Hodnocení 2014-2015

Hodnocení jarní části 2015

V lednu se z našeho početného smíšeného družstva starších minižáků oddělilo 7 dětí, které přestoupily do starší kategorie mladších žáků. Byly to děti, které v této kategorii hrály již druhým rokem. Z dětí, které zůstaly v družstvu byla většina holek. V lednu jsme zahájili sezonu tradičním turnajem nazvaným pololetní jednička a v únoru a březnu to pak byly přípravné turnaje pořádané naším oddílem. Od března pak začaly turnaje hrané podle rozlosování. Plánoval jsem s družstvem zúčastnit se mezinárodního turnaje v Liberci. Bohužel pro malý zájem ze strany rodičů nebylo možné se na turnaj přihlásit. Důvodem byly akce pořádané školou, ale také finance. Sezonu jsme zakončili turnajem, kterého se zúčastnila všechna družstva, se kterými jsme se střetávali v průběhu hrací sezony a to na turnaji, který jsme měli možnost pořádat již podruhé na domácí půdě pod názvem Superfinále 2015. 12.6. jsme se společně s hráči a rodiči z družstva mini mladší sešli na rozlučce, kde jsme definitivně ukončili tuto sezonu. Nemůžu zapomenout připomenout společný trénink rodičů a dětí. Myslím, že tato akce dokázala mnohé nabudit a dodat jim další elán a zápal pro hru. Rodiče si zároveň mohli vyzkoušet házenou na vlastní kůži. A co říct k jednotlivým hráčům?  I přes občasnou ztrátu zájmu některých hráčů si myslím, že družstvo je to velice šikovné a děti mají chuť se učit novým věcem a tím se posouvat dopředu tím správným směrem. Poděkování patří všem, kteří nám v průběhu roku pomáhali, ať z dopravou na turnaje, v bufetu, zabezpečení plynulého chodu turnajů, mladším žákům v roli rozhodčích, protože bez jejich pomoci by bylo vše složitější, ale také Jirkovi Kräuterovi, který stál po mém boku a i s jeho pomocí měli děti trénink pestřejší.

Všem přejeme pohodové prožití prázdnin, plné sluníčka a letních radovánek.

7.6.2015  Superfinále starší minižáci          „ TJ Sokol Horka nad Moravou“

Posledním turnajem jarní části byl turnaj pořádaný v Horce pod názvem „Superfinále“. Turnaje se zúčastnila všechna přihlášená družstva do této soutěže. Dětem jsme hned na začátku řekli, aby zápasy pojaly jako oslavu a hráli v pohodě.Aby si přihrávali a nezapomínali především na to, že házená je kolektivní sport.  Aby ukázali všem přítomným co se v průběhu roku naučili. Snad se to povedlo a rodiče mohou být na své děti pyšní.  V průběhu turnaje se děti zapojily do dovednostních soutěží. Byly to soutěže, které neprovádíme v průběhu roku a ani jsme je extra netrénovali na tento den. I tak děti dosahovali pěkných výsledků. V závěru celého turnaje se uskutečnil exhibiční zápas trenérů. Na to se děti vždy těší. Ti co sledují naše děti, tak už ví, že nejde o to být první, ale dobře se pobavit a celý den si užít. Pro rodiče bylo připravené bohaté občerstvení včetně točené kofoly a piva.  Díky všem, kteří nám pomáhali s přípravou, ale také rodičům za jejich povzbuzování.

Sestava: Frkal Filip, Pisano Renáto, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Čapková Nela, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Didi Eliška, Búbela Matyáš, Neumann Lukáš, Didi Aleš.

30.5. 2015 Sokol Prostějov II  –  „ TJ Sokol Horka nad Moravou“

V sobotu jsme odehráli  turnaj v Prostějově. Byla to velká paráda. Děti jsou při hře ukázněni a přihrávají si všichni mezi sebou bez rozdílu na výkonu. To se odráží i na tom, že střely směřující na bránu jsou rozděleny mezi všechny hráče a nemáme sólové hráče.  Hráči také zjistili, že když brání, tak musí protihráče napadat hned v okamžiku přihrávky.  Tím soupeře dokáží úplně rozhodit a nevznikají jim vážnější akce. Musím také zvýraznit kvality našich obou brankářů. Z jejich zákroků  se mnohdy tajil dech, nad tím co všechno umí vychytat.  Nikdo ani nepoznal, že v našem družstvu vypomáhali dva hráči z mladších minižáků. Snad jen jejich výška byla menší. Gratuluju k výkonu a chválím celé družstvo včetně rodičů, kteří mohutně povzbuzovali.

Sestava: Frkal Filip,  Pisano Renáto,  Didi Eliška, Sadilová Aneta, Didi Aleš, Holíková Natálie, Stehlíčková Karolína, Búbela Matyáš, Búbela Michal, Mikšík Radek.

17.5. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli již v 8:30 jsme se zúčastnili druhého turnaje na domácím hřišti, který jsme pořádali v jarní části. Ten den bylo všechno jinak. Zpravidla naše první zápasy na turnaji ještě spíme a rozkoukáváme se.  Ale v neděli? Všechny odehrané zápasy se mi líbily, ale ten první mě opravdu překvapil. Děti se řídily radou trenéra, kde jsme hru založili na důsledné obraně. Každý hráč měl za úkol napadat soupeře s míčem a tím ho znervóznit a soupeř, tak neměl šanci si vytvořit  žádnou akci. To se nám povedlo a dětem tak vzniklo spousta pěkných herních kombinací.  Na dětech bylo sice vidět větší vyčerpání, ale na druhou stranu je hra bavila a sami se o poločase divili co se děje, že se jim tak daří. Po stranách hřiště byla vytvořena příjemná atmosféra z řad diváků.

Sestava: Frkal Filip, Pisano Renáto, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Čapková Nela, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Didi Eliška.

10.5. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou

Již od nedělního rána svítilo sluníčko a teplota byla velmi příjemná. To přímo vybízelo k příjemně prožitému turnaji. Naši hráči měli poprvé možnost ukázat své dovednosti na zcela novém hřišti s umělým povrchem. Na turnaj přijela družstva z Cementu Hranice a dvě družstva z Tatranu Litovel. Odehráli jsme tak celkem tři zápasy. Před prvním zápasem jsme si nastavili pravidla, jak budeme hrát. To se nám, ale vůbec nepovedlo. Hráči nebyli vůbec aktivní a přicházeli jsme o míč pro špatné zpracování.  Obrana byla nedůsledná a útočící protihráče jsme nechávali příliš snadno proniknout do našeho obranného pásma. Chci věřit, že tento stagnující stav brzy pomine a půjdeme opět cestou neustálého se zlepšování. Poděkování patří rodičům od Filipa Frkala, kteří zajistili logistiku turnaje a také dětem z družstva mladších žáků, kteří nám turnaj pískali. Paní Hulová se zase postarala o fotodokumentaci.

Sestava: Frkal Filip, Matyáš Búbela, Pisano Renáto, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie,Búbela Michal, Radek Mikšík, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Didi Eliška.

2.5. 2015 DHK Zora Olomouc

první květnovou sobotu jsme odehráli turnaj čtyř družstev na Zoře v Olomouci. Našimi soupeři byla družstva ZŠ Holečkova, Velké Bystřice a Cementu Hranice.  Na tomto turnaji dostal šanci si zahrát i Aleš Didi, hráč družstva mini mladší. Je opravdu šikovný, soupeři nastřílel hned několik gólů. Zjistil jsem, že pokud máme slabšího nebo vyrovnaného soupeře, děti až tak nebojují. Ale, když proti nám nastoupí soupeř, který již od pohledu je o hlavu větší, tak jako by se horecké děti naštvaly a brání a útočí s opravdu velkým nasazením. Doslova se perou o každý míč. U dětí je vidět i dobrá fyzická kondice, to bude asi těmi tréninky na velkém hřišti. Jsem rád i za to, že se děti naučili hru roztáhnout na celé hřiště a přihrávají si všichni mezi sebou.  I tentokrát bylo z tribuny slyšet mohutné povzbuzování rodičů horeckých dětí.

Sestava: Frkal Filip,  Pisano Renáto, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Didi Eliška, Sadilová Aneta, Didi Aleš.

25.4. 2015 DHK Zora Olomouc

v sobotu dopoledne jsme odehráli  tři zápasy na turnaji v Olomouci na Zoře. Do hry jsme zapojili i šestiletého Michala, bratra od Matyáše Búbely. Protentokrát si házenou vyzkoušel v bráně. Svůj první zápas sehrál také náš nový hráč Radek Mikšík. První zápas proti Zoře jsme zahájili osobní obranou. Děti si hlídali každý svého hráče, avšak zapomněli, že brankář může být také hráčem v poli. A několikrát se nám to nevyplatilo a soupeř tak využil naší nezkušenosti a vstřelil nám gól. Ve zbylých dvou zápasech proti Žeravicím A a B jsme odehráli vyrovnané zápasy, kde se střídavě dařilo nám i soupeři.

Sestava: Frkal Filip, Matyáš Búbela, Pisano Renáto,Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Čapková Nela, Búbela Michal, Radek Mikšík .

18.4. 2015 TJ Sokol Kostelec na Hané – HK

sobotní turnaj v Kostelci začal již v osm hodin ráno za účasti čtyř družstev. První zápas bych hodnotil jako postupné probouzení, ale od druhého zápasu se děti začaly dostávat do formy a hra byla opravdu pohledná. Ve třetím zápase jsme přistoupili na osobní obranu a mé obavy z toho, že hra bude chaotická byly zbytečné. Hráči při tomto způsobu hry získali více prostoru a herní převahu. Dostávali se častěji do střeleckých pozic a téměř vždy zakončili gólem. Po skončení dovednostních soutěží byl pořadatel zaskočen tím, že nemá připraveny ceny pro družstva a než se vše vyřešilo sehráli jsme ještě jeden zápas mimo plán. Dětem to jen prospělo. Byly při chuti a hra se jim dařila. Závěrem patří i poděkování rodičům za pomoc s dopravou a podporu na tribuně. Dnes velká spokojenost, děti SUPER!!!

Sestava: Frkal Filip, Matyáš Búbela, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Čapková Nela, Didi Eliška, Sadilová Aneta.

12.4. 2015 SK Velká Bystřice

Jarní část turnajů jsme zahájili turnajem ve Velké Bystřici. Děti se sešly v plném počtu, super!!! Jako obvykle se hrálo bez počítání skóre. Herní výkon odpovídá tomu, jak jsou děti naladěny a zapáleny do hry. Někdo hraje s chutí a řídí se rady trenérů, jiní se zase snaží jen turnajem proplout. Z toho všeho si myslím, že máme dobré hráče, jen nám chybí důraz a důslednost, ať už při bránění, kdy si myslíme, že se stačí útočícího hráče jen dotknout nebo zvednout ruce nad hlavu. Musíme hráče atakovat až do písknutí rozhodčího. Vytlačováním hráčů zase docílíme nervozity a vytváření chyb u druhého družstva.  V útoku po získání míče musíme směřovat směrem k bráně a ne váhat s přihrávkou do strany přes dva protihráče. V závěru děkuji rodičům za podporu v hledišti a za odvoz na turnaj.  Myslet pozitivně a chtít něco dokázat je velká část úspěchu!!!

Sestava: Pisano Renato, Frkal Filip, Matyáš Búbela, Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Čapková Nela, Didi Eliška, Sadilová Aneta.

22.3.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (přípravný turnaj)

Poslední přípravný turnaj, kterého jsme se zúčastnili v neděli 22.3. jsme odehráli na domácí půdě v tělocvičně ZŠ Horka. Čekalo nás pět zápasů, ve kterých jsme měli minimálně dvakrát šanci na vítězství .  Bohužel jsme všech pět odehraných zápasů prohráli a tomu odpovídá i naše šesté turnajové místo. Paradoxně v posledním zápase s budoucím vítězem tohoto turnaje naši hráči bojovali a předváděli velmi dobrý výkon. V zápasech nám chybí ctižádostivost bojovat se soupeřem a v okamžiku kdy je výsledek pro nás nepříznivý, děti považují zápas za prohraný.

Výsledky:

1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad M.  6:15  6:13  11:17  6:17  14:20 0  43:82 6.
DHK Zora Olomouc  15:6  14:10  16:6  7:12  14:20 6  66:54 3.
Tatran Litovel „A“  13:6  10:14  9:6  11:14  13:16 4  56:56 4.
Tatran Litovel „B“  17:11  6:16  6:9  8:17  8:25 2  45:78 5.
HC Junior Zlín (kluci)  17:6  12:7  14:11  17:8  16:12 10  76:44 1.
TJ Sokol V. Meziřící  20:14  20:14  16.13  25:8  12:16 8  93:65 2.


Sestava: 
Holíková Natálie 11, Melicharová Nikola 8, Mandysová Sára 6, Pisano Renáto 4, Búbela Matyáš 4, Stehlíčková Karolína 3, Čapková Nela 0, Sadilová Aneta 1, Brankáři: Frkal Filip 6, Didi Eliška 0.

22.5.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (přípravný turnaj)

nedělní dopoledne bylo pro házenkáře z Horky další možností ukázat to čemu se naučili. A musím všechny děti pochválit. A i když je stále co zlepšovat a učit se novým věcem, tak jsem byl pyšný na jejich výkon. Hráli obětavě, hlavně v obraně. Dříve byly útoky zakončované nerozhodným jednáním a děti se v poslední fázi rozmýšlely jestli vystřelit a nebo přihrát. Z toho plynula ztráta míče. V dnešním turnaji však děti střílely jednu střelu za druhou. Opravdu mi dělali radost. Co mě naopak mrzí byla podpora z řad rodičů našich dětí. Napočítal jsem k jedenácti našich dětí čtyři rodiče. Škoda, děti by určitě potěšila vaše účast a podpora. I tak si děti vytvořily příjemnou atmosféru a povzbuzovaly se, když právě odpočívaly na lavičce.

Výsledky:

  1.       kolo 2.       kolo Vyhodnocení
1 2 3 1 2 3 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad M.    7:18  12:9    8:14  12:10  39:51 8 2.
DHK Zora Olomouc  18:7    13:6  14:8    14:4  59:25 8 1.
SK Velká Bystřice  9:12  6:13    10:12  4:14    29:51 0 3.

Sestava: Stehlíčková Karolíny 13, Melicharová Nikola 6, Holíková Natálie 5, Mandysová Sára 4, Chromcová Alena 3,Pisano Renáto 2, Búbela Matyáš 1,Čapková Nela 1,Sadilová Aneta 1, Brankáři:Frkal Filip 2,Didi Eliška 0.

25.1.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj „Pololetní jednička“)

první přípravný turnaj v tomto roce se odehrál na domácí půdě a turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Přijela družstva z Ostravy, dvě družstva z Brna a tradičně se na naše turnaje hlásí družstvo Zory Olomouc. Naše smíšené družstvo nastoupilo v sedmičlenné sestavě a čtyři děti se nezúčastnila a to jak pro nemoc, tak i z rodinných důvodů. U dětí se postupně projevuje zlepšení. Našim největším problémem byly přihrávky přes obsazené hráče, po kterých následovaly rychlé protiútoky zakončené gólem v naší síti. Dalším důvodem našich výsledků je ,  že hráči se nedokážou rychle rozhodnout co s míčem na útočné polovině a mnohdy místo střely na bránu volily přihrávku spoluhráči. Bez střílení góĺů nevyhrajeme. I přes předvedený dobrý výkon našeho družstva je stále co zlepšovat. Máme před sebou ještě dva přípravné turnaje a spoustu tréninků. Pokud budou děti plnit pokyny trenéra, tak věřím, že do začátku sezóny budeme připraveni ukázat soupeřům to čemu jsme se naučili v průběhu zimní přípravy.

Výsledky

1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad M. 2:19 12:23 8:12 7:18  29:72 0 5
DHK Zora Olomouc  19:2 6:14  15:5 5:12  45:33 4 3
Tatran Bohunice „A“ 23:12  14:6 19:11 14:19  70:48 6 2
Tatran Bohunice „B“  12:8 5:15 11:19 7:19  35:61 2 4
Sokol Ostrava 18:07  12:5 19:14  19:7  68:33 8 1

Sestava: Chromcová Alena 9, Búbela Matyáš 6, Pisano Renáto 5, Frkal Filip 5, Didi Eliška 3, Čapková Nela 1, Krejčiřík Radek 0.

Hodnocení podzimní části ročníku 2004 a 2005.

Kategorie starší minižáci je pro mě obzvlášť výjimečná. Už to nejsou úplně ty nejmenší děti, které se teprve učí úplným základů a na druhou stranu jsou to ještě děti, které si chtějí hrát. V podzimní části jsme měli možnost trénovat 19 dětí z toho jsou 3 děti úplnými nováčky. Dnes po pár měsících tréninků by to nikdo na nich nepoznal. Naše družstvo se skládá ze 7 dětí, které trénují v této věkové kategorii již druhým rokem a 9 dětí, které po prázdninách přestoupili z kategorie minimladší  k nám. Zároveň se můžeme pochlubit i tím, že házená je kolektivní sport pro holky i kluky bez rozdílů. To je vidět i na  složení  našeho družstva. Máme 11 kluků a 8 holek. A teď už k samotnému hodnocení dětí: naše výkony  odpovídají tomu co se od dětí v tomto věku a jejich kategorii očekává. Vím, že se vždy najdou rodiče, kteří si myslí, že jejich dítě hraje špatně a, že se nic nenaučilo, ale věřte, že tomu tak není. Každé dítě je jiné a jeho přirozený vývoj může být od ostatních dětí odlišný. Neznamená to však, to že mu házená nejde. Když to ukážou na příkladu, tak naši kluci „druhoročáci“  jsou borci, kteří si dokážou přihrát, vytvořit útočnou akci, či rychlý protiútok. Ale tím jak neustále mezi sebou diskutují a dělají lumpačiny se neposouvají dál. Naopak děti, které jsou prvním rokem v našem družstvu, se snaží naslouchat a dodržovat disciplínu. A u těch úplných nováčků je jejich nadšení a snaha zlepšit se vidět ze všech nejvíce. Chtějí ve výkonu dohnat své zkušenější kamarády. A to se jim daří. Ale abych jen nechválil, je tu stále i co zlepšovat. Poslední měsíc se nám úplně pokazila docházka a účast na turnajích a také pomoc ze strany rodičů na turnaji. Děláme to přece pro děti?! Tím bych chtěl apelovat na vás rodiče, aby děti braly účast na turnajích a trénincích stejně, tak zodpovědně jako je třeba chodit do školy. A pomoc v bufetu nebo s dopravou, bych chtěl brát jako samozřejmost ze strany rodičů. S vaší pomocí to bude i pro nás jednodušší. Jsme dobré družstvo a děti jsou mezi sebou kamarádi. Přál bych si, aby dětem nadšení a elán vydržel a měli možnost se v házené neustále zlepšovat.

  1. 12. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj)

Do nedělního turnaje jsme nasadili družstvo kluků a družstvo holek. Bohužel jsme měli velkou neúčast hráčů   ( téměř  50%), a i to se projevilo na hře obou družstev. V průběhu třetího zápasu se nám ještě zranil jeden hráč a znamenalo to, že jsme dohrávali bez střídání. Na dětech byla vidět veliká únava a poslední zápas už odehráli s vypětím všech sil. S rozhodováním zápasů nám pomohli nejen naši starší kamarádi z oddílu, ale aktivně se zapojili i trenéři ostatních družstev. Poděkování patří i za pomoc v bufetu, jen je potřeba, aby se zapojili i ostatní rodiče. Při závěrečném vyhodnocení se nečekaně objevil čert. No, a protože se všechny děti snažily hrát, jak jen nejlépe umí, tak si čert nikoho do pekla neodnesl.  Záměrně jsem v tomto hodnocení nehodnotil samotnou hru hráčů. Ti, co se přišli podívat, měli možnost si udělat svůj vlastní úsudek o hře a zlepšení výkonu u svých dětí, ale i celého družstva. A  pro ty, kteří se podívat nepřišli, bude další příležitost koncem ledna. Děti určitě dokáže povzbudit, když na lavičce vidí rodiče, jak jim fandí.

Výsledky

1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
Horka kluci  25:9  18:22  21:14  20:25  16:20 4  100:90 4.
Horka holky  9:25  14:16  8:18  15:19  15:13 2  61:91 6.
Zora Olo.  22:18  16:14  11:10  11:20  12:10 8  72:72 2.
Žeravice  14:21  18:8  10:11  13:19  16:16 3  71:75 5.
P.E.M.A. Opava  25:20  19:15  20:11  19:13  8:9 8  91:68 1.
Junior Zlín  20:16  13:15  10:12  16:16  9:8 5  68:67 3.

Sestava kluci: Poštulka Matěj 35, Zgabaj Matěj 32, Jenš Viktor 16,Frkal Filip 9, Búbela Matyáš 4, brankář: Lép Jiří 4.

Sestava holky: Zgabaj Matěj 49, Melicharová Nikol 7, Chromcová Alena 2, Čapková Nela 2, Mandysová Sára 1, brankářka: Didi Eliška.

9.11. 2014 DHK Zora Olomouc 

poslední turnaj podzimní části turnajů jsme odehráli na Zoře v Olomouci. Kromě pořádajícího družstva se turnaje zúčastnila naše dvě družstva kluků a holek a družstvo Kostelce a Litovle. Před zápasem jsme si s dětmi řekli, že je to náš poslední turnaj na podzim, tak ať si ho pořádně užijí. Jako vždy, taktika byla stejná. Brankář rozehraje spojkám, které se postupně dostávají do útoku. Zde jsou vysunutá křídla, která číhají a čekají na vhodnou přihrávku, aby zakončila. Takhle to vypadá velice jednoduše, ale skutečnost je mnohdy jiná. Ti „uličníci“ chtějí dát gól za každou cenu a pouštějí se neustále do sólových akcí nebo střílejí z dálky za každou cenu. Házená je kolektivní hra a děti se musejí naučit přihrávat si navzájem. Musíme si také uvědomit, že brankář v soupeřově bráně není od toho, abychom se do něj trefovali a ukázali mu jakou silou umíme střílet. Při detailnějším sledování si nejde nevšimnout, že polovina střel jde právě na brankáře a ne k tyčím, tak jak by měla jít. Děti si jako vždy neoficielně počítaly skóre a jako vždy všechny zápasy vyhrály. Myslím, že náš cíl se v této podzimní části splnil a děti se naučily spoustě nových věcí a co je hlavní hra je baví a spousta z nich si tu našla nové kamarády. Děti SUPER!!! Rodičům patří poděkování za podporu v hledišti, s pomocí při pořádání turnajů, ale také při zajištění dopravy na turnaje.

Sestava: 

Kluci: Dvořák František, Jenš Viktor, Poštulka Matěj, Krejčiřík Radek, Pisano Renato, Frkal Filip, Ján Sebastián, Lép Jiří.

Holky: Stehlíčková Karolína, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Didi Eliška, Čapková Nela, Zgabaj Matěj.

2.11. 2014 SK Velká Bystřice

Předposlední kolo turnajů se odehrálo ve Velké Bystřici. Zúčastnila se ho domácí družstvo SK Velká Bystřice, STM Olomouc a naše družstvo holek a družstvo kluků. Každé družstvo odehrálo tři zápasy, které si užívaly. Kluci si dokonce počítali skóre, a jak jinak než, že jim všechny zápasy vyšly v jejich prospěch. Stále je co zlepšovat, ale shodli jsme se na tom, že děti hrají pohlednou házenou a snaží se dosáhnout těch nejlepších výsledků. Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a mohutné povzbuzování, které je vždy slyšet a určitě potěší a podpoří naše děti.

Sestava: 

Kluci: Dvořák František, Jenš Viktor, Lép Jiří, Raboch Lukáš, Pisano Renato, Frkal Filip, Ján Sebastián, Didi Aleš.

Holky: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Čapková Nela, Didi Eliška.

18.10. 2014 DHK Zora – ZŠ Holečkova Olomouc (hráno na Zoře)

V dalším kole našich turnajů jsme zavítali na hřiště Zory Olomouc, kde pořádajícím družstvem bylo družstvo ZŠ Holečkova a zúčastněná družstva SK Žeravice, DHK Zora a naše dvě družstva Horky rozdělená na kluky a holky. Na tomto turnaji se nám moc nedařilo. Hra byla hektická a mnohdy neřízená. Hráči jakoby zapomněli na všechny pravidla, která jsme se učili. Správné rozestavění by mělo být základem. Hráči se však shlukovali k sobě a neměli si pak jak přihrát. Základní rozehrání od brankáře na spojku a dále o zem na již vysunuté křídlo nám dnes také nešlo. Hráči měli stále tendenci jít si pro míč všichni najednou. A obrana byla jen pasivní. V okamžiku, kdy se soupeř dostal k míči, naši obránci útočícího hráče atakovali zezadu, což není správný postup. Obrana nebyla důsledná a to jsme si říkali již tolikrát, že musíme bránit do doby než hráč vybojuje míč a nebo je hra přerušená písknutím rozhodčího. Věřím, že děti postupem času přijdou na tyto základní herní prvky, bez kterých se neposuneme dopředu. Co se mi dále nelíbilo, tak to byla účast dětí na turnaji. Turnaje se nezúčastnilo šest dětí. Na turnaji máme nasazená dvě družstva, a tak je potřeba maximální účast. V tomto případě omlouváme pouze nemoc dítěte. U ostatních omluv bych vás chtěl opět požádat o přizpůsobení vašich rodinných akcí s ohledem na rozlosování turnajů, které máte již od začátku sezóny. To vše se potom odráží na prezentaci našich družstev. I přes dnešní kritiku máme velkou šanci konkurovat ostatním družstvům a nemusíme se obávat neúspěchu.

Sestava:

Kluci: Zgabaj Matěj, Dvořák František, Jenš Viktor, Pisano Renato, Frkal Filip, Ján Sebastián, Didi Aleš.

Holky: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol,Sadilová Aneta, Chromcová Alena, Didi Eliška.

11.10. 2014 TJ Sokol Kostelec na Hané

Sobotní dopoledne opět dalo příležitost dětem  změřit si své síly na turnaji v Kostelci na Hané. Kromě domácího družstva přijela dvě družstva z Litovle a dvě družstva našich dětí. S paní trenérkou jsme se rozhodli rozdělit děti do družstev ne podle ročníku narození, ale na kluky a holky. I tato volba se jeví jako vhodná. Chceme si odzkoušet co nejvíce možností tak,  abychom viděli, co dětem nejvíce vyhovuje. Družstvo kluků jsme doplnili i o dva hráče z družstva mladších minižáků, kteří hráli turnaj před námi. A nevěřil jsem svým očím, jak zapadli do kolektivu. Dokonce jeden z nich hrál s takovým nasazení, že vstřelil soupeři tři branky, a nebyly to  žádné náhodné góly. Super! Dívčí družstvo hrálo svůj vyrovnaný a zodpovědně odehraný turnaj. Paní trenérka byla s děvčaty spokojena. Ale protože já vždy hledám nějaké nedostatky, tak bych chtěl dnes nastínit téma    vstřelených gólů. I když se nehraje na góly, evidenci si vedeme a všiml jsem si, že většina dětí střílí v průměru stejný počet gólů, a pak tu bývá jedinec, který dá gólů i třikrát víc než ostatní. Je to fajn mít takového střelce, ale chtěli bychom dosáhnout toho, aby se všechny děti podílely na hře stejným dílem. A to už třeba jen z důvodu, že házená je kolektivní sport. Pokud budeme hrát tímto způsobem, kdy jeden vyčnívá, může to ostatní děti demotivovat a nebo to může také znamenat, že hráč, který střílí nejvíce gólů, může zanedbávat třeba obranu a ostatní hráči musí zastupovat jeho pozici. Ale také to může znamenat to, že se hráč míče jen vždy zbaví tím, že přihraje našemu střelci. Pojdˇme tedy zvýšit snahu přihrát třeba i na druhé křídlo, byť ten dotyčný nedá hned gól, ale ono to přijde, a naše produktivita se zvýší. Další, co jsem měl možnost vypozorovat, byla naše obrana. Bránící hráč míč vypíchne, ale dále již není důsledný si míč vybojovat a založit protiútok. Děti by si měly zvyknout na to, že hra končí a nebo je přerušena, až když zapíská rozhodčí. Pokud budeme více bojovní a důslední v tom, abychom získali míč, bude naše hra ještě lepší.

Sestava:

Kluci: Zgabaj Matěj, Raboch Lukáš, Dvořák František, Jenš Viktor, Poštulka Matěj, Pisano Renato, Frkal Filip, Didi Aleš, Štěpán z mini ml. .

Holky: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol,Sadilová Aneta, Chromcová Alena, Mandysová Sára, Didi Eliška, Čapková Nela.

5.10. 2014 TJ STM Olomouc 2

Nedělního turnaje na hřišti Zory Olomouc se zúčastnilo pět družstev. Pořádající STM Olomouc 2, Sokol Kostelec na Hané, Sokol II Prostějov, Tatran Litovel 2 a našeho družstvo Horka 2005. Pro tento turnaj jsme měli připravených 11 hráčů z toho jsou jen tři kluci a zbytek děvčata. Zřejmě nám roste nové dívčí družstvo. Dnešní výkon dětí bych hodnotil jako bojovný, děti se snaží, i když bylo vidět, že naši soupeři jsou herně vyzrálejší, a tak jsme spíš sbíraly zkušenosti do dalších měsíců. S dětmi jsme si říkali herní situace, na kterých musíme zapracovat. Naším prvořadým cílem u této kategorie je vytvořit kamarádský vztah mezi všemi hráči a trenéry a zároveň mít tento sport rádi a hrát především pro radost. Na pocit z výhry ještě máme času dost, a to po nasbírání potřebných zkušeností. Poděkování opět patří rodičům, za bouřlivé povzbuzování a početné zastoupení. I tato podpora je pro děti důležitá.

Sestava 2005: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Pisano Renato, Sadilová Aneta, Chromcová Alena, Krejčiřík Radek, Frkal Filip, Mandysová Sára, Didi Eliška, Čapková Nela.

4.10. 2014 SK Žeravice 

V sobotu 4.10.2014 jsme se zúčastnili dalšího turnaje v Žeravicích. Tentokrát jsme byli v roli hostů. Turnaje se účastnily družstva Žeravice 1, Žeravice 2 a STM 1 Olomouc. První zápas s klubem Žeravic 2 hodnotím jako nejhorší z celého průběhu. Obrana slabší, na druhou stranu útoky silné. Po upozornění na jisté chyby v obraně, došlo k obratu k lepšímu. V posledních dvou zápasech kluci ukázali bojovného ducha a musím říci, že jsem pochvalou nešetřila. Je vidět, že kluci s každým odehraným turnajem herně rostou a na druhou stranu, ale na druhou stranu je neustále na čem pracovat.

Sestava 2004: Zgabaj Matěj, Raboch Lukáš, Dvořák František, Jenš Viktor, Poštulka Matěj, Stehlíčková Karolína.

28.9. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou 

Stejně jako předešlý víkend i tento jsme měli možnost pořádat dva turnaje starších minižáků v jeden den, a to na školním hřišti v Horce. V úvodním turnaji ve 12:30 si s naším družstvem Horka 2004 zahrála i družstva SK Žeravice 1 a 2, DHK Zora Olomouc a Zora – ZŠ Holečkova. Druhý turnaj začal v 15:00 hodin a domácí hráči Horky 2005 přivítali družstva STM Olomouc 1 a 2 a SK Velká Bystřice. Podle kalendáře je již pár dní podzim, ale venku nám hřálo sluníčko a teplota přesáhla hranici dvaceti stupňů. Toto krásné počasí přímo vybízelo k pohodovému průběhu turnajů.  Hráči se každým turnajem zdokonalují a je příjemné slyšet v okolí názory nezávislých přihlížejících, jak vidí naše děti, jak jsou šikovní a v jakém počtu se scházíme na turnaji. Poděkování patří také za pomoc při organizaci turnaje. S paní trenérkou se shodneme na tom, že obě družstva tvoří velmi dobrou partu a užíváme si spousty legrace, jak na trénincích, tak i na turnajích. To považuji za 50% úspěchu obou našich družstev. Děti se naučily respektovat výrok rozhodčího, i když si někdy myslí něco jiného. Zvykly si i na kázeň, se kterou jsme měli z počátku trochu problém.

Sestava 2004: Zgabaj Matěj, Raboch Lukáš, Dvořák František, Jenš Viktor, Poštulka Matěj, Ján Sebastián, brankář Lép Jiří.

2005: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Pisano Renato, Sadilová Aneta, Chromcová Alena, Krejčiřík Radek, Frkal Filip, Mandysová Sára, Didi Eliška, Čapková Nela.

21.9. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

Nedělní odpoledne bylo ve znamení házené. Po odehrání ranního mistrovského utkání mladších žáků a následného turnaje mladších minižáků přišly turnaje starších minižáků. Chvíli po obědě přivítalo naše družstvo Horka 2004 Cement Hranice, Kostelec na Hané a Prostějov. Od patnácté hodiny Nastoupili jejich kamarádi z družstva Horka 2005, kteří přivítali házenkáře z Žeravic 1 a 2 a Tatranu Litovel 1 a 2. Závěr druhého turnaje se odehrál za slabého deště, což mohlo trochu znepříjemnit průběh jinak vyvedených turnajů. A jak hodnotit nedělní hru? Děcka super. Dvatisícečtverky využívají svých zkušeností z již odehrané loňské sezóny v této kategorii. Jejich vyzrálost se každým zápasem zlepšuje. Dnes jsem je viděl hrát opravdu ve velké pohodě. Brankář dobrý, obrana, až na malé skulinky taky dobrý a útok, tak tam si to dnes užívali. Dvatisícepětky mají 8 děvčat a pouze 3 chlapce. I tak jsem viděl, že zápasy, do kterých nastupují, jsou odhodláni soupeře vždy pořádně potrápit. A se svou dívčí ladností umisťují své střely do brány. Tradičně patří poděkování rodičům, kteří nám pomáhali s organizací i těm, kteří svou přítomností podpořili naše týmy.

Sestava 2004: Zgabaj Matěj, Raboch Lukáš, Dvořák František, Jenš Viktor, Ján Sebastián, Poštulka Matěj, brankář Lép Jiří.

2005: Stehlíčková Karolína, Holíková Natálie, Melicharová Nikol, Pisano Renato, Sadilová Aneta, Chromcová Alena, Krejčiřík Radek, Frkal Filip, Mandysová Sára, Didi Eliška.

13.9. 2014 Sokol II Prostějov (odehráno v Kostelci na Hané)

První turnaj nového soutěžního ročníku jsme odehráli pro nepřízeň počasí v Kostelci na Hané, místo v Prostějově. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, z toho dvě družstva Horky a dále hráči Cementu Hranice a pořádajícího Sokol Prostějov II. Turnaj se hrál bez počítání skóre, a to je dobře. Tak, jak jsem již několikrát v minulosti obhajoval tento způsob hry i dnes se to osvědčilo. Každé z našich dvou družstev odehrálo tři zápasy, z toho jeden vzájemný. Musím pochválit ukázněnost hráčů. Co se týká samotné hry, tak jsme družstva rozdělili podle věkové kategorie. Ti starší si dnešní turnaj určitě herně užívali. Měli jsme v tomto družstvu jednoho hráče na střídání, a tak si kluci zahráli více než dost. Již tradičně se mohli spolehnout na kvalitní zákroky brankáře. Obranu kluci nenechali náhodě, nebojácně vytlačovali soupeře z naší obrany a velmi si oblíbili vypichování míče protihráčům. Z toho pak přecházeli do rychlých protiútoků. Druhé družstvo mladších kamarádů měli na střídání tři hráče a mohli si tak dovolit více odpočinout. V tomto družstvu jsme měli i nové hráče, kteří začali s házenou až od září. To jim vůbec nevadilo a rovnocenně se zapojili do hry. I v tomto družstvu je vidět, že je hra baví a chtějí se zlepšovat. A nakonec musím pochválit všechny rodiče, kteří se turnaje zúčastnili a zároveň pomohli s dopravou. Když jsem se díval po tribuně, tak fanoušci horecké házené byli v nejpočetnějším obsazení. Ještě jednou díky za skvělý turnaj.

Sestava 2004: Zgabaj Matěj 16, Raboch Lukáš 12, Dvořák František 8, Jenš Viktor 8, Ján Sebastián 6, brankář Lép Jiří 6.

Sestava 2005: Stehlíčková Karolína 9, Holíková Natálie 8, Melicharová Nikol 6, Pisano Renato 2,  Sadilová Aneta 2, Chromcová Alena 0,  Krejčiřík Radek 0, Didi Eliška 0.

30.8. 2014    TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj házenkářské naděje – 3. ročník)

Poslední prázdninový víkend jsme uspořádali třetí ročník tradičního turnaje „Házenkářské naděje“. Za pěkného letního počasí se do turnaje přihlásilo 15 družstev, z toho 3 družstva domácí, která jsme měli rozdělena podle ročníku narození. Děti narozené v roce 2006 a mladší byly na tomto turnaji nejmladší a své zkušenosti budou moci zúročit až za nějaký čas. Do tohoto družstva jsme zařadili i nové hráče, pro které byl tento turnaj úplně první zkušeností. Děti se nezalekly soupeře – výborně, jen tak dál. Druhé družstvo byly děti narozené v roce 2005 a doplněno o vybrané děti. To byly děti, které v průběhu prázdnin přešly do vyšší kategorie a jsou zde nováčky, ale i tak předvedly bojovné zápasy, ve kterých měly spoustu pěkných akcí. Naše nejzkušenější družstvo ročník 2004 se umístilo v základní části na druhém místě a v následných dvou finálových zápasech, jeden zápas vyhrály a druhý prohrály. Všechny zápasy se odehrály v pohodové atmosféře. A protože házená v Horce není jen o tom vychovat hráče, tak roli rozhodčích a časomíry si mohli vyzkoušet děti z řad hráčů. U většiny družstev bylo vidět, že házenou přes prázdniny nezapomněly. Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům, kteří pomáhali s organizací turnaje, ale i těm, kteří přišli povzbudit své děti a tím přispět ke skvělé atmosféře.

Tabulky s výsledky

„A“ 1 2 3 4 5 Body Skore Pořadí
Horka 2005 6:9 2:13 8:20 15:19 0 31:61 5
TJ STM Olomouc „B“ 9:6 9:18 7:11 4:7 2 29:42 4
SK Žeravice 13:2 18:9 17.16 15:6 8 63:33 1
TJ Sokol Ostrava 20:8 11:7 16:17 17:21 4 64:53 3
TJ Rožnov pod Radhoštěm .9:15 7:4 6:15 21:17 6 53:51 2

 

„B“ 1 2 3 4 5 Body Skore Pořadí
Tatran      Litovel „B“ 15:20 14:17 22:22 23:22 3 74.81 7
Horka 2004 20:15 14:17 18:9 23:12 6 65:53 2
ZŠ Prosenice 17:14 17:14 15.13 18:6 8 67.47 1
TJ Bystřice pod Hostýnem 22:22 9.18 13:15 13:8 3 57:63 3
KP Brno 22:23 12:23 6:18 8:13 0 48:77 5

 

„C“ 1 2 3 4 5 Body Skore Pořadí
Horka 2006 1:18 9:30 10.21 4:13 0 24:82 5
TJ STM Olomouc „A“ 18:1 15:14 19:17 14.10 8 66:42 1
Tatran Litovel „A“ 30:9 14:15 11:13 16:10 4 71:47 3
Sokol Hrabůvka 21.10 17:19 13:11 15.10 6 66:50 2
Valašské Meziříčí 13:4 10:14 10:16 10:15 2 43:49 4

NADSTAVBA – o konečné umístění

Čas Hřiště „A“ Soupeř Soupeř Výsledek
13:15 3A – 3B TJ Sokol Ostrava TJ Bystřice pod Hostýnem 16:19
13:40 2A – 2B TJ Rožnov pod Radhoštěm Horka 2004 12:21
14:05 2A – 2C TJ Rožnov pod Radhoštěm Sokol Hrabůvka 17:27
14:30 4B – 4C Tatran Litovel „B“ Handball Valašské Meziříčí 20:14
14:55 2B – 2C Horka 2004 Sokol Hrabůvka 15:18

 

Čas Hřiště „B“ Soupeř Soupeř Výsledek
13:15 4A – 4B TJ STM Olomouc „B“ Tatran Litovel „B“ 8:19
13:40 1A – 1B SK Žeravice ZŠ Prosenice 26:19
14:05 3A – 3C TJ Sokol Ostrava Tatran Litovel „A“ 8:15
14:30 1A – 1C SK Žeravice TJ STM Olomouc „A“ 12:19
14:55 1B – 1C ZŠ Prosenice TJ STM Olomouc „A“ 14:16

 

Čas Kurt Soupeř Soupeř Výsledek
13:15 5A – 5B Horka 2005 KP Brno 6.11
13:40 5A – 5C Horka 2005 Horka 2006 13:6
14:05 4A – 4C TJ STM Olomouc „B“ Handball Valašské Meziříčí 12:10
14:30 5B – 5C KP Brno Horka 2006 14:4
14:55 3B – 3C TJ Bystřice pod Hostýnem Tatran Litovel „A“ 12:15

 

Pořadí Družstvo
1 TJ STM Olomouc „A“
2 SK Žeravice
3 ZŠ Prosenice
4 Sokol Hrabůvka
5 Horka 2004
6 TJ Rožnov pod Radhoštěm
7 Tatran Litovel „A“
8 TJ Bystřice pod Hostýnem
9 TJ Sokol Ostrava
10 Tatran Litovel „B“
11 TJ STM Olomouc „B“
12 Handball Valašské Meziříčí
13 KP Brno
14 Horka 2005
15 Horka 2006

 

Sestava:

2004: Zgabaj Matěj, Dvořák František, Raboch Lukáš, Jenš Viktor, Poštulka Matěj, brankář Lép Jiří.

2005 + výběr: Ján Sebastián, Holíková Natálie, Chromcová Alena, Krejčiřík Radek, Melicharová Nikol, Mandysová Sára, Pisano Renato, Stehlíčková Karolína.

2006 + noví členové: Didi Aleš, Frkal Aleš, Čapková Nela, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Kopernická Hana, Mauthnerová Hana.