Hodnocení 2023 – 2024

Nový Jičín 21.1.2024

První turnaj v roce 2024 jsme odehráli v Novém Jičíně. Turnaj se hrál systémem každý s každým. Na turnaji jsme odehráli 4 utkání.

Ve třech utkáních ze čtyř jsme v každém zápase měli navrch a hráli rychlou házenou, kterou chceme prezentovat. Bohužel jedno utkání díky více faktorům jsme takticky a herně nezvládli i když jsme na to měli jednoznačně vyhrát, ale bohužel v zápase jsme nezvládali hrát „naši“ házenou. V turnaji jsme osadili krásné 2.místo. Nejlepší střelec turnaje byl náš Radim Vánský. Turnaj až na pár slabších chvilek odchytal výborně náš brankář Martin Rusler.

Závěrem musím pochválit nasazení a bojovnost našeho týmu. Kluci jsou dobrá stmelená parta.
19.11.2023 – 6.kolo Ligy olomouckého kraje

K poslednímu kolu podzimní ligy jsme zajížděli do domácího zimního azylu Olšan u Prostějova, kde nás čekal tým Litovle a Velké Bystřice.

Toto dvojutkání bylo velmi náročné z důvodu naši velmi široké marodce a kvůli pánům co zápas řídily.

Proti Litovli to bylo typické naše utkání, kdy začátek spíme a nedokážeme hrát naši hru. I když se kluci snažily, náš zkušenější soupeř zaslouženě vyhrál.

Horka-Litovel 30:37 (15:18)

Vánský 11, Hoferek 5, Herold 4, Matušek 4, Dokoupil 3, Jenš 3

Proti Velké Bystřici už to bylo o poznání lepší i z důvodu pomoci mladších žáků, kteří nám na druhý zápas přijeli pomoct. V tomto utkání musím vyzdvihnout výkon mladšího žáka Lukáše Ruslera, který se v obraně nebál a snažil se pomáhat. Soupeř sice vyhrál, ale i v tak okleštěné sestavě jsme nedali soupeři nic zadarmo. Oběma soupeřům gratulujeme k výhře.

Velká Bystřice-Horka 39:31 (17:12)

Matušek 7, Herold 6, Jenš 6, Vánský 5, Hoferek 3, Rusler 3, Hampl 1

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu.4.11.2023 5.kolo Ligy olomouckého kraje

V tomto kole jsme zajížděli k poslednímu venkovnímu kolu do Žeravic. Kde nás čekal soupeř domácích Žeravic a HBC Olomouc.

První utkání jsme odehráli proti týmu HBC Olomouc. Utkání bylo nahoru dolů, ale náš výkon byl plný nepřesností a technických chyb. Proto se štěstím jsme remizovali. I když v posledních sekundách se mohl výsledek otočit v náš prospěch, tak vyhrát jsme si nezasloužili za předvedený výkon.

HBC Olomouc – Horka 24:24 (14:13)

Vánský 8, Marek 3, Dokoupil 3, Jenš 3, Niessner 3, Matušek 2, Herold 1, Hoferek 1

Proti Žeravicím jsme hráli už v rychlejším tempu a celý zápas se odehrál v naší režii.

Horka – Žeravice 38:21 (20:11)

Marek 9, Vánský 8, Dokoupil 6, Jenš 4, Hoferek 4, Niessner 3, Matušek 2, Kovařík 2

Fanouškům a rodičům děkujeme za parádní kulisu a pomoc se svozem kluků na zápas.


22.10.2023 4. kolo Ligy Olomouckého kraje

V neděli naše družstvo starších žáků zajíždělo k dalšímu kolu do Hranic, kde nás čekal domácí tým TJ Cement Hranice a vedoucí tým Centrum Haná.

První zápas jsme odehráli proti domácímu týmu. Začátek nám vyšel skvěle a vedli jsme o 6 gólů. Pak soupeř zabral a skóre dorovnal a po poločase byl zápas 13:13. V druhém poločase to byl výkon, který měl do dokonalosti daleko, ale kluci se nevzdávali a bojovali. To, co nás trápí zatím po celou část sezóny jsou zbytečné chyby. Díky bojovnosti jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Vyzdvihnout musím výkon našeho pivota Tomáše Herolda, který se podílel na výsledku 10 brankami.

Hranice – Horka nad Moravou 28:32 (13:13)

Herold 10, Vánský 8, Marek 5, Hoferek 4, Jenš 3, Rusler 1, Niessner 1

Druhý zápas byl z naší strany úplně jiný. Kluci věděli, že budou muset ze sebe dostat maximum, aby mohli s týmem Centrum držet krok. A to se také na palubovce dělo. V tomto zápase od začátku do konce to bylo vyrovnané, ale v zápase rozhodla zkušenost týmu z Centrum Haná. Svůj nejlepší výkon v sezoně a opravdu tým držel nad vodou, byl náš brankář Martin Rusler. Naše chyby v útoku a nechycené přihrávky soupeř trestal. Kdybychom proměňovali naše šance mohl být výsledek ještě o něco lepší, ale taky kdyby nebylo našeho čaroděje v bráně mohl být i horší. Klukům musím smeknout pomyslný klobouk za bojovnost a nasazení co v zápase bylo. Zvládali jsme rychle protiútoky a hrálo se nahoru a dolů.

Děkuji rodičům a fanouškům co v zápase hnali kluky dopředu.

Horka nad Moravou – Centrum Haná 35:42 (17:22)

Vánský 10, Marek 5, Niessner 5, Jenš 5, Hoferek 4, Herold 2, Dokoupil 2, Matušek 1, Rusler 115.10.2023 3. kolo Ligy olomouckého kraje

V dalším kole podzimní části náš tým zajížděl do Uničova. Od začátku bylo vidět, že náš tým v zápase byl ve všem lepší a už v první půli si vytvořil dostatečný náskok.

I když jsme dostatečně vedli tak jsme se začali v průběhu zápasu přizpůsobovat tempu hry, kterou předváděl soupeřův tým. Zápas jsme chtěli hrát s rychlými přechody do útoky, a to se v druhé půli nedařilo, jak jsme si představovali. Když jsme se dostali do trháků, tak jsme je neproměňovali. Splnili jsme povinné dva body a doufám, že nás vítězství nakopne do dalších zápasů.

Uničov – Horka nad Moravou 11:33 (1:3)

Vánský 11, Marek 5, Hoferek 3, Herold 3, Jenš 3, Rusler 3, Dokoupil 2, Šrot 2, Fiala 1

30.9.2023 Hodnocení 2. kola

V sobotu 30.9.2023 naše družstvo zavítalo k druhému kolu do Velké Bystřice. Soupeř našeho týmu byl domácí tým Velké Bystřice a Tatran Litovel.

Oba dva zápasy to byla opravdu pěkná házená, jak z naší, tak ze strany soupeřů. Musíme pochválit hru našich soupeřů a to hlavně hru Velké Bystřice, kteří nám ukázali že máme před sebou ještě kus pořádné práce. Obrana, o kterou jsme se mohli opřít v prvním kole nám tolik nefungovala, ale i přes to kluci nechali na hřišti duši. Děkujeme všem fanouškům a rodičům za bouřlivou kulisu a podporu v hledišti.

Velká Bystřice – Horka nad Moravou 45:32 (26:16)

Vánský 10, Marek 7, Hoferek 4, Herold 4, Kovařík 3, Niessner 2, Jenš 1, Matušek 1

Horka nad Moravou – Tatran Litovel 34:42 (19:22)

Vánský 16, Hoferek 5, Marek 4, Matušek 4, NIessner 2, Herold 1, Jenš 1, Kovařík 1
17.9.2023 1. kolo Ligy olomouckého kraje

První podzimní kolo jsme odehráli 17.9. na domácím hřišti v Horce nad Moravou. Čekali nás zápasy proti HBC Olomouc a SK Žeravice.

Od počátku jsme věděli, že to budou těžké zápasy kvůli našemu malému počtu a z důvodu nemocí i dovolených.

První zápas jsme odehráli proti HBC Olomouc a od začátku nás trápila nová obrana, která je povinností v prvním poločase. Naši kluci se s tím velice dobře poprali a vyhrávali jsme o 11 gólů. Tento poločas nám nabídl náskok, který jsme si už nenechali uniknout.

Celý zápas nás držel a jistil v bráně svými skvělými zákroky Martin Rusler. Díky pevné obraně a úžasně chytajícímu gólmanovy jsme vyhráli 36:19.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti SK Žeravice s jedním hráčem na střídání a na hře to bylo velice znát. Únava z prvního utkání nás v tomto zápase dohnala.

I když jsme jeli na doraz, kluci bojovali až do posledních zbytků sil. I přes nemocné hráče, co hráli zápas bez váhání, kluci předváděli týmovou hru a pevnou obranu. Svůj zápas vyhráli 39:18.

Děkujeme všem zúčastněným i rodičům za podporu a pomoc týmu.  
Turnaj Házenkářský festival Lovosice 2023

Družstvo starších žáků vyrazilo na turnaj do vzdálených Lovosic. Na tento turnaj jezdí družstvo Horky už nějaký pátek a letos jsme nemohli vynechat.

Na turnaj jsme vyrazili již ve čtvrtek 7.9. odpoledne, aby kluci byli na páteční start pořádně odpočinuti.

Start turnaje pro nás byl v 12:00 proti týmu Děčín a bylo na klucích vidět, že si první zápas zvykali na větší balón a lepidlo. V této části republiky se hraje jako loni u nás s balónem číslo 2. Po nervózním začátku se kluci sebrali a hráli vyrovnanou hru s tímto týmem. Výsledek: Horka 14:14 Děčín

K druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu Úvaly a tady to bylo od začátku jednoznačné utkání. Jediný tým, který náš tým jednoznačně převálcoval a zaslouženě. Jejich vysunutá obrana skoro až na půlku byla pro náš tým překážkou, se kterou jsme si nevěděli rady. I když klukům nechyběla bojovnost, tak nás tým soupeře do ničeho moc nepouštěl. Výsledek: Úvaly 14:6 Horka

Třetí zápas a poslední v pátek nás čekal proti týmu Lovosice II. Tenhle zápas byl od začátku do konce vyrovnaný a mohl se výsledek ve finále otočit na jakoukoliv stranu. V závěru tohoto zápasu jsme lacino ztratili dva balóny, a to nás stálo konečný výsledek. Výsledek: Lovosice II 13:11 Horka

První sobotní zápas byl proti týmu z Příbrami a tady se vše začalo otáčet v náš prospěch. Tým Příbram jsme od začátku houževnatě a týmově přehrávali, kluci se tímto výsledkem odpíchli do dalších zápasů. Výsledek: Horka 23:6 Příbram

Druhý zápas sobotního dne jsme hráli proti týmu Chodov. Tenhle zápas nabídl rychlou a svižnou házenou. Hrálo se nahoru dolů a v první půli jsme trošku zaspali, a proto se tým Chodova dostal do pátého brankového vedení. Náš tým v druhém poločase se vzchopil a dokázal zápas vyrovnat. Závěr utkání nabídl pořádné drama a naši kluci dokázali zápas otočit a díky skvěle chytajícímu Martinovi Ruslerovi a týmovému výkonu v obraně jsme vyhráli. Výsledek: Horka 13:12 Chodov

První zápas vyřazovacího kola jsme odehráli proti Kostelci nad Labem. Byl to velmi bojovný zápas, který se postupně přeléval na naši stranu, a proto výsledek na konci zápasu byl jednoznačný. Výsledek: Horka 17:10 Kostelec nad Labem

Poslední zápas turnaje jsme odehráli v neděli 10.9. proti týmu Dukly Praha 2, který v prvním zápase vyřazovacích bojů vyřadil tým Dukla Praha 1. Do zápasu jsme šli už velice unavení po předchozích bitvách a díky nesnesitelnému vedru v nafukovací hale se ta únava prohloubila. I když jsme bojovali ze všech sil, tak náš tým poslední zápas výsledkově těsně nezvládl, ale herně jsme po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem a kluky za tento zápas musím pochválit. Výsledek: Dukla 14:11 Horka

Kluci si na turnaji vybojovali krásné 10. místo z 24 družstev.

Sestava a branky: Radim Vánský 37, David Jenš 15, Šimon Matušek 15, Šimon Marek 11 , Matěj Hoferek 8, Lukáš Rusler 6,  Tomáš Herold 4, Filip Kovařík  2,  Sebastián Šrot 1, Tomáš Fiala 0.

Brankář: Martin Rusler úspěšnost 47%

Trenéři: Jan Kostorek, Anička Marková, Milan Dokoupil27.8.2023 Přípravný turnaj Senice na Hané

V neděli 27.8.2023 se uskutečnil domácí turnaj, který bohužel díky nepříznivému počasí odehrál v Senici na Hané. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev.

Turnaj se odehrával po náročném soustředění našich kluků a musím říct, že se ukázaly ve skvělém světle. Super týmový výkon a perfektní obrana zajistila že náš tým se v každém zápase prezentoval velmi povedenou a rychlou házenou. Každým zápasem ubývalo sil ale i přesto se kluci umístili na 5. místě. 4 místo nám uniklo jen díky horšímu vzájemnému zápasu. Z našeho týmu byl zvolen nejlepší brankář turnaje Martin Rusler.


Družstvo 1234567BodySkórePořadí
Horka nad MoravouX8:714:87:147:125:714:365.
 HBC Olomouc7:8 X 10:11 5:13 4:11 8:139:5 2  6.
 Holešov 8:1411:10 X 10:6 4:15 8:716:8 8  2.
 Ostrava 14:7 13:56:10 X 7:12 9:1013:6 6  4.
 Frýdek-Místek 12:7 11:4 15:412:7 X 13:710:8 12  1.
 V.Meziříčí 7:5 13:8 7:8 10:97:13 X16:3 8  3.
 Ústí nad Labem 3:14 5:9 8:16 6:13 8:103:16X 0  7.