1995 – 2000

Ročník 1995-1996

A nastaly starosti. Příjemné starosti s účastí ve velmi kvalitní soutěži, jíž byla 3. Nejvyšší soutěž házené České republiky. Bylo nutno dobudovat kádr družstva, sestavit soupisku družstva.

První soupisku tvořili: Mojžíš Petr, Bureš Aleš, Foltýn Dušan, Fibrich Josef, Vaníček Josef, Fleischmann Petr, Havlíček Karel, Kopejsko Josef, Prucek Pavel, vedoucím družstva byl Ing. Halašta Josef.

Podzimní část sezóny byla zahájena domácím XXXI. Ročníkem turnaje mužů, který se pořádal také jako I. ročník Memoriálu Vladislava Fleischmanna. Šlo o dlouholetého, čelního funkcionáře ČSH, otce Fleschmanna Petra, který zemřel na jaře 1995. Za účasti 6 družstev vyhrálo domácí, bez jediné porážky. Družstvo po skončení podzimní části obsadilo v tabulce 3. ligy 10. místo se ziskem 10 bodů.

Do soutěží podzimní části divize bylo přihlášeno i naše družstvo B. Bylo složeno z hráčů dříve hrajících házenou a členů, kteří se nevešli do sestavy družstva 3. ligy. Družstvo se sehrávalo a obsadilo po skončení podzimní části soutěže 9. místo.

Družstvo mladších dorostenců hrálo s minimálním počtem hráčů. Kdyby hrál kádr, který se vytvořil dříve a nerozešel se, bylo by radosti více. Družstvo po podzimu obsazuje 6. místo.

Družstvo starších žáků bylo nováčkem ve své kategorii, trpělo nedostatkem hráčů a obsadilo po skončení podzimní části soutěže 4. místo. Úrovní soutěží byl podřízen i zimní tréninkový plán, zaměřený k hlavnímu cíli – udržet se jako nováček v soutěži. Příprava družstev probíhala v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou – hlavně žáci, dorost a taktéž družstvo mužů. Muži pak společně s Litovlí, která hrála 2. ligu, trénovali ještě v hale Milo Olomouc. Naše účast v dalším ročníku Českého poháru skončila v 1. kole, hraném v Prostějově. Mimo družstvo A, byla účast zbývajících slabá, u žáků žádná. Nejdůležitější akcí před rozběhem soutěží jarního kola byla plynofikace objektu šaten, což bylo dobré znamení pro zateplení budovy v zimním období.

Pro posílení snahy o udržení družstva mužů ve 3. lize bylo dojednáno hostování hráčů z Litovle Dušana Kejvala a Zdeňka Čtvrtníčka. V družstvu žáků dochází k velké krizi. V důsledku nezájmu trenéra i hráčů hrálo družstvo soutěž s minimálním počtem tréninkových jednotek i minimálním počtem hráčů. Soutěž se však musela dohrát. Obdobný problém byl i u družstva dorostenců. V jarní části soutěže mužů došlo ke kuriózní situaci, kdy bylo opakováno mistrovské utkání Horky s týmem Šumperka. I přes protesty hostí, kdy dokonce byla k řízení utkání delegována ligová dvojice rozhodčích z Brna – Teller, Spáčil, hosté oba zápasy nezvládli. Jarní část soutěže byla rozehrána dobře, když se konečně zhodnotily tréninkové množství přípravného zimního období. Družstvo pak ve 3. Lize obsadilo střed tabulky.

12. KH Vsetín 4 1 17 388:519 9

V hodnocení soutěže v tabulce střelců byl Čtvrtníček na 5. místě, i když odehrál jen první část soutěže, s 81 brankami. Jistě pěkný úspěch domácích házenkářů. S hodnocením druhého družstva mužů, které hrálo divizi, to bylo obtížnější. Po euforii, pro vytvoření tohoto družstva, byl často problém dát družstvo dohromady pro mistrovské utkání.

9. TJ Sokol Horka nad Moravou „B“ 2 1 13 248:374 5

Družstvo dorostenců a jejich soutěž vydávalo obdobný obrázek jako družstvo mužů „B“. Zde došlo dvakrát i ke kontumaci utkání, protože i v domácím prostředí se družstvo nesešlo.

6. TJ Sokol Horka nad Moravou 2 1 17 251:421 5

Obrázek obou našich mládežnických družstev nebyl jen problém náš. Šlo o problém velkého dosahu, kdy mládež přestávala nacházet cestu ke sportu a sportování. S obdobnými problémy se setkávala družstva i ze širokého okolí, hlavně vesnická. Ve střelecké tabulce dorostenců byl Poprava Michala na 5. místě s 89 brankami. Největší problém s absolvováním soutěže mělo družstvo starších žáků. Uvažovala se o tom, zda jej přihlásit i do následujícího ročníku soutěží.

Tabulka oblastního přeboru starších žáků Morava – střed

1. HC Zlín „B“ 20 0 3 485:244 41
2. TJ Uničov 16 0 8 535:301 32
3. TJ Otrokovice 10 1 13 346:351 21
4. TJ Sokol Horka nad Moravou 1 0 23 149:608 2

Naše družstvo bylo nejslušnější v soutěži.

Ve zhodnocení proběhlého ročníků soutěží byl zdůrazněn úspěch družstva mužů „A“ a oddílu házené, zachování soutěže 3. ligy v házené mužů. Ten byl ještě podmíněni řadou dalších interních opatření, které směřovaly k tomuto cíli. Proto všem za úsilí patřil velký dík. Druhé družstvo mužů potřebovala stabilizovat a doplnit kádr. Největší problémy byly u mládeže. Družstvo dorostenců hrálo s minimálním počtem, proto vyvstala dohoda o jejich hostování v oddíle TJ Stavomontáže Olomouc, kde by měli pomáhat při doplnění jejich družstva mladšího i staršího dorostu, ve snaze o zachování 2. ligy staršího a 1. ligy mladšího dorostu. Družstvo starších žáků bylo rozhodnuto nepřihlašovat do soutěží nadcházejícího ročníku a předáno taktéž na hostování do TJ Stavomontáží Olomouc. Členská základna oddílu ke dni 30.6.1996 činila 52 členů.