Hodnocení 2011-2012

P O D Z I M

V září 2011 jsme nově přihlásili dvě družstva nejmenších do soutěží Středomoravského svazu házené. Družstva mini mladší a mini starší se účastnily turnajů, na kterých zpravidla obsazovaly 3. místo. Výjimkou byl náš teprve třetí turnaj, který se uskutečnil ve Velké Bystřici a na kterém jsme obsadili nelichotivé 6. místo. Na posledním turnaji, který uspořádal tým HSC UP Olomouc jsme ukořistili zatím nejvyšší příčku a to stříbrné místo. To svědčí o neustálém se zlepšování dětí a jejich téměř stoprocentní docházce jak na tréninky, tak i účast na turnajích. Důležitější než výsledky je právě skutečnost, že děti házená baví a našly v ní další využití volného času.

V zimní přestávce jsme se účastnili několika turnajů, na které jsme byli pozváni velkokluby, jako je HC Zlín, Veselí na Moravě a na kterých jsme byli důstojnými soupeři všem zúčastněným družstvům. Dva turnaje jsme pořádali a to, když jsme využili sportovní haly DHK Zory Olomouc a domácí tělocvičny při ZŠ v Horce nad Moravou. Oba turnaje byly obsazeny kvalitními týmy a pro nás s úspěšným zakončením.

Po absolvování podzimní a zimní části se dá s potěšením konstatovat, že děti se v házené rapidně zlepšily. Přišly mezi nás i nové tváře, které se velice rychle začlenily do kolektivu, který měl perfektní partu, která držela pohromadě i v těžkých chvílích.

11.9. 2011      TURNAJ (starší mini)                     TJ STM Olomouc

Na náš první turnaj v rámci klubové miniházené v letošní sezóně jsme zajížděli do krajského města Olomouce.  Jak již bývá v této soutěži dobrým zvykem, turnaje se účastní 4 družstva, kdy se hraje systémem každý s každým. V průběhu turnaje jsou vloženy individuální soutěže jednotlivců. Tak tomu bylo i nyní.

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc „A“ 7:25

Turnaj jsme zahájili utkáním proti pořádajícímu týmu, který patří v oblasti k nejlepším. Na rozcvičku jsme si nemohli nikoho lepšího přát ;). Do utkání jsme vstoupili vlažně, většina našich hráčů měla ještě půlnoc a tomu i odpovídala hra. Soupeř se dostával jednoduše do gólových příležitostí, které až na malé výjimky využil. Útok byl o poznání lepší, ale v zakončení jsme měli střeleckou smůlu, kdy zejména Robert Pluhař nastřeloval tyče soupeřovi branky. Naše hra se v druhém poločase mírně zlepšila, obrana začala lépe pracovat a v útoku jsme začali trefovat branku. To už ale nestačilo na soupeře, který nás porazil velkým rozdílem 7:25.

TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel              12:9

Po malé přestávce náš čekal soupeř z Litovle. Tým disponoval urostlými hráči, ale těch jsme se vůbec nezalekli a od začátku utkání jsme bojovali jako lvi. Obrana byla sice ještě trošičku vlažná, ale oproti prvnímu utkání rozhodně bojovnější, lépe hráči mezi sebou spolupracovali a hlavně si pomáhali. V útoku se nám taky začalo dařit. Střelecky se vyřádil Péťa Štancl a Radka Vykydalová. Ostatní hráči zase na sebe pěkně poutali pozornost soupeře a tím se vytvářel prostor pro Radku a Petra.

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Senice na Hané        18:18

Po přestávce, kterou vyplnily dovednostní soutěže, jsme se s chutí vrhli na posledního soka. Tím nebyl nikdo jiný než smíšené družstvo Senice na Hané. Utkání, které nepostrádalo patřičný náboj, bylo dramatické od začátku do konce. Náš výkon a bojovnost se s prvním utkáním nedal srovnat. Děti do utkání vlétli jako uragán. Je pravda, že jsme změnili styl obrany, což dělal většině dětí problémy, resp. zvyknout si na něj, ale i přes tuto skutečnost jsme předvedli snad nejlepší výkon za celý turnaj. Bojovnost a dramatičnost by se dala nožem krájet. Konečně jsme i výrazněji zaslechli jak bouří tribuny 😉 a ženou své bojovníky kupředu za vítězstvím. Jenže na hřišti jsme nebyli sami. Soupeř oplácel naše útoky, svými protiútoky a držel s námi tempo. Celé utkání jsme sice vedli o 2-3 branky, ale závěr utkání nám nevyšel a se soupeřem jsme se rozešli, nutno podotknout, zaslouženě smírně.

Celý turnaj nám jen ukázal, že zápas od zápasu, šel náš výkon nahoru, o čemž svědčí i výsledky a především předvedená hra a v posledním zápase i mohutné povzbuzování ze strany rodičů.

Nesmíme opomenout na naše brankáře. V průběhu turnaje se v brance postupně vystřídali Filda Spurný, Matouš Pečinka, Péťa Štancl, Tom Dvorský a Robert Pluhař. Všem patří velký obdiv, že se nebojí postavit se do branky a mnohdy vzdorovat takovým ránám, před kterými by i dospělák utekl. Všichni chytali perfektně a zaslouží si VELKOU pochvalu.

Všichni hráči včetně „pátého“ na tribuně si zaslouží velkou pochvalu. Jen tak dál a brzy budeme, kam pojedeme, sklízet samá vítězství.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ STM Olomouc „A“ 22 : 15 25 : 7 19 : 5 66 : 27 6 1
TJ Senice na Hané 15 : 22 18 : 18 13 : 11 46 : 51 3 2
TJ Sokol Horka nad Moravou 7 : 25 18 : 18 12 : 9 37 : 52 3 3
Tatran Litovel 5 : 19 11 : 13 9 : 12 25 : 44 0 4

Sestava a branky: Štancl Petr 15, Pluhař Robert 10, Dvorský Tomáš 4, Spurný Filip 4, Vykydalová Radka 4, Pečinka Matouš 0, Žižlavský Filip 0, Berki Matěj 0.

18.9. 2011      TURNAJ (mladší mini)       TJ Sokol Horka nad Moravou

 V podzimní části jediný turnaj miniházené, který jsme pořádali, se uskutečnil v sobotu za příznivého počasí v areálu ZŠ, v Horce nad Moravou. Turnaj se povedl jak po organizační, tak i po sportovní stránce. Rodiče fandili svým týmům a děti na oplátku ukázaly pěknou a bojovnou házenou.

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK UP Olomouc „B“              10:7

V prvním utkání jsme na se střetli se zálohou olomouckého týmu SK UP. Utkání bylo od začátku do konce vyrovnané. Děti obou družstev bojovaly o každý míč. Taková házená se líbila i rodičům a sladkou odměnou za předvedený výkon si naše děti odnesly zasloužené vítězství.

TJ Sokol Horka nad Moravou – SHK Kunovice                         9:15

Po malé přestávce jsme se s chutí vrhli na dalšího soka a to na dívky z dalekých Kunovic. Na soupeřkách bylo vidět, že házenou hrají už nějaký rok a své zkušenosti také zúročily, kdy nás porazili 9:15. Náš handicap byl zejména v počtu hráčů, kdy jsme oproti týmu z Kunovic, ale i ostatním družstvům měli pouze jednoho hráče na střídání. I přesto děti dokázaly se zkušenými soupeřkami držet krok.

Před posledním utkáním proběhly dovednostní soutěže, které děti bavili a nejen radost ze samotných disciplín, ale samotné zápolení vzbudilo v dětech opět dravost a chuť být nejlepší. V těchto disciplínách byly vítězové děti z týmu SK UP Olomouc.

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Senice na Hané                    8:13

Před obědem nás čekal budoucí vítěz turnaje a to děti ze Senice na Hané. Senice byla sice vzrůstově nejmenším týmem na hřišti, ale o to více šikovnějším a bojovnějším. V tomto utkání jsme doplatili na nepřesnou střelbu, kdy ve vyložených šancích jsme trefovali brankáře, a když už se nám podařil vsítit gól, tak nebyl uznán z důvodu technických chyb (moc kroků, přešlap, atd.). To ale vůbec nevadí, dělali jsme chyby, ale z chyb se ponaučíme a příště se jich vyvarujeme. Zasloužené vítězství si odnesly děti Senice na Hané

Našim dětem se nedá vytknout vůbec nic. Pro některé to byl první turnaj, ale i přesto se dokázali srovnat se zkušenými soupeři. Pochvalu zaslouží všichni. Perfektní výkon předvedl Matouš Pečinka v brance, suprově zahráli na křídlech Matěj Berki a Vítek Švarc, kteří jak na obraně makali, ale především v útoku si dokázali vypracovat šanci a dostat se ke střele. Bohužel ještě chybí trochu přesnosti, ale pak to budou střelci ;). V neposlední řadě nesmíme zapomenout na naše holky Radku Vykydalovou a Janu Přikrylovou, které společně s Tomášem Dvorským tvořili pilíř obrany a ostrý hrot útoku.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 10:7 9:15 8:13 27:35 2
UP HSC Olomouc „B“  7:10 9:13 6:11 22:34 0
SHK Kunovice 15:9 13:9 17:18 45:36 4
TJ Senice na Hané 13:8 11:6 18:17 42:31 6

Sestava a branky: Vykydalová Radka 16, Přikrylová Jana 7, Švarc Vítek 1, Dvorský Tomáš 1, Pečinka Matouš 1, Berki Matěj 1.

24.9. 2011      TURNAJ (starší mini)         SK Velká Bystřice

Již druhý turnaj Staršího mini žactva jsme absolvovali ve Velké Bystřici. Obec házenou žije, což je vidět nejen na sportovních výsledcích klubu, ale také na zázemí, které během posledních 10 let byl klub za pomoci Olomouckého kraje a obce Velké Bystřice schopen vybudovat. Můžeme zmínit 2 házenkářské haly (jedna u ZŠ a jedna ve vlastnictví SK Velká Bystřice), dále dvě nové venkovní hřiště s umělým povrchem na házenou a malou kopanou, rekonstruované fotbalové hřiště, tenisový a volejbalový kurt. Již tyto podmínky, resp. perfektní sportovní zázemí předurčují také k zájmu veřejnosti o sportovní dění v obci. Jak již bylo zmíněno házená je ve Velké Bystřici sport číslo jedna a to se odráží na sportovních výsledcích všech družstev.

Tentokráte byl turnaj odehrán netradičně a to za účasti 6 družstev (SK Velká Bystřice „A“, SK Velká Bystřice „B“, TJ STM Olomouc, TJ Sokol II Prostějov, Tatran Litovel a našeho družstva TJ Sokol Horka nad Moravou). Turnaj již podle zúčastněných týmů předpokládal velkou herní kvalitu, která se potvrdila záhy po prvním hvizdu rozhodčích.

Do turnaje jsme vstoupili nekoncentrovaně a laxně. Soupeři nás přehrávali pouze rychlostí a disciplínou. Na rozdíl od soupeřů jsme se nevraceli do obrany z čehož jsme následně inkasovali laciné góly. Po zisku míče jsme naopak „počkali“ až se soupeř vrátí do obrany a připraví se na náš útok. Našim hráčům se nedařilo ani po střelecké stránce, kdy jsme stříleli doprostřed brány a trefovali brankáře. V průběhu turnaje se naše hra sice začala zlepšovat, ale na soupeře to nikdy nestačilo. Turnaj nám ukázal, kde máme VELKÉ rezervy a na čem musíme zapracovat.

Abychom jen nekritizovali, musíme na druhou stranu pochválit i jednotlivé hráče za jejich zlepšující se výkony a to Matouše Pečinku, který v brance bránil naše skóre perfektními zákroky. Víťu Švarce, který v obraně bojoval o každý míč. Prokopa Spurného, který se zlepšil v obraně. Tomáše Dvorského, který se nebál a během turnaje začal nebezpečnými projektily obstřelovat branku soupeřů. Matěje Berkio, za snahu a když zaujal správné postavení v útoku, zjistil, že jde i vystřelit na branku ;). Filipa Spurného, který začal jako ostrá spojka zatěžovat konto soupeře a nás držel nad vodou.  Radku Vykydalovou a Janu Přikrylovou, které se nebály a mezi kluky se prosazovaly kličkami a zarputilostí. No a nesmíme zapomenout na Roberta Pluhaře, který zjistil, že nemusí chodit až na obranu soupeře, ale že góly se dají střílet i z dálky a při jeho výšce, velké síle při střele to není žádný problém.

Na turnaji jsme sice nezískali žádný bod, ale mezi velikány regionální házené, byl pro nás přínosnou školou, která nás opět posunula o házenkářský krůček dál.


Konečná tabulka

1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
SK Velká Bystřice „A“  18:3  32:6 30:10  10:9 18:18 9  108:46 1.
SK Velká Bystřice „B“  3:18 19:11  8:12 8:13 15:16 2 53:70 5.
TJ Sokol Horka nad Moravou 6:32 11:19 12:14  5:19 14:18 0  48:102 6.
Tatran Litovel 10:30  12:8 14:12  8:14 9:12 4  56:83 4.
TJ STM Olomouc „B“  9:10  13:8  19:5 14:8 18:22 6  73:53 3.
Sokol II Prostějov 18:18 16:15 18:14  12:9 22:18 9 93:77 2.

 

Sestava a branky:  Pluhař Robert 15, Spurný Filip 13, Vykydalová Radka 13, Přikrylová Jana 4, Dvorský Tomáš 1, Berki Matěj 0, Spurný Prokop 0, Pečinka Matouš 0, Švarc Vitězslav 0.

9.10. 2011         TURNAJ (starší mini)      TJ Sokol Kostelec na Hané

První chladné nedělní dopoledne letošního podzimu jsme strávili v krásné hale v Kostelci na Hané. Na turnaj jsme jeli s jasným cílem zahrát si hezkou miniházenou a ukázat všem rodičům jak jsme se zlepšili. Již tradičně nás čekali 3 zápasy a dovednostní soutěže. Tentokrát byly dovednostní soutěže odehrány nikoliv v průběhu turnaje, ale až po ukončení bojů v miniházené. V těchto jsme se umístili, dá se říci pro nás tradičním, 3. místě.

Teď již k samotným utkáním. V prvním jsme poměřili své síly s domácím celkem Kostelce na Hané. Soupeř sice disponoval plnou lavičkou (14 hráčů), nicméně, tito byli z valné většiny úplní nováčci, někdy hrající házenou teprve týden. Vstup do zápasu nám vyšel na jedničku, kdy jsme vedli 2:0, ale to bylo z naší strany vše. Hráčům a hráčkám jako by se nechtělo, malý, ale bojovnější soupeř nás přehrával po všech stránkách. Bohužel utkání jsme prohráli 18:11. Nutno podotknout, že zaslouženě.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti nejsilnějšímu týmu střední Moravy a to klukům z TJ STM Olomouc. Asi nejlepší utkání, které jsme na turnaji předvedli. Soupeř nás sice přehrával ve všech herních činnostech, ale to bylo dáno věkem a především dlouholetou házenkářskou zkušeností, která našim dětem zatím chybí. Z naší strany jsme podali bojovný výkon na hranici našich možností, i přesto tento na soupeře nestačil a soupeři jsme podlehli 21:6.

Do posledního utkání jsme nastoupili proti týmu Litovle. S tímto jsme měli vyrovnanou bilanci a to 1 vítězství a 1 jednu prohru. V opět bojovném utkání jsme pomyslný jazýček vah zvrátili na naši stranu a soupeře po dramatické koncovce zdolali rozdílem jediné branky, za což jsme si vysloužili bronzové medaile.

Je opravdu velká škoda, že děti první utkání nebojovali jako druhé a třetí. Kdyby tomu tak bylo, mohli jsme na hrudi nosit stříbrně se lesknoucí kov.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Kostelec na Hané 18:11 11:5 5:14 34:30 4 2
TJ Sokol Horka nad Moravou 11:18 19:18 6:21 36:57 2 3
Tatran Litovel 5:11 18:19 9:20 32:50 0 4
TJ STM Olomouc „A“ 14:5 21:6 20:9 55:20 6 1

Sestava a branky: Štancl Petr 19, Spurný Filip 8, Vykydalová Radka 5, Pečinka Matouš 2, Přikrylová Jana 2, Berki Matěj 0, Dvorský Tomáš 0.

16.10. 2011    TURNAJ (mladší mini)       UP HSC Olomouc

Po dlouhých třech týdnech se dočkali naši nejmenší hráči a hráčky dalšího turnaje, na kterém změřili síly s týmy DHK Zora Olomouc „A“, DHK Zora Olomouc „B“, UP HSC Olomouc „A“ a UP HSC Olomouc „B“. Turnaj se odehrál ve dvou školních tělocvičnách ZŠ Heyrovského, v Olomouci.

Do turnaje jsme vstoupili skvěle, kdy jsme porazili tým DHK Zory Olomouc „A“ rozdílem třídy a to v poměru 22:3.

V dalším utkání nás čekal opět tým DHK Zory Olomouc, ale tentokráte tým „B“. Utkání již bylo vyrovnané. Soupeř v úvodu utkání vedl, ale hráči se nezalekli, průběh utkání obrátili v náš prospěch a po závěrečném hvizdu rozhodčí se ukazatel skóre zastavil na výsledku 11:5 v náš prospěch.

Ve třetím utkání jsme si vybrali naši slabou chvilku a soupeři UP HSC Olomouc „B“ umožnili hladké vítězství. Prohra náš může mrzet hlavně proto, že většinu gólů jsme dostali z prostoru pravého křídla.

V posledním čtvrtém utkání nás čekal papírově nejsilnější a vzrůstově největší soupeř UP HSC Olomouc „A“. Do utkání jsme vstoupili odhodlaně se o výsledek porvat. Zápas byl od první minuty do poslední vyrovnaný, napínavý a plný zvratů. To by poznal i nezasvěcený pozorovatel při pohledu na bouřlivě fandicí rodiče a hráče ostatních týmů. Utkání, které mělo bezesporu největší pozornost celého dopoledne, sklidilo úspěch jak u rodičů, ale i trenérů a nestranných diváků. Bohužel jsme utkání prohráli rozdílem dvou branek 13:15
Turnaj se nám vydařil po všech stránkách. Všichni hráči a hráčky zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. Zejména naši tři brankáři Pečinka M., Dvorský T. a Pajunčík O., kteří se dostali s úspěšností chycených střel přes 50 %.

Nesmíme zapomenout na našeho šestého hráče, kterým byli rodiče a fanoušci horecké házené, kteří nás bouřlivě povzbuzovali a pomohli tak ke krásné atmosféře na celém turnaji.
Konečná tabulka

1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
UP HSC Olomouc „B“ 11:10 15:9 24:3 26:1 8 76:23 1.
UP HSC Olomouc „A“ 10:11 15:13 20:3 21:5 6 66:32 2.
TJ Sokol Horka nad Moravou 9:15 13:15 22:3 11:5 4 42:23 3.
DHK Zora Olomouc „A“ 3:24 3:20 3:22 7:12 0 13:58 5.
DHK Zora Olomouc „B“ 1:26 5:21 5:11 12:7 2 18:44 4.

 Sestava a branky:  Vykydalová Radka 21, Dvorský Tomáš 13, Pečinka Matouš 7, Přikrylová Jana 6, Švarc Vítězslav 4, Pajunčík Ondřej 2, Berki Matěj 2. Pečinka Vojtěch 0, brankáři: Dvorský Tomáš 61,5 %, Pajunčík Ondřej 57 %, Pečinka Matouš 54 %.

22.10. 2011    TURNAJ (mladší mini)       SK Velká Bystřice

Pěkného a kvalitní mini házenou nabitého turnaje jsme se zúčastnili ve Velké Bystřici, za účasti domácího družstva, SHK Kunovic a UP HSC Olomouc „B“.

Do turnaje jsme sice vstoupili porážkou s olomouckým týmem, ale za tuto se nemusíme stydět. Předvedli jsme pohlednou hru, která se určitě líbila všem přítomným rodičům. Dobře jsme bránili a v útoku se nám dařilo prosazovat se přes soupeře, který byl vzrůstově větší.

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu. V podstatě od začátku do konce utkání jsme měli výsledek pod kontrolou a nepřipustili jsme žádné drama. Sice jsme vyhráli velkým rozdílem, ale se hrou zejména v obraně jsme nemohli být spokojeni. Dostali jsme hodně laciných gólů a to proto, že děti v obraně neplnili pokyny trenéra a doslova si dělaly, co chtěly. Z toho vznikaly chyby, které soupeř dokázal využít. Na druhou stranu je určitě na místě pochválit Matěje Berkiho, který se doslova v zápase střelecky vyřádil a zatížil skóre soupeře 7 brankami.

V posledním utkání nás čekal zatím neporažený tým SHK Kunovic. Před zápasem jsme si řekli, že pokud chceme předvést hezký výsledek, musíme zlepšit obranu a v útoku se nebát chodit do obrany soupeře. Bohužel v prvním poločase obrana opět nešlapala, tak jak by měla a soupeř toho dokázal využít. Ve druhém poločase jsme sice obranu zlepšili, ale na soupeře to už nestačilo. V tomto utkání se blýskly hezkými obrannými, ale i útočnými zákroky naše dvě hvězdičky Jana Přikrylová a Radka Vykydalová.

Celkově musí být pochválen celý tým, který až na malé chybičky bojoval od začátku do konce každého utkání a ve Velké Bystřici jsme zanechali pěkný dojem.


Konečná tabulka 

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
SK Velká Bystřice 4:25 7:20 1:33 12:78 0 4.
SHK Kunovice 25:4 15:9 14:10 54:23 6 1.
TJ Sokol Horka nad Moravou 20:7 9:15 6:15 35:37 2 3.
UP HSC Olomouc „B“ 33:1 10:14 15:6 58:21 4 2.

 Sestava a branky:  Vykydalová Radka 10, Berki Matěj 9, Pečinka Matouš 5, Přikrylová Jana 5, Dvorský Tomáš 3, Konrád David 1, Švarc Vítězslav 1, Pajunčík Ondřej 1, Pečinka Vojtěch 0, Spurný Prokop 0, brankáři: Spurný Prokop 60%, Pajunčík Ondřej 50%, Dvorský Tomáš 53%, Pečinka Matouš 50%.

5.11. 2011         TURNAJ (Starší mini)       SK Velká Bystřice

V pátek před turnajem jsme na tréninku opakovali osobní obranu, jak správně překonat obránce a vsítit gól. Trénink sliboval sobotní úspěch, ale ten se nekonal.

Poslední turnaj starších mini jsme odehráli ve Velké Bystřici. Dalo by se spíš tvrdit, že tento den byl pro nás hororový. Celý turnaj se dá shrnout do jednoho odstavce. Celý turnaj jsme doslova a do písmene odflákli. Hráči vůbec neplnili pokyny trenéra a dělali si na hřišti, co chtěli, to se také odrazilo na obrazu hry. Všichni soupeři nás porazili jednoznačný rozdílem, ale o výsledek nejde. Hra byla ospalá, nekoncentrovaná a laxní.

Prohry by tak nemrzely, kdyby děti předvedly to, co umí, a co na pátečním tréninku zvládali na jedničku. Jak se říká, každý den není posvícení a my jsme si svůj smolný den vybrali právě ve Velké Bystřici.

 Konečná tabulka

1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
SK Velká Bystřice „B“ 10:14 10:13 5:13 14:11 2 39:50 4.
SK Velká Bystřice „A“ 17:10 21:11 16:12 27:9 8 81:42 1.
Tatran Litovel 13:10 11:21 12:15 17:8 4 53:48 3.
TJ Senice na Hané 13:5 12:16 15:12 18:7 6 48:40 2.
Horka nad Moravou 11:14 9:27 8:17 7:18 0 35:76 5.

 Sestava a branky: Spurný Filip 11, Štancl Petr 10, Vykydalová Radka 8, Dvorský Tomáš 4, Přikrylová Jana 2, Berki Matěj 0, Pečinka Matouš 0, Pajunčík Ondřej 0, Konrád David 0, Švarc Vítězslav 0, Pečinka Vojtěch 0, brankáři (úspěšnost): Pečinka Matouš 38 %, Dvorský Tomáš 38 %, Konrád David 13 %, Pečinka Vojtěch 13 %, Štancl Petr 7 %, Pajunčík Ondřej 0%.

6.11. 2011      TURNAJ (Mladší mini)       UP HSC Olomouc

Den po nepovedeném turnaji ve Velké Bystřici zajížděli naši nejmenší házenkáři a házenkářky do krajského města, tentokrát na turnaj, který pořádal tým UP HSC Olomouc. Byl to náš poslední turnaj v letošním roce a tak jsme chtěli zanechat co nejlepší dojem a ukázat soupeřům jak jsme se v průběhu sezóny zlepšili. Zapomněli jsme na hororové sobotní dopoledne a šli jsme si napravit reputaci a všem ukázat, že opravdu umíme hrát pěknou házenou.

To se také ukázalo hned v úvodním utkání. Sice jsme podlehli domácímu týmu, ale naše hra byla perfektní a to jak na obraně, tak v útoku. Další dvě utkání jsme s vypětím všech sil a zarputilou bojovností dotáhli do vítězných konců. Náš úspěch se skrýval především v perfektní obraně, kterou soupeř jen z těží překonával, a když se mu to podařilo, narazili střelci na naše perfektní brankáře. Za celý turnaj se musí pochválit celý tým, který i jako tým pracoval na hřišti. Velký úspěch zaznamenal David Konrád, který vsítil svoji první turnajovou branku a následně v posledním utkání podržel celé družstvo svými někdy až akrobatickými zákroky v brance. Dalším vyčnívajícím článkem byla Radka Vykydalová, která vstřelila neuvěřitelných 32 branek, což činí cca 10,60 branek na utkání.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 15:9 14:18 19:17 48:44 4 2.
UP HSC Olomouc „A“ 9:15 9:15 9:8 27:38 2 3.
UP HSC Olomouc „B“ 18:14 15:9 21:19 54:42 6 1.
SHK Kunovice 17:19 8:9 19:21 44:49 0 4.

 Sestava a branky: Vykydalová Radka 32, Přikrylová Jana 7, Pečinka Matouš 7, Berki Matěj 4, Konrád David 1, Švarc Vítězslav 0, Spurný Prokop, Pečinka Vojtěch 0, brankáři (úspěšnost): Pečinka Matouš 41 %, Konrád David 39 %, Švarc Vítězslav 13 %.

Z I M A

3.12. 2011      TURNAJ (mladší mini)       DHK Zora Olomouc

První zimní přípravný turnaj jsme absolvovali v nedaleké Olomouci. Mikulášský turnaj byl rozdělen do dvou skupin z důvodu velkého počtu přihlášených družstev. Ve skupině jsme se postupně utkali s družstvy ZŠ Holečkova 2, ZŠ Nedvědova 2, DHK Zora Olomouc 2 a ZŠ Nedvědova 3. I přesto, že jsme měli jen jednoho hráče na střídání a každé utkání trvalo 1 x 17 minut jsme si dokázali s každým soupeřem poradit a v některých případech jej převýšit o třídu. Skupinu jsme nakonec vyhráli bez ztráty kytičky a postoupili tak z prvního místa do “velkého“ finále, kde nás čekal vítěz druhé skupiny, tým dravců z TJ STM Olomouc. S kluky z STM jsme nikdy nevyhráli, ba naopak vždy jsme prohráli velkým rozdílem a proto jsme měli soupeři co oplácet a ukázat, jak jsme se v průběhu sezóny zlepšili. Utkání bylo vyrovnané od první do poslední minuty a tomu i odpovídal konečný stav 10:8 pro naše barvy. Turnaj jsme tedy vyhráli bez ztráty bodu a poprvé si tak mohli vychutnat jaké je stát na stupínku nejvyšším. Všichni hráči a hráčky ze všech družstev byli odměněni Mikulášem medailemi, protože se všichni snažili a jen výsledek není rozhodující.

Za předvedenou hru zaslouží pochválit opravdu všichni, kdy jsme bojovali od první do poslední minuty turnaje, což u nás nebývá zvykem. Jen doufejme, že tento turnaj nám nastolí novou éru vítězství, bojovnosti a hlavně radosti ze hry.

Pochvalu také zaslouží naši zástupci z řad rozhodčích Jirka Kräuter a Peťa Štancl, kteří se perfektně zhostili rozhodování a ukázali, že v nich dříme nejen házenkářský, ale i rozhodcovský talent.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
ZŠ Holečkova 2 4:13 9:11 8:3 11:8 32:35 4 3
TJ Sokol Horka nad Moravou 13:4 16:11 10:4 17:3 66:28 8 1
ZŠ Nedvědova 3 11:9 11:16 12:8 9:4 43:37 6 2
ZŠ Nedvědova 2 3:8 4:10 8:12 5:8 20:38 0 5
DHK Zora Olomouc 2 8:11 3:17 4:9 8:5 23:42 2 4

Finále:

TJ STM Olomouc –  TJ Sokol Horka nad Moravou    8:10

Sestava a branky: Vykydalová Radka 22, Dvorský Tomáš 21, Přikrylova Jana 9, Berki Matěj 5, Konrád David 4, Spurný Prokop 1, brankáři (úspěšnost): Berki Matěj 63%, Dvorský Tomáš 62%, Vykydalová Radka 79%.

Konečná tabulka:

  1. místo           TJ Sokol Horka nad Moravou
  2. místo           TJ STM Olomouc
  3. místo           ZŠ Nedvědova 1
  4. místo           ZŠ Nedvědova 2
  5. místo           ZŠ Holečkova 1
  6. místo           DHK Zora 1
  7. místo           ZŠ Nedvědova 3
  8. místo           ZŠ Holečkova 2
  9. místo           SK Velká Bystřice
  10. místo         DHK Zora Olomouc

11.12. 2011    TURNAJ (starší mini)    HC Zlín     

V předvánoční neděli jsme se zúčastnili vánočního turnaje ve Zlíně. Tam jsme odjížděli povzbuzeni minulým vítězstvím turnaje na Zoře a s cílem zopakovat nebo se aspoň přiblížit tomuto úžasnému výkonu.

Hned v prvním utkání se hráči přesvědčili o tom, že to tak lehké nebude. Soupeř nás přehrál ve všech směrech. Nám padal míč z rukou, hráči si nepomáhali v obraně a v útoku jsme se nemohli prosadit. Tomu odpovídá i to, že jsme vstřelili pouhých pět branek. Po tomto zápase jsme si řekli, že tak nehezkou házenou už hrát nebudeme. Ale bohužel nezdar se opakoval i v dalších dvou zápasech. Hráči se vzpamatovali až ve čtvrtém utkání, kde jsme narazili na našeho známého soupeře UP Olomouc. Utkání to bylo vyrovnané, hra se přelívala ze strany na stranu a bylo vidět hezké házenkářské akce na obou stranách hřiště. Nakonec jsme z tohoto zápasu odešli jako vítězové. Po tomhle pěkném výkonu nás čekal zápas o sedmé místo s domácím družstvem Zlín B. Do zápasu jsme nastoupili s cílem sedmé místo vybojovat za každou cenu. Opět to byl velmi vyrovnaný zápas, který se však hned od začátku vyvíjel v náš prospěch. Hráči se drželi pokynů trenéra, pomáhali si v obraně a v útoku se prosazovali naši střelci. Po velkém úsilí jsme nakonec vyhráli rozdílem dvou branek a obsadili tak sedmé místo z deseti zúčastněných družstev.

Domů jsme odjížděli se vztyčenou hlavou a hráči s tolik vytouženou medailí, kterou dostali za sportovní výkony všechny týmy.

Na závěr bych chtěl dodat, že se nesmíme nechat uchlácholit jedním krásným prvenstvím, ale všechny zápasy hrát tak, abychom z toho měli takový pocit, že jsme na hřišti nechali vše co je v našich silách.

Konečná tabulka skupiny „A“

1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
SHK Kunovice „A“ 15:8 16:17 9:3 17:5 58:33 7 1.
UP HSC Olomouc 8:15 3:12 5:7 10:13 26:47 0 5.
HC Zlín „A“ 17:16 12:3 8:4 18:9 55.32 7 2.
HC Zlín „D“ 3:9 7:5 4:8 15:3 29.25 4 3.
TJ Sokol Horka nad Moravou 5:17 13:10 9:18 3:15 30:60 2 4.

Konečná tabulka skupiny „B“

  1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
SHK Kunovice „B“ 14:16 15:11 11:9 4:17 44:47 6 2.
TJ Luhačovice 10:14 13:14 6:9 6:19 35:56 0 5.
HC Zlín „B“ 11:15 14:13 12:13 5:14 42:55 2 4.
HC Zlín „C“ 9:11 9:6 13:12 4:13 35:42 4 3.
HC Zubří 17:4 19:6 14:5 13:4 63:19 8 1.

 Utkání o 7. místo

TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Zlín „B“          12:9

 Sestava a branky: Spurný Filip 22, Vykydalová Radka 15, Přikrylová Jana 4, Dvorský Tomáš 3, Pajunčík Ondřej 1, Konrád David 0, Spurný Prokop 0, brankáři (úspěšnost): Dvorský Tomáš 58%, Vykydalová Radka 52%, Přikrylová Jana 50%, Spurný Filip 60%.

15.1. 2012      TURNAJ (starší mini)         HC Zlín

První turnaj v novém roce jsme absolvovali v krajském městě Zlín. Do Zlína jsme odjížděli v chladnou lednovou neděli a tak jsme doufali, že nás zápasová klání patřičně zahřejí.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. První dva týmy z každé skupiny pak hrály v nadstavbové skupině o celkové první místo, přičemž si ze základní skupiny přinesly body, které vybojovaly s týmy, se kterými byly v nadstavbové skupině. Stejný systém pak čekal družstva, která se umístila v základní skupině na 3. a 4. místě. Utkání se hrálo na dva poločasy, kdy jeden trval 10 minut, poločasová přestávka byla 2 minuty.

V prvním utkání jsme změřili síly s týmem reprezentující lázeňské město Luhačovice, tedy TJ Sokol Luhačovice. Utkání mělo spád, jeden útok střídal druhý. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a to samé se dá říci i o skóre. Ovšem utkání lahodící oku diváka to rozhodně nebylo. Oba týmy hrály prakticky bez obran. Nikomu se nechtělo bránit a každý měl jen chuť střílet góly. Z našeho pohledu se nám utkání vůbec nepovedlo. V obraně jsme soupeře nechali střílet z brankoviště a v útoku nám padal míč. Se štěstím a notnou dávkou střeleckého prachu jsme si nakonec „vystříleli“ nejtěsnější vítězství 20:19.

Do druhého utkání ve skupině jsme nastoupili proti ostříleným klukům z TJ STM Olomouc, tentokráte proti družstvu tygrů. V naší hře se oproti prvnímu utkání mnohé nezměnilo, opět nám padaly míče, obrana sice byla o trošku lepší, ale na zkušený a bojovný tým z Olomouce to nestačilo. O bojovnosti soupeře poukazuje i poločasový výsledek 6:1 ve prospěch Olomouce. V druhém poločase jsme se střelecky probudili, bohužel úspěšnost střelby byla slabá. Dva body si po zásluze připsal tým tygrů z Olomouce a to když nás dokázal porazit rozdílem třídy 15:4.

Třetí zápas opět kopíroval ve většině elementů ten předchozí – ztráty míčů, nepřesná střelba, laxní obrana. Vše pořád dokolečka dětem vysvětlováno. I přes neustálé zdůrazňování a vytýkání těchto chyb si ponaučení nevzal nikdo k srdci. Zasloužené vítězství týmu Zlína „A“ v poměru 27:8.

Jednou výhrou a dvěma porážkami jsme obsadili třetí místo ve skupině a vysloužili si obsazení ve skupině bojující o 5. – 8. místo. V této se nám počítal zápas ze základní skupiny s týmem Luhačovic a dále jsme se utkali s týmem SK UP Olomouc. Utkání s Olomoucí bylo opět napínavé od první do poslední minuty, ale i přes naše hluchá místa v utkání jsme dokázali stav utkání po konečném hvizdu rozhodčího udržet na naší straně a to nejtěsnějším možným rozdílem 9:8.

V posledním utkání, které bylo zároveň i přímým bojem o 5. místo jsme se utkali s domácím týmem Zlína „B“. Utkání ve kterém ožil Petr Štancl a konto soupeře zatížil 11 brankami a tím výrazně přispěl k naší konečné výhře 19:17.

Celý turnaj byl z naší strany nezodpovědný a s vlažným přístupem. Nicméně opět s rostoucími počtem zápasů náš tým nabíral na otáčkách a síle, tak jen neusnout na vavřínech a pokračovat v nastoleném vzrůstajícím tempu.

Petr Štancl byl oceněn jako nejlepší hráč našeho týmu a zároveň jako 2. nejlepší střelec turnaje s 32 vstřelenými brankami.

Nutno poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli jak na dopravě, tak i na hlasitém povzbuzování, které nám bylo velkou oporou a vzpruhou ve chvílích, kdy se nám zrovna dvakrát moc nedaří.

Konečná tabulka skupiny „A“

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ STM Olomouc – tygři 15:4 16:9 8:14 39:27 4 2.
TJ Sokol Horka nad Moravou 4:15 20:19 8:27 32:61 2 3.
TJ Sokol Luhačovice 9:16 19:20 12:25 40:61 0 4.
HC Zlín „A“ 14:8 27:8 25:12 66:28 6 1.

Konečná tabulka skupiny „B“

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ STM Olomouc – surikaty 32:6 17:1 18:1 67:8 6 1.
HC Zubří 6:32 13:13 6:9 29:54 3 2.
SK UP Olomouc 1:17 13:13 6:9 20:39 1 4.
HC Zlín „B“ 1:18 9:10 9:6 19:34 2 3.

Konečná tabulka o 5. – 8. místo

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 19:17 20:19 9:8 48:44 6 5.
HC Zlín „B“ 17:19 6:13 9:6 32:38 2 7.
TJ Sokol Luhačovice 19:20 13:6 8:8 40:34 3 6.
SK UP Olomouc 8:9 6:9 8:8 22:26 1 8.

Konečná tabulka o 1. – 4. místo

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
HC Zlín „A“ 12:15 14:8 35:11 61:34 4 2.
TJ STM Olomouc – surikaty 15:12 13:3 32:6 60:21 6 1.
TJ STM Olomouc – tygři 8:14 3:13 13:15 24:42 0 4.
HC Zubří 11:35 6:32 15:13 32:88 2 3.

 Sestava a branky: Štancl Petr 32, Vykydalová Radka 16, Spurný Filip 10, Pajunčík Ondřej 2, Berki Matěj 1, Pečinka Matouš 1, Spurný Prokop 0, Pečinka Vojtěch 0, Konrád David 0.

 22.1. 2012      TURNAJ (starší + mladší mini)      TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 22. 1. 2012 jsme pořádali turnaj mini žáků na Zoře. Tohoto turnaje se účastnilo celkem dvanáct družstev. Zvlášť hráli mladší mini a zvlášť starší. Byl to turnaj velmi kvalitně obsazený, přesto jsme vybojovali s mladšími nádherné první místo. Byli to velmi vypjaté a velmi vyrovnané zápasy. Především ve skupině mladší mini, kdy tři celky nasbíraly stejný počet bodů, osm z deseti. Díky velké úspěšnosti našich střelců jsme obsadili první místo. Musíme děti velmi pochválit za vysoké nasazení a bojovnost v zápasech, kdy neměli nikoho na střídání a hráli celý zápas s vypětím všech sil. Všichni podali velmi profesionální výkon hodný obdivu. Gratuluji všem bez výjimky.

Starší mini opět předvedli velmi pěkné zápasy, kdy jsme několikrát odvraceli porážku, která se rýsovala od začátku hry. I přesto se děti vzepřely prohře a obrátily výsledek zápasu s vysokým vypětím všech sil. Zaslouží si veliký obdiv, hlavně ti mladší, kteří pomáhali starším v zápasech, kde je ostatní převyšovali věkem i vzrůstem. Ve hře jeden proti jednomu, která je velmi fyzicky náročná, měli s nimi soupeři velké problémy.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří vytvořili nádhernou atmosféru, která se kolikrát podobala té na extraligových zápasech.

Konečná tabulka starší mini

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
DHK Zora Olomouc 7:22 3:29 10:22 6:23 15:18 0 41:114 6.
TJ STM Olomouc tygři 22:7 10:19 16:11 11:21 17:4 6 76:62 3.
TJ STM Olomouc surikaty 29:3 19:10 18:9 18:14 24:8 10 108:42 1.
TJ Sokol Horka nad Moravou 22:10 11:16 9:18 10:22 17:16 4 69:82 4.
HC Zlín 23:6 21:11 14:18 22:10 23:8 8 103:53 2.
SHK D-P Pardubice holky 18:15 4:17 8:24 16:17 8:23 2 54:96 5.

Sestava a branky: Štancl Petr 35, Spurný Filip 18, Vykydalová Radka 10, Pečinka Matouš 3, Dvorský Tomáš 2, Berki Matěj 0.

Konečná tabulka mladší mini

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 9:6 19:5 16:17 22:17 26:10 8 92:55 1.
TJ STM Olomouc 6:9 12:2 11:7 12:8 22:1 8 63:29 2.
DHK Zora Olomouc 5:19 2:12 8:15 5:3 8:7 4 28:56 4.
Sokol Telnice 17:16 7:11 15:8 14:9 21:7 8 74:51 3.
SHK D-P Pardubice 17:22 8:12 3:5 9:14 7:2 2 44:55 5.
SHK D-P Pardubice hol. 10:26 1:22 7:8 7:21 2:7 0 27:84 6.

Sestava a branky: Pečinka Matouš 31, Vykydalová Radka 27, Dvorský Tomáš 23, Berki Matěj 10, Pajunčík Ondřej 1, Pečinka Vojtěch 0, Spurný Prokop 0.

4.2. 2012        TURNAJ (starší mini)         Veselí nad Moravou

Dne 4. 2. jsme se zúčastnili turnaje starších mini žáků ve Veselí nad Moravou. Vzhledem k velkému počtu startujících družstev se hrálo ve dvou skupinách po pěti družstvech, systémem „každý s každým“. Po odehrání základních skupin se utkalo družstvo o celkové umístění s družstvem z druhé skupiny, které se ve skupině umístilo na stejném místě jako družstvo ve skupině první. Jedno utkání se hrálo 1 x 15 minut.

Již v prvním zápase jsme se utkali se slovenským soupeřem z Bratislavy. Utkání se vyvíjelo tak, že jsme se nemohli dostat do vedení a dětem se nedařilo ubránit soupeře a hlavně jsme nestříleli góly. Nakonec jsme prohráli o tři branky. Přiznám se, že jsem to přisuzoval dlouhé cestě a nedostatečnému rozcvičení. Ale bohužel se ostatní zápasy vyvíjely úplně stejně. Děti se nemohli dostat do herního tempa, v obraně si soupeři dělali, co chtěli, naši střelci opět trefovali brankáře. Bohužel ze čtyř utkání jsme neurvali ani bod. Více méně jsme se rozhodli, že poslední zápas o sedmé místo zabojujeme a zvítězíme. Utkali jsme se opět s naším tradičním soupeřem SK UP Olomouc. Hra se od začátku vyvíjela v náš prospěch a my jsme se dostali do vedení 6:1. Ale ve druhé polovině přišel zlom, děti přestaly mít chuť hrát a soupeř to vycítil, začal nás trestat rychlými protiútoky a rázem tu byl vyrovnaný stav 8:8. Do konce chybělo 30 sekund a soupeř se po naší chybě dostal do vedení. Toto jsme již nedokázali zvrátit a zápas skončil vítězstvím soupeře 9:8. Dětem jsme po utkání museli říct tvrdou kritiku, že utkání se hraje s plným nasazením až do konce i kdybychom vyhrávali o 20 branek. Tímto jsme se dostali na nelichotivé poslední místo. 

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
DHK Zora Olomouc 8:14 17:6 14:8 16:13 55:41 6 2.
TJ STM Olomouc „A“ 14:8 18:10 19:5 18:8 69:31 8 1.
ŠKP Bratislava „B“ 6:17 10:18 11:8 12:10 39:53 4 3.
TJ Sokol Horka nad Moravou 8:14 5:19 8:11 8:14 29:58 0 5.
HK Piccard Senec 13:16 8:18 10:12 14:8 45:54 2 4.

Utkání o 7. místo

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK UP Olomouc    8:9

Sestava: Pečinka Matouš, Vykydalová Radka, Přikrylová Jana, Konrád David, Dvorský Tomáš, Spurný Filip, Spurný Prokop.

18.2. 2012      TURNAJ (mladší mini)       Velká Bystřice

Dne 18. 2. jsme se zúčastnili turnaje ve Velké Bystřici. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 družstev, které hrály systémem „každý s každým“. Délka jednoho utkání byla 2 x 10 minut.

V prvním utkání jsme hráli s dívkami se Zory 1. Naši hráči hráli velmi disciplinovaně a po prvním poločase jsme vedli o osm gólů. Proto jsme podle pravidel mini házené ve druhém poločase stáhli ze hry jednoho hráče, přesto jsme měli převahu jak v útoku, tak nás soupeř nedokázal přehrát v obraně. Tak jsme děvčata přehráli a zvítězili 14:3. Ihned po skončení tohoto zápasu jsme nastoupili proti domácí Bystřici. Opět jsme hráli systém osobní obrany v první půlce a zónové ve druhé. Vše probíhalo tak jak v prvním zápase, hráči důsledně bránili a v útoku překonávali brankáře střelami z dálky i z brankoviště. Tím jsme vyhráli 25:9. Třetí zápas dopadl opětovným vítězstvím. Naše hodnocení po utkání bylo velmi pozitivní a dětem jsme řekli, že nám dělají radost. Naše pochvaly však byly předčasné, protože v následujícím utkání s děvčaty se Zory 2 se nám již tak dobře nedařilo, v osobní obraně se děti nemohly najít a soupeř se velmi rychle uvolňoval a trestal střelami z brankoviště. My jsme sice velmi rychle odpověděli, ale naše snaha byla zmařena chybou v obraně. Na konci jsme již nestíhali a soupeř vyhrál o jednu branku. Toto se bohužel opakovalo i v posledním zápase s UP Olomouc, ale tady musím podotknout, že se děti snažily, i když prohrály, odcházely z hřiště se vztyčenou hlavou. Soupeř byl prostě lepší.

Celkově jsme se umístili na krásném třetím místě, které zdobí opravdu hezká hra, kterou předvedli naši hráči

Na závěr bych chtěl pogratulovat našemu benjamínkovi Vojtovi Pečínkovi za první, ale o to větší, úspěch v podobě čtyř vstřelených branek na turnaji. Jen tak dál.

 

Konečná tabulka

 

 

1 2 3 4 5 6 Skóre Body Pořadí
SK Velká Bystřice 1 7:10 3:14 1:25 9:17 7:9 27:75 0 6.
DHK Zora Olomouc 1 10:2 7:18 4:23 10:16 13:7 44:66 4 4.
TJ Sokol Horka nad Moravou 14:3 18:7 10:13 12:13 25:9 79:44 6 3.
SK UP Olomouc 25:1 23:4 13:10 26:9 28:1 115:25 10 1.
DHK Zora Olomouc 2 13:9 16:10 13:12 9:26 17:6 68:63 8 2.
SK Velká Bystřice 2 9:7 7:13 9:25 1:28 6:17 27:90 2 5.

 Sestava a branky: Dvorský Tomáš 24, Pečínka Matěj 24, Berky Matěj 16, Konrád David 11, Pečínka Vojta 4, Prokop Spurný 0.

25.2. 2012      TURNAJ (mladší mini)          Horka nad Moravou

Dne 25. 2. jsme u nás v Horce nad Moravou v tělocvičně Základní školy uspořádali turnaj mladšího mini žactva. Účastnilo se včetně nás pět družstev. V prvním zápase proti týmu z Velké Bystřice 1, jsme začali velmi dobře. Hráli jsme útočně a kvalitní obranou jsme nedovolili soupeři se prosadit. Utkání jsme dovedli hladce do vítězného konce 8:3. Druhý zápas byl jiný, padalo hodně branek, ale soupeř byl lepší v obraně i útoku. Děti nakonec podlehly družstvu z SK UP Olomouc 11:18, ale zápas byl herně pěkný. Pak nás čekala Velká Bystřice 2, v tomhle utkání se prosadily naše spojky, ale v obraně to bylo velmi tvrdé, tomu nasvědčuje i výsledek 7:5. V posledním utkání jsme hráli s děvčaty ze Zory. Ty jsme přehráli díky našim střelcům. Soupeř se sice snažil ze začátku udržet krok, ale vydrželo mu to do první poloviny utkání. V té druhé byl zápas již plně v naší režii a děvčata jsme porazili 9:4.

Tohoto turnaje se účastnily i děti z kroužku mini házené, ze ZŠ v Horce nad Moravou a ty byly velkým překvapením. Během chvíle se plně zapojily do hry a bylo na nich vidět, že mají chuť hrát a hlavně vyhrávat.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 9:4 8:3 7:5 11:18 35:30 6 2.
DHK Zora Olomouc 4:9 7:2 12:3 2:13 25:27 4 3.
SK Velká Bystřice 1 3:8 2:7 7:3 2:11 14:29 2 4.
SK Velká Bystřice2 3:7 3:12 3:7 3:25 12:51 0 5.
SK UP Olomouc 18:11 13:2 11:2 25:3 69:18 8 1.

Sestava a branky: Dvorský Tomáš 13, Pečinka Matouš 11, Sedláček Tomáš 3, Flores Felipe 3, Konrád David 2, Berki Matěj 2, Pečinka Vojta 1, Spurný Prokop 0, Štajerová Mirečka 0, Štajer Bohouš 0.

25.2. 2012      TURNAJ (starší mini)                       Horka nad Moravou

  Dne 25. 2. 2012 jsme pořádali v ZŠ, v Horce nad Moravou turnaj staršího mini žactva. Již v prvním utkání jsme naše hráče museli pochválit za dobře zahájený turnaj a to vítězstvím nad týmem DHK Zora Olomouc v poměru 18:6. Děti hrály velmi disciplinovaně v obraně a střelecky se jim dařilo i v útoku. V dalším zápase jsme narazili na sebevědomý Uničov. Zde se ukázala síla našeho týmu. Utkání bylo velmi vyrovnané, děti byly ale velmi houževnatí a nedovolily soupeři, aby se dostal do vedení. Nakonec jsme ukořistili vítězství 15:14. V posledním zápase ve skupině s Litovlí jsme nedovolili soupeři nic předvést a dokonce jsme ze hry mohli stáhnout jednoho hráče, tak jak říkají pravidla. I přesto jsme průběh utkání diktovali my a v 1. „oslabení“ jsme dávali víc gólů než soupeř, a tak po konečném hvizdu rozhodčího bylo skóre 18:7, v náš prospěch. Po tomhle utkání jsme se dostali na první místo ve skupině a čekal nás zápas o celkové první místo v turnaji s děvčaty DHK Zora. Musíme přiznat, že jsme si mysleli, že jednoznačně zvítězíme. Ale to byl omyl. Děvčata nám od začátku nedala nic zadarmo a dokonce v polovině utkání vedly o gól. Byl to velmi pěkný zápas o každý gól, ale nakonec se projevila větší chuť vyhrát v našich hráčích.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 18:6 18:7 15:14 51:27 6 1.
DHK Zora Olomouc 6:18 14:6 15:12 35:36 4 2.
Tatran Litovel 7:18 6:14 13:16 26:48 0 4.
Házená Uničov 14:15 12:15 16:13 42:43 2 3.

utkání o 3. místo

Házená Uničov – Tatran Litovel       15:7

utkání o 1. místo

TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc         21:17

Sestava a branky: Štancl Petr 29, Spurný Filip 17, Vykydalová Radka 13, Přikrylová Jana 4, Konrád David 4, Dvorský Tomáš 3, Pečinka Matouš 1, Pajunčík Ondřej 0.

25.3. 2012      TURNAJ (mladší mini)          Kostelec na Hané

Dne 25. 3. 2012 jsme se zúčastnili turnaje mini žáků v Kostelci na Hané. Tohoto turnaje se zúčastnilo sedm družstev včetně nás. Musím ihned na začátku hráče pochválit za velmi kvalitní výkon ve všech utkáních. Přiznám se, že ráno při odjezdu jsem byl velmi skeptický k tomu, jak se na turnaji umístíme. Díky marodce jsme se sešli akorát do hry.

Po prvním utkání jsem však názor změnil. Děti hrály velmi disciplinovaně, jak v útoku, tak i v obraně a soupeře z Prostějova jsme porazili 14:7. Od tohoto úvodního utkání jsme turnajem procházeli bez ztráty bodů. Hráči byli doslova jak urvaní z řetězu a nedovolili soupeřům se prosadit. Rychlý protiútok se stal naší nejsilnější zbraní a děti si dokonce vyzkoušely tzv. parádičky, což je střelba za zády nebo pod nohou. Jediný soupeř, s kterým jsme hráli vyrovnaně, byl slovenský soupeř Ivanka pri Dunaji, ale to jenom v první půlce, ve druhé polovině naše spojky soupeře přestřílely. Dále bych chtěl podotknout, že polovinu turnaje jsme hráli ve třech v poli, abychom soupeřům dali šanci s námi hrát vyrovnanou partii. I přesto se nám dařilo mít převahu na své straně. Děti zasloužily pochválit za obětavost, že i v tak malém počtu a v rychlém sledu utkání si dokázaly udržet fyzickou kondici tak, aby hrály na 100 %.

V tomto turnaji jsme zaslouženě obsadili první místo a vrátili se domů s tolik vytouženým pohárem pro vítěze a zlatými medailemi.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 6 7 Skóre Body Pořadí
Ivanka při Dunaji

 

15:9

 

20:3

 

7:12

 

16:1

 

14:9

 

15:8

 

87:42

 

10

 

2

Zubří 9:15 25:3 10:20 28:3 14:14 18:16 104:71 7 3
Újezd u Brna 3:20 3:25 8:22 11:2 4:14 8:20 37:10 2 6
Horka nad Moravou 14:7 20:10 22:8 22:2 17:9 14:7 107:43 12 1
Kostelec na Hané 1:16 3:28 2:11 2:22 1:26 4:8 12:111 0 7
Kuřim 9:14 14:14 14:4 9:17 24:1 14:8 86:58 7 4
Prostějov 8:15 16:18 20:8 7:14 8:4 8:14 67:73 4 5

Sestava a branky: Vykydalová Radka 31, Spurný Filip 25, Pečinka Matouš 23, Dvorský Tomáš 20, Pečinka Vojtěch 5.

5.- 9. 4. 2012 Prague Handball Cup 2012

Týden před zahájením jarní části sezóny 2011/2012 jsme se vydali na tradiční, již 21. ročník, velikonočního turnaje do hlavního města ČR – Prahy. Turnaj je znám především perfektní organizací a také jako největší halový turnaj v Evropě.  Letošní ročník nebyl výjimkou.

Na turnaj jsme odjížděli již ve čtvrtek ráno, abychom jsme se mohli aklimatizovat na zdejší prostředí a zároveň si prohlédnout pražské památky. Po příjezdu do Prahy a následného ubytování jsme se vydali na první výlet pražskými uličkami. Bohužel počasí nám nepřálo a prohlídku jsme předčasně ukončili na Staroměstské radnici.

Od turnaje jsme si slibovali hlavní cíl a to nasbírat zkušenosti s vyspělými kluby a vyzkoušet si velkou házenou, která se na turnaji hraje.  Spojit sportovní zážitky s prohlídkou památek a kulturou, která Prahou tepe. Bohužel nás na turnaj zejména z důvodů marodky odjelo pouze sedm hráčů a tak jsme celý turnaj hráli bez střídání.

V pátek již začínal turnaj a nás čekala 3 utkání a to s týmy Slovan Modra, HC Olimpus-85 a s Duklou Praha. V sobotu jsme se utkali s týmy TJ JM Chodov a SK Žeravice. V neděli jsme završili turnajová klání s týmy HBC Strakonice 1921 a Loko Vršovice. Ve všech zápasech jsme se teprve seznamovali se hřištěm a pravidly „velké“ házené. I když jsme před turnajem absolvovali 2 přípravné tréninky s týmem DHK Zora Olomouc, tak bylo na dětech vidět, že se s hřištěm a pravidly seznamují. Všechna utkání jsme sice prohráli, ale bojovnost a chuť, která byla neustále přítomná v našem družstvu, byla příkladem pro všechny týmy. Děti ve všech utkáních bojovaly o každý míč. Pochvalu si proto zaslouží všichni a to bez výjimky. Pochvalu si zaslouží o to víc, že všechna utkání hrály bez střídání a mnohdy po náročném doprovodném programu jako byly výlety na Petřín, historické věže Prahy, sobotní galavečer v Průmyslovém paláci na holešovickém výstavišti, na kterých svou ukázněností jen potvrdily, že jsme sehraný tým nejen na hřišti, ale i mimo něj. Turnaj splnil očekávání po všech stránkách. Jediný zápor, který nás provázel celým turnajem, bylo počasí, které nám vůbec nepřálo, kdy teploty mnohdy kroužily kolem hranice mrazu, ale i s tímto počasím jsme se poprali a neodradilo nás od návštěv historických památek, doprovodného programu a kvalitně odehraných utkání.

Při vyhlášení výsledků nás pořadatelé vyhlásili za nejmladší tým účastnící se Prague Handball Cupu a za předvedený výkony, sice bez zisku bodu, nás ocenil originální trofejí.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 6 7 8 V R P Skóre Body Pořadí
TJ JM Chodov 9:4 5:17 13:12 17:6 5:21 14:2 16:20 4 0 3 79:82 8 4.
Slovan Modra 4:9 5:15 6:7 11:3 3:24 16:6 4:20 2 0 5 49:84 4 6.
Dukla Praha 17:5 15:5 21:9 23:4 13:15 28:9 16:8 6 0 1 133:55 12 2.
Loko Vršovice 12:13 7:6 9:21 17:10 4:22 14:3 8:23 3 0 4 71:98 6 5.
HC Olimpus-85 6:17 3:11 4:23 10:17 3:33 15:7 5:18 1 0 6 46:126 2 7.
HBC Strakonice 1921 21:5 24:3 15:13 22:4 33:3 26:3 19:8 7 0 0 160:39 14 1.
Sokol Horka nad Moravou 2:14 6:16 9:28 3:14 7:15 3:26 3:14 0 0 7 33:127 0 8.
SK Žeravice 20:16 20:4 8:16 23:8 18:5 8:19 14:3 5 0 2 111:71 10 3.

Sestava a branky: Spurný Filip 13, Vykydalová Radka 10, Pečinka Matouš 4, Dvorský Tomáš 4, Konrád David 2, Pajunčík Ondřej 0, Pečinka Vojtěch 0.

 

J A R O

U mini žactva nebyla dlouhodobá soutěž, ale turnajový systém, kdy jsme se na jednotlivých turnajích umísťovali zpravidla na 2. – 3. místě. Pokud se na uplynulou jarní část sezóny podíváme z pohledu statistiky, tak můžeme směle tvrdit, že naše týmy mini žactev měla jeden z nejlepších útoků, ale na druhou stranu jednu z nejslabších obran. Důvodem, proč jsme nebyli na první pohled úspěšní v obraně, je opět dlouhodobá koncepce nepostavená na okamžitém úspěchu na konkrétním turnaji, ale na systematické dlouhodobé koncepční práci

s mládeží. Obě družstva praktikovala osobní obranu, což je nejtěžší obrana z hlediska fyzičky, ale i orientace v prostoru. Než jsme se tuto náročnou obranu naučili hrát, tak nás to stálo mnoho gólů, ale odměnou nám za úpornou dřinu jsou naše vzorové výsledky z posledních dvou domácích turnajů, na kterých jsme soupeře doslova a do písmene válcovali precizně zvládnutou osobní obranou a následným nekompromisním útokem. Na posledním domácím turnaji mladší mini žáci obsadili 2. místo a starší mini žáci byli o stupínek lepší, kdy vybojovali 1. místo. Do řad mladých házenkářů a házenkářek neustále proudili noví hráči
hráčky a je potěšující, že zájem dětí a rodičů o tento sport, který neodmyslitelně patří k Horce, neustále je. V neposlední řadě musíme ocenit i rodiče, kteří pomáhali s dopravou, na turnajích podporovali a slušně fandili oběma družstvům mini a tím významně přispěli k dosaženým výsledkům.

15.4. 2012         TURNAJ (Starší mini)       TJ Sokol Horka nad Moravou

 Konečná tabulka

1 2 3 4 skóre body pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 15:14 15:12 19:22 49:48 4 2. 
TJ Senice na Hané  14:15 17:7 15:17 46:39 2 3. 
SK Velká Bystřice „B“  12:15 7:17 6:9 25:41 0 4. 
Junior Zlín „A“ 22:19 17:15 9:6 48:40 6 1. 

 Sestava a branky: Spurný Filip 22, Vykydalová Radka 19, Pečinka Matouš 5, Dvorský Tomáš 2, Pajunčík Ondřej 1, Pečinka Vojtěch 0, Berki Matěj 0.

22.4. 2012      TURNAJ (starší mini)         Horka nad Moravou

V neděli jsme netradičně na domácím hřišti byly v pozici hostujícího družstva. Pořadatelem byl tým TJ STM Olomouc. Zbývající dvě družstva, která se zúčastnila turnaje, byla TJ Bystřice pod Hostýnem a SK Velká Bystřice. Pro nás byl turnaj náročný a to zejména proto, že souběžně jelo naše družstvo mladších mini žáků na turnaj do Litovle a tak jsme nemohli počítat s doplněním nemocných hráčů.

Nakonec nás bylo akorát na hru, a proto jsme si raději půjčili dva hráče z TJ STM Olomouc, kteří nám pomohli jak v brance, tak i v útoku.

Turnaj se nám vydařil po všech stránkách. Sice jsme vyhráli pouze jedno utkání, ale nasazení, dravost a perfektní obrana zdobila naši hru. Všichni hráči zasloužili velkou pochvalu za předvedené výkony. Zejména dva nováčci, bratři Petrovi – ještě předškoláci, kteří se nejdřív na turnaj jen přišli podívat, ale následně se i zapojili do hry, předvedli nebojácnost a chuť do hry.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ STM Olomouc „B“  11:5  20:14  12:9  43:28 6 1
TJ Bystřice pod Hostýnem  5:11  5:14  12:13  22:38 0 4
SK Velká Bystřice „A“  14:20  14:5  23:20  51:45 4 2
TJ Sokol Horka nad Moravou  9:12  13:12  20:23  42:47 2 3

Sestava a branky: Štancl Petr 19, Vykydalová Radka 15, Konrád David 4, Vladař Adam 3, Koleňák Marek 1, Petr Kamil 0, Petr Štěpán 0.

22.4. 2012      TURNAJ (mladší mini)       DHK Vítězná Litovel

Dne 22. 4. jsme se zúčastnili turnaje mladších mini žáků v Litovli. Celkem se ho zúčastnila čtyři družstva včetně nás.

První utkání jsme podstoupili s domácími Tatra Litovel, utkání to bylo od začátku vyrovnané, ale po urputném výkonu, kdy děti bojovaly o každý míč, získaly první body.

Ve druhém zápase jsme se setkali s naším tradičním soupeřem SK Velká Bystřice. Soupeři jsme od začátku utkání nedali šanci se prosadit a nekompromisně jsme mu uštědřili porážku 16:4.

Ve třetím a posledním utkání jsme narazili na sebevědomá děvčata s DHK Vítězná Litovel, která již před začátkem utkání prohlašovala, že nás hladce porazí. Myslím, že to nás vyhecovalo a do utkání jsme nastoupili s jasným cílem, že se tak hladce porazit nenecháme. První poločas byl herně vyrovnaný, děvčata se snažila, ale naše obrana byla perfektní, i přesto se děvčatům podařilo nám dát dvě branky a my jsme dali také dvě. Poločas skončil nerozhodně 2:2. Na začátek druhého poločasu jsme do hry nasadili naše ostré spojky s jasným úkolem začít střílet a dávat branky. Náš záměr se nám podařil a již v polovině druhého poločasu jsme vedli o tři branky a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Touto výhrou jsme se umístili na prvním místě v turnaji. O to větší radost jsme měli z toho, že se turnaje účastnily děti ze školní házené a dokonce jeden nováček. Při odjezdu na tento turnaj jsme si řekli, že nebudeme hrát na výsledek, ale aby si všechny děti. Tohoto jsme docílili, všechny děti hrály. O to příjemnější je, že jsme se umístili na prvním místě.

 Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
DHK Vítězná Litovel 11:5 12:7 5:12 28:24 4 2.
Tatran Litovel 5:11 9:9 10:11 24:31 1 3.
SK Velká Bystřice „B“ 7:12 9:9 3:15 19:36 1 4.
TJ Sokol Horka nad Moravou 12:5 11:10 15:3 38:18 6 1.

Sestava a branky: Berki Matěj 14, Dvorský Tomáš 10, Pečinka Matouš 8, Kašpařík Patrik 4, Pečinka Vojtěch 1, Štaier Bohuslav 0, Poštulka Matěj 0.

28.4. 2012      TURNAJ (mladší mini)       DHK Zora Olomouc

V sobotu jsme zúčastnili turnaje mini žáků na hřišti DHK Zora. Již při příjezdu bylo na dětech vidět, že mají chuť hrát. To se potvrdilo hned v prvním utkání. Hráči byli velmi aktivní v útoku, ale v obraně měli stále malé nedostatky. Proto se soupeřům dařilo držet s námi krok. Po prvním poločase prvního utkání jsme hráčům vysvětlili, že obrana je základ, a proto se musí více snažit a důrazně bránit soupeře i za cenu, že to někdy bolí. Již v druhé půli prvního utkání bylo vidět, že si to děti vzali k srdci. Najednou se s hráčů stal kompaktní tým, který soupeře přehrál ve všech směrech. Obrana poctivě a důrazně bránila soupeřovy pokusy se prosazovat z brankoviště a střely z dálky likvidovaly naše bloky anebo skvělé zásahy brankářů. V útoku jsme si tvořili prostor ke střelbě nebo rychlými protiútoky jsme přehrávali všechny soupeře.

Celkový dojem z tohoto turnaje je skvělý. Děti si všechny zahrály, i když někdy s vypětím všech fyzických sil. Především na hřišti bylo vidět, že je hra baví a hlavně, že hrají srdcem. A to je pro tento sport to hlavní. Právem si proto děti odnesly z tohoto turnaje první místo.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 Skóre Body Pořadí
DHK Zora Olomouc „A“ 17:4 10:18 12:7 9:9 48:38 5 2.
DHK Zora Olomouc „B“ 4:17 8:23 6:11 1:12 19:63 0 5.
TJ Sokol Horka nad Moravou 18:10 23:8 15:11 11:7 67:36 8 1.
TJ Senice na Hané 7:12 11:6 11:15 12:1 41:34 4 3.
TJ Bystřice pod Hostýnem 9:9 12:1 7:11 1:12 29:33 3 4.

Sestava a branky: Berki Matěj 24, Konrád David 21, Dvorský Tomáš 13, Pečinka Matouš 7, Pečinka Vojtěch 2, Spurný Prokop 0.

29.4. 2012      TURNAJ (starší mini)         HC Junior Zlín „A“

První doslova a do písmene letní neděli jsme v tropickém počasí zamířili do Zlína na turnaj starších mini žáků. Naše sestava ovšem nevypovídala o tom, že bychom reprezentovali kategorii starších mini žáků, ale spíše mladších. Vždyť v sestavě již podruhé za sebou byli naši nejmladší hráči v klubu a to bratři Petrovi. Proto jsme si také před samotným turnajem řekli, že jsme si v prvé řadě přijeli zahrát a udělat si hezkou neděli. A hezká byla…

Všechna utkání jsme odehráli se 100% nasazením a to od první do poslední minuty.
I když jsme neměli žádného hráče na střídačce a celý turnaj hráli bez možnosti vystřídání a oddechnutí si, tak jsme odehráli vyrovnaná utkání se všemi celky. Dokonce se nám podařilo tým Litovle potrápit a až těsně před posledním hvizdem jsme obdrželi rozhodující branku a soupeři podlehli. Opět jsme předvedli heroické výkony, kterými jsme si vysloužily obdiv trenérů soupeřů, kteří nám vzdali čest a ač jsme prohráli, pochválili nás za předvedenou hru. Dokonce trenérka Litovle řekla: „ byly jste lepší“. Což je opět důkazem, že nejde o výsledek, ale o to aby nás házená bavila a měli jsme z ní radost.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
HC Junior Zlín „A“ 19:7 12:8 22:17 53:32 6 1.
Tatran Litovel „A“ 7:19 7:11 18:17 32:47 2 3.
Házená Uničov 8:12 11:7 19:11 38:30 4 2.
TJ Sokol Horka nad Moravou 17:22 17:18 11:19 45:59 0 4.

Sestava a branky: Štancl Petr 24, Vykydalová Radka 19, Koleňák Marek 2, Petr Kamil 0, Petr Štěpán 0.

5.5. 2012        TURNAJ (mladší mini)       TJ Sokol Horka nad Moravou

V sobotu 5.5.2012 jsme pořádali v areálu ZŠ v Horce nad Moravou další ze série turnajů pro nejmenší házenkářské talenty. I když počasí zprvu vypadalo, že bude nepřející, tak se umoudřilo a dopoledne nás provázelo opět letní slunečné počasí. Dalo by se přímo čekat, že v tomto duchu se ponese i celé dopolední házenkářské klání.

Bohužel realita byla zcela jiná. Ještě těsně před úvodním hvizdem se stala nepříjemná věc a to když babička Tomáše Dvorského, která přijížděla do areálu na kole s cílem povzbudit děti v zápoleních, měla nehodu a nepříjemně se zranila. Babička Tomáe byla hospitalizovaná v Olomoucké nemocnici a všichni ji budeme držet pěsti, se co nejdříve uzdraví.

Tato událost jako by i předurčila naše nadcházející minuty turnaje. Po dlouhé době nás na turnaji bylo více jak 7 hráčů. Proto jsme mohli mít dostatek prostoru na střídání a na hřišti opravdu odevzdat maximum. To se také nedělo. Děti jako by někdo vyměnil. Na hřišti stály, nenabíhaly si, obrana byla děravá jako cedník. Snad se jednalo jen o výjimečný kolaps, který nás už v letošní sezóně nepotká. I když to není naším zvykem, tentokrát bychom chtěli hráče ohodnotit individuálně. Vojta Pečinka společně s Davidem Konrádem opravdu mile překvapili a to když urputně bojovali jak v útoku, tak i na obraně. Oba si zaslouží obrovskou pochvalu za maximální snahu. Ostatní hráči předvedli průměrný výkon, o čemž svědčí i nezvykle vyrovnaná listina střelců.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 16:11 8:17 10:24 34:52 2 3.
SK Žeravice 11:16 4:13 1:11 16:40 0 4.
TJ STM Olomouc 17:8 13:4 9:11 39:23 4 2.
SK UP Olomouc 24:10 11:1 11:9 46:20 6 1.

Sestava a branky: Pečinka Matouš 8, Berki Matěj 7, Dvorský Tomáš 7, Konrád David 6, Pečinka Vojtěch 4, Šteier Bohuslav 2, Spurný Prokop 0, Petr Kamil 0, Petr Štěpán 0.

6.5. 2012        TURNAJ (starší mini)         SK Velká Bystřice

Turnaj starších mini žáků jako by dovršil černý víkend horecké házené. Sice jsme na turnaj odjížděli pouze v 5 hráčích, ale na tuto skutečnost jsme se rozhodně nemohli vymlouvat. Vždyť málokdy nás bylo na turnaji o moc víc. Každopádně složení hráčů nasvědčovalo, že jsme turnaj měli zvládnout hravě a udělat si hezkou neděli. Ale to se nestalo ….

…Do prvního utkání jsme vstoupili poměrně dobře. Se soupeřem jsme drželi krok, ale bylo zde jedno velké ALE… nebyli jsme schopni využívat vyložené střelecké příležitosti. Střelba byla do brankáře a v některých případech se divák nestačil divit a to když naši „borci“ po perfektním uvolnění se na brankovišti nevystřelili na branku, ale raději nahráli do křídla, které sice dokázalo zakončit, ale bezúspěšně. V útoku se jednalo o zmar nad zmar. Obrana byla sice o něco lepší, ale nebyla jednotná, chyběla větší chuť, bojovnost a soudržnost. Proto jsme také dostávali laciné branky. Druhé utkání bylo jako přes kopírák toho prvního. Do třetího utkání jsme vstupovali po kratší přestávce a čekal nás „nejslabší“ soupeř turnaje, SK Velká Bystřice „B“. Utkání sice bylo o trochu pohlednější, ale chyby z předcházejících utkání se opakovaly. Nakonec jsme soupeře udolali, ale rozhodně jsme nemohli být s předvedenou hrou spokojeni.

Celkově se dá naše nedělní zápolení shrnout do jedné věty: „házenou umíme hrát lépe a dnešní den je doufejme jen jednou velkou výjimkou, která se již nebude opakovat.“

 Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 17:25 16:6 5:16 38:47 2 3.
SK Velká Bystřice „A“ 25:17 25:7 14:16 64:40 4 2.
SK Velká Bystřice „B“ 6:16 7:25 7:23 20:54 0 4.
TJ STM Olomouc „A“ 16:5 16:14 23:7 55:26 6 1.

Sestava a branky: Štancl Petr 20, Spurný Filip 7, Vykydalová Radka 6, Koleňák Marek 3, Pajunčík Ondřej 2.

12.5. 2012      TURNAJ (starší mini)         TJ Bystřice pod Hostýnem 

Již před odjezdem do poměrně vzdálené Bystřice pod Hostýnem jsme se „utkali“ s problémem s dopravou. Na sraz sice přišlo dostatek hráčů (až na jednoho všichni starší mini žáci), ale aut už tolik nebylo. Nakonec musela od svého původního plánu upustit paní Spurná, která je již pravidelným účastníkem každého turnaje na půdě soupeřů. Druhý vůz zapůjčil pan Pajunčík, který sice nemohl na turnaj odjed, ale týmově takto vypomohl. Obou rodičům patří velký dík.

Po příjezdu do Bystřice pod Hostýnem, jsme nezvykle museli nejen mi, ale i ostatní týmy, vyjma domácích, čekat na příchod domácích organizačních pracovníků, kteří nám teprve půl hodiny před zahájením turnaje zpřístupnili sportoviště. Po rozcvičce nás čekali nám dobře známí kluci z TJ STM Olomouc, následoval tým SK Velká Bystřice a v posledním utkání jsme se střetli s domácím týmem TJ Bystřicí pod Hostýnem.

Ještě před prvním hvizdem jsme si řekli, že nesmíme zopakovat výkon z posledního turnaje, že musíme ke každému zápasu přistoupit zodpovědně s bojovností, chutí zvítězit a hlavně mít radost ze hry. Snad jen poslední bod jsme splnili. Zodpovědnost, bojovnost a chuť po vítězství na hřišti z naší strany nebylo vidět. Hráči hráli podle svého a to se odrazilo v obrazu hry. Oproti minulému turnaji jsme šance, které jsme si vytvořili, sice proměňovali, ale šancí nebylo mnoho. Minimálně jsme využívali svých předností (Petr, Marek – výšky; Filip, Radka – rychlosti; Jana, Ondra – prozíravosti a mrštnosti). Soupeři nás porazili jen díky bojovnosti a chuti po vítězství. To byl jediný rozdíl, který rozhodl o našem umístění na třetím místě.

Kdybychom měli turnaj porovnat s předchozím, tak jsme hráli lépe. Doufejme, že náš herní útlum tímto turnajem skončil a příští víkend už budeme ve své kůži a herní pohodě. K tomu bude zapotřebí větší píle na trénincích a maximální účast.

 Konečná tabulka 

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 18:12 17:22 15:23 50:57 2 3.
TJ Bystřice pod Hostýnem 12:18 12:12 5:15 29:45 1 4.
TJ STM Olomouc 22:17 12:12 7:17 41:46 3 2.
SK Velká Bystřice „B“ 23:15 15:5 17:7 55:27 6 1.

Sestava a branky: Štancl Petr 24, Spurný Filip 12, Vykydalová Radka 6, Pajunčík Ondřej 4, Přikrylová Jana 3, Koleňák Marek 1.

13.5. 2012      TURNAJ (mladší mini)       SK Velká Bystřice   

Nedělním turnajem ve Velké Bystřici udělali všichni hráči velkou radost rodičům i trenérovi. Opravdu vydařený turnaj se odehrál ve Velké Bystřici za účasti dvou domácích celků, týmu SHK Kunovice a našeho týmu mladších mini žáků.

Do turnaje jsme vstoupili s velkou chutí a bojovností. To se také odrazilo na předvedené hře. Sice jsme dokázali vyhrát jen jedno utkání, ale to není podstatné. Důležitější je, že si zahráli všichni hráči. Nové tváře (Poštulka Matěj, Šteier Bohuslav, bratři Petrovi) se perfektně zapracovali do týmu a svojí bojovností podpořili naši aktivní hru. Dětem se nedá nic vytknout. Na hřišti opravdu nechali veškeré svoje umění. Střelecky již tradičně řádila trojice Dvorský Radek, Konrád David a Pečinka Matouš. V obraně i útoku se zápas od zápasu zlepšují i ostatní hráči, kteří zaslouží nemalou pachvalu stejně jako prvně jmenovaní. V neposlední řadě patří dík i všem rodičům, kteří pomohli s dopravou a přijeli povzbudit naše malé házenkářské naděje.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
SK Velká Bystřice „A“ 16:12 23:19 20:10 59:41 6 1.
SHK Kunovice 12:16 13:12 11:4 36:32 4 2.
TJ Sokol Horka nad Moravou 19:23 12:13 21:16 52:52 2 3.
SK Velká Bystřice „B“ 10:20 4:11 16:21 30:52 0 4.

Sestava a branky: Pečinka Matouš 15, Dvorský Tomáš 14, Konrád David 10, Berki Matěj 9, Pečinka Vojtěch 3, Šteier Bohuslav 1, Petr Kamil 0, Petr Štěpán 0, Poštulka Matěj 0.

20.5. 2012      TURNAJ (mladší mini)       SK UP Olomouc      

V neděli jsme se zúčastnili na škole ZŠ Heyrovského dalšího turnaje mladších mini žáků. Bylo krásné slunečné dopoledne a sešli jsme se v počtu devíti hráčů. Na dětech již při rozcvičování bylo vidět. Že se na hru těší a mají chuť bojovat. Hned se to potvrdilo při prvním utkání s Bystřicí pod Hostýnem, kdy naši hráči na soupeře vlítli tak, že během prvních pěti minut jsme vedli o čtyři branky. Tento stav však nevydržel dlouho a ve druhém poločase nás soupeř dotáhl a nakonec i zvítězil o tři branky. I přesto byly děti po utkání pochváleny a zároveň upozorněny na chyby, které dělají hlavně v obraně. Do druhého zápasu si to děti vzaly k srdci a našeho známého soupeře ze Žeravic deklasovaly 11:2. Na tomto utkání se opět projevilo nevkusné, místy až nesportovní chování rodičů dětí soupeře, kteří své děti nabádaly k tomu, aby byly při obranných zákrocích hrubé a zákeřně oplácely fauly. Toto je velmi špatná příprava do budoucnosti naší sportovní mládeže. Ve třetím zápase jsme hráli s domácím SK UP Olomouc. Utkání bylo velmi vyrovnané, hráči se snažili řídit pokyny trenéra a byli důslední v obraně. Dařilo se nám dávat góly z rychlého protiútoku, ale na konci utkání nás soupeř přehrál střelami z dálky, a tak zápas nakonec skončil 13:16.

Na závěr je na místě se zmínit, že s hrou dětí byl spokojen trenér i rodiče. Samozřejmě byly vytčeny i nějaké ty chybičky, které dělaly, ale v zásadě to byl vydařený turnaj. Na hřišti se opět prosadila naše trojice střelců: Tomáš Dvorský, David Konrád, Matěj Berki, ale i naši nováčci nedali soupeři nic zadarmo.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
SK UP Olomouc „A“ 12:2 16:13 9:8 37:23 6 1.
SK Žeravice 2:12 2:11 1:12 5:35 0 4.
TJ Sokol Horka nad Moravou 13:16 11:2 9:12 33:30 2 3.
TJ Bystřice pod Hostýnem 8:9 12:1 12:9 32:19 4 2.

Sestava a branky: Dvorský Tomáš 15, Berki Matěj 11, Konrád David 7, Spurný Prokop 0, Lép Jirka 0, Štaier Bohouš 0, Poštulka Matěj 0, Petr Štěpán 0, Petr Kamil 0.

27.5. 2012      TURNAJ (starší mini)         TJ Sokol Kostelec na Hané

Po nedělním obědě jsme se vydali do Kostelce na Hané k odehrání našeho posledního soutěžního turnaje na půdě soupeře. V sestavě nám chyběla pouze Jana Přikrylová, která měla zdravotní problémy.

Do haly v Kostelci jsme dorazili jako první a měli jsme dostatek času se náležitě rozcvičit a připravit na soupeře. Bohužel i tato „výhoda“ nám nestačila k předvedení maximálního výkonu. V prvním utkání jsme narazili na těžkého soupeře z Prostějova. V utkání jsme tahali neustále za kratší konec. Děti odvedli v prvním poločase vlažný výkon, ve druhém jsme již byli koncentrovanější a chyby, kterých jsme se dopouštěli v prvním poločase jsme eliminovaly na minimum, ale to už na soupeře nestačilo. V následujícím utkání náš čekal domácí tým Kostelce na Hané. Hráči Kostelce byli vzrůstově menší, ale o to víc bojovnější. Bohužel právě bojovnost a dravost rozhodla o naší druhé prohře. V posledním utkání jsme změřily síly s Litovlí „B“. Utkání mělo spád, hrálo se nahoru dolu. Jeden útok stíhal druhý, přesně tak jak má moderní házená vypadat. Snad jen obrany obou týmů byly slabší.

Celkově můžeme náš výkon zhodnotit jako průměrný. Nedá se říct, že by děti nebojovaly, ale chyběla nám v obraně větší dravost a nasazení. Při pohledu na skóre je vidět, že náš útok je co do počtu vstřelených branek jen o 2 branky 2. nejlepší, ale naše obrana je se 75 obdrženými brankami nejhorší. Z toho pramení, že se na trénincích musíme zaměřit více na obranu. Nutno podotknout, že hrajeme agresivní a zároveň fyzicky nejnáročnější obranu jakou moderní házená nabízí, tj. osobní obranu. Nicméně, pokud se tuto naučíme hrát na jedničku, nebudeme mít žádného soupeře.

 Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Kostelec na Hané 20:7 24:15 16:24 60:46 4 2.
Tatran Litovel „B“ 7:20 23:31 11:23 41:74 0 4.
TJ Sokol Horka nad Moravou 15:24 31:23 16:28 62:75 2 3.
TJ Sokol II Prostějov 24:16 23:11 28:16 75:43 6 1.

Sestava a branky: Štancl Petr 24, Spurný Filip 22, Vykydalová Radka 8, Berki Matěj 4, Koleňák Marek 3, Pajunčík Ondřej 0.

27.5. 2012      TURNAJ (mladší mini)       DHK Litovel

V neděli 27. 5. jsme se zúčastnili turnaje mladších mini žáků v Litovli. Byl příjemný slunečný den. Sešli jsme se v počtu šesti hráčů, takže jsme měli jednoho hráče na střídání. První utkání začaly děti hrát s velkým nadšením a to také potvrdily výhrou. Děti povzbuzeny první výhrou nastoupily do druhého utkání s nadšením a s chutí po dalším vítězství. Narazily však na velmi rychlá děvčata ze Zory, která hráče obehrála v jejich obraně tak, že nemohli hráčky udržet a ty se při zakončení nemýlily. Utkání jsme prohráli o pět gólů. V dalším zápase jsme opět narazili na dívky, ale pro změnu z DHK Litovel. Měli jsme chuť opravit si reputaci z předešlého utkání, ale opět jsme nemohli soupeře ubránit. V náš neprospěch mluvilo to, že chlapcům docházely síly a děvčata byla fyzicky velmi zdatná. Nakonec nás přehrála a utkání vyhrála o šest branek. Z toho plyne pro hráče ponaučení, že se turnajů mají účastnit všichni, aby si zahráli a nenechali spoluhráče ve štychu.

 

Výsledky utkání:

TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Litovel                     8:11

TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc         10:15

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol II Prostějov             18:12

Sestava a branky: Pečinka Matouš 18, Dvorský Tomáš 10, Šteier Bohumil 3, Pečinka Vojtěch 3, Lép Jiří 1, Poštulka Matěj 1.

2.6. 2012        TURNAJ (starší mini)         TJ Sokol Horka nad Moravou

V sobotu 2. 6. 2012 jsme pořádali turnaj starších mini žáků u nás v Horce.  Počasí bylo z rána chladné, ale důležité bylo, že nepršelo. Při rozcvičení bylo na dětech opět vidět, že se na turnaj těší. Před prvním zápasem jsme si řekli, že budeme hrát rychlou házenou založenou na důrazné obraně s přechodem do rychlého protiútoku. Toto se nám ze začátku moc nedařilo, hlavně v obraně nám to drhlo. Děti nemohly hráče udržet při osobní obraně. S přibývajícím časem se začalo oteplovat a jako by to působilo na naše hráče, kteří se začali rozehřívat i ve hře. Obrana se zlepšila a přechod do rychlého protiútoku se nám skoro vždy podařil zhodnotit gólem. Nakonec jsme celý turnaj vyhráli a získali cenné vítězství na domácím hřišti.

 Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 22:15 14:11 21:19 57:45 6 1.
Tatran Litovel 15:22 12:15 14:19 41:56 0 4.
TJ Bystřice pod Hostýnem 11:14 15:12 9:18 35:44 2 3.
TJ Senice na Hané 19:21 19:14 18:9 56:44 4 2.

Sestava a branky: Štancl Petr 28, Spurný Filip 13, Vykydalová Radka 12, Koleňák Marek 3, Pajunčík Ondřej 1, brankář: Dvorský Tomáš 0.

2.6. 2012        TURNAJ (mladší mini)       TJ Sokol Horka nad Moravou

Po turnaji starších mini žáků jsme pořádali turnaj mladších mini žáků. Sešli jsme se v počtu osmi hráčů, což je slušná účast na hru. V prvním utkání jsme narazili na silného soupeře TJ STM Olomouc. Děti se rvaly o každý míč, ale soupeře nemohli ubránit. Opět se ukázalo, že největší naše slabina byla v obraně. Nakonec nás soupeř přestřílel a my prohráli o pět branek. Řekli jsme si, že takhle hrát nebudeme a musíme zlepšit obranu. Děti si to vzaly k srdci a v dalších dvou utkáních se snažily obranu zlepšit, to se jim trochu dařilo, ale ještě to nebylo ideální. Přesto jsme tyto další dva zápasy vyhráli. Celkově jsme se umístili na pěkném druhém místě.

Konečná tabulka

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 11:16 13:8 12:9 36:33 4 2.
TJ STM Olomouc 16:11 12:7 12:4 40:22 6 1.
TJ Bystřice pod Hostýnem 8:13 7:12 4:7 19:32 0 4.
SK Velká Bystřice 9:12 4:12 7:4 20:28 2 3.

Sestava a branky: Konrád David 12, Dvorský Tomáš 11, Pečinka Matouš 10, Pečinka Vojtěch 3, Poštulka Matěj 0, Lép Jiří 0, Petr Kamil 0, Petr Štěpán 0.

 9.6. 2012        TURNAJ       Velká Bystřice

Deštivou sobotu jsme si zpestřili výletem do Velké Bystřice, kde jsme absolvovali poslední turnaj letošní sezóny. Na turnaj jsme odjížděli se dvěma družstvy a to zkušenějších déle hrajících dětí a dětí chodících do školního kroužku miniházené. Pro děti ze školního kroužku to byla první turnajová zkušenost. Dětem se turnaj líbil a to že je házená baví, bylo vidět i na předvedené hře. Zkušenější tým vyhrál bez ztráty kytičky svoji skupinu.

Tým z kroužku mini házené se teprve seznamoval s turnajovým úskalím, ale děti házená bavila, což šlo vidět na jejich přístupu, bojovnosti a radosti z každého vstřeleného gólu. Sice se nám nepodařilo vyhrát žádné utkání, ale o tom mini házená není. Důležité je, že všichni (děti, rodiče, trenéři) byli spokojeni a domů jsme odjížděli s pocitem příjemně stráveného dne. Ještě než jsme opustili sportovní areál ve Velké Bystřici, všechny děti po zásluze dostaly sladký košíček jako odměnu za bojovnost.