2015-2016

Ročník 2015-2016 jsme zahájili tradičně letním soustředěním v nově zrekonstruovaném areálu Sokolky, v domácích podmínkách. Vyvrcholení letní přípravy byl již tradiční projekt nazvaný „Házenkářské naděje“, na který přispívá finančními prostředky mimo jiné Olomoucký kraj. Tradiční cíle projektu jakými jsou zejména propagace sportovních aktivit, působit proti současným negativním jevům ve společnosti. Působil jako kulturně společenský subjekt tvarující mládež ke správnému způsobu života. Akce přispěla k propagaci sportu v Olomouckém kraji a za účasti družstev z jiných krajů a zahraničí, tak zatraktivnila sportovní disciplínu „házená“. Tímto mimo jiné záměrně působila proti současným nešvarům dnešní společnosti, jakými bezesporu je požívání návykových látek, toxikomanie, jakož i přispět k propagaci zdravého životního stylu u mládeže a podpora tohoto.…

Do soutěží Českého svazu házené od září nastoupila družstva:

  • Mladší minižactvo (16 hráčů a hráček)
  • Starší minižactvo (18 hráčů a hráček)
  • Mladší žactvo (14 hráčů a hráček)
  • Mladší dorostenci (12)

Od září 2015 v našem domovském areálu, Sokolce, začala trénovat všechna družstva vyjma těch nejmenších, tj. přípravky a mladších miniházenkářů, pro které z praktických důvodů bylo nejvýhodnější prostředí základní školy.

Nejvíce zastoupené jsou již tradičně družstva nejmenších, tedy mladšího a staršího minižactva.

Do sezóny vstoupila družstva miniházené 4+1 3. ročníkem turnaje „Házenkářské naděje“, který jsme pořádali v areálu ZŠ. Nadcházející den, tedy v neděli jsme uspořádali 3. ročník turnaje mladšího žactva, na kterém naše děti v konkurenci 8 družstev obsadily bohužel poslední 8. místo.

Družstvo mladších dorostenců tak nezahálelo a svoji přípravu zakončilo taktéž domácím turnajem a při účasti 6 družstev obsadilo 5. příčku.

Během zimní přestávky uspořádala naše družstva tradiční turnaje. Družstva minižactva sérii přípravných turnajů, která byla v intervalu „jednou měsíčně“. Mladší žactvo uspořádalo 4. ročník turnaje Winter Cup a taktéž družstvo mladších dorostenců svůj 1. ročník přípravného turnaje „O horecké balón“. Družstvo mladšího žactva se o velikonočních prázdninách zúčastnil největšího mezinárodního turnaje v Evropě, Prague Handball Cup 2016.

Opět jsme se podíleli na kulturním životě obce, když jsme 13.11.2015 pořádali plesovou veselici tentokrát v duchu „zvířátek“.

Na závěr soutěže jsme v červnu se naše nejmenší kategorie Olomouckým krajským svazem házené pořádaným Superfinále, kde se nehrálo na výsledky. Superfinále se zúčastnilo celkem 24 družstev, za účasti cca 200 dětí.

Na závěr sportovní sezony jsme uspořádali 14. ročník Memoriálu Vladislava Fleischmanna a 5. ročník turnaje kategorie staré gardy, kterého se zúčastnily týmy Frýdek-Místek, Zetor Brno, TJ STM Olomouc, SK Droždín, Házená Uničov, Horka nad Moravou a Valašského Meziříčí (pořadí dle umístění). Nejlepším hráčem turnaje byl Marek Šuba z družstva Uničov, nejlepší brankář byl Stanislav Vojtěchovský z TJ STM Olomouc a nejlepším střelcem se stal Libor Žůrek z domácího týmu TJ Sokola Horky nad Moravou.