Školní rok 2017

12. 5. 2017 hala DHK Zora Olomouc (krajské kolo)

V pátek 12. 5. 2017 jsme se s žáky 5. -7. tříd ZŠ Horky nad Moravou zúčastnili krajského kola v Novinářském kalamáři, které pořádal Olomoucký krajský svaz házené v hale DHK Zora Olomouc. Krajského kola se zúčastnili postupující z kol regionálních a to ZŠ Holečkova Olomouc, ZŠ Kostelec na Hané a náš tým ZŠ Horky nad Moravou. Hrací čas byl stanoven na 2x 20 min. a hrací systém byl „každý s každým“. Los jsme měli těžký, protože jsme hráli první dvě utkání a mezi utkáními jsme měli pouze 10 minut přestávky. Když k tomu připočteme, že jsme měli pouze jednoho hráče na střídání a ostatní družstva po 3, museli jsme podat heroický výkon k tomu, abychom turnaj vyhráli a tím postoupili do národního finále.
Vstup do úvodního utkání s družstvem ZŠ Holečkova naznačoval, že celé utkání bude vyrovnané a z obou stran bojovné. To se potvrdilo i na poločasovém skóre 6:5 pro soupeře. Bohužel v druhém poločase jsme neměli přesnou střeleckou mušku a navíc nás trápila nepřesnost přihrávek a s tím spojené ztráty míčů. Druhý poločas soupeř vyhrál jednoznačným rozdílem 12:3 a celkově vyhrál 18:8. Škoda chyb v druhém poločase, které nás stály lepší výsledek.
Po desetiminutové přestávce nás čekal druhý neméně náročný soupeř ze ZŠ Kostelec na Hané. Soupeř od začátku tahal za delší konec a udržoval si mírné vedení o 1-2 branky. Z naší strany bylo na hráčích znát fyzické vyčerpání a do jisté míry s tím spojená psychická frustrace, která pramenila z toho, že kluci chtěli uhrát vítězství, ale ono pomyslné štěstíčko nám chybělo. Necelé čtyři minuty před koncem utkání vedl soupeř 14:12, proto jsme si vzali oddechový čas, abychom se nadechli na závěrečný nápor a zkusili prolomit střeleckou smůlu a v podstatě i jít proti osudu, který nám nepřál v obou utkáních. S hvizdem rozhodčího kluci vletěli na hřiště s odhodláním zápas zlomit a to se jim podařilo. Necelou půlminutu před koncem utkání jsme vsítili branku, kterou jsme strhli vedení na naši stranu a na kterou již soupeř v jeho posledním útoku nenašel odpověď. Po závěrečném hvizdu rozhodčích svítilo na světelné tabuli skóre 16:15 v náš prospěch.
Celkově jsme se umístili na 2., leč nepostupovém místě. Všem hráčům patří velký dík za perfektní reprezentaci ZŠ Horky nad Moravou.
Sestava a branky: Jenš Viktor 8, Zgabaj Matěj 8, Pečinka Vojtěch 4, Pečinka Matouš 3, Frkal Filip 1, Neumann Lukáš 1, Konrád David 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

11. 4. 2017 hala DHK Zora Olomouc (regionální kolo)

V úterý 11. 4. 2017 jsme se pod záštitou ZŠ a MŠ Horka nad Moravou zúčastnili regionálního kola ve školní soutěži Novinářský kalamář, což je dlouhodobá postupová soutěž školních družstev v házené. Již tradičně se účastníme v kategorii chlapců, kde je v regionálním kole umožněno přihlásit i smíšené družstvo, tj. družstvo ve které jsou i dívky. Toho jsme letos využili a „chlapeckého“ turnaje za účasti družstev ZŠ z Velké Bystřice, Holečkova Olomouc, Heyrovského Olomouc, Za Mlýnem Přerov jsme se zúčastnili také.
Všechna utkání, která jsme sehráli, byla nesmírně vyrovnaná. Jen díky široké základně jsme si mohli jako jediný tým dovolit průběžně střídat všechny hráče a hráčky, což se nám v závěru turnaje vyplatilo, kdy všichni hráči a hráčky podávali maximální výkon až do posledního hvizdu rozhodčího. Hodnotit jednotlivé utkání a hráče nemá význam, protože ve všech všichni „makali na plný plyn“. Po dlouhé době mohu směle konstatovat, že všechny 4 utkání jsme sehráli ve stejném tempu bez výraznějších herních výpadků, což potěší nejednoho trenéra. Zaslouženě jsme si i skrz jednu prohru odvezli z turnaje 1. MÍSTO.
Sestava a branky: Ján Sebastián 9, Kräuterová Tereza 7, Pečinka Matouš 7, Pečinka Vojtěch 6, Smahel Adam 5, Zgabaj Matěj 3, Jenš Viktor 2, Melicharová Nikol 0, Neumannová Markéta 0, Neumann Lukáš 0, Spurný Prokop 0, Protivánek Jan 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.
Vedoucí družstva: Richard Pavel
Trenér: Libor Žůrek