Hodnocení 2022-2023

18.9.2022         1.kolo starší žactvo LOK

TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc          22:35 (6:16)

V prvním domácím kole nového soutěžního ročníku starších žáků jsme narazili na soupeře z HBC Olomouc. Bohužel kvůli špatným povětrnostním podmínkám jsme museli jak zápas mladšího žactva tak i našeho družstva starších žáků odehrát v nedaleké Velké Bystřici, které tímto děkujeme za možnost pronájmu haly. Naše družstvo postoupilo z kategorie mladšího žactva již mezi zkušenější házenkáře a vědělo, že to bude zpočátku velmi těžké. Máme v družstvu nové tváře z řad dobrých házenkářů ze Senice na Hané, ale i nováčky, kteří zatím viděli házenou jen z rychlíku. Vize všech nováčků je naučit se házenou velmi rychle a být tak součástí skvělé party. V přípravě jsme měli málo času se komplexně a hlavně společně připravit na tento začátek vyšší kategorie i na velmi těžké boje a tak musíme vše zlepšit během podzimní části celého ročníku 2022/2023. A teď již k utkání.

Jak jsme již zmínili na začátku tak soupeřem nám byl známý a velmi dobrý soupeř z Olomouce. My jsme se, ale od prvních vteřin nezalekli a byly velmi kvalitním protivníkem, který vystrkoval drápky a dával najevo, že si věří. Bohužel jsme, ale začali během druhé poloviny 1. poločasu dělat nevynucené technické chyby, které nás stali úspěšné zakončování a i v obraně jsme nedůsledně, někdy až alibisticky bránili ….vlastně nebránili, a našemu brankáři nepomohli. Všechny střely byly z bezprostřední vzdálenosti 6 metrů a to se fakt chytat nedá. Bohužel jsme po poločasu prohrávali děsivě 6:16

Do druhé části utkání jsme nastoupili opět vlažně a vypadalo to na pěkný ranec. Bohudík jsme se v zápase opět vzchopili a nenechali nikoho nepochybách, že házenou hrát opravdu umíme. Bohužel máme něco, čemu se říká herní výpadek a je potřeba se nad tímto nešvarem zamyslet a od příště šlapat celý zápas vždy naplno. Jsme teprve na začátku dvouletého zápolení a věříme, že se vše bude zlepšovat. Také máme v družstvu jen 1 hráče ročníku 2008, takže musíme makat všichni a nespoléhat jen na starší. To nás může za pár let posunout výš a mít tak kvalitní družstvo.

Takže heslem….HORKA JEDE…jedeme dál a určitě uděláme maximum, aby nás házená bavila ještě více a dobré výsledky byly co nejdříve vidět.

Děkujeme fanouškům, rodičům a kamarádům za bouřlivou podporu z hlediště.

Sestava a branky: Hanáček Matěj 12/1, Vánský Radim 6/0, Hoferek Matěj 2/0, Jenš David 1/0, Studený Patrik 1/0, Šrot Sebastián, Marek Šimon, Herold Tomáš, Fiala Adam, Šincl Josef

Brankář: Dokoupil Milan, Rusler Martin

Trenéři: Vykydal Libor, Němec Petr, Kostorek Jan

1.-4.9.2022       Házenkářský Festival Lovosice 2021

I tento rok jsme se s hráči účastnili turnaje v Lovosicích. Příjezdem opět ve čtvrtek večer jsme měli čas se kvalitně vyspat a ráno se připravit na první hrací den. Po snídani na hale Chemik jsme měli rozcvičku a dosti času se nastartovat na rozjezd 9. ročníku házenkářské turnaje.

Na tomto turnaji jsme dle ročníku našich hráčů věděli, že to budou těžké chvíle, ale za to nabité zkušenostmi. Bohužel se vše naplnilo a nám nezbývalo nic jiného, než se porvat o každý kousek na hřišti a ukázat, že i když jsme o 2 roky mladší, tak to nevzdáváme a bojujeme do konce každého zápasu. První den jsme bohužel nedosáhli na vítězství, ale ve druhém zápase s družstvem z Náchoda, jsme dlouhou dobu udržovali skvělý výsledek a věřili v bodový zisk. Za stavu z 9:13 jsme soupeře dotáhli až na 12:13 a vrátili se do zápasu. Bohužel tři nevynucené technické chyby, nás staly body do tabulky. Velmi pohledný a bojovný zápas vyhrál soupeř o tři branky 14:17.

Druhý den jsme začali velmi brzy již v 8:30 proti domácímu družstvu HK FCC Lovosice 2. Do utkání jsme šli s cílem přistoupit zodpovědně ke všem částem hry a pokusit se urvat první body. Začátek utkání jsme nastartovali velmi dobře a zápas rozběhli s úspěšnou obranou i zakončováním.

Bohužel zbytečnými technickými chybami se připravili o 3 brankové vedení a náskok tak v prvním poločase ztratili. Do druhé části utkání jsme opět vstoupili úspěšně a postupným zlepšením jsme vedli už 10:6. Ale opět přišly chyby, které nás stály hodně sil v cestě za vítězstvím. Nakonec se nám vše podařilo a první těsné vítězství na turnaji bylo na světě. Poděkování celému družstvu za fyzicky náročné utkání a brankářům za výborné zákroky v brance. V posledním utkání proti favorizovanému družstvu Dukla Praha 1 jsme dali větší prostor ve hře hráčům, kteří měli více fyzických sil.

Soupeř byl, ale nad naše síly, ale bojovností jsme nedali svou kůži zadarmo. Bylo to těžké, ale zvládli jsme utkání odehrát se zvednutou hlavou.

Skončili jsme tak v základní skupině s jednou výhrou na 5.místě.

V posledních bojích o konečné umístění 17.-20.místo, jsme se potkali se soupeřem z Jižních Čech a to proti Loko České Budějovice. Tento zápas jsme začali bázlivě a rozhodlo se již v prvních 5 minutách, kdy jsme prohrávali 1:5. Jen naší bojovností jsme se stále drželi na dostřel soupeři a snažili se dotahovat, co to šlo. Poločasovým výsledkem 5:9 stále byla šance na otočení výsledku. Bohužel síly docházely a po neproměnění vyložených šancí nás soupeř v druhém poločase trestal a upevňoval si jasné vedení až do stavu 5:16. Poté jsme se opět svou vytrvalostí a bojovností pomalu vraceli do zápasu a konec utkání si užili. Konečným výsledkem 11:17 jsme ukončili tento boj se ctí.

V posledním utkání o 19. – 20. místo jsme se utkali proti družstvu Sokolu Vršovice. Soupeř byl herně opravdu dobře připraven, jak v obraně tak i v útoku a předváděl opravdu pěknou a rychlou házenou. My jsme si před posledním utkáním řekli, že každý soupeř je k poražení a když budeme hrát srdíčkem a bojovností s posledních sil můžeme protivníka porazit. Museli bychom se dlouhosáhle rozepisovat, abysme vystihly každý moment z tohoto utkání. Naše emoce, touha a síla soupeře porazit, byla vidět na každém hráči a to rozhodlo. Výbornou obranou, rychlými útoky a skvělým brankářem se nám podařilo tento turnaj ukončit vítězstvím, které bylo velmi sladké. Radost po skončení utkání na hřišti všech hráčů snad nemusíme popisovat. A to je družstvo, které když má tuto kolektivní sílu je na dobré cestě se posouvat do vyšších sfér.

Gratulujeme našim borcům za sladkou tečku na konci turnaje a soupeřům také děkujeme za výborné poslední utkání.

Výsledky družstva TJ Sokol Horka nad Moravou

Základní skupina:

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ                   11:21

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ NÁCHOD                                      14:17

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – CENTRUM HANÁ                                5:19

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE 2                            13:12

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – DUKLA PRAHA 1                                6:20

Konečná tabulka zákl.skupiny

1.         SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ

2.         CENTRUM HANÁ

3.         TJ NÁCHOD

4.         DUKLA PRAHA 1

5.         TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

6.         LOVCI LOVOSICE 2

Utkání o 17.-20. místo

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  –  LOKO ČESKÉ BUDĚJOVICE             11:17

Utkání o 19.-20.místo

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ SOKOL VRŠOVICE                                   15:8    

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:

1.místo            

…..

19.místo           TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU               2-0-5    75:114  -39   4b

….

24.místo

Děkujeme za fandění a podporu na dálku všem rodičům, a ještě vetší poděkování zaslouží rodiče, kteří nás přijeli podpořit na dva dny osobně v místě konání turnaje ( Markovi, Studení a Niessnerovi)…..Děkujeme…příště nás určitě bude víc !!! J J

HORKA JEDE !!!!

Sestava a branky: Hanáček Matěj 28, Vánský Radim 18, Jenš David 7, Niessner Matěj 7, Matušek Šimon 4, Studený Patrik 3, Drozd Jakub 1, Fiala Adam 1, Marek Šimon 1, Herold Tomáš 1, Šincl Josef, Šrot Sebastián, Hoferek Matěj, Brankáři: Rusler Martin 1, Dokoupil Milan 3

Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr

21.8.2022         Přípravný domácí turnaj staršího žactva

Předposlední víkend prázdnin patřil jako obvykle horecké házené. V neděli se na domácím hřišti mělo představit s novými hráčskými akvizicemi družstvo starších žáků, ale bohužel se z důvodu špatného počasí muselo vše odehrát na hale DHK Zora v Olomouci. To nám, ale nezabránilo předvést, že i když jsme v soutěži věkově i hráčsky nováčky, velmi dobrý výkon.

Příprava před nadcházející sezónou byla velmi chabá z důvodu malého počtu docházky. Věříme, že se s postupem času vše dotáhne a zvedneme vše a naše družstvo bude platným soupeřem v soutěži  Ligy Olomouckého kraje – starších žáků 2022/2023.

Pochvala za turnaj platí pro celý tým za bojovnost do posledních vteřin každého utkání.

Děkujeme všem…..děláte nám radost !!!!!!

Jsme také rádi za posilu dvou kvalitních a potřebných hráčů (Šimon Marek a Patrik Studený) ze Senice na Hané. Velmi rychle zapadli mezi naše rošťáky a v žádném případě se neztratili. Zapojili se ihned do všech akcí a byly platným článkem ve všech třech přípravných utkáních na tomto turnaji…díky !!!

Děkujeme fanouškům, rodičům a všem ostatním za podporu v hledišti …

Při vyhlášení byl oceněn nejlepším hráčem z našeho družstva  – Fiala Adam …blahopřejeme !

Výsledky družstva TJ Sokol Horka nad Moravou

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – HBC OLOMOUC                     16:25    -9

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU  – TJ HOLEŠOV                         29:15    +14

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ CEMENT HRANICE          16:18    -2

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:

1.místo             HBC OLOMOUC                                            6b

2.místo             TJ CEMENT HRANICE                                 4b

3.místo            TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU          2b

4.místo             TJ HOLEŠOV                                                  0b

Sestava a branky: Hanáček Matěj 26/4, Vánský Radim 13/1, Rusler Martin 7/0, Matušek Šimon 6/1, Marek Šimon 3/0, Fiala Adam 3/0, Studený Patrik 1/0, Dokoupil Milan 1/0, Hoferek Matěj 1/0, Drozd Jakub 0, Herold Tomáš 0

Brankáři: Rusler Martin 49,8%, Dokoupil Milan 44%

Trenéři: Kostorek Jan, Němec Petr