Hodnocení 2014-2015

Hodnocení sezóny

Nejmladší kategorie přípravky a mladšího minižactva v podzimní části trénovala společně. Po náboru, který proběhl v říjnu 2014 na ZŠ v Horce nad Moravou, se do našeho týmu zapojily nové tváře a obě kategorie mohly trénovat samostatně. Celkem obě družstva „navštěvovalo“ 28 dětí. Tento rekordní počet byl jen odraz kvalitní práce a zejména spolupráce se základní školou. Děti trénovaly 2x týdně a to výhradně v areálu a tělocvičně ZŠ. S družstvy jsme se účastnili regionálních turnajů a v květnu 2015 mezinárodního třídenního turnaje v Litovli. Vzhledem k tomu, že všechny turnaje a utkání se hrály bez počítání skóre nelze statisticky vykázat úspěšnost družstva, nicméně výkony, které děti předváděly na turnajích, dělaly trenérům jenom radost. Bojovnost a krásná rychlá házená zdobila utkání, kde se prezentovali naši hráči a hráčky. K předvedeným výsledkům nepochybně dopomohla i podpora rodičů, kteří doprovázely děti na všech turnajích a vydatně naše družstva povzbuzovali.

6.6.2015 SK Žeravice (Superfinále)

6. června 2015 jsme se zúčastnili superfinále v Žeravicích. Týmy byly rozděleny do 3 skupin, hrálo se na 3 hřištích. Celkově se dostavilo 14 týmů.

Ve sk. A byly naši tygříci ve složení: Halouzka Jakub, Didi Aleš, Hrachovina Richard, Šrot Damián, Jurečková Lucie, Jurečková Míchaela, Jurečková Kamila, Petr Kamil a Petr Štěpán.

Ve sk. C nás zastupovala Lvíčata: Rakus Tomáš, Cvetanová Kateřina, Sobek Tomáš, Skřivánek Šimon, Pešek Vojtěch, Urban Vojtěch, Foretník Filip, Hrachovinová Sára.

Každé družstvo hrálo celkem 5 zápasů, 4 v základní skupině, jeden nadstavbový. Hrálo se 2 x 8 minut s 2min. přestávkou. Skoré nebylo počítáno, děti se prostřídali na všech herních postech (nicméně tygříkům se dařilo a neprohráli jediný zápas. Lvíčátka 2 vítězství, 1remíza). I přes úmorné horko podávali vynikající výkony, a poctivě dodržovali pitný režim. Během základních hracích zápasů probíhali v prostorách areálu soutěže, jak individuální, tak týmové, děti stříleli ze vzduchovky, házeli na cíl, skládali puzzle, aj. dovednostní soutěže. Celým dnem provázel moderátor rádia Haná.

Celotýmové soutěže byli: Hod na cíl (granát do bazénu), Přetahování lanem, Překážková dráha.

Naše Lvíčata zvítězila v první dovednostní soutěži a dovezla nádherný zlatý pohár. Před závěrečným vyhlášením připravil sbor dobrovolných hasičů dětem překvapení v podobě plného hřiště pěny, zážitek – nepopsatelný. Krom drobných oděrek, nedošlo k žádnému zranění. Rozhodčí pískali dobře, drobné přestupky pomíjeli (alespoň hra pořád nestála) a případně i dětem vysvětlily chyby. I trenéři pomáhali s vysvětlením hry nejen svým svěřencům. Děkujeme za velkou podporu rodičů, jež přijeli děti povzbuzovat. Turnaj byl velice efektivně zorganizovaný, děti se nenudily díky doprovodnému programu a bohatému občerstvení. Na závěr proběhlo vyhlášení – všechny týmy byly oceněny medailemi, sladkou odměnou a upomínkovými předměty. Bylo to důstojné završení sezóny.

31. 5. 2015 TJ STM Olomouc

Turnaj na STM Olomouc se konal v neděli na hřišti DHK Zora Olomouc, za účasti klubů Velká Bystřice, Cement Hranice, TJ Sokol Horka nad Moravou (tygříci a lvíčata). Počasí bylo moc hezké, proto se hrálo venku za účasti mnoha rodičů a příznivců házené.

Turnaj zahájilo utkání našich lvíčat s týmem Cement Hranice, který byl pro nás šťastnější, protože dětem se dařilo jak v útoku a obraně. Děti hrály s nadšením a i při úmorném sluníčku, které nám přálo celý turnaj, se snažily a předvedly velmi hezké akce a góly. Ve stejném duchu pokračovala i ostatní utkání. Těsně před ukončením turnaje se střetla naše dvě družstva, kdy z utkání nevyšel žádný vítěz a družstva se podělila o své body. Následně pokračovaly tři dovednostní soutěže, ve kterých děti, také z plných sil soutěžily a na závěr byly odměněny sladkostí. Turnaj se povedl, velký dík zaslouží jak děti, tak i jejich rodiče, kteří neustále během turnaje své ratolesti povzbuzovaly.

Lvíčata: Pešek Vojtěch, Urban Vojtěch, Hrachovina Richard, Petr Kamil, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Šrot Damián.

Tygříci: Jurečková Michaela, Hrachovinová Sára, Petr Štěpán, Sobek Tomáš, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Rakus Tomáš.

22.-24.5.2015 Turnaj  MINI Cup 2015 

Ve dnech 22. – 24. května 2015 jsme se zúčastnili velkého tradičního turnaje v Litovli – MINI Cup 2015 pořádaného oddílem házené při TJ Tatran Litovel.

Oficiální soupiska týmů v kategorii  mladší mini:
1. Tatran Litovel
2. Sokol  II Prostějov
3. TJ STM Olomouc
4. Velké Meziříčí
5. Nové Bránice
6. Horka nad Moravou A
7. Praha Chodov
8. Žeravice
9. Valašské Meziříčí
10. Zora Olomouc
11. Velká Bystřice
12. Horka nad Moravou B

Vše se odehrávalo v ZŠ Vítězná, která leží v pěkném prostředí sídliště Vítězná mezi dvěma rameny řeky Morava. Škola byla pěkná a moderní. Dětem se líbila a trenérům také. Ale k začátku této akce. Sraz byl v 12:30 hod. na Sokolce v Horce nad Moravou, kde se dostavili hráči a hráčky a spolu s některými rodiči a vyrazili směr Litovel. Začátek turnaje byl stanoven na 13:OO hod., ale oficiálně turnaj vypukl až 14:45 hod.

Náš první zápas začal v 13:30 hod. s družstvem Valašské Meziříčí. Rozdělili jsme děti do dvou skupin.

Horka nad Moravou A: Didi Aleš, Hrachovina Richard, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela.

Horka nad Moravou B: Halouzka Jakub, Hrachovinová Sára, Pešek Vojta, Rakus Tomáš, Šrot Damián.

Tým B nastoupil v 13:30 hod., a jelikož to byl první zápas, bylo to vidět zejména na dětech (ale i trenérech). Děti nastoupily s velkou kuráží a góly padaly tak rychle, že jsme je nestačili ani počítat. Hrací čas byl 2×10 minut. Utkání byla vyrovnaná, celkem se nastřílelo 25 gólů, ale pro nás poslední gól v poslední vteřině byl bohužel zlomový. Prohráli jsem těsně 12:13.

Následovalo oficiální zahájení a po něm „horecké derby“. Derby bylo velmi vyrovnané a skončilo v poměru 17:16 pro Horku A. V pátek jsme odehráli 6 zápasů. Poslední utkání skončilo v 18:30 hod. Jednalo se o utkání s týmem TJ STM Olomouc a zápas to byl velmi vyrovnaný, ale opět skončil smolně naší porážkou 13:14 (pro Horku A). Horka B prohrála se stejným soupeřem 19:22. Všechny zápasy v pátek byly velmi vyrovnané a děti se postupně dostaly do té správné herní formy.

Poté jsme spolu s rodiči odjeli zpět do Horky.  Pro relaxaci a nabrání dalších sil na sobotní zápas.

Následující den, tj. v sobotu 23. května byl odjezd od Sokolky, kdy se k nám připojily i další tři děti, bratři Petrovi a Sláma Tomáš a vyrazili jsme vstříc dalším 7 zápasům. Děti byly ve skvělé formě, počasí nám přálo až do odpoledních hodin. Oficiální ukončení herního dne bylo v 15:30 hod., kdy po obědě v jídelně místní školy jsme se odebrali na druhé venkovní hřiště Sokolovna, kde děti měly možnost se vyřádit na velkém skákacím hradu, ale kde jsme také promokli. V 16:00 hod. se konal exhibiční zápas trenérů a rozhodčích proti extraligovému týmu Tatran Litovel. Tam nás zastupoval náš jediný mužský trenér Roman Halouzka. Po urputných 3 „poločasech“, kdy nám už počasí nepřálo a začalo vydatně pršet a hřiště se změnilo v kluziště, zvítězil tým trenérů družstev a rozhodčích. Následoval přesun do haly, kde proběhly dva zápasy dětských hvězd. Za Horku reprezentovali Tomáš Rakus, Filip Foretník, Míša Jurečková a Aleš Didi. U utkání bylo skvělým překvapením, jak děti, které se neznaly, dokázaly vytvořit skvělý tým a předvedly skvělou hru za obrovské podpory rodičů, přátel, trenérů a ostatních účastníků tohoto turnaje.

Po vydatné večeři ve školní jídelně bylo k dispozici dětem kino, pro nás trenéry a asistenty bylo připraveno posezení s ochutnávkou místních specialit, které jsem nevyužili, protože to bylo mimo areál a raději jsme zůstali s dětmi. Děti byly plné zážitků a emocí, které prostě potřebovaly ven, takže únava přišla až v pozdních nočních hodinách (dětí ).

Ráno byly děti naprosto čilé a nachystané na další turnajové klání. Po vydatné snídani nám bylo oznámeno vedoucím turnaje, panem Petrem Habermannem, že bude změna herního systému skrz počasí, takže se hrálo pouze  1×12 minut. Děti nastoupily k posledním osmi zápasům turnaje. Tyto utkání jsme dohráli i za podpory rodičů, kteří se na své malé hráče přijeli podívat, zejména bychom chtěli poděkovat paní Hrachovinové a panu Hrachovinovi za průběžnou fotodokumentaci celého turnaje a rodičům: pana Kamila Jurečky, pana Šrota, pana Peška, aj.

I neděle pokračovala v duchu vyrovnaných zápasů, bohužel se nám nedařila koncovka a to jak vinnou naší nepřesné střelby, tak i zásluhou kvalitních brankářů soupeřících týmů. Zápasy odehrané v neděli byly na vysoké úrovni a atmosféra v hale byla velmi silná a pro děti velkým zážitkem. Musíme uvést, že děti podávaly opravdu vysoké výkony jak ve střelbě, tak i v obraně a v brance. Všechny děti si během turnaje zahrály na všech herních pozicích. Nikdo neutrpěl žádná zranění.

V 15:30 hod. bylo slavnostní vyhlášení turnaj, tým Horky nad Moravou A se po pěti výhrách umístil na krásném 8. místě a tým Horky nad Moravou B po jedné výhře a jedné remíze se umístil na 11. místě.

Vyhlašování výsledků se ujal garant celého turnaje David Juříček. Turnaj byl pro všechny velmi emotivním zážitkem, děti se poprvé setkaly s takovou atmosférou velkého turnaje.  Každé z našich dětí pocítilo stavy euforie z vítězství, smutku z prohry a radosti se společných zážitků.

10. 5. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (tygříci)

Po turnaji, které pořádalo družstvo lvíčat následoval turnaj, který byl pod patronátem družstva tygříků TJ Sokol Horky nad Moravou. Na tento turnaj přijela poměřit své síly družstva TJ STM Olomouc „A“, TJ STM Olomouc „B“, SK Žeravice „A“, SK Žeravice „B“ a domácí tým.

Turnaj proběhl v duchu předchozího, tj. systém turnaje byl nastaven tak, aby hrála všechna družstva proti všem, 2x 8 minut a bez počítání skóre. Celkem přihlíželo zápolení dětí cca 50 rodičů. Během turnaje nedošlo k žádnému zranění a bylo příjemné jarní počasí.

Na konci turnaje si děti zasoutěžily v dovednostech soutěžích, které spočívaly:

1. Slalom mezi kužely s driblinkem tam i zpět

2. Co nejrychleji ke kuželu s předáváním míče mezi nohama tam i zpět

3. Co nejrychleji sprintem postupně ke 4 kuželům, u každého kužele si sednout a pokračovat dál tam i zpět.

Z každého družstva byl trenéry vyhodnocen talent družstva, kdy v družstvu TJ STM Olomouc „A“  se z ocenění mohl radovat Tomáš Theimer, z družstva TJ STM Olomouc „B“ Vítek Kubeša, z družstva SK Žeravice „A“  Amálie Hermanová, z SK Žeravice „B“ Jaroslav Soukup a z domácího družstva Karel Martínek. Všichni ocenění dostali vstupenku do multikina Cinestar v Olomouci.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Hrachovina Richard, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Pešek Vojtěch, Martínek Karel, Foretník Filip.

3. 5. 2015 SK Žeravice

První květnovou neděli jsme přijeli na turnaj do Žeravic, kdy turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev. Vyjma dvou družstev domácích, také dvě družstva našeho klubu a jedno družstvo týmu Sokol II Prostějov. Jsme rádi, že na turnaj dorazila všechna naše děvčata, žádná nebyla upálena na pálení čarodějnic 😉 a tak jsme mohli směle do sportovního zápolení. Opět jsme byli rozděleni podle věku a to na lvíčata (přípravka) a tygříci (mladší mini). Děti jsme začali učit hrát házenou bez driblinku, resp. klepnout si jen v případě „nejvyšší nouze“. Důvodem je, aby děti v utkání nehrály individuálně, tj. na sebe a byly nuceny zapojit do hry všechny členy týmu. Dalším důvodem je zrychlení a přenesení směrem k brance soupeře a v neposlední řadě hrajeme házenou a ne driblovanou ;). ¨Teď už k samotné hře.

Družstvo tygříků ve složení: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Petr Kamil, Petr Štěpán, Halouzka Jakub trénoval opět pan Jurečka, který zastupoval trenérku Mílu. Všechna utkání vyjma utkání s lvíčaty tým odehrál vyrovnaně, bojovně a se zápalem do hry. Děti se vystřídaly jak je již dobrým zvykem na všech herních pozicích a mohly si tak vyzkoušet jaké nástrahy nebo naopak odlehčení je čeká na té, či oné herní pozici.

26. 4. 2015    SK Velká Bystřice

Na třetí turnaj jsme zajížděli do nedaleké Velké Bystřice, kde nás čekaly jako vždy celkem 3 týmy soupeřů. Vyjma domácích pak, DHK Vítězná Litovel a Sokol II Prostějov. Jako vždy jsme na turnaj přijeli se dvěma družstvu a to přípravkou (Lvíčata) a mladším minižactvem (tygříci).

Družstvo tygříků kaučoval Kamil Jurečka, kdy družstvo bylo ve složení: Šrot Damián, Petr Kamil, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Halouzka Jakub, Didi Aleš a Vitásek František. Jako vždy hrály všechny děti na všech herních postech stejný čas. Družstvo tygříků předvedlo, že umí výborně bránit a dávat góly dětem taky nečiní problémy. Není důležité, jestli jsme vyhráli či nikoliv, nýbrž skutečnost, že děti házená baví a snaží se na hřišti odevzdat vše, co umí. Pokud to tak bude i nadále nemusíme mít o výsledky v pozdějších kategoriích starosti.

Dalším příjemným faktorem je skutečnost, že děti jezdí podporovat velká skupina rodičů, kterým také patří velká pochvala za podporu svých ratolestí.

18. 4. 2015 DHK Zora Olomouc

Již druhý týden v řadě jsme byli hosté na turnaji, který pořádal DHK Zora Olomouc. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů a to DHK Zora Olomouc, TJ Cement Hranice, TJ Senice na Hané, TJ Sokol Horka nad Moravou – lvíčata a TJ Sokol Horka nad Moravou – tygříci.

Naše zkušenější a starší družstvo tygříků pokračovalo v nastaveném trendu z minulého turnaje, kdy jsme se všemi týmy hráli minimálně vyrovnanou partii, ale ve většině případů byla znát naše herní převaha. Nikomu nelze upřít jeho bojovnost a snahu. Musíme také poděkovat panu Jurečkovi, který suploval roli trenéra a s družstvem se předvedl s nejlepším světle.

Sestava tygříci: Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Šrot Damián, Hrachovina Richard, Petr Kamil, Petr Štěpán, Halouzka Jakub.

21. 3. 2015 přípravný turnaj – Horka nad Moravou

Poslední přípravný turnaj jsme opět uspořádali v naší domovské tělocvičně v ZŠ v Horce nad Moravou. Jako vždy se hrálo bez počítání skóre, tudíž atmosféra byla přátelská a ve znamení fair-play. Pozvání na sportovní klání přijala družstva TJ STM Olomouc, TJ Sokol Velké Meziříčí a DHK Zora Olomouc. Všechna utkání byla vyrovnaná, plná útočných akcí. Naše družstvo hrálo vždy jeden poločas osobní obranu a druhý zónovou. Děti si zahrály na šech herních pozicích, tj. Na křídlech, spojkách a ti odvážnější si zkusily roli brankáře/ky. Štěpán Petr byl vyhodnocen jako naděje našeho družstva.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Didi Aleš, Šrot Damián, Hrachovina Richard, Špunda Tomáš, Halouzka Jakub, Petr Kamil, Petr Štěpán.

21.2.2015 Přípravný turnaj – Horka nad Moravou

Druhý přípravný turnaj mladší mini jsme sehráli se třemi domácími družstvy (modří, zelení, fialoví). Pozvání na náš turnaj přijali družstva z Velké Bystřice, Senice na Hané a TJ STM Olomouc.

Trenérka Jája měla družstvo zelených, ve kterém hráli Hanáček Matěj, Cvetanová Kateřina, Jurečková Kamila, Didi Aleš, Hulová Eliška, Špunda Tomáš. Všechny děti se moc snažily. V útoku se dařilo zejména Aleši Didimu a Kamlce Jurečkové. V obranné činnosti dávaly zabrat zejména svým protihráčům Eliška Hulová a Kačka Cvetanová. Tyto děvčata byla vyhlášena i jako Talenti turnaje. V bráně se pro změnu dařilo Tomáši Špundovi a Matěji Hanáčkovi.

Družstvo modrých vedl trenér Libor, a které bylo ve složení Vojtěch Urban, Šimon Skřivánek, Tomáš Rakus, Daniel Polášek, Tomáš Sobek, František Vitásek. Družstvo složené pouze z chlapců se snažilo celý turnaj. Je pravda, že první zápas nám moc nevyšel, ale to bylo tím, že někteří hráči ještě „spali“. V ostatních utkání se nikomu nedá upřít, že by se nesnažil, ba naopak.

Družstvo fialových trénovala trenérka Míla a toto bylo složené z hráčů Damián Šrot, Víťa Dvorský, Štěpán Lerch, Sára Hrachovinová, Tomáš Sláma a Michaela Jurečková. Opět můžeme jen opakovat, že dětem hra šla od ruky. Někomu méně někomu více, ale to je dáno počtem tréninků jednotlivých hráčů. Každopádně všechny děti si zaslouží velkou pochvalu ze předvedené výkony a doufáme, že budeme v nastoleném zlepšujícím se tempu i nadále pokračovat.

6. 12. 2014 Mikulášský turnaj – Horka nad Moravou 

V odpoledních hodinách jsme pořádali druhou část Mikulášského turnaje. Tento turnaj absolvovali děti, které už znají míč od začátku školního roku. Jako soupeř nám přijelo družstvo z Litovle, které přijelo také s dvěma družstvy. Děti jsme měly zase rozděleny do dvou družstev. Tentokrát na holky a kluky.

Na vyhlášení přišel i čert, který odešel s prázdnou tak jako v dopoledním turnaji. Musíme pochválit všechny děti, protože jde na nich vidět každý kus práce, který uděláme společně na tréninku.

Sestava kluci: Šrot Damián, Petr Kamil, Petr Štěpán, Didi Aleš, Halouzka Jakub, Hrachovina Richard.

Sestava holky: Hulová Eliška, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovinova Sára.

Talenty byli vyhlášeni Petr Kamil a Jurečková Kamila.

8. 11. 2014 SK Žeravice

Poslední soutěžní turnaj MINI mladších se uskutečnil v Žeravicích. Měli jsme dostatek dětí, takže jsme je rozdělili na dvě skupiny a každá hrála jeden poločas. Hráli jsme opět bez počítání skóre, protože se snažíme učit děti radovat se z házené a ne honbou za výsledky (na to budou mít celý život). V každém zápase jsme hráli půl poločasu osobní obranu a půl poločasu zasunutou. Každému to určitě něco dalo, protože umět hrát jeden na jednoho je velmi důležité. Na konci turnaje byly jako vždy dovednostní hry, na které se všechny děti těšily.

Sestava: Didi Aleš, Šrot Damián, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Petr Štěpán, Petr Kamil, Sobek Tomáš.

1.11. 2014 Tatran Litovel

19.10.2014      TJ Sokol Kostelec na Hané

Stejně jako minulý víkend, i tentokrát jsme hráli na hřišti v Kostelci na Hané, kde jsme se utkali s družstvy SK Velká Bystřice, TJ Sokol II Prostějov a domácími TJ Sokol Kostelec na Hané. Naše družstvo bylo nejpočetnější ze všech družstev, a tím pádem se mohly všechny děti pravidelně střídat a mohly si i vyzkoušet hru s různými spoluhráči. Přestože se hrálo bez počítání skóre, dá se říct, že naši hráči byli herně velmi vyrovnaní se soupeři a mnohdy byli i ve vedení. V každém družstvu je vždy někdo, kdo je o kousek lepší než ostatní. Ale k čemu to je, když je to sólový hráč, který nedá nikomu jinému šanci? Co se mi oproti jiným družstvům na našem družstvu líbí, je to, že na mnoha hráčích je znát, že házenou již nějakou dobu hrají, a přestože by mohli sami zakončovat do branky soupeře nádherným gólem, dávají prostor i těm, kteří s házenou teprve začínají. Hráči si vzájemně přihrávali a přestože byl protihráč mnohdy o hlavu vyšší, nebáli se jít s ním do střetu a o balón bojovat. A co je důležité – z každé vstřelené branky měli všichni společně radost, jako tým.

Sestava: Didi Aleš, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Kratochvílová Nela, Petr Kamil, Petr Štěpán, Šrot Damián, Sobek Tomáš.

10.11.2014 TJ Sokol Kostelec na Hané
Sobotní turnaj jsme odehráli spolu s družstvy TJ Sokol Kostelec na Hané, Tatran Litovel a TJ Senice na Hané na nám již známém hřišti v Kostelci na Hané. Počáteční zpoždění našeho prvního soupeře TJ Senice na Hané naše hráče ještě více nabudilo a do prvního zápasu vstupovali plní elánu a nadšení. Dařilo se nám jednak v obraně, tak i v útoku, kdy jsme odrazili soupeřův útok, zmocnili se míče a ihned pomocí vzájemných přihrávek vstřelili nádherné góly. V druhém zápase s družstvem Tatran Litovel již bylo znát, že máme menší počet hráčů a není možné tak často střídat. Na hráče dopadala únava, ale přesto se nám dařilo střílet góly a soupeře mnohdy překvapit naším nečekaným útokem. V posledním zápase s domácím družstvem TJ Sokol Kostelec na Hané nám vypomohl i benjamínek Sebastiánek. Naši hráči se skvěle zhostili role obránců a nedovolili soupeři, aby našemu malému brankáři vstřelili góly. Zároveň se nebáli jít do střetů se soupeřem, bojovat o míč a tyto souboje zakončovat góly. Děti hrály s úžasným nasazením a každý jejich podařený útok či vychytané góly rodiče odměňovali zaslouženým potleskem a jásotem.

Sestava: Petr Štěpán, Šrot Damián, Didi Aleš, Hrachovina Richard, Hrachovinaová Sára, Kratochvílová Nela, Šrot Sebastián.

5. 10. 2014 TJ STM Olomouc

Soutěž minižactva turnajem v Olomouci ukončila svoji první polovinu podzimní části. Na turnaji jsme mohli své dovednosti poměřit s družstvy TJ STM Olomouc 1, TJ STM Olomouc 2, TJ Kostelec na Hané, TJ Senice na Hané. Ač venkovní počasí bylo příjemné, turnaj se odehrál v místní hale DHK Zory Olomouc, na dvou hřištích.

Turnaj se nám povedl po všech stránkách. Noví hráči se nebáli vystřelit na branku a v obraně získávali své první zkušenosti. V brance se již tradičně vystřídali ti, kteří si chtěli roli brankáře vyzkoušet, a nutno podotknout, že i na tomto postu máme talentíky.

Sestava: Petr Štěpán, Petr Kamil, Hulová Eliška, Didi Aleš, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Kratochvílová Nela.

28. 9. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

Ve třetím kole miniházené 4+1 jsme na domácí půdě hostili družstva SK Žeravice, Cement Hranice a DHK Zoru Olomouc. Turnaj se jako vždy odehrál bez počítání skóre za účasti cca 40 diváků. Během turnaje nedošlo k žádnému zranění, a protože svítilo sluníčko a teplota se vyšplhala nekrásných 19 st. C, krásné házenkářské okamžiky si tak všichni náležitě užili. Všechny děti se snažily. Na hřišti byly vidět dva systémy obrany, a to osobní a zónová. Nutno podotknout, že dětem se dařily obě dvě varianty a bylo na nich poznat znatelné zlepšení. Rozhodčími byli starší kamarádi hráčů na hřišti, a to hráči, kteří hrají jak za starší mini, tak i za mladší žáky. Jejich řízení utkání bylo bez větších chyb. V průběhu turnaje proběhly štafetové dovednostní soutěže a to:

1. S míčkem na tenisové raketě uběhnout cca 10 metrů, oběhnout kužel a vrátit se zpět.

2. S míčem v ruce jít ke kuželu s podáváním si míče mezi nohama a zpět driblink s couváním

3. Driblink ke kuželu a přihrávka dalšímu hráči v družstvu. Takto pokračovat, dokud se celé družstvo přesune od jednoho kuželu k druhému.

Sestava: Hrachovina Richard, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Šrot Damián, Didi Aleš, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Kratochvílová Nela.

21. 9. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli jsme hráli na domácím hřišti. Za účasti družstev Zora Olomouc, Kostelec na Hané a Hranice. Děti hrály se všemi soupeři vyrovnaně. Báječně si vedly v obraně, střelecky i v bráně, a soupeřům vychytaly spoustu střeleckých šancí. I nové posily, které přišly do našeho týmu, se krásně zapojily do hry a dobře se projevovaly střelecky, které zakončovaly do soupeřovy branky.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Hrachovinová Sára, Hulová Eliška, Didi Aleš, Hrachovina Richard, Šrot Damián.

13. 9. 2014 Sokol II Prostějov

V sobotu jsme se zúčastnili prvního turnaje, a to netradičně sice u pořadatelského družstva Sokola II Prostějov, který ovšem turnaj uspořádal v hale ZŠ, v nedalekém Kostelci na Hané. Organizace turnaje byla bezchybná. Naše družstvo na turnaj odjíždělo v okleštěné sestavě, pouze 6-ti hráčů, a to jsme měli ještě tříletého benjamínka.

Turnaje se zúčastnila družstva DHK Zora Olomouc, Sokol II Prostějov, SK Žeravice a našeho výběru. Pro některé děti to byl první turnaj v jejich budoucí dlouhé kariéře a nutno podotknout, že všichni hráli hezky, a i když někteří mají za sebou pouze několik tréninků, byli  rovnocennými soky všem soupeřům. V našem družstvu tentokrát exceloval Aleš Didi, který se doslova a do písmena na soupeřích střelecky vyřádil a sázel jednu branku za druhou. Ostatní děti ovšem taky nezůstaly pozadu, i když nedaly tolik branek, tak vše doháněly v obraně a hezkými přihrávkami. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a zodpovědný přístup.

Sestava: Didi Aleš, Zgabajová Eliška, Šrot Damián, Hrachovina Richard, Hrachovinovou Sára
30. 8. 2014 Házenkářské naděje
viz hodnocení starší mini