Hodnocení 2013-2014

Hodnocení jarní části soutěžního ročníku 2013 – 2014

Ani jsme se nenadáli a je tu konec školního roku a s tím i spojené ukončení jarní části tréninků a turnajů.Celý tým hodnotím velmi kladně co se týče docházky, tu děti splnily na 78%. A také zlepšení herního projevu, kde děti udělaly obrovský skok dopředu. K zamyšlení určitě bude kázeň dětí. Tady je prostor pro zlepšení. Děti se musí naučit brát rozhodnutí rozhodčích jako rozhodnutí, které nemůžou zpochybňovat, i když můžou mít jiný názor než rozhodčí. Během jara děti měly možnost zúčastnit se 102 tréninkových hodin, 9 turnajů, ale také turnajů, které byly mimo soutěž a to ve Zlíně, v Hustopečích a v Liberci. Poděkování patří také rodičům za pomoc nejen při našich akcích, ale také za pomoc s dopravou.

19. – 22.6. 2014 Megamini Liberec 2014
Děti narozené 2003 a 2004 se zúčastnily 14. ročníku turnaje Megamini Liberec 2014. Tento turnaj jsme pojali nejen jako sportovní zakončení sezóny, ale i jako kulturní zážitek pro děti. 1. den jsme vyjeli vlakem 5:19 ráno z Olomouce hlavního nádraží Směr Liberec, s přestupem v Pardubicích. Již ve vlaku panovala dobrá nálada a cestu jsme si zpříjemnili zpíváním písniček společně s družstvem STM Olomouc, které se turnaje také zúčastnilo. Po příjezdu do Liberce jsme se tramvají přesunuli na SOU, kde jsme byli ubytováni. Děti spaly ve třídách ve spacácích. A protože jsme měli celé odpoledne volno vydali jsme se lanovkou na Ještěd. Tří kilometrovou cestu z Ještědu jsme zvolili pěšky. Pro některé děti to byl velký zážitek. Po večeři nás čekala procházka na sportoviště, kde se odehrál celý turnaj. Unavené děti ulehaly na karimatky po deváté hodině.2. den začal den budíčkem v 7:15 hodin a po snídani jsme vyrazili na nedaleké sportoviště k odehrání pěti zápasů základní skupiny. Tady se nám podařilo zvítězit ve dvou zápasech a postoupit ze čtvrtého místa do boje o 1. – 16. místo. To byl náš cíl, se kterým jsme si řekli na začátku. Po večeři nás čekala cesta do aquaparku. Kromě koupání jsme shlédli laserovou show a dětem se to moc líbilo.Večer byla na dětech opět vidět velká únava a pocit štěstí a radosti. Při některých zápasech nás provázely dešťové přeháňky.3. den. Vzhledem k tomu, že naši hráči většinu zápasů odehrávají na malém hřišti určeném pro miniházenou, jsme čekali jak se dovedou vyrovnat se hrou na velkém hřišti, na kterém se turnaj odehrál. A opět bojovali jak jen to šlo. Sobotní jednou výhrou jsme se dostali do konečného boje o 13. místo. Večer si děti zpříjemnily návštěvou IQ parku. Opět velmi příjemné zpestření pobytu na turnaji. 4. den V neděli nás čekal už jen jeden zápas o celkové umístění.Dívky z Písku nás přehrály a naše konečné 14. místo z 24 družstev je velký úspěch. Aby děti ideálně využily nedělní den, přihlásili jsme je do turnaje mini házené, který byl součástí tohoto závěrečného dne. Tady se hrálo bez počítání skóre a tak jak jsme zvyklí. Zahrát si pro radost. Po odehrání finálového zápasu mezi STM Olomouc a Lovosicemi, proběhlo závěrečné vyhlášení a návrat domů autobusem s družstvem Karviné. Ve tváři dětí byl vidět unavený, ale spokojený výraz.

Sestava a branky: Smahel Adam 16, Dvorský Tomáš 12, Němec Matěj 9, Konrád David 6, Zgabaj Matěj 5, Ján Sebastián 3, Raboch Lukáš 3, Lép Jiří 2, Dvořák František 0, Kyntl Jan 0, Mánková Karolína 0.

7.6. 2014 Superfinále Horka nad Moravou

V sobotu 7.6. proběhlo Superfinále miniházené 4+1 na domácím hřišti v Horce nad Moravou za účasti všech 14 družstev, která se zúčastnila jarní části turnajů. Tatran Litovel“A“ a „B“, DHK Litovel, SK Žeravice, Zora Olomouc „A“ a „B“, Cement Hranice, SK Velká Bystřice „A“ a „B“, Sokol II Prostějov, STM – UP Olomouc, Kostelec na Hané, TJ STM Olomouc a TJ Sokol Horka nad Moravou. Turnaj se odehrál za tropického vedra, tak určitě přišel vhod bohatě zajištěný bufet plný nejen nápojů na schlazení, nanuků, ale také makrely, steaky nebo kabik z udírny. Hrálo se bez počítání skóre a je příjemné pozorovat jak se všechna družstva v průběhu sezony ztotožnila s touto myšlenkou, více jak na góly se zaměřit na radost ze hry. Během turnaje proběhly doprovodné soutěže, skákací hrad, exhibiční utkání trenérů, byl zde stánek Hummel, kde si návštěvníci mohli zakoupit sportovní potřeby za zvýhodněné ceny. Domnívám se, že hru dětí na tomto turnaji ani nemusím hodnotit, protože celý turnaj byl veden jako pohodový, plný radosti a ve znamení oslavy házené. Laťka tohoto prvního ročníku Superfinále v házené 4+1 je nastavena hodně vysoko. Závěrem patří poděkování všem rodičům za pomoc při realizaci této akce.

Sestava: Dvořák František, Poštulka Matěj, Zgabaj Matěj, Jenš Viktor, Ján Sebastián,  Raboch Lukáš, brankář Lép Jiří.

31.5.- 1.6. 2014 Hustopeče

Hodnocení dvoudenního turnaje v Hustopečích u Brna začnu od konce. Naši hráči se na tomto turnaji umístili na předposledním místě a z jedenácti zápasů dokázali vyhrát pouze jeden a to v posledním zápase. Když napíšu tuhle větu, vypadá to jako obrovský neúspěch, ale není tomu tak. Výkony našeho družstva jsou vyrovnané a hráči zvládají hru bez problémů. To, že soupeř získá více gólů a tím vyhraje zápas není pro naše družstvo až tak zásadní. Je potřeba se u dětí v této věkové kategorii dívat na hru trochu jiným způsobem jako třeba na to jak správně házet míč nebo na to, aby přihrávky a rozehrávky byly prováděny podle pravidel.  Vycházet z dobrého bránění a spousty jiných prvků, které se učíme na trénincích. A tady je vidět stále se zlepšující trend. Co se týká organizace a zajištění turnaje, tak musíme pochválit organizátory za dobře připravený turnaj. Po odehrání prvního dne se děti ubytovaly a po večeři pro ně organizátoři připravili promítání kresleného filmu v místním kině. V průběhu turnaje se v jedné z přilehlých místností promítaly pohádky a děti si mohli mezi zápasy krátit čas jejich sledováním. Druhý den začal třemi párky ke snídani a pak hurá zpátky do haly k odehrání zbývajících zápasů. Děti všech klubů mohutně povzbuzovaly a atmosféra byla opravdu nádherná a to je nejlepší odměna pro všechny zúčastněné. Při závěrečném vyhlašování se našemu klubu dostalo ocenění za nejlepšího brankáře turnaje  Jiřího Lépa. Děti si z turnaje určitě odvezly zážitky, které je budou motivovat k rozvíjení se v házené.

Sestava a branky: Dvorský Tomáš 35, Dvořák František 18, Poštulka Matěj 15, Zgabaj Matěj 10, Jenš Viktor 5, Ján Sebastián 3 ,  Raboch Lukáš 3, Nykl Matěj 3, brankář Lép Jiří 2.

17.5. 2014 SK Žeravice

Další z turnajů jarní části jsme odehráli v Žeravicích za účasti družstev TJ Sokol Horka nad Moravou, Cement Hranice „A“ a „B“, Sokol II Prostějov a domácího družstva SK Žeravice. Turnaj se pro nepřízeň počasí odehrál v tělocvičně. Byl to již čtvrtý turnaj v sezóně, kde se hrálo bez počítání skóre. Kluby pořádající turnaje v této kategorii stále častěji využívají této možnosti odehrát turnaj bez počítání skóre. Vzniká tak prostor pro zaměření se na samotnou hru a ne jen na výsledek. Naši hráči měli na turnaji za úkol zaměřit se na obranu. Tohoto úkolu se zmocnili perfektně a bylo vidět, jak to funguje. První poločasy jsme hráli se zataženou obranu a druhou půlku osobní obranu. Nabádal jsem hráče k vlastní tvorbě hry. Obrana byla aktivní a bránící hráč měl za úkol okamžitě přistupovat k útočícímu hráči a snažit se ho připravit o míč. Také zdvojená obrana a zdvižené ruce při obraně jsou pro děti téměř samozřejmostí. Při hře jsme s hráči na střídačce probírali situace, kde dělají chyby.  Je dobře, že o těchto chybách vědí a mají zájem pracovat na zlepšení. Mám radost i z toho, že děti jsou velmi dobrými kamarády a jejich disciplína se velmi zlepšila. Děti již dokážou potlačit své emoce a nesouhlas s výrokem rozhodčího již neventilují při hře, ale rozpornou situaci rozebereme po zápase.  Výkon dětí na tomto turnaji chválím.

Sestava a branky: Zgabaj Matěj, Dvořák František, Ján Sebastián, Raboch Lukáš, Jenš Viktor, Nykl Matěj, brankář Lép Jiří.

11.5. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

Dnešního turnaje se zúčastnilo pět družstev: TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ STM Olomouc, Zora Olomouc A a B a SK Žeravice. Na úvod musím pochválit 100% účast.  Hrálo se na venkovním hřišti vždy dva zápasy současně, tak aby turnaj měl spád. Hra proběhla bez počítání skóre a řekl bych, že to vždy přispěje ke kvalitě hry. K hodnocení výkonů hráčů bych chtěl poděkovat všem za přístup a nasazení se kterým se pouštějí do hry. I když je stále co zlepšovat, děti mají zájem se učit novým věcem a i přes drobné chybičky se posouvají vpřed.

Sestava: Lép Jiří, Dvořák František,  Jenš Viktor, Nykl Matěj, Raboch Lukáš, Zgabaj Matěj, Ján Sebastián, Poštulka Matěj, Smahel Adam.

3.5. 2014 Hranice

V sobotu se naši hráči utkali na turnaji v Hranicích s dvěma družstvy Hranic a družstvem Velké Bystřice a Žeravic. Hrálo se bez počítání skóre. Účast našich dětí na turnaji byla 100%. V prvním zápase s Hranicemi Lišky jsme soupeře herně převálcovali. Ve druhém zápase s Velkou Bystřicí jsme narazili na silnějšího soupeře a bylo to znát. Těžko se hráči prosazovali v útoku a nestačili se rychle vracet do obrany. Třetí zápas s Cementem „A“ byl naprosto excelentní zápas, ve kterém jsme byli lepším týmem i díky famozním zákrokům brankáře. Jen škoda posledních dvou minut, které hráči vypustili. Poslední zápas s Žeravicemi byl jak na houpačce, hrálo se na rychlé brejky, téměř bez obrany.

Sestava a branky: Poštulka Matěj 24, Zgabaj Matěj 15, Ján Sebastián 9, Raboch Lukáš 4, Jenš Viktor 4, Dvořák František 3, Nykl Matěj 0, brankář  Lép Jiří.

26. 4. 2014 STM – UP Olomouc
Dnešní turnaj, kterého jsme se zúčastnili by se dal hodnotit jedním slovem a to “ katastrofa“. Sami se připravujeme o míč nepřesnou hrou, nejdeme pro odražené míče, nedůrazná hra a to jak v obraně, tak i v útoku, prostě chaos. Tak takhle ne. Pokud chceme, aby nás hra bavila musíme změnit samotný přístup ke hře. Hráči v posledním zápase sice hru zlepšili, ale to nestačí. Záměrně v hodnocení nehodnotím umístění, protože pro děti musí být na prvním místě dobře odehraný zápas a výsledek je v této věkové kategorii až druhořadý. Rodičům děkuji za pomoc s dopravou a podporu dětí při hře.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 Body Skóre Pořadí
STM – UP Ol. 14:9 17:12 12:11 43:32 6 1
Horka n. M. 9:14 18:20 11:18 38:52 0 4
Cement Hranice 12:17 20:18 15:20 47:55 2 3
Kostelec n. H. 11:12 18:11 20:15 49:28 4 2

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 17, Poštulka Matěj 10, Raboch Lukáš 5, Jenš Viktor 3, Ján Sebastián 1, brankář  Lép Jiří 2.

13.4.2014   Kostelec na Hané

Dnešní turnaj se odehrál v Kostelci na Hané za účasti družstev Žeravic, Litovle „A“ a „B“ a našich borců z Horky. Naši hráči se sešli pouze v počtu pro hru, bez možnosti střídání. I přes toto oslabení hráči hráli velmi dobře a bojovně. V celkovém hodnocení skončili na třetím místě a o možnost obsadit druhé místo rozhodl vzájemný zápas s domácím týmem. Díky kladnému přístupu hráčů k jednotlivým zápasům se děti neustále posouvají ve svých výkonech a uvědomují si priority, které je řadí mezi tým jehož se musí soupeř obávat. Dnes se nám dařilo vracet se do obrany, ale v obraně byly okamžiky, kdy bránící hráč „zamrzl“ na místě a útočící hráč nás přečíslil. Jinak nemám dalších připomínek ke hře. Poděkování patří také rodičům, za pomoc s dopravou na turnaj a hlasité povzbuzování.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Kostelec 17:10 9:16 19:14 14:11 6 59:51 2
Žeravice 10:17 10:17 11:14 15:14 2 46:62 4
Litovel „A“ 16:9 17:10 16:15 19:9 8 68:43 1
Horka 14:9 14:11 15:16 11:10 6 54:46 3
Litovel „B“ 11:14 14:15 9:19 10:11 2 44:59 5

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 26, Jenš Viktor 17, Dvořák František 11, Nykl Matěj 1, brankář Lép Jiří.

6. 4. 2014 DHK Zora Olomouc
Když jsem se dnes ráno probudil, těšil jsem se na první turnaj v nové sezóně. Věřil jsem, že jsou děti dobře připraveny a nezklamou. Turnaj se konal v Olomouci na Zoře za účasti družstev Zora „A“ a „B“, Tatranu Litovel, Sokolu Prostějov a našeho týmu Horka 2004. Hrálo se v hale bez počítání skóre. A i když se nehrálo na výsledek, naši hráči s chutí stříleli góly, ale také se zodpovědně vraceli do obrany, kde je potřeba vyzdvihnout perfektní výkon brankáře. Nad mé očekávání chválím i zájem a podporu rodičů. Dětem to vždy zvedne sebevědomí, když se jim hra daří a rodiče to ocení potleskem a skandováním. Dnešní turnaj hodnotím famfárově a doufám, že si to děti a rodiče užili stejně jako trenéři.

Sestava „2004“: Zgabaj Matěj, Poštulka Matěj, Ján Sebastián, Dvořák František, Jenš Viktor, Nykl Matěj, brankář  Lép Jiří .

23.3.2014   TJ Sokol Horka nad Moravou (2003 a 2004)

Třetím přípravným turnajem konaném v Horce jsme zakončili zimní přestávku a myslím si, že děti jsou dostatečně připraveny konkurovat svým soupeřům v jární části turnajů. I přes velkou marodku v našem týmu jsme dokázali dát dohromady dvě družstva a utkat se tak s našimi soupeři z Tatranu Litovel, TJ Cement Hranice a 1. HC Pardubice. Dnešní dobrý výkon byl založený především na dobré obraně. Co naopak musíme doladit jsou přesné a přímé přihrávky a vlastní tvorba hry. Mnohdy čekáme s čím příjde soupeř a tím mu dáváme výhodu. Pokud při rozehrávkách budeme rychleji reagovat dokážeme soupeře přečíslit, vytvořit rychlou a jednoduchou hru zakončenou gólem. Hra bude děti ještě více bavit, protože je zákonité, že kdo v zápase vede užívási větší pohodu ze hry. Závěrem bych chtěl ještě poděkovat paní Jánové za pomoc v bufetu a také rodičům za jejich podporu při fandění.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Horka 2003 13:11 12:9 19:19 12:17 5 56:46 2
Horka 2004 11:13 15:14 17:25 13:18 2 56:70 4
Tatran Litovel 9:12 14:15 13:15 14:25 0 50:67 5
Cement Hranice 19:19 25:17 15:13 15:20 5 74:69 3
1. HC Pardubice 17:12 18:13 25:14 20:15 8 80:54 1

Sestava a branky „2003 a 2004“: Konrád David 27, Zgabaj Matěj 24, Poštulka Matěj 18, Kyntl Jan 12, Dvořák František 11, Němec Matěj 10, Jenš Viktor 8, Mánková Karolína 1, Ján Sebastián 0, Nykl Matěj 0, brankář Lép Jiří 1.

23.2.2014   TJ Sokol Horka nad Moravou (2003 a 2004)

Druhý přípravný turnaj, který se konal v neděli 23.2. na domácí půdě pro obě naše nasazená družstva dopadl na výbornou. Ročník 03 obsadil první místo a jejich mladší kamarádi vybojovali třetí místo. Turnaje se ještě zúčastnila družstva z Tatranu Litovel, STM – UP Olomouc a ZŠ a MŠ Prosenice. Po celou dobu turnaje panovala velmi příjemná atmosféra. U hry bych zmínil asi jen stále se opakující situace, kdy se nevracíme do obrany po předchozím útoku, děti čekají až jak zahraje soupeř, namísto vlastního tvoření hry. Co se nám naopak začíná dařit je zdvojení obrany, přihrávky na křídlo o zem, ale také zpřesnění střelby na bránu. Holky a kluci, máte dobře našlápnuto do nové jarní části turnajů.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Horka 2003 20:7 10:10 20:13 18:7 7 68:37 1
Horka 2004 7:20 8:15 17:16 20:18 4 52:69 3
STM – UP Olomouc 10:10 15:8 9:5 15:7 7 49:30 2
Tatran Litovel 13:20 16:17 5:9 15:15 1 49:61 4
ZŠ a MŠ Prosenice 7:18 18:20 7:15 15:15 1 47:68 5

Sestava a branky „2003“: Dvorský Tomáš 26, Smahel Adam 17, Němec Matěj 14, Tománková Vendula 5, Konrád David 2, Kyntl Jan 2, Mánková Karolína 2.

Sestava a branky „2004“: Zgabaj Matěj 23, Poštulka Matěj 9, Raboch Lukáš 7, Dvořák František 7, Jenš Viktor 3, Nykl Matěj 1, brankář Lép Jiří 2.

 

15.2.2014 Zlíncup 2014  Horka 2003

V sobotu jsme se s ročníkem 2003 zúčastnili 11. ročníku Zlíncup. Turnaj byl obsazen 10 družstvy. V základní části jsme skončili na druhém místě kde jsme prohráli jen o tři góly s budoucím družstvem, které hrálo o prvenství. V boji o třetí místo jsme prohráli s družstvem Napajedel o dvě branky. Tady musím zmínit nesportovní přístup trenéra Napajedel, který nechtěl respektovat pravidla a při rozdílu skóre větším než pět branek nestáhl jednoho hráče ze hry i přes naše upozornění. I přes pěkné umístění se potýkáme s neustálou sólovou hrou a následném se nevracením do obrany. Další nešvar, kterého se nemůžeme zbavit je, že hráči při hře čekají až na pobídnutí trenéra a nejsou schopni o samostatné tvoření hry. Závěrem děkuji rodičům za pomoc s dopravou a mohutném povzbuzování.

Konečná tabulka 

skupina „A“ 1 2 3 4 5 body skóre pořadí
Zlín  holky A 20:2 12:4 17:0 11:8 8 60:14 1
Zlín  holky C 2:20 1:15 6:6 3:16 1 12:57 4
Luhačovice 4:12 15:1 14:0 10:13 4 43:26 3
Zlín kluci B 0:17 6:6 0:14 2:23 1 8:60 5
Horka n. M. 8:11 16:3 13:10 23:2 6 60:26 2

 

skupina „B“ 1 2 3 4 5 body skóre pořadí
Zlín kluci A 14:3 16:9 19:15 14:8 8 63:35 1
Zlín holky B 3:14 11:8 5:8 2:6 2 21:36 5
Velká n. Vel. 9:16 8:11 9:11 11:9 2 37:47 4
Napajedla 8:14 8:5 11:9 12:10 6 39:38 2
STM Olomouc 8:14 6:2 9:11 10:12 2 33:39 3

O končené umístění

o 1. místo HC Zlín holka „A“ – HC Zlín kluci „A“ 11:13

o 3. místo Horka nad Moravou – Napajedla 10:12

o 5. místo Luhačovice – TJ STM Olomouc 6:14

o 7. místo HC Zlín holky „C“ – Velká n. Veličkou 5:12

o 9. místo HC Zlín kluci „B“ – HC Zlín holky „B“ 5:10

Sestava a branky: Smahel Adam 23, Dvorský Tomáš 21, Němec Matěj 7, Tománková Vendula 7,  Konrád David 5, Lép Jiří 4, Kyntl Jan 3, Mánková Karolína 0.

26.1.2014   TJ Sokol Horka nad Moravou (2003 a 2004)

Po vánoční odmlce jsme pořádali turnaj pod názvem „Pololetní jednička“, kterého se zúčastnila družstva STM Olomouc, Velké Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Opava, Ivanka pri Dunaji ( SK) a naši hráči z Horky.Těch přišlo podpořit svůj tým celkem čtrnáct. Turnaj byl velice dobře obsazený kvalitními družstvy a tak více než hrát o umístění jsme měli možnost nasbírat zkušenosti. Ještě nás čekají dva přípravné turnaje před nadcházející sezónou, a tak věřím, že zkušenosti, keré získáváme využijeme při jarní části naší turnajové soutěže.To co se nám dnes až tak příliš nedařilo si povíme na tréninku. Za co můžeme hráče pochválit je bojovnost a chuť dávat branky. Musím také pochválit stále se zlepšující obranu. No a ještě poděkování za pomoc v bufetu patří rodičům od Adama Smahela a Matěje Zgabaje. Věřím, že se příště přihlásí i jiní rodiče. I tohle je naše vizitka jak se prezentovat před ostatními kluby. Troufám si říct, že  z rozhovorů s trenéry z jiných klubů vyplývá, že hodnotí naše zajištění turnajů velice kladně a jezdí k nám rádi.


Konečná tabulka

1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka 8:20 18:19 15:12 10:21 17:23 2 68:95 5
TJ STM Olomouc 20:8 14:5 8:4 10:10 21:12 9 73:39 2
Velké Meziříčí 19:18 5:14 18:11 11:24 8:13 6 71:80 3
TJ Rožnov p. Radhoštěm 12:15 4:8 11:18 17:23 13:20 0 57:84 6
Ivanka při Dunaji 21:10 10:10 24:11 23:17 24:14 9 102:62 1
SK P.E.M.A. Opava 23:17 12:21 13:18 20:13 14:24 4 82:93 4

 

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 14, Smahel Adam 10,Tománková Vendula 10, Dvorský Tomáš 9, Konrád David 7, Dvořák František 4, Němec Matěj 3, Jenš Viktor 1, Ján Sebastián 1, Mánková Karolína 0, Raboch Lukáš 0, Poštulka Matěj 0, Macáková Denisa 0, Nykl Matěj 0.

Hodnocení podzimní části

Jak tak čas letí máme za sebou podzimní část tréninků a turnajů. Házená dětem začala již v druhé polovině srpna, kdy se účastnily série tréninků a příměstského tábora. Konec prázdnin jsme zakončili celodením turnajem v Horce. Od září pak děti chodily na tréninky a zdokonalovaly se v herních dovednostech.To vše měly příležitost ukázat rodičům, babičkám a dědečkům na turnajích, kde jsme dosahovali velmi dobrých výsledků. Tím bych chtěl všem poděkovat za Vaši podporu, která děti vždy povzbudí a dává jim ještě větší chuť do hry. Poděkování patří také těm, kteří nám pomáhali se zajištěním dopravy na tyto turnaje, ale také těm kdo pomáhají s přípravou turnajů a nebo v bufetu. A nyní několik čísel: účast na trénincích dosáhla 77%. Není to špatné číslo, ale určitě je zde prostor pro zlepšení. To je totiž základ toho kde se mohou hráči naučit novým věcem. Účast na turnajích je sice 88%, ale při omezeném počtu dětí v družstvu je pak menší prostor pro střídání. Celkem jsme soupeři střelili 603 gólů. Hráči ročníku 2003 dosáhli průměrného druhého místa na všech turnajích a jejich mladší kamarádi ročníku 2004 se můžou pyšnit průměrným umístěním na čtvrtém místě. Tímto děkuji hráčům za jejich podzimní výkony a rodičům za jejich podporu. Přejeme Vám pěkné vánoční svátky a hodně úspěchů v příštím roce.

Vaši trenéři Karel Němec a Libor Dvorský.14. 12. 2013    Zlín (Vánoční turnaj) Horka 2004
v sobotu se děti ročníku 2004 zúčastnily Vánočního turnaje ve Zlíně. Na turnaj přijelo deset družstev a to byla příležitost jak si poměřit síly pro nás s neznámými týmy. Turnaj se odehrál ve dvou základních skupinách, kde se pak o konečné umístění sehrály zápasy podle umístění v základní části. Naši hráči se umístily v základní části na třetím místě a sehráli tak zápas o páté místo. V tomto zápase jsme vyhráli a celkově jsme se tak umístili na pěkném pátém místě. Dnes bych chtěl apelovat především na rodiče. Z celkového počtu šesti dětí v týmu se sešli tři hráči. Proto prosím sledujte naše webové stránky, kde jste v dostatečném předstihu informováni o plánovaných akcích. Samozřejmě pokud je dítě nemocné, tak tam je neúčast omluvená.

Sestava a branky „2004“: Zgabaj Matěj 30, Lép Jiří 16, Ján Sebastián 2,  Mánková Karolína 2, brankáři Němec Matěj 2, Dvorský Tomáš 0.

Základní část:

hřiště 1 1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Zlín A 17 : 2 9 : 11 11 : 6 10 : 12 47:31 4 4.
Zlín C 2 : 17 4 : 13 2 : 12 2 : 7 10:49 0 5.
Luhačovice 11 : 9 13 : 4 9 : 12 9 : 8 42:33 6 1.
Rožnov p. R. 6 : 11 12 : 2 12 : 9 12 : 12 42:34 5 2.
Horka n.M. 12 : 10 7 : 2 8 : 9 12 : 12 39:33 5 3.

 

hřiště 2 1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Zlín B 10 : 9 10 : 10 11 : 9 10 : 4 41:32 7 2.
Zlín D 9 : 10 5 : 11 6 : 10 17 : 7 37:38 2 4.
Bystřice p. H. 10 : 10 11: 5 14 : 8 18 : 4 53:27 7 1.
Kunovice 9 : 11 10 : 6 8 : 14 7 : 2 34:33 4 3.
Velká n. Vel. 4 : 10 7 : 17 4 : 18 2 : 7 17:52 0 5.

O umístění:

o 1. místo        Luhačovice – Bystřice pod Hostýnem          5:6

o 3. místo        Zlín „B“ – Rožnov pod Radhoštěm              18:19

o 5. místo        Horka nad Moravou – Kunovice                   13:8

o 7. místo        Zlín „A“ – Zlín „D“                                       16:3

o 9. místo        Zlín „C“ – Velká nad Veličkou                     2:10

8.12. 2013    TJ Sokol Horka nad Moravou (Mikulášský turnaj) Horka 2003 a Horka 2004

V neděli jsme uspořádali Mikulášský turnaj, kterého se zúčastnily družstva Bystřice pod Hostýnem, Sokolnice, Maloměřic a Opavy. Jsou to družstva, se kterými jsme v minulosti ještě nehráli a nebo jen zřídka. Což bylo přínosné, zkusit si zahrát i proti soupeři, kterého neznáme. Turnaj byl vyrovnaný jak na výsledky, tak i na herní dovednosti. Tradičně se do role rozhodčích postavili naši starší žáci a i přes drobné nepřesnosti při rozhodování, tak vše proběhlo v pohodové atmosféře. Podle reakcí trenérů a přítomných rodičů z hostujících družstev na tomto turnaji, můžu říct, že se turnaj vyvedl a způsob jak funguje házená v Horce je ten správný. Na turnaji jsme dosáhli čtvrtého a šestého místa. Naše nejčastější nešvary, které se stále opakují jsou, že po našem útoku se zapomínáme vracet do obrany a dáváme tak šanci soupeři. Další věc, na kterou se musíme zaměřit jsou rychlé, přesné a přímé rozehrávky. S hráči se na tyto situace na tréninku zaměřujeme, ale asi to bude chtít více času. Na konci celého turnaje nás stejně jako loni překvapil čert s Mikulášem, a protože děti byly celý rok hodné, tak si čert nikoho neodnesl a Mikuláš mohl odměnit všechny hráče medailí a malou sladkostí.

Konečná tabulka 

  1 2 3 4 5 6 body skóre pořadí
Horka 2003 19:12 12:15 16:21 17:17 16:16 4 80:81 4.
Horka 2004 12:19 6:22 19:24 19:21 15:24 0 71:110 6.
Bystřice p. H. 15:12 22:6 10:16 25:18 19:13 8 91:65 2.
Sokolnice 21:16 24:19 16:10 22:13 30:14 10 113:70 1.
Maloměřice 17:17 21:19 18:25 13:22 15:19 3 84:102 5.
Opava 16:16 24:15 13:19 14:30 19:15 5 86:95 3.

Sestava a branky „2003“: Konrád David 23, Smahel Adam 22, Tománková Vendula 19, Kyntl Jan 6 Mánková Karolína 3, brankář Němec Matěj 7.

Sestava a branky „2004“: Zgabaj Matěj 34, Ján Sebastián 12, Raboch Lukáš 5, Jenš Viktor 3, Nykl Matěj 0, brankář Lép Jiří 17.

2.11 2013   Žeravice  „Horka 2003 a 2004“

Dnes v sobotu 2. listopadu jsme odehráli poslední turnaj podzimní soutěže. Obě naše družstva si na turnaji vedly velice dobře. Hra byla již od začátku založena na velmi dobré obraně, čímž jsme soupeři hodně znepříjemnili to, aby se mohl prosadit. Dnes bych se chtěl zaměřit na zhodnocení hráčů za uplynulé dva měsíce od začátku školního roku. Ročník 2003 působí v kategorii mini starší již druhou sezonu a je to na nich znát. Jejich hra jak jsem již zmiňoval v minulých hodnoceních je posunuta kousek dál než u ročníku 2004 , který je v této kategorii nováčkem. A to třeba o nacvičování signálů a nebo větší sehranosti. Nyní již k samotným hráčům. Každý může to své dítě vidět trochu jinak a ne vždy se musíte ztotožnit s mým hodnocením, ale i přesto se pokusím vystihnout hráče, tak jak na mě působí.
„Horka 2003“
Tomovi
se vždy dařilo v bráně i ve hře. Dnes ho spíš vidíme ve hře. Jeho hra je vždy vyrovnaná a je to jeden z frontmenů tohoto týmu.
David, s jeho přístupem ke hře spíše připomíná hráče, kterého hra nudí, ale když se dostane k míči, tak tento postavou malý hráč střílí jeden gól za druhým.
Honza se ještě v září zdržoval více v obraně, ale po dvou měsících trénování se natolik zlepšil a jeho cíle se přesunuly do útoku, tam kde se rozhoduje zápas.
Kája, to je naše sluníčko. Gólů moc nestřílí, ale právě proto z každého střeleného gólu má radost nejen ona samotná, ale celý tým a pro mě má tento gól cenu deseti gólů jiného hráče.
Matěj Ně., tak tento hráč našel své místo v bráně. „Cítí se tam jako ryba ve vodě“ a je dobře, že se na něj hráči můžou spolehnout.
Adam, nepostradatelný člen týmu. I díky jeho střeleným gólům hráči zvítězili v mnoha zápasech.
Venďa, tato slečna budí respekt většiny soupeřů. Její zodpovědnost v obraně, je stejně tak důležitá jako i dravost při útoku.Nesmím zapomenout zmínit její organizační schopnosti jako je pomoc při zapisování gólů na turnajích nebo rozdávání informačních letáčků na tréninku.

V dětech se nesnažíme vychovat jen dobré hráče, ale i rozhodčí nebo funkcionáře a v budoucnu až povyrostou, z nich můžou být i trenéři, kteří budou vychovávat další generace hráčů. Stále je však důležité, aby házenou dělali s láskou a pro potěšení.
„Horka 2004“
František dokáže soupeři pěkně znepříjemnit hru. Umí si díky své rychlosti a hbitosti vytvořit střelecké příležitosti, no a pak je z toho zase gól.
Víťa. Tak u Víťu vidím asi největší posun k lepšímu z celého týmu. Tento nenápadný hráč díky své disciplíně a uposlechnutí rad trenéra se během dvou měsíců dostal do pozice, kdy se umí prosadit jak v obraně, tak i umí prostřelit soupeřovu obranu.
Jirka má své místo v bráně. Svoje bravůrní zákroky zakončuje radostnými gesty a o to je hezčí pohled na hráče, kterého hra baví.
Lukáš je důkazem toho, že hrát házenou je velice jednoduché a její základy se dají naučit již po pár trénincích. V našem týmu je teprve měsíc a nikdo by to na něm ani nepoznal. Svojí šikovností zapadá mezi ostatní.
Matěj Ny. si oblíbil hru na křídle. Každý z hráčů má blíž k zastávání jiné pozice a Matějovi bude asi vyhovovat toto „klidnější“ místo. Kdo ví?
Matěj Z. je jeden z nejproduktivnějších hráčů svého týmu. Jen kdyby mu ta pusinka při hře tolik nemluvila. Díky jeho emocím při zápasech může být potrestán rozhodčím a tím oslabit svůj tým.

Díky za výkony podané v podzimní části turnajů!!!!!!

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
SK Žeravice 7:8 8:12 5:11 4:21 0 24:52 5
Horka 2004 8:7 9:10 15:19 9:18 2 41:54 4
Kostelec n. Hané 12:8 10:9 6:8 9:13 4 37:38 3
Házená Uničov 11:5 19:15 8:6 7:12 6 45:38 2
Horka 2003 21:4 18:9 13:9 12:7 8 64:29 1

Sestava a branky „2003“: Konrád David 19, Smahel Adam 18, Dvorský Tomáš 15, Tománková Vendula 8, Mánková Karolína 1, brankář Němec Matěj 5.

Sestava a branky „2004“: Zgabaj Matěj 18, Kyntl Jan 6, Raboch Lukáš 3, Dvořák František 2, Jenš Viktor 4, brankář Lép Jiří 8.

27.10. 2013 DHK Litovel  „ Horka 2003“

V neděli před obědem jsme zavítali na předposlední podzimní turnaj naší soutěže. Jako ve většině turnajů se sešlo pět družstev. Dnes se pořadatel z DHK Litovel rozhodl turnaj odehrát bez počítání skóre. A opět jsme se přesvědčili, že tento způsob je pro hráče přínosem. Můžou se více soustředit na způsob hry. Protože naši hráči podávali velice dobrý výkon, zvolili jsme hru v poli pouze ve třech hráčích a utvořili jsme dvě trojky, které jsme rychle střídali a tím dávali stále čerstvé síly do hry. I když je stále co zlepšovat, spokojenost s dnešním výkonem je vysoká. Hra dává smysl a akce již nejsou ukvapené a hrajeme se zajištěnou obranou, a i když přijdeme o míč, tak se hráči okamžitě vrací do obrany. Mnohdy jsem mile překvapený jak naši hráči znají pravidla a dokáží rychlou rozehrávkou a nebo střelou brankáře přes celé hřiště v posledních vteřinách hry otočit skóre a tím vyhrát zápas. Dnes, i když se skóre oficiálně nepočítalo, dokázali jsme ve dvou zápasech vyhrát, jednou jsme remizovali a jeden zápas vyhrál náš soupeř.
Horka 2003 – Sokol ll Prostějov           7:11
Horka 2003 – DHK Zora Olomouc „A“  11:1
Horka 2003 – SK UP Olomouc            13:13
Horka 2003 – DHK Litovel                   22:12

Sestava a branky: Dvorský Tomáš 16, Smahel Adam 11, Tománková Vendula 9, Konrád David 9, Kyntl Jan 4, Mánková Karolína 1,brankář Němec Matěj 4.

 26.10. 2013   Cement Hranice  „Horka 2004“

Tuto sobotu jsme vyjeli na další turnaj do Hranic. Kvůli marodce jsme na turnaj odjeli v počtu třech hráčů. Po příjezdu jsem se dohodl s dalšími trenéry, že nám půjčí dva hráče, abychom mohli regulérně odehrát turnaj. Hráči předvedli solidní výkon. Na to že se spolu děti viděli poprvé tak to ve hře nebylo skoro poznat. Herně se hráči chovali velmi disciplinovaně, a protože se hrálo bez skóre tak si děti zahráli bez tíhy zodpovědnosti o výsledek a tím se zvýšila jejich herní produktivita. Na závěr bych chtěl, říct že jsem po dlouhé době odehrál velmi kvalitní turnaj.

Sestava: Zgabaj Matěj, Raboch Lukáš, Poštulka Matěj.

19.10. 2013  Sokol II Prostějov „ Horka 2003 a 2004“

Dnešního turnaje v Kostelci na Hané se zúčastnila obě naše družstva a to: Horka 2003 a Horka 2004. Hrálo se v hale. Kéž bychom měli také takovou pěknou halu jako mají v Kostelci. Ale zpět k turnaji. Protože máme velkou marodku a některé děti mají i jiný program, sešlo se nás na hřišti málo. Chyběli nám dva hráči. Vždy jsme rozhodnuti, pokud to je alespoň trochu možné turnaj odehrát. Naštěstí v Kostelci hráli od rána naši mladší minižáci, a tak jsme byli moc rádi, že Sebastián byl ochoten vypomoci svým starším kamarádům. I tak hrálo střídavě jedno družstvo o jednoho hráče méně. A to nemluvím o nějakém střídání. Na to jsme nemohli ani pomyslet. Proto celkové druhé a třetí místo na turnaji hodnotím jako perfektní výsledek. Co se týče samotné hry jsou slyšet názory, že by děti mohly hrát na svých stálých postech. Tady bych chtěl vysvětlit, že u dětí zařazených do této kategorie je žádoucí, aby se prostřídaly na všech postech, včetně brankáře. Na stálé posty se budou moci zaměřit až budou ve starší kategorii. Nyní si musejí naučit všestrannosti a také vnímat házenou ze všech pozic. Jsem rád, že hráči již vědí, že se musí vracet do obrany, i když ne vždy ještě v dostatečné rychlosti. Musíme se také více zaměřit na odražené míče od brankáře. Z těchto situací nám pak padají zbytečné góly a naše snaha dosáhnout lepšího výsledku je zmařena.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Sokol ll Prostějov 12:10 20:17 16:8 13:10 61:46 8 1
SK Velká Bystřice „A“ 10:12 8:12 17:6 11:11 46:41 3 4
Horka 2003 17:20 12:8 11:12 7:3 47:43 4 2
Horka 2004 8:16 6:17 12:11 9:8 35:52 4 3
SK Velká Bystřice „B“ 10:13 11:11 3.7 8:9 32:40 1 5

Sestava a branky „2004“: Zgabaj Matěj 23, Ján Sebastián 2 ,brankář Lép Jiří 1, Nykl Matěj 0.
Sestava a branky „2003“: Dvorský Tomáš 28, Kyntl Jan 12, brankář Němec Matěj 8, Tománková Vendula 8, Mánková Karolína 0.

 

13.10. 2013  Horka nad Moravou „ Horka 2004“

Počasí nám přálo a tak se dnešní turnaj mohl odehrát na venkovním hřišti. Jako pořádající oddíl jsme se rozhodli pro hru bez počítání skóre. Děti se tolik nesoustředí na výsledek a i když každý chce vyhrát, tak po pár odehraných míčích zapomenou na tento fakt a hra se může soustředit spíše na taktiky, které se učíme na tréninku. Druhá věc proč využíváme hry bez počítání skóre je ta, že děti hrající za starší ročníky mohou posuzovat hru z pozice rozhodčích. I to je velmi důležité, protože hráči mají mnohdy pocit, že jimi odehraný míč byl posouzen jinak než by si přáli a jejich reakce k rozhodčím může být do určité míry pochopena právě, když si zkusí pískat zápas. K samotné hře snad jen ještě dodám, že hráči se neustále zlepšují jak v obraně, tak také ve snaze vstřelit gól. A hráči, kteří si ještě před měsícem nebyli jisti, tak dnes dávají své první góly.
Sestava: Dvořák František, Jenš Viktor, Lép Jiří, Nykl Matěj, Raboch Lukáš, Zgabaj Matěj.

 

12.10. 2013  Žeravice „ Horka 2003“

Zápis z dnešního turnaje v Žeravicích se mi píše obzvláště dobře. Poprvé v podzimní sezoně jsme získali první místo na turnaji. I přes to, že je již podzim v plném proudu, hrálo se na venkovním hřišti, za slunečného a teplého počasí. Hráli jsme čtyři zápasy, ve kterých jsme dokázali zvítězit. Vítězství byla vždy těsná a tak se nedá říct, že byl soupeř o tolik horší. V jednom zápase jsme dokonce těsně před koncem o bod prohrávali. Naši hráči zabojovali a o bod zvítězili. Naše hra vychází z dobré obrany, kdy většinou v prvním poločase využíváme osobní bránění a ve druhé půli využíváme takzvanou zataženou obranu. Právě změna stylu hry může vést i ke zmatení soupeře a k rychlým útokům. Dnešní výkon chválím, ale pozor: ještě je před námi velký kus práce k tomu abychom byli tam, kde si naše děti ve svých snech přejí být. Třeba reprezentovat naši zemi.(:-

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 skóre body pořadí
SK Žeravice 11:9 6:7 9:13 10:12 36:41 2 4.
DHK Litovel 9:11 7:12 13:15 13:15 42:53 0 5.
Házená Uničov 7:6 12:7 9:10 7:9 35:32 4 3.
Horka 2003 13:9 15:13 10:9 10:9 48:40 8 1.
SK Velká Bystřice „A“ 12:10 15:13 12:7 9:10 48:40 6 2.

Sestava a branky: brankář Dvorský Tomáš 18, Konrád David 12,Tománková Vendula 11 brankář Němec Matěj 6, Mánková Karolína 1.

6.10. 2013  Kostelec na Hané „ Horka 2003“

Dnes jsme měli poprvé možnost hrát v této sezoně v hale a to v Kostelci na Hané. Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Většina našich hráčů se již s těmito družstvy setkala. V prvním zápase jsme narazili na soupeře, kterého jsme ještě v minulosti nedokázali porazit. Ani dnes tomu nebylo jinak. Se soupeřem jsme svedli vyrovnaný zápas, ale branek nám nepadalo tolik jako soupeři. Ve druhém zápase jsme měli hru pod svou kontrolou a vítězství bylo zasloužené. Třetí zápas byl velice zajímavý. Po prvním poločase jsme vedli 11:1 a to i přesto, že jsme podle nových pravidel a při rozdílu větším jak pět branek hráli pouze ve čtyřech. Po vyhodnocení prvního poločasu trenér rozhodl, že stáhneme ještě jednoho hráče ze hry. V poli byli dva hráči a brankář. Využili jsme také rychlého střídání zhruba ve dvouminutovém intervalu, což nám dávalo stále čerstvé síly a chuť do hry. Tento zápas naši hráči vyhráli 19:5. V posledním zápase s Velkou Bystřicí jako by nám došly síly a i přes dobrý výkon hlavně v prvním poločase jsme prohráli. U hráčů je vidět velký posun v před. Začínají vnímat házenou tak, že se stává jejich životním stylem a jsou hrdí za každý svůj úspěch a zároveň cítí potřebu se neustále zlepšovat. Toho je příkladem třeba i to, že se mezi sebou již tolik nehandrkují a snaží se vymyslet jak nejlépe rozehrát hru a zkoušejí nacvičit různé signály.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 skóre body pořadí
TJ Sokol Kostelec na Hané   7:12 11:14 9:16 12:7 39:49 2 4
Sk Velká Bystřice „B“ 12:7   15:8 10:18 12:6 49:39 6 2
TJ Sokol Horka nad Moravou 14:11 8:15   8:12 19:5 49:43 4 3
TJ STM Olomouc 16:9 18:10 12:8   19:6 65:33 8 1
SK Žeravice 7:12 6:12 5:19 6:19    24:62 0 5

Sestava a branky: brankář Dvorský Tomáš 12, Konrád David 12, brankář Němec Matěj 7, Kyntl Jan 7, Tománková Vendula 7, Mánková Karolína 2.

5.10. 2013  Házená Uničov „ Horka 2004“

Hráči ročníku 2004 odehráli v sobotu další kolo turnajů. Hrálo se za chladného počasí na venkovním hřišti.Předvedli jsme vyrovnané výkony vycházející z dobré obrany. Je to stále se opakující téma. Pokud se hráči dostatečně věnují obraně nedáme soupeři příliš šancí. Pak, ale přijdou okamžiky, kdy ve snaze získat míč zapomínají bránit a soustředí se do jednoho prostoru a tím dávají prostor soupeři. A soupeř, i když není vždy lepší přehraje nás a vstřelí branku. Výkon hráčů je postupně rostoucí a na každém z nich je vidět velký posun vpřed. Nebudu zatím vyzdvihovat jednotlivé hráče, ale vždy si po turnaji a také na tréninku zhodnotíme kde jsme si vedli dobře a naopak.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Házená Uničov   20:12 14:8 18:19 13:13 65:52 5 2
Zora Olomouc 12:20   9:9 9:14 15:22 45:65 3 5
Horka 2004 8:14 9:9   10:9 16:23 43:55 3 4
UP Olomouc 19:18 14:9 9:10   12:12 54:49 5 3
Prostějov 13:13 22:15 23:16 12:12   70:56 6 1

Sestava a branky: brankář Lép Jiří 11, Jenš Viktor 9, Dvořák František 9, Zgabaj Matěj 9, Raboch Lukáš 3, Nykl Matěj 2.

29.9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou ( Horka 2003)

V neděli jsme se probudili do chladného rána. Teplota se pohybovala jen pár stupňů nad bodem mrazu.To nás, ale neodradilo od hry na venkovním hřišti. V průběhu dne svítilo sluníčko a teplota atakovala dvacet stupňů. Turnaje se mělo zúčastnit pět družstev, ale díky komunikačnímu šumu se družstvo UP Olomouc nedostavilo. Pořádající klub pohotově nahradil chybějící družstvo družstvem STM Olomouc, které přijelo s dvanácti hráči a přistoupili na rozdělení na družstvo STM Olomouc „1“ a STM Olomouc „2“. Naše družstvo se skládalo z osmi hráčů, z toho byli tři hráči mladšího ročníku 2004. Na tréninku jsme si řekli chyby a důvody neúspěchu, které nás provázely na turnaji minulý týden. A výsledek se dostavil. Hráči si hlídali obranu, střídavě zatažená a osobní obrana. Tak, aby soupeř nemohl přečíst styl naší hry a mi byli o krok napřed před soupeřem. Postupné rozehrání hry a žádné hádky mezi hráči vedly ke střele na bránu. Dnešní hru chválíme.

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Horka 2003 .12:6 .17:8 .10:9 .9:15 .48:38 6 2.
Zora Olomouc .6:12 .11:24 .7:14 .2:15 .25:65 0 5.
Cement Hranice .8:17 .24:11 .14:15 .5:16 .51:59 2 4.
STM Olomouc 2 .9:10 .14:7 .15:14 .7:5 .45:36 6 3.
STM Olomouc 1 .15:9 .15:2 .16:5 .5:7 .51:23 6 1.

 

Sestava a branky: Dvorský Tomáš 22, Smahel Adam 8, Němec Matěj 5, Kräuterová Tereza 5, Lép Jiří 4, Kyntl Jan 3, Dvořák František 2, Mánková Karolína 0.

29.9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou ( Horka 2004)

V neděli odpoledne jsme odehráli druhý turnaj a to s ročníkem 2004. Nečekaně se na turnaj dostavilo družstvo UP Olomouc, které mělo hrát na ranním turnaji. Po dohodě s ostatními družstvy jsme doplnili turnaj i o toto družstvo a turnaj se odehrál s šesti družstvy a to Horka 2004, DHK Litovel, Tatran Litovel, SK Velká Bystřice „B“, SK Žeravice, SK UP Olomouc. Co bylo důležité pro odpolední turnaj, bylo to, že se hrálo bez počítání skóre. To vedlo k tomu, že se hráči mohli více soustředit na hru než na výsledek. Opět jako při dopoledním turnaji hráči hráli s dobře bránící obranou a postupnými útoky. Do pozice rozhodčích se postavili jejich starší kamarádi a měli tak možnost vyzkoušet si pohled na hru z jiné pozice. Před vyhodnocením turnaje proběhly dovednostní soutěže. Dnes byli všichni vítězové.

Sestava a branky: Kräuterová Tereza 17, Kyntl Jan 15, Jenš Viktor 12, Dvořák František 7, Zgabaj Matěj 5, brankář Lép Jiří 2.

22.9. 2013 Litovel (Horka 2004)

V neděli před polednem nás přivítala vyjasněná Litovel na turnaji pěti družstev. Výkon hráčů byl po celou dobu turnaje vyrovnaný. V prvním a druhém zápase jsme dokonce po většinu zápasu vedli, ale v závěru nás soupeř vždy přehrál. Poslední zápas jsme zakončili remízou. Největší prostor pro zlepšení bych viděl v zabezpečení obrany. Hráči stejně jako jejich o rok starší kamarádi  ročníku 2003 se pouštějí do útoků a zapomínají bránit. Věřím, že se situace zlepší a děti přijdou na to, že dobře rozehraný útok, který bude končit gólem jim dá větší požitek ze hry než jen získat míč a střílet za každou cenu.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Tatran Litovel   9:14 12:11 12:11 8:6 41:42 6 2.
Prostějov 14:9   13:10 11:8 18:12 56:39 8 1.
Velká Bystřice B 11:12 10:13   17:14 11:8 49:47 4 3.
SK UP Olomouc 11:12 8:11 14:17   11:11 44:51 1 4.
Horka 2004 6:8 12:18 8:11 11:11   37:48 1 5.

Sestava a branky: Zgabaj Matěj 11, Poštulka Matěj 10, Dvořák František 7, Kräuterová Tereza 7, Jenš Viktor 1, Ján Sebastián 0, brankář: Lép Jiří 1.

21.9. 2013 Uničov (Horka 2003)

Turnaj v Uničově bych rozdělil do dvou částí. První dva zápasy a část druhého zápasu jsme hráli svoji standardní hru, která vycházela především ze zabezpečené obrany a rychlých protiútoků, které jsme mohli zakončit góly. Ale pak jako by hráči získanou jistotu chtěli ještě zvýšit a začali se pouštět do sólových akcí, ze kterých se nestačili vracet do obrany a v zápětí dostali zbytečné góly. Hra ztratila na kráse a mezi hráči vznikly neshody. Hrálo se způsobem, kdo získal míč běžel k bráně a chtěl vstřelit gól za každou cenu. Za to dávám velké mínus, protože házená v Horce je založena na spolupráci celého týmu a ne na jednotlivcích.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Uničov   5:13 9:14 12:6 12:9 38:42 4 4.
STM Olomouc 13:5   16:8 14:3 8:3 51:19 8 1.
Horka 2003 14:9 8:16   10:4 15:20 47:49 4 3.
Žeravice 6:12 3:14 4:10   11:17 24:53 0 5.
Cement Hranice 9:12 3:8 20:15 17:11   49:46 4 2.

Sestava a branky: Smahel Adam 19, Konrád David 15, Němec Matěj 7, Mánková Karolína 3, Jenš Viktor 3.

15.9. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou ( Horka 2004 + 2003)

Nedělního turnaje se zúčastnilo pět družstev, z toho dvě z Horky. Rozdělená podle ročníků na Horku 2003 a Horku 2004. V těchto sestavách bychom měli nastupovat v průběhu celé podzimní řady turnajů a následně i v jarní části. Proto jsme byli velice spokojeni s téměř 100% účastí. Hrálo se na venkovním hřišti vždy dva zápasy současně, tak aby turnaj měl spád. K hodnocení výkonů hráčů bych chtěl poděkovat všem za přístup a nasazení, se kterým se pouštěli do hry. Hráči se na hřišti vzájemně povzbuzovali a burcovali k ještě lepším výkonům. Dělají také pokroky ve znalosti pravidel, kdy ještě před rokem ne vždy věděli, co či ono gesto rozhodčího znamená. Pomalu si začínají být jistí a mnohdy toho dokáží využít v rychlý protiútok či jinou akci, kdy překvapí soupeře, který se v dané situaci nezorientoval tak rychle. Výsledky z turnaje si můžete prohlédnout v tabulce níže, ale opět bych zde zdůraznil, že moto klubu je v kategorii minižactva je především hrát pro radost. Před začátkem turnaje se celé družstvo vyfotilo a v nejbližších dnech bude toto foto ke zhlédnutí na našich webových stránkách.

Konečná tabulka

  1 2 3 4 5 skóre body pořadí
Horka 2004   10:10 7:15 4:17 9:15 30:57 1 5.
Horka 2003 10:10   10:14 7:15 13:10 40:49 3 3.
Tatran Litovel 15:7 14:10   9:13 16:7 54:37 6 2.
STM Olomouc 17:4 15:7 13:9   13:6 58:26 8 1.
UP Olomouc 15:09 10:13 7:16 6:13   38:51 2 4.

Sestava a branky (Horka 2004): Lép Jiří 10 (brankář), Dvořák František 9, Kräuterová Tereza 5,Němec Matěj 4 (brankář), Jenš Viktor 1, Nykl Matěj 1.

Sestava a branky (Horka 2003): Smahel Adam, Konrád David, Dvorský Tomáš, Kyntl Jan, Tománková Vendula, Mánková Karolína.

31.8. 2013 TJ Sokol Horka nad Moravou – turnaj „Házenkářské naděje 2013“

Poslední srpnový den jsme uspořádali turnaj nazvaný „Házenkářské naděje 2013“. Turnaje se zúčastnilo deset družstev z celé Moravy. Za pěkného počasí a dobré nálady si mohli kluci a holky vyzkoušet po prázdninách první kontakt na hřišti. Bylo vidět, že házenou přes prázdniny nezapomněli a těšili se na své první úspěchy. Základní část byla rozlosována do dvou skupin. O celkové umístění se dál hrálo podle dosaženého pořadí ve skupině. Horecké naděje základní skupinu vyhráli bez jediné prohry. Teprve v boji o první místo se střetli s hráči  STM Olomouc, kde nakonec prohráli 8:12 a skončili na krásném druhém místě. Celkový dojem ze hry bych hodnotil velice kladně. Hráči hráli rychle a dbali rad trenéra, který se zaměřil na osobní obranu a přesné a rychlé přihrávky. Během celého turnaje měli příznivci házené možnost bohatého občerstvení. Na závěr si všichni hráči z turnaje odnesli medaili, ale hlavní myšlenkou bylo dosažení radosti ze hry a pohybu.

skupina „A“ 1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
TJ STM Olomouc .14:5 18:12 23:13 23:11 8 .78:41 1
Tatran Litovel .5:14 .26:19 16:23 14:16 2 61:72 4
TJ Rožnov p. R. 12:18 19:26 17:27 12:29 0 60:100 5
TJ Cement Hranice 13:23 23:16 .27:17 15:25 4 78:81 3
TJ Bystřice p. H. „A“ 11:23 16:14 .29:12 .25:15 6 81:64 2

 

skupina „B“ 1 2 3 4 5 Body Skóre Pořadí
Horka nad Moravou 22:11 22:21 20:16 .20:6 8 .84:54 1
DHK Zora Olomouc „A“ 11:22 14:22 14:19 .16:6 2 55:69 4
TJ Bystřice p. H. „B“ 21:22 22:14 18:25 17:09 4 78:70 3
SK p.e.m.a. Opava 16:20 19:14 .25:18 16:17 6 .76:59 2
DHK Zora Olomouc „B“ .6:20 .6:16 .9:17 .7:16 0 28:69 5

O konečné umístění

o 9. místo 5A-5B Rožnov – Zora „B“ .16:9
o 7. místo 4A-4B Litovel – Zora „B“ .22:15
o 5. místo 3A-3B Hranice – Bystřice „B“ .22:22 ( rozstřel 3:2)
o 3. místo 2A-2B Bystřice „A“ – Opava 18:24
o 1. místo 1A-1B STM Olomouc – Horka .12:8

Sestava a branky: Smahel Adam 19, Konrád David 16, Dvorský Tomáš 14, Němec Matěj 11, Zgabaj Matěj 11, Lép Jiří 8, Kräuterová Tereza 6, Kyntl Jan 5, Tománková Vendula 2, Jenš Viktor 0.