Hodnocení 2011-2012

P O D Z I M

Přípravu na podzimní část sezony jsme zahájili již posledních čtrnáct dnů v srpnu. Soustředění mohlo proběhnout díky obecnímu úřadu v Horce nad Moravou a místní Základní škole, kdy nám poskytli veškeré zázemí. Využívali jsme nejen hřiště, ale i učebny a stravovali se ve školní jídelně. Na poslední čtyři dny jsme jeli na mezinárodní turnaj do Karviné. Na tomto turnaji nás čekalo sedm duelů, ze kterých jsme pak čerpali získané zkušenosti.

Středomoravská divize mladších žáků, tak zněl název naší soutěže, a kterou jsme sehráli, můžeme ohodnotit kladně. Systém soutěže byl nastaven následovně: podzimní část se hrála ve třech skupinách po šesti družstvech dvoukolově systémem každý s každým. První dvě družstva z každé skupiny vytvořily pro jarní části skupinu hrající o Přeborníka StmOSH, družstva na 3. – 4. místě vytvořily skupinu hrající o 7. – 12. místo a družstva na 5. – 6. místě vytvořily skupinu o 13. – 18. Místo. Ve všech skupinách se jarní část hrála dvoukolově systémem každý s každým, doma-venku.

Do podzimní části, jsme z herního hlediska, vstoupili se zlepšenou hrou v útoku, kdy jsme už dokázali vstřelit více gólů. Vytvořit si střelecké pozice a nabíhat do volných prostorů. Nebyly to náhodné situace, ale nacvičené herní signály, které jsme se naučili během letní přípravy. Co se nám povedlo ještě lépe, je naše skvělá obrana. Nedostávali jsme už tolik laciných branek a utkání byla vždy dramatická. I se silnými soupeři ze špičky tabulky jsme sehráli vyrovnaná utkání. Podařilo se nám dvě utkání vyhrát a to navíc kdy jsme soupeře porazili rozdílem třídy. Takže se ukázalo, že letní příprava měla smysl a to co jsme se naučili, dokázali prodat v zápasech. Všichni hráči prokázali velké zlepšení. Určitě neusneme na vavřínech a v  zimní přípravě budeme pilovat, co nám šlo o trochu méně a věříme, že jarní část sezóny 2011/2012 bude zas o něco veselejší.

Poděkování patří i našim sponzorům, bez kterých by nebylo vůbec možné obnovit horeckou házenou. Rodičům, kteří nám pomáhají nejen s dopravou na utkání, ale i za fandění na domácích i venkovních zápasech. Všem příznivcům házené, kteří si našli cestu na domácí utkání a vždy v hojném počtu hnali domácí do boje. Jen je škoda, že stále nemáme vlastní hřiště, které by odpovídalo regulím ČSH. Přitom zájem dětí je obrovský.

 

Naše vizitka v číslech:
– třetí nejlepší obrana: obdržela  145 branek
– čtvrtý nejlepší útok: 132 vstřelených branek
– Vojtěch Vysoudil na třetím místě v tabulce střelců: 51 branek
– Petr Štancl na druhém místě v tabulce sedmimetrových hodů

 

 

Soustředění 15. – 27. 8. 2011

V pondělí 15. Srpna 2011 jsme odstartovali novou sezónu 14-ti denním soustředěním v domácích podmínkách, jehož součástí byly i dva turnaje. Jeden domácí, v areálu ZŠ a mezinárodní turnaj v Karviné. Soustředění se zúčastnili téměř všichni hráči a hráčky v počtu 16 dětí.

Děti absolvovali během soustředění každý den 2-3 tréninky, zaměřené především na techniku. Třetí krizový den, tj. středu jsme využili odpočinkově, kdy jsme dopoledne odehráli přátelské utkání s celkem mladších žáků z Olomouce, týmu TJ STM a po obědě si udělali výlet do nedaleké ZOO na Sv. Kopečku u Olomouce.

Čtvrteční den byl již opět ve znamení plné zátěže a přípravného zápasu, tentokráte družstev minižáků Horky nad Moravou a týmu TJ STM Olomouc. V tomto duelu jsme nebyli příliš úspěšní a to zejména proto, že nám chyběli 2 hráči, kteří se soustředění nezúčastnili a jednoho hráče, který se vracel z dovolené a do soustředění se zapojil až v pátek. Nicméně i tak jsme si zahráli po dlouhé době mini házenou s velmi kvalitním a zkušeným celkem, což jsou pro nás velké zkušenosti, které určitě v nadcházející sezóně zúročíme.

V neděli 21. 8. 2011 jsme uspořádali turnaj (viz níže hodnocení), který se povedl a nejen dětem, ale i všem divákům ukázal, jakých pokroků jsme za jeden týden docílili.

Ve středu 24. 8. 2011 jsme zajížděli do Karviné na velice prestižní mezinárodní turnaj (hodnocení viz níže). Velká házenkářská zkušenost pro všechny děti. Na programu nebyly jen samotné sportovní zápolení, ale také i doprovodný program, jehož součástí byla návštěva letního bazénu, který jsme navštívili celkem 3x, dále slavnostního zahájení turnaje, jehož hřebem byl i velkolepý ohňostroj.

Počasí nám celých 14 dní přálo (někdy až moc), svítilo sluníčko a teploty se šplhaly k tropickým teplotám.

 

21. 8. 2011      TURNAJ                   Horka nad Moravou 

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc                                3:5

Do prvního zápasu jsme nastoupili ospalým dojmem. Naše hra se ale pomalu zlepšovala a se soupeřem jsme drželi krok. Jak se nakonec ukázalo, byl to náš (bohužel) nejlepší zápas turnaje. Po vyrovnaném boji, jsme ho nakonec prohráli vlastními chybami 3:5.

TJ Sokol Horka nad Moravou – Slovácká Slavia Uherské Hradiště     3:12

Druhý zápas jakobychom na hřišti vůbec nebyli. Nedokázali jsme si přihrát ani chytnout balon. Do útoku se dostávali jen  výjimečně. Takové hře odpovídá i konečný výsledek, kdy jsme prohráli 3:12.

TJ Juliánov – TJ Sokol Horka nad Moravou                                           11:4

Náš třetí zápas už byl opět lepší. Dostávali jsme se do útoku, kde si vytvořili i nějaké střelecké pozice. Naším problémem bylo neproměňování šancí. Zápas nakonec skončil naší porážkou 4:11.

Újezd u Brna – TJ Sokol Horka nad Moravou                                        13:8

Opět vyrovnané utkání s množstvím šancí a dramatické zápletky až dokonce zápasu. Bohužel (znovu a znovu) na závěr několik chyb a další zbytečná porážka 8:13.

TJ Sokol Horka nad Moravou – Sokol Telnice                                       7:12

Do posledního zápasu už hráči nastupovali značně unavení (celý den pražilo sluníčko), ale
přesto na hřišti bojovali ze všech sil. Zápas s Telnicí byl vyrovnanou partií. Zlepšila se obrana a v útoku jsme začali dávat branky. V závěru utkání (opět a opět) několik individuálních chyb, které rozhodli o naší porážce 7:12.

Konečné výsledky

  1 2 3 4 5 6 Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 3:5 3:12 4:11 7:12 8:13 0 25:53 6.
TJ STM Olomouc 5:3 8:8 6:8 8:5 13:9 7 40:33 2.
Slovácká Slavie Uherské Hradiště 12:3 8:8 10:11 9:6 6:8 5 45:36 3.
TJ Juliánov 11:4 8:6 11:10 11:5 14:6 10 55:36 1.
Sokol Telnice 12:7 5:8 6:9 5:11 14:6 4 42:41 4.
Sokol Újezd u Brna 13:8 9:13 8:6 6:14 6:14 4 42:55 5.

Celkový dojem z turnaje je dobrý. Vyzkoušeli jsme si co umíme a co ještě vypilovat (od toho takové turnaje hrajeme) Střídali jsme dobré i špatné chvíle. Hráči ukázali, že házenou hrát umí a pokud se snaží (poslouchají rad trenérů) drží krok i se silným
a zkušenějším soupeřem, což je pozitivní zjištění. Všem hráčům za předvedený výkon děkujeme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat i rodičům, kteří se podíleli na přípravách tohoto turnaje, ale i během celého parného dne, kdy nám pomáhali psát zápisy, péct ryby a starat se
o pitný režim všech příznivců a diváků házené. Ti na oplátku zajistili bouřlivou diváckou kulisu během celého turnaje.


24. – 27. 8. 2011        TURNAJ       Karviná Cup 2011

Ve středu 24. 8. 2011 jsme vyjeli na náš první velký mezinárodní turnaj do Karviné.
První hrací den byl stanoven na čtvrtek, v Českém Těšíně, kde jsme nastoupili do turnaje dvěma zápasy v místní hale, která má rozměry podobné našemu venkovnímu hřišti.

MRK Zaprešič  (CRO) – TJ Sokol Horka nad Moravou                        15:1

Do zahajovacího zápasu jsme nastoupili proti týmu z Chorvatska vcelku dobře. V obraně nám to šlo a v páté minutě byl stav 0:0. Soupeře jsme nepouštěli do střeleckých pozic. Bohužel jsme si vybrali slabou minutu, ve které jsme inkasovali 4 branky. V útoku už to bylo horší, nedokázali jsme proměnit vyložené šance včetně sedmimetrového hodu a po našich zbytečných chybách jsme dostávali hodně branek z rychlých protiútoků. Poločas tak skončil 7:1 ve prospěch chorvatského Zaprešiče. Druhý poločas byl jako kopií toho prvního. Nestačili jsme se vracet do obrany a to rozhodlo o výsledku celého zápasu.

TJ Sokol Horka nad Moravou – HCB OKD Karviná „A“        4:20

Naše druhé vystoupení se podobalo prvnímu zápasu. Opět téměř dokonalá obrana, kdy se soupeř z mistrovské Karviné nedostával do vyložených šancí. Minuty ubíhaly a postupem času nás soupeř opět porazil po našich chybách žákovských chybách. Nicméně hráči se snažili a vždy bojovali až dokonce.

Druhý hrací den začal v odpoledních hodinách, kdy teploměr ukazoval přes 30°C. Hrálo se na venkovním hřišti v Karviné, kde jsme odehráli tři zápasy. Tento den byl pro nás (trenéry), určitě i hráče černou můrou.

 

 

TJ Sokol Horka nad Moravou – UKS Orlik Swiebodzin (POL)                        5:20

Hráče jsme na hřišti vůbec nepoznávali. Obrana byla děravá jako ementál. Dostávali jsme laciné góly skoro z každé vystřelené rány soupeře. Do útoku (jestli se to dá takhle nazvat) jsme se vůbec nedostávali. Místo abychom zabrali, do útoku jsme chodili jako na pláž. My trenéři jsme doufali, že se to dalším zápasem zlepší, ale……

TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Sokol Horka nad Moravou                  12:7

….. černý den pokračoval i druhým zápasem. S týmem, který je geograficky nám nejbližší jsme sice drželi krok, ale výkon našich hráčů se podobal předchozímu utkání. V poločase bylo na ukazateli skóre stav 6:4 pro Bystřici. Opět nedůrazná obrana a hodně technických chyb v útoku rozhodlo o výsledku 12:7 ve prospěch soupeře.

HáO Slovan Modra (SVK) – TJ Sokol Horka nad Moravou                  29:6

V posledním zápase tohoto hracího dne už hráči ani pomalu nechodili, spíše se po hřišti jen loudali a hledali se, jako by se viděli poprvé. Tento zápas skončil naším debaklem, který si nelze představit ani v hororovém filmu. Vzhledem k faktu, že jsme měli 16 hráčů, tzn. 9 na střídání a soupeř z modré měl pouze jednoho hráče, tak i přes tento fakt nás soupeř doslova rozbil pouze trháky. Nepochopitelné jak odevzdaně k utkání hráči přistoupili. Na tento den bychom nejraději zapomněli.

Pěti prohrami jsme skončili ve skupině na posledním místě a čekaly nás následující den dvě utkání a to s pátým celkem z druhé skupiny a poté s vítězem nebo poraženým z další dvojice utkání.

Třetím a zároveň posledním vystoupením na tomto turnaji byly dva zápasy, na které jsme zajížděli opět do Českého Těšína do haly, tentokrát v ranních hodinách. Do obou zápasů hráči nastoupili s ponaučením z minulého dne. Jednalo se o utkání o celkové umístění

 

WinLand Michalovce (SVK) – TJ Sokol Horka nad Moravou              18:7

Utkání o 9. – 12. místo jsme začali v obraně pracovat jako jeden tým a bránili soupeře, kteří měli problémy se zakončením. Začali jsme i dobře zakládat protiútoky, které končily vstřelením branek. To se ukázalo i na ukazateli skóre. Vyrovnané skóre téměř po celý zápas. Opět (jak je u našich hráčů zvykem), jsme udělali několik zbytečných chyb a hráči si utkání zase prohráli sami. Ke konci utkání se náš útok i obrana úplně zhroutili, soupeř toho využil a odskočil na nelichotivý výsledek 18:7.

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Bystřice pod Hostýnem                  7:14

V posledním představení na turnaji jsme opět narazili na soupeře z Bystřice. Chtěli jsme soupeři oplatit porážku ze základní skupiny a i soupeřové kanadské žertíky, kterými nás čestoval i mimo hřiště. Vstup do utkání se nám opět povedl, vedli jsme 3:2, ale od tohoto stavu pomalinku soupeř dostával utkání pod kontrolu. Stačilo pár nepřesných přihrávek, ztrát míče a soupeři toho dokázali využít, aby zápas dotáhli do vítězného konce. Vždyť stačilo tak málo a první vítězství mohlo být na světě. Ale bohužel se to nestalo. Doufáme, že hráči si vzali ponaučení z chyb, které udělali na tomto turnaji a pilnou prací na trénincích odstraní nedostatky, které se pak projeví v jejich dalších zápasech.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 19, Kräuter Jiří 5, Protivánek Matěj 4, Nytrová Klára 3, Štancl Petr 2, Walweel Jakub 1, Vykydal Libor 0, Vykydalová Radka 0, Spurný Filip 0, Němčák Michal 0, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, Přikrylová Jana 0, brankáři: Konrád Matrin 0, Dvorský Radek 0.

Výsledky v základní skupině

1. 2. 3. 4. 5. 6. Body Skóre Pořadí
HCB OKD Karviná A (CZE) 20:4 21:11 15:10 8:4 12:15 8 76:44 1.
TJ Sokol Horka n.M. (CZE) 4:20 7:12 6:29 1:15 5:20 0 23:96 6.
TJ Bystřice p. Hostýnem (CZE) 11:21 12:7 10:11 7:14 13:11 4 53:64 5.
HáO Slovan Modra (SVK) 10:15 29:6 11:10 12:7 15:13 8 77:51 2.
MRK Zaprešič (CRO) 4:8 15:1 14:7 7:12 10:11 4 50:39 4.
UKS Orlik Świebodzin (POL) 15:12 20:5 11:13 13:15 11:10 6 70:55 3.

 

 

o 9. – 12. místo

TJ Bystřice p. Hostýnem (CZE) SK Velká Bystřice (CZE) 12:14
WinLand Michalovce (SVK) TJ Sokol Horka n.Moravou (CZE) 18:7

 

o 11. místo

TJ Bystřice p. Hostýnem (CZE) TJ Sokol Horka n.Moravou (CZE) 14:7

Celkově jsme skončili na 12. místě. Důležitější než umístění je pro nás skutečnost, že tento turnaj byl vyvrcholením celého soustředění a také byl tak koncipován jako nejtěžší zkouška v dosavadní kariéře všech dětí. Dyť prohra našeho týmu, kde jsou dívky, minižáci a především jen s půlroční házenkářská zkušenost s mistrem republiky Karvinou 20:4, či o hlavu většími a ostřílenějšími borci z Chorvatska, kteří byli ročníkově stejně staří, tzn.  ročník narození 1999 s našima jsou pro člověka zasvěceného přece jen dobré výsledky a ukazatel rapidně se zlepšeného výkonu v poměru s jarní částí soutěžního ročníku 2010/2011. Jsme pevně přesvědčení, že první výhra na sebe nenechá dlouho čekat a to bude další velká motivace pro naše vycházející házenkářské hvězdy a hvězdičky.

Děti musíme pochválit nejen za sportovní výsledky, ale také za perfektní přístup v kolektivu, kdy tým se stmelil, parta se vytvořila suprová a chování během celého turnaje všech dětí bylo na 1*. S takovým týmem je radost jezdit po sportovních akcích.

 

 

10. 9. 2011      TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou         16:11 (7:5)
Na první zápas nové sezony, jsme zajížděli na půdu Tatranu Litovel. Vstup do utkání se nám povedl. Hráči předvedli výbornou obranu, ale v útoku to zatím skřípalo. Od 12. minuty jsme se už oklepali a začali dotahovat soupeře ve skóre. V tomto tempu jsme vydrželi hrát až dokonce prvního poločasu a náskok soupeře snížili na přijatelný rozdíl (7:5).

O přestávce jsme si řekli nějaké taktické rady a co ještě vylepšit. Hráči si to vzali
k srdci a začali je plnit od první minuty druhého poločasu. To se projevilo i na ukazateli skóre, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat celých 7 minut. Mezitím jsme sami nastříleli 3 branky a náskok soupeře stáhli na jediný gól. Pak přišel zase náš výpadek (po zbytečných chybách) a soupeř svými čtyřmi góly opět odskočil. Blížil se závěr utkání a mi prohrávali
o dvě branky. Hráči bojovali ze všech sil, abychom dohnali skóre, ale už se nám to nepodařilo. Škoda neproměněných sedmimetrových hodů a vyložených šancí, které jsme si vytvořili.

Nakonec jsme sice prohráli, ale s předvedenou hrou jak v obraně, tak i v útoku můžeme být (spokojeni). Vždyť chybělo tak málo a mohlo to být veselejší. Nicméně musíme pochválit celé družstvo za předvedený výkon po celý zápas.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 4, Protivánek Matěj 2, Kräuter jiří 2, Nytrová Klára 2, Walweel Jakub 1, Spurný Filip 0, Pajunčík Ondřej 0, Němčák Michal 0, Štancl Petr 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

 

18. 9. 2011      SK UP HSC Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou   15:10 (6:4)


           Na dnešní zápas jsme zajížděli do nedaleké Olomouce, kde Nás čekal domácí tým UP HSC Olomouc.

Do utkání jsme vstoupili výborně. Obrana byla nepropustná a soupeř si nedokázal poradit. V útoku to bylo o něco horší, kdy jsme se také trápili, ale první gól utkání jsme dali mi a to až v šesté minutě a ujali se vedení. V Naší hře jsme pokračovali pořád stejně a v 16. minutě drželi vyrovnané skóre 3:3. Poločas sice skončil porážkou 6:4, ale skóre neodpovídalo naší dobré hře.

Na začátku druhé půle jsme opět bojovali jako lvi a dokázali vyrovnat skóre na 7:7. Tohle tempo Nám vydrželo až do 13. minuty druhého poločasu. Potom přišel Náš tříminutový výpadek, kdy Nám soupeř nasázel 4 rychlé branky. To se nakonec ukázalo jako rozhodující osud celého zápasu. Poté jsme opět zabrali, ale už to na lepší výsledek nestačilo.

Škoda, že jsme nevyužili šancí, které jsme si vytvořili v útoku, (a nebylo jich málo). Ještě musíme vypilovat střelbu a z šancí, které si vytvoříme, začneme dávat góly. Tento zápas opět ukázal, že už dokážeme hrát vyrovnanou partii i se zkušenějším týmem.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Protivánek Matěj 2, Kräuter Jiří 1, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, Walweel Jakub 0, Němčák Michal 0, Štancl Petr 0, brankář: Konrád Martin 0.

 

 

25. 9. 2011      TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov  10:19 (5:13)

 

            V prvním domácím utkání nového ročníku jsme přivítali dosavadního lídra Naší tabulky a to družstvo z Uničova.

Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním udělat co nejlepší výsledek. Po pár minutách hry bylo ale jasné, že to nebude vůbec lehké. K takovému průběhu hry jsme přispěli sami svým nedůrazným výkonem. V Naší obraně si soupeř dělal, co se mu zachtělo, kdy jsme ani nebránili a do útoku „CHODILI“ jen málo. Když už jsme (pomalu přišli) na dostřel, tak jsme nedokázali vůbec nic vymyslet, jak ohrozit branku soupeře. Až dvanáctá minuta nás trochu probudila a dali jsme teprve druhý gól utkání. To si už soupeř vybudoval dostatečný náskok
a o výsledku zápasu bylo již rozhodnuto. Vysvobodil nás až závěrečný hvizd prvního poločasu.

O přestávce jsme si vysvětlili, že takhle se hrát nedá. Hráči si to vzali k srdci a do druhého poločasu nastoupili jako jiný tým. Obrana se zlepšovala a už nebyla tak děravá. Začali jsme i běhat a v útoku se prosazovat. Konečně se podařilo vstřelit i nějaké góly. Ale náskok soupeře byl stále dostačující a také si ho do konce zápasu uhlídal a zaslouženě vyhrál.

Nesmíme vypustit ani minutu v celém utkání. Nicméně za druhou polovinu utkání můžeme být (celkem) spokojeni a to za předvedenou hru. Doufáme, že jsme se ponaučili
a v dalších zápasech budeme hrát celé utkání od první do poslední minuty a rvát se o výsledek.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 5, Nytrová Klára 2, Štancl Petr 2, Protivánek Matěj 1, Fitříková Michaela 0, Pajunčík Ondřej 0, Walweel Jakub 0, Kräuter Jiří 0, Vykydal Libor 0, Neplech Tomáš 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

           

2. 10. 2011      TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc                    15:17 (9:8)
Na utkání k nám přijel soupeř z nedaleké Olomouce a to družstvo TJ STM Olomouc.
Do zápasu jsme nastoupili s určitým cílem, který jsme si řekli před samotným duelem. Hned od úvodního hvizdu jsme začali plnit vše, o čem jsme mluvili a bylo to znát i na vývoji poločasu. Na obraně jsme přistupovali k hráčům soupeře a tím jim znemožnili střelbu
z vyložených šancí. V útoku se nám naopak dařilo střílet góly a skóre tak bylo vyrovnané. V tomto duchu jsme vydrželi hrát celý první poločas a to se na konci půle projevilo i na ukazateli skóre. Se soupeřem jsme se přetahovali o vedení a svým důrazem hlavně v obraně tento poločas dotáhli do vítězného konce a vyhráli jsme ho nejtěsnějším rozdílem (9:8).

V druhém poločase jsme předváděli stále stejný výkon jako v prvním. Dokonalá obrana nepouštěla soupeře k žádným střeleckým šancím a šlapala po celý zápas. V útoku jsme museli změnit styl hry, protože soupeř hrál osobní obranu na našeho hráče. S tím jsme si ale také dokázali poradit. Zapojili se do hry i naše spojky i křídla a svými náběhy si vytvořili střelecké pozice, ze kterých jsme dokázali skórovat. O výsledek jsme bojovali až do konce zápasu, kdy o vítězi nebylo vůbec rozhodnuto. Snahu hráčům nemůžeme vytknout, bojovnost byla také dobrá (chvalitebná), ale o výsledku utkání rozhodlo naše neproměňování vyložených šancí, kdy jsme opět trefovali brankáře a to i z hranice šesti metrů. Další fakt je to, že nám padaly balony z rukou při střelbě. Tohle je snad jediné co nám dneska nešlo, ale tyhle individuální chyby opět rozhodly celý zápas.

Na konec jsme sice prohráli 15:17, ale za celkový průběh utkání můžeme být spokojeni. Vždyť co jsme si na začátku zápasu řekli, to jsme také plnili. A za to patří hráčům velké díky. Doufáme, že takové výkony budeme předvádět co nejčastěji (i lepší) a v dalších zápasech to dotáhneme ještě do lepšího výsledku.

Velké poděkování patří i všem rodičům, fandům a příznivcům Horecké házené za jejich povzbuzování při domácím utkání, na které chodí čím dál více diváků. Což nás velice těší, že o házenou v Horce je takový zájem z řad fanoušků.

Sestava a branky:  Štancl Petr 6, Vysoudil Vojtěch 4, Nytrová Klára 3, Protivánek Matěj 1, Kräuter jiří 1, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, Walweel Jakub 0, Vykydal Libor 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

 

 

9. 10. 2011         TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice “A“      17:19 (11:11)


V dnešním domácím utkání nás čekalo družstvo Žeravice „A“. Do zápasu jsme nastoupili opět nesoustředěně a až do čtvrté minuty jako kdybychom na hřišti vůbec nebyli. Od dalších minut jsme si uvědomili, že zápas už vlastně začal, ale náš soupeř odskočil na rozdíl čtyř gólů. Poté se naše hra začala zlepšovat a náskok soupeře se nám dařilo pomalu snižovat. Obrana už dokázala lépe bránit a soupeři nedovolovala tolik střeleckých příležitostí. Mezi třináctou až šestnáctou minutou se nám podařilo vstřelit tři branky a hlavně žádnou nedostat. V tuto chvíli jsme zápas otočili a vedli 9:8. Blížil se závěr prvního poločasu a my ho dotáhli do remízového stavu 11:11.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe, než do prvního. Naše obrana stále fungovala jak má a útok se nám také dařil. Drama pokračovalo po celý druhý poločas. Ale naše některé vyložené šance jsme opět nedokázali využít a to jak se nakonec ukázalo, nám na konci zápasu chybělo. Hráči se sice snažili, ale už to na lepší výsledek nestačilo. Proto nás dnešní prohra mnohem víc mrzí (17:19). Přesto bychom chtěli poděkovat hráčům za předvedený výkon a za jejich bojovnost.

Velké poděkování patří i divákům, kteří si v nepříznivém počasí našli cestu a přišli povzbudit domácí družstvo. Velký a dramatický boj na hřišti strhl i diváky. Z hlediště bylo slyšet bouřlivé povzbuzování, které hnalo naše družstvo dopředu.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Vykydal Libor 3, Walweel jakub 2, Němčák Michal 2, Protivánek Matěj 2, Nytrová Klára 1, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Kräuter Jiří 0, Neplech Tomáš 0, Štancl Petr 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

 

16. 10. 2011    TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel               21:11 (10:8)
Tímto utkáním jsme zahájili odvetnou část podzimní sezóny. Na domácím hřišti jsme přivítali družstvo Tatranu Litovle.

Před samotným zápasem, jsme si řekli, co vlastně od duelu očekáváme. Hned od první minuty bylo jasné, že sami hráči vědí, jak je tento zápas důležitý. Na obraně pracovali jako jeden tým a perfektně bránili soupeře. V útoku jsme se také dominovali a proměňovali své šance ve střelené branky. Byl boj o každý míč a dramatický průběh prvního poločasu, který se nám nakonec podařilo dotáhnout do vítězného závěru první půle 10:8.

O přestávce jsme si řekli, co ještě musíme zlepšit a hlavně, že tento zápas zdaleka nekončí. Do druhého poločasu jsme vstoupili ještě lépe, než do prvního. Naše obrana šlapala jako jeden tým, pomáhala si s bráněním protihráčů. Ti postupem času si už nedokázali poradit, jak naší skvělou obranu překonat. Vždyť soupeř nás překonal pouze třikrát za celý druhý poločas a to je naše vizitka výborné obrany. Naopak v útoku jsme také pokračovali skvěle a své šance dokázali využívat. Což bylo výborné, protože se náš náskok pomalu začal zvětšovat. V tomto trendu jsme vydrželi až dokonce zápasu a utkání dotáhli do cíle, jaký jsme měli před duelem. Soupeře jsme dokázali dostat pod tlak a předčit ho ve všech směrech. Zápas tak skončil naším vítězstvím přesvědčivě 21:11. Doufáme, že takhle budeme pokračovat i v dalších zápasech a touto výhrou neusneme na vavřínech, což by byla velká škoda.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Štancl Petr 6, Nytrová Klára 2, Walweel Jakub 1, Protivánek Matěj 1, Kräuter Jiří 1, Vykydal Libor 1, Šafář Daniel 0, Němčák Michal 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

 

23. 10. 2011            TJ Sokol Horka nad Moravou – UP HSC Olomouc    18:3 (13:1)
V posledním domácím zápase jsme přivítali družstvo UP HSC Olomouc. Před samotným bojem jsme si dali jasný cíl. A to minimálně zopakovat výkon z minulého týdne.

Od prvních minut bylo jasné, že jsme tohle utkání rozjeli skvěle. Obrana pracovala na jedničku a včasným přistupováním k soupeři nedovolila žádné vyložené šance. V útoku jsme naopak naše šance dokázali využívat. Probíhala již osmá minuta a my vedli 5:0. První gól se soupeři podařilo vstřelit až v probíhající deváté minutě poločasu. Tahle inkasovaná branka byla nakonec jedinou, která prošla do naší sítě za celý první poločas. Hlad po vstřelených gólech v síti soupeře však pokračoval i nadále. Na konci prvního poločasu se skóre zastavilo na přesvědčivých 13:1.

Do druhého poločasu jsme tedy nastupovali s velkým náskokem. Ale začátek poločasu jsme podcenili a přestali úplně hrát. Soupeř dokázal vstřelit rychlý gól a my v útoku nedokázali odpovídat. Až od páté minuty po pokynech z lavičky jsme se probudili a opět začali hrát jako doposud. Obrana začala znovu pracovat a soupeř si už nedokázal poradit, jak naši skvělou obranu překonat. V útoku se už sice tak moc nedařilo, ale náš náskok byl stále dostatečný. Blížil se konec zápasu, který už byl vlažný z obou stran. Nakonec jsme utkání zvládli a vyhráli jasným rozdílem 18:3.

Velkou pochvalu dostali všichni hráči za předvedenou hru. V obraně bez vážných chyb a v útoku produktivní. Nesmíme ovšem zapomenout na duo našich brankářů, kteří svými zákroky podpořili náš skvělý výkon. Poděkování patří i všem divákům, kteří přišli povzbuzovat naše družstvo. Z hlediště bylo opět slyšet bouřlivé fandění, které nás hnalo dopředu a napomohlo tak k perfektnímu výkonu.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 8, Němčák Michal 3, Protivánek Matěj 3, Nytrová Klára 2, Vykydal Libor 1, Štancl Petr 1, Šafář Daniel 0, Walweel Jakub 0, Kräuter Jiří 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

30. 10. 2011    Házená Uničov – TJ Sokol Horka nad Moravou  15:11 (8:7)


            K dalšímu utkání jsme zajížděli na horkou půdu do Uničova. Zde nás čekal dosud neporažený tým a lídr tabulky družstvo Házená Uničov.

Do zápasu jsme opět nastoupili ospale a vlažně. Probíhala již šestá minuta, kdy už soupeř vstřelil 3 góly a až poté jsme se na hřišti objevili i my. Od tohoto okamžiku obrana začala klapat. V útoku jsme začali také střílet góly. Náskok soupeře se začal zmenšovat. Naše zlepšená hra přinášela ovoce. Skóre bylo stále nejtěsnější. Poločas jsme dotáhli na přijatelný výsledek 8:7. V průběhu hry, ale zasáhla zcela nepochopitelně i vyšší moc. Ta nás srážela čím dál více na kolena.

Druhý poločas jsme stále bojovali o výsledek, ale jak už bylo zmíněno, trend prvního poločasu pokračoval. I když obrana pracovala skvěle, nebylo nám to nic platné. Je škoda, že rozhodčí úmyslně negativně ovlivňují průběh utkání, již na této úrovni. Nicméně zápas jsme odehráli ve výborném tempu a ukázali, že dokážeme potrápit i silné soupeře. Sice jsme odešli poraženi, ale se vztyčenou hlavou a pocitem dobře odvedené práce.

Utkání tedy můžeme ohodnotit kladně a to především díky bojovnosti, která nechyběla žádnému hráči. Poděkování zaslouží i rodiče, kteří nám pomohli s dopravou na zápas. Za jejich bouřlivé povzbuzování na hřišti soupeře.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 5, Štancl Petr 2, Vykydal Libor 1, Kräuter Jiří 1, Walweel Jakub 1, Nytrová Klára 1, Němčák Michal 0, Protivánek Matěj 0, brankář: Dvorský Radek 0.

 

5. 11. 2011      TJ STM Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou         15:9 (11:4)


            K dalšímu utkání jsme zajížděli do Olomouce, kde nás čekalo družstvo TJ STM Olomouc. Před zápasem jsme měli jasný cíl. Zopakovat výkony z předchozích zápasů.
Od prvních vteřin ale bylo jasné, že naše plány jsou dnes strašně daleko a rychle se vzdalují. Naše obrana vůbec nehrála. Soupeř si s námi hrál jako kočka s myší. Vytvořil si čtyřgólový náskok. Naší obranou procházel jako nůž máslem a střelbou z bezprostřední blízkosti se téměř nemýlil. Do útoku jsme nijak nepospíchali a střel na bránu bylo jako šafránu. Do sítě soupeře prošly pouhé čtyři góly, což je určitě málo. Poločas jsme tedy zaslouženě prohráli 11:4.

V druhém poločase jsme očekávali zlepšení hry. Bohužel se nedostavila. Soupeř tak mohl poslat hráče ze střídačky. Naše obrana se nijak nezlepšila. V útoku už nějaké šance přišly, ale bezchybná střelba do prostřed branky a nastřelování brankáře byla naše „chlouba“. Co nám pomůže, když si šance vytvoříme, ale nedokážeme je využívat. Jediné co bylo pozitivní, byla opakovaná střelba po zisku odražených míčů. Chyběl nám větší hlad po vstřelených gólech a touha po vítězství.

Sestava a branky: Štancl Petr 3, Vysoudil Vojtěch 2, Walweel Jakub 2, Nytrová Klára 1, Protivánek Matěj 1, Šafář Daniel 0, Němčák Michal 0, Kräuter Jiří 0, Vykydal Libor 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

12. 11. 2011    SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou       15:10 (8:3)


            Na poslední zápas sezóny jsme zajížděli na horkou půdu do Žeravic. Bylo jasné, že tohle utkání nebude vůbec lehké.

Zápas jsme rozjeli skvěle. Obrana byla opět koncentrovaná  a dobře se doplňovala. Soupeř nám sice dal 3 góly, ale to už běžela osmá minuta. Obrana se dá tedy hodnotit skvěle. Horší už to bylo s útokem, kde jsme se nedokázali dlouho prosadit. To se nám povedlo až v 11. minutě utkání. I nadále obrana pracovala výborně a útoky soupeře jsme dokázali ubránit a sami skórovat. Náskok soupeře jsme tedy stáhli na rozdíl jediného gólu. Blížil se závěr poločasu a soupeř svými 4 góly rozhodl o osudu prvního poločasu 8:3.

Druhý poločas začal v obdobném scénáři toho prvního. Přibývalo faulů (z obou stran), při kterých až mrazilo v zádech. Rozhodčí tyto fauly ale bohužel přehlíželi a začali je trestat na obou stranách až ve chvíli, kdy už o vítězi dnešního zápasu bylo dávno rozhodnuto. Utkání jsme nakonec sice prohráli 15:10, ale za předvedenou hru musíme hráče pochválit. Dokázali vzdorovat i těžkému soupeři a porvali se o výsledek do poslední minuty, kdy nevynechali ani jednu minutu celého zápasu.

Obrana tedy skvělá, jen v útoku se musíme všichni více snažit a věříme, že to
v nadcházející sezoně dokážeme. Poděkování patřilo i všem rodičům za pomoc při dopravě na utkání a hlavně opět za bouřlivé povzbuzování během celého utkání, které se stalo již tradicí.
Sestava a branky: Štancl Petr 5, Kräuter Jiří 2, Vysoudil Vojtěch 1, Protivánek Matěj 1, Němčák Michal 1, Šafář Daniel 0, Nytrová Klára 0, Walweel Jakub 0, Vykydal Libor 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

 

Umístění družstev v jednotlivých skupinách

 

Skupina A

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 Házená Uničov 10 10 0 0 182 : 89 20
2 TJ STM Olomouc 10 7 1 2 156 : 119 15
3 SK Žeravice 10 4 1 5 139 : 146 9
4 UP HSC Olomouc 10 3 0 7 115 : 185 6
5 Tatran Litovel 10 3 0 7 129 : 169 6
6 TJ Sokol Horka nad Moravou 10 2 0 8 132 : 145 4

 

Skupina B

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 SK Velká Bystřice 10 10 0 0 209 : 74 20
2 Sokol II Prostějov 10 8 0 2 215 : 69 16
3 HC Zlín „B“ 10 5 0 5 102 : 136 10
4 TJ Sokol Kostelec na Hané 10 3 1 6 79 : 109 7
5 SK Žeravice „B 10 2 0 8 61 : 138 4
6 TJ Senice na Hané 10 1 1 8 38 : 178 3

 

Skupina C

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 HC Zlín „A“ 10 10 0 0 221 : 69 20
2 TJ Fatra Napajedla 10 7 1 2 164 : 129 15
3 TJ Luhačovice 10 5 1 4 189 : 145 11
4 TJ Bystřice pod Hostýnem 10 4 0 6 118 : 163 8
5 Slovácká Slavia Uherské Hradiště 10 2 0 8 103 : 180 4
6 TJ Cement Hranice na Moravě 10 1 0 9 114 : 223 2

 

Z I M A

 20. 11. 2011    TURNAJ       Uherské Hradiště

 V neděli brzy ráno jsme vyjeli směr Uherské Hradiště, kde nás čekal  přátelský turnaj. Zápasy se hrály 2x 12 minut, systémem každý s každým.

UP HSC Olomouc – TJ Sokol Horka nad Moravou                    9:8

Do turnaje jsme vstoupili proti známému soupeři  a  tím nebyl nikdo jiný než UP HSC Olomouc. Boj nastal od první minuty, kdy jsme se soupeřem bojovali o každý míč. Obrana byla výborná, ale  útok opět skřípal, kdy jsme se nedokázali prosazovat a využívat vypracované šance. Nicméně jsme si mohli vyzkoušet nové varianty naší hry. Zápas jsme nakonec prohráli.
SHK Kunovice – TJ Sokol Horka nad Moravou                         5:7

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti dívčímu družstvu z Kunovic. Zápas kopíroval naši hru z prvního duelu. Dokonce jsme prohrávali a celý zápas museli dotahovat skóre. Postupem času se nám to povedlo a otočili jsme nepříznivé skóre v náš prospěch a druhý zápas se štěstím nakonec dotáhli do vítězného konce.

TJ Sokol Horka nad Moravou – Uherské Hradiště                     7:8 

V třetím utkání turnaje nás čekal domácí tým. Budoucí soupeř nadcházející sezony. V naší tradiční hře jsme stále pokračovali a nepřinesla nic nového. Drama po celý zápas a výsledek? Prohráli  jsme opět o jediný gól.

TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Bystřice pod Hostýnem      9:6

Už běželo nedělní odpoledne a turnaj pokračoval v rychlém tempu. Soupeřem se nám stalo družstvo Bystřice pod Hostýnem. Poprvé před zápasem se naše družstvo nahecovalo. Vždyť tomuhle soupeři máme co oplácet z turnaje v Karviné. Celý první poločas zase nevyšel. Dokonce jsme prohráli 5:1. O přestávce jsme si řekli, že takhle se výsledek oplatit nedá. Do druhého poločasu nastoupili hráči odhodláni zvrátit tenhle duel v náš prospěch. Nakonec se nám to povedlo a zápas vyhráli.

 

TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Zlín                                     8:10

Poslední utkání byl přímý boj o třetí místo na turnaji. Čekal nás neznámý soupeř  ze Zlína. Zápas probíhal stejně jako po celý den. Přetahování o výsledek a drama po celý zápas. Bohužel pro nás se smutným koncem a prohra o dva góly. Tímto výsledkem jsme si vybojovali čtvrté místo na turnaji.
Jak je vidět z výsledků, vždy bylo o co bojovat. Ale naše malá touha po vítězství
a dravost, která nám chyběla, rozhodla o našem konečném umístění. Alespoň jsme vyzkoušeli některé nové herní varianty.

 

Konečná tabulka

1. 2. 3. 4. 5. 6. Body Skóre Pořadí
Slovácká Slavia Uherské Hradiště 15:5 9:5 10:6 8:7 10:9 10 52:32 1.
SHK Kunovice 5:15 7:11 5:9 5:7 7:18 0 29:60 6.
HC Zlín 5:9 11:7 7:7 10:8 7:20 5 40:51 3.
TJ Bystřice pod Hostýnem 6:10 9:5 7:7 6:9 7:19 3 35:50 5.
TJ Sokol Horka nad Moravou 7:8 7:5 8:10 9:6 8:9 4 39:38 4.
UP HSC Olomouc 9:10 18:7 20:7 19:7 9:8 8 75:39 2.

 

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 22, Štancl Petr 5, Němčák Michal 4, Walweel Jakub 3, Vykydal Libor 2, Nytrová Klára 2, Protivánek Matěj 2, Kräuter Jiří 1, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, brankáři (úspěšnost): Konrád Martin 0 / 60,2 %, Dvorský Radek 0 / 42,3 %.

 10. 12. 2011    TURNAJ       Bystřice pod Hostýnem 

V sobotu ráno jsme se vydali na druhý turnaj. Zápasy se hráli 2×15 min., systémem
každý s každým.
TJ Sokol Horka nad Moravou – HC Zlín „B“                             11:9 (7:5)

Do prvního utkání jsme vlétli jako lvi. Hráči předváděli perfektní hru v obraně
a v útoku jsme si vyzkoušeli některé herní signály, které jsme se naučili. Hráči zjistili, že to opravdu funguje a z takhle připravených pozic se mnohem lépe skóruje. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice                              17:13 (11:8)

Druhý zápas už tak herně dobrý nebyl. V obraně to sice fungovalo, ale útok už byl statický. Nedokázali jsme si už tolik nabíhat a vytvořit si výhodné střelecké pozice. Zápas jsme nakonec výsledkově zvládli a dotáhli do vítězství.

 

TJ Sokol Horka nad Moravou – Slavia Fatra Napajedla            11:13 (8:8)

V třetím vystoupení nás čekal neznámý soupeř a to družstvo Napajedla. Tohle utkání se pro nás od samého začátku nevyvíjelo dobře. Přestali jsme hrát v obraně i v útoku. Poločas sice skončil remízou, ale z naší strany to bylo vše. Chybělo nám vše, pohyb v útoku a hlavně větší vůle po lepším výsledku. Po zásluze jsme tenhle zápas prohráli.
TJ Sokol Horka nad Moravou – Bystřice pod Hostýnem            13:12 (5:9)

 V posledním utkání nás čekal duel s domácím družstvem. Byl to přímý boj o druhé místo na turnaji. Tenhle zápas jsme úplně vypustili. Na hřišti hrál jen soupeř a první poločas zcela zaslouženě vyhrál. O přestávce jsme si řekli, že takhle se hrát nedá. Druhý poločas jsme zabrali a výsledek se začal dramatizovat. Skóre se srovnalo a začal boj o každý vstřelený gól. Konec zápasu nám vyšel a dotáhli jsme ho do vítězného konce.
Velké poděkování musí dostat oba naši brankáři. Na celém turnaji předváděli vynikající výkony. Hráče můžeme pochválit jen za první zápas a za posledních 10 minut závěrečného utkání. Pozitivní však pro nás bylo, že hráči pochopili smysl turnajů, kde si mohou vyzkoušet vše, co se učíme na trénincích. Škoda jen toho, že ne vždy po celý turnaj.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 24, Nytrová Klára 7, Vykydal Libor 6, Kräuter Jiří 5, Štancl Petr 4, Protivánek Matěj 2, Němčák Michal 2, Walweel Jakub 1, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

Konečná tabulka

1. Slavia Fatra Napajedla

2. TJ Sokol Horka nad Moravou

3. TJ Bystřice pod Hostýnem

4. HC Zlín „B“

5. SK Žeravice

 

 28. 1. 2012      Turnaj                       DHK Zora Olomouc
V sobotu ráno jsme jeli na turnaj do Olomouce, který jsme pořádali a to v hale DHK Zora. Turnaj se hrál systémem každý s každým 1 x 25 minut.

V zahajovacím zápase celého turnaje nás čekal známý celek a to SK UP Olomouc. Do zápasu jsme vykročili špatnou nohou. Obrana děravá a o útoku nešlo ani mluvit. V tomhle duelu jsme hráli ve všem druhé housle. Po mizerném výkonu jsme zcela zaslouženě prohráli vysoko 5:17.

Našim druhým soupeřem bylo družstvo SK Žeravice. Náš herní styl se nijak nezměnil a my pokračovali ve špatném představení i nadále. Po urputném boji o každý míč, kdy soupeř držel s námi celý zápas krok jsme sice výsledkově zvládli, ale předvedená hra tomu vůbec neodpovídala. Zápas jsme vyhráli 9:4.

Do zápasu se Zlínem jsme nastoupili s odhodláním něco změnit na naší nepřesvědčivé hře. Už se bylo i na co dívat a hráči předvedli standardní výkon. Tento duel jsme tedy zvládli a zvítězili, v poměru 16:10.

Ve čtvrtém představení nás čekal neznámý soupeř družstvo TJ Rožnov pod Radhoštěm. Zápas nám vycházel téměř ve všem. V tomhle utkání jsme předvedli náš nejlepší výkon (bohužel za celý turnaj). Soupeře jsme přehráli a vyhráli v poměru 14:6.

Bystřice pod Hostýnem to je soupeř, který nás čekal v našem posledním zápase turnaje. Od prvních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Jako by to bylo přes kopírák z prvního zápasu. Tohle jsme opravdu nezvládli a zaslouženě prohráli 8:15.

Celkové hodnocení turnaje lze po herní stránce označit jako špatné. Brankáři nás podrželi a předvedli pěkný výkon. Velké poděkování patří ovšem Ondrovi Pajunčíkovi, který nám pomohl a vůbec se nebál starších soupeřů. Děkujeme i Vojtovi Hejlovi, který nám byl zapůjčen z SK UP Olomouc. Velký podíl měl i Vojta Vysoudil, který se stal nejlepším střelcem turnaje. Jen doufáme, že v takových výkonech, které jsme předvedli během turnaje, už nebudeme pokračovat a na hřišti necháme více sil.
Konečná tabulka

1. 2. 3. 4. 5. 6. Body Skóre Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 5:17 9:4 16:10 8:15 14:6 6 52:52 3.
SK UP Olomouc 17:5 15:4 10:2 8:13 14:5 8 64:29 2.
SK Žeravice 4:9 4:15 1:13 4:10 11:14 0 24:61 6.
HC Zlín 10:16 2:10 13:1 8:8 13:2 5 46:37 4.
TJ Bystřice pod Hostýnem 15:8 13:8 10:4 8:8 15:8 9 61:36 1.
TJ Rožnov pod Radhoštěm 6:14 5:14 14:11 2:13 8:15 2 35:67 5.

 

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 27, Štancl Petr 11, Protivánek Matěj 9, Kräuter Jiří 4, Hejl Vojtěch 1, Pajunčík Ondřej 0, Šafář Daniel 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Marin 0.

18. 2. 2012      Turnaj           DHK Zora Olomouc

 

V sobotu ráno jsme vyjeli na turnaj do Olomouce, který jsme pořádali. Turnaje se mělo zúčastnit 6 družstev, ale bohužel vlivem počasí  se odhlásil slovenský soupeř TJ  Sokol Cífer. Z turnaje se omluvilo i družstvo Sokol Ostrava pro velkou marodku hráčů. Turnaj se tedy odehrál v počtu čtyř družstev a to systémem každý s každým 1x 25 minut a poté bojem
o konečné umístění.

Do zahajovacího zápasu jsme nastoupili proti týmu SK Velká Bystřice. Od prvních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Naše doposud dobrá obrana předvedla kolaps, který jsme ještě nezažili. Soupeř si s námi dělal doslova, co chtěl a vůbec jsme mu neodporovali. O útočné aktivitě nelze ani mluvit. Zápas jsme samozřejmě prohráli zcela zaslouženě 7:12.

Další zápas nás čekal tým Uherské Hradiště. Chtěli jsme zlepšit vše, co nám první zápas nevycházelo. Chvíli se nám to dokonce i dařilo, ale pak přišel nepochopitelný výpadek a naše hra byla čím dál horší. Se soupeřem jsme dokázali držet krok jen 10minut. Sice obrana již nedostávala tolik laciných gólů a ubránila i akce soupeřů, ale v útoku jsme nedokázali vymyslet nic, co by soupeře překvapilo. Statická hra před devítkou soupeře nemohla nikoho ohrozit. Když už jsme se dostali na dostřel z šestimetrové hranice, tak místo střely jsme raději zvolili variantu nahrát zpět na deset metrů. Zápas skončil naší druhou prohrou 8:12.

Naším třetím soupeřem základní skupiny bylo družstvo Trnávka. Po předchozích zápasech jsme čekali aspoň nějaké zlepšení, ale to se bohužel nedostavilo. V prvních zápasech jsme předvedli kolaps, ale v tomto utkání to byl přímo horor. Po pár minutách hry soupeř zjistil, že s námi nebude mít žádné problémy a mohl v pohodě přepnout na tréninkový stupeň. Bohužel i ten stačil na to, aby nám ukázal, jak se hraje moderní házená. Rychlé protiútoky na které jsme nijak nereagovali soupeř využíval stále k většímu náskoku. Nestačili jsme se ani vracet, soupeř byl vždy o krok před námi. Tahle tragédie trvala až do konce a debakl byl na světě 7:20.

Uherské Hradiště byl náš soupeř o třetí místo. Stále stejná písnička, jako po celý den. Nějaká snaha zabojovat o výsledek, porvat se o vítězství byla ta tam. Mizerný výkon pokračoval nadále. Hráčům bylo zcela jedno, jak tenhle duel dopadne. I  v tomto utkání jsme prohráli 4:14 a obsadili na turnaji poslední čtvrté místo.

Celkový dojem z turnaje pro nás můžeme ohodnotit známkou za 5. Jen marně bychom hledali pozitiva za celý turnaj z naší předvedené hry. V brance nás zachraňoval dobrou prací Radek Dvorský, který nedovolil ještě větší debakl. Ale co je to platné, když to byl jediný hráč, který chtěl hrát. Takže dnešní turnaj můžeme nazvat „o nás bez nás“.

Tabulka základní skupiny

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 7:12 8:12 7:20 22:44 0 4
SK Velká Bystřice 12:7 14:8 10:14 36:29 4 1
Uherské Hradiště 12:8 8:14 8:8 28:30 3 3
Trnávka 20:7 14:10 8:8 42:25 5 2

 

o 3. místo

TJ Sokol Horka nad Moravou – Slavia Uherské Hradiště  4:14

 

o 1. místo

TJ Trnávka – SK Velká Bystřice  5:10


Konečné pořadí:
1. SK Velká Bystřice
2. TJ Trnávka
3. Uherské Hradiště
4. TJ Sokol Horka nad Moravou
Sestava a branky: Štancl Petr 11, Vykydal Libor 5, Kräuter Jiří 5, Protivánek Matěj 4, Němčák Michal 1, Walweel Jakub 0, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, brankář: Dvorský Radek 0.

 

4. 3. 2012        Turnaj           Uničov
V neděli jsme vyjeli na turnaj do nedalekého Uničova. Hrálo se systémem každý s každým a po té bojem o umístění. Hrací doba byla 2 x 15 minut.

V úvodním utkání nás čekal zkušený domácí tým. Zápas jsme začali velice dobře a vše fungovalo, jak mělo. Naše obrana šlapala jako jeden tým a soupeři nedovolovala lehké zakončení. I v útoku bylo vidět, že chceme hrát a dávat góly. Celý zápas byl vyrovnaný
a bojovalo se o každý míč. Pro nás ale bohužel skončil porážkou. O prohře rozhodl fakt, že jsme nedokázali proměnit 4 sedmimetrové hody. Konečné skóre bylo 11:14

Zápas s Litovlí už to tak dobrý nebyl, ale stále jsme měli utkání pod kontrolou. Pak jsme ale přestali hrát a soupeř toho dokázal naplno využít. V útoku už nebylo tolik snahy vstřelit gól a obrana si také dala pauzu. Soupeř otočil skóre ve svůj prospěch a své vedení udržel až dokonce. Škoda tří nevyužitých trháků, které jsme (jak bývá zvykem) zakončili nastřelením brankáře přímo do něj. Konečný výsledek vyzněl lépe pro Litovel v poměru 9:10.

Třetí zápas základní skupiny byl s týmem z Žeravic. Tohle utkání jsme mohli nazvat jako tréninkové. Bylo jasné, že se znovu potkáme v boji o 3. místo. Soupeř nasazoval i hráče z lavičky, kteří se jinak na hřiště nedostanou. Po celý zápas jsme hráli na půl plynu a soupeře přehrávali. Konečný výsledek tedy vyzněl v náš prospěch 12:6.

V boji o konečné třetí místo už to z naší strany bylo křečovité. Hráči se pomalu pohybovali, nechtělo se jim vůbec nic pro výsledek udělat. Přesto byl průběh utkání dramatický. Soupeř již nestřídal hráče a na hřišti měl jen to nejlepší. Nakonec nás udolal
a zaslouženě zvítězil v poměru 8:10.

Základní skupinu turnaje můžeme ohodnotit kladně. Vyzkoušeli jsme si i nové varianty v útoku, které jsme v celku zvládli. Jen je škoda, že nás na turnaje jezdí tak málo
a hráči nemohou ani vystřídat. Pochválit musíme oba naše brankaře, kteří předvedli kvalitní výkon, vždyť také Martin Konrád byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Děkujeme i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj.

Tabulka základní skupiny

1 2 3 4 Skóre Body Pořadí
TJ Sokol Horka nad Moravou 11:14 12:6 9:10 32:30 2 3.
Házená Uničov 14:11 7:4 17:5 38:20 6 1.
SK Žeravice 6:12 4:7 9:10 19:29 0 4.
Tatran Litovel 10:9 5:17 10:9 25:35 4 2.

utkání o 3. místo

TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice       8:10

 

utkání o 1. místo

Házená Uničov – Tatran Litovel    13:6


Konečné pořadí:

1. Házená Uničov
2. Tatran Litovel
3. SK Žeravice
4. TJ Sokol Horka nad Moravou
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 16, Vykydal Libor 8, Kräuter Jiří 7, Štancl Petr 6, Němčák Michal 3, Walweel  Jakub 2,  brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.
 

J A R O

 Jarní část sezony, kterou jsme zahájili domácím utkáním, začala pro nás skvěle. Po zimní přípravě jsme mohli naplno vyzkoušet, co jsme celou zimu nacvičovali. Protože jen hrou se dá zjistit jak na tom družstvo vůbec je. Od prvních zápasů bylo vidět, že naše příprava se vyvedla. Hráli jsme pěknou házenou. Hráči plnili taktické rady trenérů a ke krásné hře se přidaly i výsledky. Hráči pochopili, že házená může být krásný sport a sami k tomu přispěli.

V dubnu, resp. 5. – 9. jsme si společně s družstvem mini žactva odskočili na mezinárodní turnaj do Prahy. Zde jsme předvedli, že můžeme hrát i s evropskou špičkou
a nemusíme se za nic stydět. Pokračovala sezona a naše hra se i po turnaji zlepšovala.

Samozřejmě, že přišli i slabé chvíle, ale vždy jsme se po nich rychle oklepali
a pokračovali ve hře, která nám je blízká. Celé družstvo začalo pracovat jako jeden tým. Hráči se naučili nové triky a hlavně je začaly využívat v zápasech. V čem jsme měli rezervu, byla střelba. Ta nás bohužel trápila celou sezonu. Vytvořili jsme si pěkné šance, ale bohužel jsme nebyli schopni je proměnit, což byla velká škoda.

Sezonu můžeme ohodnotit velice pozitivně. Hráče házená bavila a to byl také důvod, proč se jí věnovali i rodiče a to byl hlavní cíl naší práce. Na domácí utkání chodilo hodně příznivců, a co byl ještě povzbuzující fakt, že začínali jezdit i ve větším počtu na venkovní zápasy, proto jim chceme všem poděkovat. Co nás ale nejvíce trápí a nemůžeme to nějak ovlivnit je fakt, že od nadcházející sezony tj. 2012-2013 budeme muset se staršíma žákama hrát domácí utkání úplně někde jinde. Stále nám chybí regulérní hřiště, které by vyhovovalo kritériím ČSH. Doufáme, že tahle situace se brzy změní a budeme moci hrát horeckou házenou jen a pouze v Horce.


25. 3. 2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – Slavia Uherské Hradiště         20:18
Po dlouhé zimní přestávce přišlo slunečné nedělní odpoledne a pro nás nová sezona. V prvním utkání jsme doma přivítali hosty z Uherského Hradiště.

Zápas začal pomaleji a hráči se pozvolna dostávali do tempa. Úvod duelu začal lépe pro hosty, kteří se ujali vedení a ve druhé minutě vedli 2:0. Poté přišel boj o každý míč a obě obrany zůstaly bez inkasované branky. Skóre se pohlo ve čtvrté minutě, kdy jsme dokázali skórovat. Vedení se ale drželo na soupeřově straně a zápas nabíral na obrátkách. Ke konci poločasu se soupeři povedlo odskočit na rozdíl tří branek a tohle vedení si udrželi do konce prvního poločasu a zcela zaslouženě vyhrál 8:11.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním bojovat o výsledek a zkusit zápas otočit. Do šesté minuty se nám to ale nedařilo. Poté družstvo zabralo a čtyři rychlé góly srovnaly skóre. Začal boj o každý míč a utkání se dramatizovalo. V desáté minutě jsme se poprvé v utkání ujali vedení. Bylo pět minut do konce zápasu a o vítězi nebylo rozhodnuto. Obě dvě družstva chtěla vyhrát. Drama tak stále pokračovalo. Závěr utkání lépe zvládlo naše družstvo a svou bojovností dotáhlo utkání do vítězného konce 20:18.

Z předvedené hry jsme nemohli být spokojeni. Hráči opět nedokázali nabíhat do volných prostorů a tento zápas vyhráli jen bojovností, což je pozitivní, že se chtěli o výsledek poprat.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Štancl Petr 4, Němčák Michal 3, Protivánek Matěj 2, Kräuter Jiří 2, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Nytrová Klára 0, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

 

5. – 9. 4. 2012         PRAGUE HANDBALL CUP 2012
V rozjeté sezoně jsme vyjeli na mezinárodní turnaj do Prahy. Zde nás čekalo šest utkání v základní skupině. Rozlosování nám přidělilo soupeře ze Slovenska, Maďarska, Německa a Moldavska.

V úvodu turnaje jsme se utkali s Handballbezirk Odenwald/Spessart II (GER). V tomhle utkání na nás soupeř vytáhl svoji největší zbraň a to obranu hned za polovinou hřiště.  Takové bránění nám dělalo velké problémy, s kterým jsme si nedokázali poradit. Soupeř nás přehrával ve všem a předvedl kvalitní házenou. Zápas skončil naší prohrou.

Druhý zápas jsme odehráli s Éles Handball School II (HUN). S Maďarským týmem jsme hráli vyrovnanou partii jen do poločasu, který jsme prohráli 2:6. Ve druhém poločase nás zkušený soupeř začal přehrávat. Utkání dotáhl do vítězného konce.

Páteční hrací den jsme zakončili duelem s HC Olimpus-85 (MOL).  V tomhle duelu jsme začali na výbornou. Skvěle hrající obrana dovolila soupeři vstřelit pouze tři branky za celý zápas a to hovoří o všem. V útoku se nám také dařilo a páteční den jsme zakončili výhrou.

Druhý hrací den nás na úvod čekal tým z Liberce. Velice zkušený soupeř, který turnajem doposud procházel bez ztráty kytičky. I s takto silným soupeřem jsme dokázali první poločas držet krok. Poločas skončil vítězstvím Liberce 4:7. Soupeř hrál to, co potřeboval
a svůj náskok si stále udržoval. Nakonec jsme prohráli.

Slavoj Trebišov II byl náš další soupeř. Utkání bylo dramatické od samého začátku. Padlo hodně gólů a naši střelci se činili. Duel byl stále vyrovnaný, ale závěr zápasu jsme zvládli na výbornou a skvělou hru zakončili vítězstvím.

Poslední zápas základní skupiny byl s týmem HC Zubří II. Ve skvělém výkonu jsme pokračovali a zápas byl podobný předešlému. Vyrovnané utkání a boj o každou vstřelenou branku. Nakonec utkání zvládl lépe soupeř a vyhrál dvougólovým rozdílem.

Třetí hrací den už byl vyřazovací. Podle umístění v základní skupině jsme se střetli s týmem Fatra Slavia Napajedla. I v tomto utkání jsme předváděli skvělou hru. Postupem času nám docházeli síly a soupeř tak zápas dotáhl do vítězného konce.

Celkový průběh turnaje můžeme ohodnotit jako vydařený. Hráči v každém zápase nechali na hřišti vše a vždy bojovali ze všech sil. Z takto získaných zkušeností jsme mohli dále čerpat a stále se zlepšovat. Poznali jsme jiné herní styly, a že s každým soupeřem můžeme hrát vyrovnanou partii.

 

Konečná tabulka

1 2 3 4 5 6 7 V R P Skóre Body Pořadí
HC Zubří II 5:17 4:23 11:13 15:12 11:9 13:10 3 0 3 59:84 6 4
Liberec Handball I 17:5 12:18 17:11 33:6 13:8 5:0 5 0 1 97:48 10 2
Éles Handball School II 23:4 18:12 15:14 20:6 15:5 34:4 6 0 0 125:45 12 1
Handballbezirk Odenwald/Spessart II 13:11 11:17 14:15 26:3 20:5 32:4 4 0 2 116:55 8 3
Slavoj Trebišov II 12:15 6:33 6:20 3:26 14:18 18:11 1 0 5 59:123 2 6
Sokol Horka nad Moravou 9:11 8:13 5:15 5:20 18:14 10:3 2 0 4 55:76 4 5
HC Olimpus-85 10:13 0:5 4:34 4:32 11:18 3:10 0 0 6 32:112 0 7

 B – 1/16-finals / B – Šestnáctifinále

Sokol Horka nad Moravou – Fatra Slavia Napajedla        6:13
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 25, Walweel Jakub 10, Kräuter Jiří 9, Vykydal Libor 5, Němčák Michal 5, Nytrová Klára 3, Protivánek Matěj 2, Fitříková Michaela 1, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

15. 4. 2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ STM Olomouc „B“           21:5 (12:2)

 V neděli odpoledne nás čekal domácí zápas s nováčkem skupiny TJ STM Olomouc „B“. Hned v úvodu nám soupeř vstřelil první gól a dostal se do vedení. Od druhé minuty jsme ale zápas pevně vzali do svých rukou. Téměř z každého útoku jsme dokázali skórovat a zápas drželi v naší režii. Obrana bránila na výbornou a soupeři dovolila jen dvě branky za poločas. Skončila první půle a o výsledku už bylo rozhodnuto.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s náskokem 12:2. I druhý poločas se podobal prvnímu a zápas se už jen dohrával. V poklidném tempu jsme zvyšovali skóre, které se na konci zastavilo v náš prospěch 21:5.

Sestava a branky: Kräuter Jiří 5, Vykydal Libor 4, Vysoudil Vojtěch 4, Němčák Michal 3, Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 2, Přidal Libor 1, Šafář Daniel 0, Walweel Jakub 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

15. 4. 2012    TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Žeravice „B“          18:8 (8:5)

Po malé přestávce nás čekal ještě jeden zápas. Přivítali jsme opět nováčka soutěže a to tým Žeravice „B“.

Úvod utkání nám vyšel skvěle. Rychlé tři branky, které jsme vstřelili  nás, ale uspaly. Hráčům se nechtělo běhat a po hřišti jen chodili. Toho samozřejmě ihned využil soupeř
a zápas se začal dramatizovat. Nedokázali jsme skórovat a naše obrana jako by nebyla. Proto soupeř zcela zaslouženě udržel přiměřené poločasové skóre 8:5 v náš prospěch.

O přestávce jsme si řekli, že takhle hrát nesmíme. Zlepšit obranu a také útok byl naším cílem. Hráči  začali bránit a soupeř skóroval až v desáté minutě. V útoku se nám podařilo pěti brankami v řadě odskočit soupeři, ale hra byla stále vlažná a bez pohybu. Duel jsme sice dotáhli do vítězného konce, ale za předvedenou hru musíme pokárat všechny hráče.

Poděkování patří všem divákům, kteří si i za deštivého počasí našli cestičku a hlasitě povzbuzovali.
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 9, Němčák Michal 2, Kräuter Jiří 2, Štancl Petr 2, Protivánek Matěj 1, Vykydal Libor 1, Walweel Jakub 1, Fitříková Michaela 0, Přidal Libor 0, Šafář Daniel 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.


22. 4. 2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Cement  Hranice   28:12 (13:6)

V neděli  odpoledne k nám přijel pro nás neznámý tým TJ Cement Hranice. S tímto soupeřem jsme se dosud nestřetli. Za mírně chladného počasí byl další domácí zápas připraven.
Vstup do utkání nám vyšel na výbornou. Hned z prvního útoku jsme dali gól a to nás nakoplo. Přes naší obranu se soupeř nedokázal prosadit. Za pár minut jsme si udělali mírný náskok. Hosté se ale nevzdali a hráli pěknou házenou, kdy pohybově na tom byli mnohem lépe. Přesné přihrávky a náběhy jim šli skvěle, ale naše obrana je nepustila do střel, takže nedokázali skórovat. Naopak našemu útoku se dařilo a náskok se začal pomalu zvyšovat. Konec prvního poločasu jsme tedy vyhráli  13:6.

Druhý poločas se stále dobře hrající soupeř snažil udělat něco s výsledkem. Naše obrana ale nepolevila a pokračovala ve výborném výkonu i nadále. Soupeři se stále nedařilo si s naší obranou poradit. V útoku se začali prosazovat i ostatní hráči a na skóre to bylo znát.     Náš náskok jsme stále zvyšovali. V tomto duchu zápas pokračoval i nadále a o vítězi již bylo rozhodnuto. Soupeř ale bojoval do poslední minuty a nic nevzdal. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 28:12.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za pohlednou hru. Dnes skvělá obrana v zádech s Radkem Dvorským a Martinem Konrádem. V útoku jsme předvedli i náběhy do volných prostor a nesmíme zapomenout ani na rychlé protiútoky. Všichni chtěli hrát a dostat míč, což bohužel někdy tomu tak není. Jen nesmíme podlehnout sebeuspokojení a pokračovat v takových výkonech i nadále. Vždy je co zlepšovat.

Velkou pochvalu zaslouží i osmý hráč na hřišti. Tedy malý fanklub z řad rodičů
a příznivců házené. Jejich hlasité a bouřlivé povzbuzování nás vede ještě k lepším výkonům.
Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 14, Němčák Michal 8, Kräuter Jiří 2, Štancl Petr 2, Vykydal Libor 1, Walweel Jakub 1, Šafář Daniel 0, Protivánek Matěj 0, brankáři:  Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.


28. 4. 2012      Tatran Litovel – TJ Sokol Horka nad Moravou  17:14 (9:7)

V sobotu ráno jsme zajížděli na horkou půdu do nedaleké Litovle. Zde nás čekal soupeř, který držel druhé místo v tabulce.

Utkání začalo velice vlažně. Sice jsme do osmé minuty drželi vedení na své straně, ale ne víc jak o jediný gól. Soupeř od dvanácté minuty převzal vedení. Dal dva rychlé góly. Od této chvíle jsme se ve střílení branek se soupeřem střídali. Takže vedení do konce první poloviny si soupeř udržel a vyhrál ji 9:7.

Pokud utkání začalo vlažně, druhý poločas můžeme nazvat vycházkovým  tempem. Hráčům se nechtělo běhat a po hřišti jen chodili. Obrana byla ještě celkem v pořádku,
ale o útoku se to už říct nedalo. Schovávali jsme se před míčem, abychom ho náhodou nedostali. Nějaké nabíhání do volných prostorů bylo pro nás tabu. Vojta Vysoudil, byl jediný, který chtěl udělat něco s výsledkem. Sám na to rozhodně nestačil. Ostatní hráči se jen dívali a naše trápení v útoku stále pokračovalo. Navíc pokud jsme neproměňovali vyložené šance, nemohli jsme čekat vítězství. Tři sedmimetrové hody, které jsme měli k dispozici, jsme nevyužili. Právě tyto branky se ukázaly na konci zápasu jako klíčové. Chyběla dravost a hlad po míči. Utkání skončilo naší prohrou a soupeř si zcela zaslouženě odnesl cenné dva body.

Sestava a branky:   Vysoudil Vojtěch 9, Němčák Michal 2, Kräuter Jiří 2, Nytrová Klára 1, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, Protivánek Matěj 0, Vykydal Libor 0, Štancl Petr 0, brankáři:  Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

5. 5. 2012        Slavia Uherské Hradiště – TJ Sokol Horka nad Moravou         20:12 (7:3)

V sobotu jsme jeli na mistrovské utkání do Uherského Hradiště. Již před odjezdem jsme si řekli, že si napravíme reputaci s poslední prohry v Litovli, a že si odvezeme ze soupeřova hřiště dva body.

Při rozcvičování jsme poznali, že to tak jednoduché nebude. Soupeř disponoval pěti hráči na střídání a samozřejmě podporou domácího publika, ale i přesto jsme odhodlaně vstoupili na hřiště s nadšením pro hru a s chutí vyhrát. Toto se nám dařilo v prvních pěti minutách, kdy jsme vedli o gól. Bohužel to se zlomilo v šesté minutě prvního poločasu, kdy soupeř vyrovnal a posléze se dostal do vedení. Naši hráči se nevzdávali a snažili se, se soupeřem držet krok. Ale to se jim nedařilo a soupeř se dostal do čtyř gólového náskoku. Důvod našeho nezdaru v prvním poločase byl jednoduchý, neproměňování šancí. Zatímco soupeř byl při svém útoku skoro vždy neomylný, my jsme nemohli prostřelit soupeřova brankáře. Na vzniklou situaci jsme reagovali již v první půlce tak, že jsme hráli vysunutou obranu třech hráčů na devíti metrech. Ve snaze narušovat útok soupeře a rychlými protiútoky stáhnout výsledek. Toto se ukázalo efektivní pro rychlý přechod do útoku, ale tam jsme opět nepřekonali brankáře. V obraně to již bylo horší. Soupeř během chvíle vycítil, že si v tomto způsobu obrany nejsme tak jistí a začal vysunuté hráč hravě obcházet a skórovat ze šesti metrů. Bohužel my jsme se stále nemohli prosadit a naše prohra byla neodvratná. Nakonec soupeř zvítězil 20:12.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 5, Vykydal Libor 3, Krauter Jiří 2, Štancl Petr 2, Protivánek Matěj 0, Němčák Michal 0, Přidal Libor 0, brankář: Dvorský Radek 0

 13. 5. 2012      TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice „B“          28:18 (14:11)

Po krátké odmlce jsme se opět představili na domácím hřišti, kde nás čekal zápas s Velkou Bystřicí.

Duel jsme zahájili skvěle. Během pár minut jsme si vybudovali pětigólový náskok
a navíc soupeř nedokázal ani skórovat. První branku vstřelil soupeř až v páté minutě. Bohužel takhle rychlý nástup nám ale spíše ublížil. Hráči za tohoto stavu přestali zcela hrát. Samozřejmostí je, že soupeř toho dokonale využil a snížil na rozdíl jediného gólu. Do šaten jsme odcházeli za stavu 14:11.

Druhý poločas začal bohužel jako konec prvního. Po dvou minutách jsme se probrali
a začali hrát pěknou házenou. Vycházelo nám téměř vše a náskok se začal zvyšovat. Dokonce jsme předvedli i několik trháků, ze kterých jsme skórovali. Využívání volného prostoru na hranici šesti metrů nám také nebylo cizí. V tomhle duchu pokračoval zápas až do konce
a o vítězství bylo rozhodnuto. Skóre se zastavilo na 28:18 v náš prospěch.

S výsledkem jsme mohli být spokojeni, ale s předvedenou hrou jen za druhý poločas. Opět fantastické publikum nás hnalo vpřed a za to jim moc děkujeme. Dokážou nás podržet,
i když se nám zrovna nedaří.

Sestava a branky:  Vysoudil Vojtěch 9, Kräuter Jiří 6, Vykydal Libor 3, Štancl Petr 3, Protivánek Matěj 3, Němčák Michal 2, Nytrová Klára 2, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, brankáři: Konrád Martin 0, Dvorský Radek 0.

 19. 5. 2012      SK Žeravice – TJ Sokol Horka nad Moravou      12:25 (7:12)
V sobotu dopoledne jsme zajížděli na utkání do Žeravic. Věděli jsme, že to nebude lehké a to se také potvrdilo.

Vstup do utkání nám sice vyšel skvěle, kdy jsme si vytvořili mírný náskok a mysleli, že je hotovo. Ve hře jsme povolili a soupeř toho dokonale využil a stahoval naše vedení. Hráči pochopili, že musíme zabrat a začali opět hrát naplno, což se projevilo na konci první půle. Do šaten jsme odcházeli s vedením 7:12.

O přestávce jsme si řekli, že soupeře nesmíme podcenit a hrát stále naplno. Dobře hrající soupeř bojoval stále o výsledek a nic nevzdával. Jedna akce střídala druhou na obou stranách a bylo se na co dívat. Tohle tempo vydrželo až do šestnácté minuty. Od této chvíle naše obrana nedovolila soupeři  vstřelit jedinou branku do konce utkání a naopak náš útok zatížil konto soupeře sedmy góly. Utkání jsme tedy dovedli to vítězného konce.

Utkání  jsme mohli hodnotit jako vydařené. Hráči předvedli i rychlé protiútoky. Obranu soupeře jsme dokázali rozebrat a většinou stříleli z šestimetrové hranice, ze které jsme skórovali.
Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch  10, Kräuter Jiří 4, Protivánek Matěj 4, Němčák Michal 3, Štancl Petr 3, Nytrová Klára 1, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, Walweel Jakub 0, Vykydal Libor 0, brankář: Dvorský Radek 0.

19. 5. 2012      TJ STM Olomouc „B“ – TJ Sokol Horka nad Moravou            14:22  (7:13)

Po zápase v Žeravicích nás čekalo ještě jedno utkání, kdy jsme zajížděli do Olomouce. Tady nás čekal soupeř TJ STM Olomouc.

Utkání jsme nezačali vůbec dobře. Obrana si nedokázala poradit a soupeři dovolila skórovat z každé situace. V útoku se nám také nedařilo. Šance jsme si sice vytvořili, ale naše střelba byla vždy do brankáře. Proto také soupeř od prvních minut držel vedení na své straně. Od sedmé minuty se nám začalo trochu dařit v útoku a skóre jsme otočili v náš prospěch. Poločas jsme vyhráli 7:13.

Druhá půle začala a na hráčích byla znát únava. Už to nebyla ani pohledná házená z naší strany. Hráči bojovali s vypětím všech sil. Svůj náskok z první půle jsme si ale dokázali udržet. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil naše trápení. Zápas jsme vyhráli 22:14.
Tenhle zápas byl doslova vydřený. Hráčům můžeme poděkovat za bojovnost, a že zápas nevypustili. Poděkování patří i rodičům, kteří nám pomohli s dopravou na oba zápasy.
Sestava a branky:   Vysoudil Vojtěch 6, Vykydal Libor 5, Němčák Michal 4, Protivánek Matěj 4, Walweel Jakub 1, Kräuter jiří 1, Štancl Petr 1, Šafář Daniel 0, Nytrová Klára 0, Přidal Libor 0, brankář: Dvorský Radek 0.

26. 5. 2012      TJ Cement Hranice na Moravě – TJ Sokol Horka nad Moravou 15:16  (6:9)

V sobotu po obědě jsme zajížděli do Hranic na Moravě. Za odvedený zápas lze pochválit jen naše brankářské duo Radek  Dvorský a Martin Konrád. Díky jim jsme získaly dva body. Za což jim velice děkujeme. Poděkování patří  i rodičům za povzbuzování a za pomoc při dopravě na zápas.

Hodnotit toto utkání nemá valný význam. Hráči utkání naprosto odflákli. Dalo by se použít známé: NO COMENT!

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 7, Němčák Michal 4, Vykydal Libor 2, Protivánek Matěj 2, Štancl Petr 1, Šafář Daniel 0, Nytrová Klára 0, Walweel  Jakub 0, Kräuter Jiří 0, brankáři:Dvorský Radek 60%, Konrád Martin 40%.

2. 6. 2012        TJ Sokol Horka nad Moravou – Tatran Litovel  16:9 (8:6)

V sobotu v podvečer nás čekal poslední zápas sezóny, kdy jsme na domácím hřišti přivítali hosty z Tatranu Litovel.

Vstup do utkání nám sice herně vyšel, ale po střelecké stránce se nám už tak nedařilo. Stále naše neproměňování vyložených šancí pokračovalo. Zlom nastal kolem šesté minuty, kdy jsme se začali i střelecky prosazovat. Od této chvíle jsme hráli naši hru. Úplný zlom prvního poločasu nastal až v desáté minutě. Střelecky se nám dařilo a naopak soupeři jsme ve skórování zabránili. Poločas tedy skončil 8:6 v náš prospěch.

Ve druhém poločase jsme pokračovali  ve výborném výkonu a soupeři takřka nic nedovolili. Náš útok byl stále produktivní. Tenhle zápas byl z naší strany vydařený ve všech směrech. Parádní obrana a skvělý útok. Nakonec jsme zápas zvládli a vyhráli 16:9.
Zápas můžeme ohodnotit jako nejlepší výkon za celou sezónu. Bylo se stále na co dívat a diváci se určitě nenudili. V útoku začali střílet branky i jiní hráči, což je velice pozitivní. Poděkování patří všem hráčům za předvedený výkon. Děkujeme i divákům, kteří se opět sešli v hojném počtu a mohutně povzbuzovali domácí družstvo.

Sestava a branky:  Vykydal Libor 8, Němčák Michal 2, Protivánek Matěj 2, Vysoudil Vojtěch 2, Kräuter Jiří 2, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Nytrová Klára 0, Štancl Petr 0, brankáři: Dvorský Radek 0, Konrád Martin 0.

Umístění družstev v jednotlivých skupinách

 Skupina o 1. – 6. místo

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 SK Velká Bystřice 10 10 0 0 267 : 160 20
2 HC Zlín „A“ 10 7 1 2 215 : 147 15
3 Házená Uničov 10 5 1 4 192 : 169 11
4 TJ STM Olomouc 10 3 0 7 156 : 210 6
5 TJ Fatra Napajedla 10 3 0 7 132 : 194 6
6 Sokol II Prostějov 10 1 0 9 133 : 215 2

 

Skupina o 7. – 12. místo

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 TJ Sokol Luhačovice 10 9 0 1 230 : 167 18
2 SK Žeravice 10 8 1 1 170 : 122 17
3 SK UP HSC Olomouc 10 4 1 5 150 : 167 9
4 TJ Bystřice pod Hostýnem 9 3 0 6 136 : 141 6
5 HC Zlín „B“ 10 4 0 6 126 : 149 6
6 TJ Sokol Kostelec na Hané 9 0 0 9 85 : 151 0

 

Skupina o 13. – 19. místo

  Družstvo Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 TJ Sokol Horka nad Moravou 12 10 0 2 245 : 164 20
2 Slovácká Slavia Uherské Hradiště 12 9 0 3 233 : 173 18
3 Tatran Litovel 12 7 0 5 195 : 176 14
4 HC Cement Hranice na Moravě 12 6 1 5 231 : 204 13
5 SK Velká Bystřice „B 12 5 1 6 237 : 211 11
6 TJ STM Olomouc „B 12 2 0 10 138 : 235 4
7 SK Žeravice „B 12 2 0 10 119 : 235 4

 

 

Měli jsme po Velké Bystřici druhý nejlepší útok a obranu s 245 vstřelenými brankami a pouze 164 obdrženými.

 

V tabulce střelců ze všech skupin se umístil, Vojtěch Vysoudil, se ztrátou pouze jednoho gólu, na druhém místě za Davidem Kolaříkem (99 branek) z týmu TJ Sokol Luhačovice.

 

Tabulka střelců

Jméno Vstřelené branky
Vojtěch Vysoudil 98
Michal Němčák 35
Jiří Kräuter 30
Libor Vykydal 27
Matěj Protivánek 25
Petr Štancl 21
Jakub Walweel 4
Klára Nytrová 4