Hodnocení 2023 – 2024

3.12.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Senice na Hané 24:27 (13:12)

V neděli ráno nás čekalo poslední kolo Olomoucké ligy, kdy jsme na domácí půdě, tentokrát palubovka DHK Zora přivítali družstva Senice na Hané a Čechy
pod Kosířem.

První utkání s tradičním soupeřem bylo hodně vyrovnané a bylo jasné, že rozhodovat budou maličkosti. Bohužel v tomhle utkání jsme udělali více chyb jak soupeř a tak jsme odcházeli z tohoto utkání poraženi. Ne, že by tým nesnažil, naopak, hrál velmi obětavě, ale bohužel rozhodly právě chyby, které jsme udělali.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Hampl Patrik 7, Nemrava Vít 3, Ptáček Michal 2, Váňa Jakub 1, Vrbová Sofie 1, Lokoč Kryštof 0,
Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0, brankář : Šincl David

3.12.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Čechy pod Kosířem 25:6 (14:2)

V druhém utkání jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže. Po výsledkové stránce jsme si spravili chuť, ovšem herně to bylo podobné prvnímu utkání.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 8, Hampl Patrik 6, Nemrava Vít 4, Vrbová Sofie 4, Lokoč Kryštof 2, Vávra Vojtěch 1, Jeřábek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář : Šincl David

19.11.2023 TJ Sokol Centrum Haná – TJ Sokol Horka nad Moravou 30:27 (15:13)

V neděli ráno nás čekalo další kolo Olomoucké ligy, kdy jsme zajížděli do Kostelce na Hané. Zde nás čekal domácí tým Centrum Haná.

Bohužel marodka se nám vůbec nezlepšila a tak jsme opět odjeli pouze s jedním hráčem a střídání a bez brankáře. Do brány se tedy musel postavit hráč z pole. Nebyl to nikdo jiný než Michal Ptáček, kterému chceme zvlášť poděkovat za jeho vstřícnost a odvahu se postavit do svatyně.

Body jsme sice nedovezly, ale s výkonem našeho týmu jsme naprosto spokojeni. Obrovská poklona celému týmu co předváděli na palubovce. Utkání bylo zcela vyrovnané a místy jsme soupeře i převyšovali. Dařilo se nám téměř vše a ano, i dnes jsme udělali zbytečné chyby, ale dokázali jsme hrát vyrovnanou partii se soupeřem během celého utkání. Předvedli jsme týmovou hru a partu, která táhne vždy za jeden provaz. Prostě máme dnes skvělý pocit z průběhu utkání. Mockrát všem hráčům děkujeme.

Poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou a všem fandům, kteří nás povzbuzovali během utkání

Sestava a branky : Rusler Lukáš 15, Váňa Jakub 4, Nemrava Vít 4, Hampl Patrik 4, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0, brankář : Ptáček Michal

4.11.2023 Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou 21:24 (15:15)

V sobotu odpoledne jsme zajížděli k dalším utkáním Olomoucké ligy, tentokrát do Velké Bystřice. Zde nás čekal tým Tatran Litovel a domácí Velká Bystřice.

Věděli jsme, že dnes je před námi těžký úkol a to jak vzhledem k soupeřům, tak i s počtem hráčů našeho týmu, kdy jsme měli pouze jednoho hráče na střídání.

Vstup do utkání nám nevyšel dle našich představ a soupeř si vybudoval do šesté minuty třígólový náskok. Zdálo se, že utkání bude ztraceno, ale opak se stal pravdou. Od této chvíle jsme diktovali tempo hry a šli jsi za svým cílem. Zabrali jsme a do poločasového hvizdu se nám podařilo srovnat skóre na 15:15.

Druhá půle byla hodně vyrovnaná a to jak herně tak i na ukazateli skóre a to až do minuty třinácté. Soupeři jsme odskočili o čtyři branky a tohle vedení jsme si udrželi až do závěrečného hvizdu. Tahle výhra byla zcela zasloužená.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 11, Hampl Patrik 5, Nemrava Vít 4, Váňa Jakub 2, Vrbová Sofie 1, Ptáček Michal 1, Vávra Vojtěch 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 42%

4.11.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 23:19 (13:10)

V druhém utkání nás čekal dosavadní lídr soutěže. Po krátké pauze utkání začalo a bylo velice podobné tomu předešlému. Vyrovnaná hra i skóre byla až do minuty čtrnácté. Po té jsme přebrali otěže utkání a vybudovali jsme si čtyřgólový náskok, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat pěkných sedm minut a do šaten jsme odcházeli s náskokem tří branek 13:10.

V druhé polovině jsme si svůj mírný náskok hlídali, kdy se nám to dařilo celkem dobře. Pak ale přišla menší herní krize a soupeř začal stahovat náš náskok dokázal se přiblížit na jednu branku. Naštěstí ale tým ukázal svou morální sílu. Nic nevzdal a šest minut před koncem utkání zabral a svůj náskok si vzal zpět. Po konečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 23:19 v náš prospěch.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Hampl Patrik 6, Váňa Jakub 3, Nemrava Vít 2, Vrbová Sofie 1, Vávra Vojtěch 1, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 36%

Z dnešního dne máme výborný pocit. Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon a když k tomu přidáme ještě dnešní perfektní výkon našeho brankáře Davida Šincla, není co řešit.

Děkujeme i rodičům a fandům za perfektní atmosféru během obou utkání.

21.10. 2023 TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou 13:26 (8:12)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli k dalšímu utkání do Hranic, kde nás čekal domácí tým TJ Cement Hranice a HBC Olomouc 1966.

Utkání bylo vyrovnané a s domácím týmem jsme drželi krok až do patnácté minuty. Od této chvíle jsme přebrali zápas do svých rukou a pomalu si budovali menší náskok. To se nám do konce první půle podařilo a do šaten jsme odcházeli s náskokem čtyř branek.

V druhé polovině jsme drželi náš standart a ještě k tomu přidali něco navíc a náš náskok se začal navyšovat. Zlepšená obrana toho soupeři moc nedovolila a tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce v poměru 26:13.

Sestava a branky : Hampl Patrik 10, Rusler Lukáš 10, Nemrava Vít 4, Váňa Jakub 1, Vrbová Sofie 1, Lokoč Kryštof 0, Sochor Václav 0, Jeřábek Matyáš 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 41%

21.10. 2023 TJ Sokol Horka nad Moravou – HBC Olomouc 1966 12:18 (3:9)

V druhém utkání nám bohužel nevyšel vůbec první poločas. Na hráčích byla znát únava a ztuhlost z předchozího utkání. Nedařilo se nám vůbec nic. Obrana nepozorná a naše střelecká potence byla ta tam. Soupeř toho využil a vybudoval si náskok do poločasového hvizdu v poměru 3:9.

Ovšem druhý poločas byl pro nás mnohem příjemnější. Vrátili jsme se do zápasu perfektně. Zlepšená obrana a větší střelecká úspěšnost byla znát nejen na předvedené hře, ale i na skóre. Vždyť druhý poločas jsme dokázali se soupeřem uhrát remízu 9:9. I přesto si soupeř pohlídal náskok z první poloviny a vyhrál 18:12.

Z dnešního dne můžeme odcházet s dobrým pocitem, že jsme udělali maximum. Obrovskou pochvalu zaslouží celý tým a to zejména za druhou polovinu druhého utkání. Nic jsme nevzdali a zachovali se jako super tým, který táhne za jeden provaz za jakéhokoliv stavu. Prostě obrovská paráda. Děkujeme.

Děkujeme i rodičům za dopravu na utkání a povzbuzování během obou zápasů.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 7, Hampl Patrik 2, Váňa Jakub 1, Ptáček Michal 1, Nemrava Vít 1, Lokoč Kryštof 0, Sochor Václav 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 22%

7.10.2023 SK Žeravice : TJ Sokol Horka nad Moravou 21:15 (12:9)

V sobotu ráno jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Žeravic, zde nás čekal domácí tým a Uničov.

Vstup do utkání nám v celku vyšel a s domácím týmem jsme drželi krok. Utkání bylo vyrovnané a vše nasvědčovalo tomu, že utkání bude vyrovnané. Bohužel opak byl pravdou. Tohle tempo nám vydrželo jen do šesté minuty. Po té přišel nepochopitelný kolaps z naší strany a soupeř toho dokonale využil.
Naše bezmocnost trvala bohužel dlouhých deset minut. V poločase jsme tedy prohrávali o tři branky.

Pokud první půle byla jedna malá hrůza, tak druhý poločas byl hotový horor. Neskutečně velké množství individuálních chyb a o útoku raději ani snad mluvit nebudu. Každopádně domácí tým si výhru zcela zasloužil. Využil našich chyb a své utkání dotáhl do vítězného konce.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 5, Hampl Patrik 3, Váňa Jakub 2, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 2, Ptáček Michal 1, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 34%

7.10.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : Házená Uničov 17:23 (7:14)

V druhém utkání jsme bohužel navázali na nevýkon z druhé půle prvního utkání. Ztráta míčů, špatná obrana a bezzubý útok bohužel pokračoval. Soupeři jsme toho dovolili až příliš a ten toho samozřejmě využil a šel si vstříc za vítězstvím. Bez velkých problémů si vybudoval dostatečný náskok a tak
nás smetl rozdílem sedmi branek.

O přestávce jsme hráčům vysvětlili, co od nich čekáme v druhé polovině. Naštěstí si to vzali k srdci a druhý poločas jsme zvládli perfektně. V obraně jsme zabrali a soupeř již měl více problémů se prosadit. Přidali jsme i v útoku a hned to bylo znát i na skóre. Nicméně manko z prvního poločasu se nám už nepodařilo dotáhnout a soupeř zaslouženě vyhrál. Druhou polovinu jsme vyhráli, což nás velice těší, protože to tým nezahodil a makal až do konce utkání a tudíž zaslouží pochvalu.

Doufáme, že jsme si dnes vybrali ten špatný den a od příště se vrátíme k naší hře. Víme, že hráči to umí a vezmou si ponaučení z dnešního, že samo se utkání nevyhraje.

Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a za povzbuzování během obou zápasů.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 9, Hampl Patrik 3, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 2, Váňa Jakub 1, Lokoč Kryštof 0, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Šincl David 17%

24.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : SK Aktiv Olomouc 30:5(7:3)

V neděli dopoledne nás čekalo druhé kolo sezony, kdy jsme na domácí půdě přivítali Aktiv Olomouc a Osek nad Bečvou. Čekal nás tedy náročný den, kdy naše družstvo postihla marodka a na střídání jsme měli jen dva hráče.

V prvním utkání se nám dařilo velice dobře. Obrana šlapala a v útoku jsme měli celkem přesné střely a tak skóre v utkání hovořilo jasně v náš prospěch. Náskok, který jsme si vybudovali během pěti minut jsme postupně navyšovali a utkání dotáhli do vítězného konce.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 12, Hampl Patrik 11, Váňa Jakub 4, Nemrava Vít 2, Vávra Vojtěch 1, Jeřábek Matyáš 0, Vrbová Sofie 0, Ptáček Michal 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 77%

24.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : TJ Sokol Osek nad Bečvou 19:9(17:2)

K druhému utkání jsme nastoupili po krátké pauze proti týmu z Oseku. Tohle utkání bylo mnohem vyrovnanější. Na hráčích byla znát trochu únava a nedařilo se nám jak v obraně, tak i v útoku. Naštěstí to netrvalo dlouho a od šesté minuty jsme začali hrát hru kterou umíme. I když byl soupeř houževnatý a nebyla to žádná rutina jsme do poločasového hvizdu dokázali soupeři odskočit na rozdíl čtyř branek.

V druhé polovině jsme navázali na výkon z konce první půle a svůj náskok pomaličku navyšovali. Utkání jsme zvládli a po konečném hvizdu se skóre zastavilo
na 19 : 9 v náš prospěch.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 6, Vávra Vojtěch 5, Hampl Patrik 4, Nemrava Vít 2, Vrbová Sofie 1, Ptáček Michal 1, Váňa Jakub 0, Jeřábek Matyáš 0, brankář a úspěšnost : Jašíček David 59%

Za výkon v dnešním dvou utkání si zaslouží všichni obrovskou pochvalu. I v tak malém počtu jsme dokázali odehrát pěkná utkání. Pěkná týmová hra a chuť po vítězství je to, co náš tým zdobil. Skvělá práce a děkujeme za super nedělní dopoledne.

Děkujeme i rodičům, fandům a příznivcům za super povzbuzování během obou utkání. Jste skvělí a moc vám děkujeme

17.9.2023 TJ Sokol Horka nad Moravou : SK HFP Prostějov 18:3(9:1)

V neděli dopoledne jsme zajížděli k prvnímu utkání v nové sezoně do Čech pod Kosířem. Zde nás čekalo utkání s týmem SK HFP Prostějov.

Utkání sice neprobíhalo zcela podle našich představ, ale od prvního hvizdu jsme udávali tempo hry a šli si vstříc k vítězství. Obrana soupeři moc nedovolila a tak soupeř skóroval v prvním poločase pouze jednou. Nám se naopak podařilo vsítit devět branek a tak první polovina vyzněla v náš prospěch v poměru 9:1.

Druhá půle byla úplnou kopií prvního poločasu. A tak utkání se dohrávalo celkem v poklidném tempu a skóre se zastavilo na konci utkání na 18:3.

V dnešním utkání jsme si vyzkoušeli nová pravidla, opět nový míč a byla to premiéra i pro nás trenéry. Nicméně musíme pochválit všechny, kteří přišli z kategorie mini do velké házené za výkon, který předvedli ve svém prvním utkání v kategorii mladších žáků. Obrovská pochvala patří také Kryštofu Lokočovi, kdy to byl jeho premiérový zápas a navíc se uvedl brankou ze sedmimetrového hodu.
Dost bylo pochval a teď trochu té kritiky. Škoda zbytečných chyb, které jsme v zápase udělali a nebylo jich málo. Nicméně víme na čem zapracovat a do příštího utkání to určitě zvládneme. Děkujeme celému týmu za předvedený výkon.

Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a za povzbuzování během celého utkání.

Sestava a branky : Rusler Lukáš 10, Váňa Jakub 2, Hampl Patrik 2, Vrbová Sofie 2, Lokoč Kryštof 1, Ptáček Michal 1, Jeřábek Matyáš 0, Vávra Vojtěch 0,
brankář a úspěšnost : Jašíček David 78%

3.9.2023 Přípravný turnaj Horka nad Moravou

V neděli jsme pořádali přípravný turnaj, který se odehrál v domácím prostředí v areálu Sokolka. Turnaje se zúčastnilo devět družstev. Turnaj byl rozlosován na dvě základní skupiny a po té přišly na řadu boje o celkové umístění.

V základní skupině jsme odehráli tedy čtyři utkání a bilance není vůbec špatná. Nově složený tým, který hrál takhle vůbec poprvé se předvedl ve skvělé formě. Ze čtyř utkání byla vyrovnaná bilance dvě výhry a dvě prohry, což není vůbec špatné. Po té nás čekal boj o páté – šesté místo s tradičním rivalem HBC Olomouc. I v tomhle utkání jsme předvedli skvělou hru a zápas skončil remízou. Rozhodovaly tedy sedmimetrové hody, kde už jsme takové štěstí neměli a zápas skončil vítězstvím soupeře.

Turnaj tedy můžeme ohodnotit jako pozitivní, viděli jsme na čem ještě musíme zapracovat a co dále ještě vypilovat. Víme, že je před námi ještě kus práce, ale s takovým týmem to nebude problém.

Poděkování patří i všem rodičům, kteří nám pomáhali během i po turnaji,protože bez vás bychom to nezvládli. Mockrát děkujeme.