Hodnocení 2012-2013

8. 5. 2013 TJ Bystřice pod Hostýnem

V den oslav vítězství, resp. osvobození od okupace jsme se vydali na turnaj určený pro začínající miniházenkáře/ky do vzdálené Bystřice pod Hostýnem. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev (Bystřice pod Hostýnem „A“ a „B“, Horka nad Moravou „A“ a „B“ a Valašské Meziříčí).

S 12 dětmi jsme vytvořili dvě smíšená družstva. Našim cílem bylo, aby si děti zahrály a nezahřívaly střídačku, což se nám povedlo. Až na vzájemný zápas mezi Horkou „A“ a Horkou „B“, který po dramatickém boji vyhrála Horka „A“ v poměru 5:4, se nám nepodařilo ostatní soupeře zdolat. To ovšem vůbec nevadilo, důležité bylo, že si děti vyzkoušely atmosféru pravého zápasu. Naše hra byla ze začátku chaotická, ale po úvodních minutách každého zápasu, kdy byly děti „vystrašené“ ze soupeře, se nám podařilo zformovat obranu a bránit nebezpečné útoky soupeřů. V útoku se nám už tak moc nedařilo, sice jsme si vytvořili šance, ale naše střely končily v rukách brankáře, nebo těsně mimo branku. Prostě, jak se říká, chybělo kousíček štěstíčka, které se k nám určitě s přibývajícími zápasy bude přiklánět. Děti zaslouží velkou pochvalu za předvedenou bojovnost, zejména v týmu Horky „B“ Hanička Kopernická, která jak v obraně, tak i v brance dělala soupeřům nemalé potíže. V obraně i útoku perfektně zahráli Renato Pisano, Filip Frkal, Peťa Slimaříková a Sára Mandysová. V týmu Horky „A“ střelecky zářila Lea Protivánková a Lukáš Neuman. Střelecky se také prosadila Míša Jurečková a Kája Stehlíčková. Kája pak předváděla famozní zákroky, když hájila naši branku. V obraně bojovaly jako lvice Anetka Sadilová, Kamilka a Lucinka Jurečkovi.
Sestava a branky Horka „A“: Neuman Lukáš 10, Protivánková Leontýna 7, Stehlíčková Karolína 2, Jurečková Michaela 1, Sadilová Aneta 0, Jurečková Kamila 0, Jurečková Lucie 0.
Sestava a branky Horka „B“: Frkal Filip 4, Pisano Renato 3, Slimaříková Petra 2, Kopernická Hana 0, Mandysová Sára 0.

6. 4. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou

První dubnovou sobotu jsme pro začínající děti uspořádali v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou turnaj v miniházené. Navštívila nás družstva z Bystřice pod Hostýnem, Zory Olomouc a Tatranu Litovel. My jsme vytvořily dva týmy, tým druháků ZŠ a druhý tým z dětí chodících do nižších ročníků, či školky.

Pro družstvo druháků to byl vůbec první turnaj. Musíme zmínit, že děti měly pouze 3 hodiny tréninku, resp. seznamování se s miniházenou a rozhodně neudělaly ostudu, ba naopak, příjemně překvapili. S každým soupeřem hrály vyrovnaně, a i když se nehrálo na skóre, bylo vidět, že některá družstva herně převyšují. Děti bojovaly o každý míč, nebály se střílet na branku. Dětem nešlo nic vytknout, pouze je pochválit. Bylo vidět, jak je hra baví. Všichni zaslouží velkou pochvalu.

Sestava druháci: Neuman Lukáš, Pisano Renato, Mandysová Sára, Kopernická Hana, Sadilová Aneta, Slimaříková Petra, Holíková Natálie, Stehlíčková Karolína, Sedlářová Nikola.

2. 3. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou

První březnovou sobotu jsme pořádali od 9:00 hod., v tělocvičně základní školy v Horce turnaj pro kategorii „přípravky“, tj. ročník narození 2005 a mladší a od 13:30 hod. turnaj pro starší děti, resp. Mini mladší, ročník narození 2004 – 2005.

Turnaje přípravky se z důvodu velké nemocnosti zúčastnila jen tři družstva: Horka, TJ Bystřice pod Hostýnem a TJ Senice na Hané. Týmy DHK Zora Olomouc a Tatranu Litovel se omluvily.  Celý turnaj byl vyrovnaný, všechna družstva předváděla hezkou házenou. V našem týmu se v útoku prosadili všichni hráči a hráčky, obrana byla také velmi dobrá. Všechny děti si tak zaslouží velkou pochvalu a i přes to, že jsme neměli nikoho na střídání, dokázali jsme celý turnaj odehrát v plném nasazení.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michala, Jurečková Lucie, Frkal Filip, Kräuter Martin.