Hodnocení 2014-2015

Hodnocení jarní sezony 2015

Jarní přípravu hodnotím jako velice náročnou a to už jen proto, že jsme z důvodů  předejití  zániku mladšího žactva, spoustu dětí ostaršili. První přátelský turnaj jsme absolvovali pořádali ve Velké Bystřici. Dále následoval turnaj, který pořádal klub TJ STM Olomouc a v tomto případě jsme se umístili na krásném 3. místě. Jako velký přínos pro náš tým bych chtěla vyzvednout hlavně největší turnaj na světě a to Prague Handball Cup. Zde děti zažily, jak prohru, tak i výhru, ale hlavně došlo k stmelení týmu, což byl ten nejzásadnější zlom pro sezonu. V jarní sezoně na nás čekalo celkem 6 soupeřů. Celkově jsme půlku vyhráli a to s družstvy (Hranice, Velká Bystřice a ZŠ Holečkova Olomouc), takže si myslím, že děti odvedly opravdu velký kus práce.

Dále nesmím opomenout poděkovat hlavně většině rodičů, za účast, jak na přípravných turnajích, tak i podpoře při jednotlivých utkáních pořádaných na domácí půdě i venku. Touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za téměř 100% účast vašich ratolestí na trénincích, tak i mistrovských utkáních.

13.6. 2015 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Senice na Hané 13:14 (7:8)

Dne 13. 6. 2015 jsme odehráli poslední zápas této sezóny. Zápas se konal na Sokolce a tentokráte jsme byli v pozici pořadatele. Utkání začalo v 9:00. Nevím, zda v dětech byla taková bojovnost a touha po výhře, ale opět v prvních 10 minutách utkání jsme vedli o 4 branky. Byla radost se na tento zápas dívat. Jak už to u nás bývá zvykem, děti opět začali plašit. Zbytečně přicházeli o balon, stříleli mimo  a soupeř těchto chyb rázem využil. Poločas končil 7:8 pro soupeře. Druhá polovina byla nakloněna spíše soupeřovi. V jeden okamžik jsme prohrávali až o 5 branek. Posledních 10 minut bylo velice vyrovnaných a na dětech bylo vidět, že opravdu chtějí zabojovat a pokusit se o vítězství, což se nakonec nepovedlo. Celkově zápas skončil 13:14 pro soupeře. Zápas hodnotím jako velice dramatický a rozhodně velmi slušný. Příští rok snad Senici konečně porazíme J

Utkání nám řídila dvojice sudích Šrotíř, Vítková.

Sestavy a branky: Weiserová Adéla 0, Vykydalová Radka 3, Ján Sebastián 0, Jenš Viktor 1, Zgabaj Matěj 1,  Václavík Viktor 0, Němec Matěj 1, Dvorský Tomáš 3, Raboch Lukáš 0, Smahel Adam 4, brankář:  Lép Jiří 0.

8.6.2015   SK Velká Bystřice  – TJ Sokol Horka nad Moravou 15:24 (7:12)

Dne 8. 6. 2015 jsme se účastnili předposledního mistrovského utkání. Tentokráte jsme byli v pozici hostů. Sraz byl na Sokolce v 15:15 a začátek utkání ve Velké Bystřici byl v 16:30, což bylo na přesun akorát. Děti jsme před zápasem motivovali odměnou v podobě nanuků:-). Bylo vidět, že zvolená odměna byla na místě a to protože v hale bylo opravdu horko. První minuty hry bych přirovnala k poslednímu utkání s Holečkovou. Děti hrály naprosto fantasticky. Velká pochvala za trháky, dále za spolupráci střed+pivot a v poslední řadě, střelba spojek z dálky. Jediné co opět musím připomenout, že s námi hrají taktéž křídla, které se opět málo využívali. Poločas skončil 7:12 pro nás. Druhá polovina utkání byla trochu horší. Horší jak v obraně, tak i v útoku. V posledních 10 minutách, soupeř zvolil osobní obranu. Osobní obranu na tréninku cvičíme vždy při rozběhání a to formou roznožky. Děti jelikož jsou zvyklí z tréninku, tak přesně věděli, jak šance využít. Perfektně se uvolňovali a tím i vybojovali pár sedmimetrových hodů. Škoda jen, že většinu nebyli schopni proměnit. Celkově hodnotím utkání, až na pár drobných chyb, jako jedno z nejlepších. V poslední řadě bych chtěla pochválit brankáře, který měl naprosto krásné a až neuvěřitelné zákroky.

Utkání nám řídila dvojice sudích Konečná, Ochmann.

Sestavy a branky: Weiserová Adéla 0, Vykydalová Radka 8, Ján Sebastián 1, Jenš Viktor 4, Zgabaj Matěj 0, Němec Matěj 2, Dvorský Tomáš 2, Raboch Lukáš 1, Smahel Adam 6, brankář:  Lép Jiří 0.

30.5. 2015     DHK ZŠ Holečkova – TJ Sokol Horka nad Moravou   17:23 (6:15)

Dne 30.5 jsme se účastnili prvního zápasu nástavby. I tentokráte jsme byli v pozici hostů. Zápas se konal na Zoře a hrát se začalo v 9h. První minuty zápasu byly naprosto skvělé. Děti krásně spolupracovali s pivotem a další věc za kterou musím pochválit, byly trháky. V prvních 10minutách bylo vidět, že zápas je už předem rozhodnut. Poločas skončil výsledkem 6:15. Druhý poločas už nebyl tak bojovný. Děti zjevně nabyly dojmu, že se už na zajištěnou výhru nadřeli dost. V prvních minutách poločasu to vypadalo naprosto katastrofálně. Byla potřeba změnit taktika. Na nejlepší hráčku jsme zvolili osobní obranu a zdálo se, že zbytek je hračka. Nicméně opak byl pravdou. Holečkova střílela a proměňovala veškerou šanci, za to my jsme zbytečně zmatkařili. Naštěstí konec zápasu děti zabojovali a celkový výsledek skončil skórem 17:23 pro naše družstvo. Celkově hodnotím zápas oproti Senici jako lepší, ale vidět, že neustále máme co dohánět.

Utkání nám řídila dvojice sudích Ochmann a Vítková.

Sestavy a branky: Vykydalová Radka 7, Ján Sebastián 0, Jenš Viktor 5, Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 6, Raboch Lukáš 0, Smahel Adam 5, brankář: Lép Jiří 0.

24.5.2015    TJ Senice na Hané – TJ Sokol Horka nad Moravou  23:10  (10:3)

Dne 24.5 jsme se účastnili dalšího, již 7. kola mistrovského utkání. Tentokráte jsme byli v pozici hostů. Zápas se konal v Senici na Hané a hrát se začalo v 9h. Účast dětí byla téměř  100%, až na Smahela Adama a Weiserovou Adélu. V prvních 5 minutách vypadal zápas velice vyrovnaně, ale dále už se to tak konstatovat nedalo. Děti vůbec neběhaly. Procházeli se po hřišti, jako by je házená vůbec nebavila. Spojky nestřílely ani se nenamáhaly zapojit křídla do hry. Poločas skončil 10:3 pro Senici na Hané. Druhá polovina zápasu byla obdobná. I po mém apelování na chyby, které se ve hře nedaly přehlédnout se nic nezměnilo. Jediného koho můžu tentokráte pochválit je Václavík Viktor. Na spojce uspěl jako střelec na 75%, což je moc slušný výkon. Celkově bych tento zápas výkonnostně přirovnala k zápasu v Žeravicích. Koncový výsledek 10:23 pro tým Senice na Hané. Pevně věřím, že tentokráte na domácím hřišti a to dne 13.6 předvedou hráči svoji pravou bojovnost a spolupráci jako Tým.

Utkání nám řídila dvojice sudích Staněk, Krobothová.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 3, Jenš Viktor 2, Zgabaj Matěj 2, Václavík Viktor 1, Němec Matěj 1, Dvorský Tomáš 1, Raboch Lukáš 0, Ján Sebastián 0, brankář: Lép Jiří 0.

10.5.2015     TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc 12:26  (7:14)

Poslední domácí zápas základní části jsme sehráli proti zkušeným holkám ze Zory. Se soupeřem jsme drželi krok pouze prvních 5 minut. Jediná naše spojka, která se nebála vystřelit, byla Vykydalová Radka, jež vsítila 7 branek a sekundovala tak nejlepší střelkyni soupeře. Škoda, že se k ní nepřidal žádný jiný spoluhráč… Tentokrát si zahráli i naši oba brankáři a Václavík Viktor si poprvé vyzkoušel, jaké je to mezi třemi tyčemi. Tento hráč dal také svůj první gól v této sezóně, který byl zároveň i nejhezčím gólem utkáni. V tomto zápase naprosto vázla komunikace mezi spojkami a křídly, která se opět velmi naběhala, ale v podstatě naprosto zbytečně. V prvním poločase byla jen jedna akce spojka-křídlo, ale bohužel skončila přešlapem. Poločas utkání činil 14 ku 7 pro hosty. Po změně stran jsme pokračovali ve stejné hře jako v prvním poločase a proto soupeř zaslouženě vyhrál 26 ku 12.

Utkání nám řídila dvojice sudích Nastoupil, Vítková.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 7, Smahel Adam 2, Ján Sebastián 1, Jenš Viktor 1, Václavík Viktor 1, Zgabaj Matěj 0, Němec Matěj 0, Dvorský Tomáš 0, Lép Jiří 0.

2.5.2015          SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou  26:9   (12:7)

Náš druhý venkovní zápas jsme sehráli v Žeravicích. Na povrchu, který máme i v Horce, to po deštivé noci velmi klouzalo. Chvílemi pohled na hřiště připomínal ledovou plochu, na které jsou hokejisté s míčem. Ale i v takových podmínkách musíme umět hrát, počasí člověk neporučí. Na zápas jsme vyjeli v 8 lidech. Onemocněl nám Lukáš Raboch, dalším omluveným byl Viktor Václavík a dvě hodiny před odjezdem jsme dostaly sms, že se na zápas nedostaví Matěj Němec. Hráči nechali bojovnost a chtivost doma. Jediným hráčem, kterého můžeme pochválit, byl opět v bráně hrající Jirka Lép, který na sobě tvrdě pracuje, jde každým zápasem nahoru a v tomto zápase přiváděl hráče soupeře k šílenství. Kdyby nebylo jeho několika pěkných zákroků a nepřesné mušky soupeře, odváželi bychom si pěkný „ranec“. Spojky vůbec nespolupracovaly s křídly a ta si občas mohla odskočit do bufetu na párek. Ještě že se Matěj Zgabaj a Sebastián Ján několikrát prosadili sami, jinak by si za celý zápas na balón snad ani nesáhli a mohli běhat maratón. První poločas byl ještě vcelku pozitivní, nedali jsme však několik vyložených příležitostí a prohráli jej 12:7. Ten druhý jsme však naprosto odchodili, nebojovali a konečné skóre činilo 26:9 pro soupeře. Doufejme, že jsme takový výkon hráčů viděli naposledy a že budeme pokračovat v naší (před tímto zápasem) vydařené sezóně.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 3, Dvorský Tomáš 3, Zgabaj Matěj 2, Jenš Viktor 1, Weiserová Adéla 0, Ján Sebastián 0, Smahel Adam 0, brankář: Lép Jiří 0.

26.4.2015        TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Litovel  12:18  (5:8)

Na již třetí domácí utkání jsme přivítali holky z Litovle. Napřed přijely na naše staré hřiště, ale vše se dalo do pořádku a zápas mohl ve stanoveném čase bez problémů začít. Utkání řídila dvojice rozhodčích Arnošt Axmann a Karolína Hradilová. Už při několika prvních  střelách na bránu soupeře nám nepřálo štěstí. Dávali jsme jednu tyčku za druhou. První branka padla po krásném uvolnění na křídle od Matyho Zgabaje a dále následovaly dvě břevna. Děti se přesto nezlomily a za povzbuzování lavičky hrály dále. Ve vyrovnaném prvním poločase, který skončil 5:8 pro soupeře, bychom při trošce štěstí bez problémů vyhráli. Kdyby se hrálo na tyčky, tak nám to stačí ještě i na druhý zápas. Střelecky se dařilo Adamu Smahelovi. Jako v každém zápase jsme i tentokrát viděli několik zlepšení, což je naprosto skvělé. Poprvé jsme vybojovali odražený míč z neproměněné sedmičky, o který se popral Sebastián Ján. Spolupráci mezi spojkami, jak v obraně tak v útoku. V poli nám opět pomáhal brankář Tomáš Dvorský, který takto odehrál celý zápas. V brance předváděl Jirka Lép až neuvěřitelné zákroky, a to jestě spadá do věkové kategorie starších mini. Družstvo na sobě pracuje a každým zápasem jde nahoru. S holkama jsme hráli vyrovnanou partii a je třeba zdůraznit, že věkově to byly hráčky, které jdou příští rok do starších. Je pozitivní vidět vzestup hráčů, když můžeme hrát vyrovnanou partii i s takovým soupeřem. Utkání skončilo 12:18 pro Litovel. Ještě se s tímto soupeřem v sezoně potkáme a možná mu tento výsledek vrátíme. Opět nás přišla podpořit valná většina rodičů, jimž děkujeme za podporu. Bez  Vás  by se tak dobře nehrálo!

Sestava a branky: Smahel Adam 7, Dvorský Tomáš 2, Zgabaj Matěj 2, Vykydalová Radka 1, Ján Sebastián 0, Weiserová Adéla 0, Jenš Viktor 0, Václavík Viktor 0, Němec Matěj 0, brankář: Lép Jiří 0.

19.4.2015      TJ Cement Hranice „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou 17:18 (8:11)

Na první naše venkovní mistrovské utkání jsme jeli do Hranic na Moravě. Opět jsme nebyli kompletní, nyní nám chyběli dva hráči Krejsa Viťa a Weiserová Adéla. Po příjezdu se děti převlékly a šli jsme na věc. V hale, kde se hraje i extraliga, jsme si řekli několik pokynů k zápasu a začali jsme rozběháním. Pořádně jsme se rozcvičili, rozchytali naše brankáře a ještě si trochu zastříleli. Po příchodu rozhodčích zápas v 11:30 hod. začal.

Hned od začátku nás začali povzbuzovat přítomní rodiče i hráči na lavičce, které bylo slyšet po celé hale (a to byli jen tři). Jejich kamarádi na hřišti si to uvědomovali a odměňovali je svými góly. Je výborné, že se všeci hráči snažili dát gól a nebylo to jen na jednom sólo hráči, který dá x branek za utkání. Zejména v tomto utkání jsme si dokázali, že spojky dělají jak pivota, tak i křídla. Bez jejich přihrávek by nemohli dát gól a proto měli skoro všichni v kolonce gólů alespoň jeden. Smahel Adam rozdával své přihrávky spoluhráčům a ti z toho těžili. Sekundovala mu další spojka Vykydalová Radka, které se nejvíce střelecky dařilo. Na pivotě se dařilo oběma hráčům Jenšovi Viktorovi a Němci Matěji. Konečně se balón dostal i do křídla a ty toho využili. Zgabaj Matěj i Ján Sebastián se radovali ze svých prvních  gólů této části sezóny. Musím také zmínit našeho univerzálního hráče Tomáše Dvorského, který opět vypomohl družstvu skoro celý čas na spojce a někteří hráči by si z něj mohli vzít příklad. V bráně byl Jiří Lép. Poločas utknání skončil 11 ku 8 pro nás.

Po přestávce jsme se snažili výsledek udržet, i když to bylo v některých situacích velmi obtížné a hodně nám pomohlo, že jsme se semkli jako kolektiv a že jsme stále bojovali. Soupeř měl zbytečná vyloučení, která jsme využili ve svůj prospěch. Častěji jsme však byli vylučováni my a Tomáš Dvorský dokonce třikrát za sebou, takže zápas bohužel nemohl dohrát. Ale tým to semklo a výsledek jsme udrželi do vítězného konce. Vyhráli jsme 17:18.

Snažíme se vštěpovat našim svěřencům, že se dá hrát s každým soupeřem a bez kteréhokoliv hráče družstva. Každý hráč může na hřišti zastoupit každého a každý zápas je jiný. Jsme rády, že si to i hráči uvědomují, jdou bezhlavě do každého utkání a touží po výhře.

Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům, kteří s námi jeli na zápas a povzbuzovali nás celé utkání. Byli jste dalším platným hráčem na hřišti a za to Vám patří jedno velké DĚKUJEME. Byli bychom rádi i za domácí podporu ostatních rodičů.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 6, Jenš Viktor 3, Zgabaj Matěj 2, Němec Matěj 2, Dvorský Tomáš 2, Smahel Adam 2, Ján Sebastián 1, Václavík Viktor 0, Raboch Lukáš 0, brankář: Lép Jiří 0.

14.4.2015     TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „B“  10:9 (3:5)

V úterý 14. 4. 2015 nás čekala dohrávka prvního kola proti SK Velké Bystřici „B“. Zápas jsme sehráli v čase našeho tréninku. Začátek byl stanoven na 17:00 hod. Počasí nám přálo a vydrželo celé utkání. Družstvo nebylo opět kompletní, tentokrát nám chyběl nemocný Viťa Krejsa. Zodpovědnost na sebe museli vzít ostatní hráči. Na spojkách se dařilo triu Smahel Adam, Vykydalová Radka a z brány vypůjčený Dvorský Tomáš. V bráně podal jistý výkon Lép Jiří, který předvedl několik pěkných zákroků, obzvláště při protivníkově střelbě do horních částí branky. Při jeho malé postavě je to potěšitelné. Střelecky se prosadila i naše začínající hráčka Weiserová Adéla. Pivot byl několikrát pěkně uvolněn spojkami, ale vytěžili jsme z toho jen jednu branku, již vstřelil Jenš Viktor. Musíme pracovat na přesné střelbě, jinak se ochuzujeme od gólů a v celkovém součtu by nám mohly chybět. Poločas skončil pro náš nepříznivým výsledkem 3:5. O poločase jsme si naše chyby řekli, v druhé půli jsme se jich vyvarovali a ten pro nás skončil těsným vítězstvím 10:9.

Sestava a branky: Vykydalová Radka 3, Smahel Adam 3, Dvorský Tomáš 2, Weiserová Adéla 1, Jenš Viktor 1, Ján Sebastián 0, Zgabaj Matěj 0, Němec Matěj 0, Raboch Lukáš 0, Václavík Viktor 0, brankář: Lép Jiří 0.

12.4.2015 TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora-ZŠ Holečkova Olomouc 19:8 (9:3)

Dne 12. 4. 2015 ráno na nás čekalo první jarní kolo, které nám přiřklo za soupeře družstvo DHK Zora-ZŠ Holečkova Olomouc. Poprvé jsme hráli na nově otevřeném hřišti Sokolka. Máme se určitě čím pyšnit a doufejme, že nám tento povrch vydrží co nejdéle a že zde zažijeme co nejvíce házenkářské krásy.

Utkání jsme sehráli skoro v plné sestavě, chyběl nám pouze nemocný Viktor Václavík. Střelecky se dařilo Víťovi Krejsovi a Radce Vykydalové. V zápase si zahrály všechny děti. Byl vidět určitý pokrok od té doby, co jsme začali trénovat venku. Hráči si můžou vystřelit každý trénink na bránu a můžeme více procvičovat obranu. V bráně nás podrželi oba brankáři Dvorský Tomáš a Lép Jiří. Zejména tyto dva hráče musím moc pochválit, protože jde vidět, že házenou opravdu „žerou“ a chtějí v ní být co nejlepší. Přáli bychom si, aby jim toto nadšení vydrželo co nejdéle. I přes velkou absenci na tréninku kvůli nemocem nás mile překvapil Raboch Lukáš. Dal si dva pěkné góly. Na pivotu se začíná prosazovat věkově starší mini Jenš Viktor. Další minik, který dal pěkný gól z pivota ze dvou nohou, byl Ján Sebastián. Což bylo pro nás trenérky velmi překvapující, jelikož v této věkové kategorii je to značně neobvyklé. V zápase jsme zkusili vysunutější obranu a musím všechny hráče pochválit, snažili se. Konečně se i u nás projevil týmový duch a podpora hráčů mezi sebou. Poločas utkání byl 9:3. Ve druhé půli jsme trochu polevili v obraně, zato jsme však zrychlili přechod do útoku. Výsledek utkání byl 19:8. Utkání řídil velezkušený rozhodčí Nastoupil Vladimír společně s naším začínajícím šikovným elévem Kräuterem Jiřím. Děkujeme časoměřiči a zapisovateli, bez kterých by toto utkání nemohlo být sehráno. Všichni jsme měli velkou radost z našeho prvního vítězství a doufáme, že nebylo poslední.

Sestava a branky: Krejsa Vít 8, Vykydalová Radka 5, Raboch Lukáš 2, Smahel Adam 2, Ján Sebastián 1, Jenš Viktor 1, Weiserová Adéla 0, Zgabaj Matěj 0, Němec Matěj 0, brankáři: Dvorský Tomáš 0, Lép Jiří 0.

2.-6.4.2015  Turnaj Prague Handball cup 2015

Prvním velkým turnajem, kterého jsme se zúčastnili, byl PHC. Jde o největší mládežnický turnaj na světě, kterého se účastní na  450 družstev z 25 zemí a hraje se ve 29 halách po celé Praze.

My jsme byli v kategorii mladších žáků nalosováni do 10 skupiny (MD10). Každé utkání se hrálo 2×15 minut. Jelikož se nám přihlásilo jen 11 hráčů z našeho týmu a vzhledem k náročnosti turnaje jsme si půjčili tři hráče z Cementu Hranice a to Tomáše Němečka, Martina Kleina a Adama Krčmáře.

První den (čtvrtek 2.4.2015): Do Prahy jsme vyrazili v brzkých ranních hodinách vlakem. Jeli jsme Regiojetem, který má přijatelné ceny jak jízdného tak i občerstvení, kterého se naše děti jaly hned od počátku hojně  využívat a naše „tlupa“ tím doháněla stevardku k totálnímu šílenství  Do Prahy jsme dorazili s menším zpožděním něco před 11 hodinou. Na nádraží jsme počkali na našeho předsedu, který zařizoval ubytování a organizační formality kolem turnaje, a pak již společně vyrazili na naši školu, kde jsme se ubytovali. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se rozhodovali, jaký program na odpoledne zvolíme. Původně jsme měli v plánu navštívit něco z pražských památek či muzeí, vzhledem však k nepříznivému počasí, kdy chvílemi pršelo, sněžilo a bylo zima, jsme byly nuceny původní plán z obavy o zdraví dětí přehodnotit a zvolit plán náhradní, jímž byla návštěva nedalekého nákupního střediska Arkáda Pankrác, což se i přes moji skepsi ukázalo jako vcelku dobrý tah, protože se zde děti náramně vyblbli. Před 18 hodinou jsme se vrátili zpět na základnu, povečeřeli a děti dostaly volno, které využily hrami nebo blbnutím. V 21 hodin byla večerka.

Druhý den (pátek 3.4.2015): Budíček byl stanoven na  7:30 hod. Na programu jsme měli první tři zápasy turnaje. První dvě utkání se konala ve stejné hale Na Vinohradech, kde na nás v prvním utkání čekalo slovenské družstvo ŠK Noxwel Sečovce. Krok se soupeřem jsme drželi jen do 5 minuty, potom jako bychom odešli fyzicky a zalekli se soupeře, který nás trestal za chyby. Utkání jsme prohráli 20 ku 9. Po utkání nás čekal oběd, který jsme měli domluvený v nedaleké restauraci poblíž haly. Druhý zápas jsme sehráli v 14:40 hod s pražským výběrem Dukly Praha II. Tohle utkání bylo nejhorší z celého dne. Hráči se nedrželi vůbec toho, co se učíme na trénincích. Vůbec se nepovzbuzovali, vše si jen vyčítali a byla zde vidět totální absence týmového ducha. Poločas utkání byl hrozivých 13:1 pro soupeře. Zápas nakonec skončil 24:3. S ostudou jsme odcházeli z této haly a doufali, že se takový výkon již nebude opakovat. Přemístili jsme se do školy, kde jsme si dali odpočinek k nabrání sil do večerního zápasu, který byl na programu až ve 20:30 hod v hale Strašnice, kam jsme se po večeři vydali. Poslední soupeř dne byl TJ Sokol Šťáhlavy. Tento soupeř měl dva vysoké hráče, kteří dávali většinu gólů. Zkusili jsme na jednoho z nich osobní obranu, kterou jsme si tím procvičili. Nejlepšímu střelci znepříjemňoval život náš nejmenší hráč. Vypadalo to sice komicky, ale soupeř se moc nesmál. Nakonec utkání skončilo 7:18 pro soupeře. Značně unaveni jsme se plížili do školy, kde jsme celý den rozebrali, řekli si chyby, nastínili si program dalšího dne a v 21 hodin ulehli k odpočinku.

Třetí den (sobota 4.4.2015): Budíček byl už v 7 hod. Tento den nás čekala 2 utkání a potom zábava. První utkání jsme sehráli už v 9:25 hod. proti maďarskému družstvu Vecsés . Tento soupeř byl hratelný a výsledek tomu už i odpovídal, poločas byl 6:6. Štěstí však přálo soupeři a zápas vyhrál 13:12. Po slušném výkonu na nás čekala odměna ve formě oběda. Pochutnali jsme si, i když ne všichni vše snědli. V dalším zápase na nás čekal dánský tým TIK Taastrup. Viděli jsme rychlou házenou a utkání skončilo 21:7 pro soupeře. Po zápase jsme spěchali do školy, kde jsme si dali menší odpočinek, večeři a pak se vydali do centra dění turnaje, tedy do nákupního střediska Harfa, kde byl pro všechny týmy připraven program. Děti si tady mohly vybrat, co budou dělat, všechny se bavily a určitě si odnesly spoustu nevšedních zážitků. O půlnoci jsme se vrátili na „základnu“ a zcela zmoženi šli na kutě. Jelikož jsme ve skupině všechny zápasy prohráli, zítřejší program pro nás měl začínat brzo ráno.

Čtvrtý den (neděle 5.4.2015): Budíček nás čekal v nepříjemných 6:15 hod. Museli jsme vstávat tak brzo, jelikož náš první zápas se slovenským družstvem MHáK Martin měl začínat již v 8:15. V hale Dukly Praha jsme s tímto soupeřem po pozitivním začátku sice první poločas prohráli 5:4, ale nakonec jsme slavili první turnajové vítězství, a to12 ku 10. Vytoužené vítězství se tedy dostavilo a všichni jsme měli obrovskou radost. Touto výhrou jsme si vybojovali ještě jeden zápas, a to se severomoravským týmem HCB OKD Karviná. Děti již byly po předešlých utkáních vyčerpané a neměli dost sil tomuto soupeři vzdorovat a tak jsme toto utkání prohráli 20:6. Tím naše účinkování na turnaji skončilo. Hráči za vyhraný zápas dostali odměnu, každý si mohl koupit na oběd, co chtěl. Po obědě jsme se přesunuli na naši školu, kde jsme měli v plánu krátký odpočinek a podle společné domluvy nějaký výlet. K němu už ale nedošlo, protože děti byly unavené a my je nechtěly nutit. Byl to jejich turnaj a chtěly jsme, aby si jej užily po svém.

Pátý den (pondělí 6.4.2015): Ráno jsme  se nasnídali, sbalili věci a chystali se k odchodu. Školu jsme museli opustit do 10 hodin. Přemístili jsme se do hlavní haly, kde se hrála finálová utkání všech kategorií a děti dostaly rozchod. Po obědě jsme se vydali na vlak a jeli domů.

Doufám, že se dětem turnaj líbil a že na něj budou vzpomínat v dobrém.

15.3.2015 Turnaj STM Olomouc

Dne 15. 3. 2015 jsme se zúčastnili dalšího přípravného turnaje, který pořádal tým STM Olomouc. Turnaj se pořádal na Zoře a tohoto turnaje se účastnila 4 družstva včetně nás.

První zápas jsme hráli s pořádajícím týmem STM. První poločas jsme se potřebovali zjevně probudit. Výsledek v polovině utkání byl hodně špatný (10:3). Ve druhé polovině jako by nastoupilo jiné družstvo. Děti začaly více bránit, více střílet a chodit do trháků. Konec utkání měl hned lepší výsledek 16:10. Hodnocení druhé poloviny utkání: „Byli jsme lepší!“:-)

Druhé utkání bylo s družstvem Juliánov. Děti krásně využily osobní obrany, které družstvo hrálo. Pěkně se uvolňovaly a v obraně prodaly, to co se na tréninku učí. Nádherně vypichovaly veškeré balóny, které si soupeř špatně přihrál mezi sebou. Zápas skončil úspěchem pro nás 19:10.

Poslední utkání hodnotím jako nejlepší, co děti předvedly za celou dobu, co spolu trénují. V prvních 10 minutách hry s Uherským Hradištěm bylo naprosto famózní. Tahali jsme se se soupeřem, souboj byl vyrovnaný. Na dětech byla vidět bojovnost a odhodlanost výhry. Po 10 minutách začaly děti polevovat. Bylo vidět, že po dvou zápasech po sobě jsou opravdu vyčerpané. Poločas skončil 10:5 pro soupeře. Druhá polovina byla slabší, ale i tak jsem byla spokojena s výsledkem. Za výsledek 22:7 pro Hradiště se rozhodně stydět nemusíme.

Ze 4 družstev jsme nakonec skončili na krásném 3. místě, kdy jsme si z tohoto turnaje přivezli nádherný pohár. Celkově hodnotím turnaj jako velice úspěšný a to hlavně díky tomu, že jsme ho odehráli s 9 dětmi včetně dvou brankářů.

8.3.2015 Velká Bystřice (turnaj)

První zkouška tohoto roku byla na turnaji pořádaném našim klubem. 8.3.2015 ve Velké Bystřici jsme změřili síly se dvěma soupeři z našeho kraje TJ STM Olomouc a Tatran Litovel, další pozvání od nás přijali ze sousedních krajů TJ Sokol Velké Meziříčí, Tatran Bohunice, DTJ Polanka. Hráli jsme systém každý s každým. Hrací doba byla jednou 25 minut. Takže všechna družstva odehrála čisté hrací doby 2 hod. a 5 min. Pro naše družstvo to byla dobrá zkouška před nadcházející sezónou.

První zápas jsme sehráli s námi dobře známým soupeřem z Olomouce. Prohráli jsme 3:13. Naše děti se zalekly soupeře a než se rozkoukaly, byl konec utkání. Ve druhém utkání jsme narazili na Litovel. Náš výkon byl v první polovině utkání vyrovnaný, ale potom jsme odpadli. Prohráli jsme 6:18. Velké Meziříčí byl náš další soupeř. Tento měl dva vysoké hráče, kteří spíše byli jako dorostenci, ale ročníkově spadali do naší kategorie. Asi jim dávají doma hodně špenátu. Naše děti urputně bránily, ale bohužel výškový i hmotnostní rozdíl se projevil na výsledku. Prohráli jsme 7:15, ale aspoň jsme si vyzkoušeli bránění vysokých hráčů a nabrali nové zkušenosti, které na tréninku nemůžeme trénovat. Předposlední utkání jsme sehráli s Polankou. Byl to podobný tým jako my, ale opět jsme udrželi krok jen do poloviny zápasu a potom nás převálcovali našimi vlastními chybami 6:14. Bohunice nás čekaly jako poslední soupeř turnaje. Na dětech byla vidět již únava, ale pokoušely se ji překousnout, a snažily se z posledních sil. Prohráli jsme 8:12.

I když jsme skončili až na posledním místě, viděly jsme určitý herní posun. Jelikož jsme nestříleli týden na bránu, tak to bylo trošku znát. Každé utkání nás posouvá dále, nabíráme nové zkušenosti. Chtěla bych pochválit zejména naše oba brankáře Tomáše Dvorského a Jirku Lépa. Byli ozdobou jak našeho týmu, tak podle mého názoru i celého turnaje. Střelecky se dařilo Viťovi Krejsovi. Na křídle se sympaticky rval Matěj Zgabaj. V útoku zaslouží pochvalu i Adam Smahel a  Matěj Němec. Nejenom tito hráči, ale i ostatní hráči družstva zaslouží pochvalu za své výkony.

Na turnaji byla vyhlášena nejlepší brankařka Klára Habermannová z Litovle. Nejlepší střelec se stal Štěpán Fiala z Velkého Meziříčí a nejlepší hráč byl Adam Přerovský z Olomouce.

Výsledky

1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
Horka nad Moravou   3:13 6:18 7:15 8:12 6:14 0 30:72 6.
TJ STM. Olomouc  13:3    4:8 6:14  12:8  10: 6  45:37 3.
Tatran Litovel  18:6  8:4   12:16  15:9  13:7 8  66:42 2.
Velké Meziříčí  15:7  14:6 16:12    20:7  14:7 10  79:39 1.
Tatran Bohunice  12:8 8:12 9:15 7:20    10:0 4  46:45 4.
DTJ Polanka  14:6 4:10 7:13 7:14 0:10   2  32:53 5.

12.10 2014      TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc 2002 8:28 (1:13)

Tuto neděli jsme se na domácím hřišti utkaly s družstvem STM Olomouc 2002. Na hru nás bylo akorát, a tak jsme museli hrát bez střídání. Soupeř na nás vrhl to nejlepší co měl s cílem nás totálně deklasovat a herně znemožnit. To se mu z části dařilo v prvním poločase, ale s velkou pomocí našich hráčů, kteří se velkou mírou podíleli na ztrátách míče a nepromněnování šancí. Ve druhé půlce utkání se herní projev našeho družstva začal rapidně zlepšovat. Hráči si mezi sebou začali přihrávat a vytvářet střelecké příležitosti. Spolupráce Matěje Němce a Adama Smahela začala soupeři dělat starosti a nám to přineslo tížený tlak na bránu. To samé předvedli Vít Krejsa a Radka Vykydalová. Pochválit musím i Adélku Waiserovou, která svými obranými zákroky nepřipustila soupeře ke střelbě. Ke konci utkání to byla ta hra, která by se měla hrát na každého soupeře.

Sestava a branky: Weiserová Adéla 0 ,Vykydalová Radka 4 ,Krejsa Vít 3 , Němec Matěj 0, Smahel Adam 1 , Václavík Viktor 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.