Hodnocení 2014-2015

Hodnocení jaro 2015

Přípravu na jarní část sezony jsme zahájili již v lednu. Připravovali jsme se v domácích podmínkách, kdy jsme vyžili tělocvičnu místní ZŠ.
V březnu nás čekal domácí přípravný turnaj, který se celý odehrál v hale ZŠ, tentokrát ve Velké Bystřici. Náš tým na tomhle turnaji obsadil třetí příčku. Zdálo se, že sezona bude v pohodě.
Pak ale přišla studená sprcha, kdy někteří kluci museli skončit s házenou a to z důvodů zdravotních. Rázem náš cíl pro jarní část byl úplně někde jinde. Klukům přeji brzké uzdravení a doufám, že se k nám ještě vrátí.

Soutěžní ročník tedy začal a na každý zápas nám museli pomáhat hráči z mladších žáků. Ti se ale k této vízvě postavili čelem a dokázali, že jsou plnohodnotným článkem týmu. Na většině hráčů byl vidět posun v před.
Všichni bojovali po celou sezonu a ke každému zápasu přistupovali zodpovědně. Myslím, že vzhledem naší situaci můžeme být se sezonou spokojeni. Naší již stálou chloubou je post gólmana, který opět předváděl fantastické výkony (Radek Dvorský).
Kluci si v improvizované sestavě vyzkoušeli různé herní situace, které jsme trénovali v zimě. Bylo na nich vidět, že se chtějí porvat o výsledek, i když byl zápas dávno rozhodnut. Právě proto bychom chtěli poděkovat všem aktérům za příkladný přístup a ochotu.

Poděkování patří také rodičům, kteří nám pomáhali s dopravou na utkání a za mohutné povzbuzování během zápasů.
Přejeme všem příjemně strávené prázdninové dny a těšíme se na Vás všechny v příští sezoně.
!!!!!!!!!DĚKUJEME!!!!!!!!!!!

6.6. 2015  TJ Sokol Horka nad Moravou – Šumperk    22:7  (11:1)

V sobotu dopoledne jsme odehráli poslední mistrovské utkání sezóny na domácím hřišti na Sokolce, kdy k nám přijel soupeř ze vzdálenějšího Šumperka.
Utkání mělo jednoznačný průběh a tak se hrála házená v pohodovém tempu. Naše obrana dovolila soupeři skórovat pouze jednou a naopak v útoku naši borci dokázali skórovat. Poločas skončil naším vedením 11:1.
Druhá půle byla kopií té první, ale jen do 20 minuty. Poté jsme si nechali úplně zbytečně nasázet čtyři branky. Vylučování na naší straně nejen za fauly, ale za zbytečné nevhodné slovíčka z úst našich hráčů, což mrzí ještě víc. Nicméně zápas jsme dotáhli do vítězného konce.
V tomto zápase nikoho vyzvedávat nebudu, protože všichni odehráli svůj standart a přesto to mohlo být ještě lepší po herní stránce. Děkuji všem za předvedený výkon.

Sestava a branky: Němec Martin 9, Holý David 5, Šafář Daniel 4, Václavík Viktor 1, Němec Matěj 1, Smahel Adam 1, Dvorský Tomáš 1, Berka Vojtěch 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 74%.

31.5. 2015  TJ STM Olomouc „B“  –  TJ Sokol Horka nad Moravou  26:9 (14:5)

V neděli odpoledne jsme zajížděli na mistrovské utkání do nedaleké Olomouce, kde nás čekal domácí tým TJ STM Olomouc „B“.
Vyrovnaný zápas bohužel jen do deváté minuty. Postupem času domácí tým začal přebírat zápas do svých rukou. Z naší strany jsme to ani moc soupeři nestěžovali, ba naopak. Začali jsme tropit jednu chybu za druhou a domácí hráči toho dokonale vyžili a vypracovali si dostatečný náskok nejen v první polovině. Bohužel, pokud budeme soupeři přihrávat do trháků nemůžeme se ničemu divit.
Druhý poločas byl kopií prvního a nemá smysl se nějak opakovat. Svou práci a dobrou práci předvedli naše opory z řad mladších žáků, kteří předvedli skvělý výkon korunovaný brankou Matěje Němce. Ovšem i ostatní si zaslouží pochvalu ( Dvorský Tomáš, Smahel Adam). Ze strany starších žáků můžu pochválit jen Martina Němce, který byl jako jediný na hřišti vidět, ale sám to rozhodně nikdy nevyhraje, pokud se ostatní nepřipojí. Ještě musím zmínit výkon našeho gólmana (Radek Dvorský), který předvedl pěkný výkon i když známe ještě lepší.

Sestava a branky: Němec Martin 7, Šafář Daniel 1, Němec Matěj 1, Holý David 0, Berka Vojtěch 0, Dvorský Tomáš 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 35,7 %

24.5. 2015  TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice  12:34  (3:19)

V neděli odpoledne jsme na domácím hřišti přivítali druhý tým tabulky SK Velkou Bystřici. Ve velice improvizované sestavě bylo jasné od úvodních minut kdo bude diktovat tempo zápasu.
Byl to právě hostující tým, který si brzy vybudoval dostatečný náskok a o vítězství bylo rozhodnuto. Naši kluci na začátku hráli nervózně a se zbytečným respektem k soupeři.
V druhém poločase jsme začali i hrát a když pomineme výsledek tak velice slušně. Nejvíce se střelecky dařilo Martinovi Němcovi, který nastřílel téměř všechny branky (11). Jednou brankou se zaskvěl i Tomáš Dvorský.
První poločas nevyšel ani našemu brankáři, ale v tom druhém si to všechno vynahradil a soupeře přiváděl k šílenství, kdy vychytal i nemožné. Velký obdiv a pochvalu si zaslouží i všichni mladší hráči, kteří se v zápase vůbec neztratili. Poděkování patří všem rodičů a fanouškům za bouřlivé povzbuzování.

Sestava a branky: Němec Martin 11, Dvorský Tomáš 1, Holý David 0, Václavík Viktor 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, brankář :  Dvorský Radek 0.

17.5. 2015   TJ Sokol Horka nad Moravou  –  TJ STM Olomouc „A“ 8:34 (2:16)

V neděli dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti na Sokolce tým z nedaleké Olomouce TJ STM Olomouc „A“.

Blahopřeji soupeři k vítězství.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za účast a hlavně za bojovnost. Zvlášť pochvalu zaslouží naši mladší žáci, kteří nám pomohli odehrát zápas. Střelecky se prosadil i Matěj Němec mazáckou brankou ze sedmičky. Díky všem.

Sestava a branky:  Šafář Daniel 6, Němec Martin 1, Němec Matěj 1, Berka Vojtěch 0, Václavík Viktor 0, Dvorský Tomáš 0, brankář :  Dvorský Radek 0.

26.4. 2015  TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou  31:21   (17:11)

V neděli brzy ráno jsme vyrazili na mistrovské utkání do vzdálenějších Hranic na Moravě.
Vstup do utkání nám vyšel  opět náramně. Dlouhou dobu bylo utkání vyrovnaná a zdálo se, že to bude dramatický zápas až dokonce. První kritický moment přišel již ve 12 minutě.To nám soupeř utekl o pět branek. Kluci ale znovu zabrali a snažili se tenhle rozdíl dorovnat. Na konci první půle šel domácí tým do šaten s vedením 17:11.
Druhá polovina utkání už tak ideální nebyla. Začali jsme vytvářet zbytečné chyby a soupeř je vždy trestal vstřelením branky. Bylo jasné, že pokud hru nezměníme zápas již nezdramatizujeme.
A to se bohužel stalo pravdou, místo abychom se vyvarovali technických chyb, tak jsme jich dělali čím dál více. S takovou hrou domácí neměli žádný problém a jejich konto vstřelených branek pěkně narůstalo.
Zápas jsme tedy nakonec prohráli rozdílem deseti branek.
I přes prohru jsme předvedli pěknou hru. Především si všichni zaslouží poklonu za bojovnost a snahu něco se zápasem udělat. Paradoxem je to, že právě tahle píle nás stála uhrát lepší výsledek. V takových zápasech rozhodují maličkosti a kluci je bohužel nedokázali zužitkovat. Opět naše vlastní chyby nás porazily.

Děkuji všem rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na utkání.

Sestava a branky: Šafář Daniel 10, Němec Martin 9, Holý David 1, Berka Vojtěch 1, Václavík Viktor 0, Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 34,6 %.

18.4. 2015  Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou   34:19  ( 16:8 )

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu utkání do nedaleké Litovle. Vzhledem k chladnému počasí se utkání odehrálo v místní hale.

Vstup do utkání nám vyšel, jak se už dlouho nestalo. S naší obranou měl domácí tým značné problémy a na vstřelení branky se musel hodně snažit. V útoku se nám také v celku dařilo a v sedmé minutě jsme dokonce vedli. Se soupeřem jsme drželi dlouho krok a to až do čtrnácté minuty. Pak nám ale domácí tým odskočil a poločas vyhrál 16:8.

V druhé polovině jsme hráli téměř stejně jako tu první, jen nám už pomalu docházely síly. V brance nás podržel opět skvěle Radek Dvorský. Naopak v útoku nejvíce brankami se vyšvihl Martin Němec a v těsném závěsu i Daniel Šafář.Nesmíme zapomenout na naší čtveřici z řad mladších žáků, kteří předvedli také krásný výkon a bojovali ze všech sil. Tentokrát se nejlépe dařilo Tomáši Dvorskému, který zatížil konto soupeře hned dvakrát.
Všichni zaslouží pochvalu za předvedený výkon v tomhle utkání.

Poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a povzbuzováním na tribuně.

Sestava a branky : Němec Martin 9, Šafář Daniel 7, Dvorský Tomáš 2, Holý David 1, Berka Vojtěch 0, Václavík Viktor 0, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 32 %

12.4. 2015   TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice   13:24  (6:13)

V neděli dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti tým z Žeravic. Mělo to být vyrovnané utkání, ale vzhledem k naší momentální komplikaci tomu bohužel tak nebylo.

V tomhle utkání dominovalo od začátku až do konce jedno družstvo a to právě hosté. Co ale rozhodlo o průběhu utkání bylo z naší strany neuvěřitelně mnoho technických chyb. Zbytečné ztráty míčů, nechycení přihrávek a mnoho dalších chyb, které jsme předváděli. V tomto duchu bohužel pokračoval celý zápas.

Nechci podceňovat sílu soupeře, ale tohle utkání jsme si prohráli naší vinou. Doufejme, že to byl jen momentální výpadek a takovou hru už nebudeme praktikovat.

Pochvalu si zaslouží opět naší ml.žáci, kteří po odehrání svého zápasu hráli ještě s náma a předvedli pěknou hru. Dokonce Adam Smahel přispěl i gólově. Ovšem neztratili se ani Tomáš Dvorský a Matěj Němec.

Sestava a branky: Němec Martin 6, Šafář Daniel 5, Holý David 1, Smahel Adam 1, Berka Vojtěch 0, Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek  45 %.

29.3. 2015  Centrum Haná  –  TJ Sokol Horka nad Moravou   41:14  (18:7)

V neděli po obědě jsme zajížděli k prvnímu mistrovskému utkání jarní sezony do nedalekého Kostelce na Hané. Zde nás čekal dosavadní lídr tabulky Centrum Haná.

Do utkání jsme museli nastoupit bohužel pouze z pěti hráči plus gólman. Domácí trenér i vedoucí družstva, ale udělali vstřícné gesto, za což jim moc děkujeme.

Hodnotit takový zápas po stránce výsledkové nemá žádný význam. Proto bychom chtěli pochválit všechny hráče především za to, že se nevzdali předem a na hřišti bojovali ze všech sil po celý zápas. V bráně nás již (tradičně ) podržel Radek Dvorský. Zvláštní pochvalu si ale zaslouží naši mladší žáci, Adam Smahel a Matěj Němec, kteří nám pomohli tenhle duel vůbec odehrát. Na hřišti se vůbec neztratili  a předváděli skvělý výkon. Oba byly jen krůček od skórování, ale bohužel chybělo to pověstné štěstíčko, věříme, že příště už se otočí na jejich stranu.

Poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou a především za skvělé fandění.

Sestava a branky: Němec Martin 6, Šafář Daniel 6, Holý David 2, Němec Matěj 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 28 %.

7.3. 2015  přípravný turnaj – Velká Bystřice

V sobotu jsme pořádali domácí turnaj, který se odehrál v hale ZŠ ve Velké Bystřici. Turnaje se zúčastnily  čtyři družstva, kdy se bohužel z turnaje omluvil tým z Brna – Bohunice pro nemoc. Hrálo se 2 x 15 minut každý s každým.

Vstup do turnaje nám vyšel celkem dobře. Prvním soupeřem bylo družstvo z Žeravic. Zápas byl celou dobu vyrovnaný a celkem svižný. Se soupeřem jsme se přetahovali o vedení, ale nakonec  poločasový výsledek byl pro nás nepříznivý a skončil naší porážkou 5:6. Druhý poločas se vyvíjel podobně a bojovalo se až do konce. V závěru utkání jsme zabojovali a zápas dotáhli do vítězného konce  13:10.

Druhým týmem na turnaji bylo družstvo STM Olomouc. První půle nám absolutně nevyšla. Na hráčích byla znát určitá nervozita i když nechápeme z čeho a podle toho vypadal i poločasový výsledek 1:6 v náš neprospěch. Druhá polovina byla o něco lepší, ale soupeř si svůj náskok pohlídal až do konce a vyhrál 14:8.

V třetím a zároveň posledním představením na turnaji na nás čekal soupeř Sokol Ostrava. Na hráčích byla znát už určitá únava a na soupeře jsme nestačili. Ten si vybudoval brzy dostatečný náskok a hru do poločasu si kontroloval. Poločasové vítězství se zastavilo na skóre 4:11. Do druhého poločasu nastoupila Ostrava úplně z jinou sestavou a rázem byla hra vyrovnanější. Kluci se také více snažili a bojovali až do samého závěru. Sice jsme prohráli, ale druhou polovinu jen rozdílem jediné branky 7:8. Soupeř tedy vyhrál v poměru 19:11.

Z celkového pohledu turnaje můžeme být spokojeni. Střídali jsme dobré výkony i ty horší pasáže, ale jak již bylo zmiňováno, byl to první ostrý start v novém roce a po dlouhé herní pauze. Co nás může jedině mrzet je fakt, že našim hlavním problémem je proměňování šancí. Kluci se strašně nadřou na vstřelení branky. Ne že by si šance nevytvořily, ale hlavně z nich netrefujeme zařízení a to je škoda. Velkou oporou se stal již tradičně Radek Dvorský, který nás vždy zápasech podržel a konci turnaje si odnesl trofej pro nejlepšího brankáře. Pochvalu ale zaslouží celé družstvo včetně mladších žáků – (Smahel Adam, Dvorský Radek a Václavík Viktor), kteří nám pomohli odehrát turnaj.

Na koho nesmíme zapomenout jsou také rodiče, kteří se podíleli svou pomocí při organizaci  na bezproblémovém chodu turnaje, za což jim patří velké poděkování.

Výsledková tabulka

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
Horka nad Moravou 13:10 11:19 8:14 2 32:43 3.
SK Žeravice 10:13 7:19 15:21 0 32:53 4.
Sokol Ostrava 19:11 19:7 13:13 5 51:31 1.
STM Olomouc 14:8 21:15 13:13 5 48:36 2.

Sestava a branky: Šafář Daniel 12, Štancl Petr 12, Němec Martin 4, Holý David 3, Dvorský Radek 1, Vyroubal Jan 0, Berka Vojtěch 0, Smahel Adam 0, Dvorský Tomáš 0, Václavík Viktor 0

Hodnocení podzimu 2014

Přípravu na novou sezonu jsme zahájili již v předposledním týdnu prázdnin týdenním soustředěním. Celé jsme ho absolovali v domácích podmínkách v ZŠ v Horce nad Moravou a blízkém okolí.Během tréninků, které probíhaly dvoufázově jsme nabírali nejen kondičku, ale i nacvičovali herní situace. Velký cíl byl ale hlavně vybudovat nové družstvo, kdy většina hráčů odešla do kategorie mladšího dorostu.

V samotné soutěži na nás čekal nelehký ůkol. Vzhledem k okolnostem, které jsem už zmiňoval víše, byl náš cíl podzimu stabilizovat kádr. Bohužel se nám to moc nedařilo a museli nám vypomáhat borci z mladších žáků.
Ti se ale nezalekli a během zápasů předváděli pěknou hru a někteří se dostali i ke skórování. Pochválit musím celé družstvo za přístup k odehraným zápasům. Vždyť celou sezonu odehráli takřka bez možnosti střídání a za to si zaslouží opravdu velké uznání. Nikdy to kluci nevzdali předem a bojovali vždy až dokonce. Čím se ale naopak můžem pyšnit, je post brankáře. Náš skvělý gólman Radek Dvorský předváděl po celou sezonu vyrovnané výkony a vždy nás podržel.
S podzimem můžeme být spokojeni i když to výsledkově nevyšlo. Po herní stránce je na klukách vidět postup do předu. V zimní přípravě se zaměříme na chyby, které nás provázely podzimem a věříme, že jarní část soutěžě bude ještě lepší.

16.11. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – Cement Hranice  17 : 29  ( 7 : 19 )

Poslední zápas podzimu nás čekal na domácí půdě ve V. Bystřici, kde jsme přivítali družstvo z Hranic.

Utkání začalo bohužel naším nejhorším výkonem podzimní části. Obrana, jestli se tomu dá vůbec říct byla statická a němá. Hráči jako by na hřišti vůbec neexistovali, krom hostujíciho týmu. Soupeř neměl sebemenší problém si brzy vybudovat dostatečný náskok. Naši borci jen koukali jak tým z Hranic si s něma dělá co chce. V útočné fázy jsme také toho moc nepředvedli. V tomto duchu pokračoval zbytek první půle a soupeř odcházel do šaten s pohodovým náskokem 7:19.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Obrana začala více spolupracovat a soupeř to měl rázem mnohem těžší aby skóroval. Dokonce i v útoku se nám začalo mnohem lépe dařit. Hra ale byla neurovnaná a hráči se na hřišti jen hledali,jakoby se viděli poprvé. Nicméně druhý poločas byl opravdu vyrovnaný a ukazatel skóre už nevypadal tak hrozivě. Za druhý poločas jsme dokázali uhrát remízu 10:10, ale soupeřův náskok z první půle byl dostatečný a zaslouženě vyhrál.

Jak už bylo několikrát zmiňováno házená se hraje na dva poločasy a ty máme bohužel výkonostně rozdílné.

Sestava a branky : Němec Martin 8, Štancl Petr 7, Holý David 1, Dvorský Tomáš 1, Berka Vojtěch 0, Krejsa Vít 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 43%

9.11. 2014    TJ Šumperk – TJ Sokol Horka nad Moravou  2 : 21 ( 0 : 12 )

V neděli dopoledne jsme zajížděli na mistrovské utkání do vzdáleného Šumperka.

Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Naše střelecká nemohoucnost trvala až do třetí minuty, kdy domácí s náma drželi nerozhodný výsledek.Jediné za co můžem být spokojeni byla naše obrana. Ta soupeře téměř nepustila do střelecké pozice a když nějaká střela prošla chytil ji gólman. Takže do šaten jsme šli s vedením 12:0.
Druhé dějství jsme začali o poznání lépe, rychlé dvě branky nás ale opět uspaly a naši střelci si zřejmně vzali dovolenou. V obraně to stále klapalo. Pak ale přišel zlom i v obraně a naše chyby potrestal soupeř góly ze sedmiček. To pramenilo z nedodržování taktických rad od trenérů. To by se rozhodně stávat nemělo.

I přesto, že jsme vyhráli nemůžem být vůbec sokojeni a to především z předvedené hry. Obrovská ztráta míčů a střelecká potence byla na bodu mrazu. Doufáme, že se hráči poučí a od příště už budou poslouchat a hlavně plnit rady trenérů.

Sestava a branky : Němec Martin 6, Šafář Daniel 6, Štancl Petr 5, Holý David 1, Krejsa Vít 1, Smahel Adam 1, Dvorský Radek (br.) 1, Berka Vojtěch 0, Václavík Viktor 0, Dvorský Tomáš 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 90,4 %

2.11. 2014   TJ Sokol Horka nad Moravou – STM Olomouc B    22 : 28  (9 : 14)

V neděli nás čekal další domácí zápas, vzhledem k počasí opět ve Velké Bystřici, kdy jsme přivítali tým STM Olomouc B.

Před zápasem jsme si řekli co od zápasu očekáváme a jaký máme cíl. Bohužel v samotném utkání to byl pravý  opak. Prvních osm minut utkání jsme zaspali a na soupeřovu branku téměř vůbec nevystřelili.
Naopak hostující tým toho využil a vybudoval si pětigólový náskok. Obrana vypadala ospale a o útoku jsme se už zmiňovali. Až od patnácté minuty jsme se začali pomalu probouzet a soupeři stěžovali šance na vstřelení branky.Do šaten jsme tedy odcházeli s pětigólovým mankem.

Druhý poločas začal mnohem lépe, jakoby na hřiště přišel jiný tým. Obrana už nebyla tak děravá a v útoku jsme se začali také prosazovat. Pomalu jsme náskok soupeře stahovali a zdálo se, že zápas bude ještě hodně dramatický.Nicméně tomu tak nebylo a navíc jsme hráli proti dvou soupeřům což se opravdu zvládnout nedalo. Někteří aktéři na hřišti byly proti a tomu se ubránit rozhodně nedá. Tím nechci samozřejmně podcenit sílu soupeře, ale zápas mohl být ještě dost dramatický.

Opět máme smíšené pocity z dnešního zápasu. Za první půlku nemůžem být absolutně spokojeni a naopak za tu druhou musíme pochválit celé družstvo. Bohužel zápas se hraje na dva poločasy a ty máme rozdílné. Stále je co zlepšovat a věříme, že kluci to dokážou.

Sestava a branky : Němec Martin 6, Šafář Daniel 5, Štancl Petr 5, Krejsa Vít 4, Dvorský Tomáš 2, Holý David 0, Berka Vojtěch 0, Václavík Viktor 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 34,8 %

18.10 2014  STM Olomouc A   – TJ Sokol Horka nad Moravou  30 : 11  ( 18 : 5 )

V sobotu odpoledne nás čekal první historický domácí zápas v nové éře horecké házené na svém vlastním hřišti na Sokolce,kdy po dlouhém čekání jsme se dočkali rekonstrukce hřiště. V tomhle utkání nás čekal těžký soupeř STM Olomouc A.

Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Příliš veký respekt a obava ze soupeře, která byla naprosto zbytečná se podepsala na našem výkonu.
Příliš mnoho ztrát míčů, nedůrazná obrana a především strach vystřelit na soupeřovu branku. V tomhle duchu pokračoval celý první poločas a soupeř si vybudoval dostatečný náskok a do šaten jsme odcházeli za stavu 18 : 5.
V poločase jsme si vysvětlili co budem hrát  v tom druhém. Hráči to pochopili a hned to bylo znát na obraze naší hry. V obraně už to soupeř neměl tak jednoduché a na své góly se musel víc nadřít.
V útoku jsme začali více střílet a z toho pramenily vstřelené branky. Už jsme nedělali tolik zbytečných chyb a kluci makali ze všech sil. Utkání jsme sice prohráli, ale s předvedenou hrou zejména v druhém poločase můžeme být spokojeni.
Chtěl bych poděkovat všem hráčům, protože na hřišti nechali vše a rvali se až do samého závěru utkání. Perfektní výkon předvedl opět Radek Dvorský, který v bráně vychytal někdy i nemožné.

Sestava a branky : Šafář Daniel 4, Štancl Petr 4, Němec Martin 2, Krejsa Vít 1, Holý David 0, Berka Vojtěch 0, Smahel Adam 0, Němec Matěj 0, brankář a úspěšnost : Dvorský Radek 38,7 %

28.9. 2014     SK Velká Bystřice – TJ Sokol Horka nad Moravou   53:6 (27:2 )

Dnešní utkání nemá smysl nějak dlouze komentovat. Gratuluji soupeři k jasnému vítězství a především bych chtěl poděkovat vedoucímu družstva a trenérovi domácích, kteří udělali vstřícné gesto k našemu družstvu.

Velká poklona patří i našemu týmu. Především za jejich nasazení a za to, že bojovali po celý zápas a předem to nevzdali. Na hřišti se kluci vydali ze všech sil a zápas dohráli se ctí. Ještě jednou všem moc děkujeme. Zvlášť musíme pochválit naše mladší žáky, kteří odehráli své utkání a následně hráli i za nás, a to celý zápas bez možnosti střídání. Dvorský Tomáš, Václavík Viktor a především Smahel Adam , který předvedl výstavní střelu z devítimetrové vzdálenosti rovnou do šibenice, a připsal si svůj první gól v této kategorii.

Sestava a branky: Šafář Daniel 4, Němec Martin 1, Smahel Adam 1, Berka Vojtěch 0, Dvorský Tomáš 0, Václavík Viktor, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 26,3 %.

21.9. 2014  TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel  17:25 (6:11)

V neděli  podvečer jsme zajížděli na domácí utkání  do V. Bystřice, kde jsme přivítali družstvo Tatran Litovel.

Od úvodních minut bylo utkání vyrovnané. Naše obrana si dokázala poradit s útoky soupeře. Nepouštěli jsme je do vážnějších brankových příležitostí, ale na druhou stranu to bylo to samé od hostů. Až do desáté minuty jsme se přetahovali o jediný gól. Zlomem byla ale minuta dvanáctá, kdy jsme si vybrali slabší chvilku, které soupeř využil a odskočil na rozdíl pěti branek.

Do druhé půle jsme nastoupili se stejným elánem, ba dokonce o něco větším. Tím jsme soupeře dostávali pod tlak a dokonce ve druhé půlce bylo vedení na naší straně. V obraně jsme si stále hlídali střelce, a když už něco prošlo, tak v brance exceloval opět Radek Dvorský a soupeře vychytal. V útoku jsme si připravili pěkné akce, které jsme dokázali proměnit v gól. A to zásluhou zejména dua Martina Němce a Petra Štancla. Do těchto akcí se zapojil i Daniel Šafář. Hra ve druhé polovině byla o poznání rychlejší a měla spád. Nicméně jsme sice nakonec prohráli, kdy nám v závěru utkání docházely síly, ale za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusíme.

Pochvalu si zaslouží všichni hráči, zejména za nasazení v utkání a za bojovnost, kterou jsme předvedli. Dokonce i mladší žáci, kteří za nás nastoupili a do soupeře se nebojácně zakousli, naše křídelné duo Adam Smahel a Tomáš Dvorský.

Sestava a branky: Němec Martin 6, Štancl Petr 6, Šafář Daniel 5, Holý David 0, Berka Vojtěch 0, Smahel Adam 0, Dvorský Tomáš 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek  48,9 %.

13.9. 2014   SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou      10 : 0  kontumačně

V sobotu odpoledne jsme zajížděli do nedalekých Žeravic. Před zápasem nám bylo sděleno od rozhodčích, že naše družstvo nepustí do zápasu (ze známých důvodů)  a zápas kontumují ve prospěch domácího celku. Po dohodě s domácím trenérem a vedoucím družstva jsme odehráli přátelské utkání, které se hrálo 2x 20 minut.

Hodnocení přátelského zápasu      9 : 11  (5 : 3)

Zápas začal a od samého počátku byla hra vyrovnaná. Se soupeřem jsme drželi krok, i když jsme hráli bez střídání. Naše obrana fungovala téměř stoprocentně. Moc branek tedy nepadlo a do šaten jsme odcházeli za stavu 5:3 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupila i Radka Vykydalová, která se gólově prosadila hned z prvního útoku. Obrana byla stále pozorná. Když se nám útok v prvním poločase nedařil, v tom druhém to bylo o poznání lepší. Nejen, že jsme dokázali vyrovnat, ale dokonce se nám podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Velký podíl na tom měl i Radek Dvorský, který předvedl  fantastický výkon a soupeře vychytal. Zápas byl dramatický až do konce, ale dvougólové vedení jsme už nepustili.

Pochvalu ale zaslouží celé družstvo, které hrálo s chutí a rvalo se o výsledek, i když šlo jen o přátelák.

Poděkovat musím i rodičům za skvělé a bouřlivé fandění.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Vykydalová Radka 2, Holý David 1, Šafář Daniel 1, Němec Martin 1, Berka Vojtěch 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost: Dvorský Radek 73,5 %.

7.9. 2014    TJ Sokol Horka nad Moravou  –  Centrum Haná    8:39  (4:19)

Po letní pauze začala nová sezona. Nově vytvořený tým starších žáků a pro většinu premiéra v této kategorii. Podzim bude tedy spíše seznamovací a o sbírání zkušeností.

V prvním kole jsme doma, ještě ve Velké Bystřici, přivítali jednoho z favoritů naší skupiny Centrum Haná.

Od úvodních minut bylo znát, kdo bude udávat tempo hry. Soupeř od úvodních minut neponechal nic náhodě a brzy si vybudoval dostatečný náskok.

Naše obrana mu to ani nijak moc neztěžovala, a skóre vesele narůstalo v náš neprospěch. Do útoku jsme se také nijak nehrnuli a brankáře hostí jsme příliš neobtěžovali.

Bohužel v tomto duchu pokračoval celý zápas. Vysoká ztráta míčů, ze kterých většinou soupeř skóroval z rychlého protiútoku. Vysvobozením pro nás byl závěrečný hvizd rozhodčích.

S čím můžeme být spokojeni, je post brankáře. Radek Dvorský opět předvedl skvělý výkon a zabránil ještě většímu debaklu.

Sestava a branky: Štancl Petr 6, Šafář Daniel 1, Němec Martin 1, Holý David 0, Berka Vojtěch 0, Němec Matěj 0, Krejsa Vít 0, brankář úspěšnost: Dvorský Radek 22%.