místech v utkání. Tím nechceme v žádném případě podceňovat kvality druhého brankáře nebo i při pomoci brankáře z mladších žáků.  

A co se týče naší obrany ? Je občas nedůsledná, neagresivní, bojíme se tvrdých kontaktů a tak potom nemůžeme očekávat, že toho soupeř nevyužije. Na to se musíme zaměřit co nejdříve, protože to bude mít soupeř vždy velmi lehké se střelecky prosadit a naše družstvo porážet i v utkáních, které bychom měli ovládnout my. Věříme, že s ráznou změnou bude vše co nejdříve vidět a hlavně to hráče bude o to více bavit.

Škoda, na soupeře jsme měli, musíme mu pogratulovat k vítězství a v jarní části odvetného utkání mu tuto prohru chtít vrátit.

Opět děkujeme našim skvělým fanouškům, rodičům a kamarádům, kteří vytvořili vynikající a bouřlivou podporu z hlediště i za stavu, že se nám občas nedařilo a soupeř měl více ze hry. To jsou ti praví a oddaní fanoušci domácího publika. Ještě jednou děkujeme !!!!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 14/3, Vánský Radim 5/0, Niessner Matyáš 2/0, Matušek Šimon 2/0, Jenš David 0, Šincl Josef 0, Studený Patrik 0, Marek Šimon 0, Šrot Sebastián 0, Herold Tomáš 0, Brix Antonín 0, Drozd Jakub 0, Adam Fiala 0, Hoferek Matěj 0, brankář: Dokoupil Milan 0, Jašíček David 0. Trenéři: Vykydal Libor, Němec Petr, Kostorek Jan.

24. 9. 2022 SK HFP Prostějov – TJ Sokol Horka nad Moravou 31:33 (16:17)

V druhém kole ligy LOK nám byl nalosován soupeř z Prostějova, a aby to nebylo bez problémů, opět bylo veselo již před utkáním. Bohužel v hale se nesmí lepit, s čím jsme nepočítali. Další potíž, na níž jsme nebyli připraveni, byla starost s brankáři. V týdnu totiž onemocněl náš první brankář a druhý brankář ulehl večer před zápasem. Jediné štěstí v neštěstí bylo, že před naším utkáním hrálo horecké družstvo mladších žáků také zápas s domácím týmem Prostějova a tak nám musel brankář z mladších žáků vypomoci.

Před utkáním jsme si řekli, kde budeme muset zabrat víc než v předchozím utkání. Věděli jsme, že musíme hrát lehce bez stresu a bez respektu k soupeři, protože jen tak se dá uspět a nejenom v tomto utkání.

A již zněl úvodní hvizd rozhodčích a zápas začal… Od začátku bylo vidět, že hráči Prostějova věděli jak střílet na našeho poměrně malého brankáře. Očekávané se stalo skutečností a my se museli opravdu porvat s obranou a pomoci brankáři co to jen šlo. On na oplátku musel být pozorný a soupeři ukázat, že se nebojí opravdu tvrdých střel. V útoku jsme oproti předchozím utkání 1. kola LOK byli velmi aktivní, hráli kombinačně, vycházely nám signály a také jsme hráli neskutečně kolektivně, což přinášelo ovoce. V poločase jsme vedli o 1 branku a měli nakročeno k malé senzaci – uhrát v tomto utkání minimálně jeden bod.

Ve druhé části zápasu jsme ještě více zlepšili obranu, semkli se a táhli za jeden provaz, který byl čím dál silnější a dával nám šanci na velký úspěch. Ve 13. minutě jsme za stavu 22:21 výborně a obětavě bránili a 3 brankami otočili výsledek na 22:24, mimo to jsme ještě neproměnili 2 sedmičky, které opravdu mrzely. Ale na hřišti jsme doslova potili krev. Navíc soudržnost hráčů, podporovaná neskutečnou atmosférou, vytvořenou v hledišti rodiči našich hráčů, nás dostávala v tomto skvělém utkání do obrátek.

Bohužel zbytečnými chybami a občas neproměněním některých jasných šancí bylo ve 22:14 minutě srovnáno, ale závěr patřil opět nám… Aktivní poziční hrou v útoku a úspěšnými střelami Matyáše Niessnera, Radima Vánského a Šimona Matuška jsme dovedli tento krásný souboj do vítězného konce s oslavným tanečkem po utkání.

Je třeba podotknout, že soupeř hrál opravdu velmi dobře a i kdybychom remizovali, nebo i prohráli, nebylo by hráčům až na drobnosti co vytknout. Kolektivní hra jak v obraně, tak v útoku, ale rovněž i nezbytné emoce na lavičce, byly opravdu úžasným hnacím motorem, který udržel výkon celého týmu v potřebném tempu až do závěrečného hvizdu.

A co říci k našemu brankáři? David Jašíček, prvním rokem mladší žák, musel chránit naši svatyni vypjatých 50 minut v úplně jiné atmosféře, než jakou zažíval v utkání mladších žáků. Svou novou roli zvládl na jedničku a za to mu skládáme poklonu a velký dík za jeho kuráž a bojovnost. Postavit se proti hráčům až o 3,5 roku starším, to chce velkou odvahu. Davide, děkujeme a počítáme s tebou i na další zápasy.

Blahopřejeme také k první brance nováčkovi Pepíkovi Šinclovi, který ještě nedávno nevěděl, že ho házená nadchne a skočí tak do rozjetého vlaku vší silou.

Hodnocení zápasu by však nebylo úplné bez poklony našim skvělým fanouškům, rodičům a kamarádům, kteří vytvořili vynikající a bouřlivou podporu z hlediště navzdory problémům s domácím publikem, které nebylo zvyklé na takovou kulisu (bubny, trubky a nadšené a bouřlivé skandování). Ještě jednou klobouček !!!!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 11/1, Vánský Radim 8/0, Niessner Matyáš 4/1 Jenš David 3/0, Matušek Šimon 3/1, Šincl Josef 1/0, Studený Patrik 1/0, Marek Šimon 2/0, Šrot Sebastián 0, Šincl David 0, Hampl Patrik 0, Drozd Jakub 0, Herold Tomáš 0, brankář: Jašíček David 0. Trenéři: Němec Daniel, Němec Petr, Kostorek Jan.

18.9.2022 TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc          22:35 (6:16)

V prvním domácím kole nového soutěžního ročníku starších žáků jsme narazili na soupeře z HBC Olomouc. Bohužel kvůli špatným povětrnostním podmínkám jsme museli jak zápas mladšího žactva tak i našeho družstva starších žáků odehrát v nedaleké Velké Bystřici, které tímto děkujeme za možnost pronájmu haly. Naše družstvo postoupilo z kategorie mladšího žactva již mezi zkušenější házenkáře a vědělo, že to bude zpočátku velmi těžké. Máme v družstvu nové tváře z řad dobrých házenkářů ze Senice na Hané, ale i nováčky, kteří zatím viděli házenou jen z rychlíku. Vize všech nováčků je naučit se házenou velmi rychle a být tak součástí skvělé party. V přípravě jsme měli málo času se komplexně a hlavně společně připravit na tento začátek vyšší kategorie i na velmi těžké boje a tak musíme vše zlepšit během podzimní části celého ročníku 2022/2023. A teď již k utkání.

Jak jsme již zmínili na začátku tak soupeřem nám byl známý a velmi dobrý soupeř z Olomouce. My jsme se, ale od prvních vteřin nezalekli a byly velmi kvalitním protivníkem, který vystrkoval drápky a dával najevo, že si věří. Bohužel jsme, ale začali během druhé poloviny 1. poločasu dělat nevynucené technické chyby, které nás stali úspěšné zakončování a i v obraně jsme nedůsledně, někdy až alibisticky bránili ….vlastně nebránili, a našemu brankáři nepomohli. Všechny střely byly z bezprostřední vzdálenosti 6 metrů a to se fakt chytat nedá. Bohužel jsme po poločasu prohrávali děsivě 6:16

Do druhé části utkání jsme nastoupili opět vlažně a vypadalo to na pěkný ranec. Bohudík jsme se v zápase opět vzchopili a nenechali nikoho nepochybách, že házenou hrát opravdu umíme. Bohužel máme něco, čemu se říká herní výpadek a je potřeba se nad tímto nešvarem zamyslet a od příště šlapat celý zápas vždy naplno. Jsme teprve na začátku dvouletého zápolení a věříme, že se vše bude zlepšovat. Také máme v družstvu jen 1 hráče ročníku 2008, takže musíme makat všichni a nespoléhat jen na starší. To nás může za pár let posunout výš a mít tak kvalitní družstvo.

Takže heslem….HORKA JEDE…jedeme dál a určitě uděláme maximum, aby nás házená bavila ještě více a dobré výsledky byly co nejdříve vidět.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za bouřlivou podporu z hlediště.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 12/1, Vánský Radim 6/0, Hoferek Matěj 2/0, Jenš David 1/0, Studený Patrik 1/0, Šrot Sebastián 0, Marek Šimon 0, Herold Tomáš 0, Fiala Adam 0, Šincl Josef 0, Brankář: Dokoupil Milan 0, Rusler Martin 0. Trenéři: Vykydal Libor, Němec Petr, Kostorek Jan.

10. 9. 2022 Přípravný turnaj Uničov

V sobotu se starší žáci účastnili turnaje v Uničově. Po náročném turnaji v Lovosicích o týden dřív nás čekal další turnaj.

TJ Sokol Horka nad Moravou Házená Uničov 15:11 (7:6)

Kluci v prvním zápase poměřili síly s domácím Uničovem a bylo vidět, že chtěli ukázat, že nejsou žádné ořezávátka a umí zúročit své zkušenosti z velkého turnaje z předchozího týdne. První poločas byl vyrovnaný a hrálo se nahoru dolů. Výsledek po poločase odpovídal tomu co se dělo na hřišti a první poločas jsme vyhráli 7:6. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme poctivě bránit a hrát trpělivě v útoku. I když se nám v obraně nedařilo tak jak jsme chtěli,  v těžších chvílích nás podržel náš brankář. V útoku mohlo být víc efektivity, ale trápily nás chyby v útoku (nesmyslné přihrávky a ztráty balónů). Kluci se semkli a dotáhli zápas do vítězného konce.

TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel 10:19 (3:8)

Do druhého zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, protože jsme věděli že nás čeká těžký soupeř. Vše bylo ale jinak. Kluci hráli nedůsledně v obraně i v útoku. I když se poté snažili přepnout na vyšší obrátky, soupeř nám v prvním poločase nic moc nedovolil. Trestal hlavně naše ztráty balónů v útoku. Poločas skončil 3:8. Klukům jsme se snažili říct, ať první poločas hodí za hlavu a v druhém poločase ať ještě máknou a zabojují. I přes zlepšený výkon našich kluků v druhém poločase si soupeř došel pro klidnou výhru s celkovým výsledkem 19:10 pro Litovel.

TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc 15:21 (11:10) 

V třetím a posledním zápase nás čekal soupeř z Olomouce. Kluci nastoupili do zápasu aktivně. Začátek poločasu nám vyšel na jedničku a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. I když se soupeř po chvilce otřepal a rychle skóre dorovnal, tak celý první poločas kluci hráli vyrovnanou partii a bojovali, co síly stačily. Odměnou jejich bojovnosti byla výhra prvního poločasu 11:10. Po velmi fyzicky náročném prvním poločase, jsme chtěli pokračovat v nastoleném tempu. Ale na klucích bylo vidět, že náročný první poločas jim sebral strašně moc sil. I když jsme bojovali, tak soupeř v druhém poločase dominoval a vyhrál s celkovým skóre 21:15.  

Celkové pořadí :

 1. Tatran Litovel   
 2. HBC Olomouc
 3. TJ Sokol Horka nad Moravou
 4. Házená Uničov

Celkově turnaj ukázal, že je zapotřebí zapracovat na přihrávkách a celkové hře v útoku. Hodně ztrát a nesmyslných přihrávek zavinil fakt, že nesledujeme protihráče atd. Když budeme mít velkou účast na trénincích, můžeme se zlepšovat a odstraňovat tak naše chyby.

Turnaj přinesl i pozitiva. A to, že kluci zaslouží můj obdiv za bojovnost a semknutost v těžkých chvílích. Že se jen tak nevzdávají.

Děkuji všem klukům za účast na turnaji.

Děkujeme i pořadatelům za super turnaj.

HORKA JEDE!!!!

1- 4. 9. 2022       Házenkářský Festival Lovosice 2021

I tento rok jsme se s hráči účastnili turnaje v Lovosicích. Příjezdem opět ve čtvrtek večer jsme měli čas se kvalitně vyspat a ráno se připravit na první hrací den. Po snídani na hale Chemik jsme měli rozcvičku a dosti času se nastartovat na rozjezd 9. ročníku házenkářské turnaje.

Na tomto turnaji jsme dle ročníku našich hráčů věděli, že to budou těžké chvíle, ale za to nabité zkušenostmi. Bohužel se vše naplnilo a nám nezbývalo nic jiného, než se porvat o každý kousek na hřišti a ukázat, že i když jsme o 2 roky mladší, tak to nevzdáváme a bojujeme do konce každého zápasu. První den jsme bohužel nedosáhli na vítězství, ale ve druhém zápase s družstvem z Náchoda, jsme dlouhou dobu udržovali skvělý výsledek a věřili v bodový zisk. Za stavu z 9:13 jsme soupeře dotáhli až na 12:13 a vrátili se do zápasu. Bohužel tři nevynucené technické chyby, nás staly body do tabulky. Velmi pohledný a bojovný zápas vyhrál soupeř o tři branky 14:17.

Druhý den jsme začali velmi brzy již v 8:30 proti domácímu družstvu HK FCC Lovosice 2. Do utkání jsme šli s cílem přistoupit zodpovědně ke všem částem hry a pokusit se urvat první body. Začátek utkání jsme nastartovali velmi dobře a zápas rozběhli s úspěšnou obranou i zakončováním.

Bohužel zbytečnými technickými chybami se připravili o 3 brankové vedení a náskok tak v prvním poločase ztratili. Do druhé části utkání jsme opět vstoupili úspěšně a postupným zlepšením jsme vedli už 10:6. Ale opět přišly chyby, které nás stály hodně sil v cestě za vítězstvím. Nakonec se nám vše podařilo a první těsné vítězství na turnaji bylo na světě. Poděkování celému družstvu za fyzicky náročné utkání a brankářům za výborné zákroky v brance. V posledním utkání proti favorizovanému družstvu Dukla Praha 1 jsme dali větší prostor ve hře hráčům, kteří měli více fyzických sil.

Soupeř byl, ale nad naše síly, ale bojovností jsme nedali svou kůži zadarmo. Bylo to těžké, ale zvládli jsme utkání odehrát se zvednutou hlavou. Skončili jsme tak v základní skupině s jednou výhrou na 5.místě.

V posledních bojích o konečné umístění 17.-20.místo, jsme se potkali se soupeřem z Jižních Čech a to proti Loko České Budějovice. Tento zápas jsme začali bázlivě a rozhodlo se již v prvních 5 minutách, kdy jsme prohrávali 1:5. Jen naší bojovností jsme se stále drželi na dostřel soupeři a snažili se dotahovat, co to šlo. Poločasovým výsledkem 5:9 stále byla šance na otočení výsledku. Bohužel síly docházely a po neproměnění vyložených šancí nás soupeř v druhém poločase trestal a upevňoval si jasné vedení až do stavu 5:16. Poté jsme se opět svou vytrvalostí a bojovností pomalu vraceli do zápasu a konec utkání si užili. Konečným výsledkem 11:17 jsme ukončili tento boj se ctí.

V posledním utkání o 19. – 20. místo jsme se utkali proti družstvu Sokolu Vršovice. Soupeř byl herně opravdu dobře připraven, jak v obraně tak i v útoku a předváděl opravdu pěknou a rychlou házenou. My jsme si před posledním utkáním řekli, že každý soupeř je k poražení a když budeme hrát srdíčkem a bojovností s posledních sil můžeme protivníka porazit. Museli bychom se dlouhosáhle rozepisovat, abysme vystihly každý moment z tohoto utkání. Naše emoce, touha a síla soupeře porazit, byla vidět na každém hráči a to rozhodlo. Výbornou obranou, rychlými útoky a skvělým brankářem se nám podařilo tento turnaj ukončit vítězstvím, které bylo velmi sladké. Radost po skončení utkání na hřišti všech hráčů snad nemusíme popisovat. A to je družstvo, které když má tuto kolektivní sílu je na dobré cestě se posouvat do vyšších sfér.

Gratulujeme našim borcům za sladkou tečku na konci turnaje a soupeřům také děkujeme za výborné poslední utkání.

Výsledky družstva TJ Sokol Horka nad Moravou

Základní skupina:

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ                   11:21

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ NÁCHOD                                      14:17

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – CENTRUM HANÁ                                5:19

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE 2                            13:12

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – DUKLA PRAHA 1                                6:20

Konečná tabulka základní skupiny

1.         SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ

2.         CENTRUM HANÁ

3.         TJ NÁCHOD

4.         DUKLA PRAHA 1

5.         TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

6.         LOVCI LOVOSICE 2

Utkání o 17.-20. místo

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  –  LOKO ČESKÉ BUDĚJOVICE             11:17

Utkání o 19.-20.místo

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ SOKOL VRŠOVICE                                   15:8    

Děkujeme za fandění a podporu na dálku všem rodičům, a ještě vetší poděkování zaslouží rodiče, kteří nás přijeli podpořit na dva dny osobně v místě konání turnaje ( Markovi, Studení a Niessnerovi)…..Děkujeme…příště nás určitě bude víc !!! J J

HORKA JEDE !!!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 28, Vánský Radim 18, Jenš David 7, Niessner Matěj 7, Matušek Šimon 4, Studený Patrik 3, Drozd Jakub 1, Fiala Adam 1, Marek Šimon 1, Herold Tomáš 1, Šincl Josef 0, Šrot Sebastián 0, Hoferek Matěj 0, brankáři: Rusler Martin 1, Dokoupil Milan 3. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr.

21.8.2022         Přípravný domácí turnaj staršího žactva

Předposlední víkend prázdnin patřil jako obvykle horecké házené. V neděli se na domácím hřišti mělo představit s novými hráčskými akvizicemi družstvo starších žáků, ale bohužel se z důvodu špatného počasí muselo vše odehrát na hale DHK Zora v Olomouci. To nám, ale nezabránilo předvést, že i když jsme v soutěži věkově i hráčsky nováčky, velmi dobrý výkon.

Příprava před nadcházející sezónou byla velmi chabá z důvodu malého počtu docházky. Věříme, že se s postupem času vše dotáhne a zvedneme vše a naše družstvo bude platným soupeřem v soutěži  Ligy Olomouckého kraje – starších žáků 2022/2023.

Pochvala za turnaj platí pro celý tým za bojovnost do posledních vteřin každého utkání.

Děkujeme všem…..děláte nám radost !!!!!!

Jsme také rádi za posilu dvou kvalitních a potřebných hráčů (Šimon Marek a Patrik Studený) ze Senice na Hané. Velmi rychle zapadli mezi naše rošťáky a v žádném případě se neztratili. Zapojili se ihned do všech akcí a byly platným článkem ve všech třech přípravných utkáních na tomto turnaji…díky !!!

Děkujeme fanouškům, rodičům a všem ostatním za podporu v hledišti …

Při vyhlášení byl oceněn nejlepším hráčem z našeho družstva  – Fiala Adam …blahopřejeme !

Výsledky družstva TJ Sokol Horka nad Moravou

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – HBC OLOMOUC                     16:25    -9

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ HOLEŠOV                         29:15    +14

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ CEMENT HRANICE          16:18    -2

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:

1.místo             HBC OLOMOUC                                            6b

2.místo             TJ CEMENT HRANICE                                 4b

3.místo            TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU          2b

4.místo             TJ HOLEŠOV                                                  0b

Sestava a branky: Hanáček Matěj 26/4, Vánský Radim 13/1, Rusler Martin 7/0, Matušek Šimon 6/1, Marek Šimon 3/0, Fiala Adam 3/0, Studený Patrik 1/0, Dokoupil Milan 1/0, Hoferek Matěj 1/0, Drozd Jakub 0, Herold Tomáš 0. brankáři: Rusler Martin 49,8%, Dokoupil Milan 44%. Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr.