Tereza Kräuterová nominována do reprezentace

Zní to jako pohádka: Z horecké Sokolky až do reprezentace! Fandové házené v Horce nad Moravou si určitě vzpomínají na nedávné skvělé výkony hráčky mladšího žactva Terezy Kräuterové, která před pár lety právě v Horce udělala první házenkářské krůčky. V současnosti Tereza působí v DHK Zora Olomouc a její výborné výkony byly v těchto dnech korunovány pozváním do nejmladšího reprezentačního výběru hráček ročníku 2004. Ten bude startovat na Turnaji olympijských nadějí, který se koná ve dnech 20. – 22. prosince v polském sportovním centru Szczyrk.

„Když mi přišla do e-mailu pozvánka do reprezentace, bylo to pro mě velké překvapení,“ uvedla Tereza pro web HázenáHorka.cz. „Mám velkou radost, protože už v lednu jsem prošla přípravným kempem talentovaných hráček v Nymburku a na listopadovém kempu v Olomouci jsem byla jen jako náhradnice. Nyní ale přišla nominace do základního 16členného kádru, který odehraje v Polsku Turnaj olympijských nadějí. Jsem ráda, že v nominaci je i moje spoluhráčka ze Zory Olomouc Anna Kubálková a těším se i na ostatní holky, které jsou moc fajn,“ neskrývala radost Tereza.

Na turnaji v Polsku čekají výběr našich nejmladších reprezentačních házenkářek utkání s týmy Polska, Maďarska a Slovenska. Půjde o průpravu na jarní období. Podle trenérky reprezentačního výběru Martiny Papežové bude během května vytvořen širší kádr reprezentačního družstva dorostenek, který se na konci června zúčastní Mistrovství Evropy ve Švédsku.

Držíme Tereze palce, ať v Polsku zúročí vše, co se v Horce a poté v Zoře Olomouc naučila. Reprezentační nominace je pro ni bezesporu úžasným vánočním dárkem. A rovněž je potvrzením, že dobrá práce s mládeží nese v horeckém házenkářském klubu své ovoce.