Hodnocení 2019-2020

Družstvo staršího minižactva, ročník narození 2009 – 2010

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: Protivánek Matěj


Horní řada zleva: Protivánek Matěj (trenér), Tinklová Veronika, Niessner Matyáš, Vánský Radim, Drozdová Klára, Šrot Sebastián, Rusler René (vedoucí družstva). Spodní řada zleva: Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Hoferek Matěj, Jenš David. Chybí: Matušek Šimon.

Do podzimní části sezóny jsme nastoupili s téměř kompletně obměněným kádrem. Přípravu jsme zahájili už v posledních srpnových týdnech intenzivními tréninky a soustředěním v rámci příměstského tábora. Na první turnaj v novém složení jsme vyrazili do Zlína a přípravu jsme završili nepříliš dobrým výsledkem v tradičním domácím turnaji Házenkářské naděje a následném zářijovém mezinárodním turnaji v Lovosicích. Od konce září pak začali hráči sbírat zkušenosti v olomoucké krajské soutěži, a to se střídavými úspěchy. Stále nás trochu trápila osobní obrana, ovšem zónovou jsme uměli naopak téměř na jedničku. Nebylo nám cizí proměňování šancí a hlavně žádnému z malých házenkářů nechybělo nadšení a obrovská chuť hrát, která je hnala ke stále lepším výkonům. Většina hráčů se v nové kategorii úspěšně rozkoukala a před začátkem jarní části sezóny bylo družstvo rovnocenným soupeřem pro všechny soutěžící týmy. Tato slova potvrzuje úspěch v posledním představení našeho týmu v roce 2019, a to na mikulášském turnaji v Ostravě-Porubě (Memoriál A. Balnara), kde jsme vybojovali první místo. Rozdíl výsledného 19. místa na turnaji z počátku podzimní části sezóny a 1. místa z jejího konce byl jasným důkazem pokroku, který hráči udělali. Bylo samozřejmé, že stále byly aspekty hry, které jsme mohli dále zdokonalovat, ale na ty jsme se zaměřili v jarní části sezóny, aby její konec byl pro nás stejně radostný jako závěr podzimní části.

Jarní část sezóny jsme zahájili nesoutěžně na tradičním zimním soustředění v Jeseníkách na chatě Olšanka, kde jsme měli možnost stmelit týmy minižáků a mladších žáků. Zároveň jsme otestovali naše dovednosti v jiném sportu než házené a užili si sněžných radovánek.

Po zimní pauze jsme se dlouho probouzeli, což se projevilo i na turnaji v Novém Veselí, ze kterého jsme dovezli umístění v dolní části tabulky. Pak do naší přípravy a turnajů zasáhla pandemie koronaviru a my jsme bohužel nabyté dovednosti a nadšení nemohli uplatnit v soutěži.

Ihned po rozvolnění mimořádných opatření jsme začali s tréninky, nejdřív s omezeními ve formě bezmíčových cvičení, která se později proměnila v klasické tréninkové jednotky. Po určitém čase už bylo jasné, že jsme vlastně nic nezapomněli a pomalu docházelo ke zlepšování. Na závěr jarní sezóny nás nakonec čekaly alespoň tři nesoutěžní turnaje, na kterých jsme uplatnili své obnovené dovednosti. První turnaj byl úspěšný, na druhém se nám příliš nedařilo a třetí závěrečný byl skvělou tečkou za přerušenou sezónou.

21. 6. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Poslední nesoutěžní pokoronavirový turnaj proběhl tentokrát v naší režii, i když kvůli počasí ne přímo na naší domácí Sokolce, ale v hale v Senici na Hané.

Hráči jako by si od začátku plně uvědomovali, že jde pro většinu z nich o poslední představení v kategorii mini starší a zároveň se chtěli „blýsknout“ v domácím prostředí. Předváděli aktivní zónovou i osobní obranu a téměř ukázkovou týmovou práci, když si v ní vzorně vypomáhali.

V několika útočných akcích se někteří střelci pokoušeli strhnout pozornost pouze na sebe, většinu hrací doby však všichni pracovali jako semknutý tým.

Celkově jsme se vrátili k výkonům z přeminulého víkendu a naše hra naprosto nepřipomínala prapodivný turnaj z týdne minulého. Všichni naši „miníci“ a s nimi i jeden odvážlivec z přípravky si zaslouží velkou pochvalu. V neposlední řadě musíme připomenout i skvělé zákroky našeho brankáře Milana Dokoupila, který v brance prováděl úžasné kousky.

Chyby ve hře se prakticky nevyskytovaly, pouze v posledním zápase dětem již poněkud docházel dech. Závěrem lze konstatovat, že mini starší se rozloučili se sezónou opravdu ve velkém stylu…:-)

Sestava: Dokoupil Milan, Fiala Adam, Hoferek Matěj, Jenš David, Matušek Šimon, Mičola Boris, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Vánský Radim

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2020-06-21_-_Turnaj_Horka_n._M._STM/

14. 6. 2020 – Házená Velká Bystřice

Druhou červnovou neděli jsme zavítali do nedaleké Velké Bystřice, abychom se tam utkali s družstvem z Žeravic a dvěma domácími týmy. Přestože se na turnaji představil celý náš kádr, nedokázal zopakovat výkony z minulého týdne.

V obraně byli hráči nedůslední a nebyli schopni efektivně spolupracovat, pozdě přistupovali k soupeři a nechávali jeho křídla neobsazená. Naše normálně neprostupná zónová obrana byla tentokrát plná děr. Neúspěch v „osobce“ nám pak narušil zbytky soustředění, čímž šla stranou veškerá technická hra.

V útoku se nám nedařilo o moc lépe. Děti se vrhaly překotně do útoku, přičemž ale neměly přehled o spoluhráčích, což se projevilo zejména v nepřesných přihrávkách. Přes hektický útok hra vyznívala spíše staticky, kdy hráči „postávali“ nedaleko od sebe a naprosto nevyužívali plochu hřiště.

Doufejme, že šlo pouze o výjimečnou situaci a vše bylo způsobeno jakousi špatnou konstelací okolností. Příští víkend se v domácím prostředí snad ukáže náš tým v úplně jiném světle. Hráčům však nelze upřít nadšení a chuť hrát. Tradičně musíme zapracovat na fyzičce a osobní obraně, ale také na postřehu a rychlejších reakcích.

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2020_06_14_-_Turnaj_Velka_Bystrice_STM

6. 6. 2020 – DHK Zora Olomouc

Po neplánovaném koronavirovém přerušení soutěže jsme v sobotu měli konečně opět příležitost poměřit své síly s některými našimi tradičními soupeři.

V prvním zápase s domácím týmem jsme projevili svoji nejlepší stránku, hráči byli aktivní a jasně udávali tempo. Předvedli také neprostupnou obranu a velmi dobrý útok.

Druhé utkání s HBC Olomouc 1 se nám také vydařilo. Svoji hru jsme přizpůsobili protihráčům, a to s pozitivním vyzněním. Děti úspěšně spolupracovaly v obraně i v útoku, navíc je podržela dobrá práce brankáře.

Následovala dvouzápasová přestávka, po které jsme začali ztrácet koncentraci, což se projevilo zejména v útoku v práci s křídly a v nepřesném umisťování střel. Obraně, a hlavně skvělému brankáři však opět nebylo co vytknout.

Od dalšího zápasu začaly být děti unavené a přestaly být aktivní, což díky rychlejší hře soupeřícího týmu znamenalo více obdržených branek. Přesto se všichni snažili aplikovat správnou herní techniku, ovšem bez efektivní koncovky.

V posledním zápase nám už téměř došly síly. Byla však vidět snaha hráčů, kteří nakonec dokázali se soupeřem udržet krok.

Na závěr lze vyslovit pochvalu všem účastníkům, především za týmovou práci a technickou hru. Na drobných chybách je samozřejmě ještě třeba zapracovat. Nejvýraznější nedostatky máme ve fyzičce, což hráče ke konci poněkud limituje.

Sestava: Dokoupil Milan, Fiala Adam, Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2020_06_06_-_Turnaj_Zora_Olomouc_STM/

8. 3. 2020 – TJ Sokol Nové Veselí – Ssport Cup 2020

Na první turnaj v letošním roce vyrazili starší minižáci až do dalekého Nového Veselí. Hned na úvod turnaje nás zaskočila změna v pravidlech, kdy se již tak nepříliš dlouhá herní doba zkrátila ještě o další minutu, a osobní obrana, která byla povinná celý zápas. Vstup do turnaje v podobě prvního utkání nám tedy nevyšel a ani ve druhém našem vystoupení jsme bohužel na soupeře nestačili.

Ve třetím zápase jsme konečně zabojovali, začali jsme být aktivnější v obraně a přesnější v přihrávkách. Ve střelbě se nám sice nedařilo na 100%, ale přesto jsme si připsali první výhru v turnaji.

Bohužel to byla na delší dobu poslední pozitivní věc turnaje. Další dva zápasy jsme opět upadli to letargie, produkovali jsme nepřesné přihrávky, nedostatečně bránili a střely mířily neustále do brankáře nebo mimo bránu.

Reputaci našeho týmu jsme vylepšili až v posledních dvou zápasech turnaje. Přestože jsme nevyhráli, předvedli všichni hráči pěknou kombinační hru, hráli naplno a rozhodně si zasloužili pochvalu.

Po zimní přestávce nás trápí zejména fyzička, osobní obrana a nepřesná střelba, takže máme jasný plán pro následující tréninky, a to zlepšovat uvedené.

Konečné pořadí turnaje:

1. Kostelec na Hané – modří
2. Sokol Telnice A
3. TJ KF Ledeč nad Sázavou A
4. HK Ivančice A
5. TJ Sokol Velké Meziříčí
6. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ A
7. TJ Náchod
8. Kostelec na Hané – oranžoví
9. HK Ivančice B
10. TJ Sokol Horka nad Moravou A
11. Dukla Praha – žluťásci
12. TJ Sokol Polnička
13. TJ Sokol Žďár nad Sázavou

Sestava a branky: Vánský Radim 14, Rusler Martin 10, Matušek Šimon 8, Hoferek Matěj 7, Niessner Matyáš 6, Dokoupil Milan 4, Drozdová Klára 1, Fiala Adam 0; brankáři: Dokoupil Milan, Rusler Martin, Vánský Radim

Fotografie: https://www.rajce.net/a16680084

Zimní soustředění – Házená Horka na horách 2020

Ani letošní házenkářskou sezónu jsme neponechali náhodě a opět se zimně vydováděli na horské chatě Olšanka ve Velkém Vrbně. Tentokrát se 24.-26.1.2020 účastnily tři kategorie /mladší minižáci, starší minižáci, mladší žáci/. Celé soustředění jsme odstartovali páteční jízdou na čemkoliv ze svahu v blízkém snowparku Paprsek. Oproti minulému ročníku ubylo zranění, ale za to se plno hráčů i hráček vydalo na svah bez rukavic nebo v pletených rukavičkách a v podzimních botech….:), no sice mokří, ale spokojení!!! Po večeři si všichni odpočinuli, aby nabrali dostatek sil na pozdní večerku. Nemusíte se bát, všichni ji zvládli bravurně a usnuli po večerní jízdě na sněhu, dřív než by čekali. Takže i trenéři si přišli na své a mohli se bavit do …. také to zvládli J.

Druhý den po skvělé snídani se 20 odborníků vrhlo do přeskáčů a s nadšením spolu s trenéry lyžovali, co to šlo. Musíme všechny pochválit za samostatnost a bezpečnou až velmi riskantní lyžovačku…prostě si to užili naplno. Samozřejmě nechybělo ani seznámení se se sněhem hodně zblízka při obdivuhodných pádech, což si ověřili i všichni trenéřiJ, ale zřejmě byla chyba v úpravě sjezdovky. Po obědě jsme dali dětem trochu volno a odpočinek. Všichni měli ale tolik energie, že jsme ji museli využít a tak jsme se vydali na malý turistický výšlap na Paprsek. Těsně pod vrcholem se všichni rozhodli užít si sněhu i jinak, a díky svým výborným outfitům ho použili ke sjíždění ze zasněženého kopce. Prostě si to užívali…super… a za odměnu si i trenéři dali pauzu a vychutnali si hanušovický mok a chutnou kávu. Děti byly také odměněny – zdravou mísou s ovocem /banány, pomeranče, jablka, hrušky a mandarinky/ – zdravá výživa a vitamíny na prvním místě (doplněné o čokoládové figurky a domácí výrobky našich maminekJJ). Po vychutnání večeře na chatě čekalo na všechny překvapení v podobě malého ohňostroje před chatou. Nadšení bylo, ale všichni se spíše už těšili na soutěž v podobě pantomimi.

Při hádání předváděného všeho možného jsme se někdy zapotili s odpovědí, ale někdy se i pěkně zasmáli…prostě děti byly skvělé a zábavné.

Večerka byla tentokrát už dříve, protože jsme třetí a poslední den měli brzy budíček, abychom stihli vše zabalit a mohli si jít ráno ještě zalyžovat. Vše jsme zvládli, děti byly spokojené, a tak po obědě už pomalu čekaly na odjezd domů. Někteří rodiče přijeli již brzy ráno si s námi zalyžovat a odpoledne si své děti vyzvedli a pomohli tak i s odvozem ostatních…. za to jim moc děkujeme….

Musíme všechny opět pochválit za vzorné, zábavné a odpočinkové 3 dny, nám trenérům se vše líbilo a děkujeme všem za relax. Jen nás moc mrzí, že kvůli nemocem museli někteří mladší žáci zůstat doma v posteli a ostatní mladší minižáci museli zůstat doma…škoda, snad příště nás bude víc…

Už teď se těšíme na nadcházející čtvrtý ročník. Budeme mít pro všechny překvapení, které určitě všichni ocení /i rodiče/ a určitě se posuneme o další level výše….HORKA JEDE !!


Účastníci soustředění:

Trenéři: Němec Petr, Hrachovinová Andrea, Ochmannová Jindra, Ruslerová Jana,

Mladší minižáci: Patáková Eliška, Rakusová Natálie, Nemrava Vít (alias Koudelka), Holub Matěj,

Starší minižáci: Sebastián Šrot, Hoferek Matěj, Matyáš Niessner, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Matušek Šimon, Protoivánková Rozálie, Drozdová Klára, Tinklová Veronika, Vánský Radim

Mladší žáci: Hanáček Matěj, Hrachovinová Sára, Drozd Jakub, Rusler Martin, Šrot Damián, Vánská Nikola,

Starší žák: Hrachovina Richard

7. 12. 2019 – TJ Sokol Poruba – Memoriál A. Balnara

Na Mikulášský turnaj jsme se tentokráte vydali do Ostravy, abychom si vyzkoušeli, jak se hraje v jiném, než nám již známém Olomouckém kraji. Turnaje se zúčastnilo mnoho kvalitních házenkářských týmů z České republiky a Slovenské republiky a soupeři byli na turnaj velmi dobře připraveni.

Naše boje jsme započali s Moravian Handball Academy. Hned v úvodu nás ovšem soupeř zaskočil svou rychlou a tvrdou hrou a my jsme během prvních dvou minut prohrávali 0:3. Postupně jsme se ale začali stylu hry soupeře přibližovat a pomalu se mu stávali rovnocenným protivníkem. Krátká hrací doba (1x 10 min.) nám však nestačila k dotažení soupeřova náskoku a první zápas jsme prohráli 6:8.

Před druhým zápasem, kdy nás čekal tým TJ Sokol Poruba B, jsme upravili naši herní taktiku a vydali se na hřiště nedat svou kůži lacino. Tento zápas jsme již nezaspali začátek a hráli naplno hned od začátku. Ještě nám trochu dělal vrásky na čele jiný styl hry soupeře, ale tomu jsme se dokázali rychle přizpůsobit a výsledná výhra 12:8 nám vlila do žil nadšení pro další zápasy.

Ve třetím a posledním zápase základní skupiny jsme se utkali s týmem SK Polanka nad Odrou A. Hned od první sekundy zápasu jsme začali s tvrdou osobní obranou a aktivními útoky. Zpočátku vyrovnanému zápasu jsme se posléze dokázali utrhnout a rychlými přihrávkami a přesnými střelami na branku jsme dospěli ke konečnému skóre 8:5.

Díky dvěma výhrám a jedné prohře jsme se čtyřmi body postupovali ze základní skupiny do bojů o 1.-4. místo z druhého místa tabulky. V dalším zápase nás čekal suverénní vítěz skupiny A – TJ Sokol Poruba A. Oba týmy vstoupily do hry aktivně a podle toho také vypadal průběh celého zápasu. Se soupeřem jsme se neustále přetahovali o vedení a rvali se jako lvi. Závěrečný hvizd píšťalky přišel v nejlepší chvíli a mohli jsme se radovat z výhry 7:6

Zcela pozitivně naladěni jsme se připravovali k našemu poslednímu souboji tohoto turnaje. Papírově slabší soupeř – TJ Sokol Ostrava, nám však dělal vrásky na čele, jelikož únava z celého turnaje se na hráčích začala rychle projevovat. I do tohoto zápasu jsme však vložili veškeré své zbývající síly a dotáhli jej do vítězného konce 6:5.

V tuto chvíli jsme měli vše odehráno a čekali jak dopadne zápas mezi Moravian Handball Academy a TJ Sokol Poruba A. Díky výhře TJ Sokol Poruba A a našemu vítěznému vzájemnému zápasu jsme se umístili na konečném 1. místě a odvezli si domů nejen zlaté medaile, ale i pohár.

Musíme pochválit všechny hráče za jejich velmi pěknou, ale hlavně týmovou hru. Gratulujeme!!!

Děkujeme rodičům za dopravu a bouřlivou atmosféru v našem fan klubu.

Sestava: Matušek Šimon 9, Niessner Matyáš 7, Hoferek Matěj 7, Protivánková Rozálie 5, Šrot Sebastián 3, Drozdová Klára 1, Tinklová Veronika 0, Brankáři: Dokoupil Milan 5, Rusler Lukáš 4


23.11. 2019-turnaj DHK Zora Olomouc

v sobotu po obědě jsme se účastnili  posledního turnaje podzimní části soutěže.
kde jsme se utkali s tými zory Olomouc A i B a s tými hbc Olomouc A i B. Děti bych chtěl pochválit, protože předvedli všeci super výkony při osobní obraně si nabýhali a k hráčům pristupovali hned jak dostali balón. Při normální obraně hned jak dostal hráč balón děcka k němu přistoupili. V zápasech jsme si vyzkoušeli vše co na tréninku se učíme npř. střelbu z dalký, střelbu z postřelů nebo přes zeď, ze  kterých padlo i několik krásných gólů.

sestava: Milan Dokoupil, Lukáš Rusler, Martin Rusler, Radim Vanský, Matyáš Niesner, Sebastián Šrot, Veronika Tinková, Šimon Matůšek, David Jenš

16. 11. 2019 – HBC Olomouc 1966

Předposlední turnaj podzimní části olomoucké krajské soutěže kategorie starší mini se konal tentokrát v příjemném čase v sobotu odpoledne a téměř v domácím prostředí, takže odpadlo ranní vstávání a čekání na probuzení hráčů.

Celkem jsme odehráli čtyři zápasy postupně s HBC Olomouc 1966 B, Házená Uničov, HBC Olomouc 1966 A a SK Žeravice. Hned první utkání zahájili naši borci aktivní hrou se zdařilou osobní obranou, střelbou na jistotu a pouze drobnými chybami. Po jednozápasové přestávce pak pokračovali v nastavené úrovni a sehráli tak celkově velmi vydařený turnaj.

Výkonu našeho týmu nelze tento týden téměř nic vytknout. Všichni hráči předváděli pohlednou házenou s obrovským zápalem pro hru.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Hoferek Matěj, Jenš David, Matušek Šimon, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

10. 11. 2019 – Házená Velká Bystřice

V neděli se konečně i tým starších mini vydal vyzkoušet nový povrch do haly ve Velké Bystřici a sehrát tam turnaj za účasti Tatranu Litovel, Cementu Hranice B a dvou domácích družstev.

V prvním zápase proti domácímu áčku nás nejprve potrápila osobní obrana, náš výkon se zlepšil až ve druhém poločase se změnou na obranu zónovou. Ve druhém utkání, proti týmu z Hranic na Moravě si hráči vyzkoušeli trháky, bohužel s nepříliš velkým úspěchem, neboť míč neskončil v té správné, tj. soupeřově brance. Třetí zápas proti Tatranu Litovel byl tentokrát naším nejvyváženější představením. Poslední soupeř, opět z Velké Bystřice, nás zaskočil rychlou hrou, které jsme se po chvíli úspěšně přizpůsobili a utkání proměnili ve vyrovnaný souboj.

Celý turnaj jsme sehráli v relativní herní pohodě, hráčům nelze vytknou výraznější nedostatky, ale ani pochválit je za extrémní úspěchy. Tradičně nás trápí osobní obrana, naopak plusy lze spatřovat ve střelbě na jistotu bez zbytečně neproměněných šancí a v dobré zónové obraně. Celkové vyznění týmu je rozhodně pozitivní, na hráčích je znát zlepšení od počátku sezóny a zanedbatelné není ani jejich nadšení pro hru. Jsou rovnocenným protivníkem pro všechny soupeře.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem příznivcům za podporu a fandění.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Hoferek Matěj, Jenš David, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

27. 10. 2019 – TJ Sokol Kostelec na Hané

Po týdenní pauze se naši starší minižáci vydali změřit svoje síly s týmy Tatran Litovel, TJ Cement Hranice, TJ Sokol Kostelec na Hané a SK HFP Prostějov na turnaj do Kostelce na Hané. Zpočátku se hráčům příliš nedařilo, zdáli se nesoustředění a nekoordinovaní, nedodržovali nacvičené základní herní kombinace a nedokázali držet krok se soupeřem. Druhý zápas jsme odehráli ve stejném stylu pouze s mírně zvýšenou střeleckou aktivitou, kterou nám však hatil kvalitní brankář soupeře. Ve třetím utkání jsme měli šanci napravit svoji hráčskou reputaci. Té jsme však vlastní vinou nevyužili, neboť jsme se podřídili hře protihráče, což se projevilo zejména v naší slabé obraně a množství neproměněných střel.

Následnou jednozápasovou pauzu jsme strávili strategickou poradou, která děti konečně „nakopla“ k jejich obvyklému výkonu, když stmelily vlastní obranu a naopak využívaly slabých míst v obraně soupeře, nabíhaly si pro míč a celkově sehrály svůj nejlepší zápas na turnaji.

Všichni hráči si jistě budou pamatovat počáteční turnajové trápení a na příštím klání rozjedou plné obrátky už v prvním zápase.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Tinklová Veronika, Vánský Radim

12. 10. 2019 – SK Žeravice

V prosluněném sobotním odpoledni vyrazili starší minižáci do Žeravic, aby se tam zúčastnili dalšího soutěžního turnaje společně s družstvem Sokol II. Prostějov, Házená Velká Bystřice a SK Žeravice.

Úvod prvního klání našim příliš nevyšel, jakoby je soupeř zaskočil v poobědové siestě a sázel jeden gól za druhým. Po váhavých prvních dvou minutách se hráči naštěstí probrali a převzali otěže zápasu, když předvedli aktivní osobní i zónovou obranu, rychlé útoky i přesné nahrávky.

Ve druhém utkání proti domácímu týmu jsme opět aktivně přistupovali k protihráčům, přerušovali jejich útoky a snažili se uchvátit míč. Přes občasnou chybu útočníků spočívající v neschopnosti umístit střelu mimo brankáře, bylo naše družstvo přece jen lepší a soupeře přehrávalo.

V posledním zápase děti ve hře polevily, čehož okamžitě využili protihráči a začali se střelecky prosazovat. Obdržené góly a tlak soupeře nás totálně vykolejil, začalo přibývat našich chyb, přičemž obrana na druhé straně hřiště se pro nás stala téměř nepřekonatelnou.

Přes nepovedený poslední zápas si děti turnaj užily a odjížděly se sladkými odměnami v kapsách a s předsevzetím vše napravit v příštím turnaji.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Hoferek Matěj, Jenš David, Matušek Šimon, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

29.09.2019 – TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU

O víkendu jsme pokračovali v dalším turnaji minižactva staršího a to opět na domácí půdě. Počasí nám přálo a počet všech hráčů i hráček byl výborný. Soupeřem nám byly družstva DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B a  TJ Sokol Kostelec na Hané. Všichni předvedli na hřišti snahu ve všech herních činnostech. Po měsíci je opět vidět herní posun, sílu a chuť se učit novým věcem a ukazovat, že je házená baví… Pochvala, je na místě pro všechny.

Děkujeme všem rodičům i divákům za výbornou kulisu a povzbuzování po celou dobu turnaje.

Sestava: Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Matušek Šimon, Vánský Radim, Protivánková Rozálie, Tinklová Veronika, Drozdová Klára, Šrot Sebastián, Rusler Martin, Rusler Lukáš

Brankáři: Dokoupil Milan,Vánský Radim

Trenéři: Němec Petr, Rusler René

Trenéři: Němec Petr, Rusler René

22. 9. 2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Na turnaji starších minižáků jsme hostili pouze týmy z Olomouce, a to dvě družstva z DHK Zora Olomouc a dvě z HBC Olomouc 1966. Hráči v domácím prostředí úspěšně navázali na svůj výkon z minulého týdne a celý turnaj předváděli disciplinovanou hru s aktivní obranou a přesným zakončením. Soupeře jsme většinou přehrávali až na nejtěžší a vyrovnaný zápas s týmem HBC Olomouc 1966 A. Brankářský dres si tentokrát mimořádně vyzkoušel i Radim Vánský, který se svojí role úspěšně zhostil. Na všech byla ve slunečném dni vidět radost ze hry, vsítěných gólů i sladké odměny.

Sestava: Dokoupil Milan, Drozdová Klára, Jenš David, Niessner Matyáš, Protivánková Rozálie, Rusler Lukáš, Rusler Martin, Šrot Sebastián, Tinklová Veronika, Vánský Radim

14.9.2019 turnaj Kostelec na Hané

V sobotu 14.9.2019 ve 13:00 hodin , jsme jeli do Kostelce na Hané, kde jsme se utkali s tými z Kostelce na Hané , Uničova a dvou týmu z Prostějova.
Naší hráči hráli na svoje maximum na hřišti nechali vše. Naše obrana byla suprová skoro nikoho jsme nepustili ke střele, vyzkoušeli jsme si i hru v oslabení hráči i hráčky se přizpůsobili hře, posouvali se za balónem a ubránili skoro každy pokus o útok, když se jim to nepovedlo tak nás v brance podrželi naší brankáři.

sestava: Dokoupil Milan, Rusler Lukáš, Jenš David, Drozdova Klára, Tinková Veronika, Šrot Sebastián, Vanský Radim

6. – 8. 9. 2019 Lovosice Házenkářský festival (STM)


V prvním zářijovém víkendu vyrazil tým starších minižáků načerpat nové zkušenosti až do dalekých Lovosic na tamější Házenkářský festival. Na dlouhou cestu vlakem jsme se vydali už ve čtvrtek odpoledne, abychom přes noc obnovili síly a na turnajové boje se řádně vyspali.

V pátek jsme sehráli dvě utkání základní skupiny D, a to s týmem LIONS Hostivice a TJ Slavoj Děčín. Přestože hráči nastoupili na hřiště s efektivní obranou a chutí vyhrát, nepodařilo se jim ani jednoho ze soupeřů položit na lopatky.

V sobotu jsme se probudili do deštivého rána a jako by se zatáhlo i v hlavách našich bojovníků. Čekaly nás další boje v základní skupině, a to s Talent ŠKODA JS PLZEŇ I, HBC JIČÍN I a TJ JM Chodov. První ranní zápas jsme naprosto propadli, hráčům se nedařilo ani v obraně ani v útoku a neproměňovali vyložené šance. Naopak soupeř procházel až k naší brance, kde lehce zakončoval. Po následné strategické poradě, na které jsme našim svěřencům připomněli jak hrát házenou, se jejich výkon znatelně zlepšil a první poločas dalšího zápasu hravě vyhráli. Po přestávce však soupeř do hry nasadil pouze své nejzkušenější hráče, kteří otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. K poslednímu zápasu naší skupiny jsme nastoupili s obnovenou energií a touze po vítězství, která však bohužel opět vyšla na prázdno. Ještě v sobotu nás čekalo první utkání o umístění, které jsme, díky malému organizačnímu zaváhání z naší strany, sehráli pouze s chlapeckou částí týmu. Kluci se opravdu „pochlapili“ a s týmem z Rokycan urvali první vítězství na turnaji.

Nedělní ráno bylo opět plné sluníčka, energie a inspirace načerpané předchozí večer na utkání extraligy mužů, kterého jsme se zúčastnili v rámci doprovodného programu turnaje. V souboji s Kostelcem nad Labem jsme ale nic z uvedeného nezúročili a přes dobrý začátek jsme zápas nedokázali dotáhnout k pozitivnímu výsledku. V boji o konečné 19. místo s týmem Talent ŠKODA JS Plzeň II jsme opět postavili „suprovou“ obranu s blokováním střel z dálky. V útoku se nám sice úplně nedařily nahrávky, ale i tak jsme naše poslední představení na turnaji dovedli k vítěznému konci.

Přes nesporně dobře odehrané zápasy nám chybělo to nejdůležitější na turnaji s počítaným skóre, a to vítězná koncovka. I tak všechny potěšila účastnická medaile, která se po slavnostním vyhlášení houpala každému na krku. Děkujeme všem, kdo nás na dálku podporovali a fandili.

konečné pořadí:

1. TJ Sokol Kostelec na Hané
2. HC Dukla Praha II
3. TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
4. HBC Jičín I
5. Talent ŠKODA JS Plzeň I
6. Lovci Lovosice I
7. HC Dukla Praha I
8. TJ Sokol Velké Meziříčí
9. TJ JM Chodov
10. LIONS Hostivice
11. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
12. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou
13. Lovci Lovosice II
14. TJ Lokomotiva Louny
15. Liberec Handball
16. HSK Tygři UL
17. Sokol Kostelec nad Labem
18. TJ Slavoj Děčín
19. TJ Sokol Horka nad Moravou
20. Talent ŠKODA JS Plzeň II
21. Házená Rokycany
22. Coswig 1920
23. TJ Spartak Příbram
24. HBC Jičín II

Sestava a branky: Vánský Radim 45, Jenš David 24, Niessner Matyáš 12, Hoferek Matěj 9, Šrot Sebastián 7, Protivánková Rozálie 3, Tinklová Veronika 0, Drozdová Klára 0, brankáři: Dokoupil Milan 1, Rusler Lukáš 9

24.8.2019 Holiday Cup Zlín 2019

Po prázdninové přestávce čekal hráče křest ohněm v kategorii starší minižáci v podobě celodenního turnaje Holiday Minicup ve Zlíně. Děti se postupně utkaly s týmy HK Kúpele Bojnice, HK Duslo Šal‘a A, HK Duslo Šal‘a B, Junior Zlín A, Junior Zlín B a Junior Zlín C.

První zápas proběhl v tradičně ospalém a ochromeném stylu. Ani v dalších dvou mezinárodních utkáních se duch týmu nezměnil, soupeři nás přehrávali v osobní obraně, „kradli“ nám přihrávky a byli celkově lepší.

V zápase se zlínským A-týmem hráči konečně předvedli bojovnou hru a dobrou obranu. Teď přehrávali soupeře naši, nenechali ho vystřelit a prosazovali se také v útoku.

Celý turnaj nás však trápily přešlapy a nepřesné přihrávky. Pochvalu naopak zaslouží v druhé polovině turnaje téměř nepropustná obrana.

Na závěr byly všechny týmy odměněny medailemi, účastnickými listy a dortem.