Hodnocení 2022-2023

2. – 4. 6. 2023 Mini Cup Litovel 2023

V pátek 2.6. jsme zahájili první utkání proti odvěkému rivalovi týmu TJ Sokol Kostelec na Hané a utkání to bylo opravdu prapodivné…. V prvním poločase měl mírnou převahu soupeř, který si vybudoval náskok 2. -3. branek. V druhém poločase jsme jasně dominovali. Bohužel pro obě družstva bylo utkání nekorektní z důvodu naprosto chaotického zapisování vstřelených branek personálem časomíry, který když jsme obdrželi branku, připsal skóre na naši stranu a obráceně. Poté chvílí zapisoval personál správně a po několika okamžicích opět obráceně. Utkání dle zmatené časomíry skončilo nerozhodně v poměru 15:15. Na chaotičnost zapisování branek upozorňoval nejen trenér Horky, ale také rodiče obou celků, ale ze strany pořadatelské služby žádná odezva k nápravě nevedla. Může nás hřát, že jsme neoficiálně Kostelci vstřelili víc branek než on nám a dokázali jsme soupeře porazit. Bohužel pořadatelská služba svoji úlohu nezvládla, degradovala tak toto utkání a negativně ovlivnila umístění v tabulce, která je klíčová pro nadstavbu (paly-off) turnaje.

Prakticky bez přestávky jsme nastoupili k druhému utkání proti celku pořadatelského klubu Tatranu Litovel. Opět velmi vyrovnané utkání, ve kterém se nám ale bohužel střelecky nedařilo a obranu jsme měli nekoncentrovanou. Soupeř naopak prakticky všechny své střely přetavil v gól a to rozhodlo o vítězství Tatranu v poměru 13:17.

V třetím duelu během hodiny a půl jsme vytáhli do boje proti opět kvalitnímu soupeři z Hostěrádek-Rešov. Utkání mělo spád, skóre se přelévalo ze strany na stranu a o pěkné akce nebylo nouze. První poločas měl mírně navrch soupeř, ale to co naši borci předvedli v druhém poločase, to stálo za to….. precizní a hlavně bojovná obrana, nasazení a chuť zvítězit…. to vše jsme na hřišti předvedli a odměnou nám byla výhra 21:19.

Druhý den turnaje (v sobotu) jsme dohrávali základní skupinu a postupně jsme se utkali s týmy:

HK Ivančice „A“ (13:5) – kluci v utkání nepokračovali v perfektním nasazené z minulého dne a soupeř s námi držel krok. Hra byla z naší strany nepřesná, plná technických chyb a neproměněných šancí. I přesto jsme soupeře dokázali porazit, ale s předvedenou hrou jsme nemohli být spokojeni.

DHK Zora Olomouc (21:6) – v prvním poločase utkání kluci pokračovali v nevalném výkonu z předchozího utkání. Děvčata ze Zory hrála hezkou házenou, snažila se a odměnou jim byl poločasový stav 7:5 pro naše barvy. V druhém poločase se kluci probudili a začali hrát, tak jak to umí – agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a přesné zakončení. Druhý poločas jsme vyhráli v poměru 14:1.

Dukla Praha (26:23) – v průběhu turnaje aktuálně nejdůležitější utkání skupiny, které mělo rozhodnout jestli postoupíme ze skupiny z 2. nebo 4. příčky. Dukla do té doby neporažená vstoupila do utkání s vervou a v úvodu se ujala mírného vedení. Kluci se ale nezalekli a ve 4. minutě bylo srovnáno. V páté minutě jsme se poprvé v utkání ujali vedení a od 8. minuty jsme si vedení udržovali až do 18. minuty, kdy soupeř srovnal na 21:21. Drama a boj o každý míč zvládli naši kluci lépe, kdy v posledních 2 minutách vstřelili soupeři 5 branek, kdežto soupeř nám pouhé 2. Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup ze skupiny z druhého místa a papírově lehčího soupeře, který se ve druhé skupině umístil na 3. místě a tím byl tým TJ Velké Meziříčí. Utkání, které se hrálo ještě v sobotu v 17:00 hodin v místní hale bylo z počátku pod taktovou soupeře, který si v úvodu vypracoval mírný náskok, který jsme ovšem v 4. minutě vynulovali a srovnali stav utkání na 4:4. Poté jsme stav obrátili v náš prospěch a prakticky až do 18. minuty vedli 18:15. Poslední 2 minuty kluci naprosto nepochopitelně utkání odevzdali soupeři, když jsme nahrávali soupeři do rukou, nebyli schopni vstřelit branku a dělali technické chyby. Soupeř naopak pokračoval ve svém koncentrovaném výkonu a skóre otočil ve svůj prospěch 19:18. Touto prohrou jsme se posunuli do skupiny o konečné 5.-8. místo, kde nás opět čekala hříčkou osudu v nedělní dopolednepražská Dukla. Utkání mělo zcela odlišný náboj než předchozí den. Dukla působila odevzdaným dojmem možná i proto, že v předchozím utkání prohrála jakožto vítěz naší skupiny se 4. celkem z druhé skupiny. Prakticky od úvodu jsme byli lepším celkem na hřišti a udávali tempo hry. Ve 4. minutě jsme vedli 6:0 a stav jsme v průběhu utkání navyšovali až na konečných 21:11. Vítězství ovšem nebylo zadarmo, ale zrodilo se díky opět perfektnímu výkonu kluků a bouřlivému fandění rodičů. V posledním utkání o končené 5. místo jsme se střetli opět s kvalitním soupeřem a to slovenským HŠK Legends Šala. Soupeři se kterým jsme na loňském minicupu prohráli v poměru 29:9, letos ve Stupavě 16:10 jsme měli co vracet. A kluci nezapomněli…. Vstoupili do utkání jako uragán a v 3. minutě vedli na 6:0. Vše vypadalo perfektně, ale v 8. minutě soupeř srovnal na 6:6 a začala přetahovaná o každý míč a branku, který jsme zvládli lépe. Do 18. minuty jsme si vybudovali náskok v poměru 19:13 a utkání mohli v poklidu dohrát do vítězného konce. Po poslední hvizdu sudího v tomto utkání byl stav skóre 19:17 pro naše barvy. Tímto vítězstvím jsme zakončili i letošní úspěšnou sezónu a mohli se radovat z příjemného umístění na jubilejním 10. ročníku minicupu.

Kluci si užili nejen sportovní zápolení, ale také sobotní diskotéku, skákací hrad a další doprovodný program turnaje. Počasí přálo a strava byla výborná. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout rodiče, kteří jednak pomohli s dopravou dětí na a z turnaje, ale především hlasitě podporovali děti přímo u hřiště. Až na úvodní nesrovnalosti v zapisování výsledků ze strany pořadatelské služby, hodnotíme turnaj za vydařený a pořadatelům patří poděkování za uspořádání a kvalitní organizaci.

Sestava: Šrot Kristián, Ješina Jakub, König Tomáš, Vávra Antonín, Krejčí David, Kubiček Miroslav, Dvořák Matěj, Zakopal Matouš.

Kompletní výsledkový servis naleznete na stránkách turnaje: https://minicup.tatranlitovel.cz/soutez.php?soutez=6&rocnik=2023, kde naleznete i bohatou fotogalerii pořadatele.

Klubové fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2023_06_02-04_-_Mini_Cup_Litovel_2023_MLM/

28. 6. 2023          TJ Osek nad Bečvou Superfinále

Závěrečný turnaj řízený Olomouckým krajským svazem házené hostil tým z Přerovska, TJ Osek nad Bečvou. Na místní sportoviště se sjelo úctyhodných 14 družstev, která odehrála turnaj rozdělená do dvou skupin po 7 družstvech. Celý turnaj se hrál opět bez počítání skóre, ale na radosti dětí ze vsítěných branek to nebylo znát. Prakticky ve všech 6 utkáních naší skupiny jsme soupeře herně převyšovali a z tohoto důvodu nebylo dětem co vyčíst. Sem tam jsme si korigovali naše drobné chyby, ale ty ke hře patří. Během turnaje probíhaly i 3 dovednostní soutěže (střelba na přesnost, měření rychlosti střelby a přeskoky přes švihadlo), které se vyhodnocovali a v těchto jsme se umístili na krásném 4. místě. Na konci turnaje, během kterého bylo nádherné počasí, děti byly za celou sezónu odměněny medailemi a sladkostmi.

Sestava: Vávra Antonín, König Tomáš, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Krejčí David, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián.

20. – 21. 5. 2023 HC Tatran Stupva /SK/

Po oba víkendové dny 20. – 21. května jsme se účastnili velkého mezinárodního turnaje PLAYMINIHANDBALL 2023 ve slovenské Stupavě. Místem konání jeho 14. ročníku byla tamní školní sportovní hala. Horecké družstvo mladších miniházenkářů bylo vylosováno do skupiny, v níž nás čekala šestice soupeřů – Strojár Malacky A, HC Tatran Stupava B, Sokol Sokolnice, KH Kopřivnice, HŠK Legends Šaľa a HK Kúpele Bojnice. A jak jsme si vedli? V sestavě se 6 hráči a proti kvalitním soupeřům nad míru dobře. Do úvodního utkání se Strojár Malácky vstoupili kluci s vervou a nadšením a po vyrovnaném duelu jsme nakonec slavili výhru. Druhé utkání bylo kopií toho prvního. Proti týmu HK Kopřivnice jsme pokračovali v naší hře, kluci plnily taktické pokyny trenéra a tak se zaslouženě mohli po končeném hvizdu sudího radovat ze zisku dalších dvou bodů. Ve třetím utkání jsme nastoupili proti HŠK Legends Šaľa, ale zde kluci částečně přestali dodržovat naši taktiku a herní styl, což se nám krutě vymstilo a Šaľa zaslouženě zvítězila. Z tohoto utkání jsme se poučili a v závěrečném sobotním utkání proti HK Kúpele Bojnice jsme se vrátili k naši osvědčené hře a se soupeřem jsme předvedli z našeho pohledu nejvyrovnanější utkání, plné zvratů. V poslední minutě utkání za nerozhodného stavu jsme měli v držení míč, ale přes výbornou obranu soupeře jsme se nebyli schopni prosadit a tak soupeř ubránil zaslouženou remízu a jeden bod pro každý celek. Po tomto utkání nás čekal večerní program v podobě dobrovolných dovednostních soutěží, které probíhaly na venkovním hřišti za příjemného podkresu taneční hudby. Kdo chtěl mohl jít do haly a tam si zadovádět s hráči ostatních družstev. V neděli ráno nás opět čekalo další zápolení, proto jsme sobotní večer neprotahovali a šli brzy spát. Úvodní utkání nedělního rána jsme poměřili síly s budoucím vítězem turnaje, týmem Sokolnic. V utkání se nám nedařilo prakticky nic. Míče se dorážely soupeři přímo do ruky, a naše střely neměly patřičnou přesnost. Soupeř zaslouženě zvítězil, ale i přesto můžeme konstatovat, že naši hráči dali do utkání vše a nelze jim nic vyčíst. Poslední utkán ve skupině bylo oddechové, v něm jsme narazili na domácí rezervu HC Tatran Stupava „B“, který jsme jako jediný tým porazili bez obdržení branky. Tímto jsme se ve skupině umístili na nelichotivé 4. příčce a čekali jsme na vývoj druhé skupiny. Zde nám sportovní osud postavil do cesty tým HC Tatran Stupava „A“, kterých chtěl v boji o 7. místo nejen zvítězit, ale také vrátit prohru, kterou jsme uštědřili jejich kamarádům z B-týmu. To se jim ale nepovedlo a v utkání o koneční 7. místo turnaje jsme Áčko Stupavy porazili 10:6.

SKUPINA „mA“ – 2014/2015

1234567SkóreBodyPořadí
Strojník Malacky „A“ (SK)
18:26:166:129:167:115:1351:7026
HC Tatran Stupava „B“ (SK)2:18
1:123:146:100:163:1015:8007
Sokol Sokolnice (CZ)16:612:1
15:515:1210:311:779:34121
KH Kopřivnice (CZ)12:614:35:15
5:135:118:1349:6145
HŠK Legends Šaľa (SK)16:910:612:1513:5
16:1012:1379:5883
TJ Sokol Horka nad Moravou, z.s.11:716:03:1011:510:16
9:960:4774
HK Kúpele Bojnice (CZ)13:510:37:1113:813:129:9
65:4892

SKUPINA „mB“ – 2014/2015

mb1234567SkóreBodyPořadí
HC Tatran Stupava „A“ (SK)
5:35:169:45:1410:33:1137:5164
Strojár Malacky „B“ (SK)3:5
7:60:121:197:92:1220:6327
Sportovní klub Rudar (SK)16:56:7
8:58:1011:80:2049:5563
SK Kuřim (CZ)4:912:05:8
5:148:146:1140:5626
TJ SOKOL Kostelec na Hané – HK (CZ)14:519:110:814:5
16:112:1385:33102
Sokol Nové Bránice (CZ)3:109:78:1114:81:16

35:5245
SK Velká Bystřice (CZ)11:312:220:011:613:12

67:23101

Utkání o 7. místo:

Horka nad Moravou – HC Tatran Stupava „A“ 10:6

Konečné pořadí

1Sokol Sokolnice (CZ)
2SK Veľká Bystřice (CZ)
3TJ SOKOL Kostelec na Hané – HK (CZ)
4HK Kúpele Bojnice (CZ)
5HŠK Legends Šaľa (SK)
6Sport Club Rudar (SK)
7TJ Sokol Horka nad Moravou, z.s. (CZ)
8HC Tatran Stupava „A“ (SK)
9KH Kopřivnice (CZ)
10Sokol Nové Bránice (CZ)
11Strojár Malacky „A“ (SK)
12SK Kuřim (CZ)
13Strojár Malacky „B“ (SK)
14HC Tatran Stupava „B“ (SK)

Sestava: Kubíček Miroslav, Ješina Jakub, König Tomáš, Dvořák Matěj, Krejčí David, Šrot Kristián

14. 5. 2023          TJ Sokol Horka nad Moravou

V pořadí druhý a poslední turnaj v jarní části soutěže jsme pořádali v domovském areálu Sokolky v neděli 14. 5. 2023. Vzhledem k tomu, že počasí se poslední týdny neumoudřilo, dívali jsme se s obavami na tento víkend. Nakonec vše dopadlo nad očekávání výborně. Na Sokolku se od brzkých ranních hodin sjížděli hráči a hráčky z Oseku nad Bečvou, Žeravic, Hranic a domácího týmu. Svítilo nám sluníčko a první hvizd sudích mohl odstartovat napínavá utkání. Vyjma prvních 10 minut prvního utkání s Hranicemi, kde se naši hráči hledali, jsme předvedli hezkou házenou. První poločas jsme vždy hráli osobní obranu a druhý zasunutou/zónovou v obou obranných činnostech se nám dařilo a byl vidět opravdu velký pokrok. Přechod do útoku jsme měli také velmi slušný, kdy se hráči hezky uvolňovali do prostoru a o to snáze stříleli jednu branku za druhou. Z trenérského hlediska dětem bylo málo co vytknout. Byla potřeba jen mírná korekce ve smyslu lépe umístit střelu, vybrat pro přihrávku lépe postaveného spoluhráče, atd. Děti si jako vždy po skončení turnaje zasoutěžily ve 3 dovednostních disciplínách a byly odměněny sladkým překvapením. Pro nás tento turnaj byla taková malá podařená generálka před nadcházejícím víkendovým turnajem ve Slovenské Stupavě.

Sestava: König Tomáš, Šrot Kristián, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Štolfová Nikol, Krejčí David, Zatloukal Matouš, Kubíček Miroslav.

6. 5. 2023 DHK Zora Olomouc

I o prodlouženém víkendu nás zavál vánek na házenkářské kolbiště do haly DHK Zora Olomouc. Nemuseli jsme proto cestovat daleko, dějištěm turnaje byla všem známá hala Zory. Na naše družstvo čekaly čtyři soupeři – HBC Olomouc, TJ Cement Hranice a dva týmy pořádajícího DHK Zora Olomouc (A+B).

Děti předvedly výbornou hru – nepustily v prvním utkání proti Zoře protihráče do útoku, po gólu se okamžitě vracely do obrany, góly jsme dostali asi 3 a nastříleli 15 a vše vypadalo, že budou hrát celý turnaj jako mistři. V utkáním s Hranicemi nás už soupeř potrápil a když píšeme soupeř, tak opravdu jeden hráč, který školil celou naši pětku na hřišti. Kluci v tomto utkání jakoby usnuli na hřišti. V posledním utkání jsme se potkali s týme HBC, který měl plnou střídačku hráčů a proto nám dva z nich půjčil, aby doplnili naše prořídlé stavy. S HBC jsme hráli vyrovnané utkání. Celkově se turnaj vydařil a děti si ho užily.

Sestava: Zakopal Matouš, König Tomáš, Dvořák Matěj, Kubíček Miroslav, Krejčí David, Šrot Kristián.

23. 4. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou

Poprvé na jaře jsme se mohli předvést na domácím hřišti při turnaji miniházené. Jako hostující družstva přijely týmy z Žeravic, Kostelce na Hané a Litovle. Během turnaje nám svítilo sluníčko, tak byla radost se dívat na zlepšující se výkony všech družstev. Nejvíc nás potěšil výkon Žeravic, které se přes zimu znatelně zlepšily. Všechna utkání byla vyrovnaná a napínavá až do posledního hvizdu rozhodčích. Nás ovšem trápila naše obrana…. Hráči se vůbec nesoustředili na oba styl obrany, který jsme střídali v každém poločase a které trénujeme pravidelně na trénincích. Někteří dokonce tvrdili, že neví jak mají bránit. Doufejme, že jsme si tento slabý moment vybrali na tomto turnaji a na dalších budeme bránit, tak jak to umíme.

Sestava: Štolfová Nikol, Krejčí David, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, König Tomáš, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián.

16.4.2023 TJ Sokol Kostelec na Hané

I na dalším turnaji Olomoucké krajské ligy se nám prozatím nepodařilo vymanit z marodky a i zde jsme hráli v okleštěné sestavě. I přesto jsme na turnaji opět dominovali. Neustále se zlepšujeme v osobní obraně, kterou pravidelně pilujeme na trénincích a nezapomínáme i na přechod do útoku po zisku míče nebo obdržené brance. I v této činnosti jsme udělali od zimní přestávky velký kus dopředu a na celkovém herním projevu družstva to jde vidět. Nutno podotknout, že tento turnaj byl obsazen týmy, které mají ve svých řadách začínající děti a i proto byla znát naše herní převaha. Tím se nesmíme nechat ukolébat, protože právě týmy jako DHK Zora Olomouc a Osek nad Bečvou udělaly obrovské kroky dopředu a nebude tomu dlouho a budou nás trápit čím dál víc. Tímto turnajem jsme uzavřeli první polovinu krajských turnajů a druhou zahájíme v domovském areálu Sokolky v neděli 23.4.2023 od 11:00 hodin, kdy budeme hostit týmy Žeravic, Litovle a Kostelce.

Sestava: König Tomáš, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián, Štolfová Nikol, Dvořák Matěj, Krejčí David.

01.04.2023 TJ Sokol II Prostějov

Prvního apríla jsme byli pozváni na turnaj do Prostějovského ZŠ a RG, kde turnaj pořádal jeden ze dvou zdejších klubů TJ Sokol II Prostějov. Na turnaji jsme se postupně utkali s týmem domácího výběru, Uničova a Oseka nad Bečvou. Po dlouhém období nemocí se nás na turnaji sešlo 7 a na hře to bylo znát. Prakticky ve všech třech zápasech jsme dominovali a předváděli házenou, která nás zdobí celou sezónu. Pro Ondru Holuba to byl poslední turnaj v horeckých barvách a tak se Ondra i důstojně rozloučil se spoluhráči před jeho odchodem do nedaleké Litovle. Ondrovi jsme popřáli ať se mu v novém klubu daří stejně dobře jako v Horce a nastřílí mnoho gólů do branek soupeřů. Ondrův odchod je mimo jiné z důvodu absence haly v naší obci a bohužel musíme konstatovat, že to za poslední dobu není jediný odchod z tohoto důvodu. Moderní sportovní zázemí v Horce chybí dlouhodobě a je především na obci, zda tento několik dekád trvající handicap v brzké změní či nikoliv.

Sestava: Štolfová Nicol, König Tomáš, Holub Ondřej, Dvořák Matěj, Krejčí David, Ješina Jakub, Kubíček Miroslav.

26. 03. 2023 Tatran Litovel

Nelehký úkol na nás čekal v druhém kolem Olomoucké krajské ligy. Do Litovle jsme dojeli pouze se 4 hráči, což nevěstilo nic dobrého. Již během týdne byla drtivá většina hráčů omluvena a to z důvodu nemoci či jiné zdravotní indispozice. Bohužel se zdravotními problémy se potýkáme prakticky celou zimní přestávku a doufejme, že tento turnaj jsme si vybrali to nejhorší a v dalších dnech a týdnech se bude početní stav jen zlepšovat, vždyť hráčů máme celkem 11, ale na tréninku se sejdeme nanejvýš jen v 6. Ale zpět k turnaji. Vzhledem k nízkému počtu jsme si do všech utkání půjčili chlapce a děvčata z družstva Uničova, za což trenérům a hlavně hráčům moc děkujeme. I přesto se nám v turnaji vůbec nedařilo. Prvních 10 minut úvodního utkání bylo jako z jiné planety. Děti dělaly pravý opak toho co umí a co trénujeme na tréninku – špatné obsazování útočícího hráče a v útoku pasivní přístup. I proto nás soupeř z Hranic snadno přehrával. Druhé utkání bylo o poznání lepší, ale tentokrát jsme se museli potýkat s nepřízni osudu, kdy se nám zranila Valča Veselá, která zbytek turnaje odehrála v brance. Nepříjemnému středu se nevyhnul ani David Krejčí, který se srazil hlavou se soupeřem Litovle. Zbytek turnaje jsme již odehráli v rámci fyzických možností a jen s minimální možností střídání hráčů. Za celý turnaj a obětavost zaslouží všichni velkou pochvalu, i když se nám nedařilo herně a vše bylo jak se říká „na levačku“. Na všem se má vidět něco dobrého a v tomto případě jsme si vyzkoušeli hrát v psychickém diskomfortu, což nás také zocelí a posune herně dopředu.

Sestava: Dvořák Matěj, Veselá Valerie, Krejčí David, Zakopal Matouš.

19. 3. 2023 – Velká Bystřice

V polovině března započala jarní část sezóny turnajů minižáků OLKSH. Naše družstvo mladších mini zavítalo do nedaleké Velké Bystřice, kde jsme se utkali se dvěma týmy DHK Zora Olomouc a dvěma týmy Házená Velká Bystřice. Hrálo se 2x 8 minut a bez počítání skóre.

Našich soupeřů jsme se nezalekli již od prvního zápasu a to nám vydrželo až do konce turnaje. Postupem času se naše hra stále zlepšovala a rvali jsme se o každý míč. V útoku jsme si vedli dobře, dokázali si přihrávat na volné hráče a zakončovat střelbou na branku, kde se nám celkem dařilo dostávat míč za záda brankářů. Se soupeři jsme i drželi krok v pohybu po hřišti a na to, že jsme odehráli celý turnaj pouze v pěti hráčích (tzn. bez střídání) si zúčastnění zaslouží velkou pochvalu. Naši největší slabinou byla na tomto turnaji obrana, kdy jsme i přes opakované rady trenéra často volili nevhodnou pozici u soupeře, tudíž jsme nestačili reagovat na přihrávky soupeře, po kterých následovala střela na naši bránu. V té nás naštěstí dokázali často podržet naši brankáři.

Na závěr turnaje proběhly dovednostní hry, na které nám ještě dokonce zbyly síly a často jsme je dokončovali jako jedni z prvních.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu z hlediště.

Sestava: Dvořák Matěj, Krejčí David, Kubíček Miroslav, Štolfová Nikol, Veselá Valerie

Trenér: Rusler René

18. 2. 2023          Tatran Litovel (O Litovelskou štiku)

Na přípravný turnaj s názvem „O litovelskou štiku“ jsme byli pozváni Tratranem Litovel v sobotu 18. 2. 2023. Turnaje, na kterém se nepočítalo skóre, se zúčastnilo 6 družstev. Nepočítaje, dvou domácích družstev, jsme se utkali ještě s Čechy pod Kosířem, DHK Zora Olomouc a Kostelcem na Hané. Přesto, že se nepočítalo skóre, děti měly přehled o počtu vstřelených branek na obou stranách. Z každého utkání jsme odešli s více vstřelenými brankami než soupeř a to nutno podotknout, že jsme vyjma posledního utkání hráli pouze se třemi hráči v poli a třemi hráči na střídání. Děti bylo potřeba pochválit, že během turnaje zlepšili náš dlouhodobý nešvar a to přechod do obranné fáze po ztrátě míče či vsítění gólu. V této „disciplíně“ jsme udělali velký pokrok. Celý mančaft makal od začátku do konce turnaje. Děti lze jen pochválit za předvedenou hru. V hodnocení trenérů jsme vyli vyhodnocení jako druhé nejlepší družstvo turnaje….. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme hráli vyjma posledního utkání pouze ve třech a přitom všechny družstva převyšovali o třídu nás výsledek ankety překvapil, ale do hlav hodnotitelů nevidíme a hlavně hrajeme pro zábavu ne pro vítězství….

Sestava: Dvořák Matěj, Krejčí David, Ješina Jakub, König Tomáš, Štolfová Nikol, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián.

28. 1. 2023      TJ Sokol Horka nad Moravou (Ledňáček 2023)

Poslední lednovou sobotu jsme v hale v Senici na Hané uspořádali tradiční přípravný zimní turnaj pro kategorie minižactva, Ledňáček. Turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 16 družstev z Moravy a Slovenska. V kategorii mladšího minižactva se turnaje zúčastnila družstva Litovle, Čech pod Kosířem, Ivančic, Velké nad Veličkou, Hostěrádek-Rešov a našeho celku Horky nad Moravou. Turnaj se hrál systémem každý s každým o hracím čase 2x 8 minut. Hned v úvodním utkání jsme se střetli s geograficky nejbližším soupeřem, týmem z Litovle. První poločas byla hra vyrovnaná a oba týmy předváděly hezkou hru, což zejména na naše poměry bylo překvapující, protože většinou první utkání máme ospalá a rozehříváme se. Druhý poločas již vyzněl jasně pro naše barvy a poměrně jasně jsme soupeře porazili v poměru 17:9. O hezké hře se ovšem nedalo mluvit v nadcházejících dvou utkáních. V tom prvním s nově vzniklým družstvem Čech pod Kosířem jsme předvedli tragický výkon. Proti soupeřovi, který se prakticky učí házenou, neumí ještě pořádně pravidla, chytnout míč, atd. jsme se trápili. Doslova a do písmene jsme kopírovali chyby soupeře. Nedokázali si nahrát, dělali technické chyby a nebyli schopni vsítit branku. Tohle utkání rozhodlo o našem konečném umístění, ale k tomu se dostaneme později. Utkání jsme nakonec vyhráli 9:0, ale výsledek měl být násobně vyšší – bohužel nebyl. Třetí utkání turnaje bylo obdobné jako to druhé s rozdílem, že jsme hráli se zkušenějším soupeřem z Ivančic. Naše hra v prvním poločas byla kopií předchozího utkání, což bylo něco na nervovou soustavu nejen trenéra. Druhý poločas děti zmobilizovaly mentální sílu a obraz hry se výrazně zlepšil. Soupeře jsme nakonec přetlačili a z utkání si díky výsledku 11:8 odnesli další dva cenné body. V předposledním utkání se potkaly dva doposud neporažené celky, Hostěrádky-Rešov a náš tým. Vzhledem k našemu úzkému kádru, kdy jsme měli pouze jednoho hráče na střídání a ten bohužel měl zdravotní problém jsme druhý poločas odehráli bez střídání. Tomu jsme přizpůsobili i taktiku hry. První poločas jsme hráli naplno a se soupeřem, byť jsme prohrávali o 1-2 branky jsme drželi krok. Bylo ovšem vidět, že ve velkém tempu, ve kterém se hrálo utkání, nemůžeme druhý poločas vydržet. Proto jsme zvolili taktiku zvolnění tempa, abychom v posledním utkání s holkama z Velké nad Veličkou podali co nejlepší výkon a hlavně měli ještě do tohoto utkání dost sil. Zápas s Hostěrádkami jsme nakonec prohráli 13:24. Do posledního utkání jsme šli odhodlání a motivování s vědomím, že vítězství pro nás bude znamenat 2. místo v turnaji. Utkání začalo bojovně z obou stran, bohužel naše ložené šance jsme nedokázali přetavit v góly. Z pěti jasných střeleckých situací jsme vždy nastřelili brankářku soupeře a to v konečném zúčtování rozhodlo. Další průběh utkání byl vesměs herně vyrovnaný. Soupeř nám v jednu chvíli sice odskočil na rozdíl 4 branek, ale naši hráči a hráčky to nevzdali a bojovali až do posledního hvizdu soupeře. Bojovnost se nám vrátila v podobě korekce výsledku na končených 10:12. Vzhledem k tomu, že Ivančice z našeho pohledu překvapivě porazily Velkou nad Veličkou, tak jsme s těmito týmy měli shodný počet bodů a o konečném umístění rozhodovala minitabulka, resp. skóre. Skóre měly nejlepší holky z Velké nad Veličkou a mezi námi a Ivančicemi byl rozdíl jednoho gólu, bohužel ve prospěch týmu z Ivančic. Můžeme jen smutnit, že jsme právě proti týmu Ivančic, popř. Čech pod Kosířem nepředvedli lepší výkon. Rozdíl jednoho gólu nás nakonec odsoudil k nepopulárnímu 4. místu. Ale to je sport, jednou se štěstí přikloní k nám a jednou k soupeři. Tentokrát to byl soupeř, příště jsme na řadě my.

Velké poděkování patří i rodičům, kteří pomohli s organizací turnaje, konkrétně pak pánům Kubíčkovi a Štolfovi, kteří se starali u stolku časomíry o výsledkový servis. Paní Dvořákové, Königové a Štolfové, které se starali v bufetu o chuťové buňky účastníků a v neposlední řadě i Mariánce Dvořákové, která sekundovala u stolku časomíry.

Výsledková tabulka

 123456BodySkórePořadí
LitovelXXX7:39:178:1710:1310:20244:705.
Čechy3:7XXX0:91:60:131:2205:576.
Horka n. M.17:99:0XXX11:810:1213:24660:534.
Ivančice17:86:18:11XXX10:97:11648:403.
Velká n.V.13:1013:012:109:10XXX12:16663:462.
Hostěrádky-R.20:1022:124:1311:716:12XXX1093:431.

Talenti družstev:

TJ Sokol Čechy pod Kosířem       Bezděková Alžběta

TJ Tatran Litovel                              Sitár Štefan

TJ Sokol Horka nad Moravou     Šrot Kristián

HK Ivančice                                        Dobroň Šimon

Velká nad Veličkou                        Kubíková Marie

Hostěrádky-Rešov                         Vícen Viktor

Sestava: Veselá Valerie, Štolfová Nikol, König Tomáš, Dvořák Matěj, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián (vyhlášen talentem družstva).

07. – 08. 01. 2023             Kostelec na Hané (Hanácké pohár)

V úvodu roku jsme byli pozváni na mezinárodní turnaj do Kostelce na Hané. Turnaj byl vypsán pro kategorie mini mladších a starších. V obou kategoriích bylo po 16 týmech, které byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech družstvech. Turnaj byl také vzhledem k velkému počtu startujících týmů rozdělen do dvou dnů. V sobotu po příjezdu jsme měli necelých 20 minut na přípravu před prvním utkání, ale i tento krátký časový úsek nám stačil k tomu, abychom v utkání vyhráli. A že to nebyla výhra jednoduchá bylo vidět na předvedené hře. Slovenský tým  Strojár Malácky nám dal zabrat zejména díky našim nepřesnostem, technickým chybám a hlavně „ospalosti“. Na našem družstvu bylo vidět, že ještě spí a pomalinku se probouzí. I přes to jsme dokázali zahraničního soupeře porazit v poměru 12:8. O hodinu a dvacet minut později, tedy v 10:20 hod. prověřilo náš tým jihomoravské družstvo HK Ivančice „A“. Utkání bylo vyrovnané a naše děti se už dostávaly do tempa. Kdo přišel fandit, mohl vidět bojovnou házenou, hezké akce jak útočníků, tak krásné zákroky brankářů. V nervy drásajícím závěr se nám podařilo vítězný rozdíl udržet a po posledním hvizdu rozhodčího svítilo na pomyslné tabuli konečné skóre 13:11 ve prospěch našeho týmu. V posledním utkání skupiny nás čekal další rovnocenný soupeř, tentokrát z Prahy – TJ Sokol Vršovice. Zde jsme podali asi nejlepší výkon s minimem technických chyb, zrychleným přesunem do útoku a velmi dobrou obranou. I díky těmto zlepšeným činnostem jsme soupeře porazili v poměru 14:12. Díky třem vítězstvím ve skupině jsme do play off postupovali z prvního místa a v další fázi jsme narazili ještě týž den na poslední družstvo ze skupiny D a tím nebyl nikdo jiný než tým ze severu Moravy HCB Karviná „B“. Už konečný výsledek 20:4 pro naše barvy napovídá o hladkém průběhu celého utkání. Výhrou na Karvinou jsme se dostali do čtvrtfinále celého turnaje, kde jsme poměřili již v neděli ráno síly se Sokolem Sokolnice. Jednalo se o zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první byl vyrovnaný a bojovný. Týmy se přetahovali ve střílení branek a utkání tak bylo zcela otevřené, ale…. Poslední 3 minuty prvního poločasu nám soupeř po našich hrubých technických chybách odskočil na poločasových 11:7. V poločase jsme si řekli, jaké chyby musíme odstranit, abychom uspěli. Bohužel v tragédii z konce prvního poločasu jsme pokračovali, náš tým rozložila vlastní hra a technické chyby a soupeř trestal, trestal a trestal. Konečný stav 10:24 pro soupeře byl zcela zasloužený a my věděli, že jsme z bojů o cenné kovy vyřazeni a musíme se spokojit s utkáními o 5. – 8. místo. V předposledním utkání nás vyzvalo družstvo Tatranu Litovel. Utkání bylo v naší režii od první do poslední minuty. Kluci a holky se z předchozího debaklu vzali ponaučení a chyby již neopakovali a to se projevilo i na konečném výsledku 14:8. Do posledního utkání jsme nastoupili proti dalšímu věhlasnému soupeři, proti Dukle Praha. Jednalo se o předposlední utkání celého turnaje, kdy jsme s Duklou bojovali o konečné 5. místo. Pověstné štěstíčko bylo tentokrát přikloněno k Pražskému týmu, který zvítězil v poměru 13:10.

Turnaj nám ukázal, kde máme rezervy. Zároveň byl výbornou teambuldingovou aktivitou pro děti. Všichni jsme si celý víkend užili, poznali nové kamarády, poměřili dovednosti s týmy, které v krajské soutěži nepotkáme, ale hlavně si z turnaje odvážíme cenné zkušenost, které budeme dál úročit.

Tabulka základní skupiny „B“:

 1234BodySkórePořadí
 HK Ivančice „A“XXX8:13 3:12 11:13  022:38 4. 
 Strojár Malácky 13:8XXX7:11 8:12  2 28:31 3.
 TJ Sokol Vršovice 12:311:7 XXX12:14  4 35:24 2.
 TJ Horka nad Moravou 13:1112:8 14:12 XXX 6 39:31 1.

Kompletní cestu našich nadějí turnajovým pavoukem můžete shlédnout zde:

https://www.sportnect.com/cs/events/hanacke-pohar-2023/pages/vysledky-5bfb1f

Sestava: Štolfová Nikol, Veselá Valerie, Šrot Kristián, Ješina Jakub, Holub Ondřej, Krejčí David, Dvořák Matěj.

Hodnocení podzimní částí soutěžního ročníku 2022-2023

Soutěžní ročník jsme tradičně zahájili domácím soustředěním, resp. příměstským táborem. Bohužel účast dětí nebyla taková, jakou si trenér představoval. I přesto celý podzim děti v soutěžích řízených Olomouckým krajským svazem (OLKSH) dominovaly a jen těžko hledaly rovnocenného soupeře. Na ty narazily až na posledním turnaji v roce 2022 ve Velké Bystřici a kterým nebyl nikdo jiný než tým domácího družstva. Zde na poměrně kvalitně obsazeném turnaji jsme se umístili ze 7 družstev na krásném 3. místě a to jsme v přímém boji o stříbro dlouhou dobu tahali s družstvem Kostelce na Hané za delší kus špagátu, ale nezvládli jsme druhou polovinu utkání a Kostelec si tak zaslouženě připsal rozhodující vítězství. Než výsledky z utkání resp. předváděná hra nás trápil malý počet hráčů a hráček v družstvu. Sezónu jsme zahájili v 6 hráčích, postupně se přidala Val Veselá, Mira Kubíček a na posledním turnaji Matěj Zakopal. I tak je to žalostně malý počet, se kterým se na trénincích nedají nacvičovat herní situace, ale pouze individuální činnosti jednotlivců. Našim cílem tedy pro nadcházející měsíce bude posílit družstvo a další nové členy, tím zvýšit konkurence schopnost uvnitř družstva, zkvalitnit tréninkový proces a vyústěním by mělo být herní zkvalitnění. Co se týče individuálního hodnocení dětí, tak to není na místě, protože u všech jsme sledovali v průběhu podzimu velké zlepšení. Samozřejmě největší progres bylo vidět u nováčků, kteří se připojili až v průběhu soutěže.

 

17. 12. 2022        Házená Velká Bystřice (Bobo Cup 2022)

Poslední turnaj letošního roku jsme odehráli ve Velké Bystřici, kam jsme byli domácím klubem pozvání na tradiční Bobo Cup 2022. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, která mezi sebou hrála systémem každý s každým a hracím časem 1x 12 minut. Na turnaji nebylo lehkého soupeře. Jediné družstvo, které herně převyšovalo ostatní, byl celek domácího výběru. Co se týče naší hry, tak právě utkání s Velkou Bystřicí a Kostelcem na Hané nám ukázalo naše rezervy, především, že házená je rychlá nejen do útoku, ale musíme se rychle vracet i do obrany. Zároveň jsme se hůře prosazovali v útoku především proto, že jsme čekali na míč, neuvolňovali jsme se a obecně byli pasivní. To samé byla i obranná fáze, která byla statická, a mysleli jsme si, že soupeře ubráníme jen tím, že budeme stát na místě a on k nám přiběhne a nechá se přerušit. Je dobré, že jsme „narazili“ na herně vyzrálejší družstva, která nám otevřela oči, a všichni si uvědomili, že nejsme nejlepší a je stále na čem pracovat.

Turnaj ze všech hledisek ovšem hodnotíme jako vydařený, který byl pro nás velkým přínosem a zkušeností k nezaplacení. Je na místě pochválit všechny hráče a hráčku, především pak Matěje Zakopala, který po jednom tréninku ukázal při své premiéře hezký výkon a několik střeleckých pokusů, které sice nebyly zakončeny gólem, ale to nevadí, to brzy přijde 😉

Nejužitečnějším hráčem našeho družstva byl pořadatelem vyhodnocen Kristián Šrot k čemuž mu gratulujeme. Z našeho pohledu si toto ocenění nejen vystřílel, ale také vyběhal, kdy se hezky uvolňoval pro míč a po jeho zisku, nabral směr soupeřovu branku.

Výsledková tabulka:

1234567BodySkorePořadí
Velká BystřiceXXX 18:10 16:10 18:3 23:8 17:3 15:512 107:391.
Náchod 10:18XXX 7:16 7:9 9:12 7:7 8:82 48:706.
Kostelec n.H. 10:16 16:7XXX 16:10 18:12 17:7 20:910 97:612.
Telnice 3:18 9:7 10:16XXX 6:14 16:10 18:185 63:834.
Horka n.M. 8:23 12:9 12:18 14:6XXX 15:5 17:128 78:733.
Žeravice 3:17 7:7 7:17 10:16 5:15XXX 6:121 38:847.
Litovel 5:15 8:8 9:20 18:18 12:17 12:6XXX4 64:845.

Sestava: König Tomáš, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Holub Ondřej, Štolfová Nikol, Šrot Kristián, Zakopal Matěj.

19.11.2022         Hranice

V sobotu 19.11. se družstvo mladších mini zúčastnilo posledního soutěžního turnaje pořádaného OLKSH hraného ve sportovní hale Cementu Hranice.

Turnaje se měla zúčastnit družstva HBC Olomouc , Sokola Horka nad Moravou, Sokola Senice n.H. a domácích , Cementu Hranice.

Družstvo Sokola Senice n.H. se bohužel na turnaj z důvodu nemocných hráčů nedostavilo, domácí proto do turnaje postavili dvě družstva, i za pomoci družstva HBC Olomouc , kteří půjčili několik hráčů domácím. Naše družstvo nebylo také kompletní a turnaj odehrálo bez střídání, čtyři hráči v poli a jeden brankář. Soupeře jsme převyšovali a utkání přes některé menší chyby s přehledem zvládli. Zejména jsme chybovali v pravidle o krocích, kde bychom se na toto měli zaměřit, protože přijdou turnaje, kde se toto bude rozhodčím pískat.

Na závěr jsme se zúčastnili dovednostních soutěží, která se nám i soupeřům vydařila. Odměnou hráčům byly drobné sladkosti a jistě i dobrý pocit z předvedené hry.

 Sestava: Holub Ondřej, Ješina Jakub, Mičola Boris, Šrot Kristián, Štolfová Nikol.  

12. 11. 2022        Házená Žeravice

K předposlednímu turnaji krajské soutěže jsme zavítali do Žeravic u Přerova. Na turnaji nás bylo pouze 7, z toho jeden hráč, který delší dobu nehrál a netrénoval. V podstatě celý turnaj byl ve stejném duchu jako ty předchozí. Opět jsme nenarazily na družstvo, které by nás přehrálo. Na tomto turnaji jsme měli větší konfrontaci s osobní obranou, kterou soupeři praktikovali někdy i celé utkání. Za tuto zkušenost můžeme být jen rádi. Hrálo se ve vysokém tempu a my jsme se snažili v pravidelných intervalech střídat. Děti předváděly solidní výkon, snažily se plnit instrukce trenéra a na hře to bylo znát. Jedinou kaňkou bylo zranění Kristiána Šrota, ale doufejme, že se brzy uzdraví a bude moci opět naskočit na palubovku miniházenkářských hřišť.

Sestava: Šrot Kristián, Holub Ondřej, König Tomáš, Štolfová Niko, Dvořák Matěj, Mičola Boris, Ješina Jakub.

05. 11. 2022    TJ Sokol II Prostějov

První listopadovou sobotu jsem zavítali do haly ZŠ a RG Otto Wichterleho Prostějově, kde pořádal další ze série krajských turnajů místní klub TJ Sokol II Prostějov. Dalšími soupeři nám byla družstva DHK Zora Olomouc, SK Žeravice, TJ Sokol Senice na Hané. S některými družstvy jsme se již letos utkali a mohli jsme tedy poměřit, zda jsme se zlepšili nebo ne. Utvrdili jsme se v tom, že naše herní výkonost je stále na velice dobré úrovni, kdy jsme bez problémů přehráli všechna družstva. Turnaj nám opět ukázal naše individuální nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Je to především nevyužívání maximálního počtu kroků s míčem a špatně natažená ruka. Z těch méně viditelných to jsou pak přesnost střelby a správný obranný postoj. Jedná se sice o malé niance, ale ty právě v konečném součtu dělají propastné rozdíly mezi top družstvy a průměrem. Musíme zmínit, že na tomto turnaji se podařilo vsítit našemu banjamínkovi Davidu Krejčímu jeho první soutěžní gól a Nikča Štolfová vsítila hned dvě branky. Velká gratulace oběma hráčům.

Sestava: Štolfová Nikol, Krejčí David, König Tomáš, Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Holub Ondřej, Šrot Kristián.

23. 10. 2022        TJ Senice na Hané

Soutěž je v plném proudu a my se zúčastnili dalšího turnaje, který pořádal ve školní hale klub TJ Senice na Hané. Turnaje se zúčastnila družstva Kostelce na Hané, Sokol II Prostějov, Házené Uničov, domácího celku Senice na Hané a našeho družstva malých bojovníků a bojovnic. Velkou premiéru zažila Valérka, která se na hřišti neztratila. Gól z její ruky sice nepadl, ale proto truchlit nemusí, protože byla platnou hráčkou družstva a nejen v obraně nedala soupeři nic zadarmo. S postupem času je vidět na turnajích zvyšující se formu všech družstev. Hra a hlavně výkonnosti se srovnávají a my musíme stále na sobě pracovat. V turnaji jsme opět dominovali a soupeři si s námi nevěděli rady. Nejvíc nás potrápilo družstvo Kostelce, ale i tak jsme utkání zvládli a soupeře přehráli.

Sestava a branky: Veselá Valerie, Holub Ondřej, Kubíček Miroslav, Dvořák Matěj, Šrot Krisitán, König Tomáš.

09. 10. 2022        DHK Zora Olomouc

Soutěž je v plném proudu a my jsme v třetím kole mohli poměřit v hale DHK Zory Olomouc své síly s domácím týmem děvčat, smíšenými týmy Házená Velká Bystřice „A“ a „B“ a chlapeckým celkem HBC Olomouc 1966. Před prvním utkáním jsme si s hráči v šatně řekli, že do turnaje nesmíme vstoupit jako minulý víkend vlažným způsobem, ale že musíme makat od první do poslední minuty. Kluci byli na hru natěšení a byla radost se dívat, jak si opravdu od první do poslední minuty házenou užívali. Prakticky až na jedno utkání s celkem Házené Velké Bystřice „B“ se kterým jsme hráli vyrovnanou partii, jsme ve všech zbylých duelech na hřišti dominovali. Nutno podotknout, že jsme se nevyvarovali zbytečných chyb. Turnaj jsme nehráli pod tlakem, naopak s lehkostí. Proto jsme se o to více mohli soustředit na individuální nedostatky (špatně vytažená ruka s míčem, odehrání míče bez předchozích 3 kroků, přihrávky obsazenému spoluhráči, atd.). Kluci si rady braly k srdci, ale zvyk je železná košile, takže tyto nedostatky neodstraníme během jednoho turnaje. Bude to běh na delší dobu, ale věříme, že vše zvládneme co nejdřív. Rodičům patří poděkování za podporu a doufáme, že příště vytvoří bouřlivou atmosféru 😉

Sestava: Ješina Jakub, Dvořák Matěj, Holub Ondřej, König Tomáš, Kubíček Miroslav, Šrot Kristián.

02. 10. 2022        TJ Sokol Horka nad Moravou (MLM)

Druhé kolo soutěže mladších miniházené jsme odehráli v azylu v nedaleké hale v Senici na Hané. Naše domovské hřiště bylo bohužel kluzké a pokryté vrstvou listí a kaštanů. Turnaj se nám vydařil, byť první utkání nebylo to pravé ořechové. Děti se rozkoukávaly a obrana byl pro ně cizí pojem. Útok nebyl zas až tak špatný – všichni se uvolňovali do volného prostoru pro míč a případně překonali bránící hráče. V brance jsme v průběhu turnaje vystřídali všechny, kteří si chtěli vyzkoušet roli brankáře. Postupem času jsme zlepšili i obranu, která na konci turnaje byla pro soupeře téměř nepropustná. Všechny děti zaslouží pochvalu za předvedený výkon a hlavně velkou snahu a respektování pokynů trenéra. Na výsledky se sice nehrála, ale opticky jsme měli vyjma prvního utkání nad soupeři viditelně navrh.

Sestava: Štolfová Nikol, Dvořák Matěj, Ješina Jakub, König Tomáš, Šrot Kristián, Holub Ondřej.

27.8.2022  Horka nad Moravou  Házenkářské naděje mladší minižáci

V sobotu 27.8. pořádal házenkářský klub Sokol Horka nad Moravou 11. ročník turnaje Házenkářské naděje pro kategorii mladší minižáci , ročník narození 2014 a mladší.

Tohoto turnaje se zúčastnilo 6 družstev  z celé Moravy a Čech .Pozvání na turnaj přijala družstva z Náchodu , Kunovic , Velkého Meziříčí , Hostěrádek-Rešova , Holešova a nechybělo ani domácí družstvo Sokol Horka nad Moravou. Družstva se začala scházet v areálu Sokolky v Horce již po 8 hodině ranní, takže hřiště bylo za chvíli plné dětí. Naši hráči se sešli v počtu 5 hráčů, ve svých volných chvílích, kdy nehráli starší mini, nám několikrát pomohl Boris. Z důvodu dovolených nám několik hráčů chybělo, ale družstvo se s tímto faktem vyrovnalo velmi dobře, když jsme v turnaji 2x vyhráli, jednou prohráli o gól a jednou o dva góly. Jen s vítězem turnaje  Hostěrádky – Rešovem jsme prohráli větším rozdílem. Hned v prvním utkání jsme se střetli s družstvem Náchoda , se kterým jsme měli v minulosti velké problémy, ale v tomto turnaji jsme se nenechali zaskočit a celý zápas drželi vyrovnané skóre, bohužel jsme v závěru po několika zahozených šancích z naší strany prohráli o 1 gól. Tato skutečnost, neproměňování šancí, nás trápila celý turnaj. I v dalším utkání ve velkém dešti s družstvem Kunovic. Tento faktor a nekompletnost družstva nás stála tyto dvě utkání, která bychom být kompletní vyhráli. Další dvě utkání jsme již měli ve své moci a porazili jsme družstvo Holešova a také našeho velkého rivala z Velkého Meziříčí! Toto utkání bylo ozdobou turnaje a my v něm brali zaslouženě dva body do tabulky. Utkání s vítězem turnaje Hostěrádky – Rešovem nám jako jediné nevyšlo a v něm jsme prohráli o 7 branek.

Závěrem musíme konstatovat, že se nám turnaj povedl, brali jsme pěkné 4. místo, i když jsme mohli být kompletní skončit o nějaký stupínek výš. Poučení pro nás je zapracovat na střelbě a osobní obraně. Naši hráči jsou šikovní, ale je třeba proměňovat šance do kterých se dostaneme. V našem družstvu byl vyhlášen Talentem družstva Tomáš König, gratulujeme!!!

Sestava družstva: Dvořák Matěj, Holub Ondřej, Konig Tomáš, Štolfová Nikol, Vrba Sebastián.

 123456BodySkorePořadí
Horka nad MoravouXXX7:87:99:78:1511:6442:454
Náchod8:7XXX9:149:1015:1811:11350:505
Kunovice9:714:9XXX7:910:1310:5650:453
Velké Meziříčí7:910:79:7XXX13:1618:14657:532
Hostěrádky-Rešov15:818:1513:1016:13XXX9:71071:531
Holešov6:1111:115:1014:187:9XXX113:596