Hodnocení 2023 – 2024


3.12.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Senice na Hané 24:27 (13:12)

V neděli ráno nás čekalo poslední kolo Olomoucké ligy, kdy jsme na domácí půdě, tentokrát palubovka DHK Zora přivítali družstva Senice na Hané a Čechy
pod Kosířem.

První utkání s tradičním soupeřem bylo hodně vyrovnané a bylo jasné, že rozhodovat budou maličkosti. Bohužel v tomhle utkání jsme udělali více chyb jak soupeř a tak jsme odcházeli z tohoto utkání poraženi. Ne, že by tým nesnažil, naopak, hrál velmi obětavě, ale bohužel rozhodly právě chyby, které jsme udělali.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Hampl Patrik 7, Nemrava Vít 3, Ptáček Michal 2, Váňa Jakub 1, Vrbová Sofie 1, Lokoč Kryštof 0,
Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0, brankář : Šincl David

3.12.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Čechy pod Kosířem 25:6 (14:2)

V druhém utkání jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže. Po výsledkové stránce jsme si spravili chuť, ovšem herně to bylo podobné prvnímu utkání.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 8, Hampl Patrik 6, Nemrava Vít 4, Vrbová Sofie 4, Lokoč Kryštof 2, Vávra Vojtěch 1, Jeřábek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář : Šincl David19.11.2023 TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou 30:27 (15:13)

V neděli ráno nás čekalo další kolo Olomoucké ligy, kdy jsme zajížděli do Kostelce na Hané. Zde nás čekal domácí tým Centrum Haná.

Bohužel marodka se nám vůbec nezlepšila a tak jsme opět odjeli pouze s jedním hráčem a střídání a bez brankáře. Do brány se tedy musel postavit hráč z pole. Nebyl to nikdo jiný než Michal Ptáček, kterému chceme zvlášť poděkovat za jeho vstřícnost a odvahu se postavit do svatyně.

Body jsme sice nedovezly, ale s výkonem našeho týmu jsme naprosto spokojeni. Obrovská poklona celému týmu co předváděli na palubovce. Utkání bylo zcela vyrovnané a místy jsme soupeře i převyšovali. Dařilo se nám téměř vše a ano, i dnes jsme udělali zbytečné chyby, ale dokázali jsme hrát vyrovnanou partii se soupeřem během celého utkání. Předvedli jsme týmovou hru a partu, která táhne vždy za jeden provaz. Prostě máme dnes skvělý pocit z průběhu utkání. Mockrát všem hráčům děkujeme.

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a všem fandům, kteří nás povzbuzovali během utkání

Sestava a branky : Rusler Lukáš 15, Váňa Jakub 4, Nemrava Vít 4, Hampl Patrik 4, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0, brankář : Ptáček Michal


4.11.2023 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou 21:24 (15:15)

V sobotu odpoledne jsme zajížděli k dalším utkáním Olomoucké ligy, tentokrát do Velké Bystřice. Zde nás čekal tým Tatran Litovel a domácí Velká Bystřice.

Věděli jsme, že dnes je před námi těžký úkol a to jak vzhledem k soupeřům, tak i s počtem hráčů našeho týmu, kdy jsme měli pouze jednoho hráče na střídání.

Vstup do utkání nám nevyšel dle našich představ a soupeř si vybudoval do šesté minuty třígólový náskok. Zdálo se, že utkání bude ztraceno, ale opak se stal pravdou. Od této chvíle jsme diktovali tempo hry a šli jsi za svým cílem. Zabrali jsme a do poločasového hvizdu se nám podařilo srovnat skóre na 15:15.

Druhá půle byla hodně vyrovnaná a to jak herně tak i na ukazateli skóre a to až do minuty třinácté. Soupeři jsme odskočili o čtyři branky a tohle vedení jsme si udrželi až do závěrečného hvizdu. Tahle výhra byla zcela zasloužená.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 11, Hampl Patrik 5, Nemrava Vít 4, Váňa Jakub 2, Vrbová Sofie 1, Ptáček Michal 1, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 42%4.11.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 23:19 (13:10)

V druhém utkání nás čekal dosavadní lídr soutěže. Po krátké pauze utkání začalo a bylo velice podobné tomu předešlému. Vyrovnaná hra i skóre byla až do minuty čtrnácté. Po té jsme přebrali otěže utkání a vybudovali jsme si čtyřgólový náskok, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat pěkných sedm minut a do šaten jsme odcházeli s náskokem tří branek 13:10.

V druhé polovině jsme si svůj mírný náskok hlídali, kdy se nám to dařilo celkem dobře. Pak ale přišla menší herní krize a soupeř začal stahovat náš náskok dokázal se přiblížit na jednu branku. Naštěstí ale tým ukázal svou morální sílu. Nic nevzdal a šest minut před koncem utkání zabral a svůj náskok si vzal zpět. Po konečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 23:19 v náš prospěch.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Hampl Patrik 6, Váňa Jakub 3, Nemrava Vít 2, Vrbová Sofie 1, Vávra Vojtěch 1, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 36%

Z dnešního dne máme výborný pocit. Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon a když k tomu přidáme ještě dnešní perfektní výkon našeho brankáře Davida Šincla, není co řešit.

Děkujeme i rodičům a fandům za perfektní atmosféru během obou utkání.

21.10. 2023 TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou 13:26 (8:12)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli k dalšímu utkání do Hranic, kde nás čekal domácí tým TJ Cement Hranice a HBC Olomouc 1966.

Utkání bylo vyrovnané a s domácím týmem jsme drželi krok až do patnácté minuty. Od této chvíle jsme přebrali zápas do svých rukou a pomalu si budovali menší náskok. To se nám do konce první půle podařilo a do šaten jsme odcházeli s náskokem čtyř branek.

V druhé polovině jsme drželi náš standart a ještě k tomu přidali něco navíc a náš náskok se začal navyšovat. Zlepšená obrana toho soupeři moc nedovolila a tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce v poměru 26:13.

Sestava a branky : Hampl Patrik 10, Rusler Lukáš 10, Nemrava Vít 4, Váňa Jakub 1, Vrbová Sofie 1, Lokoč Kryštof 0, Sochor Václav 0, Jeřábek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 41%

21.10. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc 1966 12:18 (3:9)

V druhém utkání nám bohužel nevyšel vůbec první poločas. Na hráčích byla znát únava a ztuhlost z předchozího utkání. Nedařilo se nám vůbec nic. Obrana nepozorná a naše střelecká potence byla ta tam. Soupeř toho využil a vybudoval si náskok do poločasového hvizdu v poměru 3:9.

Ovšem druhý poločas byl pro nás mnohem příjemnější. Vrátili jsme se do zápasu perfektně. Zlepšená obrana a větší střelecká úspěšnost byla znát nejen na předvedené hře, ale i na skóre. Vždyť druhý poločas jsme dokázali se soupeřem uhrát remízu 9:9. I přesto si soupeř pohlídal náskok z první poloviny a vyhrál 18:12.

Z dnešního dne můžeme odcházet s dobrým pocitem, že jsme udělali maximum. Obrovskou pochvalu zaslouží celý tým a to zejména za druhou polovinu druhého utkání. Nic jsme nevzdali a zachovali se jako super tým, který táhne za jeden provaz za jakéhokoliv stavu. Prostě obrovská paráda. Děkujeme.

Děkujeme i rodičům za dopravu na utkání a povzbuzování během obou zápasů.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 7, Hampl Patrik 2, Váňa Jakub 1, Ptáček Michal 1, Nemrava Vít 1, Lokoč Kryštof 0, Sochor Václav 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 22%


7.10.2023 SK Žeravice : TJ Sokol Horka nad Moravou 21:15 (12:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Žeravic, zde nás čekal domácí tým a Uničov.

Vstup do utkání nám v celku vyšel a s domácím týmem jsme drželi krok. Utkání bylo vyrovnané a vše nasvědčovalo tomu, že utkání bude vyrovnané. Bohužel opak byl pravdou. Tohle tempo nám vydrželo jen do šesté minuty. Po té přišel nepochopitelný kolaps z naší strany a soupeř toho dokonale využil.
Naše bezmocnost trvala bohužel dlouhých deset minut. V poločase jsme tedy prohrávali o tři branky.

Pokud první půle byla jedna malá hrůza, tak druhý poločas byl hotový horor. Neskutečně velké množství individuálních chyb a o útoku raději ani snad mluvit nebudu. Každopádně domácí tým si výhru zcela zasloužil. Využil našich chyb a své utkání dotáhl do vítězného konce.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 5, Hampl Patrik 3, Váňa Jakub 2, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 2, Ptáček Michal 1, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 34%

7.10.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : Házená Uničov 17:23 (7:14)

V druhém utkání jsme bohužel navázali na nevýkon z druhé půle prvního utkání. Ztráta míčů, špatná obrana a bezzubý útok bohužel pokračoval. Soupeři jsme toho dovolili až příliš a ten toho samozřejmě využil a šel si vstříc za vítězstvím. Bez velkých problémů si vybudoval dostatečný náskok a tak
nás smetl rozdílem sedmi branek.

O přestávce jsme hráčům vysvětlili, co od nich čekáme v druhé polovině. Naštěstí si to vzali k srdci a druhý poločas jsme zvládli perfektně. V obraně jsme zabrali a soupeř již měl více problémů se prosadit. Přidali jsme i v útoku a hned to bylo znát i na skóre. Nicméně manko z prvního poločasu se nám už nepodařilo dotáhnout a soupeř zaslouženě vyhrál. Druhou polovinu jsme vyhráli, což nás velice těší, protože to tým nezahodil a makal až do konce utkání a tudíž zaslouží pochvalu.

Doufáme, že jsme si dnes vybrali ten špatný den a od příště se vrátíme k naší hře. Víme, že hráči to umí a vezmou si ponaučení z dnešního, že samo se utkání nevyhraje.

Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a za povzbuzování během obou zápasů.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 9, Hampl Patrik 3, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 2, Váňa Jakub 1, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 17%
24.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : SK Aktiv Olomouc 30:5(7:3)

V neděli dopoledne nás čekalo druhé kolo sezony, kdy jsme na domácí půdě přivítali Aktiv Olomouc a Osek nad Bečvou. Čekal nás tedy náročný den, kdy naše družstvo postihla marodka a na střídání jsme měli jen dva hráče.

V prvním utkání se nám dařilo velice dobře. Obrana šlapala a v útoku jsme měli celkem přesné střely a tak skóre v utkání hovořilo jasně v náš prospěch. Náskok, který jsme si vybudovali během pěti minut jsme postupně navyšovali a utkání dotáhli do vítězného konce.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 12, Hampl Patrik 11, Váňa Jakub 4, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 1, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 77%

24.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : TJ Sokol Osek nad Bečvou 19:9(17:2)

K druhému utkání jsme nastoupili po krátké pauze proti týmu z Oseku. Tohle utkání bylo mnohem vyrovnanější. Na hráčích byla znát trochu únava a nedařilo se nám jak v obraně, tak i v útoku. Naštěstí to netrvalo dlouho a od šesté minuty jsme začali hrát hru kterou umíme. I když byl soupeř houževnatý a nebyla to žádná rutina jsme do poločasového hvizdu dokázali soupeři odskočit na rozdíl čtyř branek.

V druhé polovině jsme navázali na výkon z konce první půle a svůj náskok pomaličku navyšovali. Utkání jsme zvládli a po konečném hvizdu se skóre zastavilo
na 19 : 9 v náš prospěch.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 6, Vávra Vojtěch 5, Hampl Patrik 4, Nemrava Vít 2, Vrbová Sofie 1, Ptáček Michal 1, Váňa Jakub 0, Jeřábek Matyáš 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 59%

Za výkon v dnešním dvou utkání si zaslouží všichni obrovskou pochvalu. I v tak malém počtu jsme dokázali odehrát pěkná utkání. Pěkná týmová hra a chuť po vítězství je to, co náš tým zdobil. Skvělá práce a děkujeme za super nedělní dopoledne.

Děkujeme i rodičům, fandům a příznivcům za super povzbuzování během obou utkání. Jste skvělí a moc vám děkujeme
17.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : SK HFP Prostějov 18:3(9:1)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k prvnímu utkání v nové sezoně do Čech pod Kosířem. Zde nás čekalo utkání s týmem SK HFP Prostějov.

Utkání sice neprobíhalo zcela podle našich představ, ale od prvního hvizdu jsme udávali tempo hry a šli si vstříc k vítězství. Obrana soupeři moc nedovolila a tak soupeř skóroval v prvním poločase pouze jednou. Nám se naopak podařilo vsítit devět branek a tak první polovina vyzněla v náš prospěch v poměru 9:1.

Druhá půle byla úplnou kopií prvního poločasu. A tak utkání se dohrávalo celkem v poklidném tempu a skóre se zastavilo na konci utkání na 18:3.

V dnešním utkání jsme si vyzkoušeli nová pravidla, opět nový míč a byla to premiéra i pro nás trenéry. Nicméně musíme pochválit všechny, kteří přišli z kategorie mini do velké házené za výkon, který předvedli ve svém prvním utkání v kategorii mladších žáků. Obrovská pochvala patří také Kryštofu Lokočovi, kdy to byl jeho premiérový zápas a navíc se uvedl brankou ze sedmimetrového hodu.
Dost bylo pochval a teď trochu té kritiky. Škoda zbytečných chyb, které jsme v zápase udělali a nebylo jich málo. Nicméně víme na čem zapracovat a do příštího utkání to určitě zvládneme. Děkujeme celému týmu za předvedený výkon.

Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a za povzbuzování během celého utkání.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Váňa Jakub 2, Hampl Patrik 2, Vrbová Sofie 2, Lokoč Kryštof 1, Ptáček Michal 1, Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0,
brankář a úspěšnost : Jašíček David 78%


3.9.2023 Přípravný turnaj Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali přípravný turnaj, který se odehrál v domácím prostředí v areálu Sokolka. Turnaje se zúčastnilo devět družstev. Turnaj byl rozlosován na dvě základní skupiny a po té přišly na řadu boje o celkové umístění.

V základní skupině jsme odehráli tedy čtyři utkání a bilance není vůbec špatná. Nově složený tým, který hrál takhle vůbec poprvé se předvedl ve skvělé formě. Ze čtyř utkání byla vyrovnaná bilance dvě výhry a dvě prohry, což není vůbec špatné. Po té nás čekal boj o páté – šesté místo s tradičním rivalem HBC Olomouc. I v tomhle utkání jsme předvedli skvělou hru a zápas skončil remízou. Rozhodovaly tedy sedmimetrové hody, kde už jsme takové štěstí neměli a zápas skončil vítězstvím soupeře.

Turnaj tedy můžeme ohodnotit jako pozitivní, viděli jsme na čem ještě musíme zapracovat a co dále ještě vypilovat. Víme, že je před námi ještě kus práce, ale s takovým týmem to nebude problém.

Poděkování patří i všem rodičům, kteří nám pomáhali během i po turnaji,protože bez vás bychom to nezvládli. Mockrát děkujeme.

Družstvo 12345BodySkórePořadí
 Horka n.M.X 4:28:4 3:8 3:6  4 18:20 3.
 Litovel2:4 X 5:3 5:9 4:12 2 16:28 4.
 Napajedla 4:8 3:5X 2:16 2:12 0 11:41 5.
 Telnice 8:3 9:5 16:2X 11:8 8 44:18 1.
 Holešov 6:3 12:4 12:2 8:11X 6 38:20 2.


Družstvo 1234BodySkórePořadí
 OlomoucX12:8  8:9 6:8 2 26:25 3.
Senice n.H. 8:12X 11:8 11:14 2 30:34 4.
 Frýdek-Místek 9:8 8:11X 9:9 3 26:28 2.
 Ústí n.L. 8:6 14:11 9:9X 5 31:26 1.o konečné umístění :

o 7. místo Litovel – Senice 5:7
o 5. místo Horka – Olomouc 7:7 – po sedmimetrových hodech 7:8
o 3. místo Holešov – Frýdek-Místek 6:7
o 1. místo Telnice – Ústí n.L. 14:6

celkové pořadí :
1. TJ Sokol Telnice
2. HSK Tygři Ústí nad Labem
3. SKP Frýdek Místek
4. TJ Holešov
5. HBC Olomouc 1966
6. TJ Sokol Horka nad Moravou
7.TJ Senice na Hané
8. TJ Tatran Litovel
9. TJ Fatra Napajedla