Hodnocení 2016-2017

družstvo mladšího minižactva, ročník narození 2008 – 2009

Vedoucí družstva: Žůrek Libor

Trenérka: Skalická Jana

dsc_0396

Zleva: Skalická Jana (trenérka), Halouzková Julie, Šrot Sebastián, Niessner Matyáš, Prchal Matěj, Dokoupil Milan, Jenš David, Žůrek Libor (vedoucí družstva).

Chybí: Rusler Martin, Zacha Prokop, Kučera Petr, Rusler Lukáš, Žouželka Simon, Hoferek Matěj.

 

Zhodnocení jarní části

Jaro uteklo rychle jako voda, ani jsme se nenadáli a je potřeba psát hodnocení jarní části sezóny.

V zimní přestávce jsme pořádali čtyři turnaje pro minižáky: Mikulášský, Pololetní jednička, Přestupní a Velikonoční vajíčko. Turnaje se odehrály ve školní tělocvičně pouze na jednom hřišti. Díky pomoci rodičů také mohl být otevřený bufet pro všechny, kdo se přišli na nejmenší hráče podívat.

Od dubna jsme se opět účastnili soutěžních turnajů. Občas jsme se potýkali s nedostatkem hráčů na turnajích, převážně do vzdálenějších míst, kdy naše družstvo doplňovaly děti ze starších ročníků případně půjčení protihráči, kteří měli díky tomu možnost si více zahrát. Předposlední dva turnaje sezóny jsme pořádali opět na domácím hřišti, nejprve na Sokolce, druhý turnaj v areálu školy za pěkného počtu dětí.

První zápasy většiny turnajů většinou vypadaly tak, jako by děti hrály házenou poprvé. V průběhu turnaje si však vzpomněli, že tento sport hrají už nějakou dobu, aktivně se zapojovali, probudila se v nich dravost a bojovali jako lvi.

Na závěr jsme se zúčastnili superfinále v Kostelci na Hané za hojného počtu hráčů z našeho týmu, kde jsme předvedli vše, co umíme. Počasí bylo poměrně chladné, na červen foukal studený vítr, ale rodiče i tak naše malé hráče podporovali fanděním. Na závěr turnaje všechny děti dostaly medaile na památku, pexeso znaků zúčastněných družstev a sladkou odměnu.

Všechny děti si zaslouží pochvalu za snahu během celého roku, doufáme, že s námi budou pokračovat v jejich koníčku i nadále. Poděkování patří také rodičům za pomoc s dopravou, podporu hráčů, vedení svých dětí ke sportu a motivaci k lepším výkonům dětí.

Všem přejeme krásné prázdniny, uvidíme se v srpnu na příměstském táboře!

 

 

17. 6. 2017 – Kostelec na Hané – SUPERFINÁLE

V sobotu 17. 6. 2017 jsme se zúčastnili posledního turnaje v sezóně konaného v Kostelci na Hané. Superfinále se zúčastnilo 14 družstev, které byly rozdělené do dvou skupin. V rámci skupiny hrála všechna družstva proti sobě. V naší skupině jsme se utkali s týmy TJ Sokol Kostelec na Hané – HK „A“, SK Velká Bystřice „B“, DHK Zora Olomouc „A“, TJ STM Olomouc, SK Žeravice a TJ Cement Hranice „B“.

První zápas jsme hráli s družstvem TJ STM Olomouc. Naše děti se rozkoukávaly, občas vypadaly ve hře zmateně, jako by vstávali ráno levou nohou z postele. V rámci turnaje se však parádně rozehrály, možná jim pomohla i zima – více běhaly, aby se zahřály.

Po dlouhé přestávce jsme se postavili proti družstvu SK Žeravice, následovaly souboje s družstvy TJ Cement Hranice „B“, TJ Kostelec na Hané – HK „A“, SK Velká Bystřice „B“ a nakonec proti hráčkám z DHK Zora „A“.

Počasí bylo na červen poměrně chladné, foukal studený vítr, ale děti ani naši fanoušci se nezalekli. Hrálo se na dva poločasy po osmi minutách. V průběhu turnaje děti mohly řádit na skákacím hradu a plnily dovednostní disciplíny – střelba do rohů branky a střelba na koš – ve kterých získávaly body. Družstva s největším počtem bodů na závěr získala trofej. Svým umem také ve třetí disciplíně mohli přispět trenéři – svými pěti pokusy střelby na koš mohli svému družstvu získat až pět bodů.

Při vyhlášení získali všichni hráči sladkosti, pexeso a medaile, které jim na krk pověsil předseda Olomouckého krajského svazu házené, pan Valdemar Macharáček.

Jednalo se o parádní zakončení sezóny. Děkujeme hráčům, fanouškům i rodičům za hojnou účast na turnaji, pomoc s dopravou a samozřejmě za podporu J

Sestava: Rusler Martin, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Niessner Matyáš, Prchal Matěj, Šrot Sebastian, Jenš David, Rusler Lukáš, Kučera Petr.

 

 

4. 6. 2017 TJ Sokol Horka nad Moravou

První červnovou neděli jsme s mladšími minižáky opět zahájili turnajový den. Od 11:00 jsme pořádali turnaj v areálu školy, kde jsme se utkali proti družstvům DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B, SK Velká Bystřice a SK Velká Bystřice B.

Hrálo se na dvou hřištích s časomírou bez počítání skóre. Naše děti hrály všechny zápasy po sobě – turnaj jsme zahájili proti hráčům z družstva SKVelká Bystřice A, po kterém jsme se utkali i s druhým družstvem z Bystřice –  SK Velká Bystřice B. Následovaly dva zápasy proti dívkám ze Zory. První zápas dával znát, že děti nejspíš vstaly levou nohou, a že je víkend unavil. Naštěstí se při dalším zápase už v nich probudila dravost a spolupráce, a děti byly zápas od zápasu lepší a lepší. Vypadalo, že je hra baví, měli také silnou podporu v rodičích, kteří se na ně přišli podívat. Turnaj se odehrál bez zranění.

Děkujeme rodičům a rozhodčím za podporu a pomoc při turnaji.

Sestava: Rusler Martin, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Prchal Matěj, Šrot Sebastian, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Kučera Petr.

 

 

28. 5. 2017 TJ Sokol Horka nad Moravou

Poslední květnovou neděli 28. 5. 2017 jsme v areálu na Sokolce pořádali turnaj mladších minižáků, kterého se účastnila družstva TJ STM Olomouc, DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B, TJ Sokol Kostelec na Hané a naše domácí družstvo. Jelikož se turnaje účastnilo pět družstev, zkrátila se hrací doba a děti hrály 2 x 8 minut.

V krásném slunečném počasí se hrálo na dvou hřištích s časomírou bez počítání skóre. Naše děti hrály všechny zápasy po sobě – začali jsme zápasem proti družstvu z Olomouce – TJ STM Olomouc. Následoval zápas proti Kostelci. Oba tyto zápasy jsme měli výhodu, že jsme hráli ve stínu. Bohužel na další dva zápasy jsme se přesunuli na přímé sluníčko, které jsme odehráli proti oběma družstvům Zory.

I v poměrně teplém počasí a na sluníčku děti dávaly do turnaje všechno, co mohly, i když je sluníčko zmáhalo. Za jejich výdrž si zaslouží obdiv a poděkování. Nevzdali se a bojovali do poslední chvíle. V posledních zápasech se také dokázali nejvíce vžít do hry a spolupracovat.

Na pozici rozhodčích se postavily děti z mladších žáků domácího klubu. Na závěr také mladší žáci a starší minižáci připravili dovednostní soutěže. Všem pomocníkům tímto moc děkujeme 😉

Sestava: Rusler Martin, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Prchal Matěj, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Žouželka Simon.

 

21. 5. 2017 TJ STM Olomouc

V neděli 21. 5. 2017 jsme se zúčastnili turnaje organizovaného klubem TJ STM Olomouc v hale olomoucké Zory. Původně se tento turnaj měl odehrát v sobotu 20. 5. 2017, ale z organizačních důvodů se přesunul na neděli. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva – domácí družstvo TJ STM Olomouc, SK Velká Bystřice, TJ Sokol Prostějov a naše družstvo.
V prvním zápase proti domácímu soupeři byli naši minižáci myšlenkami jinde a moc se nesoustředili na hru. V druhém zápase proti hráčům z Velké Bystřice se už začali soustředit a vzpomněli si, jak se vlastně hraje házená. Nejvíce se jim povedl poslední zápas hraný proti Prostějovu, kde se už všichni aktivně zapojovali, a na výsledné hře to bylo vidět. Škoda že turnaj skončil tak brzy, v dalším zápase už bychom mohli vidět perfektní hru 😉
Po posledním zápase opět následovaly dovednostní soutěže, po dlouhé době se zapojením laviček – na kutálení, přeskakování apod. Na závěr, jako sladkou tečku, dostali hráči sladké odměny.
Sestava: Dokoupil Milan, Jenš David, Prchal Matěj, Kučera Petr, Niessner Matyáš, Hoferek Matěj, Žouželka Simon.

 

13.5.2017 SK Žeravice

Po delší odmlce jsme se vydali na další ze série turnajů mladšího minižactva, tentokrát do Žeravic u Přerova. Turnaj měl být původně pro 4 družstva, ale nakonec se jej zúčastnila družstva SK Žeravice „A“, SK Žeravice „B“, TJ Cement Hranice „A“, TJ Cement Hranice „B“ a náš tým. Po celý turnaj se děti snažily. Je pravda, že každý měl své slabší chvilky, kdy se mu méně dařilo, ale nikomu se nedá upřít snaha. Nejtěžší soupeří byl tým z TJ Cement Hranice „B“, který měl v týmu děti 3. tříd, přičemž náš tým byl složen z dětí 2., 1. tříd, i předškolního věku. Děti si vyzkoušely i hru v mírném jarním dešti, která jak se ukázalo nám nedělala žádné problémy vyjma kluzkého hřiště. 😉

Sestava: Prchal Matěj, Šrot Damián, Halouzková Julie, Niessner Matyáš, Rusler Martin, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Jenš David.

 

8. 4. 2017 DHK Zora Olomouc

V sobotu 8. 4. 2017 jsme se zúčastnili turnaje na Zoře v Olomouci. Turnaje se kromě našeho družstva účastnily dva týmy ze Zory a tým z Litovle. Hrálo se na dvou hřištích pouze s malými přestávkami, tudíž turnaj utekl opravdu rychle. Díky tomu, že přišlo dost dětí, tak jsme mohli střídat a děti udržely tempo v celém turnaji.

Turnaj jsme zahájili zápasem proti družstvu z Litovle, hned v zápětí následoval zápas se Zorou B a nakonec se Zorou A. Hlavně zápase proti Litovli byl zřejmý věkový rozdíl dětí. Děti z Litovle byly starší a zkušenější, což se projevilo i na naší hře. V útoku měly děti strach z větších obránců, ale přesto bojovaly, bránily o sto šest, pomáhaly si v obraně.

Celkově turnaj hodnotíme jako pěkný. Práce náš čeká ještě hodně, ale povedených útoků a pokusů o útoky bylo poměrně dost, a že je třeba vzájemná pomoc v obraně si už děti také uvědomují.

Na závěr se pořádaly dovednostní disciplíny a všechna družstva získala sladké odměny za účast na turnaji.

Sestava: Rusler Martin, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Prchal Matěj, Jenš David, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Kučera Petr.

 

1.4. 2017 Cement Hranice

V sobotu 1. 4. 2017 jsme se zúčastnili prvního soutěžního turnaje v Hranicích. Na srazu u Sokolky jsme přemýšleli, jestli jet na turnaj, jelikož byly nahlášeny pouze tři děti. Bylo však na nich vidět, že se na turnaj opravdu těšily, tak jsme nakonec jeli s tím, že si nějaké hráče půjčíme. Podporu jsme měli také v starším minižákovi, Kubovi Halouzkovi, který měl za úkol hrát levou rukou.

Turnaje se kromě našeho družstva účastnily týmy z Prostějova, Senice na Hané, a dvě domácí družstva – Hranice A a Hranice B. Turnaj jsme zahájili proti družstvu Hranice B, proti kterému jsme si vypůjčili Ondru, hráče ze Senice na Hané. Všichni hráči se aktivně zapojovali do hry, i Ondra. V druhém zápase proti Senici nám půjčili hráče z Prostějova, Čendu. Oba dva zápasy byly povedené, aktivní útok i obrana, všichni hráči se opravdu snažili. Oba zápasy jsme také vedli s takovým náskokem, že jsme stahovali Kubu, tudíž hráli protihráči v přesile, aby měli šanci dorovnat naše výkony.

Proti Prostějovu jsme si vypůjčili z Hranic Otu, který hrál aktivní hru, a na našich mladších minižácích se začala postupně projevovat únava. Poslední zápas jsme sehráli proti pořádajícímu družstvu, Hranicím A. Hranice nám také na poslední zápas kromě Oty půjčili také Honzu, tudíž jsme mohli konečně střídat.

Naše děti byly šikovné, odehrály celý turnaj. Ale bez pomoci Kuby a vypůjčených dětí bychom se ani nemohli tohoto turnaje zúčastnit, proto velké poděkování patří nejenom rodičům, kteří nám pomáhali s dopravou na turnaj, ale i dětem, které doplnily naše družstvo v turnaji, abychom si mohli také zahrát.

Na závěr se pořádaly dovednostní disciplíny a všechna družstva získala sladké odměny za účast na turnaji.

Sestava: Halouzková Julie, Dokoupil Milan, Prchal Matěj. Doplnění družstva – starší minižák Halouzka Jakub + Ondra ze Senice, Čenda z Prostějova, Ota a Honza z Hranic.

 

25. 3. 2017 TJ Sokol Horka nad Moravou – Předvelikonoční vajíčko

Poslední víkend v březnu jsme pořádali další turnaj – symbolicky pojmenovaný po blížících se Velikonocích, tj. Předvelikonoční vajíčko – opět v tělocvičně školy v Horce nad Moravou. Sobota 25. 3. 2017 patřila mladším minižákům. Jako soupeři k nám přijeli hráči družstev HK Ivančice, ZŠ a MŠ Jívová, a z SK Velká Bystřice k nám dojela dokonce dvě družstva.

Samotný turnaj jsme zahájili zápasem proti Velké Bystřici „A“, který bychom sice prohráli, kdyby se hrálo na skóre, ale naši hráči perfektně bránili, za což si zaslouží pochvalu. Bohužel moc nevyužívali našich šancí v útoku, hlavně se projevovaly naše děravé ruce a nepřesné přihrávky. Druhý zápas nás čekal proti hráčům z HK Ivančice, kde jsme si opět vyzkoušeli osobní obranu. Zápas byl mnohem dravější, divočejší, ale pro nás i gólově úspěšnější než zápas předchozí. Následovaly zápasy proti SK Velká Bystřice „B“ a ZŠ a MŠ Jívová, kde se nám již více dařilo jak v obraně, tak i v útoku. Zejména musíme vyzdvihnout výkon dětí proti družstvu ZŚ a MŚ Jívová ve kterém hrály děti o 2 roky starší, ale i přesto jsme se soupeře nezalekli a bojovali jako lvi.

Všichni hráči se aktivně zapojovali do obrany i útoku, ještě jednou chválíme dobrou obranu. Škoda byla jen mnoha střel, které letěly do středu branky nebo úplně mimo branku… Celkově turnaj hodnotíme pozitivně, je viditelný posun hráčů. Pozitivně nás svými výkony také překvapil Matěj Prchal, který se účastnil prvního turnaje, ale opravdu rychle se dokázal ve hře zorientovat a během celého turnaje byl aktivním, plnohodnotným hráčem v obraně i v útoku.

Na závěr při oficiálním zakončení turnaje dostaly děti sladké odměny a diplomy, byli vyhlášeni talentíci družstev, kdy z našeho družstva byl vyhlášen jako talentík David Jenš.

Děkujeme za pomoc a podporu rodičů při konání turnaje.

Sestava: Halouzková Julie, Niessner Matyáš, Prchal Matěj, Šrot Sebastian, David Jenš, Dokoupil Milan.

 

18. 2. 2017 „TJ Sokol Horka nad Moravou – Přestupní“ 
Po měsíční přestávce jsem opět ve školní tělocvičně pořádali „Přestupní“ turnaj pro minižáky. Sobota 18. 2. 2016 opět patřila minižákům mladším, kdy se utkalo proti sobě šest družstev: TJ Kostelec na Hané, ZŠ a MŠ Jívová, HK Ivančice, družstva „A“ a „B“ z SK Velká Bystřice a naše domácí družstvo, tj. TJ Sokol Horka nad Moravou. Každé družstvo odehrálo pět zápasů.
Turnaj jsme zahájili v zápase proti hráčkám z družstva SK Velká Bystřice „A“. Byl to krásný zápas, hlavně v prvním poločase obrana krásně fungovala, děti spolupracovaly jak v obraně, tak i v útoku. V prvním zápase byl vidět největší posun našich hráčů. Následující zápas proti klukům z SK Velká Bystřice „B“ byl poměrně divočejší, ale pořád bylo na co se dívat. Dále jsme hráli zápasy proti Kostelci, Ivančicím, a nakonec proti hráčům z Jívové.
Naše děti opět zaskočila osobní obrana soupeřů jako na předchozím turnaji, ale děti se s ní vyrovnaly mnohem lépe. Začaly si nabíhat (hlavně Julie), Matyáš pěkně přihrával, zakončování se vedlo nejen Martinovi, ale třeba i Milanovi. David se Sebastianem se už také otrkali a dávali do zápasů všechno. Velký posun dětí byl vidět hlavně v obraně a všechny si zaslouží pochvalu.
Na konci turnaje byly dětem předány ceny: diplomy a sladká odměna.
Sestava: Rusler Martin, Halouzková Julie, Dokoupil Milan, Jenš David, Šrot Sebastián, Niessner Matyáš

 

21.1.2017        TJ Sokol Horka nad Moravou – Pololetní jednička

Po Vánoční přestávce jsme ve škole v Horce nad Moravou pořádali turnaj Pololetní jednička pro minižáky. Sobota 21.1.2016 patřila minižákům mladším, kdy se utkalo proti sobě šest družstev: HK Ivančice, TJ Sokol Kostelec na Hané, Cement Hranice, DHK Zora „A“ a „B“ a naše domácí družstvo, tj. TJ Sokol Horka nad Moravou. Každé družstvo odehrálo pět zápasů. Pro nás to byl také první turnaj bez starších dětí, které přešly ke starším minižákům.

Turnaj jsme zahájili zápasem s týmem DHK Zora „A“, kdy se děti – hlavně nováčci – rozkoukávaly. Po přestávce jsme pokračovali zápasem s družstvem DHK Zora „B“, kde bylo vidět posun našeho družstva, že děti turnaj baví. Byl to poměrně vyrovnaný zápas i z pohledu zkušeností hráčů, ale naše hra byla poměrně individuální, obdobně jako náš třetí zápas, kdy jsme hráli proti týmu TJ Sokol Kostelec na Hané.

Při dalším zápase nás pohltila růžová lavina hráček z HK Ivančic, kdy hráčky celý zápas hrály osobní obranu, s čímž se naši hráči moc nemohli srovnat. Z toho důvodu se většina zápasu odehrála na naší polovině, s občasnými náznaky spolupráce a střelení pár gólů z naší strany.

Poslední zápas jsme si zahráli proti Hranicím, kdy se už na dětech projevovala únava a dlouhý den ve škole. Ale i tento zápas bojovali až do konce.

Celkově hra dětí byla poměrně individuální, hodně se naběhaly. Když už se jim dostal míč do ruky, okamžitě stříleli – což je občas výhoda, ale občas stříleli z opravdu nevhodné pozice, např. přes tři obránce, místo aby nahráli volnému spoluhráči nebo udělali kličku, kterou jsme trénovali na tréninku.

Na konci turnaje byly dětem předány ceny: diplomy a sladká odměna.

Sestava: Rusler Martin, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastián, Dokoupil Milan, Niessner Matyáš.

 

 

Hodnocení podzim 2016

Konec léta 2016 se sebou přinesl tradičně i přípravu všech házenkářů a házenkářek TJ Sokol Horky nad Moravou. Do této přípravy se zapojilo i naše družstvo nejmenší. Přípravu jsme pojali jako příměstský tábor, který se uskutečnil v týdnu od 22. do 26. 8. 2016. Děti si během týdne užily nejen sportovní disciplíny, ale také výlety. Završením přípravy byl tradiční turnaj pořádaný v areálu ZŠ, Házenkářské naděje 2016. Od září do listopadu jsme se zúčastňovali turnajů, které organizoval Olomoucký krajský svaz házené. První dva turnaje jsme pořádali na Sokolce a byli jsme potěšeni, že za hojného počtu dětí a povzbuzujících rodičů. Ze začátku sezóny bylo dětí nejdříve málo, ale po říjnovém náboru v ZŠ v Horce přišly do našeho družstva nové tváře, které se rychle zapojily do zápasového kolotoče. S každým turnajem bylo vidět, jak se děti zlepšují a jak je házená baví. Jako v každém družstvu i našemu se nevyhnula marodka, která nás zastihla těsně před koncem soutěže, ale nijak zásadně neovlivnila naši účast na turnajích. Všechny děti zaslouží velkou pochvalu za svoji snahu. Nesmíme zapomenout na rodiče, kteří jsou důležitou součástí týmu, vždyť nám pomáhají s dopravou a při turnajích jsou tím pověstným dalším hráčem na hřišti, který povzbuzuje a tím pomáhá s lepšími výkony.

 

3.12.2016        Mikulášský turnaj – TJ Sokol Horka nad Moravou

V prvním prosincovém víkendu jsme pořádali Mikulášský turnaj pro minižáky v tělocvičně školy v Horce nad Moravou. Sobota 3.12.2016 patřila minižákům mladším, kdy se utkaly čtyři družstva z různých koutů Moravy: dlouhou cestu k nám vážily týmy z Otrokovic, Bystřice pod Hostýnem a z Hranic. Aby měly děti příležitost si pořádně zahrát, tak se turnaj hrál dvoukolově. První zápas jsme zahájili v souboji s Hranicemi, po přestávce jsme se utkali s družstvem z Otrokovic a následně z Bystřice pod Hostýnem. Druhé kolo probíhalo ve stejném pořadí.

Nepříjemným překvapením pro trenéry bylo, že se turnaje zúčastnilo pouze pět domácích hráčů. Jen díky tomu, že se k nám po dvou zápasech přidal i Samuel Chytil, který s námi házenou obvykle nehraje, bylo možné hráče střídat. První dva zápasy jsme odehráli bez střídání, oba zápasy byly poměrně vyrovnané. Na třetí zápas proti Bystřici se k nám přidal i Samuel, který nás hodně podpořil v brance, kde se mu opravdu dařilo. Střídání se nám hodilo, jelikož hráči z Bystřice hráli poměrně tvrdě a agresivně. Naši hráči se však nezalekli a bojovali do poslední chvíle. Bohužel si však v tomto zápase Tomáš zranil kotník, a proto už nebylo možné, aby pokračoval ve hře jako doposud. Další zápas ještě zkoušel hrát, ale bohužel to moc nebylo možné, proto jsme opět skončili na pěti hráčích a hře bez střídání. Na poslední zápas, opět s Bystřicí, si dokonce Sam troufl na hru ve hřišti, kde působil poměrně sebejistě, podobně jako ostatní naši hráči – ne jako nováček.

Padlo několik opravdu hezkých gólů, jen byla škoda mnoha střel, které letěly přímo do brankaře, do středu branky. Částečně za to mohla i zbrklost našich hráčů a jejich individuální přístup ke hře. Unavili se v obraně, kde se naučili nakonec i spolupracovat a pomáhat si, ale v útoku bojovali většinou každý sám za sebe – místo aby se snažili uklidnit hru, odpočinout si, párkrát si přihrát mezi sebou a střílet z vhodné pozice, tak zbrkle odevzdávali míče soupeřům. Hlavně v prvních dvou zápasech naši hráči stahovali hru na střed, skoro nevyužívali pozice křídel, ale tento trend naštěstí v průběhu turnaje polevil. Z části to bylo způsobeno i zápasem proti Bystřici, kdy jsme si vyzkoušeli agresivnější styl hry, jak bychom se měli naučit hrát. Ve hře proti Bystřici jsme si také vyzkoušeli osobní obranu, kterou se hráči snažili používat i v dalších zápasech. Je nezbytné více zapracovat na spolupráci, vracení se zpět do obrany a na zapojení všech hráčů v útoku.

Sestava: Skřivánek Šimon, Hanáček Matěj, Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Sobek Tomáš, Chytil Samuel.

 

20. 11. 2016 TJ STM Olomouc

V neděli 20. 11. 2016 se konal poslední turnaj podzimní sezóny řízený svazem a pořádaný družstvem TJ STM Olomouc, kterého se účastnila družstva DHK Zora Olomouc, Sokol II Prostějov, SK Žeravice a naše družstvo. Pro naše nejmladší hráče byl začátek turnaje nezvykle v pozdějších hodinách, od 17:00. Před turnajem děti působily unaveně po celém dni, ale nastávající turnaj je probral.

Do turnaje jsme vstoupili v souboji s pořadatelem turnaje, TJ STM Olomouc, druhý zápas jsme se postavili proti družstvu z Prostějova. Po přestávce nás čekaly zápasy proti Žeravicím a Zoře. Díky slušné účasti hráčů bylo možné střídání hráčů v sestavách, všichni hráči si vyzkoušeli hru na všech pozicích.

Sestava: Spáčil Václav, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Hanáček Matěj, Rusler Martin, Halouzková Julie, Jenš David, Šrot Sebastián, Dokoupil Milan.

 

 

12. 11. 2016 DHK ZORA OLOMOUC

Druhou listopadovou sobotu jsme opět zavítali na turnaj pořádaný klubem, jehož seniorská kategorie hraje mezinárodní soutěž WHIL, tedy DHK Zora Olomouc. Turnaje začínajícího v 9:00 hod. se zúčastnily týmy DHK Zora Olomouc, Velká Bystřice „A“, Velká Bystřice „B“, TJ STM Olomouc a naše družstvo.

Už před začátkem turnaje jsme byli nervózní, protože hodně dětí se omlouvalo na poslední chvíli. Nakonec jsme se sešli v počtu čtyř hráčů (celkem je dětí 13) a dvou trenérů. Protože jsme měli málo hráčů, vypůjčovali jsme si hráčky z domácího týmu DHK Zora Olomouc, kde měli naopak hodně hráček, které by jinak neměly tolik příležitosti si zahrát.

Na turnaj se dostavili převážně méně zkušení hráči, ale díky tomu měli možnost si vyzkoušet hru bez silnějších spoluhráčů, měli větší zodpovědnost za hru, více šancí se v ní prosadit a zvýšit si sebevědomí. Kdybychom hráli na body, tak sice turnaj nevyhrajeme, ale děti získaly důležité zkušenosti, naučily se orientovat ve hře, spolupracovat mezi sebou, ale i s neznámými hráčkami v týmu. Celkově můžeme turnaj hodnotit pozitivně, a to zejména z hlediska přístupu všech dětí, které se snažily a předvedly na hřišti to, co umí.

Sestava: Rusler Martin, Merta Jáchym, Halouzková Julie, Jenš David.

 

 

6. 11. 2016 DHK Zora Olomouc

První listopadovou neděli jsme zavítali do haly extraligového celku DHK Zora Olomouc. Turnaj byl zahájen netradičně až v 15:00 hod. za účasti pěti celků: domácího celku DHK Zora Olomouc, TJ Cement Hranice, SK Žeravice, SK Velká Bystřice a našeho družstva. Do turnaje jsme vstoupili v souboji s týmem SK Žeravice, ve kterém se nám moc nedařilo. Děti byly v útoku bojácné a obrana nebyla flexibilní. Jediný pozitivní výkon podal brankař Martin Rusler, který za svá záda pustil jen minimum gólů. Obraz hry se změnil v druhém poločase, kterému předcházela taktická porada o poločase, kdy dětem bylo vysvětleno, jakých chyb se mají vyvarovat. Děti v druhém poločase plnily do puntíku to, co bylo řečeno, ale i přes tuto skutečnost jsme se soupeřem prohráli o jednu branku.

Ve druhém utkání nás čekal tým TJ Cement Hranice, a v tomto zápase děti pokračovaly v trendu z druhého poločasu prvního utkání. Soupeř prakticky nekladl žádný odpor, a proto jsme si s protihráči mohli hrát jako kočka s myší. V tomto utkání můžeme vyzdvihnout výborný výkon Václava Spáčila, který tým táhl svými nekompromisními brankami.

Třetí a čtvrté utkání, ve kterém nás čekala družstva DHK Zora Olomouc a SK Velká Bystřice se táhla ve stejném duchu. A to v takovém, že jsme obě utkání zcela opanovali, proto jsme podle pravidel hráli pouze ve třech hráčích v poli s jedním brankařem v brance.

Celkově můžeme turnaj hodnotit pozitivně, a to zejména z hlediska přístupu všech dětí, které se snažily a předvedly na hřišti to, co umí.

Sestava: Spáčil Václav, Hanáček Matěj, Sobek Tomáš, Halouzková Julie, Rusler Martin, Dokoupil Milan, Jenš David

 

15. 10. 2016 Hranice

V sobotu 15. 10. 2016 jsme se zúčastnili turnaje v Hranicích. První zápas, který jsme hráli proti domácímu družstvu z Hranic, které mělo většinu žáků nováčků hrajících házenou průměrně pouhý měsíc, naši hráči hráli individuální hru a moc nespolupracovali. Asi si neuvědomili, že je házená kolektivní sport, i když hrají proti slabšímu soupeři. V dalším utkání jsme se střetli s družstvem z Olomouce, kdy si naši hráči uvědomili, že potřebují spolupracovat, protože hráli proti silnému protivníkovi. Konečně začala fungovat spolupráce a přihrávky. V následujícím zápase proti Litovli na hráče padla únava, jelikož hráli přes 30 minut pouze s malými přestávkami. Po osvěžující přestávce s občerstvením jsme odehráli poslední zápas proti týmu z Prostějova, který zase kluci odehráli naplno.

Kvůli nemocem se zúčastnilo turnaje pouze 5 hráčů, i tak ale kluci zvládli zahrát celý turnaj. Hráli aktivně, vyzkoušeli si hru na všech pozicích.

Na závěr se pořádaly dovednostní disciplíny a všechna družstva získala sladké odměny za účast na turnaji.

Sestava: Hanáček Matěj, Jenš David, Rusler Martin, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš.

 

 1.10. 2016 Senice na Hané

První říjnový slunečný víkend byl ve znamení prvního podzimního výjezdu na turnaj do Senice na Hané. První zápas jsme zahájili s domácím družstvem, následovalo utkání s Velkou Bystřicí „A“, Prostějovem, a nakonec jsme hráli proti STM Olomouc.

Všichni hráči pěkně spolupracovali, byli aktivní ve hře. Věkově starší členové družstva většinou zakončují, ale dnešní den byl i dnem těch mladších: na branku si vystřelil i Sebastián, a dokonce i letošní nováček David zkusil pěknou střelou zakončit. Samozřejmě je stále co zdokonalovat, například práci s balónem a obranu, ale tohoto turnaje se hráči úspěšně zhostili. V případě, že by se počítalo skóre, umístili bychom se na předních pozicích.

Na závěr se pořádaly dovednostní disciplíny a všechna družstva získala sladké odměny za účast na turnaji.

Sestava: Halouzková Julie, Jenš David, Rusler Martin, Skřivánek Šimon, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Šrot Sebastián.

 

18.9.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou

Podzimní sezóna pokračovala dalším turnajem na domácím hřišti. Turnaj jsme zahájili zápasem s Litovlí, pokračovali jsme v utkání proti Velké Bystřici „B“, následoval zápas proti Senici a po přestávce, ve které jsme doplnili energii na poslední zápas, jsme zakončili turnaj proti STM Olomouc.

Po sobotním dešti byla hrací plocha ještě vlhká a klouzala, ale k žádnému zranění naštěstí nedošlo. Hrálo se 2x 8 minut bez počítání skóre. Děti do turnaje dávaly všechno, aktivně se účastnily hry. Ještě však musíme zapracovat na spolupráci všech hráčů a trénovat práci s balónem. Pozici rozhodčího si opět mohli vyzkoušet naši mladší žáci, kteří se této funkce ujali s chutí.

Na závěr se pořádaly dovednostní disciplíny a všechna družstva získala sladké odměny a diplomy za účast na turnaji.

Sestava: Halouzková Julie, Jenš David, Rusler Martin, Skřivánek Šimon, Spáčil Václav, Šrot Sebastián.

 

11.9.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou

Podzimní sezónu jsme zahájili na domácím hřišti na Sokolce. Utkali jsme se s družstvy z Žeravic, Kostelce na Hané, Hranic a TJ STM Olomouc.

I když bylo krásné počasí, tak bohužel na turnaj dorazilo málo našich hráčů, a proto bylo nutné si půjčovat hráče z jiných klubů. Děti do turnaje dávaly všechno, vyzkoušely si jak osobní, tak i zónovou obranu, aktivně se účastnily hry. Na konci turnaje se pořádaly dovednostní disciplíny, ve kterých si děti poměřily síly s ostatními družstvy. Za celý turnaj byly děti na závěr odměněny sladkostmi.

Přišli nás také podpořit kromě rodičů i mladší žáci, kteří měli možnost si vyzkoušet pozici rozhodčího (Kräuterová Tereza, Ján Sebastián, Neumann Lukáš).

Doufáme, že na příští turnaj dorazí více hráčů.

Sestava: Halouzková Julie, Sobek Tomáš, Spáčil Václav, Šrot Sebastián.

V zápase nám také pomohl doplnit počet hráčů Halouzka Jakub.

 

27.8.2016 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj Házenkářská naděje – 5. ročník)

Po týdenním příměstském táboře plného her a soutěží se v sobotu pořádal závěrečný turnaj. Konal se v prostorách školní tělocvičny, tudíž byly děti chráněny před přímým sluncem. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, a to TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Bystřice pod Hostýnem,  ZŠ Jívová a TJ Kostelec na Hané. Za TJ Sokol Horka nad Moravou měly hrát původně dva týmy, ale kvůli nedostatku hráčů zůstal jen jeden. Jediným štěstím bylo, že neplánovaně tým ZŠ Jívová dorazil s mladšími a méně zkušenými hráči, tudíž byl přeřazen ze skupiny starších minižáků k mladším a počet týmů zůstal stejný. Jeden zápas se skládal ze dvou desetiminutových poločasů.

Hlavním cílem turnaje bylo, aby si děti vyzkoušely hru, přihrávky, spolupráci v akci a naučily se ve hře orientovat, což se nám aspoň částečně povedlo.

O přestávkách mezi zápasy si děti mohly pochutnat na sladkostech nebo jiném občerstvení z bufetu nebo grilu, uvolnit se na houpačkách a dalších atrakcích, nebo si zasoutěžit v připravených hrách.

Po posledním turnaji byly týmům předány diplomy, sladké odměny a každý z účastníků si odnesl památeční medaili za účast na turnaji. Trenéři měli opravdu těžký úkol vybrat největšího talenta ze svých týmů, který byl oceněn soškou házenkáře. Za domácí tým byl nakonec vybrán Václav Spáčil.

Sestava: Halouzková Julie, Šimon Skřivánek, Tomáš Sobek, Václav Spáčil, Sebastián Šrot

Trenéři: Halouzka Roman

Výsledky turnaje

Družstvo  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
Horka X 11:18 4:15 7:18 0 22:51 4.
Bystřice 18:11 X 11:6 11:11 5 48:52 2.
Jívová 15:4 6:11 X 13:16 2 37:51 3.
Kostelec 18:7 11:11 16:13 X 5 48:40

1.

 

O konečné umístění na 3. místě soupeřily týmy ZŠ Jívová a domácí, tj. Horka. O první místo bojovaly týmy z Kostelce na Hané a Bystřice pod Hostýnem.

Závěrečné pořadí bylo následující: :

Umístění Družstvo
1. Kostelec
2. Bystřice
3. Jívová
4. Horka nad Moravou