Víkend 16. – 17. října: V Horce mělo hrát mladší žactvo, další týmy na hřištích soupeřů

Vážení příznivci horecké házené,

zatímco tým mužů má o nadcházejícím víkendu volno a další mistrovské utkání sehraje až 24. října, napilno budou mít tentokrát všechna mládežnická družstva. V „domácím“ prostředí (hale DHK Zora Olomouc) se však představí jen mladší žactvo, ostatní týmy se vydají na hřiště soupeřů.

MLADŠÍ ŽACTVO HORKY PROTI TJ SOKOL CENTRUM HANÁ „B“

V NEDĚLI 17. ŘÍJNA V 9.00 bude místo na horecké Sokolce v hale DHK Zora Olomouc zahájeno mistrovské utkání 5. kola Ligy Olomouckého kraje mladšího žactva mezi TJ Sokol Horka nad Moravou a TJ Sokol Centrum Haná „B“. Utkání ve kterém jsme pořadatelem, musíme z důvodu avizovaných špatných klimatických podmínek odehrát v azylu haly DHK Zora Olomouc. Domácí tým byl zatím ve všech dosavadních utkáních úspěšný a se ziskem osmi bodů je na 1. místě tabulky s dvoubodovým náskokem před TJ Senice na Hané. V minulém kole horecké družstvo „vyškolilo“ ryze dívčí tým DHK Zora Olomouc „B“ na jeho hřišti – a to hodně kuriózním výsledkem. Porazit olomoucká děvčata 36:2 není asi příliš zdvořilé, ale snad už mladé hráčky Zory tato prohra přebolela a berou ji sportovně. TJ Sokol Centrum Haná zatím na podzim zvítězil jen dvakrát a figuruje na 4. místě tabulky. Do utkání tak Horka nastoupí v roli papírového favorita a doufejme, že papírové prognózy promění v zisk dalších dvou bodů.

STARŠÍ ŽÁCI HORKY SE PŘEDSTAVÍ VE VELKÉ BYSTŘICI

V SOBOTU 16. ŘÍJNA V 13.30 nastoupí horečtí starší žáci proti týmu Házená Velká Bystřice na jeho hřišti. A rozhodně to nebudou mít snadné, protože domácí po dosud odehraných kolech Ligy Olomouckého kraje ještě neprohráli. Mají na svém kontě dvě výhry, a jednu remízu. Naposledy dokázali zvítězit na hřišti HBC Olomouc 23:21 a pět získaných bodů je řadí na 3. místo tabulky. Naproti tomu tým Horky zatím v podzimní části soutěže uhrál pouze jediný bod, což zatím stačí na 7. místo v tabulce. Minulou neděli prohráli horečtí kluci doma s TJ Sokol Centrum Haná 21:30, takže určitě je co napravovat. Hoši, bojujte! Držíme palce.

MLADŠÍ MINIHÁZENKÁŘI ZAMÍŘÍ NA TURNAJ V ŽERAVICÍCH

V SOBOTU 16. ŘÍJNA OD 9.00 se horecké družstvo zúčastní v pořadí již šestého podzimního turnaje mladších mini, jehož pořadatelem je tentokrát klub SK Žeravice. Kromě domácího týmu budou v místní sportovní hale dalšími soupeři Horky házenkářské naděje Tatranu Litovel a SK HFP Prostějov.

STARŠÍ MINIHÁZENKÁŘI BUDOU HRÁT V KOSTELCI NA HANÉ

V NEDĚLI 17. ŘÍJNA V 10.00 nastoupí horečtí starší miniházenkáři k utkáním šestého podzimního turnaje, který pořádá TJ Sokol Kostelec na Hané. Na palubovce haly ve Sportovní ul. 850 se představí dvě družstva Kostelce – áčko i béčko, dalším účastníkem turnaje bude také družstvo TJ Cement Hranice.

Jak známo, na turnajích miniházenkářů se nepočítá skóre, nehraje se o body, ale jen pro potěšení ze hry. Přejeme tedy všem našim hráčům a hráčkám, jejich trenérům a vedoucím družstev, ať si radosti ze hry užijí o víkendu co nejvíc!