Hodnocení 2017-2018

Družstvo mladšího minižactva, ročník narození 2009 – 2010

Vedoucí družstva: Skalická Jana, tel.: 739 114 399, e-mail:  Hazena-Horka@email.cz

Trenér: Walweel Jakub, tel.: 734 252 902, Rigová Monika, tel.: 739 991 948
– e-mail: Hazena-Horka@email.cz

dsc_0859_4-3

 

Horní řada zleva: Monika Rigová (trenérka), Šrot Sebastián, Žouželka Simon, Niessner Matyáš, Jenš David, Rusler Lukáš, Dokoupil Milan, Skalická Jana (vedoucí družstva). Dolní řada zleva:Šafranová Radka, Halouzková Julie, Prchal Matyáš, Kučera Petr.

Hodnocení jara 2018

Jarní část sezóny jsme započali poměrně úspěšným domácím turnajem “Pololetní jednička“. Ze začátku února jsme reprezentovali horeckou házenou na turnaji s mezinárodní účastí v Kostelci na Hané, kde se děti bohužel moc nepředvedly. Obdobné výkony děti také ukazovaly v předposledním i posledním přípravném turnaji před ostrou sezónou.

V průběhu jarní sezóny jsme se zúčastnili celkově 13 turnajů, ve kterých děti předváděly rozporuplné výkony – chvílemi pěkně bojovaly, jindy jsme místo hráčů měli Šípkové Růženky. Na závěr sezóny jsme se vydali na superfinále, které se konalo v Žeravicích. Děti si z tohoto závěrečného turnaje odvezly spousty sladkostí, medaile a na konci se vyřádily v pěně.

Moc pěkné výkony dětí byly k vidění na turnaji Litovel Mini Cup, kterého jsme se zúčastnili přes celý víkend. Aby však sezóna nebyla pouze o házené, tak jsme se starším minižactvem v zimním období jeli do Jeseníků do Dolní Moravice, kde jsme se vyřádili na sněhu. Naopak na konci května jsme se zahřáli u ohně a opekli si špekáčky na Sluňákově. Oficiální rozloučení, opět spojené se starším minižactvem, proběhlo v druhé polovině června v prostorách základní školy, kde děti dostaly sladké odměny a zahrály si házenou proti rodičům. Jednalo se i částečně o loučení se s některými členy družstva – budou pokračovat se starším minižactvem, u nás se snad brzy ukážou také nové tváře.

Děkujeme rodičům za podporu a pomoc s dopravou na turnaje, dětem za pěkné výkony, celému klubu za možnosti a organizaci, a celkově všem pomocníkům i fanouškům za podporu. Doufejme, že příští sezóna bude ještě lepší, hlavně ze strany házenkářských výkonů našich nejmladších a nového náboru dětí 😉

 

16. 6. 2018 Superfinále Žeravice

Na poslední turnaj sezóny jsme s mladším minižactvem vyrazili na superfinále do Žeravic, kde nás čekaly čtyři zápasy, dovednostní disciplíny a ukázka hasičů. V průběhu turnaje si také mohly děti něco nechat namalovat na obličej, obarvit si vlasy či plnit drobné úkoly za odměny.

Po slavnostním zahájení, kde se družstva představila a vyslechla hymnu České republiky, se přešlo na samotný turnaj. V prvním utkání jsme se postavili proti hráčům z Prostějova. Sice se děti snažily poslouchat trenéry, ale jejich hra byla ospalá a měly pomalé reakce. Následoval zápas proti Zoře „A“, kde se děti již trochu probraly a bojovaly o každý míč. Verča si také dala svůj první gól přes celé hřiště 😉 Následoval zápas proti Kostelci na Hané, kde všichni makali v osobní obraně a předváděli vyrovnaný zápas. Turnaj jsme zakončili utkáním s družstvem Tatranu Litovel, kde jsme opět zkoušeli osobní obranu.

Sice jsme neproměnili mnoho střel a občas jsme zahazovali míče, ale i tak se jedná o jeden z nejúspěšnějších turnajů mladšího minižactva této sezóny. Herně si děti zaslouží velkou pochvalu.

Po turnaji následovaly dovednostní aktivity, za které hráči mohli získat trofeje – přetahování s lanem a štafetový běh. Sice jsme si žádnou z těchto cen neodnesli z důvodu velké konkurence patnácti družstev, ale dostali jsme mnoho sladkých odměn a hlavně medaile za účast na turnaji. Na závěr turnaje hasiči připravili pěnu, kterou si děti nejvíce užily – a rodiče sušili 😀

Organizátorům děkujeme za pěknou a dobře naplánovanou akci, rodičům patří poděkování za pomoc s dopravou a podporu, děti chválíme za pěknou hru.

Sestava: Halouzková Julie, Jenš David, Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Tinklová Veronika, Kučera Petr.

 

 

8. – 10. 6. 2018 Litovel Mini Cup

V druhém červnovém víkendu jsme se společně se starším minižactvem zúčastnili již šestého ročníku prestižního turnaje Litovel Mini Cup. V pátek spousta dětí ani nebyla ve škole, a v jedenáct hodin jsme vyrazili z Horky bojovat o umístění. Hrálo se na skóre, které mohli naši fanoušci a rodiče sledovat online na webových stránkách akce.

V pátek po příjezdu nás čekaly první čtyři utkání: proti Ivančicím, Telnici, domácímu družstvu Tatran Litovel a Kostelci na Hané. V prvním zápase proti Ivančicím nebylo hráčům co vytknout, bojovali o každý míč. Bohužel však v dalších dvou zápasech povolili ve svém snažení a na hřišti působili zmateně. Poslední zápas proti Kostelci se však trochu probudili a bojovali dál, ale výhru jsme bohužel nezískali. Po večeři nás čekalo exhibiční utkání trenérů a rozhodčích proti týmu mužů TJ Tatranu Litovel. Za naše družstvo se zápasu zúčastnili trenéři Kuba Walweel a Jirka Kräuter, kteří dětem předváděli pěknou hru. Aby nebylo házené málo, měli jsme možnost se večer zúčastnit promítání zápasu Česko-Rusko.

V sobotu jsme měli ještě nabitější program – po volném dopoledni stráveném procházkou po městě jsme nastoupili na první napínavý zápas proti družstvu Dukla Praha. Děti nastartovaly v perfektním tempu, bojovaly jako o život. Ale bohužel v průběhu zápasu zpomalily, přestaly běhat a dávat góly – což se nám stalo osudným i v dalších zápasech proti Velké Bystřici i Chodovu. V zápase proti Žeravicím jsme měli spíše více štěstí, než abychom se pořádně rozběhali jako při prvním zápase, ale podařilo se nám tento zápas vyhrát. Na závěr dne nás čekal poslední zápas proti Náchodu, kde se již projevovala únava hráčů po celém dni. Po náročném dni se děti mohly jít dívat na film do jídelny školy.

V neděli nás čekaly poslední dva zápasy – proti Prostějovu a Velkému Meziříčí, které jsme odehráli v obdobném duchu jako celý turnaj.

Děti bojovaly, snažily se, ale v minulosti v jiných zápasech ukázaly, že mají na víc. Nejvíce nás mrzely neproměněné gólové šance, problémy se zpracováním míče a nepozornost našich hráčů. Ale i tak nás těšila snaha dětí a možnost sledování jejich postupného zlepšování se.

Sestava a branky: Halouzková Julie 25, Jenš David 20, Dokoupil Milan 14, Niessner Matyáš 14, Rusler Lukáš 9, Matušek Šimon 2, Tinklová Veronika 0.

 

 

 

 

3.6.2018 TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 3.6 jsme pořádali domácí turnaj v Horce nad Moravou za účasti družstev Velká Bystřice (A, B), Kostelec na Hané (A, B) a našeho domácího družstva. K celému turnaji nelze pomalu nic říci, byl z naší strany naprosto nepovedený a odevzdaný. První tři utkání jsme všechna odehráli ve stejném ospalém tempu, děti vypadaly, že chtějí být kdekoliv jinde než na hřišti. Poslední dvě utkání celého turnaje se nakonec z důvodu nepříznivého počasí nekonalo a turnaj byl předčasně ukončen a poslední zápas jsme tudíž – možná pro nás naštěstí – nedohráli.

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Matušek Šimon, Tinklová Veronika.

 

27. 5. 2018 HBC Olomouc

Jednoho z posledních soutěžních turnajů jsme se zúčastnili v hale olomoucké Zory, kde družstvo HBC Olomouc pořádalo turnaj mladšího minižactva. V turnaji porovnávaly své herní schopnosti družstva HBC Olomouc, Sokol II Prostějov, DHK Zora Olomouc A, DHK Zora Olomouc B a naše družstvo z Horky.

První zápas měli hráči problém se probudit. Naše Šípkové Růženky bojovaly proti divoškám ze Zory B, ale v druhém poločase se naše „princezny“ probudily. Následoval zápas proti Prostějovu, HBC a po krátké přestávce jsme turnaj zakončili zápasem proti družstvu Zora A. I v těchto zápasech děti stále trochu pospávaly, ale i tak podávaly pěkné výkony a snažily se bojovat o každý míč.

Děkujeme rodičům za podporu hráčů 😉

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Matušek Šimon, Kučera Petr, Tinklová Veronika.

 

20. 5. 2018 TJ Sokol Horka nad Moravou

První turnaj jarní sezóny na naší domácí půdě se z důvodu konání Horeckých strun odehrál v areálu školy. Hrálo se 2×8 min za účasti pěti družstev – našeho domácího družstva TJ Sokol Horka nad Moravou, dvou družstev z Olomoucké Zory, Tatran Litovel a hromady hráček z družstva DHK Litovel.

Turnaj jsme zahájili utkáním proti Tatranu Litovel, kde naši hráči bojovali o každý míč. Následoval zápas proti děvčatům z DHK a obou družstev Zory. Po čtyřech zápasech hraných v kuse byli ke konci naši hráči poměrně unavení a oslepeni od sluníčka, ale nevzdávali se. Stále hráči občas na hřišti „usnou“, nebo si z brankaře dělají terč, ale vývoj ve hře je vidět. Do Superifinále v Žeravicích snad další nedostatky vypilujeme.

Děkujeme pomocníkům za pomoc a rodičům za podporu hráčů.

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Hoferek Matěj, Kučera Petr, Tinklová Veronika.

13. 5. 2018 DHK Zora Olomuc

Dne 13. 5. 2018 jsme se zúčastnili s mladším minižactvem turnaje na olomoucké Zoře. Turnaje se účastnila družstva Senice na Hané, DHK Litovel, Zora A, Zora B a naše družstvo. Turnaj považujeme za zdařilý, děti hrály dle očekávání trenérů. Díky tomu, že hráči plnili požadavky trenérů a hráli aktivně, hra s ostatními družstvy byla vyrovnaná.

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Jenš David, Halouzková Julie, Hoferek Maty, Rusler Lukáš,  Kučera Petr.

 

22. 4. 2018 Kostelec na Hané

Po brzkém ranním vstávání nás čekal třetí turnaj v rámci soutěže, který se konal v Kostelci na Hané, bohužel však za nízké účasti hráčů. Abychom měli možnost střídat hráče na odpočinek, přizvali jsme si na turnaj také sice hráče stále věkově spadajícího do naší kategorie, ale trénujícího již se starším minižactvem – Martina Ruslera – a na výkonech to bylo znát.

Již v 8:00 hod. jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti Kostelci na Hané B, který probíhal zásadně v naší režii. Vypadalo to, že dětem ani nevadilo ranní vstávání a bojovaly již od rána jako tygři, a užívaly si zasloužené vítězství. Druhý zápas jsme stanuli proti družstvu HBC Olomouc, kde jsme opět předvedli pěkné výkony a spolupráci, obdobně jako ve třetím zápase proti Žeravicím. Nejdivočejší však pro nás byl poslední zápas proti Kostelci na Hané A, na který nám naše síly bohužel nestačily. Po splnění dovednostních aktivit, vyhlášení a předání odměn jsme se vydali domů na oběd.

Stále je co zdokonalovat a zlepšovat, ale zdá se, že v druhé části soutěže nastoupilo jiné družstvo, než které hrálo na podzim a doufáme, že příštího turnaje se zúčastní více dětí.

Sestava: Rusler Martin, Rusler Lukáš, Šrot Sebastián, Jenš David, Niessner Matyáš, Hoferek Matěj.

 

15.4.2018  DHK Zora Olomouc

V neděli 15. 4. jsme se zúčastnili turnaje v Olomouci pořádaném klubem DHK Zora Olomouc za účasti dvou družstev Zory (A a B), Senice na Hané a Velké Bystřice „B“. Ve čtyřech utkáních děti navázaly na výkon z minulého turnaje a ukázaly nám, že opravdu hrát umí. Samozřejmě se objevovaly určité chyby, ale ty jistě brzy napravíme. Děkujeme všem rodičům za velkou podporu a dětem za skvěle strávené dopoledne.

Sestava: Julie Halouzková, Sebastian Šrot, Lukáš Rusler, David Jenš, Matěj Hoferek, Veronika Tinklová.

 

7.4. 2018 Hranice na Moravě

Jedním slovem Perfektní!!

V sobotu 7.4 jsme se zúčastnili dalšího turnaje, a to v Hranicích na Moravě. Za krásného slunečného počasí  a v hojném počtu  se dětem povedl přímo luxusní výkon. Turnaj pořádal TJ Cement Hranice. V prvním zápase s TJ Cementr Hranice „B“ bylo vítězství jednoznačně na naší straně. Ačkoliv se na turnaji nepočítalo skóre, bylo jasné, kdo na plné čáře zápas vyhrál. Druhý zápas s Kostelcem „A“ se hráči zapotili, soupeř byl mrštnější a rychlejší. V dalších dvou zápasech proti Kostelci „B“ a Senici se opět karta obrálila a děti předvedly skvělou hru, kde se nedalo snad nic vytknout. Velká pochvala  dětem za nádhernou týmovou spolupráci, přihrávky, zpracování míče, přerušení soupeře,  umístění a povzbuzování. Dále pochvala nováčkům, kteří udělali obrovský krok dopředu. Velké díky ostatním trenérům za poslední progresivní tréninky, které přinesly ovoce.  Velká motivace do dalších zápasů.  Děkujeme rodičům za podporu a pomoc.  Jen tak dál, Horka do toho!

Týmy:  TJ Cement Hranice B, TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Sokol Kostelec na Hané „A“, TJ Senice na Hané, TJ Sokol Kostelec na Hané „B“

Hráči: Halouzková Julie, Rusler Martin, Dokoupil Milan, Jenš David, Rusler Lukáš, Hoferek Matěj, Niessner Matyáš, Tinklová Veronika, Šafranová Kateřina, Matušek  Šimon, Šafranová Radka

 

 

17. 3. 2018 Turnaj Předvelikonoční vajíčko

V sobotu 17.3.2018 jsme pořádali domácí turnaj mladšího minižactva za účasti čtyř družstev – HBC Olomouc, Cement Hranice, Bystřice pod Hostýnem a Tj Sokol Horka nad Moravou. Hrálo se dvoukolově, tzn. dvakrát proti každému družstvu.

Do úvodního utkání proti HBC Olomouc děti nastoupily plné elánu, ze začátku se jim dařilo, po nepřesné střelbě hráčů a trefování se do živého terče – brankaře – na bránu jsme podlehli 14:8. Po rozebrání úvodního zápasu a předání instrukcí jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti týmu Cement Hranice. Jednalo se o vyrovnanější zápas než proti bojovným hráčům z HBC, v prvním poločase jsme prohrávali pouze o dvě branky. Bohužel jsme ve druhém poločase povolili snažení a opět jsme si z brankaře dělali živý terč. Na závěr jsme podlehli 15:10. Po opětovné poradě jsme nastoupili proti nejsilnějšímu družstvu sobotního turnaje – Bystřici pod Hostýnem. U dětí se začala projevovat únava, pomalu jsme se vraceli do obrany a celkově jsme celý zápas prospali (se střelbou do živého terče) a bohužel i prohráli s vysokým rozdílem 5:18.

Po krátké pauze jsme nastoupili vše zlepšit ve druhém kole, ale bohužel se projevovala únava, nepřesné přihrávky a zakončování na bránu do živého terče. Druhý zápas proti HBC Olomouc jsme výrazně podcenili a prohráli opět s velkým rozdílem 11:20. V druhém zápase proti Hranicím se naši hráči zvetili, ale bohužel to nestačilo k vítězství. Poslední zápas proti Bystřici pod Hostýnem už byly děti unavené a vítězství se bohužel také nedostavilo. Na závěr děti dostaly sladké odměny, velikonočního zajíčka a diplomy, všichni se vyfotili a ve zdraví se odebrali domů.

Celý turnaj nás bohužel pronásledovaly nepřesné přihrávky, na kterých aktivně pracujeme v rámci tréninků, sestřelování brankaře uprostřed branky (tolik šancí jsme zahodili, dokonce i k vítězství nad družstvem z Hranic) a pomalé návraty do obrany – všechny tyto skutečnosti se projevily na celkovém výsledku turnaje. Na všech těchto věcech budeme MAKAT, MAKAT, MAKAT na tréninku, ať jsou naše výsledky jenom lepší a lepší!

Sestava: Halouzková Julie (21), Dokoupil Milan (11), Jenš David (7),Rusler Lukáš (2),Tinklová Veronika (2),Šrot Sebastián (2), Šafranová Katka (1), Matušek Šimon (0), Kučera Petr (0), Šafranová Radka (0).

 

17. 2.2018 Přípravný turnaj – domácí turnaj

V sobotu 17. 2. jsme pořádali domácí turnaj mladšího minižactva za účasti čtyř družstev. Hrálo se dvoukolově, tzn. dvakrát proti každému družstvu, tj. celkem šest zápasů. Úvodní utkání proti DHK Zora Olomouc jsme zvládli skvěle, děti se snažily a dovedly utkání k zaslouženému vítězství. Bohužel následující 3 utkání nemá ani cenu komentovat, děti hrály naprosto odevzdaně a podle toho se odvíjel i výsledek. K určitému probuzení došlo až v posledních dvou zápasech proti HBC Olomouc a Sokolu Velké Meziříčí, ve kterých děti opět bojovaly a došly k čestné porážce. Doufejme, že budeme pokračovat v duchu posledních dvou zápasů, jak na trénincích, tak i na dalších turnajích.

Děkujeme za pomoc pomocníkům při organizaci turnaje, rodičům a zúčastněným družstvům.

Výsledky:

  1 2 3 4 Body  Skore Pořadí
Horka XXXXX  14:10  5:12  9:19  3:15  7:25  6:20 2  44:101 4
Zora   10:14  12:5 XXXXX  8:14  12:16  5:18  7:26 2  54:93 3
HBC   19:9  15:3  14:8  16:22 XXXXX  9:21  16:24 8  99:77 2
V. Meziříčí  25:7  20:6  18:5  26:7  21:9  24:16 XXXXX 12  134:50 1

Sestava: Dokoupil Milan, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastián,  Rusler Lukáš, Šimon Matušek, Tinklová Veronika.

 

10. 2. 2018 Kostelec na Hané – HANÁCKÉ POHÁR 4 + 1

V únoru jsme se zúčastnili turnaje v Kostelci na Hané s mezinárodní účastí družstev ze Slovenska a Maďarska a sbírali jsme obrovské zkušenosti. Turnaje se účastnilo celkem 16 družstev, my jsme hráli pouze proti šesti z nich. Celý turnaj se hrála – pro nás bohužel – osobní obrana.

Turnaj jsme zahájili prvním zápasem proti družstvu z TJ Sokol Velké Meziříčí. V prvním poločase děti bojovaly jako tygři, krásně spolupracovaly a bránily. Protihráčům jsme dělali poměrně velké problémy a během prvního poločasu (5 min.) jsme dostali pouze 2 branky. Druhý poločas jsme stále bojovali, ale povolili jsme v obraně a soupeř nás bohužel porazil (11:2).

V druhém zápase jsme se postavili proti hráčům z HC TJ Náchod, proti kterým jsme opět bojovali ze všech sil. Bohužel jsme dělali stále stejné chyby v obraně, nechávali jsme hráče bez problémů rozehrát a hráče jsme neubránili. Další zápas proti Handball Hostivice probíhal obdobně. V zápase proti Handball Tatabánya „A“ jsme bohužel po prvním zaváhání nedokázali se soupeřem udržet krok, i když jsme doufali ve vítězství.

Po čtyřech prohrách hráči ztráceli naději a potřebovali novou motivaci. Ve třetím kole, v boji o umístění na 13. – 16. místě jsme stanuli proti domácímu družstvu TJ Sokol Kostelec na Hané – HK „B“. Při první rozehrávce se nám povedlo vsítit gól, a družstvo se nabilo novým elánem. Opět začali bojovat jako tygři, za celý turnaj předváděli nejlepší obranu, hru si vyloženě užívali a vítězství udrželi. Zápas skončil 7:2 pro nás J

Poslední zápas, nabití energií z předchozího vítězství, jsme bojovali o závěrečné 13. – 14. místo. proti HC Zubří „A“. Bohužel výsledek z předchozího zápasu se neopakoval, opět jsme si v obraně nehlídali své hráče, a tak zápas pro nás skončil prohrou a v konečné tabulce jsme se umístili na 14. místě.

Všichni hráči se aktivně zapojovali, pořádně se zapotili. Davča, Milda i Julča si parádně nabíhali již od začátku, ostatní se postupně přidali. A Julča si zaslouží obrovskou pochvalu za chytání v brance.

Děkujeme organizátorům za povedený turnaj, rodičům za podporu a pomoc s dopravou a hráčům za jejich výkony a bojovnost. Stále však máme co trénovat 😉

Sestava: Milan Dokoupil, David Jenš, Halouzková Julie, Hoferek Matěj, Nessner Matyáš, Tinklová.

28. 1. 2018- turnaj “Pololetní jednička“ 

První domácí turnaj minižactev v novém roce se uskutečnil v nové sportovní hale v nedaleké Senici na Hané. Turnaje se účastnila družstva v kategorii staršího a mladšího minižactva na dvou hřištích.

Turnaje mladšího minižactva se účastnila družstva: TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Sokol Prostějov a TJ Sokol Kostelec na Hané, a neplánovaně doplnila počet družstev místo STM Olomouc družstvo DHK Zora Olomouc. Místo plánovaných šesti družstev (TJ Sokol Kostelec na Hané měl původně přihlášená dvě družstva) se tohoto turnaje účastnilo pouze pět družstev. Díky tomu jsme získali časovou rezervu a hrací plochu jsme mohli uvolnit staršímu minižactvu, které poslední zápasy odehrálo na dvou hřištích, aby se celodenní turnaj urychlil.

Všichni hráči, ať už mladší nebo starší, předvedli výborné výkony při útoku i v obraně. Jde vidět, jak se od září posunuli ve hře, jak jsme se všichni zlepšili, a doufejme, že se výkony budou stále zlepšovat.

Děkujeme všem družstvům, která se zúčastnila turnaje „Pololetní jednička“. Snad si to užila a odnesla si spoustu pěkných zážitků, stejně jako naši hráči a hráčky.

Také mnohokrát děkujeme starším žákům za pomoc s pískáním a rodičům za pomoc úklidu hřiště a celé haly.

Hodnocení podzimní části sezóny

Novou sezónu jsme odstartovali opět příměstským táborem konaným poslední týden v srpnu, zakončený turnajem. Uvítali jsme staré známé tváře hráčů, ale v průběhu sezóny se k nám přidali i noví hráči. Na pomoc nám také přišli noví trenéři – Ludvík Kalibán, učitel na místní základní škole, Monika Rigová, která pomáhala příležitostně s trénováním i minulou sezónu a Jakub Walweel, hrající za dorostence.

Z důvodu rekonstrukce tělocvičny jsme museli začátek sezóny odtrénovat na hřišti na Sokolce. Proto mnoho tréninků odpadlo kvůli špatnému počasí, a chybějící tréninky byly vidět i na hře. Trenéři se snažili přicházet s alternativním programem, např. proběhl první ročník stezky odvahy v areálu Sluňákova pro družstva staršího i mladšího minižactva.

V rámci sezóny proběhlo 8 turnajů, které jsme završili účastí na turnaji v Hranicích. Organizace našeho Mikulášského turnaje byla zrušena pro nedostatek přihlášených družstev, a tak jsme se vydali se starším minižactvem na Mikulášský turnaj do Uherského hradiště, který byl třešničkou na dortu podzimní sezóny. Děti si odvezly medaile, diplomy a sladkosti.

Proběhl také speciální předvánoční trénink, kterého se účastnili i rodiče. Vyzkoušeli si zkrácenou verzi tréninku společně s dětmi a na chvíli se také mohli vrátit do dětských let 😉

Na všech dětech bylo možné sledovat jak herní posun, tak změny v kolektivu. Troufáme si tvrdit, že děti fungují lépe v rámci týmu, a týmového ducha se nám snad podaří podpořit i na chatě, na kterou pojedeme v únoru.

 

2. 12. 2017 TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště (mladší mini)

První prosincový víkend jsme vyrazili s mladším minižactvem na Mikulášský turnaj do Uherského Hradiště. Hráli jsme proti týmům: DDM Strážnice, TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště a SHK Kunovice.

Turnaj probíhal v dobré náladě, hráli jsme na jednom hřišti a to 2x10minut. Měli jsme pouze dva hráče na střídání, ale využili jsme i možnosti půjčit si děti z družstva staršího minižactva. Děti předvedly pěkný výkon. Sice občas zapomínáme na kroky a na to, že branka má čtyři rohy, ale jde vidět obrovské zlepšení ve hře a chtíč podávat skvělé výkony. Ano, objevovaly se některé menší i větší chyby, ale to dopilujeme na dalších trénincích.

Děkujeme hráčům za pěknou hru, rodičům zase za podporu a pomoc při dopravě.

Sestava: Hanáček Matěj, Vánská Nikola, Šrot Sebastian, Halouzková Julie, Jenš David, Matůšek Šimon, Šafránová Radka.

 

26.11.2017 TJ Cement Hranice

V neděli na konci listopadu mladší minižactvo čekal poslední turnaj v rámci soutěže v Hranicích na Moravě. Turnaj začínal v poměrně brzkou hodinu: v 8:00 hod, takže všechny děti byly opět jako spící Růženky, ale přijel je podpořit nový maskot.

První zápas jsme zahájili proti domácímu družstvu TJ Cement Hranice B, následoval zápas proti TJ Sokol Kostelec na Hané a turnaj jsme ukončili soubojem proti družstvu TJ Senice na Hané. Naši princové a princezny se postupně v průběhu turnaje probouzeli, jejich výkony se postupně zlepšovali – pokud se zrovna nesnažili uválet maskota. Na závěr po dovednostních disciplínách opět děti dostaly zasloužené sladké odměny.

Sestava: Šrot Sebastián, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Jenš David, Niessner Matyáš, Hoferek Matěj, Rusler Lukáš, Žouželka Simon, Matušek Šimon, Šafranová Radka.

 

11.11.2017 DHK Zora Olomouc

Na svatého Martina bohužel Martin nepřijel na bílém koni, ale aspoň nás Martin Rusler přišel podpořit na turnaj mladšího minižactva na Zoru a navýšil náš počet hráčů, který byl nízký kvůli marodce. Na pomoc nám také přišel po svém prvním tréninku Šimon Matůšek, za což mu patří veškerá čest.

Na turnaji pořádaném družstvem DHK Zora Olomouc jsme se postavili nejenom proti domácím hráčům, ale hráli jsme také proti družstvům z TJ Senice na Hané a z Házené Velká Bystřice. První zápas se naši hráči a hráčky postavili proti domácím děvčatům ze Zory, následoval zápas proti hráčům ze Senice na Hané a na závěr jsme bojovali proti Velké Bystřici.

V zápasech byly stále vidět absence tréninků, ale hra vypadala mnohem lépe než minulý týden. Stále je co zlepšovat, ale pokroky jsou jistě vidět. Děkujeme hráčům za pěkný turnaj a rodičům za podporu a Šimonovi za odvahu 😉

 Hráči: Rusler Martin, Dokoupil Milan, Šrot Sebastián, Rusler Lukáš, Kučera Petr, Šafránová Radka, Matůšek Šimon.

5.11.2017 TJ Kostelec na Hané

První listopadovou neděli jsme zahájili turnajem s našim Mladším minižactvem v Kostelci na Hané, a to proti soupeřům: HBC Olomouc, SK Žeravice a domácím týmem TJ Kostelec na Hané.

Naši miníci opět nezklamali a první zápas byl tradičně ospalý, ale v dalších zápasech se nám Růženky probudily a zahrály pěknou hru. Jistě doženeme absenci tréninků v posledních týdnech a dopilujeme techniku. Děkujeme hráčům za pěkný turnaj a rodičům za podporu.

Těšíme se na příští turnaj!

Hráči: Šrot Sebastián, Jenš David, Dokoupil Milan, Halouzková Julie, Niessner Matyáš, Prchal Matyáš, Hoferek Matěj, Rusler Lukáš, Kučera Petr, Šafránová Radka.

 

22. 10. 2017 Házená Velká Bystřice

V neděli 22.10 jsme odehráli s mladším minižactvem turnaj ve Velké Bystřici. A to proti soupeřům TJ Sokol II Prostějov,  Házená Velká Bystřice A a Házená Velká Bystřice B.
První odehraný zápas byl poněkud utahaný, dětem se moc nechtělo a trvalo nám, než se rozhýbaly. Další zápas už byl lepší, nicméně nejspíš kvůli nepříznivému počasí byly děti na turnaji jako spící Růženky.  Ale věříme, že na dalších turnajích si reputaci napravíme 🙂 Velké díky hráčům za hojnou účast a rodičům za pomoc a podporu.
Sestava: Šrot Sebastián, Halouzková Julie, Prchal Matyáš, Niessner Matyáš, Dokoupil Milan,  Jenš David, Rusler Lukáš, Žouželka Simon, Šafranová Radka.

 

15.10.2017 HBC Olomouc 1966

V neděli 15. 10. 2017 jsme se s mladším minižactvem zúčastnili turnaje pořádaného družstvem HBC Olomouc 1966 na olomoucké Zoře. Turnaje se účastnila družstva DHK Zora Olomouc, TJ Sokol II Prostějov, TJ Sokol Horka nad Moravou a pořádající družstvo HBC Olomouc 1966.

Turnaj za vysoké účasti našich hráčů jsme zahájili pěkným zápasem proti družstvu Zory. Využívali jsme nových zkušeností, děti pěkně bránili a spolupracovali jak v obraně, tak i v útocích. Následovala tvrdá hra proti družstvům z Prostějova. Turnaj jsme zakončili zápasem s pořadatelským družstvem.

Sestava: Dokoupil Milan, Šrot Sebastian, Halouzková Julie, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Jenš David, Prchal Matyáš, Hoferek Matěj, Žouželka Simon

30.9. 2017 Sokol II Prostějov – areál u Kalicha

V sobotu 30. 9. jsme vyjeli s mladším minižactvem do nedalekého Prostějova na turnaj. Sešli jsme se v celkem hojném počtu hráčů. Hrálo se na venkovním hřišti v areálu u Kalicha a to proti soupeřům: Sokol II Prostějov, DHK Zora Olomouc, a HBC Olomouc 1996. Turnaj hodnotím jako velice vydařený, děti hráli výborně s nadšením a posun proti minulým zápasům byl znatelný. Nicméně musíme zapracovat na přešlapech, zbytečných krocích a přihrávkách. Což jistě dopilujeme na tréninku. Tímto bych chtěla poděkovat rodičům za pomoc a podporu a všem hráčům za skvěle odehraný turnaj.

Sestava: Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Dokoupil Milan, Kučera Petr, Žouželka Simon, Prchal Matyáš, Niessner Matyáš, Rusler Lukáš, Rusler Martin.

17. 9. 2017 TJ Sokol Horka nad Moravou – turnaj v hale DHK Zora Olomouc

V neděli 17. 9. 2017 jsme s mladším minižactvem opět zahájili den plný utkání pořádaných naším družstvem. Z důvodu nepříznivého počasí se turnaj z domácího prostředí na Sokolce přestěhoval do haly DHK Zora Olomouc. Našimi protivníky byla družstva DHK Zora Olomouc, HBC Olomouc 1966 a Tatran Litovel. Turnaj se odehrál na dvou hřištích s časomírou bez počítání skóre.

Turnaj jsme zahájili utkáním proti družstvu Zory. Zápas byl moc pěkný, našim hráčům se opravdu dařilo, spolupracovali proti slabšímu soupeři. Na první zápas byl pěkný pohled, ale poločas určený pro osobní obranu i poločas zaměřený na poziční hru vypadal obdobně – oba poločasy jsme hráli na pozicích, což jsme si vykompenzovali v dalším zápase proti HBC Olomouc 1966. S družstvem HBC Olomouc 1966 jsme oba poločasy hráli osobní obranu, což bylo pro děti s naším jedním hráčem na střídání opravdu náročné. Chvílemi někteří hráči vypadali zmateně a nevěděli jak si nabíhat pro přihrávky, proto musíme na osobní obraně více pracovat.

V průběhu celého turnaje byla škoda hromady proměněných branek, které se neuznaly jen a pouze z toho důvodu, že byl přešlap. V útoku i obraně se všichni snažili, šli proti hráčům a snažili se je zablokovat či přerušit. Stále máme na čem pracovat, ale v porovnání s předchozími utkáními se jednalo o velké zlepšení. Troufám si tvrdit, že všem hráčům se povedl pěkný výkon, za který si zaslouží pochvalu. Jen tak dál!

Všem pomocníkům, rozhodčím, trenérům, rodičům patří obrovské poděkování za pomoc při organizaci turnaje.

Sestva: Dokoupil Milan, Šrot Sebastián, Jenš David, Halouzková Julie, Žouželka Simon, Kučera Petr.

 

10.9.2017 TJ Sokol Horka nad Moravou

První soutěžní turnaj mladších minižáků v nové sezóně 2017/2018 proběhl v Horce nad Moravou v areálu Sokolky pořádaný klubem TJ Sokol Horka nad Moravou. Turnaje se účastnila družstva TJ Sokol Horka nad Moravou, TJ Sokol Kostelec na Hané, TJ Sokol II Prostějov a HBC Olomouc 1966.

Turnaj se odehrál na dvou hřištích s časomírou bez počítání skóre. Začátek sezóny byl pro naše družstvo poměrně rozpačitý, naši hráči se na hřišti museli rozkoukávat, ale všechny děti se snažily.

První zápas proti družstvu z Kostelce na Hané byl z naší strany celkem nejistý, děti se snažily, ale časté problémy s přihrávkami jim hru velmi tížily. Následoval zápas proti vzdálenostně nejbližšímu týmu – týmu HBC Olomouc, který se víceméně odehrával ve stejném stylu jako zápas první. Poslední zápas jsme odehráli proti družstvu z Prostějova a v něm také nenastala žádná výraznější změna ve hře ve prospěch našich hráčů. Čeká nás v této sezóně ještě hodně práce.

Na pozici rozhodčích se postavili starší žáci domácího klubu, kterým tímto děkujeme. Stejně tak děkujeme ostatním pomocníkům, rodičům a dalším fanouškům za podporu.

Sestava: Dokoupil Milan, Niessner Matyáš, Prchal Matěj, Jenš David, Halouzková Julie, Šrot Sebastian, Rusler Lukáš, Hoferek Matěj, Kučera Petr, Žouželka Simon.

2.9.2017 Házenkářské naděje 2017 – TJ Sokol Horka nad Moravou

Výsledky z turnaje

xxx

1

2

3

4

5

6

Body

Skore

Pořadí

TJ Sokol Horka nad Moravou

xxx

4:19

6:18

11:19

11:12

15:21

0

47:89

6.

TJ Sokol Kostelec n. H. – HK

19:4

xxx

18:10

23:19

19:3

25:12

10

104:48

1.

TJ Cement Hranice

18:6

10:18

xxx

22:16

22:15

15:7

8

87:62

2.

HK Bystřice pod Hostýnem

19:11

19:23

16:22

xxx

16:10

20:11

6

90:77

3.

DDM Strážnice

12:11

3:19

15:22

10:16

xxx

9:17

2

49:85

5.

HK Ivančice

21:15

12:25

7:15

11:20

17:9

xxx

4

68:84

4.