Hodnocení 2020-2021

 

Družstvo staršího minižactva ročníku narození 2010-2011 se v soutěžní sezóně 2020-2021 účastnilo Olomoucké krajské ligy.

Vedoucí družstva: Rusler René

Trenér: František Dvořák, Hrachovina Richard, Melicharová Nikola.

Horní řada zleva:  Hrachovina Richard (trenér), Dvořák František (trenér), Herold Tomáš, Jenš David, Šrot Sebastián, Rusler Lukáš, Jašíček David, Holub Matěj, Melicharová Nikola (trenérka).

Spodní řada zleva:  Šafářová Dorota, Patáková Eliška.  

Chybí:  Nemrava Vít.

Vzhledem k jarním vládním omezením jsme s přípravou na novou sezónu nezaháleli a pustili se do trénování již během prázdnin. Své úsilí jsme ještě navýšili v druhé půlce srpna, kdy jsme mimo tréninkových jednotek, vyzkoušeli své dovednosti i na turnaji Holiday Cup Zlín (starší minižáci) a následně na domácím turnaji Házenkářské naděje (mladší i starší minižáci).

Na začátku nové sezóny došlo k přesunutí většiny hráčů starších minižáků do kategorie mladších žáků a přechod některých minižáků mladších do kategorie starších minižáků. Během prvního měsíce obě kategorie ještě doplnili noví nadšenci do házené, kteří se velmi rychle zapojili jak do trénování, tak do plánovaných turnajů. Pomalu jsme si začali na sebe zvykat a pilovat naše dovednosti. Ty jsme zúročili na zahajovacím turnaji všech družstev mladších minižáků ve Velké Bystřici a na zahajovacím turnaji všech družstev starších minižáků, jehož pořádání se zhostil náš domácí klub TJ Sokol Horka nad Moravou. Za výkony, které hráči obou kategorií předvedli, je musíme pochválit, jelikož se na hřišti orientovali a ukázali, co se naučili na našich tréninkových jednotkách.

V polovině října však došlo, díky vládním nařízením, k dalšímu omezení sportovních aktivit, tudíž jsme nemohli dále pilovat naše dovednosti. V následujících týdnech jsme se, pokud to vládní nařízení alespoň v malých skupinkách dovolovalo, věnovali udržování kondice během v přírodě a sportováním v domácím prostředí. Bohužel ještě před konce roku došlo k opětovnému zastavení všech sportovních aktivit. Doufejme, že v následujících týdnech dojde ke zlepšení situace a my se budeme moci vrátit zpět na hřiště.

Po podzimním útoku covidu a nucené protiepidemické pauze jsme netrpělivě vyhlíželi otevření sportovišť a obnovení tréninků. V dubnu jsme se konečně dočkali částečného rozvolnění. Byli jsme ale vázáni na přízeň počasí, neboť naše obvyklá tréninková aréna ve školní tělocvičně zůstala zatím uzavřená a my jsme oživili pouze venkovní areál na Sokolce.

Hráči i trenéři se pustili do trénování s dlouho nevyužitou energií a velkým nadšením. Utvořili jsme jednu společnou tréninkovou skupinu miníků a snažili se dohnat promarněný čas a připravit se na případné zápasy.

Soutěž obou kategorií minižáků byla bohužel zrušena, ale hromada nesoutěžních turnajů nás nenechala zahálet. Každé družstvo se v jarní části sezóny zúčastnilo dvou turnajů. Mladší mini absolvovali nejprve přípravný turnaj v Litovli a poté Minicup, také v Litovli. Pro starší kategorii jsme připravili vlastní přípravný turnaj (první pocovidový v celém kraji) a představili jsme se také na litovelském Minicupu.

Závěrečným tréninkem v netradičním duchu jsme uzavřeli další neúplnou sezónu. Se sportováním jsme ovšem rozhodně neskončili. Dobrovolné tréninky budou probíhat také o prázdninách a završí je soustředění ve formě příměstského tábora.

S tropickým počasím hledíme vstříc lepším zítřkům a těšíme se na další sezónu tentokrát snad už ne tak „divnou“.

20. 6. 2021 – Litovel Minicup

V neděli 20. 6. 2021 jsme se s družstvem starších minižáků zúčastnili tradičního turnaje Litovel Minicup. Na úvod je nutno podotknout, že jsme se za tuto kategorii málem turnaje nezúčastnili. Vzhledem k malé hráčské základně a následných nemocí a úrazu nám pro házenkářská klání zůstali regulérní tři hráči. Nicméně i s tímto problémem si horečtí házenkáři dokázali poradit a za výpomoci tří mladších minižáků a dvou hráčů těsně po nemoci jsme se vypravili na již zmíněný turnaj.

Naše startovní pozice nebyla jednoduchá, jelikož posledním vítězem turnaje Litovel Minicup, který se uskutečnil v roce 2019, se stali hráči TJ Sokol Horka nad Moravou, kteří v současné době reprezentují již mladší žáky. Avšak jak říká známé přísloví „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ jsme se pustili do zápasů.

Jako prvního soupeře v naší skupině B, nám los určil tým Dukla Praha žlutí. V tomto klubu jsou již ostřílení házenkáři, kteří nám mnoho prostoru pro rozvinutí hry nedali. Také věkový rozdíl být znát. Navíc první zápasy bývají naší slabinou, jelikož se na hřišti teprve hledáme a probouzíme. Konečný výsledek 3:19 byl toho jasným důkazem.

Naštěstí jsme se nenechali hned v úvodu turnaje odradit a nastoupili s novými silami do druhého zápasu s SK Žeravice. V tomto zápase jsme se dokázali našemu soupeři již vyrovnat, ale zhruba v polovině zápasu, po sérii chyb na hřišti, které byly potrestány třemi rychlými góly, jsme již nedokázali náskok soupeře dohnat a prohráli 5:7.

Třetím naším soupeřem byl tým Sokol Sokolnice. I v tomto týmu byli hráči věkově i herně pokročilejší, ale naše touha hrát byla velká a nedali jsme svou kůži lacino. Nutno podotknout, že s každým zápasem se naše hra zlepšovala a bylo vidět, že všechny hra baví. Výsledné skóre 7:12.

Posledním zápas ve skupině nás čekal s týmem HK Ivančice A. Stejně jako v předposledním zápase ve skupině, byli hráči věkově starší. Soupeř hodně využíval jeho výhody vyšších hráčů a střílel góly přes naší malou obranu. Nutno podotknout, že i několik střel jsme dokázali zblokovat a uchránit naše brankáře od složitého zákroku. Výsledné skóre 3:10.

V tabulce skupiny B jsme se ocitli na posledním místě s nula body a celkovým skóre 18:48. Nyní nás čekaly poslední dva zápasy o konečné umístění na příčkách 13. – 15. místa.

Jako první na nás čekal opět soupeř z Ivančic, avšak tentokrát tým B. Věkově jsme se již blížili našemu soupeři, rozdíl nebyl už tak velký. Po prohraných zápasech ze základní skupiny by se dalo očekávat, že nadšení pro hru již nebude tak velké. Avšak opak byl pravdou. Naše nadšení jakoby ještě stouplo a se soupeřem jsme se rvali o každý míč. Z počátečního velmi vyrovnaného zápasu jsme se postupně utrhli a završili souboj naší první výhrou 15:5.

Po řádném odpočinku a načerpání sil jsme nastoupili k poslednímu zápasu s týmem Sokol Velké Meziříčí. I zde bylo naše nadšení pro hru neopadávající a nakonec bylo korunováno druhou naší výhrou 9:5.

V tabulce o umístění jsme zaujali první místo se čtyřmi body a celkovým skóre 24:10 a zajistili si tak konečné 13. místo na turnaji.

Celý turnaj nás provázely různé chyby, na kterých zapracujeme a do dalšího turnaje vypilujeme. Hlavně se musíme naučit hrát hned od začátku, jelikož v házené na každém míči záleží.

Závěrem bych rád konstatoval, že na všech hráčích bylo vidět, jak si turnaj a hru užili a to je nejdůležitější. I přes velké vedro, které ten den panovalo. Děkujeme všem rodičům za dopravu a diváckou podporu a organizátorovi turnaje, za jeho skvělou přípravu. Rádi se zase za rok vrátíme.

Fotogalerie

Sestava: Herold Tomáš, Holub Matěj, Jašíček David, Jenš David, Nemrava Vít, Rusler Lukáš, Sochor Václav, Váňa Jakub

Trenéři: Rusler René, Dvořák František

29. 5. 2021 – TJ SOKOL Horka nad Moravou

Po dlouhé pauze jsme se konečně mohli setkat na oficiálním turnajovém zápolení, kterého se mimo domácích zúčastnili také týmy z Hranic na Moravě, Prostějova, Litovle a dvě družstva z HBC Olomouc. I když neměli moc příležitostí k tréninku a kovidová pauza zanechala na výkonech všech hráčů znatelnou stopu, zhostili se malí házenkáři prvního letošního turnaje se ctí.

Náš tým nastoupil v osvědčené sestavě, kterou posílili někteří hráči z mladší kategorie. Všichni jako by zapomněli, co je osobka a dělali i další drobné chyby. Celkově však zanechali dobrý dojem a na všech bylo vidět nadšení a radost ze hry. Hráčem týmu byl vyhlášen David Jašíček.

Všichni zúčastnění si turnaj užili, a to i přesto, že musela být celou dobu dodržována protiepidemiologická opatření.

Fotografie

Sestava: Herold Tomáš, Hoferek Šimon, Holub Matěj, Jašíček David, Mičola Boris, Nemrava Vít,  Stroupek Ondřej, Rusler Lukáš, Sochor Václav

Trenéři: Hrachovina Richard, Dvořák František

4. 10. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám byl turnaj přemístěn z domácí Sokolky do azylu haly ve Velké Bystřici. Počasí jakoby se odrazilo i na výkonu našich hráčů. Už od začátku projevovali nedostatek elánu a naopak dostatek nesoustředění, vyčkávali až se míč dostane přímo jim do rukou a téměř o něj nebojovali. Míče pak lacino odevzdávali soupeři a bezhlavě stříleli.

V druhé polovině turnaje se hlavně ti zkušenější trochu probrali a snažili se napravit reputaci týmu, který se nakonec celkově trochu „zvetil“ poté, co jim trenér promluvil do duše.

K předvedenému výkonu lze dodat jen to, že umíme hrát mnohem lépe. Snad jsme si prostě vybrali jen špatný den a příště již podáme standardní výkon, o což se rozhodně přičiníme prací na trénincích.

Rodičům děkujeme za rychlý a operativní odvoz týmu na hřiště a samozřejmě také za podporu z tribun.

Fotografie

Sestava: Havlínová Lucie, Holub Matěj, Jašíček David, Mičola Boris, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián

Trenéři: Rusler René, Melicharová Nikola

19. 9. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Zahajovací turnaj

V sobotu jsme zahájili novou sezónu turnajem na domácím hřišti, kterého se zúčastnilo 12 družstev.

Naši starší mini nastoupili do prvního zápasu s velkou energií, což bylo vidět už od začátku, kdy si hráči pomáhali jak v obraně, tak v útoku. Děti se s každým dalším zápasem projevovaly jako sehraný tým. Pozitivní je, že se do hry zapojili všichni hráči. Překvapili i noví hráči, kteří se nejprve jen tak otrkávali, ale už od třetího zápasu se nebáli vystřelit, či dát dokonce gól. Družstvo hrálo opravdu dobře. Drobné chyby, které se budeme snažit doladit na trénincích, se však stále najdou. Talentem týmu se stal Lukáš Rusler. Gratulujeme!

Na konci turnaje všechny potěšily vaky se znakem Olomouckého krajského svazu házené a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří naše miníky celý turnaj podporovali.

Fotografie

Sestava: Fiala Adam, Havlínová Lucie, Holub Matěj, Dokoupil Milan, Jašíček David, Mičola Boris, Rusler Lukáš, Šrot Kristián, Šrot Sebastián

Trenéři: Dvořák František, Semjon Jiří

29. 8. 2020 – TJ Sokol Horka nad Moravou – Házenkářské naděje

V sobotu nás domácí hřiště, vzhledem k neutuchajícímu dešti, nepřivítalo vůbec přívětivě. Jeden z našich soupeřů dokonce svoji účast na turnaji úplně zrušil a opustil házenkářské zápolení už dopoledne. Ostatní však vytrvali a nakonec jsme se dočkali i vytouženého sluníčka.

Za naše mladší mini nastoupili převážně zbrusu noví hráči, kteří se tak nějak rozkoukávali. Děti byly na hřišti zpočátku relativně zmatené, ale postupem turnaje se „chytly“ a s každým zápasem se o trochu zlepšovaly. Následné tréninky budou určitě věnovány základním pravidlům a pilování házenkářských dovedností. Přes váhavý začátek žádnému z hráčů nelze upřít bojovnost a radost ze hry. Talentem družstva byl vyhlášen Vašek Sochor. Gratulujeme!

Družstvo starších mini sestávalo částečně z ostřílených hráčů, které doplnili méně zkušení. V prvních zápasech byla znatelná počáteční nesehranost a klasická prvotní ospalost. Výkon se sice postupně zlepšoval, ale zatím jsme za ostatními týmy zaostávali. Pozitivní je, že do hry se s nadšením zapojili všichni hráči, přičemž na hřišti strávili přibližně stejnou dobu.
Nejvíc nám nejde osobní obrana, na kterou se zaměříme na trénincích, kde se také určitě sehrajeme a příště bude naše hra působit zase o trochu lépe. Talentem týmu se stal Vítek Nemrava. Gratulujeme!

Na výkonech obou týmů se podepsal malý počet hráčů a tím omezené možnosti střídání. Na konci turnaje všechny potěšila účastenská medaile a hromada sladkostí. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří přes počáteční nepřízeň počasí vytrvali a naše miníky celý turnaj morálně i „hlasově“ podporovali.

Fotografie

Sestava mladší mini: Dvořák Matěj, Hoferek Šimon, Mičola Boris, Sochor Václav, Šrot Kristián, Váňa Jakub

Sestava starší mini: Dokoupil Milan, Holub Matěj, Jenš David, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Šafářová Dorota, Šrot Sebastián

22. 8. 2020 – Holiday Cup Zlín

Na první turnaj v nové sezóně jsme už potřetí v řadě zavítali do Zlína. Příležitost představit se měli jak noví hráči, tak částečně obměněné trenérské vedení. Tým se postupně utkal s dvěma družstvy z Telnice a třemi ze Zlína.

První zápas jsme pojali skoro jako přípravný předzápas, ale výkon všech hráčů se naštěstí s postupem turnaje víc a víc zlepšoval. Tradičním nepřítelem byla osobní obrana. Zónovou obranu však malí házenkáři zvládali s přehledem, v útoku ukazovali bojovnost a rozhodně se nebáli střelby.

Celkově podali naši miníci velmi dobrý výkon. Družstvo pro letošní sezónu vypadá nadějně, i když ještě samozřejmě musí své dovednosti pilovat a zlepšovat svoji hru.

Fotografie

Sestava: Dokoupil Milan, Fiala Adam, Holub Matěj, Nemrava Vít, Patáková Eliška, Rusler Lukáš, Vánský Radim