Starší žáci Horky se účastní Házenkářského festivalu v Lovosicích

Na 345 kilometrů dlouhou cestu do severních Čech se vydal tým starších žáků TJ Sokol Horka nad Moravou. Právě taková je totiž vzdálenost mezi jejich domovskou obcí a Lovosicemi. V městě chemie a extraligové házené se horecká výprava zúčastní 9. ročníku velkého mezinárodního mládežnického turnaje s názvem Házenkářský festival, kterým budou Lovosice žít od pátku 2. září do neděle 4. září.

Přihlášeno je 72 mládežnických týmů z ČR a ze zahraničí, v každé věkové kategorii (miniházená, mladší žactvo a starší žáci) se představí 24 družstev. Po tři dny se bude hrát na pěti místech a celkem na devíti hracích kurtech.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, včetně večerního ohňostroje. Pro všechny účastníky je připraven i úžasný bonbónek – mladí házenkáři mohou v sobotu 3. září od 19 hodin shlédnou na palubovce místního zimního stadionu zápas extraligy mužů mezi domácími Lovci Lovosice a Talentem Plzeň, finalistou minulého ročníku extraligy. Toto utkání bude vysílat i Česká televize na programu ČT sport.

Všech 24 družstev kategorie starších žáků, včetně týmu TJ Sokol Horka nad Moravou, bude v Lovosicích hrát svá utkání v hale Chemik (Terezínská ulice 1032) a ve vedlejší tréninkové nafukovačce. Pořadatelé turnaje garantují, že každý žákovský tým si zahraje minimálně 7 zápasů. Věřme, že horecký tým se v silné konkurenci neztratí, naplní své oblíbené HORKA JEDE a naváže na výborné umístění horeckých žáků v loňské turnajové tabulce. Držíme palce!

Průběžné výsledky jednotlivých utkání a turnajové tabulky Házenkářského festivalu v Lovosicích lze sledovat on-line prostřednictvím této adresy: https://www.hazenalovosice.cz/hazenkarsky-festival/