Program horeckých týmů v neděli 24. října

Vážení sportovní přátelé a fanoušci házené,

také během předposledního říjnového víkendu budou horecké týmy bojovat o body v rozehraných soutěžích. V domácím prostředí tentokrát nastoupí k mistrovským utkáním družstva mužů a starších žáků, zatímco na soupeřovo hřiště se vydá družstvo mladšího žactva. Hracím dnem všech utkání našich týmů bude neděle 24. října.

Zmíněné domácí prostředí by se ale slušelo dát do uvozovek, neboť z důvodu očekávaného nepříznivého počasí se nebude hrát na horecké Sokolce, ale ve sportovní hale v Olšanech u Prostějova. Pokud se rozhodnete do Olšan vyrazit a náležitě podpořit naše borce, předem Vám děkujeme!

PROGRAM NA NEDĚLI 24. ŘÍJNA:

STARŠÍ ŽÁCI

Ve 13.00 nastoupí horecký tým na palubovce haly v Olšanech v šestém kole Ligy Olomouckého kraje proti Tatranu Litovel. Na naše hráče čeká opravdu těžký soupeř – vedoucí tým tabulky. Litovelští z dosud pěti odehraných zápasů čtyřikrát vyhráli a jednou remizovali, naposledy porazili TJ Sokol Centrum Haná 34:22. Oproti tomu horečtí kluci zatím z dosavadních pěti zápasů získali jen jeden bod, což stačí zatím na 7. příčku v tabulce. Minulou neděli navíc prohráli na palubovce týmu Házená Velká Bystřice 14:30, když k utkání vlivem početné marodky nastoupili v nekompletní sestavě pouze s osmi hráči. Proti Litovli snad už bude tým kompletní a během utkání favorizovanému soupeři nic nedaruje.

DRUŽSTVO MUŽŮ

V 15.00 bude na palubovce haly v Olšanech zahájeno utkání již sedmého kola Moravskoslezské ligy mezi TJ Sokol Horka nad Moravou a TJ Senice na Hané. Narazí na sebe dva týmy, které jsou sousedy v tabulce. Zatímco Horka je se šesti body na 3. místě, Senice dosud získala čtyři body a figuruje na 4. příčce. Naposledy Senice prohrála v domácím prostředí s SK Droždín 24:30, Horka rovněž nebodovala, když na domácím hřišti podlehla týmy Sokol Dřevohostice/SK Žeravice 22:28. Oba týmy tedy mají co napravovat a je jisté, že budeme svědky hodně bojovného utkání.

MLADŠÍ ŽACTVO

Od 10.30 bude hájit horecké barvy na hrací ploše haly v Žeravicích, kde nastoupí proti kombinovanému družstvu SK Žeravice/Házená Velká Bystřice „B“. Půjde o utkání 6. kola Ligy Olomouckého kraje, v němž by měl horecký tým dostát role favorita. Po dosud pěti odehraných kolech soutěže patří Horce s osmi body 1. místo tabulky za čtyři vítězství a jednu porážku. Naproti tomu družstvo SK Žeravice/Házená Velká Bystřice „B“ má ze čtyř odehraných zápasů na svém kontě jednu výhru a tři prohry, což zatím stačí na 7., předposlední místo tabulky.

MINIHÁZENKÁŘI

Jak družstvo mladších, tak družstvo starších bude mít o nadcházejícím víkendu volno, další turnaje je čekají až během posledního říjnového víkendu.

Všem hráčům, trenérům a vedoucím horeckých družstev, kteří v neděli zasáhnou do bojů o mistrovské body, přejeme hodně zdaru!