Hodnocení 2020-2021

V ročníku 2020-2021 startovalo družstvo ve společné soutěži Olomouckého krajského svazu s Moravskoslezským krajským svazem házené.

Vedoucí družstva  : Vykydal Libor

Trenérka : Krobothová Věra

Horní řada z leva : Vykydal Libor (vedoucí družstva), Malý PatrikHalouzka RomanSmahel AdamVyhňák MiroslavFoukal Tomáš, Krobothová Věra (trenérka).

Dolní řada z leva : Minář VojtěchOchmann PetrSemjon JiříHruda JiříPulkrábek JanKubeček Jiří.

Ležící : Vodička Štěpán. Chybí : Němec Martin

Letošní sezona byla pro nás trochu neobvyklá. Museli jsme doplnit družstvo, ze kterého odešlo několik hráčů. To se nám nakonec povedlo na jedničku.
Noví hráči nejen, že zapadli do kolektivu, ale i na hřišti byli velkou oporou týmu. Odehrálo se sice jen 6 zápasů, ale i to nám ukázalo, jak na tom družstvo je po herní stránce.
V zápasech jsme dokázali potrápit i všechny favority, kteří se museli hodně nadřít na vítězství. Kluci předvedli, že tenhle tým jede jako dobře naladěná mašina a ukázali týmového ducha, kdy všichni táhnou za jeden provaz. Z podzimních odehraných utkání jsme načerpaly další cenné zkušenosti, které jsme potřebovali jako sůl.

Bohužel ani v jarní části se sezona nerozjela, jak jsme všichni v tichu doufali. Pak přišlo to, co jsme nechtěli a to zrušení celého ročníku.
Nebylo ani kde trénovat a tak hráči se připravovali individuálně.

Nicméně jak se začalo pomalu rozvolňovat, začali jsme se připravovat „na novou sezonu 21/22“. V rámci příprav jsme odehráli přátelské utkání s týmem Osek nad Bečvou, který přešel z České házené na mezinárodní a rozšířil tak řady handballu. Byl to super zážitek si zahrát po tak dlouhé době.

Rozlosování utkání podzim 2020 :

DatumSraz/odjezdZačátekSoupeřSoupeřVýsledek
 Ne/6.9.13:15hod. 15:30hod.TJ Sokol Krmelín Horka nad Moravou 22:22(10:11)
Ne/11.10.14:00hod. 15:00hod. Horka nad Moravou Sokol Trnávka20:29(10:17)
Ne/20.9.12:00hod.13:00hod.Horka nad MoravouŽeravice/Dřevohostice24:26(10:14)
Ne/27.9.14:00hod.15:00hod.Horka nad MoravouSuchdol nad Odrou19:31(11:17)
Po/28.9.14:00hod.15:00hod.Horka nad MoravouHC Hlučín25:27(16:14)
Ne/4.10.14:00hod.15:00hod. Horka nad MoravouSenice na Hané27:31(12:16)

11.10. 2020 TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Trnávka 20:29 (10:17)

V neděli odpoledne jsme odehráli další mistrovské utkání a to v rámci odloženého druhého kola, kdy jsme přivítali Trnávku.

Utkání se odehrálo opět v hale v Olšanech u Prostějova a to bez diváků. Naším cílem bylo si utkání užít a odehrát bez zranění (poslední před přerušením soutěže). Čekal nás velmi silný a zkušený celek, který doposud neprohrál.

Vstup do utkání nám tentokrát vyšel. Hra byla zajímavá, plná akcí a to zobou stran. To vše až do sedmnácté minuty, kdy hra i skóre bylo vyrovnané. Pak ovšem přišla ta naše neslavná nemoc, kdy jsme za deset minut nedali gól a zkušený tým využil této chvíle k odskočení ve skóre a do poločasové pauzy si vybudoval dostatečný náskok 10:17.

V druhé polovině se hra velice podobala prvnímu dějství. I když se nám už dařilo lépe. Skóre bylo vyrovnané až do 29 minuty, kdy jsme hráli 10:10. V poslední minutě jsme ale udělali dvě individuální chyby a soupeř vsítil ještě dvě branky a utkání dotáhl do vítězného konce. Dnešní utkání rozhodly de fakto dva faktory, výpadek ve střelbě a to, že jsme odehráli 18 minut v oslabení a to pak síly fakt chybí.

Nicméně dnešní utkání bych zařadil mezi ty dobře odehrané. Chlapi se snažili a na hřišti nechali vše. Musíme se zaměřit na úspěšnost střelby a hlavně na to, abychom utkání odehráli celých 60 minut. Ale půjde to, hrát určitě umíte a dnes jste to opět ukázali.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 8, Hruda Jiří 3, Ochmann Petr 3, Vyhňák Miroslav 2, Pulkrábek Jan 2,Foukal Tomáš 2, Semjon Jiří 0, Halouzka Roman 0, Malý Patrik 0, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost: Vodička Štěpán 27%

4.10. 2020 TJ Sokol Horka nad Moravou – Senice na Hané 27:31 (12:16)

V neděli nás čekala další porce mistrovského utkání, bohužel i tentokrát jsme nemohli odehrát zápas v domácím prostředí na Sokolce.
Utkání se odehrálo na Letné ve Velké Bystřici, za což děkujeme místnímu klubu. Na palubovce jsme přivítali družstvo Senice na Hané.

Bohužel již našim dlouhodobým problémem jsou úvodní minuty utkání. I tentokrát jsme tuto „tradici“ neporušili. Opět se ukázalo, že tento problém defakto rozhodl o utkání. Po deseti minutách jsme začali hrát naši hru a bylo to hned znát. Šancí jsme si sice vypracovali dost, ale k dnešnímu výkonu jsme ještě přidali střeleckou impotenci. Nedařilo se nám proměňovat vyložené šance.
V druhé polovině se kluci sice snažili, ale zkušenější soupeř neměl problém si vedení udržet. Ke konci zápasu jsme ještě průběh zdramatizovali, ale na lepší výsledek už to nestačilo. Musíme dopilovat vše, co nás trápí. Pojďme dál a nevěšme hlavu.

Nemohu opomenout ani vystoupení dvou postaviček, takový „výkon“ jsem dlouho neviděl.

Poděkování patří i ke stolku s časomírou a to Aničce Dvořákové a Petru Němcovi i všem divákům a příznivcům házené Děkujeme.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 8, Hruda Jiří 7, Ochmann Petr 4, Vyhňák Miroslav 3, Malý Patrik 2, Halouzka Roman 2, Pulkrábek Jan 1, Foukal Tomáš 0, Minář Vojtěch 0, Smahel Adam 0, Semjon Jiří 0, brankář a úspěšnost: Vodička Štěpán 30%

28.9. 2020 TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Hlučín 25:27 (16:14)

Netradičně v pondělí ve sváteční den nás čekal opět zápas, který jsme odehráli také ve sportovní hale V Olšanech u Prostějova. Od posledního utkání nás dělilo přesně 24 hodin a na palubovce jsme přivítali tým HC Hlučín. Že nás nečeká nic lehkého jsme věděli a hlavně jsme chtěli odčinit naši hru z předešlého utkání.

Hned v úvodních minutách bylo vidět, že na hřišti bylo snad úplně jiné družstvo. S favoritem utkání jsme drželi krok, jak herně tak i výsledkově. Dnes nám vycházela obrana a v útoku se dařilo také mnohem lépe. V sedmé minutě nám soupeř sice odskočil na tři branky, ale kluci zabrali a do poločasového hvizdu zvládli utkání nejen dorovnat, ale dokonce jít do šaten s dvougólovým náskokem.

Druhý poločas jsme ale nezačali vůbec dobře. Naše střelecká muška byla vystřílena. Trápili jsme se až do jedenácté minuty, kdy jsme dali pouze jeden gól. Toho samozřejmě zkušený tým hostů využil a zápas otočil ve své vedení o čtyři branky. Kluci ale nic nesložili a od té doby byl zápas opět dramatický. Podařilo se nám stáhnout náskok soupeře na jedinou branku.
Závěr utkání si hráči Hlučína zkušeně pohlídali a vyhráli o dvě branky.

I když dnešní zápas skončil naší porážkou, rozhodně se dnes nemáme za co stydět. Hostující tým se na výhru hodně nadřel. Bylo super, jak kluci rychle dokázali zapomenout na minulé utkání a dnes to byl opět tým, který známe. Hra byla dynamická spousta hezkých herních akcí, no prostě jak si představujeme. Byl to zas tým, který táhne za jeden provaz a to je pro nás to nejdůležitější. Kluci dnes zaslouží obrovskou pochvalu. Na hřišti nechali vše. Dnes nám prostě chybělo to pověstné štěstíčko.
Opět jste dokázali, že házenou hrát umíte a favorita celé soutěže jste fakt potrápili. Pojďme bojovat takhle dál.

Děkujeme i fandům, kteří nás přijeli povzbudit na zápas.

Sestava a branky: Kubeček Jiří 11, Hruda Jiří 4, Vyhňák Miroslav 2, Malý Patrik 2, Foukal Tomáš 2, Minář Vojtěch 1, Pulkrábek Jan 1, Ochmann Petr 1, Smahel Adam 1, Semjon Jiří 0, Halouzka Roman 0, brankář a úspěšnost: Vodička Štěpán 32%

27.9. 2020 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou 19:31 (11:17)

V neděli odpoledne jsme přivítali v domácím utkání Suchdol nad Odrou. Utkání se odehrálo ve sportovní hale Olšany u Prostějova, za což děkujeme místnímu Sokolu.

Zápas se od úvodních minut nevyvíjel vůbec dobře. To co se nám dosud dařilo bylo pryč. Hostující tým si šel za svým cílem a diktoval tempo na hřišti.
Z naší strany chybělo snad vše. Naše hra byla bez elánu, nápadu a bezzubá. Do toho jsme přidali naši střeleckou nepřesnost a bylo jasno.
Nespočet neproměněných vyložených šancí rozhodl dnes o naší prohře. A aby toho nebylo málo udělali jsme i spoustu individuálních chyb a zkušený soupeř neměl defakto problém dotáhnout zápas do vítězného konce. Dnes jsme prostě neměli svůj den a doufáme, že jsme si tohle vybrali na dlouhou dobu.

Nevěšme ale hlavu, i takové zápasy prostě budou. Musíme to rychle hodit za hlavu a hrát hru kterou kluci umí. Opět se semknout a táhnout za jeden provaz.

Sestava a branky : Kubeček Jiří 7, Malý Patrik 3, Ochmann Petr 3, Foukal Tomáš 3, Minář Vojtěch 1, Hruda Jiří 1, Smahel Adam 1,
Semjon Jiří 0, Vyhňák Miroslav 0, Pulkrábek Jan 0, Halouzka Roman 0, brankář a úspěšnost: Vodička Štěpán 31%

20.9. 2020 TJ Sokol Horka nad Moravou – Žeravice/Dřevohostice 24:26 (10:14)

V neděli netradičně hned po obědě jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Žeravice/Dřevohostice.

Bohužel vstup do utkání nám nevyšel dle našich představ a jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment utkání. Nicméně od třinácté minuty jsme začali hrát naší hru a rázem se bylo na hřišti na co dívat. Kluci se snažili a makali jako jeden tým. Trošku nás dnes opustila štěstěna, ale to se prostě stává. Poločas hostující tým vyhrál o čtyři branky.

Do druhé poloviny jsme nastoupili jako odhodlaný a sebevědomý tým. Výsledkem tohoto snažení bylo vítězství v druhém poločase o dvě branky. Kluci dokázali, že i když se zrovna nedaří, dokáží táhnout za jeden provaz. To co předvedli v druhé polovině, bylo prostě super. Týmová hra, skvělé akce a zápas byl rázem dramatický do posledních vteřin. Kluci makali a snažili se ze všech sil, ale bohužel vítězně odcházel hostující tým.

Chlapi, rozhodně se nemáme za co stydět a za dnešní výkon Vám patří velká pochvala. Pojďme pokračovat v tom, co jsme doposud předváděli a věřte, že to štěstí se zas obrátí na naši stranu.

Děkujeme fandům a příznivcům za super atmosféru. Děkujeme, jste skvělí!!!!!

Sestava a branky : Kubeček Jiří 7, Vyhňák Miroslav 4, Hruda Jiří 4, Minář Vojtěch 3, Malý Patrik 2, Smahel Adam 2, Semjon Jiří 1, Pulkrábek Jan 1, Foukal Tomáš 0, brankář a úspěšnost: Vodička Štěpán 40%

6.9. 2020 TJ Sokol Krmelín – TJ Sokol Horka nad Moravou 22:22 (10:11)

V neděli odpoledne jsme zajížděli na horkou půdu do Krmelína, kde nás čekal zkušený domácí tým. Bohužel jsme odcestovali ve velmi očesané sestavě, a tak bylo jasné, že nás nečeká
vůbec lehké utkání.

ALE!!!!!!!
Kluci od první minuty ukázali, že jsme sem rozhodně nepřijeli odevzdat body. V útočné fázi se nám celkem dařilo a obrana byla nepropustná až do deváté minuty, kdy jsme obdrželi první branku.
Celý tým makal jako jeden muž a velké překvapení se blížilo. První poločas jsme vyhráli 11:10.

Druhá polovina utkání navázala na skvělý výkon v prvním poločase, a domácí museli vždy dotahovat. Ke konci utkání bylo jasné, že síly budou ubívat a je to logické vzhledem k tomu, že domácí tým měl plnou lavičku.
Kluci se semkli a utkání rozhodně nechtěli vzdát. Svým fantastickým výkonem jsme uhráli překvapivou, ale zcela zaslouženou remízu.

Družstvo hrálo jako tým, přesto musím zmínit Adama Smahela, který předvedl skvělý výkon a svou roli zvládnul na jedničku. (super jen tak dál)
V dnešním utkání z naší strany kluci udělali maximum a hodně nám zpříjemnili nedělní podvečer. Všichni zaslouží obrovskou pochvalu a poklonu, prostě super výkon.
Hlavně teď neusnout na vavřínech a pokračovat nejméně ve stejném duchu jako dnes.
Kluci DĚKUJEME

Poděkování patří i našim fandům, kteří neváhali a jeli nás povzbudit i do vzdáleného Krmelína. (a určitě nelitovali)

Sestava a branky : Kubeček Jiří 7, Ochmann Petr 5, Hruda Jiří 4, Vyhňák Miroslav 3, Pulkrábek Jan 2, Foukal Tomáš 1, Smahel Adam 0, brankář a úspěšnost : Vodička Štěpán 50 %

29.8.2020 Český pohár TJ Sokol Horka nad Moravou-Sokol II Prostějov 19:29(8:15)

V sobotu na večer nás čekal 1. ostrý start nové sezony, kdy jsme na domácí půdě přivítali druholigového soupeře Prostějov v 1.kole Českého poháru.

I když počasí nám moc nepřálo, připravili jsme hřiště tak, aby se mohlo utkání odehrát, a to se nakonec podařilo.

Věděli jsme, že nás čeká nelehký úkol, ale kluci od první minuty ukázali, že hrát se dá opravdu s každým. Byl to vyrovnaný boj, kdy akce střídala akci a bylo se opravdu na co koukat.
Dařilo se nám jak v obraně tak i v útoku. Bohužel ke konci poločasu se nám přestalo dařit střelecky a zkušený soupeř toho dokonale využil a vybudoval si menší náskok.

Druhá půle byla podobná té první. Kluci se nevzdali a bojovali až dokonce zápasu. Velké pozitivum vidíme v tom, že opravdu předvedli týmového ducha a makali jako jeden muž. Prostě dnes perfektně odvedená práce. Chlapi děkujeme, byli jste opravdu skvělí.

Velké poděkování patří také fandům a příznivcům horecké házené, kteří předvedli neuvěřitelnou diváckou kulisu a hnali náš tým kupředu. DĚKUJEME

Sestava a branky : Minář Vojtěch 4, Kubeček Jiří 4, Vyhňák Miroslav 3, Malý Patrik 3, Hruda Jiří 2, Semjon Jiří 1, Pulkrábek Jan 1, Smahel Adam 1, Ochmann Petr 0, Foukal Tomáš 0, brankář a úspěšnost : Vodička Štěpán 32,5%

22.8. 2020 přípravný turnaj Horka nad Moravou

V sobotu jsme pořádali domácí přípravný turnaj za účasti čtyř týmů, kdy se hrálo systémem 1×20 každý s každým dvoukolově.

Po dlouhé době jsme mohli konečně vyběhnout na hřiště a odehrát ostrý zápas. Byl to skvělý turnaj, který ukázal na čem ještě musíme zapracovat a co zlepšit.
Co nás asi nejvíce trápilo, bylo proměňování šancí, kterých jsme si vypracovali celkem dost, ale bohužel ne všechny skončily v síti. V obraně to také občas neklapalo,
na druhou stranu jsme ale také dokázali odehrát pěkné utkání, kdy makal celý tým a kluci předvedli pěkné akce na které se bylo radost dívat. Takže turnaj bereme
jako perfektní přípravu na novou sezonu, která se blíží.

Sestava a branky : Kubeček Jiří 12, Vyhňák Miroslav 7, Ochmann Petr 7,Foukal Tomáš 6, Minář Vojtěch 5, Semjon Jiří 2, Pulkrábek Jan 2, Malý Patrik 2, Halouzka Roman 1, Hruda jiří 0, Smahel Adam 0, brankář : Vodička Štěpán