V neděli 16. dubna opět vzhůru na házenou! Hrát budou všechny mládežnické týmy Horky

Vážení sportovní přátelé,

týden po startu dvou horeckých žákovských družstev na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup přicházejí na řadu další jarní soutěžní utkání v rámci Olomouckého kraje. Zatímco mladší i starší miniházenkáři se vydají k soutěžním turnajům do Kostelce na Hané, respektive do Olomouce, mladší žactvo a starší žáci budou mít výhodu domácího prostředí.

Jarní počasí je ale stále vrtkavé a nad hřištěm na horecké Sokolce se zatím vznáší otazník. Pokud bude nutné odehrát zápasy v hale, včas na webu a sociálních sítích oznámíme. Hracím dnem pro všechna družstva Horky bude neděle 16. dubna.

MLADŠÍ MINIHÁZENKÁŘI HRAJÍ OD 10.30 V KOSTELCI NA HANÉ

Další jarní soutěžní turnaj při účasti pěti družstev se koná za pořadatelství TJ Sokol Kostelec na Hané – HK. Kromě domácího týmu se na něm představí dvě družstva DHK Zora (A+B), TJ Sokol Osek nad Bečvou a samozřejmě také TJ Sokol Horka nad Moravou.

STARŠÍ MINIHÁZENKÁŘI NASTOUPÍ V 15.00 V OLOMOUCI

Místem soutěžního turnaje bude hala DHK Zora Olomouc, kde ho pořádá klub HBC Olomouc. Ten na turnaj vyšle dvě svá družstva (A+B), chybět nebude ani družstvo SK Aktiv Olomouc. Právě s těmito soupeři poměří síly tým TJ Sokol Horka nad Moravou.

MLADŠÍ ŽACTVO HRAJE OD 13.00 PROTI TJ SOKOL CENTRUM HANÁ

Do dalšího jarního kola Ligy Olomouckého kraje vstoupí hráči mladšího žactva Horky po sérii zápasů na velkém turnaji v Praze, kde se o Velikonocích utkali se soupeři z Německa, Estonska, Slovenska a ČR. V neděli ale již přepnou do standardního módu v krajské soutěži. Pro mistrovské utkání s TJ Sokol Centrum Haná mají při pohledu do tabulky lepší výchozí pozici – se 13 body jsou na 6. místě. Jejich nedělní soupeř zatím vybojoval 11 bodů a patří mu 8. příčka tabulky. Šance jsou tedy přibližně vyrovnané, o vítězství se budou snažit obě družstva.

STARŠÍ ŽÁCI SE OD 15.00 UTKAJÍ S TÝMEM HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE

Toto utkání Ligy Olomouckého kraje bude mít pikantní příchuť. Právě s Velkou Bystřicí se totiž horecký tým potkal minulou neděli na pražském turnaji ve vyřazovacím zápase play off. Zápas byl v prvním poločase docela vyrovnaný, ale v druhé půli si Velká Bystřice udržovala několikabrankový náskok a nakonec zvítězila 23:18. V nadcházejícím nedělním mistráku tak mají hráči Horky co oplácet. Nicméně nebude to snadné. Velké Bystřici s 20 body patří 2. místo tabulky, Horka se 4 body zatím figuruje na 7. místě.

Jak na turnaje miniházenkářů, tak na utkání žákovských týmů srdečně zveme všechny příznivce mládežnické házené. Přijďte naše hráče podpořit, vaše fandění jim přijde určitě vhod. Horka do toho!