Hodnocení 2013-2014

11. 5. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

Po ukončení turnaje, který pořádal tým TJ Sokol Horka nad Moravou 2005, jsme pokračovali s týmem TJ Sokol Horka nad Moravou 2006 v pořádání turnaje mladšího minižactva a to za účasti družstev TJ Senice na Hané, SK Velká Bystřice „A“, Sokol II Prostějov a pořádajícího týmu. Bohužel počasí už nepřálo pořádání turnaje na venkovních hřištích, proto jsme se přesunuli s družstvy do tělocvičny a celý turnaj se odehrál na jednom hřišti.  Děti se snažili celý po celý turnaj a nebylo jim prakticky co vytknout. Měli jsme trochu smůlu v zakončení, kdy jsme trefovali brankáře soupeřů, nebo stříleli do tyček. Každopádně děti opět předvedly krásnou a bojovnou hru. Při vyhodnocení turnaje byl oceněn Richard Hrachovina jako „Talent“ družstva.

Sestava: Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Melicharová Nikol, Hrachovina Richad, Šrot Damián.

5. 4. 2014 SK Žeravice

První ze seriálů turnajů, které náš čekají na jaře, jsme odehráli na předměstí Přerova, v Žeravicích. V turnaji jsme byli jednoznačně nejmladším týmem a to se projevilo i na herní převaze soupeřů. Děti se snažily, ale vždy jsme byli o krok pomalejší, o pár centimetrů menší a střelecky ne tak přesní jak soupeř. To ovšem děti neodradilo, naopak se nebály starších soupeřů a o každý míč zarputile bojovaly. V útoku se nebojácně pouštěly do soupeřovy obrany, která v porovnání s výškou našich dětí vypadala jako nedobytná hradba. Když už jsme překonaly obránce, tak nám v cestě za úspěchem (gólem) stál brankář, kterého jsme trefovali jako kuželku na bowlingu. Chyběla nám větší přesnost v zakončení, což ovšem dětem neleze mít za zlé. Děti se pořád učí a je na nich vidět, jak s každou minutou na hřišti zdokonalují, osmělují a získávají potřebnou sebedůvěru.

Všechny děti zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Poděkování patří rodičům, kteří pomohli s dopravou a podporou dětí v utkáních i mezi nimi.

Sestava: Kopernická Hana, Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Šrot Damián, Hrachovina Richard, Didi Aleš.

22. 3. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou

Poslední přípravný turnaj jsme odehráli v domácích podmínkách, v tělocvičně ZŠ. Zahájení turnaje bylo plánováno na 8:30 hod., sraz měly děti v 8:00 hod. Bohužel snad, až na jednu výjimku na sraz nikdo nepřišel včas. Zde musí na sobě děti, potažmo rodiče zapracovat.

Naštěstí se turnaj nesl v úplně jiném duchu než docházka dětí. Děti se během celého turnaje snažily, předváděly to, co jsme celý měsíc trénovali. Bylo vidět, že je házená baví a do hry dávají všechno svoje nadšení. Naše obrana byla houževnatá a útok nebezpečný. Z toho pramenila naše herní převaha nad soupeři. V podstatě až poslední utkání s SK Žeravicemi byl výkonnostně vyrovnaný.

Z našeho družstva byla vyhodnocena jako talent družstva Jurečková Kamilka.

Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Jurečková Michaela, Šrot Damián, Didi Aleš, Sadilová Aneta, Mandysová Sára.

 

22. 2. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou 

Na další přípravný turnaj, který jsme pořádali v tělocvičně ZŠ v Horce nad Moravou, přijala pozvání tři družstva (ZŠ a MŠ Prosenice, TJ Senice na Hané, TJ Bystřice pod Hostýnem). Vstup do turnaje nám nevyšel podle představ, ale děti se po chvilce otřepaly z úvodní nervozity a během celého turnaje předváděly hezké a bojovné výkony. Za předvedenou hru zaslouží velkou pochvalu všichni. Děti opravdu ukázaly týmovou hru a byla radost se na ně dívat. Sice se výsledky nepočítaly, ale můžeme s klidem na srdci říct, že ve všech třech utkáních jsme měli nad soupeřem větší, či menší převahu.

Sestava: Jurečková Michaela (talent družstva), Jurečková Lucie, Jurečková Kamila, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Didi Aleš, Hrachovina Richard, Šrot Damián.

 

25. 1. 2014 TJ Sokol Horka nad Moravou 
V sobotu ráno jsme zahájili sérii přípravných turnajů pro jarní sezonu. Turnaj našich nejmenších hráčů z přípravky měl název Pololetní jednička. Byl směřován k blížícímu se pololetnímu vysvědčení. Turnaje se zúčastnila družstva SK Žeravice, DHK Zora Olomouc, Bystřice pod Hostýnem a nesmím zapomenout na naše nejmenší děti z Horky. Turnaj se odehrál ve velice příjemné atmosféře za podpory rodičů. U hráčů bych chtěl především vyzdvihnout jejich disciplínu, radost ze hry a obrovskou snahu dosáhnout branky, i když pro některé z hráčů je zatím ještě problém dostřelit do brány vzhledem k jejich věku. I tak to nevzdávali a hra měla spád.
Sestava: Jurečková Kamila, Jurečková Michaela, Jurečková Lucie, Mandysová Sára, Sadilová Aneta, Didi Aleš.